ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل مگس پران

Memonex
09-03-2015, 02:17
سلام به همه دوستانی که اینجا کمک میکنن و به سوالات جواب میدن... فکر نکنم هیچ کسی اندازه من بدشانس باشه :( کلی مریضی پیدا کردم که اینجا مطرح کردم و خوشبختانه اون مسائل حل شد ولی حالا یه مشکل جدید و داستان از این قراره که:

چندروزی میشد که حس میکردم نقطه سیاه رنگی از جلوی چشم راستم رد میشه اینو توی روز و روشنایی متوجه شدم بعضی موقع ها هم همراه با یه خط که موافق حرکت چشم اونم حرکت میکنه. خلاصه بعد از یه جستجوی ساده تو اینترنت متوجه شدم که دچار مگس پران شدم و فهمیدم که متاسفانه از قرار معلوم درمان هم نداره و باید یه عمر باهاش ساخت اخه من همش 25 سالمه البته خب نزدیک بین هم هستم. خلاصه واقعا اعصابم خورده امروز هم چشم پزشکی رفتم که با چراغ قوه و یه دستگاه کامپیوتری داخل چشم رو نگاه کرد و گفت مشکلی نیست ولی باید بهش فکر نکنی و ممکنه در اثر فشار به چشم مثل بلند کردن جسم سنگین بوجود اومده باشه. البته قطره توی چشمم نریخت و گفت اگه جرقه هم داشتی اون وقت باید بیشتر بررسی بشه که جرقه ندارم فقط همین نقطه سیاه هست ولی هضمش واقعا واسم سخته که یکسره یه چیزی از جلوی چشمم رد بشه نمیدونم باید چکار کنم یعنی واقعا راهی براش نیست دوستان؟ البته بگم کم خوابی هم یه مدت زیاد داشتم و اگه میدونستم قراره همچین بلایی سرم بیاد هیچ وقت نمیزاشتم اینطوری بشه :(

M.R.S.
09-03-2015, 11:56
سلام به همه دوستانی که اینجا کمک میکنن و به سوالات جواب میدن... فکر نکنم هیچ کسی اندازه من بدشانس باشه :( کلی مریضی پیدا کردم که اینجا مطرح کردم و خوشبختانه اون مسائل حل شد ولی حالا یه مشکل جدید و داستان از این قراره که:

چندروزی میشد که حس میکردم نقطه سیاه رنگی از جلوی چشم راستم رد میشه اینو توی روز و روشنایی متوجه شدم بعضی موقع ها هم همراه با یه خط که موافق حرکت چشم اونم حرکت میکنه. خلاصه بعد از یه جستجوی ساده تو اینترنت متوجه شدم که دچار مگس پران شدم و فهمیدم که متاسفانه از قرار معلوم درمان هم نداره و باید یه عمر باهاش ساخت اخه من همش 25 سالمه البته خب نزدیک بین هم هستم. خلاصه واقعا اعصابم خورده امروز هم چشم پزشکی رفتم که با چراغ قوه و یه دستگاه کامپیوتری داخل چشم رو نگاه کرد و گفت مشکلی نیست ولی باید بهش فکر نکنی و ممکنه در اثر فشار به چشم مثل بلند کردن جسم سنگین بوجود اومده باشه. البته قطره توی چشمم نریخت و گفت اگه جرقه هم داشتی اون وقت باید بیشتر بررسی بشه که جرقه ندارم فقط همین نقطه سیاه هست ولی هضمش واقعا واسم سخته که یکسره یه چیزی از جلوی چشمم رد بشه نمیدونم باید چکار کنم یعنی واقعا راهی براش نیست دوستان؟ البته بگم کم خوابی هم یه مدت زیاد داشتم و اگه میدونستم قراره همچین بلایی سرم بیاد هیچ وقت نمیزاشتم اینطوری بشه :(

floater میتونه نشاندهنده چند بیماری باشه: مثل وجود جسم خارجی روی چشم، عفونت داخل کره چشم، جداشدن شبکیه یا جدا شدن زجاجیه
با توجه به بررسی که پزشک شما انجام داده و چیزی که بهتون گفته ممکن هست تشخیص جدا شدن زجاجیه خلفی داده باشه که درمان نداره و معمولا طی 3 تا 12 ماه این مگس پران ها هم برطرف میشه..... و در صورت بدتر شدن علایم یا ایجاد جرقه باید بررسی دوباره از نظر جداشدن شبکیه انجام بشه

Amir-Rainman
09-03-2015, 12:09
مگس پران، نه درد داره نه درمان !

اوایل خیلی اعصاب خورد کنه، ولی سعی کنید زیاد بهش توجه نکنید بعد چند مدت براتون عادی میشه

raana
09-03-2015, 12:44
سلام دوست عزیز.....مگس پران که میگی این حالت هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون برای خود من این مدلیه.. نه به صورت نقطه سیاه....که جهت حرکتش هم خلاف حرکت چشم هست...یعنی به بالا نگاه کنی...اینا به سمت پایین حرکت میکنن...

شما 25سالته تازه دچارش شدی....من از بچگی این مشکل رو داشتم:n02:می تونم بگم چیزی حدود 20 ساله این مشکل رو دارم...عادت میکنی چیزی نیست که اذیت کنه...

در صورتی جای نگرانی داره که چشمت جرقه بزنه....یا میزان این مگس پران ها بیشتر بشه و همراه اینا تاری دید هم باشه...که با معاینه توسط متخصص....مشخص میشه که جدا شدگیه شبکیه دارید یا نه.....

که خوشبختانه به شما گفته شده مشکلی نیست.....:n26:

Mr_100_dolari
09-03-2015, 13:06
سلام

خیلی ها دچار این مشکل هستند ...اوایل یه کم غیر قابل تحمل هستش ولی به مرور باید سعی کنی باهاش کنار بیای ...

و هر چی بیشتر بهش فکر کنی و روش تمرکز کنی بدترم هستش و عصبیت میکنه ...

mahdi_z100
09-03-2015, 14:41
اگر بهش توجه نکنی نمی بینیش . من یه 15 سالی هست که این مشکل رو دارم و به خاطر چند بار عمل چشمم به وجود آمد . ولی اصلا بهش توجه نمی کنم و نمیبینمش ولی همین الان که دنبالش گشتم یه هفت هشتای دارن از جلوی چشمم رد میشن:n02:

Memonex
09-03-2015, 18:39
سلام واقعا خیلی ممنون از راهنمایی هاتون همین که می بینم مشکل من تنها نیست بهم کمک میکنه که راحت تر باهاش کنار بیام. مال من اون شکلی که توی عکس دوست عزیزمون نشان داد هم هست ولی اونا رو خیلی وقته دارم ولی فقط زمانی که به نور خورشید توجه میکنم می بینم ولی در حالت عادی اصلا ولی یه نقطه کمرنگ سیاه هست که جدیده و اونه که واقعا اذیتم میکنه با نگاه کردن به اجسام روشن میشه مثل مانیتور یهو از جلوی چشمم بعضی موقع ها رد میشه. همه اینا هم فقط تو چشم راستمه و چپ اصلا مشکلی نداره خدا کنه به مرور زمان طوری ذهنم بتونه کنترلش کنه که نبینمش. البته جهت حرکتش دقیقا اینطوره که این نقطه در پایین ترین قسمت میدان دید چشمم هست و قابل دید نیست ولی وقتی با چشمم پایینو نگاه میکنم میاد بالا و بعدش بعضی موقع ها در خلاف و بعضی وقت ها هم موافق حرکت چشمم حرکت میکنه

واقعا از دیروز بحاطر استرس تمام اینترنت رو هم گشتم دیدم راهی بجز جراحی اونم در موارد شدید نداره که اون عمل هم حودش به ریسکش اصلا نمی ارزه. کاش با این پیشرفت تکنولوژی میشد کاری براش کرد. بعضی مطالب خوندم که میگن در طول ماهها یا سالها خود ممکنه کوچیک بشه یا جذب بشه که البته مدرک علمی واسه اثباتش نیست. از این ناراحت شدم که میگن با بلند کردن یه جسم سنگین یا مالش چشم هم ممکنه بوجود بیاد چون من اینکارها رو زیاد کردم و نمیدوستم ممکنه باعث مگس پران بشه.

فقط امیدوارم در آینده یه روش راحت و موثری واسه درمانش پیدا کنن یا بتونم بهش فکر نکنم.

بازم شما اگه تجربیاتی دارید اینجا بنویسید مرسی

Memonex
09-03-2015, 18:55
فقط اینم بگم که این نقطه اگه یه روز اون سیاهیش کمرنگ تر بشه اصلا دیگه مشکلی برام به حساب نمیاد و بشه مثل اونا که توی عکس دقیقا هست امیدوارم این اتفاق بیوفته

raana
10-03-2015, 12:04
برای منم تو نور شدید این حالت گاهی اوقات پیش میاد..که یه نقطه سیاه رنگ میبینم......و یکی هم گاهی که فشار زیادی به چشمم میاد...مثلا وقت هایی که تمیرین زیاد داشته باشم....یا به مانیتور زیاد نگاه کنم....

شما فشار روی چشم روی کمی کاهش بده.....به نور خورشید هم نگاه نکن:n02:چه کاریه خب....

از عینک آفتابی استاندارد استفاده کن...نگران نباش دوست عزیز..چیزی نیست که باعث نگرانی بشه(با توجه به اینکه علائم مربوطه رو ندارید و با معاینه پزشک -- مشکل خاصی مشاهده نشده)...

اگر هم چشمتون ضعیف هست..عینکتون رو استفاده کنید....

YAHYA-PRO
23-03-2015, 12:14
سلام دوست عزیز.....مگس پران که میگی این حالت هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون برای خود من این مدلیه.. نه به صورت نقطه سیاه....که جهت حرکتش هم خلاف حرکت چشم هست...یعنی به بالا نگاه کنی...اینا به سمت پایین حرکت میکنن...

شما 25سالته تازه دچارش شدی....من از بچگی این مشکل رو داشتم:n02:می تونم بگم چیزی حدود 20 ساله این مشکل رو دارم...عادت میکنی چیزی نیست که اذیت کنه...

در صورتی جای نگرانی داره که چشمت جرقه بزنه....یا میزان این مگس پران ها بیشتر بشه و همراه اینا تاری دید هم باشه...که با معاینه توسط متخصص....مشخص میشه که جدا شدگیه شبکیه دارید یا نه.....

که خوشبختانه به شما گفته شده مشکلی نیست.....:n26:
عجب !! درمون نداره ؟:n03:
منم چشام مگس پرون داره و دقیقا مثل این عکس هست ولی شکر خدا فقط یه دونه خط بیشتر نیست !
بعدش یه سوال غیر مرتبط : چشم راستم ضعیف هست اگر عینک استفاده نشه نمره چشم بالا میره ؟؟؟

stabesh
23-03-2015, 16:47
سلام
چه جالب من اسمشو نمیدونستم از بچگی اینجوری بودم به خصوص وقتی زیاد تو آفتاب بمونم بعدشم سردرد میشم به دکتر مغز و اعصاب میگه میگرنه بهش گفتم یه چیزایی مثل میکروب از جلوی چشام رد میشه توی چشمم هم نگاه کرد و بعد دارو داد الان خوبم گاهی یه نیمچه سردردی میگیرم یا به چراغ یا مانیتور نگاه میکنم بعد جاش برای مدتی سیاه میمونه ولی بهترم شکر

چندتا توصیه
اگر دکتر چشم گفته مشکلی ندارید پیش دکتر مغز واعصابم برید
از کلاه آفتابی استفاده کنید
خواب کافی داشته باشید
استرس نداشته باشید

خواب خیلی مهمه من چند سال پیش خیلی به خودم خواب و بیداری دادم بعد خیلی شدید شد مجبور شدم برم دکتر دیگه کار نکنم جوش دانشگاهم داشتم دیگه غیر قابل کنترل شده بود مدام سردرد میشدم

raana
24-03-2015, 18:00
عجب !! درمون نداره ؟:n03:
منم چشام مگس پرون داره و دقیقا مثل این عکس هست ولی شکر خدا فقط یه دونه خط بیشتر نیست !
بعدش یه سوال غیر مرتبط : چشم راستم ضعیف هست اگر عینک استفاده نشه نمره چشم بالا میره ؟؟؟

نه دوست عزیز درمان نداره ....باید عادت کرد بهش فقط.......

