PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فقر ایران را فرا گرفت، آماری داخلی که در ۱۰۰ گذشته بی سابقه است

italodance
13-04-2021, 10:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

radarz
13-04-2021, 12:20
42 سال هيچ كاري براي كشور نكردن هر چي هم داريم از قبل انقلاب مونده :evil2::rambo:

italodance
13-04-2021, 13:55
42 سال هيچ كاري براي كشور نكردن هر چي هم داريم از قبل انقلاب مونده :evil2::rambo:

دقیقا احسنت، موندم هدف کنونی اصلا چی هست، اصلا سخن چیه و چی میخواند از جان و مال مردم.

srx190d
13-04-2021, 17:54

Sent from my iPhone using Tapatalk

italodance
13-04-2021, 19:49
اخیرا در مجله The Economist نقشه ای از چشم انداز واکسیناسیون کرونا در جهان چاپ شده بود، که اشاره به کشورهای ثروتمند جهان دارد که به سرعت خود واکسیناسیه و تامین می کنند و کشورهای فقیر قاعدتا کندتر و با تاریخ چند سالی عقب تر ، که متاسفانه کشور ایران به یکی از این کشورهای فقیر تبدیل و ترسیم شده است، جای تاسف و همدردی را با مردم کشورم دارم.

More than 85 poor countries will not have widespread access to coronavirus vaccines before 2023
منبع:

ksra
14-04-2021, 08:48
هر روز بدتر از دیروز حس نا امیدی بیشتر.ایکاش مرگ دکمه ی ساده ای بود منو میبرد و 30 سال دیگه میاورد .. ببینم چه خبره. ولی حیف دائمیش هست مرگ موقتی نیست....:sad:هر چند این روزا تو فکرم میاد و رد میشه .
دوست عزیز italodance شما هم با این اخبار هایتان کمکی به ما نمیکنید ( قبول دارم حقیقت و ... رو رو میکنید و درسته. ) . این رو دارم جدی عرض میکنم . بدتر سوزشو بیشتر میکنید بدتر نمک میپاشید رو زخم مردم و امثال ما ها .(سوء تفاهم نباشه خدایی نکرده )
لطفا تورو قرآن (اینو عمومی عرض میکنم . یعنی همه ی ما ! ) کاسه ی داغتر از آش نشید بدتر دردمون زیاد تر میشه و اذیتمون میکنه که آقا فلان کشور امثال واکسن میزنه کرونا جمع میشه مردمش از شر ماسک و ... خلاص میشن اما کشور ما چند سال دیگه تازه اونم معلوم نیست. این خودش آزارش خیلییی بده .
طرف میگه آقا نرید مسافرت و بیرون بدتر بیماری پخش میشه ( این رو منم حتی از قرنطینه خسته شدم و میدونم متأسفانه مردم تو چه وضعیتی هستن .حق دو طرفه هست. ) . دیدم همه چپیدن شمال و .... گند زدن به وضعیت . بدترشم کردن . اما یک مقدار خودمون رعایت کنیم بلکه بتونیم به وضعیت کمکی کنیم . البته تنها مشکل ما هم نیستا . مشکل از جاهای دیگه هم هست اونا هم تو این وضعیت دخیلن. طرف بخاطر چندتا مواد غذایی با قیمت دولتی و تنظیم بازار صف میکشه و حالا کرونایی بین اینا و... اون پیشکش . حالا این وسط هرکی کرونا بگیره و بمیره به قول مردم گناهش گردن خودش.
مرگ رو واسه همسایه میخوان . تهران جریان یک بنده خدایی داشت از خانمه سرقت میکرد رو گفته باشم. یارو گوشی در آورد فیلم گرفت . من خیلی خواهشی و مودبانه بهش گفتم میشه به من و دوستام یه کمکی کنید؟ برگشت گفت چرا من برم جلو تو برو یا فلانی بره! همینو گفت دیگه ادامه ندادم . منو رفیقام رفتیم جلو و گرفتیمشون بلافاصله با پلیس تماس گرفتیم و با اهل محل سپردیمش دست پلیس . داستان کاملش توی لینک زیر هست :
واقعا نمیدونم در مورد نامردی ها چی بگم اینقدر داستان هست که تموم شدنی نیست!! هرجا نامرد دیدم. مدعین مردی میگن مردی به ریش و سیبیله. (اگر اینجور بود بز از همه مرد تره که ! ) من حتی دیدم تو یه اداره بیش از 20 نفر مرد ایستاده بودن و 3 تا خانم بین آنها بود . دختره رفته بود لب پنجره آویزون شده بود!!!! (معلوم نیست مادرش کجا بود بیا جمعش کنه . تازه 10 دقیقه بعداز جمع کردن حادثه مادرش اومد و دختر از ترس زبانش بند آمده بود . ) یعنی اگر افتاده بود 100 درصد مرده بود!!! خانمه دوید وسط دختر 5 ساله رو کشید بالا و بهش کمک کرد دوباره بیاد تو . دختر داد میزد جیغ میکشید خانمه رفت وسط! بین این همه مــــــــــــرد مدعا . بازم طبق معمول (خیلی متأسفام که اینو میگم . ) ملت دنبال سوژه فیلم میگرفتن!!!! . گفتم توی بین این همه آقا فقط یه زن بود که جرئت و مرام و مردونگی داشت همه مثل ماست وایستاده بودن نگاه میکردن . (از جمله خودم که از اون روز به بعد از ناراحتی و ... سعی کردم عوض کنم خودمو و خوشبختانه موفق بودم ) از ترس پول تلفن زنگ هم نزدیم به آتش نشانی . چه کار بدی کردیم هرگز خودمو نمیتونم ببخشم . ولی خداروشکر ختم به خیر شد.
دوستان دست بردارید از این رفتار نگید به من چه به اون چه من چیکارم تو چیکاره و از این داستانا! تو لحظه ی حادثه اگر از دستتون کمکی بر میاد حتما کمک کنید یا اگر کاری نمیتونید بکنید حداقل یه زنگی بزنید به آتش نشانی!!
یه مشت لوس و بچه ننه (خیلی عذر میخوام ) از خوردنشون فیلم میگیرن!! یا غذا تست میکنن و تبلیغ میکنن یا هزارتا غلط دیگه!! سایتای شرط بندی رو تبلیغ میکنن!!
درضمن سایتای شرط بندی اصلاا به هیچ وجه واقعی نیستن!! همشون برنامه ریزی شدست!! یعنی این وسط هیچکسی چیزی نمیبره . اگر قرار بود همه برنده باشن سنگ رو سنگ بند نمیشد که ! تنها کسی که پول میره تو جیبش همین صاحب سایتاست هیچکسی خیری ندیده!! طرف زندگیشو باخته!! سر این سایتا!! به هیچ وجه به این سایتا اعتماد نکنید هیچکدومشون واقعی نیستن!!! همه این سایتا صاحب مشترک دارن!!! پول نریزید تو جیب کلاه بردارشون که زندگی ملتو میبرن!!
واقعا نمیدونم چی بگم !
دیگه حرفی ندارم .
موفق باشید.

italodance
14-04-2021, 09:15
بله کسرا جان ممنون بابت درد و دلت. واقعا همینکه همین حرف‌ها رو می‌زنی نشون میدادی که واقعا جزیی از جامعه هستی و انسانیت و معرفت تو وجودت زنده است.
متاسفانه جامعه در شرایط بدی روزگار میگذرونه که خودت بالا اشاره کردی.

بدتر میبینم خیلی ها به دلیل ترس و بی احساسی خودشون را از بدبختی خارج می کنند اما حقیقت اینکه با ترس و بی احساسی نمیشه زندگی کرد و هیچوقت از بدبختی هم خارج نمی شوند این بدبختی هست که بشون میچسبه و هر جا و همه جا باشون همراه میشه.

کسانی که به مشکلات دیگران ،جامعه و کشور بی تفاوت هستند اصلا شهروند نیستند. کسی که به دردی واکنش میده آن انسان و شهروند هست.

برام جالبه که کشوری روزگاری در نعمت بود و در دنیا سربلند و محترم بود چطور به فلاکت رسیده، این‌ خودش نمونه ای از درسهای تاریخ این کره خاکی هست. دقیقا مانند داستان‌های کتب مذهبی.

خوب این نشان از مردمان آن سرزمین داره، مقصود من یک نفر و ۱۰۰ نفر نیست ، همه مقصرند. اما اگر بخواد گره ای از مشکلی باز بشه باز همون مردم سرزمین هستند که باید گره و مشکل را حل کنند.

NikolaTesla
14-04-2021, 17:52
فعلا کشور ما ایران گرفتار یک کمپلکس مشکلات داخلی و خارجیه از یکطرف عده ای بجای اشتغالزایی و تقویت تولیدات داخلی که در اونها مزیت رقابتی داریم چشم به واردات و بیکار کردن ملت دارن فعلنم منتظرن دوباره پولای بلوکه آزاد شه و دوباره بزنن توی کار رانت و واردات مثلا چه لزومی داشت مجوز واردات شکر در این مملکت داده شه به سلاطین شکر تا تولید داخل کمرش بشکنه و کارگراش به این روز بیوفتن باید این دستهای فاسد برملا شه چقدر بی عرضگی بسه دیگه
از اونورم انگل.یسیها هر کشوری رو توی یک قرن گذشته خواستن از درون از هم بپاشن با توطئه های اقتصادی کاری کردن پولش بی ارزش شه تا شورش گرسنگان راه بندازن خیلی جاها هر کی سیاست ضد غرب داشت همینکارو کردن نمونش دهه 1960 توی عراق الانم همینکارو با ایران کردن و تازه روزای خوبمونه بقول زیباکلام با رفتن این حکومت اگه نمره ی دموکراسی ایران 9 هست بعدش میشه صفر توی تونس فقر و بی قانونی باعث شده امروزه مردم لعنت بفرستن به اون کسی که باعث انقلاب چند سال قبل شد و حکومت بن علی سرنگون شد درست مثل مصر و لیبی و عراق . ایران هم بهتون قول میدم بزودی

بامدادنیکنفس
14-04-2021, 19:09
فقر همه جا هست ، ولی سوال اصلی اینه که چرا مملککت ما به این همه نفت وگاز باید فقر باشه ...
ارمنستان هم فقر هست .. ولی مملکت ما نباید باشه اگه هست به خاطر اینه که بیخود گیر دادیم به رژیم یهودی اسرائیل
دنیا به ریش ما میخندد

بامدادنیکنفس
14-04-2021, 19:13
کشور مجارستان هم برید خیلی مردم کله شون تو سطل آشغال دنبال روزی هست

