PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل عجیب با بازی های کامپیوتری !!

meysam2578
28-12-2015, 17:05
سلام . من یه مشکلی در مواقع انجام بازی های کامپیوتری برام پیش میاد که نمیدونم دلیلش چیه !؟ بعضی وقتا که بازی کامپیوتری با PC انجام میدم بعد از چند دقیقه بازی کردن یه دفعه یه احساس گیجی و منگی مبهمی بهم دست میده . سرگیجه نمیگیرم . بلکه احساس گیجی و منگی میکنم و انگار که چند ثانیه ای مغزم هنگ میکنه و میره تو فضا و دنیا برام مبهم میشه ! مجبور میشم چشمام رو ببندم و از بازی کردن کلا منصرف میشم و بعدش یه احساس افسردگی و ناراحتی دارم . چهار سال پیش به همین خاطر مدتی داروی فلوکستین دکتر بهم داد و حالم خوب شد . از اون موقع به بعد دور بازی های کامپیوتری رو خط کشیدم . ولی خب دوست دارم بازی کنم . ولی این مشکل آزاد دهندست . واقعا دلیل چی میتونه باشه ؟؟؟

javad2015
28-12-2015, 17:39
من وقتی بازی اساسین رو انجام میدم اولش یه اخطار میاد که انگار مربوط به افرادی مثل شما هست:
میگه یه درصد کمی از افراد وقتی به نور مستقیم با تغییرات ناگهانی یا نور های فلش زن نگاه میکنن دچار نوعی صرع((نمیدونم درست ترجمهع کردم یا نه))میشن و باعث گیجیشون میشه.راهکاری نداده فقط گفته از ادامه صرف نظر کنید و به پزشک مراجعه کنید.
اینتم متنش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aaligoli
28-12-2015, 18:21
همه چیز که بازی نیست، شما بازی نکن، دنبال پول و کار و زندگی و تفریحات فیزیکی باش.
بازی چیه، آشغال .. :n06::n16:

محمد7966
28-12-2015, 18:25
من وقتی بازی اساسین رو انجام میدم اولش یه اخطار میاد که انگار مربوط به افرادی مثل شما هست:
میگه یه درصد کمی از افراد وقتی به نور مستقیم با تغییرات ناگهانی یا نور های فلش زن نگاه میکنن دچار نوعی صرع((نمیدونم درست ترجمهع کردم یا نه))میشن و باعث گیجیشون میشه.راهکاری نداده فقط گفته از ادامه صرف نظر کنید و به پزشک مراجعه کنید.
اینتم متنش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جناب درست میگه بعضی از انواع صرع هستند که به نورهای چشمک زن حساس است و اگر این نورهای چشمک زن به چشم بخوره ممکنه دچار حمله صرعی بشه

محمد7966
28-12-2015, 19:34
سلام . من یه مشکلی در مواقع انجام بازی های کامپیوتری برام پیش میاد که نمیدونم دلیلش چیه !؟ بعضی وقتا که بازی کامپیوتری با PC انجام میدم بعد از چند دقیقه بازی کردن یه دفعه یه احساس گیجی و منگی مبهمی بهم دست میده . سرگیجه نمیگیرم . بلکه احساس گیجی و منگی میکنم و انگار که چند ثانیه ای مغزم هنگ میکنه و میره تو فضا و دنیا برام مبهم میشه ! مجبور میشم چشمام رو ببندم و از بازی کردن کلا منصرف میشم و بعدش یه احساس افسردگی و ناراحتی دارم . چهار سال پیش به همین خاطر مدتی داروی فلوکستین دکتر بهم داد و حالم خوب شد . از اون موقع به بعد دور بازی های کامپیوتری رو خط کشیدم . ولی خب دوست دارم بازی کنم . ولی این مشکل آزاد دهندست . واقعا دلیل چی میتونه باشه ؟؟؟

بازی های کامپیوتری روی اعصاب اثر میذاره علی الخصوص بازیهایی که جنگی باشن و شما ممکنه بر اثر بازی های زیاد تیک عصبی هم بگیرید
گاهی ا.قات رزیدنت اویل 4 بازی می کردم و چون همیشه بازی می کردم شبا گاهی خوابشو هم میدیدم حتی مکس پین هم برام اینطور شده بود
به هر حال بازی های کامپیوتری هم چون مراحلی داره که بعضیاش هم هیجان زیادی توش هست و اعصاب آدمو خراب می کنه،باعث اعصاب خوردی میشه و به نظرم بعد از سنی شما اونو بهتر کنار بذارید

meysam2578
28-12-2015, 21:21
تشکر از پاسخ های دوستان بهترین جوابی که از همه شما گرفتم این بود که کلا بازی های کامپیوتری رو از زندگیم حذف میکنم و وقتم رو با فعالیت های مفید پر میکنم . تشکر از همه شما .

laxer
02-01-2016, 00:29
دوست عزیز اگر در کار با تلفن همراه و تلوزیون هم مشکل دارید مطمئنن باید به پزشک مراجعه کنید.

دوری از محرک کاری هست که شما میتونید برا خودتون انجام بدید و دارو درمانی رو هم پزشک متخصص مغز و اعصاب یا متخصص اعصاب و روان انجام میده. ( در صورت نیاز)

در ضمن رو مسئله حساس نباشید.

alireza195955
02-01-2016, 01:09
احتمالا فرکانس مونیتورتون پایینه. فرکانس مونیتور را ببر بالا حل میشه .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

laxer
02-01-2016, 01:13
احتمالا فرکانس مونیتورتون پایینه. فرکانس مونیتور را ببر بالا حل میشه .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

مشکل ایشون نوعی صرع است که برای علم پزشکی شناخته شده است ... ایشون مشکل هوشیاری پیدا میکنن نه بینایی :) ربطی به مونیتور ندارد.

عوارض بینایی با مونیتور ناسازگار عموما سردرد غیر قابل تحمل هستش نه گیجی و منگی.

jak007
02-01-2016, 07:44
به جای بازی با کامپیوتر باکنسول بازی کن بیشتر هم حال میده:n02::n31:

meysam2578
02-01-2016, 09:26
دوست عزیز اگر در کار با تلفن همراه و تلوزیون هم مشکل دارید مطمئنن باید به پزشک مراجعه کنید.

دوری از محرک کاری هست که شما میتونید برا خودتون انجام بدید و دارو درمانی رو هم پزشک متخصص مغز و اعصاب یا متخصص اعصاب و روان انجام میده. ( در صورت نیاز)

در ضمن رو مسئله حساس نباشید.

نه ... در کار کردن با تلفن همراه و تلویزیون مشکلی ندارم . فقط موقع انجام بازی های کامپیوتری . که بازی های کامپیوتری رو هم کلا گذاشتم کنار . و الان مشکلی ندارم . ممنون از راهنماییتون .

jak007
27-07-2016, 21:57
ولی اگه کنسول بازی کنی راحتری چون همون تلوزیونی که نگاه می کنی:3:

Alireza SM
28-07-2016, 02:05
نور رو کم کن. عینک آنتی رفلکس استفاده کن.سعی کن در اتاق تاریک فیلم و گیم تماشا نکنی
اگه درست شد که هیچ اگه نشد کلا بزار کنار. مخصوصا اگه سردرد در ناحیه ای به غیر از پس سر داشتی ( مخصوصا پیشانی و اطراف گردن و گیجگاهی) یعنی مشکل اعصاب داری بهتره کلا گیم رو ببوسی بزاری کنار و زندگیت رو شروع کنی

amir hamzeh
28-07-2016, 11:48
من هم یه مشکل مشابهی دارم ولی یه خورده فرق داره وقتی مودم وای فای روشن باشه من پشت سرم و طرف راست سرم درد عجیبی میگیره برای همین باید به شدت از مودم وای فای دوری کنم همین طور وقتی از اینترنت موبایل استفاده میکنم سردرد میشم همراه با حال تهوع و چشم درد این چه بیماری هست؟:n04:

jak007
28-07-2016, 12:24
میتونی مودم adslباسیم استفاده کنی...:n33:

Ghaioom
06-08-2016, 23:25
یادمه چند سال پیش شبیه این تاپیک درست کرده بودن.

منم در بازی های جنگی فقط اینطوری میشدم! چون کلا خوشم هم نمیومد از این بازی جنگیا خخخ. حالم بد میشد یکم که بازی میکردم!

meysam2578
08-08-2016, 08:19
یادمه چند سال پیش شبیه این تاپیک درست کرده بودن.

منم در بازی های جنگی فقط اینطوری میشدم! چون کلا خوشم هم نمیومد از این بازی جنگیا خخخ. حالم بد میشد یکم که بازی میکردم!
من که دیگه دو سالی میشه بازی نمیکنم . ولی اگه اینجوری نبودم خیلی بهتر بود . چون دوست دارم که بازی کنم . اگه میشد راه حلی پیدا کنم خوب بود . دکترها هم که گیج هستن . :n02: اصلا نمیفهمن مشکل آدم چیه . به هر حال فعلا ترجیح میدم بازی نکنم .