PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد کپی کند

aliparsa
17-09-2015, 15:30
با سلام
دو تا هارد 1 ترا و 2 ترا رو سیستم نصبه هارد 1 ترا رو به 2 قسمت پارتیشن بندی کردم و 2 تا ویندوز اکس پی و سون روش نصبه .هارد ها از نوع wd هستند.
مشکل: ارتباط بین این دو هارد بسیار بسیار کنده کپی 5 مگ از هارد 1 ترا به هارد 2 ترا ده دقیقه طول میکشه و بلعکس . اجرای بازی نصب شده رو هارد 2 ترا خیلی زیاد گیر میکنه و مشکلات ...
کارهای که کردم کابلها دوباره چک شد ویروس کشی انجام شد و.... بازم نشد هارد 2 رو به به سیستم دیگه انتقال دادم بدون مشکل و با سرعت زیاد کار کرد . از ویندوز اکس پی اومدم بالا خیلی بهتر و بهتر و بدون مشکل کار میکنه رو همین سیستم. فقط مشکل تو ویندوز سون هست . دیگه نمی دونم چیکار کنم یکی از دوستان میگفت این مدل هارد با ویندوز اکس پی و سون رو یه سیستم خوب کار نمیکنه . درسته؟ به نظرتون چیکار کنم کلا بیخیال 2 تا ویندوز بشم ؟ یا نه راهی دار؟ ممنون

ata.royalfalcon
17-09-2015, 15:48
سلام .

هارد دیسکها دقیقاً WD Green هستند ؟ اگر اینطور هست که این مدلها اصولاً سرعت بالایی ندارند و اگر با ویندوز XP پارتیشن بندی و فرمت کرده باشید نیاز به Align کردن درایوها هم دارید . با برنامه ای که در پست 360# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) معرفی شده میتونید چک کنید که درایوها Align هستند یا خیر .

از قسمت Health برنامه HD Tune هم SMART status ایندو هارد دیسکها رو چک کنید (عکس بذارید) .

aliparsa
17-09-2015, 18:31
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
17-09-2015, 18:46
هارد دو ترا ارور ultra dma crc ارور داره کارهایی که میتونی انجام بدید این است که اتصالات هارد کابل دیتا کابل برق و پاور بررسی بشه حتما با یک پاور قویتر سیستم رو بررسی کنید اقدامات دیگر هم شامل اپدیت فریم ویر هارد اپدیت بایوس مین و پارتیشن بندی مجدد هارد است

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

ata.royalfalcon
17-09-2015, 19:26
درایوهای هارد دیسک یکترابایتی Align نیست و میبایستی Align بشه . میتونید از برنامه MiniTool Partition Wizard استفاده کنید آموزش هم در لینک موجوده .

Align All Partitions

Align Partition

اگر هم اطلاعات مهمی ندارید پیشنهاد میکنم کلیه پارتیشنها رو حذف کنید و مجدداً با ویندوز 7 هارد دیسک رو پارتیشن بندی و فرمت کنید . بعد از انجام کار بررسی کنید سرعت بهتر شده یا خیر . دقت کنید که هربار که با ویندوز XP پارتیشن بندی و یا حتی فقط فرمت کنید Align درایوها بهم میخوره .

aliparsa
17-09-2015, 19:44
ممنون همین کار رو میکنم