ولی مملکت ما اگه یه سیاست معقول داشت با این همه نفت و گاز ما هم باید رفاه مردم عرب حوزه خلیج فارس را داشتیم ولی نداریم چرا ؟ خودتون بهتر میدونید

NikolaTesla
14-04-2021, 20:54
فقر همه جا هست ، ولی سوال اصلی اینه که چرا مملککت ما به این همه نفت وگاز باید فقر باشه ...
ارمنستان هم فقر هست .. ولی مملکت ما نباید باشه اگه هست به خاطر اینه که بیخود گیر دادیم به رژیم یهودی اسرائیل
دنیا به ریش ما میخندد
داداش بنظرت مصدق هم بیخود گیر داده بود به رژیم نتانیاهو؟؟ انگل.یسیها اون زمان با وضع تحریمهای شدید ضدایران درست مثل حالا با همه ی خریدارای نفت ایران لابی کردن تا یک قطره نفت ایران فروش نره و شورش گرسنگان باعث سرنگونی دولت ایران شد. بی عرضگی و دزدی برخی مقامات کنونی بجای خود ولی استعمارگرا هیچوقت ایرانو رها نکرده و نمی کنن بحال خودش اونم وقتی دولتهای بی عرضه داسته باشیم که کاسه ی گدایی و التماس گرفته باسه پیششون بهمراه اعتماد بیجا

mirzabozorg
15-04-2021, 10:09
چه بخواهیم چه نخواهیم اینها رفتنی هستند این اولین شرط هست برای پیشرفت

italodance
15-04-2021, 13:03
وقتی که آمدند اولین کار امتناع از ملی بودن بود، این واقعا دردناکه
یعنی ستیز و دشمنی با هویت و ملی بودن ایرانی
فیلم و مستندش هم پره، در هر صورت امید ایرانیان در وجه اول و موضوع این تاپیک ریشه کنی فقر در ایران هست که بیداد میکنه، کاهش تحقیر امیز پول ملی رو ببینید، این عدالت و مساوات هست؟! این حق ماست؟!

نسل جوانی دهه ۶۰ من که سوخت، امید به روشنی برای نسل ۹۰ و قرن جدید ایرانی.

NikolaTesla
17-04-2021, 13:13
جواب بعضیا که میگن چی شده که خارجیا اینقدر مزدور توی ایران دارن که انگار از وطن پرستا هم تعدادشون بیشتر شده
بی ارزش کردن پول ملی کشورای هدف بهترین و موثرترین روش استعمار پیر برای به زانو درآوردن اون کشوره و قبلن بارها جواب داده
پولشون که بی ارزش شد با 300$ ناقابل میشه مزدور جذب کرد برای بمب گذاری و ترور و جاسوسی و هر کاری

italodance
17-04-2021, 13:49
جواب بعضیا که میگن چی شده که خارجیا اینقدر مزدور توی ایران دارن که انگار از وطن پرستا هم تعدادشون بیشتر شده
بی ارزش کردن پول ملی کشورای هدف بهترین و موثرترین روش استعمار پیر برای به زانو درآوردن اون کشوره و قبلن بارها جواب داده
پولشون که بی ارزش شد با 300$ ناقابل میشه مزدور جذب کرد برای بمب گذاری و ترور و جاسوسی و هر کاری

والا من پاسخهای شما را در تاپیکهای دیگه هم دیدم که هی گیر دادید به انگلیس ، البته حرفتون درست هم هست ولی در شرایط کنونی (حال) که کشور رو فروختند به استعمار چین.
این همه بدبختی از چین کم نبود واسه کرونا و خدمات دیگشون حالا شدیم مستعمرشون

الان دیگه بحث چین و انگلیس و روسیه نیست ، بحث نجات ایران هست .

فعلا که رادیو و‌تلویزیونشون (میلی / آقایی) صبح تا شب تمجدید چین میکنه و نادانها فکر کردند با این مزخرفات چین دوستی تو ایران جا میوفته.

mirzabozorg
17-04-2021, 20:08

منظورت کاریه که این رزیم کثافت حروم زاده انجام میده

- - - Updated - - -

والا من پاسخهای شما را در تاپیکهای دیگه هم دیدم که هی گیر دادید به انگلیس ، البته حرفتون درست هم هست ولی در شرایط کنونی (حال) که کشور رو فروختند به استعمار چین.

فعلا که رادیو و‌تلویزیونشون (میلی / آقایی) صبح تا شب تمجدید چین میکنه و نادانها فکر کردند با این مزخرفات چین دوستی تو ایران جا میوفته.

چین کشوری کثیف و ولدالزنا هست

NikolaTesla
18-04-2021, 13:41

داداش چین نبود که ما رو بخاک سیاه نشوند اون بیشرفایی که به اسم تاجر و وارد کننده رفتن جنس تقلبی درجه 8 و 9 ارزون وارد کردن و دولت هم چشمشو روی این خیانت بست باعث شکستن کمر تولید کننده ی داخلی و بیکاری شد پس از ماست که بر ماست وقتی خود ما اینجوری گوش همدیگه رو بیرحمانه می بریم توقع اینکه نسل چنگیز بما ترحم کنن بی جاست اینم بگم من اصلن تلویزیون نگا نمی کنم و خیلی ساله تمام اطلاعاتمو از رسانه های اونور آب و بوق تبلیغاتی خود رژیم انگل.یس می گیرم و اینه که بهتر از خیلیا می فهمم چه مارموزای بی پدر و مادری هستن
مثلن من 5 سال پیش گفتم انگل.یسا دارن پیمانکارای هندی رو کوک می کنن لب مرز ایران سدسازی کنن تا نیمه ی شرقی ایران بی آب و خشک بشه حالا که این اتفاق افتاده همه دارن میزنن توی سرشون اگه میخواستم مث شما پای صدا و سیمای خواب آلود و خواب رفته بشینم 50 سال دیگه هم نمی فهمیدم چی به چیه البته اینم بگم هنوز روزای خوبمونه با تحولاتی که داره اتفاق میوفته چن سال دیگه آرزوی این روزا رو خواهیم کرد

NikolaTesla
18-04-2021, 14:10
منظورت کاریه که این رزیم کثافت حروم زاده انجام میده

- - - Updated - - -

چین کشوری کثیف و ولدالزنا هست
یه چیزی برا من جالبناکه و اونم اینه که
چرا بوقای تبلیغاتی انگل.یس بودن که اولین بار شروع کردن به جوسازی علیه این سند همکاری چین با ایران
یعنی اگه اول خبرگزاری های دویچه وله و فرانسه یا واشنگتن پست و نیویورک تایمز شروع می کردن به آه و واویلا می گفتم خوب این شد یه چیزی ولی منی که دارم دنبال می کنم دیدم اول bbc و سعودی عنترنشنال و منوتو شروع کردن وای ایران فروش رفت مثل صدایی که توی کوه درمیشه و هی پژواک میده پشت سرش یه عده ی دیگه مث فرانرز دادرس و بقیه همونا رو تکرار کردن و بعد به عده ی دیگه و حالا نوبت ما شده همونا رو نجویده تکرار کنیم!!!
این بوقای انگل.یسی بی پدر و مادر اگه برا طلب ایران از انگل.یس بابت تانکای چیفتن یا بابت پولای ما که چپ و راست داره بلوکه میشه هم اینجوری نوحه میخوندن باز خوب بود فقط کلید کردن روی سند چین . یعنی فکرشو بکن تا تهش بخون

NikolaTesla
18-04-2021, 14:13
چون نیویورک تایمز و واشنگتن پست و ... مخاطب جهانی و باسواد دارن و مجبورن با مدرک و مستدل حرف بزنن نه مث bbc و بقیه که فقط مخاطب فارسی عوام دارن که بتونن بی مدرک هر چی دلشون بخواد بکنن توی پاچه ی مخاطبشون

NikolaTesla
18-04-2021, 14:21
اللته این حرفمو بپای پشتیبانی از این سند همکاری نذارین چون هر کی هر چی میگه روی هواست چون اصلن هیچیش رو نشده مقامات ایرانی میگن چین نمیخواد بابت عمومی شدن بندهاش مورد تحریم آمریکا قرار بگیره حالا اینم مایه ی تاسفه که آمریکا شده مدافع منافع ایران و بابت منافع ایران میخواد چین رو بابت این سند تحریم کنه کلن بندهایی که توی فضای مجازی می بینین اکثرن کشک و من دراوریه

mirzabozorg
18-04-2021, 22:17
یه چیزی برا من جالبناکه و اونم اینه که
چرا بوقای تبلیغاتی انگل.یس بودن که اولین بار شروع کردن به جوسازی علیه این سند همکاری چین با ایران
یعنی اگه اول خبرگزاری های دویچه وله و فرانسه یا واشنگتن پست و نیویورک تایمز شروع می کردن به آه و واویلا می گفتم خوب این شد یه چیزی ولی منی که دارم دنبال می کنم دیدم اول bbc و سعودی عنترنشنال و منوتو شروع کردن وای ایران فروش رفت مثل صدایی که توی کوه درمیشه و هی پژواک میده پشت سرش یه عده ی دیگه مث فرانرز دادرس و بقیه همونا رو تکرار کردن و بعد به عده ی دیگه و حالا نوبت ما شده همونا رو نجویده تکرار کنیم!!!
این بوقای انگل.یسی بی پدر و مادر اگه برا طلب ایران از انگل.یس بابت تانکای چیفتن یا بابت پولای ما که چپ و راست داره بلوکه میشه هم اینجوری نوحه میخوندن باز خوب بود فقط کلید کردن روی سند چین . یعنی فکرشو بکن تا تهش بخون

بی بی سی و اینترنشنال که مال انگلی به اسم جمهوریه اسهالیه اره داداش اون از اون
جمهوریه اسهالی و چین و روسیه منطق نمیپذیرند و به زودی خواهید دید اگر جلوش گرفته نشه چه اتفاقاتی خواهد افتاد
کشور ولدالزنای چین و روسیه

mirzabozorg
18-04-2021, 22:18
چین اونقدر ولدالزناس که میره تو تلویزیون یه خبرنگار برمیداره میره یه استانی که هر روز توش ادم میکشن و اعدام میکنن و برده کشی میکنن اونجا رو بهشت نشون میده. کره شمالی ورژن پیشرفته:)

بامدادنیکنفس
19-04-2021, 05:26
داداش بنظرت مصدق هم بیخود گیر داده بود به رژیم نتانیاهو؟؟ انگل.یسیها اون زمان با وضع تحریمهای شدید ضدایران درست مثل حالا با همه ی خریدارای نفت ایران لابی کردن تا یک قطره نفت ایران فروش نره و شورش گرسنگان باعث سرنگونی دولت ایران شد. بی عرضگی و دزدی برخی مقامات کنونی بجای خود ولی استعمارگرا هیچوقت ایرانو رها نکرده و نمی کنن بحال خودش اونم وقتی دولتهای بی عرضه داسته باشیم که کاسه ی گدایی و التماس گرفته باسه پیششون بهمراه اعتماد بیجا

داداش
دنیای امروز دنیای ابتکار عمل ه.
قرن 21 ام

ما نمیتونیم بشینیم ، بگیم کاری به کار کسی نداریم پس کسی هم مزاحم ما نمیشه
کاری که اینا تو این 40 سال و خوردی کردن اینه که عملا خواسته یا ناخواسته عمدا یا سهوا ابتکار عمل را از ایران و ایرانی گرفتن ...
ما تو عرصه بین المللی حرفی برای گفتن نداریم غیر از 4 تا مدال کشتی آزاد و فرنگی و وزنه برداری
خر ما فراتر از یمن و سوریه نمیره تازه اونا هم 100 درصد ما رو قبول ندارن ، تا خرشون از پل بپره میزنن زیر همه چیز

italodance
19-04-2021, 06:48
تو این هیاهو چه تبلیغ رمضانی می کنند صدا و سیماشون

روزه رو باید مقامات و مسئولین و آقازاده‌هاشون فقط بگیرند و به حال مردم فقیر و محروم ایران باشند نه مردم مستضعف

B3HZ@D
19-04-2021, 14:28
فعلا کشور ما ایران گرفتار یک کمپلکس مشکلات داخلی و خارجیه از یکطرف عده ای بجای اشتغالزایی و تقویت تولیدات داخلی که در اونها مزیت رقابتی داریم چشم به واردات و بیکار کردن ملت دارن فعلنم منتظرن دوباره پولای بلوکه آزاد شه و دوباره بزنن توی کار رانت و واردات مثلا چه لزومی داشت مجوز واردات شکر در این مملکت داده شه به سلاطین شکر تا تولید داخل کمرش بشکنه و کارگراش به این روز بیوفتن باید این دستهای فاسد برملا شه چقدر بی عرضگی بسه دیگه
از اونورم انگل.یسیها هر کشوری رو توی یک قرن گذشته خواستن از درون از هم بپاشن با توطئه های اقتصادی کاری کردن پولش بی ارزش شه تا شورش گرسنگان راه بندازن خیلی جاها هر کی سیاست ضد غرب داشت همینکارو کردن نمونش دهه 1960 توی عراق الانم همینکارو با ایران کردن و تازه روزای خوبمونه بقول زیباکلام با رفتن این حکومت اگه نمره ی دموکراسی ایران 9 هست بعدش میشه صفر توی تونس فقر و بی قانونی باعث شده امروزه مردم لعنت بفرستن به اون کسی که باعث انقلاب چند سال قبل شد و حکومت بن علی سرنگون شد درست مثل مصر و لیبی و عراق . ایران هم بهتون قول میدم بزودی

بدبختی ما از همونجایی شروع شد که مردم نشستن پای اراجیف امثال زیباکلام ... همین زیباکلام میره دستبوسی سلطان شکر و رفقاش .
تا موقعی که تفکرمون مثل رژیم باشه و بدبختی هامون رو بندازیم گردن انگلیس و آمریکا و اسرائیل و عرستان و منافقین و مجاهدین و کفار و آدمخواران , وضعیتمون همین چیزی که هست میمونه .
کل مملکت فساد گرفته از بالا تا پایین طرف میره انگلیس مقصر میدونه ! در و تخته خوب با هم جوره .

srx190d
19-04-2021, 17:18
مرتیکه انگل پیام های بازدید کننده تو پروفایل ش رو بسته بعد راه میوفته برای بقیه پیام میذاره ، جواب تو چی بدن بی شرف

radarz
19-04-2021, 20:21
صبر مردم ما خیلی زیاده !!! :santa:

mirzabozorg
20-04-2021, 09:45
مرتیکه انگل پیام های بازدید کننده تو پروفایل ش رو بسته بعد راه میوفته برای بقیه پیام میذاره ، جواب تو چی بدن بی شرف
هدف انگلها مشغول کردن مردم تو همین فضاهاست
کارشون تمومه برعکس اویزون خواهند شد

NikolaTesla
20-04-2021, 11:17
بدبختی ما از همونجایی شروع شد که مردم نشستن پای اراجیف امثال زیباکلام ... همین زیباکلام میره دستبوسی سلطان شکر و رفقاش .
تا موقعی که تفکرمون مثل رژیم باشه و بدبختی هامون رو بندازیم گردن انگلیس و آمریکا و اسرائیل و عرستان و منافقین و مجاهدین و کفار و آدمخواران , وضعیتمون همین چیزی که هست میمونه .
کل مملکت فساد گرفته از بالا تا پایین طرف میره انگلیس مقصر میدونه ! در و تخته خوب با هم جوره .
رژیم انگل.یس و نوچه هاش مثل کانادا اگه هیچ تقصیری در شیوع فساد مملکت ما نداره پس چرا مفسدها و دزدا که پول مردمو غارت کردن یا آقازاده ها رو پناه میده
بعله چون بدش نمیاد به سرمایه ی کشورش اضاف شه ! هر چی بیشتر بهتر
این قسمتای حرفات که هایلایت کردم درست حرفای خود زشت کلامه که داری ازش برائت می جویی ! بقولی دم خروستو باور کنیم یا قسم حضرت عباستو:hmm:

italodance
20-04-2021, 11:51
هر دو‌طرفین درست می فرمایید، ولی باید بدانید که انگل اصلی کجاست با رسانه جاهلشان.
فلاکت و نزول ایران در همه عرصه ها نشان از بی کفایتی دارد و شکی در آن نیست ولی ایران باستانی و اصیل باید اه
حیا بشود و افکار اسلام افراطی باید برای همیشه پاک بشود.

