PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این تصویر چطور درست شده

piishii
05-09-2015, 23:04
سلام به همه دوستان حرفه ای فوتوشاپ و کلا دنیای گرافیک
چیزی که من اطلاعتم ازش در حد گنجشکه
لطفا این عکس رو نگاه کنید

namakstan.ir/wp-content/uploads/2015/02/wedding-dress-2-9.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من میخوام ببینم این تصویر چطور درست شده
تمامی افرادی که به دنیای مد علاقه دارند و یا کلا تصاویر مدل خارجی را اندکی دیده باشند می دونند ما مدل لباس عروس این شکلی نداریم !
یعنی اونایی که عروسی کرده باشند که قطعا می دونند ما چنین مدلهایی نداریم
این صفحه ی مذکور هم نگاه کنید
namakstan.ir/category/wedding-dress
این تصاویر چطوری به این دقت ادیت شده اند و قسمت های عریان پوشانده شده اند؟
چه ابزاری چنین کاری را انجام می دهد و به همراه آن واترمارک هم می زند (گرچه مبحث دوم اصلا بیشتر دنبالش نیستم چون به راحتی می تونم انجام بدم)
ولی این یکی اولی چیزی است که من خیلی وقت است دنبالش هستم
واقعا ممنون میشم یکی از دوستان متخصص در این زمینه کمک کنند و اگر با فوتوشاپ این کار صورت نگرفته یک راهنمایی بکنند

MVGroup
06-09-2015, 08:37
سلام به همه دوستان حرفه ای فوتوشاپ و کلا دنیای گرافیک
چیزی که من اطلاعتم ازش در حد گنجشکه
لطفا این عکس رو نگاه کنید

من میخوام ببینم این تصویر چطور درست شده
تمامی افرادی که به دنیای مد علاقه دارند و یا کلا تصاویر مدل خارجی را اندکی دیده باشند می دونند ما مدل لباس عروس این شکلی نداریم !
یعنی اونایی که عروسی کرده باشند که قطعا می دونند ما چنین مدلهایی نداریم
این صفحه ی مذکور هم نگاه کنید
namakstan.ir/category/wedding-dress
این تصاویر چطوری به این دقت ادیت شده اند و قسمت های عریان پوشانده شده اند؟
چه ابزاری چنین کاری را انجام می دهد و به همراه آن واترمارک هم می زند (گرچه مبحث دوم اصلا بیشتر دنبالش نیستم چون به راحتی می تونم انجام بدم)
ولی این یکی اولی چیزی است که من خیلی وقت است دنبالش هستم
واقعا ممنون میشم یکی از دوستان متخصص در این زمینه کمک کنند و اگر با فوتوشاپ این کار صورت نگرفته یک راهنمایی بکنند

سلام.
با فتوشاپ درست کرده. به تصویر زیر دقت کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قسمت هایی که به لباس اصلی وصل می شن شما سایه هایی رو می بینی. جای این سایه ها رو از خود عکس اصلی هم احتمالاً بشه فهمید. این سایه ها خیلی باعث می شن عکس ما طبیعی بشه. یا طرح هایی که روی قسمت های عریان گذاشته شده رو اگه یه مقدار Opacity ـیش رو کم کنی باعث می شه قسمت های فرورفته یا برجسته بدن (مثلا گودی داخل آرنج) رو نشون بدی. اگه یه سری از این کارها رو انجام بدهید می تونید عکسی مشابه کار این ها به دست بیارید.
من خودم تا حالا این کار رو نکردم. اگه شما "عکسی که پوشیده نشده" + "عکس طرحی که روی قسمت های عریان به کار رفته" رو بتونید پیدا کنید، من امتحان می کنم اگه چیز خوبی شد آموزشش رو براتون می ذارم.

sayanermia
06-09-2015, 09:16
درود
ببینید دوست خوبم فتوشاپ ابزاری نیست که شما باهاش بتونی با یک ابزار همچین کاری کنی! این کار ها شامل چندین تکنیک حرفه ای میشه که باید همه رو خوب بلد باشید تا بتونید همچین ادیتی بزنید! به طور کلی میگم بهتون :

1- تیکه ای از پارچه ( که یک عکس دیگس ) بریده میشه میاریم روی عکس اصلی ، میذاریمش روی قسمت های لخت بدن

2- با ابزار warp از زیر مجموعه select لایه ، می تونیم قوس ها و خمیدگی های طبیعی بدن مثل گردی ارنج یا بازو رو برای لایه ی پارچه تعریف کنیم ( به صورت دستی و با استفاده از نوار ها و پوینت های منحنی که در warp داریم

3- وقتی جایگزینی به خوبی انجام شد حالا جاهای اضافی رو پاک میکنیم که کاملا فقط مثلا قسمت های دست پارچه پوش بشه

