PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن سیستم

ittools
30-10-2018, 10:00
سلام
یه سیستم دارم با مادربورد msi 970A G43 تا چند وقت پیش خیلی عالی کار میکرد تا اینکه برق قطع شد و سیستم دیگه روشن نشد !
2 تا تعمیرکار بردم نفهمیدن مشکلش چیه
بار آخری که برای تعمیر بردم بایوس ــش رو آپدیت کرد ولی باز مشکل پابرجاست پاور رو چک کرد گفت مشکلی نداره
دیروز همینجوری روشن ــش کردم روشن شد !!! ولی ساعت ویندوز Reset شده بود . ساعت رو تنظیم کردم و سیستم رو خاموش کردم ، دوباره برای امتحان سیستم رو روشن کردم دوباره ساعت ویندوز Reset شده بود !!!
امروز خواستم دوباره روشن ـــش کنم دیگه روشن نشد !!!
قبلا گارانتی ماتریکس داشت که یه سال پیش تموم شده
دوستان لطفا راهنمایی کنید

ittools
30-10-2018, 10:38
آخرین باری هم که روشن شد این پیغام رو داد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javad2015
30-10-2018, 10:56
اینکه ساعت ریست شده به خاطر اپدیت بایوس هست.ولی عجیب اینه که شما بعد از تنظیم دوباره هم باز ساعت ریست شده.یکی از مهم ترین دلایلش تمام شدن باتری مادربرد هست.
این پیغام هم چیز خاصی نیست داره میگه تمام تنظیمات به پیش فرض رفتن.
شما یه امتحانی بکن به صورت دستی دو تا پایه power مین رو با پیچ گوشتی اتصال کوتاه کن ببین سیستم روشن میشه یا نه.
پایه های پاور همونایی هستن که از طریق سیم وصل شدن به کلید پاور کیس.

ittools
30-10-2018, 11:24
نه هیچ اثری نکرد
هر چی نگاه میکنم روی مادربورد باتری نمیبینم :n02: منم اول شک ــم به باتری بود ولی هر چی نگاه کردم باتری رو ندیدم :n09:

محمد7966
30-10-2018, 11:39
نه هیچ اثری نکرد
هر چی نگاه میکنم روی مادربورد باتری نمیبینم :n02: منم اول شک ــم به باتری بود ولی هر چی نگاه کردم باتری رو ندیدم :n09:

بالاخره جای باطری باید داشته باشه،یه دونه بخرید و بذارید تو جایگاه باطری

محمد7966
30-10-2018, 11:51
مگه این عکس مادربردتون نیست؟احتمالا زیر کارت گرافیکه و شما ندیدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=1&slide=2

ittools
30-10-2018, 12:15
بالاخره جای باطری باید داشته باشه،یه دونه بخرید و بذارید تو جایگاه باطری

مگه این عکس مادربردتون نیست؟احتمالا زیر کارت گرافیکه و شما ندیدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=1&slide=2

آره زیر گرافیک بود چون کارت گرافیک ــم یه مقدار بزرگه دیده نمیشد :n02:
از قضا یه باطری نو دارم . الان امتحان میکنم
ممنون

hamid3369
30-10-2018, 14:42
ورژن بایویس 2013 براش دانلود کنید و فلش کنید و تمام قطعات رو پیاده کنید پاور باز شود مسیر سیم ها بررسی شود و کابل 24 پین پاور رو در بیارید cpu رو هم دربیارید فقط نشکنی ..دوباره همرو بزن جا بعد 5 دقیقه سیم هایی که دکمه های روشن پاور مربوطع رو یه کم بالا پایین کنید ..نهایتا باید
به یک شخص ماهر مراجعه کنید که تست قطعات انجام بده پیش قبلی ها نرید ..راستی یک پریز محافظ برق دیگه رو هم چک کنید

.Behnambnm
04-12-2018, 13:47
سلام. من تو سیستمم دو تا هارد دارم یکی هارد1tکه روش ویندوز نصبه یکی هم هارد500گیگ.مشکل اینجاس که وقتی هارد500رو از سیستم جدا میکنم ویندوز بالا نمیاد درحالی که ویندوز روی هارد1tهستش.تو بایوس هم تنظیمات و دیتکاری کردم ولی درست نشد.مدل مینبوردasus b150 pro gaming

paveej
04-12-2018, 20:37
سلام. من تو سیستمم دو تا هارد دارم یکی هارد1tکه روش ویندوز نصبه یکی هم هارد500گیگ.مشکل اینجاس که وقتی هارد500رو از سیستم جدا میکنم ویندوز بالا نمیاد درحالی که ویندوز روی هارد1tهستش.تو بایوس هم تنظیمات و دیتکاری کردم ولی درست نشد.مدل مینبوردasus b150 pro gaming

سلام.توی ویندوز هفت موقع نصب ویندوز یه درایو بدون اسم با فایل سیستم fat و حجم ۱۰۰ مگ درست میکنه و فایلهای مربوط به بوت رو اونجا میریزه.البته این در صورتی که از قبل درایو fat روی سیستم نباشه.اگه احتمالا قبلا روی هارد ۵۰۰ گیگ سیستم عامل نصب بوده ممکنه این درایو بدون اسم ۱۰۰ مگی اونجا باشه یا اینکه اولین درایوش fat بوده اونم فایلهای بوت رو اونجا ریخته.بهتره با disk manager چک کنید ببینید درایو ۱۰۰ مگ بدون اسم روی کدوم هارد هست یا کدوم هارد فایل سیستم درایو اولش fat هست.اگه همون هارد ۵۰۰ باشه این موضوع طبیعیه .چون در اینصورت فایلهای بوت روی هارد ۵۰۰ قرار داره.

Sent using Android ForumReader app

.Behnambnm
05-12-2018, 00:17
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون.بله شما درست میگین چک کردم.راه حلش چیه؟ هارد500جدا کنم دوباره به هارد 1t ویندوز نصب کنم.چون میخوام خارد 500بفرستم گارانتی.

paveej
05-12-2018, 01:21
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون.بله شما درست میگین چک کردم.راه حلش چیه؟ هارد500جدا کنم دوباره به هارد 1t ویندوز نصب کنم.چون میخوام خارد 500بفرستم گارانتی.

راه حل دقیقش رو نمیدونم.اگه وقتی که هارد ۵۰۰ روی سیستم نیست با سی دی ویندوز هفت مثل حالتیکه میخواین ویندوز نصب کنید سیستم رو بالا بیارید قبل از اینکه ویندوز نصب کنید ازتون میپرسه میخواین ویندوز که روی سیستم هست رو تعمیر repair کنه یا نه.احتمال هم داره چون فایلهای بوت روی سیستم نیست متوجه وجود ویندوز قبلی نشه.ولی اگه هم بپرسه بازم معلوم نیست بتونه تعمیر کنه یا نه.شایدم بتونه و یه درایو ۱۰۰ مگی درست کنه. اگه نتونست که تنها راهی که میدونم همونه که خودتون گفتید.
شایدم نرم افزاری که به نظرم اسمش easy boot یا یه چیزی شبیه این هست بتونه تعمیرش کنه.

paveej
05-12-2018, 01:29
نرم افزاری که گفتم اسمش easyBCD هست.