هنوز این سخنان دردناک هستند:

فقط اسلامی بعد ملی گرایی و ایرانی
اسلام در خطر است
مراکز باستانی و تخت جمشید و ...جای تمجید ایرانیان نیست
دانشگاه ما تربیت اسلامی ....

دردناکه ، دردی از خوی غیر ایرانی و زبان شمشیر همه بکش هست که شاهدیم این شمشیر همه بکش همه را واقعا می‌ کشد باسواد بی سواد کارگر فرهیخته شاعر خواننده نگهبان سرباز شهردار کارمند ....

درست مانند صدر اسلام و کشتار وحشیانه با هدف تثبیت ترس و ایدئولوژی. به این نتیجه رسیدم که افراطی نیست ماهیت دین این هست.

ghnjfg
20-04-2021, 16:58
با پیشرفت علم توی قرن 21 ، متاسفانه کشور های مسلمان (با دین اسلام ) فقیر ترین کشور ها هستند
عقاید و افکار تا وقتی تغییر نکنه هیچ وقت تحول و تغییر هم برای پیشرفت در کار نیست
که همین عامل بیسوادی هست ، بیسوادی هم دلیل فقر هست

این متن از دلایل مهمش هست:

زنان در اقتصاد كشورها نقش عمده‌ای دارند.
اما در كشورهای اسلامی به علت محدوديت‌هايی كه برای زنان در نظر گرفته می شود، آنها نمی‌توانند در اقتصاد كشورهای خود نقش موثری ايفا كنند.
همچنين بسياری از كشورهای اسلامی از كمبود سواد و دخالت بيش از حد دولت در اقتصاد و نظام اداری رنج می‌برند.
يكی از بزرگ‌ترين مشكلاتی كه كشورهای مسلمان با آن مواجه هستند و در اين اجلاس نيز مورد بررسی قرار گرفت، پديده فرار مغزها است.

فقر تو ایران با فقر تو کشور های دیگه قابل مقایسه نیست
ایران با بالاترین نرخ تورم در دنیا که دلیل اصلیش کسری بودجه دولت هست
کسری بودجه هم مربوط میشه به ناکارآمدی دولت و سوء مدیریت...

webfaplus
20-04-2021, 18:43
با تشکر از تمام دوستانی که نظر دادن
اما
همه جای دنیا فقرا هستن، ثروتمندا هم هستن
همه جای دنیا پول هست، بی پولی هم هست
همه جای دنیا آسمون همینه
لطفا گزارش فقر در بقیه کشورهای دنیا رو هم منتشر کنید ممنون

italodance
20-04-2021, 18:51
با تشکر از تمام دوستانی که نظر دادن
اما
همه جای دنیا فقرا هستن، ثروتمندا هم هستن
همه جای دنیا پول هست، بی پولی هم هست
همه جای دنیا آسمون همینه
لطفا گزارش فقر در بقیه کشورهای دنیا رو هم منتشر کنید ممنون

دوست محترم تازه وارد بله کسی نگفت فقر خارج از ایران نیست و شما انگار غیب گفتید!؟، بحث سر تداوم فقر هست که درصدش در کشوری چون ایران از حد نرمال خارج و تقریبا اکثریت جمعیت را دچار کرده، کاهش پول و بی ارزشی پول کشور را شما با پول کشورهای دیگر مقایسه کن، ما ارزیابی فقر را از:

1 کاهش ارزش پول کشور
2 افزایش تورم دیوانه بار و ابلهانه و مسخره
3 آمارهای جهانی و داخلی نسبت به ایران
4 مقایسه میزان حقوق و دستمزد و قدرت خرید و خرج مردم یک کشور
3 خودمان، من شما فلانی، نسبت افزایش و تغییرات آن در سال‌های پیشین و مقایسه آن

هست صحبت سر لغت فقر به معنای فقط فقر نیست بلکه به معنای محرومیت بیچارگی و فلاکت کل یک کشور هست

webfaplus
20-04-2021, 18:55
خیلی ممنون
اما
ما توی اینجور تحلیل ها همیشه نگاهمون به داخله
البته که باید اینطور باشه، ولی هی این قضیه رو نکوبیم تو سر خودمون
خب حالا که فقر هست باید چیکار کرد؟ راه حل بگید لطفا

italodance
20-04-2021, 19:01
خیلی ممنون
اما

دموکراسی ، تغییر هر چی و هر کس ، جلوگیری از دخالت موارد نامربوط به علم اقتصاد و علوم دیگر.

italodance
20-04-2021, 19:14
مقایسه فقر براساس پول ملی کشورها ، 10 کشور با بی ارزشترین پول ملی را در سال 2021 ببینید:

۱ ونزوئلا
۲ ایران
۳ ویتنام
۴ اندونزی
۵ ازبکستان
۶ گینه
۷ سیرالئون
۸ لائوس
۹ پاراگوئه
۱۰ کامبوج

متاسفانه همانطور که در آمار مقایسه میبینید ایران صرفا از ونزوئلا تا این لحظه بهتره، این فلاکت و نابودی کامل اجتماعی

منبع:

بقول دوستمون حاج شیرزاد صبر دارند این مردم‌ محروم ، منتظر معجزه ای موسی ای هستند.

italodance
20-04-2021, 19:29
با پیشرفت علم توی قرن 21 ، متاسفانه کشور های مسلمان (با دین اسلام ) فقیر ترین کشور ها هستند
عقاید و افکار تا وقتی تغییر نکنه هیچ وقت تحول و تغییر هم برای پیشرفت در کار نیست
که همین عامل بیسوادی هست ، بیسوادی هم دلیل فقر هست

این متن از دلایل مهمش هست:

زنان در اقتصاد كشورها نقش عمده‌ای دارند.
اما در كشورهای اسلامی به علت محدوديت‌هايی كه برای زنان در نظر گرفته می شود، آنها نمی‌توانند در اقتصاد كشورهای خود نقش موثری ايفا كنند.
همچنين بسياری از كشورهای اسلامی از كمبود سواد و دخالت بيش از حد دولت در اقتصاد و نظام اداری رنج می‌برند.
يكی از بزرگ‌ترين مشكلاتی كه كشورهای مسلمان با آن مواجه هستند و در اين اجلاس نيز مورد بررسی قرار گرفت، پديده فرار مغزها است.

فقر تو ایران با فقر تو کشور های دیگه قابل مقایسه نیست
ایران با بالاترین نرخ تورم در دنیا که دلیل اصلیش کسری بودجه دولت هست
کسری بودجه هم مربوط میشه به ناکارآمدی دولت و سوء مدیریت...

حرف شما ۱۰۰ درصد نیست ولی تا حدودی موافقم

چیزی که خلاصه آش بکنم اینه که مذهب پیشرفت نمیاره، این علم و دانش هست که پیشرفت میاره.
هر مذهبی از قرون وسطای مسیحی بگیرید تا اسلام کنونی سبب رفاه نمی‌شود ، مذهب یک اعتقاد کاملا شخصی و درونی هست و به خود شخص مربوط هست اما علم و پیشرفت برای همگان هست و سبب رفاه می شود.

ghnjfg
20-04-2021, 19:54
حرف شما ۱۰۰ درصد نیست ولی تا حدودی موافقم

چیزی که خلاصه آش بکنم اینه که مذهب پیشرفت نمیاره، این علم و دانش هست که پیشرفت میاره.
هر مذهبی از قرون وسطای مسیحی بگیرید تا اسلام کنونی سبب رفاه نمی‌شود ، مذهب یک اعتقاد کاملا شخصی و درونی هست و به خود شخص مربوط هست اما علم و پیشرفت برای همگان هست و سبب رفاه می شود.
درود بر شما

بنده نگفتم مذهب پیشرفت میاره ، گفتم میتونه جلوی پیشرفت رو بگیره.

--------------------------------------------------
اگر شما کشور های قحطی زده آفریقایی که آب و غذا برای خوردن ندارن ، درنظر نگیری
فقر و بدترین شرایط زندگی در کشور های مسلمان هست
این واقعیت هست و حرف من نیست.
آمار و ارقام و نمودار هیچوقت دروغ نمیگن
ماشین حساب هیچ وقت دروغ نمیگه:biggrin:

donkeyoxte
20-04-2021, 22:20
فقر نعمته ............

- - - Updated - - -

فقر نعمته ............

Shervan360
20-04-2021, 23:20
من که جوانی ام در این مملکت نابود شد... یه روز زندگی نکردیم...شرم بر همه شما....لکه ننگی در تاریخ ایران هستید

بامدادنیکنفس
20-04-2021, 23:23
من که جوانی ام در این مملکت نابود شد... یه روز زندگی نکردیم...شرم بر همه شما....لکه ننگی در تاریخ ایران هستید

جوانی اصلا در این مملکت جرمه
مخصوصا جوان های دهه 60 که همه دسته جمعی به ** رفتیم
من خودم دهه 60 هی ام
تازه سن ام به 40 سال داره نزدیک میشه جامعه یه نصفه احترامی برای من داره
چه روزای سیاه ی که ما نکشیدیم به جرم جوان بودن

به قول اون شعر هایده که میگه تو ای ! ای پیر پیر

یا اون شعر سیاوش خوزستانی که میگه
تو کوچه عشق عمری دویدم --- بازیچه عشق شدم --- چه ها کشیدم

لهو و لعب فقط برای پیر هاست

Yamani47
21-04-2021, 02:56
اینجا لجن زاری است به نام خاور میانه.................

جایی که اولین بار بشر..................بشری که تازه کشاورزی یاد گرفته بود و می خواست از حالت بدوی و کوچ نشینی در اید ..................این منطقه را برای سکنی گزیدن انتخاب کرد.................

جایی که اولین جوامع بشری شکل گرفت..................و اولین حاکمان بر دیگر بشر ها حاکم شدند و حکم راندند......................

جایی که اولین ادیان از این جا سر براوردند و انسا نهای مختلف بر سر ادیانشان و باور هایشان شروع کردند به کشتن همدیگر.............و سرویس کردن دهان همدیگر که به همدیگر ثابت کنند خدای ما از خدای شما خداتر است و توانا تر..................و ما به بهشت می رویم بقیه همه خر اند...............

