PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر سایز دسته ای

مهندس الهه
11-05-2015, 02:28
سلام
من تعداد زیادی عکس دارم که همه شون با یه دوربین گرفته شده اند و در نتیجه سایز یکسانی دارند
ولی چون حجمشون زیاده (هرکدوم 10-12 مگ) میخام همه رو ریسایز کنم تا جای کمتری اشغال کنند

با فتوشاپ میشه ؟
اگه فتوشاپ نمیشه چه برنامه دیگه ای پیشنهاد میشه ؟
مرسی

toufan
11-05-2015, 05:11
سلام
من تعداد زیادی عکس دارم که همه شون با یه دوربین گرفته شده اند و در نتیجه سایز یکسانی دارند
ولی چون حجمشون زیاده (هرکدوم 10-12 مگ) میخام همه رو ریسایز کنم تا جای کمتری اشغال کنند

با فتوشاپ میشه ؟
مرسی

سلام.
اگر عکسهات خانوادگی هستش پیشنهاد میکنم حجمشون رو کم نکن حیفه ولی اگر از جاهای دیگه گرفته شده با برنامه Microsoft Office Picture Manager میتونی سایز همش رو با هم کم کنی.
تو هر آفیسی پیدا میشه اگر آفیس نصب باشه میتونی پیداش کنی.

مهندس الهه
11-05-2015, 14:55
نه عکسای کاری هستش
همراه آفیس Microsoft Office Picture Manager نصب نکردم
برم نصبش کنم پس :n01:

ممنون

مهندس الهه
11-05-2015, 14:57
آفیس 2010 انگار این برنامه رو نداره
آفیس 2003 یادمه که داشت

Rhodes
11-05-2015, 15:12
از نرم افزار زیر استفاده کنید. :
batch Picture resizer
عکس ها رو میدید و خودش این کار رو انجام میده.

toufan
11-05-2015, 23:39
آفیس 2010 انگار این برنامه رو نداره
آفیس 2003 یادمه که داشت
اتفاقا برنامه آفیس 2010 رو سیستمم نصبه و این برنامه رو داره منتها توی بخش Microsoft Office 2010 Tools قرار داره

scorpion2
12-05-2015, 01:46
سلام

با فتوشاپ میشه ؟
مرسی
درود
اگر فتوشاپ شما قابلیت Action را داشته باشد میتونید دست جمعی عکس های خود را تغییر اندازه دهید. قبلش باید یک سری تنظیمات انجام دهید
1- یکی از عکس های مورد نظر را در فتوشاپ باز کنید.
2- از منوی Window گزینه Action را انتخاب کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سپس یک New Action ایجاد کنید (فلش قرمز رنگ) و در پنجره باز شده در قسمت Name میتونید Image Resize بنویسید و سپس روی Record کلیک کنید.

3- حالا از منوی Image گزینه Image Size رو انتخاب کنید عرض و ارتقاع مورد نظرتون رو وارد کنید و OK کلیک کنید سپس از منوی File گزینه Save As را انتخاب کنید و عکس را در مسیر دلخواه ذخیره کنید پنجره Options برای شما باز می شود که میتوانید Quality عکس خود را تنظیم کنید و روی OK کلیک کنید.
4- روی Stop playing/recording که در قسمت Action هست کلیک کنید (بغل دایره قرمز در قسمت Action). با این کار عملیاتی که انجام دادید (تغییر سایز و ذخیره کردن) در قسمت Action ثبت می شود.

* دو پوشه درست کنید، در یکی عکس های اصلی قرار داشته باشند و در دیگری عکس هایی که اندازشون تغییر کرده ذخیره خواهند شد.

5- برای تغییر دست جمعی عکس هاتون به Size مورد نظرتون از منوی File گزینه Automate و Batch را انتخاب کنید.
6- در قسمت Play برای Action گزینه ی Image Resize را انتخاب کنید.
7-گزیه Source روی Folder باشد.
8- با استفاده از دکمه ی Choose به مسیر پوشه ای که عکس هاتون در آن قرار دارد بروید ( پوشه اول که در بالا گفتم)
9- در قسمت Source تیک کنار Suppress File Open Options Dialogs و Suppress Color Profile Warnings را قرار دهید.
10- دز قسمت Destination گزینه Folder انتخاب شده یاشد.
11- با استفاده دکمه ی Choose پوشه دوم که در بالا درست کردید را انتخاب کنید تا عکس ها در آن ذخیره شوند.
12- تمام گزینه های قسمت Compatibility را تیک بزنید.
در نهایت باید تمام تنظیمات مانند عکس زیر بشود به جز آدرس پوشه ها!

حالا اگر روی OK کلیک کنید تمام عکس ها Resized و در پوشه مورد نظر ذخیره می شوند.

نکته: اگر میخواهید بعد از هر مرتبه ذخیره سازی نیازی به OK کردن تنظیمات نباشد (عکس زیر) میتونید در قسمت Destination تیک کنار override action را بزنید با این کار تنظیماتی که در هنگام ذخیره سازی در ابتدا انتخاب کردید اعمال خواهد شد.

مهندس الهه
14-05-2015, 10:30
اتفاقا برنامه آفیس 2010 رو سیستمم نصبه و این برنامه رو داره منتها توی بخش Microsoft Office 2010 Tools قرار داره

بله بعدا دیدم
تو زیرمنوی tools بود

مهندس الهه
14-05-2015, 10:31
درود
اگر فتوشاپ شما قابلیت Action را داشته باشد میتونید دست جمعی عکس های خود را تغییر اندازه دهید. قبلش باید یک سری تنظیمات انجام دهید
1- یکی از عکس های مورد نظر را در فتوشاپ باز کنید.
2- از منوی Window گزینه Action را انتخاب کنید.

سپس یک New Action ایجاد کنید (فلش قرمز رنگ) و در پنجره باز شده در قسمت Name میتونید Image Resize بنویسید و سپس روی Record کلیک کنید.

3- حالا از منوی Image گزینه Image Size رو انتخاب کنید عرض و ارتقاع مورد نظرتون رو وارد کنید و OK کلیک کنید سپس از منوی File گزینه Save As را انتخاب کنید و عکس را در مسیر دلخواه ذخیره کنید پنجره Options برای شما باز می شود که میتوانید Quality عکس خود را تنظیم کنید و روی OK کلیک کنید.
4- روی Stop playing/recording که در قسمت Action هست کلیک کنید (بغل دایره قرمز در قسمت Action). با این کار عملیاتی که انجام دادید (تغییر سایز و ذخیره کردن) در قسمت Action ثبت می شود.

* دو پوشه درست کنید، در یکی عکس های اصلی قرار داشته باشند و در دیگری عکس هایی که اندازشون تغییر کرده ذخیره خواهند شد.

5- برای تغییر دست جمعی عکس هاتون به Size مورد نظرتون از منوی File گزینه Automate و Batch را انتخاب کنید.
6- در قسمت Play برای Action گزینه ی Image Resize را انتخاب کنید.
7-گزیه Source روی Folder باشد.
8- با استفاده از دکمه ی Choose به مسیر پوشه ای که عکس هاتون در آن قرار دارد بروید ( پوشه اول که در بالا گفتم)
9- در قسمت Source تیک کنار Suppress File Open Options Dialogs و Suppress Color Profile Warnings را قرار دهید.
10- دز قسمت Destination گزینه Folder انتخاب شده یاشد.
11- با استفاده دکمه ی Choose پوشه دوم که در بالا درست کردید را انتخاب کنید تا عکس ها در آن ذخیره شوند.
12- تمام گزینه های قسمت Compatibility را تیک بزنید.
در نهایت باید تمام تنظیمات مانند عکس زیر بشود به جز آدرس پوشه ها!

حالا اگر روی OK کلیک کنید تمام عکس ها Resized و در پوشه مورد نظر ذخیره می شوند.

نکته: اگر میخواهید بعد از هر مرتبه ذخیره سازی نیازی به OK کردن تنظیمات نباشد (عکس زیر) میتونید در قسمت Destination تیک کنار override action را بزنید با این کار تنظیماتی که در هنگام ذخیره سازی در ابتدا انتخاب کردید اعمال خواهد شد.

ممنونم از راه کار جامع و کاملتون