PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تحلیل ازمایش خون

Greedy
09-06-2015, 12:04
سلام
من ازمایش دادم دکتری هم که باید نتیجه رو نشون بدم تا هفته دیگه نیست . خیلی هم عجله دارم ببینم نتیجه به چه صورت هست برای همین عکس های ازمایش میذارم اگر دوستانی که سررشته دارن ممنون میشم تحلیل کنن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته 9 صفحه ازمایش بود ولی خوب این دوتا مهم تره فکر کنم

Colton
09-06-2015, 12:41
دوست عزیز مورد مهمی که در آزمایش شما دیده می شه میزان بالای کلسترول و تریگلسرید هست. یعنی همون چربی خون. قند خونتون هم بالاتر از حد نرمال نشون می ده که به احتمال زیاد تریگلسرید بالا مسببش بوده. البته دیابت نیست ولی از همین الان باید به فکر کنترلش باشید.

سابقه چربی خون بالا داشتید؟

Greedy
09-06-2015, 12:50
دوست عزیز مورد مهمی که در آزمایش شما دیده می شه میزان بالای کلسترول و تریگلسرید هست. یعنی همون چربی خون. قند خونتون هم بالاتر از حد نرمال نشون می ده که به احتمال زیاد تریگلسرید بالا مسببش بوده. البته دیابت نیست ولی از همین الان باید به فکر کنترلش باشید.

سابقه چربی خون بالا داشتید؟

ممنون :n16:
نه سابقه چربی خون نداشتم قبلا
من فقط تالاسمی مینور هم داشتم الان تو ازمایش انگار نشون نمیده !
فکر کنم رفتنیم :n02:

ziyajan
09-06-2015, 12:53
سلام
من ازمایش دادم دکتری هم که باید نتیجه رو نشون بدم تا هفته دیگه نیست . خیلی هم عجله دارم ببینم نتیجه به چه صورت هست برای همین عکس های ازمایش میذارم اگر دوستانی که سررشته دارن ممنون میشم تحلیل کنن

البته 9 صفحه ازمایش بود ولی خوب این دوتا مهم تره فکر کنم

دوست گرامی شما یه نمه کم خونی دارین . از نوع :
کم خونی میکروسیتیک.
البته احتمال تالاسمی هم در نگاه اول وجود داره اما رد میشه به دو دلیل زیر :
معمولا ارثی هستش .
مقدار M.C.H شما هم کاهش پیدا کرده . ( که معمولا در کم خونی میکروسیتیک این اتفاق می افته )
این مشکل اساسا ناشی از کمبوده اهنه !
حالا چرا خود اهن کم شده خودش دلایل زیادی داره :
تغذیه
خون ریزی معده
سوختگی
صدمات جسمی

در کل ارزو میکنیم همیشه سلامت باشید.

و اینکه در کل مشکل خاصی ندارین !

Greedy
09-06-2015, 13:01
دوست گرامی شما یه نمه کم خونی دارین . از نوع :
کم خونی میکروسیتیک.
البته احتمال تالاسمی هم در نگاه اول وجود داره اما رد میشه به دو دلیل زیر :
معمولا ارثی هستش .
مقدار M.C.H شما هم کاهش پیدا کرده . ( که معمولا در کم خونی میکروسیتیک این اتفاق می افته )
این مشکل اساسا ناشی از کمبوده اهنه !
حالا چرا خود اهن کم شده خودش دلایل زیادی داره :
تغذیه
خون ریزی معده
سوختگی
صدمات جسمی

در کل ارزو میکنیم همیشه سلامت باشید.

و اینکه در کل مشکل خاصی ندارین !

ممنون:n16:
اتفاقا تالاسمی مینور که دارم ارثی هست چون مادرم و خواهر و برادرهام هم دارن .
سالم و موفق باشید :n12:

Alireza SM
09-06-2015, 14:35
کلسترول شما خیلی خیلی بالاتس و به تنهای هم مشکل زا هست. مقدار HDL هم نرماله ولی LDL در برگه نیست بهتر بود همه برگه ها رو قرار میدادین به جز اون برگه که حاوی نمودار و شکل هست بقیه برگه ها همشون مهم هستن.
قند خون هم بالا هست اگه ناشتا بوده باشین ( 11 ساعت بعد از شام آزمایش داده باشین در حالی که بعد از بیدار شدن هم خیلی زیاد راه نرفته باشین ) بایدگفت قندتون بالاست. یه مدت باید رژیم رو مراعات کرد بعدش اگه بازم قند خون بالا بود قرص متفورمین 250 صبح ها باید مصرف بشه. البته پزشکتون تجویز کنه باید.
اگه T3 , T4 , TSH , SGOT هم در آزمایش ها هست اونا هم خیلی مهمن چون به نظر میرسه یه آزمایش کلی باشه.

iranch
09-06-2015, 14:51
کلسترول شما خیلی خیلی بالاتس و به تنهای هم مشکل زا هست. مقدار HDL هم نرماله ولی LDL در برگه نیست بهتر بود همه برگه ها رو قرار میدادین به جز اون برگه که حاوی نمودار و شکل هست بقیه برگه ها همشون مهم هستن.
قند خون هم بالا هست اگه ناشتا بوده باشین ( 11 ساعت بعد از شام آزمایش داده باشین در حالی که بعد از بیدار شدن هم خیلی زیاد راه نرفته باشین ) بایدگفت قندتون بالاست. یه مدت باید رژیم رو مراعات کرد بعدش اگه بازم قند خون بالا بود قرص متفورمین 250 صبح ها باید مصرف بشه. البته پزشکتون تجویز کنه باید.
اگه T3 , T4 , TSH , SGOT هم در آزمایش ها هست اونا هم خیلی مهمن چون به نظر میرسه یه آزمایش کلی باشه.

من پزشک نیستم اما به نظرم در مرحله اولیه فقط TSH لازم هست.T3وT4 نیازی نیست. به جای این 2 ازمایش هورمونی میشه Vitamin D رو جایگزین کرد.که در ایران کمبود ش شایع شده و اساسی.
بهتر هست که مثلا به جای اون ALT,AST اندازه گیری بشه.

Life24
09-06-2015, 14:54
سلام حرفم ربطی به تاپیک نداره اما وعیت چربی خون در مملکت وحشتناک خراب هست. اون روز در یک درمانگاه بودم. زده بود در سال 93 روی حدودا 60 هزار نفر ازمایش خون که انجام دادند. یک امار گرفتند از هر 100 نفر 63 نفر چربی خون دارند :n03::n34:

Greedy
09-06-2015, 15:03

ممنون :n16:
اره ازمایش کلی بوده ولی خوب گفتم زیاد میشه دو صفحه اولش گذاشتم بقیه صفحات هم میذارم اگر زحمتی نیست ببینید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد بالا بودن قند خون هم من اصلا شیرینی و کلا چیزای شیرین خیلی خیلی کم میخورم . ادم لاغری هستم و کلا از خوردن صبحانه که متنفرم و شاید در ماه یک روز بیشتر نخورم ناهار و شامم که اگر دوست داشته باشم بازم به یه بشقاب نمیکشه و روزایی که دانشگاه هم برم که کلا از صبح تا بعد از ظهر فقط یه آدامس میندازم بالا و تا 5-6 ساعت تو دهنمه شاید به خاطر اینه قند بالا؟!!:n02:
نمیدونم این چربی و قند بالا از کجا میاد :n27:

Greedy
09-06-2015, 15:12
من پزشک نیستم اما به نظرم در مرحله اولیه فقط TSH لازم هست.T3وT4 نیازی نیست. به جای این 2 ازمایش هورمونی میشه Vitamin D رو جایگزین کرد.که در ایران کمبود ش شایع شده و اساسی.
بهتر هست که مثلا به جای اون ALT,AST اندازه گیری بشه.

ویتامین D همینه دیگه ؟

اینم انگار داغونه وضعیتم :دی

سلام حرفم ربطی به تاپیک نداره اما وعیت چربی خون در مملکت وحشتناک خراب هست. اون روز در یک درمانگاه بودم. زده بود در سال 93 روی حدودا 60 هزار نفر ازمایش خون که انجام دادند. یک امار گرفتند از هر 100 نفر 63 نفر چربی خون دارند :n03::n34:

کلا تو ایران همه چی وضعیتش خرابه ... با همین وضعیت پیش بریم یا همه سکته میکنن یا از سرطان میرن :n27:
البته من که شخصا در مورد خودم استقبال میکنم از این موضوع هر چی زودتر بهتر :دی

Life24
09-06-2015, 15:17
ویتامین D همینه دیگه ؟

اینم انگار داغونه وضعیتم :دی

کلا تو ایران همه چی وضعیتش خرابه ... با همین وضعیت پیش بریم یا همه سکته میکنن یا از سرطان میرن :n27:
البته من که شخصا در مورد خودم استقبال میکنم از این موضوع هر چی زودتر بهتر :دی

جسارتا شما خانم هستید یا آقا؟
بهتر هست هر چی ازمایش بوده بزارید.
هر چند من خودم پسر هستم و ویتامین D ام 12 بود. که رفتم درمان کردم.
به نظرم شما دیگه نیاز هست برید. متخصص داخلی ... ویتامین دی شما هم حتی پائین هست. نیاز به تعمیر دارید کلا. :n31:

Greedy
09-06-2015, 15:23
جسارتا شما خانم هستید یا آقا؟
بهتر هست هر چی ازمایش بوده بزارید.
هر چند من خودم پسر هستم و ویتامین D ام 12 بود. که رفتم درمان کردم.
به نظرم شما دیگه نیاز هست برید. متخصص داخلی ... ویتامین دی شما هم حتی پائین هست. نیاز به تعمیر دارید کلا. :n31:

از اواتار و امضام مشخص نیست ؟ :دی یه پارچه اقام :دی کل یومش:n33: همین بود
فکر نمیکنم در مورد من به تعمیر بکشه دیگه رفتنی هستیم :n09:
من هفته پیش رفتم متخصص پوست و مو . یکی از دلایلشم همین چربی شدید موهام و همچنین پوستم بود . که البته این متخصص گرامی ! 25 تومن ویزیت گرفتن دو دقیقه هم نشد ویزیتش و دو تا شامپو و قرص داد . ازمایشم خودم گفتم بنویسه مگر نه دو دقیقه هم کمتر میشد !
به هر حال بعد این ازمایش که دیدم چربی خون بالاست فکر کنم بی ربط نباشه چربی مو و پوست با این . خیلی وضعیت اعصاب خردکنی هست . بدنم کلا شده معدن تولید چربی . میریم حموم فرداش انگار یه هفته حموم نرفتیم !

Life24
09-06-2015, 15:38
از اواتار و امضام مشخص نیست ؟ :دی یه پارچه اقام :دی کل یومش:n33: همین بود
فکر نمیکنم در مورد من به تعمیر بکشه دیگه رفتنی هستیم :n09:
من هفته پیش رفتم متخصص پوست و مو . یکی از دلایلشم همین چربی شدید موهام و همچنین پوستم بود . که البته این متخصص گرامی ! 25 تومن ویزیت گرفتن دو دقیقه هم نشد ویزیتش و دو تا شامپو و قرص داد . ازمایشم خودم گفتم بنویسه مگر نه دو دقیقه هم کمتر میشد !
به هر حال بعد این ازمایش که دیدم چربی خون بالاست فکر کنم بی ربط نباشه چربی مو و پوست با این . خیلی وضعیت اعصاب خردکنی هست . بدنم کلا شده معدن تولید چربی . میریم حموم فرداش انگار یه هفته حموم نرفتیم !

سلام
بنده هم درگیر این بیماری پوستی هستم و من درماتیت سبورئیک دارم که چربی زیاد در ان دخیل هست
باید بگم که چربی خون ربطی به چربی سر و صورت ندارد.
من که چربی خون ندارم اما وضعیتم همین هست که شما می فرمائید.
من جاهای دیگه بدنم هم درگیر هست. این طور که من متوجه شدم ، شسشتو و حمام روزانه باید انجام داد و باید زمان بگذره تا وضعیت بهتر بشه
از این پرسیدم که خانم هستید یا اقا ..چون ویتامین دی 7 هست.
کلا کنترل جربی خون و قند و تنظیم ویتامین دی ، دیگه باید برید متخصص داخلی....

Life24
09-06-2015, 15:43
عزیز اسم داروهات میگی؟ چه قرص و شامپو بهت داد؟ مشکلت فقط چربی هست یا شوره هم میزنه موهات؟

Greedy
09-06-2015, 15:55
عزیز اسم داروهات میگی؟ چه قرص و شامپو بهت داد؟ مشکلت فقط چربی هست یا شوره هم میزنه موهات؟

منم مثه شما درماتیت سبورئیک دارم این مشکلم الان حدودا میشه 10 سالی هست که همرامه و هر کاری کردم برطرف نشد
جالبه این تاپیک هم 5 سال پیش زدم واسه این مشکل :
من مشکل چربی + شوره +پوسته + ریزش همه رو با هم دارم . All In One که میگن منم :دی
3-4 متخصص مختلف رفتم . انواع شامپو و دارو شامل:
لوسیون بتامتازون و شامپو ضد چربی سریتا + شامپو اکوفن و قرص فلوکنازول و کتوکنازول و ماینوکسیدل و ...تجویز کردن ولی دریغ از کوچکترین تاثیر ...
من حتی تابستون ها موهام کلا از ته میزدم بلکه مشکل بهتر شه ولی با اینکه کچل هم میکردم فردای حموم رفتن دست میکشیدم رو سرم انگار روغن مایع رو سرم ریختن :دی
واقعا خسته شدم دیگه

Life24
09-06-2015, 16:29
منم مثه شما درماتیت سبورئیک دارم این مشکلم الان حدودا میشه 10 سالی هست که همرامه و هر کاری کردم برطرف نشد
جالبه این تاپیک هم 5 سال پیش زدم واسه این مشکل :
من مشکل چربی + شوره +پوسته + ریزش همه رو با هم دارم . All In One که میگن منم :دی
3-4 متخصص مختلف رفتم . انواع شامپو و دارو شامل:
لوسیون بتامتازون و شامپو ضد چربی سریتا + شامپو اکوفن و قرص فلوکنازول و کتوکنازول و ماینوکسیدل و ...تجویز کردن ولی دریغ از کوچکترین تاثیر ...
من حتی تابستون ها موهام کلا از ته میزدم بلکه مشکل بهتر شه ولی با اینکه کچل هم میکردم فردای حموم رفتن دست میکشیدم رو سرم انگار روغن مایع رو سرم ریختن :دی
واقعا خسته شدم دیگه

عزیز وضعیت اعصابت چطوره؟ استرس و اضطراب هم داری؟

Greedy
09-06-2015, 16:46
عزیز وضعیت اعصابت چطوره؟ استرس و اضطراب هم داری؟

اعصابم که چطور بگم اعصابم خورده از زندگی :n33: یعنی از یه سری مسائل که تو ایران و زندگیم میبینم مثلا ناعدالتی و اینا رو میبینم ناراحتم . مثلا من فوتبالم خیلی خوب بود و تا جوانان هم دسته یک بازی میکردم بعدش مسائل پول و پارتی پیش اومد و نتونستم به حقم برسم و خیلیا رو الان میبینم که با اینکه کمترین استعدادی دارن ولی به خاطر همین مسائل فوتبالیست شدن و من نشدم اعصابم خورد میشه . اعصاب خوردیم اینطور نیست که مثلا پاشم یقه ملت بگیرم یا دعوا کنم :دی اتفاقا اصلا اهل دعوا و اینا نیستم و ادم شوخیم . اعصاب خوردی که میگم بیشتر دلگیری از زندگی هست تا حالت اختلال عصبی
استرسم که شدید . سر کوچکترین مسئله ای استرس دارم . مثلا من الان دو سال هست که گواهینامه گرفتم . یکی دو تا ماشین هم در دسترس هست ولی از ترس و استرس نمیشینم پشت ماشین ! یا میخوام برم یه سوال از کسی بپرسم هم استرس دارم . استرس اینده و ...
در کل درصد امید به زندگیم = صفر:n09:

Life24
09-06-2015, 17:07
اعصابم که چطور بگم اعصابم خورده از زندگی :n33: یعنی از یه سری مسائل که تو ایران و زندگیم میبینم مثلا ناعدالتی و اینا رو میبینم ناراحتم . مثلا من فوتبالم خیلی خوب بود و تا جوانان هم دسته یک بازی میکردم بعدش مسائل پول و پارتی پیش اومد و نتونستم به حقم برسم و خیلیا رو الان میبینم که با اینکه کمترین استعدادی دارن ولی به خاطر همین مسائل فوتبالیست شدن و من نشدم اعصابم خورد میشه . اعصاب خوردیم اینطور نیست که مثلا پاشم یقه ملت بگیرم یا دعوا کنم :دی اتفاقا اصلا اهل دعوا و اینا نیستم و ادم شوخیم . اعصاب خوردی که میگم بیشتر دلگیری از زندگی هست تا حالت اختلال عصبی
استرسم که شدید . سر کوچکترین مسئله ای استرس دارم . مثلا من الان دو سال هست که گواهینامه گرفتم . یکی دو تا ماشین هم در دسترس هست ولی از ترس و استرس نمیشینم پشت ماشین ! یا میخوام برم یه سوال از کسی بپرسم هم استرس دارم . استرس اینده و ...
در کل درصد امید به زندگیم = صفر:n09:

سلام
به نظر من باید در قدم اول استرس و اضطراب و این ترس که مثلا پشت ماشین نمی شینید رو حل کنید.
هم در درمان این بیماری بهتون کمک می کنه و هم در کل زندگی به نفعتون هست
Seborrhoeic dermatitis may be aggravated by illness, psychological stress, fatigue, sleep deprivation, change of season and reduced general health.[18] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-aafp-18)