جایی که اول بار که بشر یاد گرفت گیاهان را اهلی کند.............یعنی کشاورزی کند.............و گیاهان را کشت کند خودش به جای این که برود به دنبال انها و بدد هم هیمن بلا رو سر حیوانات اورد.................و حیوانات رو اهلی کرد و به خطار یه لقمه ابو غذا انان را خر خود کرد.................تا اخر انها را به مسلخ برد......................

و بعد هم یک سری انسان ها یاد گرفتند که همین کار اهلی کردن را هم می شود با انسان های دیگر کرد.................

و جایی که خداوند متعال صد و بیست و چهار هزار پیغمبر را برای هدایت مردمانش فرستاد. مردمانش هنوز هدایت نشده اند........................

اینجا جایی بوده است که از اول پیدایش بشر.................محل در گیری و خون و کشتارو فلاکت بوده.....................و گویا رسم بر این است که تا اخر روزی که بشر در این سیاره است هم هیمنگونه باشد و رسم و رسوم های کهنه را حفظ کند

Yamani47
21-04-2021, 03:00
خیلی ممنون
اما

حبه انگول

اقای شنگولو منگول السلطنه.................سوالی که بنده از خدمت جناب عالو دارم این است که ایا ما مسئول فقرای ژاپن هستیم مثلا؟؟؟؟؟

البته فقرای سوریه و فلسطین و یمن و این ها که که هستیم خداییی و قبول هم داریم.............اصلا حرفی توش نیست.............

شما هم اگر می خیاین که در مورد فقرای گینه بیسائو و با سائو نظر بدید می تونید برید تو سایت های همون کشور ها با اون ها به بحث و تبادل نظر دچار پرداختن بشید

ضمن این که شم امی فرمایید هی این قضیه رو نکوبید تو سرمون................

ما نمی کوبیم.................................. اونهایی می کوبند که شما داری ازشون حمایت می کنی ............

Rjoun
21-04-2021, 03:10
رژیم انگل.یس و نوچه هاش مثل کانادا اگه هیچ تقصیری در شیوع فساد مملکت ما نداره پس چرا مفسدها و دزدا که پول مردمو غارت کردن یا آقازاده ها رو پناه میده
بعله چون بدش نمیاد به سرمایه ی کشورش اضاف شه ! هر چی بیشتر بهتر
این قسمتای حرفات که هایلایت کردم درست حرفای خود زشت کلامه که داری ازش برائت می جویی ! بقولی دم خروستو باور کنیم یا قسم حضرت عباستو:hmm:
ژیان درونت خیلی فعاله

italodance
21-04-2021, 07:37
امروز براساس بررسی سال گذشته میلادی بیشترین آمار اعدام و کشتار در جهان اعلام شد، پس از چین که حالا جمعیتش زیاده رتبه دوم ایران شده و عربستان چند پله پایین ‌و اوضاعش خیلی بهتر از ایران شده.

خوب این نشون میده چه بلایی سر مردم آوردند، ادم ساده بین در نگاه اول میبینه خوب اعدامی ، اعدام باید بشه کسی که جرم و جنایت تجاوز و سرقت و اعتیاد ...باید قصاص بده.

این نگاه کاملا ساده بینانه هست، نگاه موشکافانه این هست چرا آمار اعدام هر سال بیشتر و بدتر میشه؟! جواب ساده است ، فقر محرومیت فلاکت تبعیض عقده سیاست تفریح دخالت و.....عناوین دیگری ، وقتی کشوری هر دهه اوضاعش تو عناوین نام برده بد و بدتر بشه، افزایش میزان جرایم و در ادامه کشتار مجرمان بیشتر هم میشه.

وقتی که وضعیت معاش و رفاه و برابری انسان‌ها رعایت، اجرا و دیده نشود مشخص هست که چه عواقبی دارد. مشکل با کشتار مردم هم نمی شود. کشتار مردم سبب خیلی بدتر شدن اوضاع می شود.

mirzabozorg
21-04-2021, 09:00
الکی چرا بحث میکنید خود ملاها میگن بهشت با رفتن ما ایجاد میشه در این دنیا.
دوستان عزیز بحث الکی نکنید. خودشون رسما اعلام میکنن همه چی رو

vahidreza2007
21-04-2021, 12:20
مهم اينكه امنيت داريم ! مهم اينكه از لحاظ اقتصادي رييس جمهور به فكر مردمش بود و تو شاخص يك ميليون و نهصد هزار واحدي مردم رو دعوت به بورس ميكنه و بعد به شكل كاملا محسوسي دست ميكنه تو جيب ملت و همشون رو نزديك 80 درصد ميبره تو ضرر !

مهم اينكه وزير اقتصاد يه كشور با افتخار ميگه از بورس اندازه چهار سال تامين سرمايه كرديم و كسي نمياد محاكمه اش كنه ! درست برعكس كشور عقب مونده كره جنوبي كه يكي ز مسولينش فقط به خاطر گفتن اينكه زن ها اندازه مرد ها قوي نيستند مجبور به عذر خواهي و استعفا ميشه

NikolaTesla
23-04-2021, 17:38
ژیان درونت خیلی فعاله
محض کنکاوی چند سالته پسرم؟
اصلن اینو ولش
وقتی جوابی نداری یا بلد نیستی مثل آدمیزاد نظر بذاری الکی نزن روی اون بیل بیلک نقل قول:eh: