PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت یک سیستم مدیریت محتوای جدید

rezagholamipour
27-07-2015, 05:27
با عرض سلام
می خواستم خودم یک سیستم مدیریت محتوا بر اساس نیاز های سایتم با پی اچ پی بنویسم.(فکرشو که کردم خیلی هم سخت نیست!)
حالا بهم مشاوره بدید، این کار رو بکنم یا اینکه باید حتما از وردپرس، جوملا و سایر سیستم ها استفاده کنم؟!
مثلا کدوم سایتها از سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنند و کدوم سایتها یکی از اونا رو مخصوص خودشون می سازن؟
متشکرم

behnamy01
27-07-2015, 09:56
حتما نیازی نیست که از وردپرس و امثال اون استفاده کنید، ولی اگر استفاده کنید بهتره.
چون اگر خودتون بخواین بسازید مثل اینه که چرخ رو از اول اختراع کنید! اگر هم میخواین خودتون بسازید و تسلط زیادی در php بخصوص موارد امنیتی ندارید بهتره از فریمورک ها استفاده کنید که برای همه فریمورک ها همیشه چند نمونه پروژه آماده cms قبلا ساخته شده و میتونید از اونا ایده بگیرید.

- سایت خبری یا بلاگی و امثال اون بهتره از وردپرس استفاده کنید ولی سایتی که هیچ ربطی به این موارد نداره باید خودتون با php بنویسید مثل اسکریپت پاپ آپ.

mtchabok
27-07-2015, 10:50
با عرض سلام
می خواستم خودم یک سیستم مدیریت محتوا بر اساس نیاز های سایتم با پی اچ پی بنویسم.(فکرشو که کردم خیلی هم سخت نیست!)
حالا بهم مشاوره بدید، این کار رو بکنم یا اینکه باید حتما از وردپرس، جوملا و سایر سیستم ها استفاده کنم؟!
مثلا کدوم سایتها از سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنند و کدوم سایتها یکی از اونا رو مخصوص خودشون می سازن؟
متشکرم

سلام ، در ابتدا باید بگم که ایجاد یک cms ساده نیست و دردسرهای خیلی زیادی داره .
در ابتدا بهتره کمی با وردپرس ، جوملا، دروپال کار کنین و افزونه های مختلف رو روش تست کنین . اگر دیدید که همچنان اون چیزی که میخواید نیست میتونین یه سیستم شخصی بنویسین .
اولین نکته هدفمون هست که دقیقا چی میخوایم . اگر ممکنه در اینجا بگین که دقیقا چی نیاز دارین و تا چه حدی ؟

rezagholamipour
27-07-2015, 13:06
وردپرس رو که نصب کردم به نظرم خیلی پیچیده اومد و امکانات و اختیاراتش بیش از حد بود.(راستش خودم باهاش راحت نبودم)
سایتی که من میخوام طراحی کنم یه سایت خبری برای افراد غیر متخصص هست که مهارت کار با کامپیوترشون کمه (در حد کپی و پیست کردن)
میخواستم قسمت مدیریت یک محیط خیلی ساده داشته باشه و امکانات بیش از حد نداشته باشه.(خیلی سریع و کارآمد)
تا الآن هم تقریبا نصفشو طراحی کردم فقط تو شک افتادم که راه رو از اول غلط نیومده باشم!
می خواستم امکانات جدید هم بهش اضافه کنم.
بحث امنیت هم موضوع مهمّیه اگه مشیه
behnamy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])01
راجع به بحث امنیتی بیشتر راهنمایی کنید...
جناب mtchabok به نظرم سیستم های مدیریت محتوا هیچ کمبودی برای اهداف من ندارند بلکه زیادی دارند.

اینم یک تصویر از پنل اصلی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behnamy01
27-07-2015, 13:33
وردپرس رو که نصب کردم به نظرم خیلی پیچیده اومد و امکانات و اختیاراتش بیش از حد بود.(راستش خودم باهاش راحت نبودم)
سایتی که من میخوام طراحی کنم یه سایت خبری برای افراد غیر متخصص هست که مهارت کار با کامپیوترشون کمه (در حد کپی و پیست کردن)
میخواستم قسمت مدیریت یک محیط خیلی ساده داشته باشه و امکانات بیش از حد نداشته باشه.(خیلی سریع و کارآمد)
تا الآن هم تقریبا نصفشو طراحی کردم فقط تو شک افتادم که راه رو از اول غلط نیومده باشم!
می خواستم امکانات جدید هم بهش اضافه کنم.
بحث امنیت هم موضوع مهمّیه اگه مشیه
behnamy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])01
راجع به بحث امنیتی بیشتر راهنمایی کنید...
جناب mtchabok به نظرم سیستم های مدیریت محتوا هیچ کمبودی برای اهداف من ندارند بلکه زیادی دارند.

اینم یک تصویر از پنل اصلی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان این عکسی که قرار دادید رو کدهای php اش رو هم نوشتید یا نه؟ اگر نوشتید که ادامه بدید اگر ننوشتید هنوز که بهتره از وردپرس استفاده کنید. برای اون قسمت سادگی هم که گفتید وردپرس ساده نیست که میتونید بخش های اضافی که نیاز اون افراد غیرمتخصص نیست رو از دیدشون پنهان کنید.

در مورد امنیت هم چیزی نیست که من بتونم توی یک پست توضیح بدم! خیلی مبحث گسترده ای هستش و باید خودتون سرچ کنید و آموزش ها هم زیاده. خلاصه اگر بخوام بگم شما هر چی ورودی که از کاربر وارد میشه رو باید کنترل کنی، که آسیب پذیری های sql injection و xss و خیلی موارد دیگه ... پیش نیاد.

rezagholamipour
27-07-2015, 21:45
بله تقریباً نصف کد های php رو هم نوشتم! ولی گفتم شاید اصلا این کارا لازم نباشه
حالا به توصیه ی شما گوش می کنم و میرم آموزش های وردپرس رو می خونم ببینم اگه صرف کرد از اون استفاده کنم
خیلی از راهنمایی هاتون متشکرم:n16: