PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفع بدسکتور با HDD Regenerator

sorena_hi
25-01-2015, 23:44
سلام مدتیه که یکی از هاردهای اکسترنالم دچار بدسکتور شده و چند تا پوشه رو باز نمیکنه.
میشه دقیقا بگین با برنامه HDD Regenerator چطوری فقط بدسکتور هارد اکسترنالم رو برطرف کنم؟ میخوام به درایوهای دیگم هیچ کاری نداشته باشه چون مشکلی ندارن و مستقیم بره سراغ هارد اکسترنالم ولی تو تنظیماتش همچین گزینه ای ندیدم. من آماتورم لطفا ساده توضیح بدین.:n03:
بسیار ممنوم

ata.royalfalcon
26-01-2015, 07:56
سلام مدتیه که یکی از هاردهای اکسترنالم دچار بدسکتور شده و چند تا پوشه رو باز نمیکنه.
میشه دقیقا بگین با برنامه HDD Regenerator چطوری فقط بدسکتور هارد اکسترنالم رو برطرف کنم؟ میخوام به درایوهای دیگم هیچ کاری نداشته باشه چون مشکلی ندارن و مستقیم بره سراغ هارد اکسترنالم ولی تو تنظیماتش همچین گزینه ای ندیدم. من آماتورم لطفا ساده توضیح بدین.:n03:
بسیار ممنوم

سلام .

طبق عكس زير ، از قسمت Choose Drive to process ميتوانيد هارد ديسك مورد نظرتان را انتخاب كنيد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نحوه كار با اين برنامه را در پست زير ميتوانيد ببينيد .

قبل از هر كاري پيشنهاد ميكنم اطلاعاتي كه قابل كپي شدن هست را به جاي ديگري منتقل كنيد . گاهي اوقات بخاطر وضعيت نامساعد هارد ديسك استفاده از اين برنامه باعث تشديد شدن خرابي آنهم ميشود .

sorena_hi
27-01-2015, 08:39
من با این برنامه کار کردم اما سه تا پنجره داد که نمیدونم دقیقا یعنی چی؟ به هرحال الان تو محیط ویندوز هاردم رو مثل قبل حدود 250 گیگ از 400 گیگ رو پر نشون میده ولی وارد پوشه ها که میشم البته پوشه هایی که قبلا باز نمیکرد الان باز میشه ولی توی همشون خالیه نمیدونم چی کار دیگه باید کرد؟

اینم عکسها
لطفا راهنمایی کنید

ata.royalfalcon
27-01-2015, 09:06
من با این برنامه کار کردم اما سه تا پنجره داد که نمیدونم دقیقا یعنی چی؟ به هرحال الان تو محیط ویندوز هاردم رو مثل قبل حدود 250 گیگ از 400 گیگ رو پر نشون میده ولی وارد پوشه ها که میشم البته پوشه هایی که قبلا باز نمیکرد الان باز میشه ولی توی همشون خالیه نمیدونم چی کار دیگه باید کرد؟

اینم عکسها
لطفا راهنمایی کنید

1. يكسري از بدسكتورهايي كه شناسايي شده تحت ويندوز قابل برطرف شدن نيست (با توجه به پيغامي كه داده) ، پس ميبايستي باكس هارد اكسترنال باز شود و هارد ديسك از طريق SATA به مادربرد متصل و تحت داس مجدداً عمليات را انجام داد .
2. از برنامه هاي ريكاوري اطلاعات مثل EASEUS Data Recovery Wizard Professional استفاده كنيد و ببينيد ميتوانيد اطلاعات مربوط به آن پوشه ها را بازيابي كنيد ؟ دقت كنيد كه اگر قابل بازيابي بود ميبايستي روي هارد ديسك ديگر ذخيره كنيد تا Over Write نشود .

sorena_hi
27-01-2015, 12:37
میتونم خودم کاری که گفتین رو انجام بدم یعنی اون سیم ساتا رو از هارد اصلی خود سیستم جدا کنم و به هارد اکسترنال وصل کنم. محیط داسو چه کار کنم اونوقت؟
هرچی باکس هارد اکسترنالو اینور اونور کردم پیچی میچی ندیدم نمیدونم چطوری میشه وازش کرد؟

sorena_hi
27-01-2015, 13:53
متاسفانه هیچی پیدا نکرد اون نرم افزار ریکاوری که گفتین ولی خود ویندوز میخواد که فرمتش کنه فرمت کنم یا نه با فرمت شاید بدسکتور از بین بره؟

ata.royalfalcon
27-01-2015, 13:55
هرچی باکس هارد اکسترنالو اینور اونور کردم پیچی میچی ندیدم نمیدونم چطوری میشه وازش کرد؟

اين باكسها معمولاً چندتا خار دارند كه بهم چفت ميشوند و بايد با ابزارهايي مثل چاقوي نازك باز كنيد . پيشنهاد ميكنم در يـوتـيـوب بگرديد تا با نحوه باز كردن اين باكسها آشنا بشيد. عدم دقت در باز كردن باكسها ممكن هست باعث شكستگي باكس يا خارهاي نگهدارنده بشود .

میتونم خودم کاری که گفتین رو انجام بدم یعنی اون سیم ساتا رو از هارد اصلی خود سیستم جدا کنم و به هارد اکسترنال وصل کنم

اگر يك آشنايي حداقلي در مورد نحوه نصب و اسمبل كردن اجزاء سيستم داشته باشيد ، خودتان هم ميتوانيد اينكار را انجام بديد . در غير اينصورت پيشنهاد ميكنم بفرستيد مراكز تعميراتي معتبر .

محیط داسو چه کار کنم اونوقت؟

همانطوريكه در اين پست (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) هم گفتم ، یكي از دو دكمه Bootable CD/DVD رو براي ساخت يك CD/DVD يا دكمه Bootable usb flash رو براي ساخت يك فلش مموري بوتيبيل بزنيد . پس از ساختن CD/DVD یا usb flash بوتيبل ، براي بوت شدن از آن بايد در بايوس گزينه اول بوت رو رايتر یا usb flash قرار بديد و پس از تنظيم كردن تغييرات ايجاد شده و ريستارت مجدد سيستم ، به جاي بوت ويندوز برنامه مورد نظر اجرا ميشود .

sorena_hi
27-01-2015, 14:47
فلش مموری رو بوتیبل کرد ولی تو بایوس که باید رو گزینه مورد نظر قرار گرفته و اینتر رو بزنیم از حالت هارد عوض نمیشه نمیدونم چرا؟
و چند تا گزینه واسه فلش هست کدومش رو قرار بدم؟
usb-cdrom
usb-fdd
usb-hdd
usb-zip
ضمنا متاسفانه هیچی پیدا نکرد اون نرم افزار ریکاوری که گفتین ولی خود ویندوز میخواد که فرمتش کنه فرمت کنم یا نه با فرمت شاید بدسکتور از بین بره؟

ata.royalfalcon
27-01-2015, 16:14
فلش مموری رو بوتیبل کرد ولی تو بایوس که باید رو گزینه مورد نظر قرار گرفته و اینتر رو بزنیم از حالت هارد عوض نمیشه نمیدونم چرا؟
و چند تا گزینه واسه فلش هست کدومش رو قرار بدم؟
usb-cdrom
usb-fdd
usb-hdd
usb-zip
ضمنا متاسفانه هیچی پیدا نکرد اون نرم افزار ریکاوری که گفتین ولی خود ویندوز میخواد که فرمتش کنه فرمت کنم یا نه با فرمت شاید بدسکتور از بین بره؟

1. روي CD هم رايت و تست كنيد .
2. در مورد فرمت ؛ اگر تيك گزينه Quick format را برداشته باشيد ، كليه سكتورهاي هارد ديسك را هم براي فيكس كردن بدسكتوريهاي احتمالي Scan خواهد شد ولي روش موثرتر اين هست كه با همان نرم افزار HDD Regenerator تحت داس انجام بديد .
3. در مورد عدم بازيابي اطلاعات ؛ يكبار ديگه طبق روش توضيح داده شده در پست دوم تاپيك زير عمل كنيد . اگر جواب نداد نرم افزارهاي ديگه اي را هم تست كنيد .

sorena_hi
27-01-2015, 20:35
من با نرم افزاری که در بالا گفتین و دوتا نرم افزار دیگه ریکاوری کردم ولی فایده ای نداشت. همه این مشکلات از وقتی که با برنامه hdd کار کردم پیش اومد یعنی تا قبلش پوشه ها دیده میشد و بعضیاش باز میشد راحت اما الان اصلا انگار نه انگار تو این هارد کلی مطلب بوده حتی قبل از استفاده از hdd من یکی از پوشه هامو با یه برنامه دم دستی ریکاوری کردم و کاملا برگشت یکی از همون پوشه هایی که باز نمیشد و اشتباه کردم باید قبل استفاده از این برنامه اول فایلهارو ریکاوری میکردم تو یه درایو دیگه. میشه بگین چرا اینطوری شد و خطای من چی بوده آخه الان حتی هارد اکسترنالو خود ویندوز به این صورت نشون میده در حالی که قبلا میزان پر بودنشو با نوار سبز مثل درایوهای دیگه نشون میداد.:n03:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB% 8C%DB%8C%DB%8C.jpg

درایو اکسترنالو به نام G نشون میده. زیریشم یه برنامه ریکاوریه که میبنید هیچ مطلبی پیدا نکرده در حین عملیاته البته. حالا که اطلاعات نازنینم پرید اگه فرمت کنم با فرمان کلیک راست خود ویندوز اون بدسکتور از بین نمیره با فرمت؟:n30:

EXTREME
27-01-2015, 22:32
من با نرم افزاری که در بالا گفتین و دوتا نرم افزار دیگه ریکاوری کردم ولی فایده ای نداشت. همه این مشکلات از وقتی که با برنامه hdd کار کردم پیش اومد یعنی تا قبلش پوشه ها دیده میشد و بعضیاش باز میشد راحت اما الان اصلا انگار نه انگار تو این هارد کلی مطلب بوده حتی قبل از استفاده از hdd من یکی از پوشه هامو با یه برنامه دم دستی ریکاوری کردم و کاملا برگشت یکی از همون پوشه هایی که باز نمیشد و اشتباه کردم باید قبل استفاده از این برنامه اول فایلهارو ریکاوری میکردم تو یه درایو دیگه. میشه بگین چرا اینطوری شد و خطای من چی بوده آخه الان حتی هارد اکسترنالو خود ویندوز به این صورت نشون میده در حالی که قبلا میزان پر بودنشو با نوار سبز مثل درایوهای دیگه نشون میداد.:n03:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB% 8C%DB%8C%DB%8C.jpg

درایو اکسترنالو به نام G نشون میده. زیریشم یه برنامه ریکاوریه که میبنید هیچ مطلبی پیدا نکرده در حین عملیاته البته. حالا که اطلاعات نازنینم پرید اگه فرمت کنم با فرمان کلیک راست خود ویندوز اون بدسکتور از بین نمیره با فرمت؟:n30:

با نرم افزار minitool partion wizard هم تست کردید؟

ata.royalfalcon
28-01-2015, 08:22

میشه بگین چرا اینطوری شد و خطای من چی بوده

وقتيكه از برنامه HDD Regenerator براي فيكس كردن بدسكتوريها استفاده ميشود يا وقتيكه دستور CHKDSK صادر ميشود يا هر دستور ديگري كه هارد ديسك ملزم به Scan كردن كليه سكتورها جهت شناسايي بدسكتورها و فيكس آنها ميشود بعضي از بدسكتوريها در ليست خرابي قرار ميگيرند تا ديگر روي آن چيزي نوشته و خوانده نشوند يا اينكه ممكن هست در حين فيكس نمودن اين بدسكتوريها ، اطلاعات موجود در آنها تغيير كند . حال اگر اين سكتورها حاوي فايلهاي سيستمي پارتيشنها باشد (Partition Table) آن درايو ديگر باز نخواهد شد و يا به اطلاعات موجود در آن پارتيشن صدمه وارد ميشود و خيلي دلايل ديگر ...

به همين خاطر هست كه در پست دوم پيشنهاد كردم قبل از اينكه از برنامه HDD Regenerator استفاده كنيد اطلاعاتي كه هنوز قابل كپي شدن هست را به جاي ديگر منتقل كنيد.

اگه فرمت کنم با فرمان کلیک راست خود ویندوز اون بدسکتور از بین نمیره با فرمت؟

در پست نهم همين تاپيك گفتم كه با برداشتن تيك گزينه Quick format كليه سكتورها Scan خواهد شد تا در صورت وجود بدسكتوري تا حد امكان (نه 100% تضميني) فيكس شوند ولي استفاده از برنامه HDD Regenerator تحت داس روش كارآمدتري هست .

sorena_hi
28-01-2015, 11:06
خودم دیروز نوشته شما رو دوباره خوندم و فهمیدم که دقت لازم رو تو اجرای کامل مطلبتون نکردم و :n03:
پس راهی واسه برگردوندنشون نیس؟
ممنونم که تا این مرحله گام به گام راهنماییم کردین.

sorena_hi
28-01-2015, 13:29
یه سوال اگه با همین نرم افزار hdd تو محیط داس رفع بدسکتور شه ممکنه بشه اطلاعاتو دید؟
تعجب میکنم چرا سیستم این هارد اکسترنال بدسکتوری رو مثل دیویدی رام میشناسه؟ عکسو ببینید. منظورم درایو اچ هستش

habib mahvare
28-01-2015, 16:13
از برنامه Active Partition Recovery Enterprise هم استفاده کن.شاید جواب بگیری.

ata.royalfalcon
28-01-2015, 18:25
خودم دیروز نوشته شما رو دوباره خوندم و فهمیدم که دقت لازم رو تو اجرای کامل مطلبتون نکردم و :n03:
پس راهی واسه برگردوندنشون نیس؟
ممنونم که تا این مرحله گام به گام راهنماییم کردین.

با نرم افزارهای مختلف تست کنید . اگر جواب نداد در صورتیکه اطلاعات خیلی مهم هست پیشنهاد میکنم بفرستید کلینیکهای تخصصی شاید بتونند تمام یا حداقل قسمتی از اطلاعات را بازیابی کنند .

یه سوال اگه با همین نرم افزار hdd تو محیط داس رفع بدسکتور شه ممکنه بشه اطلاعاتو دید؟
تعجب میکنم چرا سیستم این هارد اکسترنال بدسکتوری رو مثل دیویدی رام میشناسه؟ عکسو ببینید. منظورم درایو اچ هستش

در مورد سوال اول ؛ حتی اگر هم فرض کنیم بدسکتور برطرف بشود (که فکر نمیکنم) بازهم بطور مستقیم نمیتوانید به اطلاعات دسترسی داشته باشید مگر با ریکاوری با استفاده از نرم افزارها و حتی سخت افزارهای خاص .
در مورد سوال آخر ؛ یکبار Quick Format کنید احتمالاً شکل آیکن درست میشه . البته اگر اطلاعات برای شما همچنان مهم هست لطفاً دیگه هیچکاری نکنید و بفرستید کلینیکهای تخصصی .

sorena_hi
28-01-2015, 18:32
ازشون دل میکنم. دیگه جون دادن نیس که.. کاری که شهدای ما افتخارانه انجامش دادن:n12:
Quick Format با چه نرم افزاری؟ چرا فکر میکنید بدسکتور برطرف نمیشه؟

ata.royalfalcon
28-01-2015, 19:05
ازشون دل میکنم. دیگه جون دادن نیس که.. کاری که شهدای ما افتخارانه انجامش دادن:n12:
Quick Format با چه نرم افزاری؟ چرا فکر میکنید بدسکتور برطرف نمیشه؟

1. روی همان درایو که آیکونش بشکل دیویدی رام هست راست کلیک و Format را انتخاب کنید . برای اینکه هم بتوانید مجدداً از هارد دیسک استفاده کنید و هم شکل آیکون آن درست شود .
2. بدسکتوریها انواع متفاوتی دارند هم سخت افزاری (Physical Bad Sector) که غیر قابل فیکس هست و نرم افزاری (Logical Bad Sector) . بدسکتوریهای نرم افزاری هم میتواند چند علت داشته باشد . پیشنهاد میکنم پست 24# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را مطالعه کنید که توضیحاتی در مورد بدسکتوریها دادم .

sorena_hi
29-01-2015, 14:55
من هرچی تلاش میکنم فرمت نمیشه که نمیشه. این پیغامو میده.

ata.royalfalcon
29-01-2015, 17:30
من هرچی تلاش میکنم فرمت نمیشه که نمیشه. این پیغامو میده.

1. با برنامه های دیگری مثل MiniTool Partition Wizard هم تست کنید .
2. در صورت امکان برای تشخیص وضعیت کلی و میزان سلامتی این هارد دیسک از قسمت Health برنامه HD tune Pro یک عکس هم اینجا بذارید .