PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم نصب ویندوزxp3 به جای ویندوز۷ با این پیغام که در عکس می بینید لطفا اگه امکان داره حتما کمک کنید

ghassam2
10-11-2015, 19:43
من چون پرینترم توسط ویندوز۷ نصب نمیشه می خواهم ویندوزxp3 جاش نصب کنم که با ۳ سی دی ویندوزxp3 امتحان کردم بعد از مرحله اول و قبل از رسیدن به مرحله انتخاب درایو برای نصب ویندوز همیشه با این پیغام صفحه آبی مواجه می شم فکر می کنم این پیام معلوم میکنه مشکل چیه اما من نمیدونم لطفا دوستانی که تجربه دارن این مشکلو به من بگن که دقیقا چه کار کنم کامپیوترم رو تازه خریدم و یه نکته اینکه توی درایوهای دیگه غیر از c که ویندوز روش نصبه اطلاعات هارد کامپیوتر قبلیم که شامل فایلهای برنامه ْ صوتی تصویری و فایلهایی که نیاز داشتم روی یک درایو کامپیوتر جدید کپی کردم گفتم شاید این اطلاعات بدرد بخوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vissoto
10-11-2015, 21:05
سلام

در تنظیمات بایوس تنظیماتی مانند Sata Mode یا Sata configuration و یا موارد مشابه را پیدا کنید و آن را بر IDE تنظیم کنید
و مجددا نصب ویندوز XP را بررسی کنید.

ghassam2
10-11-2015, 23:47
نمیدونم چطوری تشکر کنم استاد که بی منت پاسخگو بودید فقط چند مسئله برام پیش اومده امیدوارم جوابمو دوباره بگیرم...
۱. چون از پارتیشن بندی اطلاع چندانی ندارم وقتی دیدم بعد از این تغییر که در بایوس طبق راهنمایی شما انجام دادم کلا پارتیشن بندی هارد یک ترا تغییر کرد و اسم درایوها تغییر کرد و درایو c ظرفیتش ۳۵۰ مگ شد و منم مجبور شدم در یه درایو غیر c ویندوزمو نصب کنم چکار کنم که اگه مثلا ۶ درایو ۱۵۰ گیگ و درایو c صد گیگایی بخوام داشته باشم که همیشه ویندوز تو cنصب کنم ?میشه توضیحی کامل بروش ساده در این مورد بدین?
۲. اگه بخوام بعدا ویندوز۷ رو در کنار ویندوز xp داشته باشم باید در بایوس دوباره تغییرات بدم? و پارتیشن و درایوها تغییر میکنه?

vissoto
11-11-2015, 03:36
نمیدونم چطوری تشکر کنم استاد که بی منت پاسخگو بودید فقط چند مسئله برام پیش اومده امیدوارم جوابمو دوباره بگیرم...
۱. چون از پارتیشن بندی اطلاع چندانی ندارم وقتی دیدم بعد از این تغییر که در بایوس طبق راهنمایی شما انجام دادم کلا پارتیشن بندی هارد یک ترا تغییر کرد و اسم درایوها تغییر کرد و درایو c ظرفیتش ۳۵۰ مگ شد و منم مجبور شدم در یه درایو غیر c ویندوزمو نصب کنم چکار کنم که اگه مثلا ۶ درایو ۱۵۰ گیگ و درایو c صد گیگایی بخوام داشته باشم که همیشه ویندوز تو cنصب کنم ?میشه توضیحی کامل بروش ساده در این مورد بدین?
۲. اگه بخوام بعدا ویندوز۷ رو در کنار ویندوز xp داشته باشم باید در بایوس دوباره تغییرات بدم? و پارتیشن و درایوها تغییر میکنه?

بر My Copmuter راست کلیک و Manage را بزنید و در سمت چپ پنجره باز شده Disk Management را انتخاب کنید.
یا کلید ویندوز در کیبورد را نگه دارید و کلید R را بزنید و سپس بنویسید diskmgmt.msc و اینتر را بزنید.
وضعیت پارتیشن 350 مگابایتی را بررسی کنید. ببینید در مشخصات آن چه اطلاعاتی وجود دارد. اگر پارتیشن سیستمی نباشد و کلماتی مانند Active ؛ Boot ؛ PageFile در مشخصات پارتیشن 350 مگابایتی نشان داده نمی شود می توانید با استفاده از نرم افزارهای پارتیشن بندی این پارتیشن را حذف و حجم آن را به پارتیشن سمت راست آن که احتمالا ویندوز در آن نصب شده است اضافه کنید. یا ممکن است این فضا به صورت یک فضای خالی (Unallocated ) باشد ؛ که باز هم با نرم افزار می توانیم آن را به پارتیشن کناری آن اضافه کنیم.

