PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تکست باکس در ویژوال بیسیک

ry_mohammad
07-07-2015, 00:22
سلام

لطفا اگر امکانش هست به من کمک کنید

عکس زیر رو ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من می خوام در داخل تکست باکس یه متنی رو کپی کنم و این طرف وقتی کلید رو فشار می دم متن ها اینور یعنی در لیبل نشون داده بشن اما مشکل من اینه که تکست باکس تنها یک خط کد قبول می کنه برای مثال من اگر از یه برنامه ای که حاوی تکست هست و کپی کنم و اینجا پست کنم تنها محتویات خط اول رو پست می کنه لطفا کمک کنید من می خوام این مشکل رو حل کنم

ابزار دیگه ای نیست که این قابلیت رو داشته باشه نتونستم درستش کنم :n41:

maddak
07-07-2015, 00:28
قابلیت چند خطی رو فعال کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ry_mohammad
07-07-2015, 06:22
قابلیت چند خطی رو فعال کن

سلام خیلی ممنون بابت پاسختون تست می کنم خیلی دنبالش بودم ولی پیدایش نکردم بازم ممنون :n28:

ry_mohammad
07-07-2015, 11:30
سلام میشه کد خواندن خط به خط رو لطفا بگین می خوام هر سطر رو بخونم و بعد از تغییر در محتویات تو خروجی چاپ کنم :n36:

ممنون

ry_mohammad
07-07-2015, 23:29
لطفا کمک کنید :n16:

Sh-Meteor
08-07-2015, 01:16
دوست عزیز اون کاربر بالایی maddak درست راهنمایی کردن.

شما روی تکست باکس کلیک کن، بعد توی پنل Properties دنبال ویژگی Multiline بگرد و وقتی پیداش کردی، اونو با مقدار True مقدار دهی کن.

یا همون یک خطی که همون دوست مون نوشتن رو توی رویداد Form_load() بنویس.

درست میشه. :n16:

ry_mohammad
08-07-2015, 04:19
سلام
ممنون از پاسختون جناب Sh-Meteor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من اون کد رو زدم ایراد گرفت و از قسمت Properties درست کردم و قابلیت چند خطی فعال شد

امام من می خوام یه کار دیگه بخونم که هر چی تو یه سطر هست مثلا سطر یک رو بردارم بزارم به یه متغیر استرینگ1 بعد سطر دو را بزارم رو استرینگ 2 و همینطور الی آخر ولی نمی دونم چجوری بنویسم فقط این راه حلشو پیدا کنم 80 درصد کارم راه می افته
اگر میشه بگین چجوری انجام بدم :n40:

ry_mohammad
08-07-2015, 16:21
Please Help Me :n28:

n00b
08-07-2015, 19:13
سلام...//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با استفاده از تابع Split می تونید این کار رو انجام بدید// یه آرایه بسازید و مقدارش رو برابر تابع Split قرار بدید متن رو به عنوان آرگومان اول و کارکتر جدا کردن رو به عنوان آرگومان دوم به این تابع ارسال کنید// (برای مثال اگه می خواید کلمه به کلمه متن رو جدا کنید و تو آرایه قرار بدید آرگومان دومرو Space و اگه می خواید خط به خط متن رو جدا کنید از vbNewLine یا vbCrLf استفاده کنید// می تونید از هرکارکتر دلخواه دیگه ای هم استفاده کنید و جدا سازی رو بر حسب اون کاراکتر انجام بدید//)..// از UBound هم برای به دست آوردن طول آرایه میشه استفاده کرد// فقط به این نکته توجه داشته باشیدکه اندیس آرایه از 0 شروع میشه و خط اول متن تو خونه 0 آرایه قرار میگیره و...//// کد برنامه به همراه لینک دانلود پروژه../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ry_mohammad
08-07-2015, 21:27
سلام...//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با استفاده از تابع Split می تونید این کار رو انجام بدید// یه آرایه بسازید و مقدارش رو برابر تابع Split قرار بدید متن رو به عنوان آرگومان اول و کارکتر جدا کردن رو به عنوان آرگومان دوم به این تابع ارسال کنید// (برای مثال اگه می خواید کلمه به کلمه متن رو جدا کنید و تو آرایه قرار بدید آرگومان دومرو Space و اگه می خواید خط به خط متن رو جدا کنید از vbNewLine یا vbCrLf استفاده کنید// می تونید از هرکارکتر دلخواه دیگه ای هم استفاده کنید و جدا سازی رو بر حسب اون کاراکتر انجام بدید//)..// از UBound هم برای به دست آوردن طول آرایه میشه استفاده کرد// فقط به این نکته توجه داشته باشیدکه اندیس آرایه از 0 شروع میشه و خط اول متن تو خونه 0 آرایه قرار میگیره و...//// کد برنامه به همراه لینک دانلود پروژه../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

==============================================

خیلی ممنون تست می کنم اگر بازم مشکلی داشتم سوال می پرسم :n16:

ry_mohammad
09-07-2015, 00:49
سلام
برنامه رو تا جایی نوشتم که الان می تونم هر خطی رو که می خونه یه چیزی به خط اضافه کنیم :n19:

اما من نیاز دارم هر خطی که خونده میشه تو اون خط اگر فاصله ای باشه تشخیص داده بشه که یک یا چند تا فاصله است بین کلمه اول و دوم در واقع کلمه اول رو در داخل یه متغیر ذخیره کنم و برم سراغ کلمه ی دوم ولی نتونستم اینجاشو موندم مثل قبل بازم کمک کنید :n41:

ry_mohammad
10-07-2015, 02:31
:n16:
لطفا کمک کنید

ry_mohammad
10-07-2015, 21:44
لطفا کمک کنید :n37:

ry_mohammad
02-08-2015, 07:06
:n16:کمک کنید لطفا