PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضربه به سر در اثر تصادف

sara_program
02-12-2014, 19:35
سلام دوستان. امروز با ماشین دوستم تصادف کردیم. یعنی دوستم راننده بود. ماشینش پراید بود و یه تاکسی یهو جلومون زد رو ترمز. من کمربند ایمنی نبسته بودم. با سر رفتم توی شیشه ی جلو.

شیشه تقریباً اینجوری شد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سر من هم از این ناحیه ضربه خورد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون موقع یکی دیگه از دوستان منو به بیمارستان رسوند. تعادل نداشتم که بایستم. خیلی هم ترسیده بودم و فشارم افتاده بود.

سرم اصلا نه خراش برداشت نه باد کرد نه سیاه شد. هیچی. فقط درد توی سرم منتشر شده بود. تا حدی که چشم هام درد گرفته بودن. دکتر گفت نیازی به سی تی اسکن نداری. یه سرم برام نوشت. سرم که زدم و از روی تخت بیمارستان بلند شدم تعادلم برگشته بود. یعنی کلاً خوب خوب شده بودم. با داداشم همش شوخی می کردیم و می خندیدیم (برای بدست آوردن روحیه ام)

بعدشم اومدم خونه. ولی الان یکم ترسیدم. می گم نکنه سی تی اسکن نیاز بوده. نکنه خون لخته توی سرم باشه. نکنه یهو بیهوش بشم:n37: یکم سردرد هم دارم که می دونم بخاطر شدت ضربه بوده.

اینم بگم. موقع تصادف زانوی من به داشبورد کشیده شد و از شدت اصطکاک سر زانوی شلوارم سوخت:n04: اصلا داغ داغ بودم نمی فهمیدم. الان دیدم زانوی زخم شده. ولی زانوم هم اصلا اصلا درد نمی کنه.

این درد نداشتن نشانه ی خوبیه یا بد ؟ ضمن اینکه من ورزش هم می کنم

Layken
02-12-2014, 19:59
سلام

جای نگرانی نیست چون از اشناهای ما هم از این بدتر شده بود و نگران هم بود ولی مشکلی براش ایجاد نشد.
ولی خب برای اطمینان خاطر بیشتر کاری نداره به یک دکتر دیگه مراجعه بکن و بگو که می خوام مطمئن بشم و یک سی تی اسکن یا هر ازمایش دیگه ای ازت بگیره تا خیالت راحت باشه.

radarz
02-12-2014, 20:02
مشکلی نداری بابا :) فقط مواظب باش ی وقت تاندول ها کشیده نشده باشند --- ی عکس برداری می کردی از پات !!! ولی در کل دیه چقدر گرفتی ؟؟؟

sara_program
02-12-2014, 20:20
مشکلی نداری بابا :) فقط مواظب باش ی وقت تاندول ها کشیده نشده باشند --- ی عکس برداری می کردی از پات !!! ولی در کل دیه چقدر گرفتی ؟؟؟

پام مشکلی نداره. دیه؟!!! تازه دوستم مردونگی کرد ازم خسارت نگرفت. من چون کمربند نبسته بودم باید خسارت شیشه ماشینشو می دادم. البته اون هم باید دیه می داد. ماه حرام هم هست دیه ها چندبرابر شدن:n03: ولی ما با هم مرامی اومدیم جلو. دیه چیه بابا؟:n01:

sara_program
02-12-2014, 20:22
سلام

جای نگرانی نیست چون از اشناهای ما هم از این بدتر شده بود و نگران هم بود ولی مشکلی براش ایجاد نشد.
ولی خب برای اطمینان خاطر بیشتر کاری نداره به یک دکتر دیگه مراجعه بکن و بگو که می خوام مطمئن بشم و یک سی تی اسکن یا هر ازمایش دیگه ای ازت بگیره تا خیالت راحت باشه.

نمی دونم والا. عکس العملم اومده پایین. مثلاً تایپم یکم کند شده. یا مثلاً املای کلمه ی "آناتومی" را یادم رفته بود. کلی درگیر بودم که "آنوتومی" درسته یا "آناتومی" ! یکم منگم . البته اگه اصلا این عوارض را نداشتم بیشتر مشکوک می شدم. بالاخره ضربه شدیدی به سرم وارد شد

hossein blak
02-12-2014, 22:10
سلام...
اگه سی تی بری ضرر نداره(البته چون نگرانی میگم)
ولی خوب تشخیص دکتر این بوده که نیازی به این کار نیست یکم استراحت کن و از همه نظر مراقب خودت باش ...اگه دیدی خوب نشدی برو پیش یه دکتر متخصص...

انشاا...چیزی نیست

Atghia
02-12-2014, 22:35
سلام
ای بابا عجب صحبتی
امیدوارم از این به بعد همیشه کمربند ببندی:n40:
دوست خوبم ببینید معمولا میگن تا چندساعت اول اگر حالت تهوع و گیجی نداشته باشی اکی هست:n39:

sara_program
02-12-2014, 23:06
دوستا همین الان ذهنم یه فلش بک زد و یادم اومد من کمربند داشتم. چون لحظه ای که داشتم کمربند می بستم دستم توی کمربند گیر کرد. ولی نمی دونم چرا عمل نکرد. به هر حال نکته ی مهم اینکه فراموشی کوتاه مدت گرفتم. فردا حتما میرم سی تی اسکن

ممنون از دوستانی که نسبت به سلامتی بنده ابراز لطف داشتند:n40: امشب خلی بار روانی بدی داشتم که دوستان خوبم تونستند این بار را سبک تر کنند

ببخشید اگه باعث نگرانی و ناراحتی شدم:n40:

sara_program
03-12-2014, 16:24
الان دارم از بیمارستان میام. رفتم بیمارستان. دست بر قضا همون دکتر دیروزی بودش:n02: یهو گفت: اِ سلام تو همون نیستی که دیروز با سرت زدی شیشه پراید شکوندی؟:n08::n02:

بعدشم بابام گفت آقای دکتر براش سی تی اسکن بنویسید.

دکتر هم گفت سی تی اسکن را بیمه پولشو نمی ده مگه اینکه من بستریت کنم. و یا اینکه آزاد پولشو پرداخت کنین که 70 تومن می شه. چه کاریه که 10 دقیقه اشعه وارد مغزت بکنی؟ به نظر من نیازی نیست. اگه حالت تهوع نداری نیازی نیست.

هیچی دیگه سی تی اسکن نکردیم و برگشتیم:n02: ولی حالم خوبه فقط چشمام درد می کنه که دکتر گفت طبیعیه

خداییش دکتر باحالی بود:n01:

Mohammad King
04-12-2014, 12:05
نصف بیشترش هم برمیگرده به تلقین و ترس بی مورد شما

هیچی نیست دوست عزیز

IRAN_KING
04-12-2014, 12:32
راست گفته اون اشعه ضررش از همه بیشتره !

Mr_100_dolari
04-12-2014, 13:37
سلام دوست من

خدا رو شکر که به خیر گذشتش ...

فقط چند نکته رو بگم :

شما کمربند هم نبسته باشی فقط جریمه داره و شما مقصر نیستی و صاحب ماشین هم باید این جریمه رو پرداخت کنه نه شما ...

بعد از اینکه افسر مشخص کرد کی مقصر بوده میتونستی درخواست بدی تا بدن و سر شما چکاپ کامل بشه هزینه رو هم باید کاملا راننده مقصر پرداخت کنه ...

طول درمان و دیه هم که جداگانه با مراجعه به پزشکی قانونی و بازدید پزشکای اونجا میونستین درخواست بدین ...

متاسفانه خیلی ها به دلیل آشنا نبودن با قوانین توی اکثر این موارد فکر میکنن خودشون مقصر هستند و باعث سوء استفاده دیگران میشه ...

حالا اینکه شما چون دوستتون بود و دیگه از موارد بالا گذشتین قضیش جداست ...

