PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پارتیشن بندی هارد 3TB

m.mirghafari
25-06-2015, 00:36
سلام
وقتتون بخیر...
من یه هارد 3TB خریدم. اومدم نصب کردم و میخواستم ویندوز(8.1) نصب کنم، که موقع پارتیشن بندی به مشکل خوردم!
فقط 2TB از هارد پارتیشن بندی میشه. (در واقع به error 0x80042468 برخوردم!)
بعد از کلی تحقیقات متوجه شدم که فرمت هارد باید به GPT تغییر پیدا کنه.
اما الان یه روزه هرکاری میکنم درست نمیشه!
حتی یکی دوبار هم هارد رو اول clean و بعد convert gpt کردم، که پیغام "تغییر فرمت با موفقیت انجام شد" میومد.(در آخر کار list disk که میزنم قسمت gpt ستاره دار میشه) ولی همین که میای پارتیشن بندی کنی دوباره برمیگرده به حالت قبل!
البته برخی موارد هم این ارور رو میداد : the specified disk is not convertible

آقا هرکی راهی بلده، راهنمایی کنه....خدا خیرتون بده.....امروز دهنم سرویس شد!!!!
ممنون از وقتی که گذاشتین....روزتون خوش....

i_m_p
25-06-2015, 02:08
با چه برنامه ای پارتیشن بندی میکردین ؟ آیا با برنامه پارتیشن مجیک امتحان کردین ؟

m.mirghafari
25-06-2015, 03:11
با چه برنامه ای پارتیشن بندی میکردین ؟ آیا با برنامه پارتیشن مجیک امتحان کردین ؟

تو همون محیط نصب ویندوز.....البته یه بار هم هارد رو گذاشتم رو یه سیستم دیگه و اونجا پارتیشن بندی کردم....همه چب درست شد! ولی همین که میام ویندوز نصب کنم اجازه نصب تو هیچکدوم از درایوها رو نمیده!!! :n37: در واقع این ارور رو میده که :

windows can not installed to disk. the selected disk is out of gpt partition style

i_m_p
25-06-2015, 03:42
با برنامه پارتیشن مجیک پارتیشن بندی کنین و تست کنین شاید درست شه همچین مشکلی داشتم که با پارتیشن مجیک حل شد

ata.royalfalcon
25-06-2015, 08:14
سلام
وقتتون بخیر...
من یه هارد 3TB خریدم. اومدم نصب کردم و میخواستم ویندوز(8.1) نصب کنم، که موقع پارتیشن بندی به مشکل خوردم!
فقط 2TB از هارد پارتیشن بندی میشه. (در واقع به error 0x80042468 برخوردم!)
بعد از کلی تحقیقات متوجه شدم که فرمت هارد باید به GPT تغییر پیدا کنه.
اما الان یه روزه هرکاری میکنم درست نمیشه!
حتی یکی دوبار هم هارد رو اول clean و بعد convert gpt کردم، که پیغام "تغییر فرمت با موفقیت انجام شد" میومد.(در آخر کار list disk که میزنم قسمت gpt ستاره دار میشه) ولی همین که میای پارتیشن بندی کنی دوباره برمیگرده به حالت قبل!
البته برخی موارد هم این ارور رو میداد : the specified disk is not convertible

آقا هرکی راهی بلده، راهنمایی کنه....خدا خیرتون بده.....امروز دهنم سرویس شد!!!!
ممنون از وقتی که گذاشتین....روزتون خوش....

تو همون محیط نصب ویندوز.....البته یه بار هم هارد رو گذاشتم رو یه سیستم دیگه و اونجا پارتیشن بندی کردم....همه چب درست شد! ولی همین که میام ویندوز نصب کنم اجازه نصب تو هیچکدوم از درایوها رو نمیده!!! :n37: در واقع این ارور رو میده که :

windows can not installed to disk. the selected disk is out of gpt partition style

سلام .

در مورد هارد دیسکهای بیشتر از سه ترابایت و نصب ویندوز روی آن علاوه بر کانورت به GPT (طبق توضیحات این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) مادربرد هم باید UEFI داشته باشه .

اگر مادربردتان UEFI نداره و به هر صورتی که شده میخواهید ویندوز روی این هارد دیسک نصب کنید ؛ این هارد دیسک رو بصورت MBR شناسایی ، پارتیشن بندی و ویندوز نصب کنید . پس از اتمام کار با استفاده از برنامه Acronis Extended Capacity Manager طبق روشی که در پست 49# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح دادم فضای باقی مانده را به یک هارد دیسک مجازی تبدیل کنید که میتونید پارتیشن بندی و فرمت کنید .

EXTREME
25-06-2015, 09:17

این ارور مشخصه شما مود بایوستون رو باید درست کنید و ویندوز 7 یا 8 64 بیتی حتما باید نصب کنید چون هاردتون روی gpt پارتیشن بندی شده روش مجازی سازی هم عطاجان گفتند مناسبه در این روش میتونید همون حالت mbr رو داشته باشید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

m.mirghafari
28-06-2015, 09:59
انجام دادم....ولی جواب نداد! :n28:

m.mirghafari
28-06-2015, 10:26
این ارور مشخصه شما مود بایوستون رو باید درست کنید و ویندوز 7 یا 8 64 بیتی حتما باید نصب کنید چون هاردتون روی gpt پارتیشن بندی شده روش مجازی سازی هم عطاجان گفتند مناسبه در این روش میتونید همون حالت mbr رو داشته باشید

ویندوزم 8.1 و 64 بیتی هست. منظورتون از مود بایوس چیه؟ و چطور باید تغییرش داد؟

m.mirghafari
28-06-2015, 10:31
سلام .

در مورد هارد دیسکهای بیشتر از سه ترابایت و نصب ویندوز روی آن علاوه بر کانورت به GPT (طبق توضیحات این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) مادربرد هم باید UEFI داشته باشه .

اگر مادربردتان UEFI نداره و به هر صورتی که شده میخواهید ویندوز روی این هارد دیسک نصب کنید ؛ این هارد دیسک رو بصورت MBR شناسایی ، پارتیشن بندی و ویندوز نصب کنید . پس از اتمام کار با استفاده از برنامه Acronis Extended Capacity Manager طبق روشی که در پست 49# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح دادم فضای باقی مانده را به یک هارد دیسک مجازی تبدیل کنید که میتونید پارتیشن بندی و فرمت کنید .

سلام....
با توجه به عکس زیر که از لحظه بوت شدن سیستمم گرفتم، مادربرد من ازefi و به طبع هارد 3TB پشتیبانی میکنه! درسته؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش دوم رو هم امتحان کردم....اما متاسفانه این برنامه تو نسخه جدیدش قسمت Acronis Extended Capacity Manager رو کاملا حذف کرده!!!

EXTREME
28-06-2015, 10:54
شما اکرونیس ورژن 2014 رو نصب کنید این قابلیت رو داره
باید در بایوس bios boot mode و boot priority هردو روی uefi باشه ویندوزتونم که مشکلی نداره پارتیشن تیبل هم gpt باشه میتونید روش ویندوز نصب کنید نباید مشکلی پیش بیاد اگر دیدید بازم ویندوز نصب نمیشه ویندوز رو از طریق فلش نصب کنید

m.mirghafari
01-07-2015, 10:07
ورژن 2014 رو نصب کردم....جواب داد....ممنون. فقط یه سوال : اگه بعد از یه مدت ویندوز عوض کنم چی میشه؟! دیتاهای موجود تو این درایو پاک میشن؟ یا اینکه بعد از انجام همین کار مجددا برمیگرده؟؟!

در مورد بایوس....من هرچی گشتم این چیزایی رو که نوشتین پیدا نکردم. در واقع تو کل بایوس فقط یه جا نوشته EFI که اونم جلو dvd تو قسمتی که ترتیب بوت ها رو انتخاب میکنی، بود!
که اتوماتیک / efi / non efi داشت. من هم رو گزینه efi و هم اتوماتیک رو امتحان کردم. ولی بازم همون مشکلات وجود داشت. حتی بایوس رو هم آپدیت کردم. ولی بازم همونطور بود. با فلش هم امتحان کردم....ولی بازم جواب نداد!
به هر حال ممنون از راهنمایی ها و وقتی که گذاشتین.... :n16:

EXTREME
01-07-2015, 11:57
اینطوری گفته شده که بعد از نصب ویندوز دوباره همین کار رو انجام بدید به اطلاعات میتونید دوباره دسترسی پیدا کنید ولی من دراین باره زیاد مطمین نیستم