PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري ميشه ويژوال بيسيك رو بطور كامل كامل كامل ياد گرفت؟

Arash_XL7710i_207
25-09-2006, 07:38
از هر جا كه ميخوني بازم كمه

peyman_joojoo
25-09-2006, 08:25
اگه بتوني Ebook هاي انتشارات Wrox رو پيدا كني خيلي عاليه . راحت ميتوني ترجمه كني ( بهترين منبعي كه ميشناسم همينه )

alishahbazi
25-09-2006, 09:42
دوست عزیز شما اول از همه باید به برنامه نویسی علاقه داشته باشید چرا که در زمینه برنامه نویسی مشکلات زیاد است ونباید شما از این مشکلات دل سرد بشوید اگر مطمئن شدید که میخواهید کار برنامه نویسی را ادامه دهید به من اطلاع دهید تا یک کتاب که به صورت Pdf است را برايتان آپلود كنم تا بتوانيد كل اصول اوليه ويژوال بيسيك را فرا بگيريد .

ماه مبارك رمضان بر همه روزه داران مبارك و ميمون باد .
( علي)

shamsoft
25-09-2006, 18:47
اول اينكه اگه بخواي تمام مباحث رو ياد بگيري كه خيلي كار سختيه و هر مبحث خودش كلي كار ميبره.ولي اگه علاقه داشته باشي به همه چيز مي رسي ولي پشتكار هم لازمه

peyman_joojoo
25-09-2006, 21:01
آرش جان نکانی که دوستان اشاره کردن واقعا مهم هست . باید بری دنبالش در ضمن به یک منبع بسنده نکن من نزدیک 7-8 تا Ebook کامل دارم با تمام کتاب های انتشارات فارسی زبان اما خیلی از مشکلاتم حل نشده . اما هم چنان دارم پیگیری میکنم . در ضمن نمیدونم تا الان چه برنامه نویسی کار کردی و در چه Level ? اما منتظر جواب در این تاپیک هم نباش بشین فعلا از یک کتاب و سرچ در اینترنت شروع کن . مباحث رو دنبال کن هرجا مشکل داشتی همه در خدمتیم . البته بنده در اون حد نیستم اما بالاخره از اینور اونور یکی پیدا میشه کمکت کنه .

salar2010
26-09-2006, 04:25
منم خيلي دوست دارم ياد بگيرم ولي نميشه

H A M A S
26-09-2006, 04:38
ببینید آقایون آرش وسالار منم مثل شما دنبال برنامه نویسم ولی هنوز اول های کارم من سال سوم کامپیوتر با گرایش برنامه نویسی رو تموم کردم و دیپلم رو زدم تو گوشش . میخواستم بدونم شما هم درس برنامه نویسی خوندید یا دارید میخونید یا دارید از روی علاقه تو خونه برنامه مینویسید؟ در ضمن شما الان چه برنامه هایی رو میتونید با وی بی بنویسید؟

A_M_IT2005
26-09-2006, 05:40
سلام به علاقمندان باحال برنامه نویسی مخصوصا عشق من VB [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولین و مهمترین قدم در یادگیری برنامه نویسی ، الگوریتم هست.
اگه الگوریتم رو کامل یاد بگیری و به قول معروف استاد بشی ، می تونم بگم هفتاد -- هشتاد درصد راه رو رفتی.
بیس -- سی درصد باقیمونده بستگی به نوع زبونیه که میخوای یاد بگیری.
قسمتهای مختلیف زبان برنامه نویسی
توابع و علائم در زبان مورد نظر
و ...
که بیشتر توابع در زبانهای مختلف یک شکل دارند ، ولی نحوه استفاده تفاوت داره.
پس هر چی الگوریتم کار کنید ، زیربنای برنامه نویسیتون قویتر میشه.

Arash_XL7710i_207
26-09-2006, 05:58
ازشما دوست عزيزم ممنونم چند تا سايت كه ebook هاي كامل و در عين حال با زباني ساده مطرح كردند رو به من معرفي كنيد
فارسي يا انگليسي بودنش مهم نيست

Arash_XL7710i_207
26-09-2006, 06:02
من و شرمنده كردي كردي اگه ebook ها رو برام آپلود كني.

Arash_XL7710i_207
26-09-2006, 06:06
از آقاي alishabazi ميخوام كه Pdf ها رو برام آپلود كني.
ممنونم

Arash_XL7710i_207
26-09-2006, 06:12
بابا دست همون درد نكنه

Arash_XL7710i_207
26-09-2006, 06:21
سايتشو ميتوني به من بگي

peyman_joojoo
26-09-2006, 10:16
سلام به علاقمندان باحال برنامه نویسی مخصوصا عشق من VB [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولین و مهمترین قدم در یادگیری برنامه نویسی ، الگوریتم هست.
اگه الگوریتم رو کامل یاد بگیری و به قول معروف استاد بشی ، می تونم بگم هفتاد -- هشتاد درصد راه رو رفتی.
بیس -- سی درصد باقیمونده بستگی به نوع زبونیه که میخوای یاد بگیری.
قسمتهای مختلیف زبان برنامه نویسی
توابع و علائم در زبان مورد نظر
و ...
که بیشتر توابع در زبانهای مختلف یک شکل دارند ، ولی نحوه استفاده تفاوت داره.
پس هر چی الگوریتم کار کنید ، زیربنای برنامه نویسیتون قویتر میشه.

سلام دوست عزيز . در مورد الگوريتم حرف شما كاملا" درسته . اما خوشبختانه يا بدبختانه هيچ وقت نيازي به نوشتن الگوريتم پيدا نكردم از طرفي هم بدون نوشتن الگوريتم به مشكلي هم برخورد نكردم ... اما فكر ميكنم الگوريتم فقط در ابتداي كار استفاده ميشه كه يك برنامه نويس مبتدي بتونه مفاهيم و اتفاقاتي كه قرار هست بيوفته رو درك كنه و همينطور نياز برنامه را تشخيص بده . در ضمن من يك سوالي داشتم در مورد VB.net كه مربوط به بانك اطلاعاتي و شبكه هاي كامپيوتري هست اگه كار كردي بگو كه مشكلم رو مطرح كنم ... ممنون ...

mehdi_vsgh
26-09-2006, 10:38
سلام من یه تازه کارم و تقریبا هیچ چیزی درباره برنامه نویسی و الگوریتم نمیدونم میشه یه EBook معرفی کنید که از پایه شروع کرده باشه؟

amirvb60
03-10-2006, 17:40
دوست عزیز برای یاد گرفتن وِیژوال بیسیک منابع زیادی وجود داره . ولی خیلی از اطلاعات اونها هم مشترک هستند . من یه روش بهت یاد میدم که برای همه دوستان میتونه مثمر ثمر باشه .
اگر مبتدی هستین :
1. با خود آموزای فارسی
2. پروژه های نمونه که در سایت مایکروسافت زیادند
3. تو این آدرس هم پروژه نمونه زیاده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر در سطح متوسط هستین و تصمیم دارید حرفه ای بشین فراموش نکنین هیچ برنامه نویسی تسلط صد در صد روی وی بی نداره :
1. با اعتماد به نفس کامل شروع به ساختن پروژه هاتون بکنید
2. هر جا مشکل داشتین تو اینترنت و منابع دیگه دنبال جوابش باشین
3. MSDN رو هیچ وقت فراموش نکنید
4. براتون آرزوی موفقیت می کنم

حالا یه سوال پیش میاد از کجا بفهمین که به سطح متوسط برنامه نویسی رسیدین :
باید توانایی انجام کارهای زیر را داشته باشین :
1. کار با کلیه کنترلهای ذاتی وی بی
2. کار با کنترلهای اکتیو ایکس ocx and dll
3. کار با ساختارهای اساسی کد نویسی شامل حلقه ها - دستورات شرطی و از این دست
4. توانایی کار با بانکهای اطلاعاتی و تر جیحن SQL Server
5. کار با مدل های ارتباط داده ای که بهترین آنها ADODB می باشد
6. کار با توابع داخلی ویژوال بیسیک
7. توانایی تبدیل یک الگوریتم به کدهای وِژوال بیسیک
8 . تسلط کامل بر زبان ساختیافته پرس و جو Structched Query Language یعنی زبان SQL
9. اگر بتوانید الگوریتمهای عمومی خود را در قالب کلاس و اشیا تعریف کنید بسیار موفق تر خواهید بود - البته اگه به برنامه نویسی شی گرا علاقه پیدا کردین من پیشنهاد می کنم وی بی دات نت رو انتخاب کنید که انتخاب خودم نیز هست و بسیار کاملتره
10. در پایان کار با Crystal Report

موفق باشین

azer25
04-10-2006, 15:00
آقا ممنون...ميشه در مورد كار با بانكهاي اطلاعاتي و دستوراتش و ارتباط با آنها و خيلي چيزاي ديگه برام منبع معرفي كني ..خيلي ممنون

YAHYA-PRO
12-10-2006, 21:22
سلام
آقا منم خیلی علاقه دارم برنامه نویسی یاد بگیرم چند تا کتاب هم گرفتم
فقط یه چیز من ویژال بیسیک 6 رو بخونم یا 2005 رو بخونم
با تشکر

shamsoft
12-10-2006, 22:03
آقا هر كي مي خواد برنامه نويسي رو از صفر شروع كنه من بهش كمك مي كنم.من دارم آموزشهاي وي بي 6 رو مي نويسم كه فرض كردم خواننده هيچي از وي بي بلد نيست.آموزشها رو ميگذارم توي فروم خودم و در قسمت آموزشهاي تيم قرار ميگيره.هر كس خواست مي تونه اونجا عضو بشه و آموزشها رو دنبال كنه و هر سوالي هم داشته باشه مي تونه همونجا بپرسه تا يك فروم خوب براي برنامه نويسان وي بي داشته باشيم.اينم آدرس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

peyman_joojoo
13-10-2006, 00:57
سلام
آقا منم خیلی علاقه دارم برنامه نویسی یاد بگیرم چند تا کتاب هم گرفتم
فقط یه چیز من ویژال بیسیک 6 رو بخونم یا 2005 رو بخونم
با تشکر

دوست عزیز فکر vb6 رو از سرت خارج کن بچسب به VB.net 2005 ( ختم کلام ) از همین امروز هم شروع کن ...

YAHYA-PRO
13-10-2006, 14:46
آقا پيام ميشه لطف كني سايت هايي كه آموزش هاي درست وحسابي از Vb 2005 دارن معرفي كني
يا آموزش هاش رو بصورت Pdf بزاري ما هم استفاده كنيم
تازه كلي دعاتم ميكنيم

black_storm
17-10-2006, 18:59
اقا تو هم كاري را بكن كه من كردم
----
من با بيسيك شروع كردم
بعد پاسكال
بعد ويژوال بيبسيك
جالبه بدوني 5 ساله وي بي كار مي كنم و هنوز كه هنوزه كامپيوتر ندارم - در ضمن ديپلم كامپيوترم
--
اما تا مي توني روي كاغذ و دستي كار كن !
----
من در خدمتم
خوشحال ميشم كمكت كنم - من از شهركردم
اسمم فرهاد - اگه يه زنگي بزني كه بهتر

YAHYA-PRO
22-10-2006, 15:32
آقا فرهاد میشه یه راهنمایی جامع بکنی مارو
از کجا شروع کنیم............کجا تموم میشه انشاالله
ایبوک سراغ نداری

shamsoft
22-10-2006, 15:56
آقا براي وي بي 6 مي تونيد از سايت ما كمك بگيريد.آموزش گام به گام كه 5 قسمتش رو گذاشتم و سورس و اكتيواكس و ... توي سايت هست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]