=======

در مورد بیمارستان هم احتمالا این بیمارستانی که رفتین دولتی نبوده ... چون همون اول گفته پولش انقدر میشه و نمیخواد اشعه وارد مغزت کنی انگاری میخواسته کار خودشو کم کنه شاید خدایی نکرده مسئله جدی تر بود که اون موقعه با پرداخت نکردن یک هزینه کمتر منجر به از دست رفتن سلامتی بشه و این وظیفه پزشک که از شما بخواد معاینه بشی نه اینکه با گفتن هزینه درمان کاری کنه که شما منصرف بشید ... باید دید که این پزشک اگر تو فلان بیمارستان خصوصی بودش که هزینه درمان برای کسی مطرح نبود بازم این حرف و میزد یا نه ...

sara_program
04-12-2014, 22:21
سلام دوست من

خدا رو شکر که به خیر گذشتش ...

فقط چند نکته رو بگم :

شما کمربند هم نبسته باشی فقط جریمه داره و شما مقصر نیستی و صاحب ماشین هم باید این جریمه رو پرداخت کنه نه شما ...

بعد از اینکه افسر مشخص کرد کی مقصر بوده میتونستی درخواست بدی تا بدن و سر شما چکاپ کامل بشه هزینه رو هم باید کاملا راننده مقصر پرداخت کنه ...

طول درمان و دیه هم که جداگانه با مراجعه به پزشکی قانونی و بازدید پزشکای اونجا میونستین درخواست بدین ...

متاسفانه خیلی ها به دلیل آشنا نبودن با قوانین توی اکثر این موارد فکر میکنن خودشون مقصر هستند و باعث سوء استفاده دیگران میشه ...

حالا اینکه شما چون دوستتون بود و دیگه از موارد بالا گذشتین قضیش جداست ...

=======

در مورد بیمارستان هم احتمالا این بیمارستانی که رفتین دولتی نبوده ... چون همون اول گفته پولش انقدر میشه و نمیخواد اشعه وارد مغزت کنی انگاری میخواسته کار خودشو کم کنه شاید خدایی نکرده مسئله جدی تر بود که اون موقعه با پرداخت نکردن یک هزینه کمتر منجر به از دست رفتن سلامتی بشه و این وظیفه پزشک که از شما بخواد معاینه بشی نه اینکه با گفتن هزینه درمان کاری کنه که شما منصرف بشید ... باید دید که این پزشک اگر تو فلان بیمارستان خصوصی بودش که هزینه درمان برای کسی مطرح نبود بازم این حرف و میزد یا نه ...

سلام

راجع به قوانینی که ذکر کردین واقعا ممنونم.

بیمارستان خصوصی نرفتم ولی دکتر به شدت اصرار داشت که معاینه نشم:n36: نمی دونم به شک افتادم. :n14:

خدا رو شکر می کنم که توی بیمارستان آمپول اشتباهی نزدم و هنوز زنده ام:n35:

1376MAXIMUM
17-12-2014, 16:00
سلام

راجع به قوانینی که ذکر کردین واقعا ممنونم.

بیمارستان خصوصی نرفتم ولی دکتر به شدت اصرار داشت که معاینه نشم:n36: نمی دونم به شک افتادم. :n14:

خدا رو شکر می کنم که توی بیمارستان آمپول اشتباهی نزدم و هنوز زنده ام:n35:
بابا تو بیمارستان الزهرای اصفهان ۳۰ دقیقه طول کشیده که از بیمارستان تا سپاهان شهر رو برن ما از وسط اصفهان تا اونجا رو رفتیم بعد تازه امبولانس رسید راهی بیمارستان تا سپاهان شهر رو با رعایت کامل قوانین و مقدار بسیاری وقت تلف کردن میشه زیر ۵ دقیقه رفت
بعد که هم میبرنت بیمارستان تو اوزژانس که مثلا باید سریع باشه و دقیق حدود ۱-۲ ساعت همین طور ازن میپرسن که مشکلت چیه و بعد هم گزارش اشتباه مینویست میان بهت میگن شما مصرف بیش از اندازه شیشه داشتی حالا طرف چش بود هیچی پیر بود یه بی نظمی کوچیک تو ظربانش بوده که بعد هم هیچی نبود هرچی بررسی کردن و زیر نظر گرفتنش
بعد میگی چرا سی تی اسکن نمیکنن و میخواهن بپیچونن
نکته: بیمارستان الزهرای اصفهان یکی از بزرگ ترین و مجهز ترین بیمارستان های استان اصفهان هست[emoji10]