احتمالا این پارتیشن مربوط به ویندوز 7 یا 8.1 که قبلا در این سیستم نصب شده است بوده است (پارتیشن System Reserved ) که چون این پارتیشن به صورت پیشفرض فاقد Letter (همان حروف C و D و ...) است در نتیجه در My Computer نشان داده نمی شود.(در صورتی که در My computer این درایو را مشاهده می کنید ، می توانید با حذف Letter این درایو ؛ آن را از لیست درایوهای قابل مشاهده در My Computer حذف کنید)
در صورت سیستمی بودن این پارتیشن نمی توان تغییری در آن ایجاد کرد و البته مشکلی برای پارتیشن بندی سایر حجم هارد ایجاد نمی کند.
شما می توانید حداکثر 3 پارتیشن Primary و تعداد دلخواه پارتیشن Logical ایجاد کنید که بیشتر وقت ها از طریق Disk Management ویندوز امکان این کار وجود ندارد و باید از نرم افزارهای پارتیشن بندی استفاده کنید.(نرم افزارهایی مانند MiniTool Partition Wizard و Acronis Disk Director و ..)

برای نصب ویندوز 7 هم نیازی به تغییر در تنظیمات بایوس نیست و در همین حالت ویندوز 7 را هم می توانید نصب کنید. برای این که همزمان ویندوز XP و 7 را در هارد نصب کنید کافی است ابتدا ویندوز XP نصب شود (که قبلا نصب شده است) و سپس در یک پارتیشن دیگر (به جز پارتیشنی که ویندوز XP در آن نصب شده است ) ویندوز 7 نصب شود.
با توجه به این که در تنظیمات پیشفرض بایوس گزینه IDE در Sata Mode انتخاب نشده است ؛ در صورت بازگشت تنظیمات بایوس به حالت اولیه (Restore Defoult) و یا Clear Cmos (ریست تنظیمات بایوس با برداشتن باتری بایوس ) باید مجددا گزینه IDE را انتخاب کنید .

تغییر Letter پارتیشن ها هم مشکلی ایجاد نمی کند ( منظور از Letter همان حروف C و D و .... است )
هنگامی که دو ویندوز در هارد نصب باشند Letter درایوها در هر ویندوز با ویندوز دیگر متفاوت است ؛ مثلا ویندوز 7 در هر درایویی نصب شود آن درایو ؛ درایو C خواهد بود در حالی که ممکن است در ویندوز دیگر همان درایو ؛ درایو F باشد.
بهتر است پس از پارتیشن بندی برای درایوها نام (Label) تعیین کنید تا بتوان درایوها را بهتر تشخیص داد.
چون مثلا هنگام نصب ویندوز 7 و در مرحله انتخاب پارتیشن برای نصب ویندوز دیگر حروف C و D و ... برای درایوها نشان داده نمی شود و ممکن است ترتیب درایوها با آنچه در My Computer مشاهده می کنید متفاوت باشد در نتیجه درایوها را با استفاده از نام آنها می توان تشخیص داد.
در My computer بر درایوها راست کلیک و Rename را بزنید و برای درایوها نام های مشخص تعیین کنید. ( مثلا برای درایویی که قرار است ویندوز 7 در آن نصب شود بنویسید Win 7 و اینتر را بزنید)

برای راهنمایی دقیق تر در مورد ایجاد پارتیشنهای جدید می توانید یک عکس کامل از Disk Management ویندوز بگذارید.

ghassam2
11-11-2015, 12:49
با تشکر مجدد :
1-در مورد پارتیشن c درسته systemreserved روش نوشته و یک فایل بنام bootmgr داخلش است این یعنی نمیشه حذفش کرد؟
2- در مورد پارتیشن بندی آیا کلا نمیشه موقع تعویض ویندوز مثلا در بایوس پارتیشن بندی کرد بدون استفاده از نرم افزار یا حتما باید نرم افزار باشه؟ میشه راه حل بدون نرم افزار رو توضیح بدین...
3- الان مشکلی که دارم بعد از تعویض ویندوز به xp وقتی می خوام درایور مادربورد رو نصب کنم پیغام میده : xpress install does not support version of windows
این سی دی هم روش نوشته بزرگ :GIGABYTE و پایینترش نوشته ULTRA DURABLE و intel 8series utilities
حتی نمیتونم درایور lan رو نصب کنم تا کارت شبکه وصل بشه میشه یه راه حلی نشون بدین و درایو مناسب با این ویندوز رو برای دانلود لینکشو بزارید تا بتونم کارت صدا و گرافیک رو نصب کنم؟
4- یه مشکل اساسی دیگه اینه که موقع پرینت گرفتن از مرورگرهام فایرفاکس گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر و حتی اپرا صفحه بسته میشه و پرینتی انجام نمیشه و پیغام crash میاد؟
لطفا اگه امکان داره بخصوص دو مورد اخرو حتما راهنمایی کنید

vissoto
11-11-2015, 18:05
احتمالا امکان حذف پارتیشن 350 مگابایتی از طریق ویندوز وجود ندارد. (با حذف Letter آن می توانید آن را از My Computer مخفی کنید)
برای حذف Letter این درایو در Disk Management بر آن راست کلیک و Change drive letter and paths را انتخاب و سپس Remove را بزنید.
معمولا مادربوردهای جدید از ویندوز XP پشتیبانی نمی کنند و در نتیجه درایورهای سخت افزاری هم برای ویندوز XP منتشر نمی کنند.
در سیستم های جدید یا ویندوز XP نصب نمی شود یا در صورت نصب شدن با مشکل نصب نشدن درایورها مواجه می شود.
نرم افزار CPU Z را دانلود و اجرا و به تب دوم (Mainboard )بروید و مدل نوشته شده در قسمت Model را یادداشت و سپس به سایت Gigabyte.com بروید و در قسمت جستجوی سایت بالای صفحه سمت راست ؛ نام مادربورد را بنویسید و پس از یافتن صفحه مربوط به مادربورد به تب Specification بروید و در قسمت Operating System چک کنید مادربورد شما از چه سیستم عامل هایی پشتیبانی می کند .(به احتمال زیاد از ویندوز XP پشتیبانی نمی کند) در صورت پشتیبانی از ویندوز XP می تواندید در تب Support & Downloads ویندوز XP را انتخاب و درایورها را دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدXpress Install برای نصب خودکار همه درایورها در ویندوزهای پشتیبانی شده به کار می رود و چون مادربورد از ویندوز XP پشتیبانی نمی کند ؛ این نرم افزار هم درایورها را نصب نمی کند.
البته می توانید با نرم افزارهایی مانند Driver Pack Solution یا نرم افزارهای آپدیت درایورها مانند IObit Driver Booster PRO وجود درایورها را برای ویندوز XP چک کنید.
اگر مادربورد از ویندوز 7 32بیتی پشتیبانی می کند ؛ بهتر است ویندوز 7 32 بیتی را نصب کنید چون درایور پرینتر برای این نسخه از ویندوز وجود دارد.
در مورد crash مرورگرها هنگام پرینت هم اطلاعی ندارم منتظر راهنمایی دوستان باشید ؛ یا در تایپک مربوط به چاپگر بپرسید.
برای پارتیشن بندی بدون استفاده از نرم افزار یا باید هنگام نصب ویندوز (ویندوزهای 7 و جدیدتر ) و پس از رسیدن به مرحله انتخاب پارتیشن برای نصب ویندوز با انتخاب فضای خالی (Unallocated) و سپس انتخاب Drive option (advanced) تغییرات لازم را در پارتیشن ها انجام داد. مثلا پس از انتخاب فضای خالی یا Unallocated و سپس انتخاب Drive option (advanced) و سپس انتخاب New پارتیشن جدید را با حجم دلخواه بسازید و با همین روش در فضای باقیمانده پارتیشنهای دیگری بسازید. یا درایوهایی که می خواهید حذف شوند را انتخاب و سپس با اتتخاب Delete حذف کنید.

یا این که پس از نصب ویندوز از طریق Disk Management پارتیشن های جدید را ایجاد کنید .در فضای Unallocated راست کلیک و New Simple volume را انتخاب کنید و پس از اختصاص حجم مناسب پارتیشن جدید ساخته می شود.(تنظیمات پیشفرض مناسب هستند و فقط حجم دلخواه را بنویسید و Next را بزنید)
یا با راست کلیک بر درایوها و انتخاب گزینه Delete ؛ پارتیشن ها را حذف و یا با انتخاب Format آنها را فرمت کنید.
با Delete یا Format درایوها ؛ اطلاعات آنها حذف می شوند.
بهتر است از اطلاعات هارد یک کپی داشته باشید.
در صورت تمایل برای نصب ویندوز 7 و ویندوز های جدیدتر از آن مانند ویندوز های 8.1 و 10 تنظیمات Sata Mode را به حالت پیشفرض برگردانید. (البته اگر می خواهید ویندوز های 7 یا 8.1 یا 10 را در کنار ویندوز XP نصب کنید باید همچنان گزینه IDE انتخاب شده باشد ؛ چون ویندوز XP فقط در حالت IDE بوت می شود.)