4- با تکنیک های مختلفی هست ( مثل براش ، کم کردن opacity یا هزاران راه دیگه ) شروع به سایه زنی ها می کنیم تا عکس طبیعی تر جلوه کنه

هر کدوم از این مراحل خودش نیازمند دوره های خاصی هست تا شما کاملا بتونید مسلط باشید تا اینطوری ادیتی در بیارید

piishii
06-09-2015, 10:58
سلام.
با فتوشاپ درست کرده. به تصویر زیر دقت کنید:

قسمت هایی که به لباس اصلی وصل می شن شما سایه هایی رو می بینی. جای این سایه ها رو از خود عکس اصلی هم احتمالاً بشه فهمید. این سایه ها خیلی باعث می شن عکس ما طبیعی بشه. یا طرح هایی که روی قسمت های عریان گذاشته شده رو اگه یه مقدار Opacity ـیش رو کم کنی باعث می شه قسمت های فرورفته یا برجسته بدن (مثلا گودی داخل آرنج) رو نشون بدی. اگه یه سری از این کارها رو انجام بدهید می تونید عکسی مشابه کار این ها به دست بیارید.
من خودم تا حالا این کار رو نکردم. اگه شما "عکسی که پوشیده نشده" + "عکس طرحی که روی قسمت های عریان به کار رفته" رو بتونید پیدا کنید، من امتحان می کنم اگه چیز خوبی شد آموزشش رو براتون می ذارم.
ممنون از نکته بینی ریزتون
من نحوه ی انجام این کار را بیشتر می خوام که دوستمون در پست بعدی گفتند ولی شما توضیحاتی که به ایشون میدم هم بخونید و به پیوست یک عکس لباس عروس براتون می دم و خوب پارچه و... در لینک های بالا و تصویری که قبلا گذاشتم است اگر چیز دیگری هم بخواین بگین

درود
ببینید دوست خوبم فتوشاپ ابزاری نیست که شما باهاش بتونی با یک ابزار همچین کاری کنی! این کار ها شامل چندین تکنیک حرفه ای میشه که باید همه رو خوب بلد باشید تا بتونید همچین ادیتی بزنید! به طور کلی میگم بهتون :

1- تیکه ای از پارچه ( که یک عکس دیگس ) بریده میشه میاریم روی عکس اصلی ، میذاریمش روی قسمت های لخت بدن

2- با ابزار warp از زیر مجموعه select لایه ، می تونیم قوس ها و خمیدگی های طبیعی بدن مثل گردی ارنج یا بازو رو برای لایه ی پارچه تعریف کنیم ( به صورت دستی و با استفاده از نوار ها و پوینت های منحنی که در warp داریم

3- وقتی جایگزینی به خوبی انجام شد حالا جاهای اضافی رو پاک میکنیم که کاملا فقط مثلا قسمت های دست پارچه پوش بشه

4- با تکنیک های مختلفی هست ( مثل براش ، کم کردن opacity یا هزاران راه دیگه ) شروع به سایه زنی ها می کنیم تا عکس طبیعی تر جلوه کنه

هر کدوم از این مراحل خودش نیازمند دوره های خاصی هست تا شما کاملا بتونید مسلط باشید تا اینطوری ادیتی در بیارید
در اینکه این یک کار حرفه ای است که اینقدر تمیز است بنده هیچگونه شکی در آن ندارم
ولی چیزی که هست این کار ابتدا به صورت همینطور که شما احیانا گفتید (چون واقعا من یاد ندارم) صورت گرفته که اینش مهم نیست جنبه ی بعدی ماجرا این است که زمانی که سایت داری مثلا میخوای این همه عکس رو در سایت قرار بدی هرکدوم رو بخوای تک تک بیای این کار ها رو روش انجام بدی کلی زمان می بره
آیا امکانش است به همین روشی که شما گفتید چندین الگو یا پلاگین (دوباره میگم من چون اطلاعات ضعیفی دارم اینطوری دارم بیان می کنم) یا تمپلیت درست کرد و سپس هروقت که عکس هایی که میخوای را در فوتوشاپ لود می کنی این تمپلیت ها را روی آنها اجرا کند؟
من مثلا در حوزه ی کاری خودم یکسری کار بلدم که مسلما کسی بلد نیست مثلا می تونم چیزی طراحی کنم که یک کادر خالی در فلان جای مطلب رو که پیدا کرد هرچی من میگم داخلش تایپ کنه
ابتدا باید چنین چیزی را طراحی کنم سپس هر وقت تمپلیت را اجرا کنم این کار خودکار انجام میشه
میخوام ببینم در رابطه با این قضیه هم همینطور است؟
چون اگر قرار باشه برای هر عکس هی تک تک بیای manual کار کنی بی نهایت وقت می گیره برای چیزی که من در ذهن دارم
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر هم از شما و هم دوست قبلیمون که به اون دقت نشان دادند

sayanermia
06-09-2015, 11:06
من نحوه ی انجام این کار را بیشتر می خوام که دوستمون در پست بعدی گفتند ولی شما توضیحاتی که به ایشون میدم هم بخونید و به پیوست یک عکس لباس عروس براتون می دم و خوب پارچه و... در لینک های بالا و تصویری که قبلا گذاشتم است اگر چیز دیگری هم بخواین بگین

