PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا کامپیوتر وسواس و تزلزل فکری میاورد ؟

حیزون
24-07-2016, 09:10
من خودم دچار یک حالتی شدم که تصمیم گیری برام سخته و همش دچار دوگانگی تو فکر و تصمیم گیری هستم و تو شهری زندگی میکنم ه نسبتا کوچک هست و تفریح دیگری هم نیست ، و اگرهم تو شهر بزرگ تری زندگی میکردم باز هم فرقی نمیکرد چون خیلی از خونه بیرون برو نیستم و قدرت برخورد با مردم و این که به اصطلاح گلیم خودمو از آب بیرون بکشم ندارم ، به نظر شما راه حل مشکل من چیست ؟

mojt90
24-07-2016, 09:34
بله میاره . وقتی یک مدت طولانی دائما با کامپیوتر کار کنی و بیشتر خونه رو ترجیح بدید . باعث میشه که آدم منزوی بشه .

سعی کنید حتی اگر دلتون هم نخواست خودتون رو در جمع های اجتماعی قرار بدین . در مهمونی ها شرکت کنید . حتی روزانه برید پالرک محلتون و قدم بزنید .

این کار ها باعث میشه فکرتون هم راحت بشه و تصمیم گیری هاتون بهبود پیدا کنه .:n40:

حیزون
24-07-2016, 09:43
خیلی ممنون از پاسخ شما

من سعی میکنم برم بیرون برای پیاده روی ولی دو تا مسیر بیشتر نیست یکی پر از ماشینه و اعصاب آدم داغون میشه و یکی دیگه هم میره مرکز شهر و آدم مردم رو میبینه بدتر افسرده میشه ؛ هیچ دوستی چیزی هم ندارم و کلا آدم دوست بازی نیستم یعنی الان که فکرشو میکنم از همون اول دبستان هیچ دوستی نداشتم و هر کی از راه میرسیده سعی میکرده یه جوری ضربه بزنه به من با اینکه من از خانواده ی پولداری نیستم و از ما پولدارتر خیلی ها هستن تو این شهر !!!!

تو اجتماع هم خیلی سخته برم بشینم یه جایی همین جوری حالت مهمونی چون فکر میکنم همه دارن متلک بارم میکنن

الان کاری رو که شروع کردم اینه که هر وقت حوصله ام سر میره میرم پیاده روی :(

mojt90
24-07-2016, 10:07
خیلی ممنون از پاسخ شما

من سعی میکنم برم بیرون برای پیاده روی ولی دو تا مسیر بیشتر نیست یکی پر از ماشینه و اعصاب آدم داغون میشه و یکی دیگه هم میره مرکز شهر و آدم مردم رو میبینه بدتر افسرده میشه ؛ هیچ دوستی چیزی هم ندارم و کلا آدم دوست بازی نیستم یعنی الان که فکرشو میکنم از همون اول دبستان هیچ دوستی نداشتم و هر کی از راه میرسیده سعی میکرده یه جوری ضربه بزنه به من با اینکه من از خانواده ی پولداری نیستم و از ما پولدارتر خیلی ها هستن تو این شهر !!!!

تو اجتماع هم خیلی سخته برم بشینم یه جایی همین جوری حالت مهمونی چون فکر میکنم همه دارن متلک بارم میکنن

الان کاری رو که شروع کردم اینه که هر وقت حوصله ام سر میره میرم پیاده روی :(

منم دقیقا همین فکر رو میکردم که تو مهمونی همه وقتی میخندند به من میخندند . ولی گفتم مگه من چه مشکلی دارم که منو مسخره کنن ؟ اصلا خودم میخندم یعنی به دیگران میخندم ؟

برید پار شهرتون مسیرش دور تر هم باشه بهتره . بعد داخل پارک قدم بزنید . برید فضای سبز شهرتون. این کار هر روزتون باشه . میتونید صبح زود برید که ورزش هم حساب بشه . انرژیتون زیاد میشه.

در ضمن تو جامعه همه جور فردی هست . و سطح افراد یکی نیست . چه کاری به دیگران دارید . خودتون باشید و خودتون رو دوست داشته باشید .

سعید سیستم
24-07-2016, 12:09
خود کامپیوتر وسواس و تزلزل فکری نمیاره چرا که خیلیها هستن ساعت ها در روز پشت کامپیوترن مثل کارمند بعضی شرکت ها.
شما خودت به خاطر یکرنگ شدن زندگیتون و نداشتن تنوع و چون کار مهمی هم مثل اینکه برای انجام دادن ندارید.دچار وسواس یا OCD شدید.
شما به نظرم تا شدیدتر نشده وسواستون یا برای خودتون کار درست کنید یا اگر به این شکل ادامه بدید هی وسواستون قوی تر میشه تا اینکه باید برید روانپزشک.
البته همین الانم به خاطر مشکل در تصمیم گیری و نداشتن دوست و اینکه فکر میکنید همه میخوان بهتون ضربه بزنن میشه گفت آدم وسواسی و منزوی هستید و به دارو ضد وسواس نیاز دارید.
امیدوارم حالت زودتر خوب بشه:n11:

Alireza SM
24-07-2016, 12:24
منزوی بودن و وسواس فکری (اگه واقعا OCD منظورتون باشه) معمولا کامپیوتر دلیلش نیستن ولی کار با کامپیوتر و بروز علایم در هنگام کار با کامپیوتر میتونه این بیماری ها رو تشدید کنه. هردوشون هم فلج کننده زندگی شخصی فرد هستن.
بهتره تفریحتون رو به جای نت گردی به کتاب خوندن اختصاص بدین حتی اگه کتاب رو در کامپیوتر بخونین.

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-07-2016, 14:47
من خودم دچار یک حالتی شدم که تصمیم گیری برام سخته و همش دچار دوگانگی تو فکر و تصمیم گیری هستم و تو شهری زندگی میکنم که نسبتا کوچک هست و تفریح دیگری هم نیست ، و اگرهم تو شهر بزرگ تری زندگی میکردم باز هم فرقی نمیکرد چون خیلی از خونه بیرون برو نیستم و قدرت برخورد با مردم و این که به اصطلاح گلیم خودمو از آب بیرون بکشم ندارم
به نظر شما راه حل مشکل من چیست ؟
سلام
شما به موضوع بسیار مهمی اشاره کردین
بدن و مغز اگر به کار گرفته نشند کم کم ضعیف میشند و از کار می افتند
ضعیف شدنِ عضلات و پوکی استخوان از عوارض تنبلی بدن هست
مغز هم توانائیهای زیادی داره که یکیش توانائی برنامه ریزی برای کار روزانه و تصمیم گیریِ سریع هست . این توانائی با کار و فعالیت قوی میشه و تبدیل به "مهارت" میشه
بنده افرادی رو میشناسم که پولدار هستند و کار نمی کنند و متاسفانه توانائیهای مغزشون به شدت کاهش پیدا کرده و گاهی حتی از جمع زدنِ 2 عدد ساده در مغزشون عاجزند و باید با ماشین حساب جمع بزنند
از مرتب کردنِ یک انباری عاجزند و باید کارگر بگیریند تا براشون مرتبش کنه چون قادر نیست توی ذهنشون جای وسایل انباری رو مجسّم کنه و تصمیم بگیره چی کجا باشه , چی زیر باشه , چی رو باشه , چی نزدیک در باشه , چی دور باشه , چی روی طبقه ها باشه , چی توی کارتن , چی رو دور بریزه و چی رو نگه داره .
از شستن ماشین خودش عاجزه , مغزش برنامه ریزی نشده (بلد نیست) , نمیدونه از کجا شروع کنه و چطوری و با چی بشوره و چطوری خشک کنه
وقتی مىخواد بره مسافرت قادر نیست در مغزش همه چیز رو مرور کنه تا ببینه چیا لازم داره . همیشه توی مسافرت کلی چیز یادش رفته با خودش بیاره
راهِ حل چیه ؟
همه چیز از یک تصمیم شروع میشه , از "غرور و تکبرِ به جا ", از اینکه به خود بیاد و درک کنه که مغزش و بدنش داره ضعیف و ضعیف تر میشه , باید قبول کنه که بیماری خطرناکِ تنبلی داره آرام و بی سر و صدا نابودش میکنه
باید متنفر بشه از تنبلی , از درخواست کردن از دیگران , از تکیه به دیگران ,
مغز و اعضای بدن , سپاهیانِ قدرتمندِ ما در زندگی هستند
با یک تصمیم این سپاهیان قدرتمند به کار می افتند و کلی کار مفید انجام میدند برای ما و کار کردنشون باعث ماهر شدنشون و قوی شدنشون و ماهر و قوی ماندنشون میشه
دیگه به کسی نمیگه بلند شو چایی یا غذا برام درست کن , ظرفِ غذام رو بشور , اتاقم رو جارو کن , ماشینم رو بشور و غیره
2 روز در میان , یک ساعت یا بیشتر ورزش میکنه با وسائل ارزان . هر روز حداقل 20 دقیقه نرمش میکنه
همه چیزِ خانه و کار و وسائلش تمیز و مرتب هست
هله هوله خور و فست فود خور نیست , خودش غذاهای ساده و سالم درست میکنه و میخوره
روز به روز چیزهای جدید یاد میگیره و مهارتهاش روز به روز بیشتر میشه . یادگیری اولین دشمن آلزایمر و تنبلی هست و برای مغز یک ورزش بسیار مفید که نه تنها نمیذاره مغز ضعیف بشه بلکه هی قویتر هم میشه
چون شیر به خود سپه شکن باش , فرزندِ خصالِ خویشتن باش
همه چیز از مغز شروع میشه . تنبلی از مغز شروع میشه , زرنگی و چالاکی هم از مغز شروع میشه
یک تصمیم , فقط یک تصمیم همه چیز و سرنوشت رو میتونه تغییر بده