ghassam2
11-11-2015, 22:27
با تشکر و سلام مجدد:
استاد گرامی گزینه اول در مورد حذف letter c همون کاری که خواستید انجام دادم اماموقع remove پیغام داد که windoww can not remove the drive letterof yoursystem volume or boot volume به همین خاطر حذف نشد ؟!( پس راهی نداره..)

- نرم افزار IObit Driver Booster PRO خیلی بدردم خورد و گرافیک و صدا و lan شبکه مشکلشون برام حل شد و فکر نکنم دیگه نیازی به اون سی دی برای برنامه های لازم و خاصی برای ویندوزxp نیاز داشته باشم و کارم راه افتاد...با تشکر که این برنامه مفید را معرفی کردید
- اما می خوام بدونم که نرم افزارIObit Driverدرایورها رو دانلود کرد در کجا قرار می گیرند که بتونم بعدا دوباره استفاده کردم چون می خوام دوباره ویندوزمو تعویض کنم یعنی بنظرتون لازمه هر بار که ویندوز xp نصب کردم حتما دوباره نرم افزار شناسایی درایور ها رو هم نصب کنم یا می تونم فایلهایی که توسط این برنامه دانلود شده رو جایی پیدا کنم و توی فولدری برای بعدها کپی کنم کجا می تونم پیداشون کنم؟
- این سوال اخره که خیلی برام مهمه من می خوام دوباره یه ویندوز xp3 بجای این نصب کنم چکار میتونم بکنم که حتما توی درایو c نصب بشه با توجه به اینکه الان 350 مگ بیشتر جا نداره ؟

vissoto
12-11-2015, 10:27
ابتدا از همه فایل های مهم خود که در درایو ویندوز قرار دارند یک کپی در درایوهای دیگر ایجاد کنید. مثلا فایل های موجود در دسکتاپ و my document و دانلود و .... ؛ چون با حذف درایو ویندوز این فایل ها هم حذف می شوند.

برای این که دیگر این پارتیشن 350 مگابایتی ساخته نشود ؛ هنگام نصب ویندوز و زمان انتخاب پارتیشن برای نصب ویندوز هر دو پارتیشن ویندوز فعلی و پارتیشن 350 مگابایتی را حذف کنید(الان کلید حذف پارتیشن ها در زمان نصب ویندوز XP یادم نیست ولی پس از انتخاب پارتیشن ها در پایین صفحه ؛ کلید ایجاد یا حذف پارتیشن ها را می نویسد.)
پس از حذف این دو پارتیشن باید حجم آنها با هم ترکیب شود و یک فضای خالی ایجاد شود ؛ آن فضای خالی را برای نصب ویندوز انتخاب کنید یا پارتیشن جدیدی بسازید (کلید کیبورد برای ساخت پارتیشن را هنگامی که فضای خالی انتخاب شده باشد در پایین صفحه می نویسد.)اگر پس از حذف این دو پارتیشن (پارتیشن ویندوز فعلی + پارتیشن 350 مگابایتی) حجم آنها با هم ترکیب نشد ؛ فضای بزرگتر را برای نصب ویندوز انتخاب کنید ؛ با این کار احتمالا نباید آن پارتیشن کوچک ساخته شود.
یا این که درایو ویندوز فعلی را فرمت و درایو 350 مگابایتی را حذف (delete) کنید.
(البته با نرم افزارهای پارتیشن بندی تحت بوت هم می توان این پارتیشن را حذف و حجم آن را به درایو دیگر اضافه کرد)
در مورد IObit Driver Booster PRO هنوز این برنامه را تست نکردم که امکان ذخیره درایورها را دارد یا خیر ؛ ولی برنامه معرفی شده در پست زیر را چک کنید ؛ ببینید اگر درایورها را پیدا می کند ؛ می توانید آنها را ذخیره و بعدا توسط نرم افزار در ویندوز جدید آنها را نصب کنید.

می توانید ابتدا با Iobit Driver Booster PRO درایورها را نصب (در ویندوز فعلی ) و سپس با نرم افزارهای پست زیر آنها را ذخیره و سپس با همان نرم افزارها ؛ آنها را در ویندوز جدید نصب کنید.

#11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])