در اینکه این یک کار حرفه ای است که اینقدر تمیز است بنده هیچگونه شکی در آن ندارم
ولی چیزی که هست این کار ابتدا به صورت همینطور که شما احیانا گفتید (چون واقعا من یاد ندارم) صورت گرفته که اینش مهم نیست جنبه ی بعدی ماجرا این است که زمانی که سایت داری مثلا میخوای این همه عکس رو در سایت قرار بدی هرکدوم رو بخوای تک تک بیای این کار ها رو روش انجام بدی کلی زمان می بره
آیا امکانش است به همین روشی که شما گفتید چندین الگو یا پلاگین (دوباره میگم من چون اطلاعات ضعیفی دارم اینطوری دارم بیان می کنم) یا تمپلیت درست کرد و سپس هروقت که عکس هایی که میخوای را در فوتوشاپ لود می کنی این تمپلیت ها را روی آنها اجرا کند؟
من مثلا در حوزه ی کاری خودم یکسری کار بلدم که مسلما کسی بلد نیست مثلا می تونم چیزی طراحی کنم که یک کادر خالی در فلان جای مطلب رو که پیدا کرد هرچی من میگم داخلش تایپ کنه
ابتدا باید چنین چیزی را طراحی کنم سپس هر وقت تمپلیت را اجرا کنم این کار خودکار انجام میشه
میخوام ببینم در رابطه با این قضیه هم همینطور است؟
چون اگر قرار باشه برای هر عکس هی تک تک بیای manual کار کنی بی نهایت وقت می گیره برای چیزی که من در ذهن دارم
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر هم از شما و هم دوست قبلیمون که به اون دقت نشان دادند

توی فتوشاپ من پلاگین یا اکشنی ندیدم که همچین کاری بکنه! ما اکشن می تونیم برای فتوشاپ درست کنیم که مثلا یک لوگو رو واترمارک کنه روی بی نهایت عکس.. یا حتی کارهای دیگه... ولی پوشاندن لباس بر تن سوژه بخاطر اینکه فرم بدن ، حالات دست و بدن ، قوس ها و ... ممکنه توی هر عکس متفاوت باشه هیچ وقت اکشن نمی تونه همچین کاری کنه و اصلا نمیشه براش تعریف کرد.
پلاگین هم من ندیدم براش. شاید وجود داشته باشه ( که بعید می دونم ) ولی من ندیدم تا به حال

شاید هم کلا نرم افزار خاصی برای این کار وجود داشته باشه که اصلا نیازی به فتوشاپ نباشه! به هر حال باید بیشتر در اینترنت سرچ کنید.

piishii
06-09-2015, 14:18
توی فتوشاپ من پلاگین یا اکشنی ندیدم که همچین کاری بکنه! ما اکشن می تونیم برای فتوشاپ درست کنیم که مثلا یک لوگو رو واترمارک کنه روی بی نهایت عکس.. یا حتی کارهای دیگه... ولی پوشاندن لباس بر تن سوژه بخاطر اینکه فرم بدن ، حالات دست و بدن ، قوس ها و ... ممکنه توی هر عکس متفاوت باشه هیچ وقت اکشن نمی تونه همچین کاری کنه و اصلا نمیشه براش تعریف کرد.
پلاگین هم من ندیدم براش. شاید وجود داشته باشه ( که بعید می دونم ) ولی من ندیدم تا به حال

شاید هم کلا نرم افزار خاصی برای این کار وجود داشته باشه که اصلا نیازی به فتوشاپ نباشه! به هر حال باید بیشتر در اینترنت سرچ کنید.
شما الان میگین پس تمامی عکس های این سایت در رابطه با مدلینگ هرکدام دستی ادیت شده اند؟
اگه اینطور است من واقعا یک فکری باید برای این قضیه بردارم چون بالای 1000 عکس برای ادیت است که هرکدام حتی یک دقیقه بخواد وقت بگیره از من میشود 1000 دقیقه که نزدیک به 17 18 ساعت کار مداوم میشه
واقعیتش من همیشه خودم در اینترنت جستجو میکنم و الان نمیدونم دقیقا چیو باید سرچ کنم تا ببینم ابزاری برای این کار هست یا نه
حالا من نمیخوام دقیقا نظیر این سایت قسمت های عریان رو گل گلی و پارچه ای کنم !! اگر حتی بشه به حالت blur یا مات هم در آورد شاید بسنده کنم ولی این الگویی که این سایت استفاده کرده به شدت من را به خودش جلب کرده
اگر کلمات کلیدی خاصی به انگلیسی در ذهن داشتید که من بتونم بواسطه ی آن این قضیه را سرچ کنم ممنون میشم بگین
وگرنه تا همین الان هم کمک زیادی کردید

MVGroup
06-09-2015, 15:14

یکی درست کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فایل PSD:

باید چندتا کار درست کنید تا قلقش دستتون بیاد.
از Magnetic Lasso Tool برای انتخاب نواحی عریان استفاده کردم. چون تضاد رنگی بین بدن و محیط اطراف واضح هست این ابزار خیلی کارتون رو راحت می کنه.
بعد قسمت انتخاب شده رو با رنگ مشکی پر کردم. یک طرح وکتور بته جقه از اینترنت گرفتم گذاشتم روی نواحی برهنه.
یک مقدار Fill رو تغییر دادم و حالت لایه ها رو جوری تغییر دادم که تصویر نهایی مطلوب بشه:

piishii
06-09-2015, 15:41
یکی درست کردم:

فایل PSD:

باید چندتا کار درست کنید تا قلقش دستتون بیاد.
از Magnetic Lasso Tool برای انتخاب نواحی عریان استفاده کردم. چون تضاد رنگی بین بدن و محیط اطراف واضح هست این ابزار خیلی کارتون رو راحت می کنه.
بعد قسمت انتخاب شده رو با رنگ مشکی پر کردم. یک طرح وکتور بته جقه از اینترنت گرفتم گذاشتم روی نواحی برهنه.
یک مقدار Fill رو تغییر دادم و حالت لایه ها رو جوری تغییر دادم که تصویر نهایی مطلوب بشه:

بسیار عالی ممنونم!
این چیزی که شما درست کردی حالا به این رنگ تیره هم نبود نبوده یک رنگ روشن تر هم باشه عالیه که انتخابش کار نداره
این دقیقا چیزی است که من میخوام
فقط ادیت این عکس الان برای شما چه میزان زمان برد؟
الان یعنی هیچ راهی دقیقا برای اتومات کردن این کار وجود نداره ؟ یا برنامه ی مشابهی؟ میدونم نیست:( ولی گاهی اوقات در اوج نا امیدی امید شاید پیدا بشه چون همانطور که دارم میگم تعداد تصاویر بسیار بالا است که من باید به خاطر قوانین کشور عزیزمون ادیت کنم و هر دفعه هم بهشون اضافه میشه
ولی اگر نیست همین روش شما را پس باید یکبار تست کنم
فقط اون نخوه ی گذاشتن طرح و همچنین مقدار fill را توضیح دهید چطور است الان دقیقا

piishii
06-09-2015, 18:19
من دو ساعتی میشه با فوتوشاپ دارم بازی بازی می کنم
آیا راهی وجود دارد که از این ابزار Magnetic Lasso Tool سریع تر استفاده کرد؟
آیا شورت کات هایی روی کیبورد برای پر کردن مناطق انتخاب شده با Pattern مورد نظر ما یا Fill کردن آن با هرچیزی که مشخص کرده ایم وجود داره؟
که هی من مجبور نباشم کلیک راست کنم و انتخاب الگو و... کنم؟
کلا هر چیزی که باعث بشه این عملیات بالا سریع تر انجام بشه :(
آیا ممکن است مثلا چیزی که شما بالا درست کردید همون قسمت بالا تنه رو فقط
روی تصاویر دیگه کپی کرد؟
یا قسمت دست ها و ... رو ؟
یعنی ما یک عکس نمونه داشته باشیم و سپس بخش هایی از اون رو روی عکس های دیگه در فوتوشاپ کپی کنیم
مثلا دست ها رو که من پوشاندم طرحش رو روی دست های عریان تصاویر دیگه کپی کنم!!
میشه اینا؟!

MVGroup
06-09-2015, 19:10
بسیار عالی ممنونم!
این چیزی که شما درست کردی حالا به این رنگ تیره هم نبود نبوده یک رنگ روشن تر هم باشه عالیه که انتخابش کار نداره
این دقیقا چیزی است که من میخوام
فقط ادیت این عکس الان برای شما چه میزان زمان برد؟
الان یعنی هیچ راهی دقیقا برای اتومات کردن این کار وجود نداره ؟ یا برنامه ی مشابهی؟ میدونم نیست:( ولی گاهی اوقات در اوج نا امیدی امید شاید پیدا بشه چون همانطور که دارم میگم تعداد تصاویر بسیار بالا است که من باید به خاطر قوانین کشور عزیزمون ادیت کنم و هر دفعه هم بهشون اضافه میشه
ولی اگر نیست همین روش شما را پس باید یکبار تست کنم
فقط اون نخوه ی گذاشتن طرح و همچنین مقدار fill را توضیح دهید چطور است الان دقیقا

چون اولین بار بود یه مقدار زمان برد تا بتونم درستش کنم. اگه چند مورد انجام بدهید در مورد انتخاب رنگ ها و طرح ها مهارت بهتری کسب می کنید و سریع تر می تونید انجام بدهید. مطمئناً برای 1000 عکس زمان زیادی می بره و فکر نمی کنم برنامه ای بتونه خودکار این کار رو انجام بده.
اگه تا حالا با فتوشاپ کار نکردید انجام این کار براتون سخت می شه. یک مقداری آشنایی اولیه با فتوشاپ لازمه.

برای پیدا کردن طرح ها من عبارت "وکتور طرح های بته جقه و اسلیمی" رو سرچ کردم. از سایت هایی که رایگان بودند دانلود کردم. طرح های دیگه هم هستند. تنوعشون زیاده. با پسوند EPS. هستند.

از کارم فیلم گرفتم. موقع ذحیره کردن، فیلم دچار مشکل شد برای همین احتمالا نمی تونید عقب جلو بزنید:

MVGroup
06-09-2015, 19:20
من دو ساعتی میشه با فوتوشاپ دارم بازی بازی می کنم
آیا شورت کات هایی روی کیبورد برای پر کردن مناطق انتخاب شده با Pattern مورد نظر ما یا Fill کردن آن با هرچیزی که مشخص کرده ایم وجود داره؟
که هی من مجبور نباشم کلیک راست کنم و انتخاب الگو و... کنم؟
کلا هر چیزی که باعث بشه این عملیات بالا سریع تر انجام بشه :(
روی تصاویر دیگه کپی کرد؟
یعنی ما یک عکس نمونه داشته باشیم و سپس بخش هایی از اون رو روی عکس های دیگه در فوتوشاپ کپی کنیم
میشه اینا؟!

ابزار Magnetic Lasso Tool یک سری تنظیمات در بالای پنجره اصلی داره که با اون ها می تونید بهش بگید چه میزان حساسیت روی تفاوت رنگ ها داشته باشه. من که امتحان کردم وقتی خیلی سریع حرکت می دادم مشکلی پیش نمی اومد و خطاش بسیار کم بود.

اگه بخواهید منطقه پر شده رو با رنگ پیش زمینه پر کنید از Alt+Backspace می تونید استفاده کنید.

روی تصاویر دیگه کپی کرد؟

کپی می شه کرد ولی خیلی واضح مشخص می شه. چون اندام ها و زوایه ها و همه چی معمولا متفاوته. اگه بخواهید می تونید یک لایه از کار رو به کار پنجره دیگه Drag & Drop کنید.

piishii
06-09-2015, 19:38
چون اولین بار بود یه مقدار زمان برد تا بتونم درستش کنم. اگه چند مورد انجام بدهید در مورد انتخاب رنگ ها و طرح ها مهارت بهتری کسب می کنید و سریع تر می تونید انجام بدهید. مطمئناً برای 1000 عکس زمان زیادی می بره و فکر نمی کنم برنامه ای بتونه خودکار این کار رو انجام بده.
اگه تا حالا با فتوشاپ کار نکردید انجام این کار براتون سخت می شه. یک مقداری آشنایی اولیه با فتوشاپ لازمه.

برای پیدا کردن طرح ها من عبارت "وکتور طرح های بته جقه و اسلیمی" رو سرچ کردم. از سایت هایی که رایگان بودند دانلود کردم. طرح های دیگه هم هستند. تنوعشون زیاده. با پسوند EPS. هستند.

از کارم فیلم گرفتم. موقع ذحیره کردن، فیلم دچار مشکل شد برای همین احتمالا نمی تونید عقب جلو بزنید:

بسیار ممنون بابت زحمتی که کشیدید
فقط چطور میشه بعد از دانلود وکتورها از آن ها استفاده کرد؟
در مورد اون میانبری که در صفحه ی بعد گفتید یعنی الت + بک اسپیس، برای یک الگوی پیش فرض نمیشه میانبر داشت؟ چون همونطور که گفتم هی انتخاب از منو و.. وقت گیر است
آره تعداد عکس زیاد است برادر
شاید بالای چند هزار :( و چون برای سایتم میخوام این تعداد زیادتر هم خواهد شد
حالا این کار هیچی
آیا برای Blur کردن یا قرار دادن Censor Bar (همون نوار سیاه سانسور معروف ) هم راهی خودکار وجود نداره؟
کلا هر چیزی کوفتی که بشه سانسور کرد قسمت های عریان رو ولی به صورت اتوماتیک
به هرحال ممنون از وقتی که تا الان واقعا گذاشتید

MVGroup
06-09-2015, 20:22
بسیار ممنون بابت زحمتی که کشیدید
فقط چطور میشه بعد از دانلود وکتورها از آن ها استفاده کرد؟
در مورد اون میانبری که در صفحه ی بعد گفتید یعنی الت + بک اسپیس، برای یک الگوی پیش فرض نمیشه میانبر داشت؟ چون همونطور که گفتم هی انتخاب از منو و.. وقت گیر است
آره تعداد عکس زیاد است برادر
شاید بالای چند هزار :( و چون برای سایتم میخوام این تعداد زیادتر هم خواهد شد
حالا این کار هیچی
آیا برای Blur کردن یا قرار دادن Censor Bar (همون نوار سیاه سانسور معروف ) هم راهی خودکار وجود نداره؟
کلا هر چیزی کوفتی که بشه سانسور کرد قسمت های عریان رو ولی به صورت اتوماتیک
به هرحال ممنون از وقتی که تا الان واقعا گذاشتید

استفاده از وکتور: تو فیلم هست. کافیه اون فایل (EPS.) رو با فتوشاپ باز کنید.

شورت کات برای پترن: اطلاع ندارم... ولی می تونید از ابزار Pattern Stamp Tool استفاده کنید:

شورت کات برای Blur کردن: کافیه یک بار از منوی Filter بلور مورد نظرتون رو اعمال کنید. از این به بعد شورت کات Ctrl+F همین عمل بلور رو انجام می ده. (در واقع Ctrl+F آخرین فیلتر اعمال شده رو انجام می ده).

اگه می خواهید بدون استفاده از Magnetic Lasso Tool فقط قسمت های برهنه رو Blur کنید از ابزار Blur Tool استفاده کنید:

تنظیمات این ابزار در بالای صفحه اصلی هست. می تونید تغییر بدهید تا نتیجه دلخواه رو بگیرید.

Hapoofesgeli
06-09-2015, 20:37
مشکل سر سانسور کردن قسمت‌های عریان نیست، بلکه مسئله سر اینه که کامپیوتر چطور باید اون قسمت‌ها رو تشخیص بده. و در ضمن در نهایت سر و صورت و گردن و دست‌ها رو از بقیه قسمت‌ها جدا کنه و سانسور نکنه. راحت‌ترین و تقریباً بی‌دقت ترین راه میشه انتخاب کردن با Color Pick کردن رنگ‌های پوست و بعد بلور کردن اون‌ها، که بسته به کنتراست پس زمینه و بودن لباس‌های شفاف و... می‌تونه تصاویر خیلی بدی بده. راه بعدی هم میشه تشخیص اعضای بدن با Object Recognition که فکر نکنم نیازی به صحبت درباره‌ی پیچیده بودنش باشه :n02:
البته کار غیر ممکن نیست و نمونه شناسایی اعضا بدن رو توی این مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونید ببینید، ولی بنده برنامه‌ی آماده‌ای برای این کار ندیدم، اگر بتونید همچین چیزی با دقت مناسب پیدا کنید که اعضای بدن رو از روی تصویر دو بعدی تشخیص بده، بقیش نوشتن یک اسکریپت ساده هست تا توی اون Region های خاص Color Pick رو انجام بده و بعد سانسور کنه. اگر برنامه‌ی آماده ای نیست، پیاده کردن الگوریتم‌های اشاره شده بدون داشتن دیتا ست مناسب برای Machine Learning غیر ممکن هست... البته باز هم انتظار خیلی زیادی نداشته باشین، حتی با اون روش نتیاج عجیب و غریب زیادی رو می‌بینین، مخصوصاً که با لباس‌های عروس سر و کار دارین.

در کل نتایج دقیق نخواهند بود در هر حال، در نهایت ممکنه باز هم مجبور باشین همون یک دقیقه رو دوباره صرف درست کردنشون بکنید....

piishii
06-09-2015, 23:33
استفاده از وکتور: تو فیلم هست. کافیه اون فایل (EPS.) رو با فتوشاپ باز کنید.

شورت کات برای پترن: اطلاع ندارم... ولی می تونید از ابزار Pattern Stamp Tool استفاده کنید:

شورت کات برای Blur کردن: کافیه یک بار از منوی Filter بلور مورد نظرتون رو اعمال کنید. از این به بعد شورت کات Ctrl+F همین عمل بلور رو انجام می ده. (در واقع Ctrl+F آخرین فیلتر اعمال شده رو انجام می ده).

اگه می خواهید بدون استفاده از Magnetic Lasso Tool فقط قسمت های برهنه رو Blur کنید از ابزار Blur Tool استفاده کنید:

تنظیمات این ابزار در بالای صفحه اصلی هست. می تونید تغییر بدهید تا نتیجه دلخواه رو بگیرید.
ممنون باید سر فرصت دوباره بشینم یکمی بازی بازی کنم ببینم چه راهی کمتر وقتم رو می گیره
فیلم هم باید دانلود کنم ببینم
باز سوالی داشتم مزاحم میشم

مشکل سر سانسور کردن قسمت‌های عریان نیست، بلکه مسئله سر اینه که کامپیوتر چطور باید اون قسمت‌ها رو تشخیص بده. و در ضمن در نهایت سر و صورت و گردن و دست‌ها رو از بقیه قسمت‌ها جدا کنه و سانسور نکنه. راحت‌ترین و تقریباً بی‌دقت ترین راه میشه انتخاب کردن با Color Pick کردن رنگ‌های پوست و بعد بلور کردن اون‌ها، که بسته به کنتراست پس زمینه و بودن لباس‌های شفاف و... می‌تونه تصاویر خیلی بدی بده. راه بعدی هم میشه تشخیص اعضای بدن با Object Recognition که فکر نکنم نیازی به صحبت درباره‌ی پیچیده بودنش باشه :n02:
البته کار غیر ممکن نیست و نمونه شناسایی اعضا بدن رو توی این مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونید ببینید، ولی بنده برنامه‌ی آماده‌ای برای این کار ندیدم، اگر بتونید همچین چیزی با دقت مناسب پیدا کنید که اعضای بدن رو از روی تصویر دو بعدی تشخیص بده، بقیش نوشتن یک اسکریپت ساده هست تا توی اون Region های خاص Color Pick رو انجام بده و بعد سانسور کنه. اگر برنامه‌ی آماده ای نیست، پیاده کردن الگوریتم‌های اشاره شده بدون داشتن دیتا ست مناسب برای Machine Learning غیر ممکن هست... البته باز هم انتظار خیلی زیادی نداشته باشین، حتی با اون روش نتیاج عجیب و غریب زیادی رو می‌بینین، مخصوصاً که با لباس‌های عروس سر و کار دارین.

در کل نتایج دقیق نخواهند بود در هر حال، در نهایت ممکنه باز هم مجبور باشین همون یک دقیقه رو دوباره صرف درست کردنشون بکنید....

مساله این نیست که یک چیز شیک میخوام و فقط لباس عروس نیست، لباس مجلسی است، لباس شب است و انواع موارد دیگر
به دلیل قوانین فیل....ترچی کشورمون و قوانین مذکور بنده مجبور به این کارها هستم و این یعنی...(بماند)
من خیلی چیز شیکی نمیخوام ولی چیزی هم نمیخوام که زمانی که کاربر عکس را لود کرد هرچی فحش یاد داشت به دودمان بدهد
سایت بالا همه تمرکزش بر مد نیست بنابراین هرچند وقت یکبار نویسنده اش این کارها رو بکند اشکال ندارد
ولی بنده تمرکزم بر مد است و نویسنده ای هم ندارم در نتیجه ثانیه ثانیه ی کار برام مهمه و به هرحال دنبال چیزی هستم که فقط نقاط عریان رو بپوشونه که خوب به نظر نمیشه و دلایلی هم که شما ذکر کردید منطقی است و منم قبول دارم
فقط دوست داشتم روند بالا که دوستمون یاد داد رو میشد سریع تر انجام داد که به نظر نمیشه
ممنون از همه دوستان

Hapoofesgeli
07-09-2015, 00:26
فقط دوست داشتم روند بالا که دوستمون یاد داد رو میشد سریع تر انجام داد که به نظر نمیشه

حقیقتاً من با فوتوشاپ آشنایی ندارم، ولی منی که حتّی سریع هم نیستم این رو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (سیاه نیست پترن داره، توی زوم ۱۰۰ درصد ببینید :n02: )توی ۴۰ ثانیه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در گیمپ درست کردم. کافیه با ابزار مناسب انتخاب رو انجام بدین و با ابزار Fill پترن رو وارد کنید. مطمناً در فوتوشاپ هم باید بشه با همین سرعت انجام داد.
حالا فوقش بخواین دقیق کار کنین و سایه و پرسپکتیو رو هم تا حدّی نگه دارین، ۳-۴ دقیقه زمان میبره. که البته فکر نکنم مناسب کار شما باشه.

shahroozm
12-09-2015, 01:01
چطوره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

piishii
12-09-2015, 12:16
حقیقتاً من با فوتوشاپ آشنایی ندارم، ولی منی که حتّی سریع هم نیستم این رو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (سیاه نیست پترن داره، توی زوم ۱۰۰ درصد ببینید :n02: )توی ۴۰ ثانیه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در گیمپ درست کردم. کافیه با ابزار مناسب انتخاب رو انجام بدین و با ابزار Fill پترن رو وارد کنید. مطمناً در فوتوشاپ هم باید بشه با همین سرعت انجام داد.
حالا فوقش بخواین دقیق کار کنین و سایه و پرسپکتیو رو هم تا حدّی نگه دارین، ۳-۴ دقیقه زمان میبره. که البته فکر نکنم مناسب کار شما باشه.
فیلم شما را دیدم واقعا ممنونم خیلی زیبا بود
الان شما از چه ابزاری استفاده کردید گیمپ؟
اگر میشه مراحل کار را علاوه بر اینکه حالا فیلم گرفتید و من دانلود کنم به صورت ساده هم لیست کنید همینجا به صورت متنی
مثلا 1
2
اگر زحمتتون نمیشه تا به مرور زمان کمی کار کنم ببینم سرعتم میشه بالا رفت یا نه

چطوره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینکه عالیه الان ولی خوب مهم همان میزان زمان سپری شده و ابزار کار و اینکه امکان انجام گروهی این کار هست یا نه دوباره پیش می آید
شما الان فوتوشاپ کردید؟

Hapoofesgeli
12-09-2015, 15:07
اگر میشه مراحل کار را علاوه بر اینکه حالا فیلم گرفتید و من دانلود کنم به صورت ساده هم لیست کنید همینجا به صورت متنی

بله از GIMP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده شده.
۱- اول کار که عکس رو با Drag n Drop یا از طریق منو باز می‌کنیم.(شرتکات Ctrl + O)
۲- یه لایه جدید ایجاد می‌کنیم، از طریق منو و سایدبار سمت راست در درسترس هست. (شرتکات Ctrl + Shift + N)
۳- Scissors Select Tool رو انخاب می‌کنیم و با اون قسمت‌هایی از بدن رو که می‌خوایم Fill کنیم انتخاب می‌کنیم. (شرتکات I)
۴- ابزار Bucket Fill Tool رو انتخاب می‌کنیم (شرتکات Shift + B)
۵- حالا باید تنظیمات Bucket Fill Tool رو با توجّه به چیزی که لازم دارین انجام بدین، من برای اینکه کنتراست رنگ پوست و پترن خاصّی که استفاده شده زیاد نباشه، یک بار با Opacity کم رنگ مشکی رو وارد کردم، بعد هم Fill Type رو به پترن تغییر دادم، پترن رو انتخاب کردم و ناحیه مورد نظر رو Fill کردم. توجّه داشته باشین که این تنظیمات خود‌به‌خود ذخیره می‌شن پس در اکثر مواقع فقط یک‌بار باید انجام بشن.
۶- آخز کار هم چون توی یک لایه دیگه هستیم راحت می‌تونید نقاطی که زیاد و بد Fill شده رو با پاک‌کن یا ابزار‌های Selection دیگه پاک کنید، مثلا من قسمت گردن رو با Ellipse Select Tool انتخاب کردم و با حذف اضافات مرتب‌ترش کردم.(شرتکات E)
۷- آخر هم عکس رو از منوی File با فرمت مورد نظر Export می‌کنید.

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم توضیح مختصری در مورد نحوه اضافه کردن پترن‌های جدید به برنامه هست.

shahroozm
12-09-2015, 18:19
فیلم شما را دیدم واقعا ممنونم خیلی زیبا بود
مثلا 1
2
اگر زحمتتون نمیشه تا به مرور زمان کمی کار کنم ببینم سرعتم میشه بالا رفت یا نه

اینکه عالیه الان ولی خوب مهم همان میزان زمان سپری شده و ابزار کار و اینکه امکان انجام گروهی این کار هست یا نه دوباره پیش می آید
شما الان فوتوشاپ کردید؟

من کمتر از 1دقیقه اینو درست کردم
البته اگه زمان بیشتر بزاری خیلی تمیزتر میشه
بله فتوشاپ هستش

piishii
13-09-2015, 00:10
من کمتر از 1دقیقه اینو درست کردم
البته اگه زمان بیشتر بزاری خیلی تمیزتر میشه
بله فتوشاپ هستش

خوب من نمیخوام خیلی حرفه ای باشه در حد همین سانسور به همین شکل زیبا عالیه
شما هم از روشی که دوستمون در بالا برای فوتوشاپ داشت استفاده کردید؟
شما هم مراحل کار و اون ابزاری که استفاده کردید را بگین ممنون میشم
هرچه بیشتر راه حل جلوم باشه بهتر می تونم تصمیم بگیرم و راه های مختلف را با سرعت های مختلف بررسی و امتحان کنم