PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز خیلی فوری لطفا بگید چکار کنم مانیتورم صفحه اش سیاه شده و چیزی نشون نمیده البته بعد از تغییراتی که در گرافیک انجام دادم این مشکل پیش اومد

ghassam2
30-11-2015, 17:47
دوستان متاسفانه تنظیمات گرافیک به مانتیورم که از این الی جی های فلاترون می باشد نمی خورد یا خیلی کوچیک بود یا خیلی زوم ... من هم رفتم توی تنظیمات گرافیک و قسمت manitor setting و در قسمت screen refresh rate اونو روی 120hetz گذاشتم به محض اینکار صفحه مانیتور سیاه شد و دیگه نمایشگر چیزی نشون نداد و البته ویندوز اشکالی پیدا نکرد فقط مانتیورم بخاطر اینکار بالا نمیاد ... لطفا اگه میشه بگید چکار کنم دوباره مانیتور درست بشه بدون تعویض ویندوز امکان داره ؟ لطفا راهشو بگید؟

paveej
30-11-2015, 19:22
از صفحه بوت F8 رو بزنيد و وارد Safe Mode بشيد.
از اونجا وارد Registery بشين(توي Run تايپ كنيد Regedit)
بعد بريد به دو تا آدرس زير و مقدار فركانس رو عوض كنيد

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0\Mon80861100

مقدار DefaultSettings.VRefresh رو توي هر دو مسير به مقدار قبلي تغيير بديد.( اول از روي hexadecimal بزارينش روي decimal)
بعد registery رو ببنديد و بدون هيچ كار ديگه اي restart كنيد.

ghassam2
30-11-2015, 21:14
با تشکر مجدد :

راهنماییتان بی عیب و نقص بود و فکر می کنم دقیقا همین کارها رو انجام دادم چرا که بعد از رستارت ویندوز بالا می آید و مانیتور مشکلی نداره اما یک دقیقه بعد به محض اینکه ایکنهای دکستاپ بالا می آیند دوباره مانیتور سیاه میشه و به همون حالت قبلی برمیگرده ..حتی فرصت نمیده که راست کلیک کنم و سریع برم توی setting و تنظیم مانیتور برگردونم به همون 60

paveej
30-11-2015, 23:18
مثل حالت قبل وارد Safe Mode و بعد وارد رجيستري بشيد واز منوي بالا توي Edit وارد Find بشيد و DefaultSettings.VRefresh رو وارد كنيد.اونايي كه مقدارشون 120 يا 78 هگزادسيمال هست به فركانس قبلي تغيير بديد.اونايي كه مقدارشون 1 يا 0 يا چيز ديگه اي هست رو تغيير نديد
اينجور كه نگاه كردم تعدادشون هفت هشتايي هست.قبلن فكر ميكردم همون دوتاست.ولي نميدونم نتيجه چي ميشه.شايد بازم مثل حالت قبلي بشه.شايدم درست بشه.
قبل از اينكار يه بكاپ از رجيستري بگيريد كه اگه موردي پيش اومد راحتتر به حالت قبل برگرده.

ghassam2
01-12-2015, 10:17
همین کارو کردم و از گزینه find استفاده کردم دو سه تا بیشتر نبود که یکیش روی 1 بود و دست بهش نزدم ولی فایده ای نداشت... در ضمن من الان از یه ویندوز دیگه ورژن همین استفاده میکنم نمیشه کاری کرد که ویندوز اصلیم بالا بیاد و به این راحتی مجبور نشم ویندوز عوض کنم یعنی راه دیگه ای نیست؟

shabnam1986
01-12-2015, 13:31
از سی دی ویندوز استفاده کن و ریپیر کن ویندوز رو

paveej
01-12-2015, 15:01
همین کارو کردم و از گزینه find استفاده کردم دو سه تا بیشتر نبود که یکیش روی 1 بود و دست بهش نزدم ولی فایده ای نداشت... در ضمن من الان از یه ویندوز دیگه ورژن همین استفاده میکنم نمیشه کاری کرد که ویندوز اصلیم بالا بیاد و به این راحتی مجبور نشم ویندوز عوض کنم یعنی راه دیگه ای نیست؟

توي رجيستري كامپيوتر من تعدادشون 12 تا هست.ويندوز xp sp3
.واسه همين فكر ميكنم ممكنه چندتا رو جا انداخته باشي

وقتي وارد رجيستري شد اول برو توي بالاي رجيستري سمت چپ روي My Computer كليك كن تا همه رو از اول پيدا كنه.
فقط وقتي اولين بار كه DefaultSettings.VRefresh رو توي Find وارد كردي از Next زير Find استفاده كن.واسه پيدا كردن بقيه بدون هيچ كار ديگه اي فقط از صفحه كليد كليد F3 رو بزن.
مسيرهاشون اينه. توي رجيستري بصورت دوتايي زير هم هستن.

1-

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0\Mon80861100

2-

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0\Mon80861100

3-

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0\Mon80861100

4-

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0\Mon80861100

5-

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0\Mon80861100

6-

HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\SERVI CES\IALM\DEVICE0

HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\SERVI CES\IALM\DEVICE0\Mon80861100

ghassam2
01-12-2015, 16:31
همه رو تغییر دادم فایده نداشت الان که دو ویندوز دارم چطور ویندوز اصلی و موردنظر رو رپیر کنم

paveej
01-12-2015, 20:50
همه رو تغییر دادم فایده نداشت الان که دو ویندوز دارم چطور ویندوز اصلی و موردنظر رو رپیر کنم
بايد سي دي نصب رو بزاري و درست مثل اينكه ميخواي ويندوز نصب كني عمل كني.فقط به پيغامها دقت كن.توي يكيشون ميگه اگه ميخواي ويندوز قبلي رو repair كني فلان كليد رو بزن .ليست ويندوزها هم زيرش هست كه با توجه به درايو ويندوز مورد نظر كه ميخواي تعمير بشه رو انتخاب ميكني.
فكر ميكنم با اينكار فركانس مياد روي 60 .ولي ممكنه برنامه ها يي كه نصب هست بعضياش خراب بشه.ممكن هم هست همه چي مثل اول بشه.
با نصب ويندوز زياد فرقي نداره.ولي اگه اينكارو بكني ديگه هر چي شد
نميشه برگشت به عقب.واسه همين به نظرم با همين رجيستري درستش كني بهتره.

ghassam2
01-12-2015, 21:32
پس راه دیگری بجز رجیستری نیست؟ چون با رجیستری کاری نشد؟ راههای دیگه ای وجود نداره؟

paveej
01-12-2015, 23:01
پس راه دیگری بجز رجیستری نیست؟ چون با رجیستری کاری نشد؟ راههای دیگه ای وجود نداره؟

هنوزم ميشه با رجيستري يه كارايي كرد

ميخواستم بدونم ويندوزتون چيه؟ ايكس پي يا هفت يا ...

و اينكه تمام اين 12 مسير توي رجيستري شما هم بود يا اينكه بعضياش نبود .اونايي كه احتمالن نبود رو بگين (با شماره اي كه نوشتم مشخص كنيد)

و اينم بگيد هنوزم ويندوز مياد بالا و آيكونها معلوم ميشه بعد تصوير سياه ميشه يا اينكه كلن مثل همون اول تصوير نمياد

اگه اينا رو بدونم شايد بشه يه كاري كرد بدون رفتن به Safe Mode رجيستري رو درستش كرد.چون ممكنه دليل درست نشدنش اين باشه كه از Safe Mode استفاده ميشه.

ghassam2
02-12-2015, 09:56
1- ویندوز xp پکیج3
2- من مسیرهایی رو که گفتید رفتم همون 6 مسیر و همه به گزینه ای ختم میشد که مسیر اول و دوم رو تغییر داده بودم روی 60 موردنظر و اینها همه روی 60 بود..
3- بله ویندوز بالا میاد و ایکونها به محض اینکه معلوم شد مانیتور صفحه اش قطع و سیاه میشه
اینها چیزایی بود که خواستید بگم امیدوارم راهی باشه..

paveej
02-12-2015, 13:58
از طريق اون ويندوز كه سالم هست يا از Safe Mode وارد كنترل پنل بشيد و روي folder options كليك كنيد و از منوي بالا روي View كليك كنيد و دنبال گزينه Hide extentions for known files types بگرديد و تيك اون رو برداريد.

بريد توي درايو ويندوز خراب و از اونجا بريد به اين آدرس

Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup

اونجا كليك راست كنيد و گزينه New و Text Documents رو بزنيد و متني رو كه توي پست بعد گذاشتم رو بطور كامل توي فايل كپي كنيد و ُSave كنيد و ببنديد.
يه فايل با پسوند txt. درست ميشه.اسم فايل رو عوض كنيد و پسوند فايل رو به reg. تغيير بديد.
كامپيوتر رو ريستارت كنيد و وارد ويندوز خراب بشيد.وقتي وارد ويندوز ميشيد موقع نمايش آيكونها پيغام زير رو ميبينيد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه تا سياه شدن تصوير فرصت به اندازه كافي هست روي Yes كليك كنيد ولي اگه فرصت خيلي كم هست به محض ديدن پيام كليد Enter رو بزنيد.اگه هم قبل از ديدن پيام تصوير سياه شد چند مرتبه هر سه چهار ثانيه يه بار كليد Enter رو بزنيد.
Alt و F4 رو با هم بزنيد و بعد كليد R رو بزنيد تا ريستارت بشه و بعد وارد ويندوز خراب بشيد.
اگه همه چي خوب پيش بره فركانس روي 60 هرتز قرار ميگيره.بعد بريد از همون مسير فايل رو پاك كنيد.

توي فايل متن كه درست ميكنيد دقت كنيد جمله اول
Windows Registry Editor Version 5.00
حتما بايد توي سطر اول فايل قرار بگيره و اگه بياد پايينتر درست اجرا نميشه

paveej
02-12-2015, 14:17
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0]
"DefaultSettings.VRefresh"=dword:0000003c

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0\Mon80861100]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0\Mon80861100]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0\Mon80861100]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\0001\System\CurrentControlSet\SERVICES\IA LM\DEVICE0\Mon80861100]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardwa re Profiles\Current\System\CurrentControlSet\SERVICES \IALM\DEVICE0\Mon80861100]

[HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\SERVI CES\IALM\DEVICE0]

[HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\SERVI CES\IALM\DEVICE0\Mon80861100]

ghassam2
02-12-2015, 17:15
با تشکر مجدد: نشد همون کارها رو انجام دادم متنها رو هم ابتدا در word کپی کردم و بعد به همون مسیر ذکر شده رفتم و بدون تغییر و جمله اول هم سرجاش توی تکست ذخیره کردم و اسمشو به 1.reg( پسوند reg)تغییر دادم اما توی ویندوز نه خبری از پیام بود و زدن کلید enter هم فایده نداشت...

paveej
02-12-2015, 18:11
با تشکر مجدد: نشد همون کارها رو انجام دادم متنها رو هم ابتدا در word کپی کردم و بعد به همون مسیر ذکر شده رفتم و بدون تغییر و جمله اول هم سرجاش توی تکست ذخیره کردم و اسمشو به 1.reg( پسوند reg)تغییر دادم اما توی ویندوز نه خبری از پیام بود و زدن کلید enter هم فایده نداشت...
خواهش ميكنم

اگه فايل رو روي دسكتاپ بزارين هم ميشه.فقط بايد فرصت كافي داشته باشين روي فايل كليك كنيد و بعد از ظاهر شدن همون پيامYes رو بزنيد.اگه فكر ميكنين زمان كافي واسه اينكار هست همون فايل رو توي فولدر Desktop آدرس زير از درايوي كه ويندوز خراب هست كپي كنيد

Documents and Settings\All Users\Desktop

و بعد ريستارت كنيد و وارد ويندوز خراب بشيد.

ممكنه ويندوز فايلهاي reg. رو نشناسه.اگه دليلش اين باشه با اين روش هم جواب نميده .ولي امتحانش ضرر نداره.

ممكن هم هست فايل رو توي فولدر Startup قرار نداده باشين.مثلن بيرون اون فولدر گذاشته باشين.اين مورد هم واسه اطمينان چك كنيد

خود فايل رو هم توي ويندوز سالم يا Safe Mode ميتونين تست كنيد.اگه روي فايل كليك كنيد بايد همون پيام ظاهر بشه.فقط براي اينكه رجيستري تغيير نكنه No رو بزنيد.اين يعني فايل تقريبن درسته.

ghassam2
02-12-2015, 19:04
تست کردم توی ویندوز جدید پیغام میاد ولی توی اصلی نمیاد .. فکر می کنم علیرغم میلم دیگه باید این دو ویندوز حذف کنم ویه ویندوز جدید نصب کنم ..

ghassam2
03-12-2015, 16:16
اگه امکان داره نحوه تنظیم screen resolution که به مانیتور سازگار باشه رو بهم بگید چون این مشکلات بالا برای دست دست کردن تنظیمات مانیتور در گرافیک بام بوجود اومد الان که ویندوز رو عوض کردم بعد از نصب درایور گرافیک روی screen resolution وقتی میزارم روی 1024 در 756 خیلی ایکنها و نوشته ها ریز میشه تا جایی که خیلی چشم اذیت میشه روی 800در600 هم خیلی زوم و بزرگ و برای انجام کارها اذیت میشم مثلا ورد و مرورگرها در حالت 100درصد زوم بیش از اندازه میشه طوری که توی یه صفحه ورد یا مرورگر با نوار ابزار به طرفین یا بالا پایین صفحه میرم دقیقا چه کار کنم که تنظیم بشه متعادل .. مانیتورم از این ال جی های 17 اینچ فلاترون نسبتا قدیمی است

paveej
03-12-2015, 18:41
اگه فركانس مانيتور شما روي 60 هست حتما اون رو تغيير بديد.حداقل روي 85 بزارين.فكر ميكنم روي 100 هم بزاريد مشكلي پيش نمياد.

paveej
04-12-2015, 11:41
به غير از تغيير رزولوشن ميتونيد توي همون قسمت كه واسه تغيير رزولوشن هست از منوي بالا Appearance رو بزنيد و وارد Advanced بشيد.اونجا يه سري امكانات واسه تغييرات هست كه ممكنه به دردتون بخوره.ميشه بعضي فونتها يا آيكونها رو كوچيك و بزرگ كرد.با كليك روي قسمت Item ميشه اون قسمت رو كه ميخواين تغيير بدين انتخاب كنيد.
با كليك روي شكل هم ميشه بعضي قسمتها رو انتخاب كنيد.
ولي بهتره قبل از دستكاري اونجا از تنظيمات كنترل پنل رجيستري بكاپ بگيريد .

واسه بكاپ گرفتن از تنظيمات كنترل پنل رجيستري بعد از وارد شدن به رجيستري به مسير زير بريد
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel
از همون قسمت سمت چپ روي Control Panel كليك راست كنيد
و گزينه Export رو بزنيد كه بعد اسم فايل و جايي كه ميخواين بكاپ رو بزاريد رو مشخص ميكنين و Save رو ميزنين.اگه فراموش كرديد چيكار كرديد و خواستيد برگردين به حالت اول روي فايل بكاپ كليك كنيد و Yes رو بزنيد .بعد از log off همه چيز مثل اول ميشه.ولي گاهي هم ممكنه نياز به ريستارت باشه.

فكر ميكنم بعضي آنتي ويروسها رجيستري رو قفل ميكنن و اجازه تغيير رجيستري رو نميدن يا احتمالن با چند تا سوال اجازه اينكار رو ميدن.قبل از تغييرات اين موضوع رو تست كنيد كه با مشكل مواجه نشيد.مثلن يه بار فايل بكاپ رو اجرا كنيد و Yes رو بزنيد ببينيد درست عمل ميكنه يا نه.بعد از زدن Yes يه پيغام ميده كه عمل تغيير رجيستري با موفقيت انجام شده.اگه اين پيغام بياد و آنتي ويروس هم اجازه بده كه همه چيز نرماله. ولي اگه بعد از Yes پيغام Error از رجيستري بياد يعني فايل رجيستري خرابه يا آنتي ويروس اجازه نميده.

paveej
04-12-2015, 16:13
توي همون قسمت Appearance بالاي Advanced گزينه Effects هم هست كه با كليك روي اون يه صفحه باز ميشه كه بين گزينه ها يه گزينه
Use large icons هست كه با برداشتن يا گذاشتن تيك ميشه اندازه آيكون ها رو كوچيك يا بزرگ كرد.

ghassam2
04-12-2015, 17:42
نمیدونم چرا این مشکل پیش اومد قبلا با گرافیک g-force5500 ( البته فکر کنم رزولوشن تا 800 بیشتر نبود)این مانیتور مشکلی نداشت الان گرافیک onboard باعث شده ( شاید چون hd هست در این مورد زیاد اطلاعاتی ندارم)... برای ایکنهای و متنهای ویندوز با این راهنماییها مشکل حل شد اما در مورد مرورگر فایرفاکس که فقط ازا ین استفاده می کنم نمیدونم چطور متنها رو در حالت 1024 که خیلی ریز هستند رو بزرگتر کنم توی قسمت options و content تغییرات سایز و فونت دادم اما نوشته های داخل مرورگر تغییری نمیکنه اما تیترها و نوشته های داخل نوار ادرس و نوار ابزار بزرگ میشه اما من می خوام متنهای داخل صفحات مرورگرفایرفاکس بزرگ بشن... چکار کنم ؟ فایرفاکس21

paveej
04-12-2015, 20:00
نمیدونم چرا این مشکل پیش اومد قبلا با گرافیک g-force5500 ( البته فکر کنم رزولوشن تا 800 بیشتر نبود)این مانیتور مشکلی نداشت الان گرافیک onboard باعث شده ( شاید چون hd هست در این مورد زیاد اطلاعاتی ندارم)... برای ایکنهای و متنهای ویندوز با این راهنماییها مشکل حل شد اما در مورد مرورگر فایرفاکس که فقط ازا ین استفاده می کنم نمیدونم چطور متنها رو در حالت 1024 که خیلی ریز هستند رو بزرگتر کنم توی قسمت options و content تغییرات سایز و فونت دادم اما نوشته های داخل مرورگر تغییری نمیکنه اما تیترها و نوشته های داخل نوار ادرس و نوار ابزار بزرگ میشه اما من می خوام متنهای داخل صفحات مرورگرفایرفاکس بزرگ بشن... چکار کنم ؟ فایرفاکس21
توي Content روي Advanced كليك كنيد .وسط صفحه اي كه باز ميشه يه گزينه هست كه اگه تيك اون رو برداريد فونت مورد نظر شما رو روي صفحات اعمال ميكنه و اگه تيك داشته باشه تنظيمات خود سايت رو اعمال ميكنه.بعد از برداشتن اون هر تغييري بديد اعمال ميشه.
-------------------------------------------------------
البته الان خودم امتحان كردم نشد.فونت تغيير ميكنه ولي همونجور ميمونه و ديگه تغيير نميكنه.
-------------------------------------------------------
با زدن همزمان كليدهاي Ctrl و + ميشه نوشته هاي متن رو بزرگ كرد.و با زدن همزمان كليدهاي Ctrl و – ميشه نوشته ها رو كوچيك كرد.
هر چند با تغيير اندازه فونت اگه ميشد بهتر بود.