بله خب...طبیعتن میره بالا....البته به کارتون هم بستگی داره.....و همین طور باعث سردرد و چشم درد هم براتون میشه......

بهتره که از عینک استفاده کنید...تا بیش از حد به چشم فشار نیاد...

Memonex
03-04-2015, 02:10
سلام دوباره به جرات میتونم بگم اگه تعریف از خود نباشه من الان تو این مدت به یه متخصص خبره فلوتر و مگس پران تبدیل شدم! فکر نکنم کسی زجر کشیده تر از من تو این انجمن باشه مورد بنده مگس پران شدید هست ذهن میتونه اینو فیلتر کنه منتهی تا زمانی که شما اشکالی مثل کرمهای شفاف ببینید مشکلی نیست ولی همین که عین بنده نقطه سیاه پر رنگ و بزرگ ببینید طوری که تو تاریکی هم قابل دیدن هست اون زمان زندگی بسیار مختل میشه راه گریزی هم ازش نیست و امکان هم نداره خودتون رو بزنید به کوچه علی چپ. فقط باید مقاومت کرد کسی تا خودش تجربه نکنه نمی فهمه من چی میگم دلایلش صرفا pvd نیست خیلی مواقع علت ناشناخته هست هرچند تو افراد نزدیک بین از شانس من شیوع بیشتری داره. اتفاقا درمان هم داره ولی با پذیرش ریسک من اگه یه روز صبرم تموم بشه سراغ ویترکتومی میرم بازم تاکید میکنم مورد باید مگس پران سیاه و بزرگ باشه.

خوشبختانه تحقیقات خوبی هم در حال انجام هست از جمله اینکه روش هایی که با تزریق انزیمهایی داخل زجاجیه بتونن فلوترها رو تجزیه کنن... روش لیزر یاگ هم هست ولی موثر نیست و روی افراد جوان هم بدلیل نزدیک بودن فلوترها به شبکیه امکان پذیر نیست ولی راه زیادی در پیش هست به هر حال در قرن 21 و نبود یک درمان بدون ریسک برای مگس پران خیلی زشته و جای تعجب داره...

من یکماه هست که دچار افسردگی شدید ناشی از این مشکل شدم نمیتونم پشت کامپیوتر بشینم یه مگس سیاه همش روی مانیتور رژه میره تمرکزمو به هم میریزه ولی سرنوشت فعلا این بوده خدا رو شکر کور نیستم این مگس پران زیاد جدی نیست ضمنا نزد متخصص های شبکیه هم میرم هرچند میدونم کاری از دستشون بر نمیاد و همه فقط بلدن بگن Just get used to it !!!و این درک نشدن بیمار رو نشون میده خیلی متاسفم که دکترها فلوتر رو جدی نمیگیرند. این مشکل بیشتر سایکولوژیک هست تا بینایی اخه وقتی یکی مثل من یکسره پشه سیاهی جلوی چشمش بالا پایین بره چطور میتونه بهش عادت کنه غیر ممکنه.. دوستان هرکس این مشکلو تاکید میکنم در حالت شدید و آزاردهنده داره باید به ویترکتومی فکر کنه و پیدا کردن یک جراح خبره برای اینکار رو پیدا کنه تا ریسک عمل بیاد پایین. به ندرت و خیلی احتمالش کمه مگس پران خودبخود از حوزه دید خارج بشه باید واقعا خوش شانس باشید در صورتی که احتمال بدتر شدن و زیاد شدن فلوترها بالاست بنابراین خودتون رو گول نزنید که اینا به روز از بین میرن هرچیزی به داخل ویتره نفوذ کنه فقط با جراحی میتونه خارج بشه. چون زجاجیه فضای بسته ای هم هست هیچ گونه دارو و مکمل دهانی و قطره روی اون تاثیر نداره.

انجمن خوبی هم در این مورد پیدا کردم و این اطلاعات خوب رو که برای شما گفتم ازش کسب کردم پیشنهاد میکنم اگه مگس پران دارید حتما بهش سر بزنید اونجا ادم احساس تنهایی نمیکنه... تجربه ها هم کاملا واقعی هست و دروغی در کار نیست

Sent from my SM-N910H using Tapatalk