PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تپش قلب

Gregar
13-01-2016, 14:48
سلام بر اساتید

حدود یه 30 روزی هست تپش قلب دارم . از همون روز کمی سرفه هم میکنم . البته موقع استراحت و خواب معمولا اذیت میکنه مثلا موقعی که غذا میخورم و بعدش استراحت میکنم . البته تپش قلب دقیقا روی قلب نیست و قسمت بین قفسه سینه کمی پایینتر مثل ضربان قلب میزنه . درد هم اصلا ندارم . همچنین در بعضی نقاط بدنم هم ضربان نبض رو راحت حس میکنم . فشارم رو هم که گرفتم نرمال بود .
این قضایا میشه گفت یه دفعه ای شروع شد ولی سابقه استرس هم دارم و همیشه خدا استرسی هستم . تقریبا از دو سال پیش استرسهام زیاد شد . واسه سربازی و پیدا کردن کار و عمل جراحی و مرگ چندتا از اقوام نزدیک و ... . خیلی بهم استرس وارد شد . همونطور که گفتم الان مدتیه که همش فکر میکنم یه وقت یه بلایی یا بیماری ناعلاجی سر خودم و خانوادم ام نیاد . تا هر کاری میشم فکر میکنم مثلا مریض شدم و کلی استرس بهم وارد میشه . مثلا سر قضیه این انفولانزای جدید کلی وسواسی شدم که یه وقت بهش مبتلا نشم و ... .

البته هیچ وقت موقع استرس تپش قلب نمیگرفتم ولی موقعی که مثلا از روی زمین یا صندلی بلند میشدم سرم کمی گیج میرفت و تپش قلب میگرفتم و نفسم تنگ میشد تا چند ثانیه . این حالت رو یه چند سالیه دارم . طبق ازمایش های قبلیم فکر کنم تالاسمی مینور هم دارم . البته هیچ وقت واسش دکتر نرفتم و دارو نخوردم .
از یه سال پیش هم تحت نظر دکتر متوجه شدم که کم کاری تیروئید دارم و دارم قرص مصرف میکنم . از اون موقع خیلی لاغر شدم . مخصوصا این اواخر . شاید تو این یه ساله 20 کیلویی لاغر شدم .

به هر حال پریروز دکتر رفتم و واسم ازمایش میکروب معده و تیروئید و تالاسمی نوشت که هنوز جوابش نیومده .
حالا میکروب معده چه ربطی به تپش قلب داره رو نمیدونم . ولی به لحاظ معده مشکلاتی دارم که هم ارثیه هم از بدخوری . ولی حالت تهوع و سوزش و ... ندارم . فقط گلاب به روتون بادگلو زیاد میکنم و بعضی مواقع هم رفلاکس دارم .

ببخشید زیاد گفتم . این هم از استرس و وسواس زیادیه که دارم . خواستم ببینم این نوع تپش خیلی خطر نداره که .
به هر حال باز اساتید نظر بدن ممنون میشم . تا حدودی از نگرانیمم کم میشه .

laxer
15-01-2016, 02:51
آزمایش تیروئید رو دوباره تکرار کنید. (T4 و T3)

دوز داروی مصرف احتمالا زیاد هست.

آیا استرس به صورت حمله ای دارید؟

Captain_America
15-01-2016, 11:18
ماده مخدر یا محرکی مصرف میکنی؟
مشتقات تریاک به صورت قرص و شربت و... هم چنین حالتی دارند. معمولا آبلیمو توصیه میشه بعدش دوش آب سرد در حمام هم نبند روی هم بزار که هوای آزاد بیاد.

Gregar
25-01-2016, 15:11
آزمایش تیروئید رو دوباره تکرار کنید. (T4 و T3)

دوز داروی مصرف احتمالا زیاد هست.

آیا استرس به صورت حمله ای دارید؟

خوب ازمایش رو دادم و بردم پیش دکتر . تیروئید که توی رنج نرمال بود و گفت مصرف داروهات رو تغییر نده .
کم خونی هم داشتم . البته گفتم که تالاسمی مینور دارم ارثی . دکتر گفت احتمالا تپش قلبت از کم خونیته . بهم اسید فولیک داده . منتهی توی این دو هفته تغییری حس نمیکنم .
ولی متاسفانه ازمایش هلیکوباکتر پیلوری مثبت بود و مقدارش 200 بود تقریبا . دیگه داروهای اون رو هم بهم داد .

حالا ایا میتونه این تپش قلب مربوط به میکروب معده باشه ؟ دکتر گفت این میزان میکروب شاید 3 یا 4 سالی میشه که تو معده ات در حال رشد بوده .
در مورد استرس حمله ای نمیدونم منظورتون چیه . چون مسائل زندگیم خیلی حاد نیست استرسمم خیلی شدید نیست . ولی یه جورایی مداومه و همیشه فکرم واسه مسائل پیش پا افتاده هم مشغول میشه . دیگه از عوارض بیکاریه .
البته تپش قبلم رو همونطور که گفتم گهگداهی و اون هم موقع استراحت و غذا خوردن حس میکنم . هر چند تنگی نفس و سرفه هم همراهش میاد تا حدودی . ولی بیشتر این نبض جاهای مختلف بدنم حس میشه . مثلا دستم رو که مشت میکنم قشنگ ضربان نبض رو تو مشتم حس میکنم یا همینطور نبض قسمت ران پا .

ماده مخدر یا محرکی مصرف میکنی؟
مشتقات تریاک به صورت قرص و شربت و... هم چنین حالتی دارند. معمولا آبلیمو توصیه میشه بعدش دوش آب سرد در حمام هم نبند روی هم بزار که هوای آزاد بیاد.

خیر . این جورچیزا مصرف نمیکنم .

Reza_994
25-01-2016, 19:15
کم خونی هم داشتم . البته گفتم که تالاسمی مینور دارم ارثی . دکتر گفت احتمالا تپش قلبت از کم خونیته . بهم اسید فولیک داده . منتهی توی این دو هفته تغییری حس نمیکنم .

منم همین شرایط رو دارم...احتمالا همینه !
با این تفاوت که 10 ساله استرس دارم + social anxiety که بدترش کرده

= چایی . قهوه هم اصلا نخور که وضعیت بدتر میشه .... حداقل برای من این 3 فاکتور بوده

Gregar
25-01-2016, 22:53
منم همین شرایط رو دارم...احتمالا همینه !
با این تفاوت که 10 ساله استرس دارم + social anxiety که بدترش کرده

= چایی . قهوه هم اصلا نخور که وضعیت بدتر میشه .... حداقل برای من این 3 فاکتور بوده

من بیشتر میخوام بدونم ایا خطر جدی حساب میشه و باید درمان تعجیلی بشه یا نه ؟ مورد شما چطوری بوده ؟ چایی منظورتون اینه ضرر داره یا مفیده ؟
چون قصد دارم به مرور زمان با داروی گیاهی و پرهیز از مضراتی مثل قهوه و استرس و ... تپش قلبم رو کم کنم .

Reza_994
26-01-2016, 22:51
نه خطر جدی که نیست ...... عمرت فقط کم میشه اینجوری پیش بری :n01:

...فقط من یه بار که خیلی عصبانی شده بودم ... و قبلش هم دو سه فنجون قهوه و چایی داشتم رو به سکته میرفتم .....
(دکتر تا حالا بابتش نرفتم)