PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید تا سقف 40 میلیون

shahapan
22-01-2015, 11:42
سلام دوستان
به نظرتون زانتیای دست دوم تا سقف 40 میلیون بگیرم یا ام وی ام نو یا پارس ؟
نظر خودم با زانتیاس
همفکری لازم دارم:n06:

M.Amorous
22-01-2015, 12:39
با سلام خدمت شما.

زانتیا یکم خرجش بالاست اگه بخواین سر پا نگهش دارین. مصرف بنزینش هم بالاست. ولی بسیار ماشین خوبیه.

به نظر من MVM نگیرید بهتره چون موتور زیاد جالبی نداره.

پارس هم که همون طور که در جریان هستید دو نوع داره (سال و LX). که LX متاسفانه با اینکه قیمتش بالاست ظاهرا زیاد موتورش با بدنش سازگاری نداره و توی سربالایی اذیت میکنه. پارس سال هم خودرو خوبیه البته اگه با مصرفش مشکلی ندارین.

به نظر من اگه زانتیا مدل 85 86 گیرتون اومد بگیرین ولی بازم فکر کنید ببینید میتونید هزینه هاشو متحمل بشین یا نه.

Pourya-pc
22-01-2015, 14:27
سلام دوستان
به نظرتون زانتیای دست دوم تا سقف 40 میلیون بگیرم یا ام وی ام نو یا پارس ؟
نظر خودم با زانتیاس
همفکری لازم دارم:n06:

لیفان 630
یه دوری باهاش بزنید و با پارس مقایسه کنید . بعد از اون اگر پسندیدید خریداری کنید .

shahapan
22-01-2015, 18:18
با سلام خدمت شما.

زانتیا یکم خرجش بالاست اگه بخواین سر پا نگهش دارین. مصرف بنزینش هم بالاست. ولی بسیار ماشین خوبیه.

به نظر من MVM نگیرید بهتره چون موتور زیاد جالبی نداره.

پارس هم که همون طور که در جریان هستید دو نوع داره (سال و LX). که LX متاسفانه با اینکه قیمتش بالاست ظاهرا زیاد موتورش با بدنش سازگاری نداره و توی سربالایی اذیت میکنه. پارس سال هم خودرو خوبیه البته اگه با مصرفش مشکلی ندارین.

به نظر من اگه زانتیا مدل 85 86 گیرتون اومد بگیرین ولی بازم فکر کنید ببینید میتونید هزینه هاشو متحمل بشین یا نه.

با تشکر از شما
پس حدودا میشه به این نتیجه رسید که اگه بشه برای زانتیا هزینه کرد ، انتخاب بهتریه :n06:

shahapan
22-01-2015, 18:19
لیفان 630
یه دوری باهاش بزنید و با پارس مقایسه کنید . بعد از اون اگر پسندیدید خریداری کنید .

با تشکر
پس به نظر شما کلا از زانتیا صرف نظر کنم و بین لیفان و پارس انتخاب کنم؟

Pourya-pc
22-01-2015, 19:22
با تشکر
پس به نظر شما کلا از زانتیا صرف نظر کنم و بین لیفان و پارس انتخاب کنم؟

زانتیا ماشین بدی به هر لحاظ نیست ، مشکل عمدش ایمنی بسیار پایین و کمبود قطعات و گرانی و همینطور استهلاک زیادش هست .
پارس ELX مدل 90 تمیز پیدا کنید خیلی بهتر از زانتیاست .

shahapan
23-01-2015, 20:01
زانتیا ماشین بدی به هر لحاظ نیست ، مشکل عمدش ایمنی بسیار پایین و کمبود قطعات و گرانی و همینطور استهلاک زیادش هست .
پارس ELX مدل 90 تمیز پیدا کنید خیلی بهتر از زانتیاست .

ممنون دوست عزیز
تصمیم گرفتم همون elx صفر بگیرم داشبورد جدید

keyhantaktaz
23-01-2015, 20:14
ELX دیگه تولید نمیشه چطور میخواین صفرشو بگیرید؟
اونایی که الان 16 سوپاپ هستند lx هستند

shahapan
23-01-2015, 21:36
بله ولی اونجوری که من تحقیق کردم یک سری نمایندگی ها با قیمت 41 ، 42 صفر کیلومترشو موجود دارن

Pourya-pc
23-01-2015, 23:18
بله ولی اونجوری که من تحقیق کردم یک سری نمایندگی ها با قیمت 41 ، 42 صفر کیلومترشو موجود دارن

ELX های جدید موتور XUM 2000 روشون نصب هست که درواقع ارتقا یافته XU7 هستند ، مصرف شهری بسیار بالایی دارن و بازدهی هم نسبتا پایین هست .
اگر قصد خرید پارس دارید مدل سال رو بخرید . هم قیمتش مناسب هست و هم از نظر موتوری وضعیت بهتریه به نسبت XUM و TU5 متعلق به 206 دارد .

shahapan
25-01-2015, 17:46
ELX های جدید موتور XUM 2000 روشون نصب هست که درواقع ارتقا یافته XU7 هستند ، مصرف شهری بسیار بالایی دارن و بازدهی هم نسبتا پایین هست .
اگر قصد خرید پارس دارید مدل سال رو بخرید . هم قیمتش مناسب هست و هم از نظر موتوری وضعیت بهتریه به نسبت XUM و TU5 متعلق به 206 دارد .

آقا این آخرین راهنمایی هم بکنین
من فردا پسفردا میخوام برم واسه خرید الآن مردد موندم بین tu5 یا xum 2000 یه سری میگن tu5 بهتره اما یه سری از نمایندگی ها میگن 2000 خیلی بهتره

M.Amorous
25-01-2015, 18:16
آقا این آخرین راهنمایی هم بکنین
من فردا پسفردا میخوام برم واسه خرید الآن مردد موندم بین tu5 یا xum 2000 یه سری میگن tu5 بهتره اما یه سری از نمایندگی ها میگن 2000 خیلی بهتره
XUM هیج برتری نسبت به XU7 و TU5 نداره! بین سال و LX میتونید انتخاب کنید در ضمن یادتون باشه اگه پارس گرفتید قید عوض کردن رادیوپخش رو باید بزنید.

shahapan
25-01-2015, 18:40
XUM هیج برتری نسبت به XU7 و TU5 نداره! بین سال و LX میتونید انتخاب کنید در ضمن یادتون باشه اگه پارس گرفتید قید عوض کردن رادیوپخش رو باید بزنید.

جدی؟
یعنی هیچ سیستم صوتی نمیشه روی ماشین بست؟
پنلش قابل تعویض نیست؟

M.Amorous
25-01-2015, 18:48
جدی؟
یعنی هیچ سیستم صوتی نمیشه روی ماشین بست؟
پنلش قابل تعویض نیست؟
نه دیگه مگه نمیدونستید؟ برید سایت ایرانخودرو ببینید پنلش رو. یه چیزای اومده براش که مانیتور و اینا داشته باشه ولی به هر حال جای فابریکی برای نصب پخش های 2DIN وجود نداره (مثل کن وود و پایونر). بعضیا رو دیدم پخش رو توی جا فندکی کنار دنده میذارن که به هر حال داشبورد خراب میشه و آدم رو یاد پراید قدیمیا میدازه که دو تا پخش میذاشتن برا ماشین. کلا اگه میخواین سیستم ببندین پارس داشبورد جدید نگیرین. (داشبورد 405 جدیدا هم مثل پارس هست).

shahapan
25-01-2015, 19:00
نه دیگه مگه نمیدونستید؟ برید سایت ایرانخودرو ببینید پنلش رو. یه چیزای اومده براش که مانیتور و اینا داشته باشه ولی به هر حال جای فابریکی برای نصب پخش های 2DIN وجود نداره (مثل کن وود و پایونر). بعضیا رو دیدم پخش رو توی جا فندکی کنار دنده میذارن که به هر حال داشبورد خراب میشه و آدم رو یاد پراید قدیمیا میدازه که دو تا پخش میذاشتن برا ماشین. کلا اگه میخواین سیستم ببندین پارس داشبورد جدید نگیرین. (داشبورد 405 جدیدا هم مثل پارس هست).

عجبا من با این 42،43 تومن چی بگیرم پس ، هرکدوم یه جای کارشون میلنگه

M.Amorous
25-01-2015, 19:12
عجبا من با این 42،43 تومن چی بگیرم پس ، هرکدوم یه جای کارشون میلنگه
والا منم دقیقا وضعیت شما رو دارم نمیدونم چیکار کنم. چند روزه تو فکر یه 207 مدل 90 هستم شما هم این انتخاب رو بررسی کنید ببینید براتون خوبه یا نه.

shahapan
25-01-2015, 19:21
والا منم دقیقا وضعیت شما رو دارم نمیدونم چیکار کنم. چند روزه تو فکر یه 207 مدل 90 هستم شما هم این انتخاب رو بررسی کنید ببینید براتون خوبه یا نه.

ممنون از راهنماییتون
باز باید بشینم از اول فکرامو بریزم رو هم یه نتیجه ای بگیرم
شما هم ایشالا هرچی میخری چرخش برات بچرخه

light
26-01-2015, 02:33
میخواستم بدونم 206 sd و سورن گاز سوز خود کارخونه هست ؟ چون جایی ندیدم

با این وضع بنزین دنبال ماشین دوگانه کارخانه هستم

سورن بهتر و سرحال تر میمونه چند سال یا پارس ؟

sadra_h
26-01-2015, 08:33

با سلام
سورن در مقایسه با پارس ماشین سنگین تری هست و زود تر افت میکنه.
نظر شخصیه من اینه که دنبال ماشین ماشین گازسوز نباشید چون خیلی بیشتر از اون چیزی که بابت مابه التفاوت قیمت گاز و بنزین پس انداز می کنید باید خرج تعمیرات موتور کنید حالا دردسرهاش بماند ، مضافاً اینکه مقداری از فضای صندوق عقب رو هم از دست میدید.
اگر برایتان فضای سرنشینان مهم نیست ، 206 اس دی بخرید که مصرف ، استهلاک و افت کمتری داره نسبت به سورن و پارس

light
26-01-2015, 19:49
خودم نظرم رو 206 هست ولی چون مادرم وزنش زیاد فکر کنم خیلی اذیت بشه (حدود 150 کیلو)

یه ماشین نرم و راحت میخوام مثل سورن

تندر 90 یا دنا چطوره !
mvm 530 ارزش داره ؟

M.Amorous
27-01-2015, 13:00

با سلام.

کلا به mvm فکرم نکنید خیلی خودرو بی کیفیت و ضعیفی هست.
قبلنا 206 SD دوگانه تولید میشد ولی الان نه.
سورن کلا دوگانه نداره به دلایلی که بر میگرده به ایران خودرو (اگه سورن دوگانه باشه دیگه کسی سمند LX دوگانه نمیخره)
شما میتونید به پارس دوگانه سوز فکر کنید خودرو خوبی هست موتورش هم XU7 هست. من یه سمند معمولی مدل 86 دوگانه دارم با همین موتور خدا را شکر تا حالا از لحاظ موتوری اذیتم نکرده تازه بعد از 7 سال دو سه ماه پیش واسر سر سیلندر سوزوند که البته به خاطر سوراخ بودن رادیاتم بود.
از بحث خارج نشیم...
اگر دوگانه بودن براتون مهم هست پارس دوگانه بگیرید طراحی داخلی خوبی هم داره ظاهر بیرونیش هم خوبه ولی در ذهنتون داشته باشید که رادیوپخشش رو نمیشه عوض کرد.
گزینه بعدی برای دوگانه هم سمند LX هست میتونید به اونم فکر کنید.

keyhantaktaz
27-01-2015, 16:47
با سلام.

کلا به mvm فکرم نکنید خیلی خودرو بی کیفیت و ضعیفی هست.
قبلنا 206 SD دوگانه تولید میشد ولی الان نه.
سورن کلا دوگانه نداره به دلایلی که بر میگرده به ایران خودرو (اگه سورن دوگانه باشه دیگه کسی سمند LX دوگانه نمیخره)
شما میتونید به پارس دوگانه سوز فکر کنید خودرو خوبی هست موتورش هم XU7 هست. من یه سمند معمولی مدل 86 دوگانه دارم با همین موتور خدا را شکر تا حالا از لحاظ موتوری اذیتم نکرده تازه بعد از 7 سال دو سه ماه پیش واسر سر سیلندر سوزوند که البته به خاطر سوراخ بودن رادیاتم بود.
از بحث خارج نشیم...
اگر دوگانه بودن براتون مهم هست پارس دوگانه بگیرید طراحی داخلی خوبی هم داره ظاهر بیرونیش هم خوبه ولی در ذهنتون داشته باشید که رادیوپخشش رو نمیشه عوض کرد.
گزینه بعدی برای دوگانه هم سمند LX هست میتونید به اونم فکر کنید.

پارس دوگانه داشپورت جدید نیست.میتونی ظبتظو عوض کنی.
فقط tu5 ها رو نمیشه عوض کرد(همون lx)
اطفا اطلاعات غلط ندید

M.Amorous
27-01-2015, 19:28
پارس دوگانه داشپورت جدید نیست.میتونی ظبتظو عوض کنی.
فقط tu5 ها رو نمیشه عوض کرد(همون lx)
اطفا اطلاعات غلط ندید
عزیزجان شما برو سایت ایران خودرو داخل پارس رو نگاه کن ببین دکمه CNG رو برا دکوری گذاشتن یا برا استفاده؟
داشبورد کل مدل های پارس و 405 شبیه همه.
بهتره شما اطلاعاتتون رو به روز کنید.

keyhantaktaz
27-01-2015, 20:24
عزیزجان شما برو سایت ایران خودرو داخل پارس رو نگاه کن ببین دکمه CNG رو برا دکوری گذاشتن یا برا استفاده؟
داشبورد کل مدل های پارس و 405 شبیه همه.
بهتره شما اطلاعاتتون رو به روز کنید.
شما تو فضایین انگار.
من ماهی 3 تا پرشیا ثبت نام میکنم.حدس میزنم اصلا سوار پرشیا نشدی.
موتور tu5 گازسوز نداره.داشته باشه هم تولید نداره.
پارس سال هم داشبورت جدید نیست و موتور xu7 روشه.
فقط lx داشبورت جدیده که اونم 6 ماهه ثبت نام میکنن و گاز سوز تولید نمیشه.

M.Amorous
27-01-2015, 20:53
[QUOTE=M.Amorous;8529918]با سلام.
شما میتونید به پارس دوگانه سوز فکر کنید خودرو خوبی هست موتورش هم XU7 هست.

شما انگار تو فضایی عزیز دلم من گفتم موتور TU5 دوگانه سوز؟ :n02:
فکر می کنم سر چیز بی موردی دارم با شما بحث می کنم و دیدن همین عکس برای شما کافیه. این عکس رو ببینید تا متوجه اشتباهتون بشید.
تمام پژو پارس های جدید داشبورد جدید هستن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا دکمه CNG رو دیدید؟ زیر Tuner سمت چپ.

keyhantaktaz
27-01-2015, 23:13
[QUOTE=M.Amorous;8529918]با سلام.
شما میتونید به پارس دوگانه سوز فکر کنید خودرو خوبی هست موتورش هم XU7 هست.

شما انگار تو فضایی عزیز دلم من گفتم موتور TU5 دوگانه سوز؟ :n02:
فکر می کنم سر چیز بی موردی دارم با شما بحث می کنم و دیدن همین عکس برای شما کافیه. این عکس رو ببینید تا متوجه اشتباهتون بشید.
تمام پژو پارس های جدید داشبورد جدید هستن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا دکمه CNG رو دیدید؟ زیر Tuner سمت چپ.

عزیزم اینو ول کن.اگه tu5 دوگانه کارخونه داری من میخرم 50 تومن.نقد
از این عکسا زیاد داره ایران خودرو تو سایت.الان زده elx.آیا تولید میشه؟چون تو سایت هست دلیل نیست که تولید میشه

M.Amorous
27-01-2015, 23:46
[QUOTE=M.Amorous;8530279]

عزیزم اینو ول کن.اگه tu5 دوگانه کارخونه داری من میخرم 50 تومن.نقد
از این عکسا زیاد داره ایران خودرو تو سایت.الان زده elx.آیا تولید میشه؟چون تو سایت هست دلیل نیست که تولید میشه
عزیز دل من، عرض کردم خدمتتون من گفته بودم پارس دوگانه با موتور XU7 ! که مثال موتورش رو هم روی سمند دوگانه خودم زدم. حتی جواب خودمو هم نقل قول کردم. اصلا همچین موتوری وجود نداره (TU5 دوگانه). من نمیدونم کی این حرفو زدم که موتور TU5 دوگانه داره خواهشا نقل قول کنید حرفمو که کجا گفتم. خواهشا این بحث رو ادامه ندید که کم کم بوی اسپم میاد.

hossein.az
28-01-2015, 13:14
شما تو فضایین انگار.
من ماهی 3 تا پرشیا ثبت نام میکنم.حدس میزنم اصلا سوار پرشیا نشدی.
موتور tu5 گازسوز نداره.داشته باشه هم تولید نداره.
پارس سال هم داشبورت جدید نیست و موتور xu7 روشه.
فقط lx داشبورت جدیده که اونم 6 ماهه ثبت نام میکنن و گاز سوز تولید نمیشه.

توی پستاتون سعی کنید احترام یکدیگر رو نگه دارید
پارس سال دوگانه سوز هست و داشبردشم از این مدلهای جدیده
توی بازار به وفور میتونید ببینید

LOVEFORLOVE
28-01-2015, 18:27
با سلام

میخواستم نظرتونو در باره خرید پارس lx و سورن elx 93 خشک بدونم خرید کدوم توصیه میشه برای یکی از دوستان میخام

light
29-01-2015, 01:14
پارس ماشین قدیمی هست و فقط الکی جدیدش کردن ، بنظرم سورن عالیه

سورن مصرفش تو 100 چنده ؟ 11 هست ؟

لیفان 620 چطوره ؟

206 صندوقدار پیشرفت نکرده و جدید نشده و مثل قدیمش هست همه چیش ؟

Pourya-pc
29-01-2015, 09:29
با سلام

میخواستم نظرتونو در باره خرید پارس lx و سورن elx 93 خشک بدونم خرید کدوم توصیه میشه برای یکی از دوستان میخام

بهتره به لیفان 620 فکر کنید ، بین انتخاب های شما سورن امکانات و زیبایی بیشتری داره . پارس هم با این قیمت ارزش خرید نداره .

پارس ماشین قدیمی هست و فقط الکی جدیدش کردن ، بنظرم سورن عالیه

سورن مصرفش تو 100 چنده ؟ 11 هست ؟

لیفان 620 چطوره ؟

206 صندوقدار پیشرفت نکرده و جدید نشده و مثل قدیمش هست همه چیش ؟

کسی که بخواد پارس بخره بهتره 10 ملیون رو بزاره توی جیبش و 405 SLX بخره ، هیچ تفاوتی با پارس نداره یا حداقل بگم ابدا 10 ملیون تفاوتشون نیست . ( شما روی پراید 10 ملیون بزاری میشه سمند ، روی 405 باید 10 ملیون بزاری بازم همونو سوار بشی ؟؟؟ اصلا منطقی نیست )
بله 206 داشبوردش همون هست ، رانا داشبوردش جدید هست که به نظرم یکی از بدترین طراحی های داشبورد رو داشته . بسیار کهنه و زنندست . اما بیرونش رو به 206 ترجیح میدم .

LOVEFORLOVE
29-01-2015, 19:59
بهتره به لیفان 620 فکر کنید ، بین انتخاب های شما سورن امکانات و زیبایی بیشتری داره . پارس هم با این قیمت ارزش خرید نداره .

کسی که بخواد پارس بخره بهتره 10 ملیون رو بزاره توی جیبش و 405 SLX بخره ، هیچ تفاوتی با پارس نداره یا حداقل بگم ابدا 10 ملیون تفاوتشون نیست . ( شما روی پراید 10 ملیون بزاری میشه سمند ، روی 405 باید 10 ملیون بزاری بازم همونو سوار بشی ؟؟؟ اصلا منطقی نیست )
بله 206 داشبوردش همون هست ، رانا داشبوردش جدید هست که به نظرم یکی از بدترین طراحی های داشبورد رو داشته . بسیار کهنه و زنندست . اما بیرونش رو به 206 ترجیح میدم .

تهویه اتوماتیک پارس عملکردش مطلوب هست؟
405 تهویه اتوماتیک نداره ظاهرا

light
29-01-2015, 21:21
لیفان620 و سورن مصرف بنزینش چجوریاس ؟
میخوام کم مصرف باشه

احتمالا لیفان 620 بگیرم

Pourya-pc
30-01-2015, 00:14
تهویه اتوماتیک پارس عملکردش مطلوب هست؟
405 تهویه اتوماتیک نداره ظاهرا

تهویه اتومات آپشن خاصی نیست ، شما یه پیچ ولومی رو بچرخونید فن روشن میشه در تهویه اتومات باید یک دکمه رو فشار بدید . البته تنظیم دما اتومات بد نیست ولی من 206 تجربه داشتم هوشمندانه نیست . مثلا در گرمای زیاد فن کولر مناسب کار نمیکرد باید دستی زیادش میکردی . به نظرم دستی راحت تر و کارامد تره .