PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اشغال منابع توسط هدفون

ZOR_IR
31-08-2015, 21:44
با سلام و خسته نباشید.

بنده اخیرا هدفون Technics RP-DJ1200E ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خریداری نموده ام ، وقتی این هدفون رو متصل میکنم به کامپیوتری که با سیستم‌عامل ویندوز ۷ کار میکنه به شدت با کاهش منابع و اشغال اون توسط این وسیله روبرو میشم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به این شکل .

میخواستم ببینم مشکل از چی هستش و چیکار میتونم بکنم ؟

vissoto
01-09-2015, 19:57
سلام

درصد استفاده از CPU توسط پروسس System پس از اتصال هدفون 48 درصد باقی می ماند و کاهش نمی یابد ؟

اگر درایور کارت صدا نصب نیست ؛ آخرین نسخه آن را نصب کنید و اگر نصب است آن را آپدیت کنید.

(نسخه مخصوص ویندوز 7 64 یا 32 بیت)

(حتی اگر ویندوز بدون نصب درایور ؛ کارت صدا را شناخته باشد)

System idle process مربوط به درصد "بیکاری " CPU است و مثلا در این عکس 23 درصد به معنای درگیر بودن 77 درصد از

CPU است.

یک پروسس دیگر هم حدودا 29 درصد CPU را درگیر کرده است . در همین عکسی که گذاشتید بر CPU کلیک کنید تا

پروسس ها بر اساس میزان استفاده از CPU مرتب شوند تا پروسس دیگر مشخص شود.

(Show processes from all users انتخاب شده باشد)

ZOR_IR
02-09-2015, 12:31
با تشکر از همراهی شما

پس از اتصال هدفون حدود 48 درصد تا 50 درصد مشغول شده و به همین شکل باقی میماند، البته با حذف برخی برنامه ها این روند فقط با اجرا کردن فایل صوتی صورت میابد.

نرم افزار کارت صدا و کارت گرافیک به روز هستن و از این جهت مشکلی ندارم .

اون 29 درصد اطلاع دارم مربوط به پردازش کدام برنامه است و ارتباطی به مساله ندارد.

ZOR_IR
09-09-2015, 16:14
به این شکل

مشکلم رو کجا مطرح کنم ؟ الان چیکار باید بکنم ؟

vissoto
10-09-2015, 10:21
به این شکل

مشکلم رو کجا مطرح کنم ؟ الان چیکار باید بکنم ؟

نرم افزار process explorer را اجرا کنید و سپس بر پروسس system راست کلیک و properties را بزنید ؛ در پنجره باز شده در تب Threads چک کنید پروسسی که cpu را درگیر کرده است قابل شناسایی است یا خیر.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موارد زیر را هم در صورت امکان بررسی کنید.
موقتا آنتی ویروس و فایروال ها و سایر نرم افزارهای امنیتی را غیر فعال کنید و دوباره چک کنید.
اگر به تازگی کارت صدا آپدیت شده است ؛ نسخه درایور را به نسخه قبلی (قدیمی)تغییر دهید .
(از طریق Device manager یا uninstall درایور جدید)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر بسته های مختلف کدک در سیستم نصب شده است ؛ همه آنها را حذف کنید و پس از ریستارت سیستم ؛ آخرین نسخه K-lite mega codec pack را نصب کنید.

به جای windows Media player از پلیرهای دیگر استفاده کنید ببینید باز هم مشکل وجود دارد ؟
مثلا از foobar2000 (یا پلیرهای دیگر) برای فایل های صوتی و home cinema ( که همراه K-lite mega codec pack نصب می شود) برای فایل های ویدئویی استفاده کنید.

ZOR_IR
10-09-2015, 15:50
با نرم افزار فوق مسیر ذکر شده را طی کردم و نتیجه این شد .

مراحل گفته شده را طی کردم اما تاثیری در مشکل نداشت، منابع به همین شکل اشغال میشود.

توجه کنید که این مشکل فقط با این هدفون برایم پیش می آید.

آیا مشکل مربوط به سخت افزاری هست و باید در بخش سخت افزار سوالم را مطرح کنم ؟

همان طور که عرض کردم با K-lite mega codec pack و foobar2000 هم مشکل به قوت خود باقیست.

با GomPlayer هم امتحان کردم مشکل رفع نشد.

vissoto
11-09-2015, 10:52
با نرم افزار فوق مسیر ذکر شده را طی کردم و نتیجه این شد .

مراحل گفته شده را طی کردم اما تاثیری در مشکل نداشت، منابع به همین شکل اشغال میشود.

توجه کنید که این مشکل فقط با این هدفون برایم پیش می آید.

آیا مشکل مربوط به سخت افزاری هست و باید در بخش سخت افزار سوالم را مطرح کنم ؟

همان طور که عرض کردم با K-lite mega codec pack و foobar2000 هم مشکل به قوت خود باقیست.

با GomPlayer هم امتحان کردم مشکل رفع نشد.

اگر فقط با این هدفون مشکل وجود دارد ؛ ممکن است مربوط به سخت افزار باشد . می توانید در بخش مشکلات سخت افزاری بپرسید.

هدفون را در سیستم دیگری که ویندوز 7 در آن نصب شده است بررسی کنید.

اگر از نرم افزارهای شرکت NCH در سیستم استفاده می کنید ؛ آنها را حذف کنید و مجددا مشکل را بررسی کنید.

یک دور درایور کارت صدا را با نرم افزار Revo Uninstaller به صورت کامل حذف کنید.پس از حذف درایور پیام مبنی بر ریستارت سیستم را no بزنید و در revo uninstaller مراحل Scan >>> Select All >>> Delete را انجام دهید تا همه فایل های باقیمانده درایور از سیستم حذف شوند.
سیستم را ریستارت کنید و پس از بوت ویندوز ببینید ویندوز کارت صدا را شناخته یا خیر. اگر ویندوز صدا دارد قبل از نصب مجدد درایور کارت صدا چک کنید مصرف بالای CPU اتفاق می افتد یا خیر.

اگر مشکلی با نصب مجدد ویندوز ندارید ؛ ویندوز را دوباره نصب کنید و قبل از نصب هر گونه نرم افزار مشکل هدفون را بررسی کنید.

stdriverx64.sys high cpu usage را جستجو کنید و راه حل های پیشنهادی را بررسی کنید.

ZOR_IR
13-09-2015, 13:39
:n07: با تشکر از شما بعد از حذف نرم افزارهای شرکت NCH مشکل برطرف شد. :n07: