ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سردرگمی

roksana6
15-11-2014, 00:12
سلام دوستان خوبم.شرایط بدی دارم تازه دارم مفهوم بیکاریو درک میکنم خیلی کلافم دیگه حتی رمق هیچ کاریو ندارم.تابستون درسم تموم شده.واسه سرگرمی یکی دوتا کلاس رفتم الان واقعا دارم خفه میشم حتی نمیتونم این دوماه رو بشینم واسه ارشد بخونم.خواهشا بگید شما چطوری سر میکنید البته امیدوارم ک هیچکدومتون این مشکلو نداشته باشین

Gregar
15-11-2014, 13:08
منم همینطور . منتهی یه سال پیش واسه ارشد خوندم و قبول نشدم و حالا بیکارم . دقیقا منم کلافه شدم . برا اینکه دوران یادگیری واسه ما تموم شده و حالا باید از اموخته هامون برداشت کنیم . منتهی چه اموخته ای از دانشگاه نصیبمون شده ؟ هیچی . واسه همین سرخورده میشیم .

Atghia
15-11-2014, 13:35
این حس رو تقریبا اکثریت فارغ التحصیلان تجربه میکنند بنظرم سعی کنید با کلاسهای زبان ((در حد کسب مدرک سطح بالا مثل تافل )) ، دوره های آموزشی مختص به رشته خودتون ((حالا نرم افزارهای تخصصی یا کار با دستگاه فرضا---هرچند نمیدونم رشتتون چیه--و مسائل مرتبط با رشته خودتون)) رزومه قوی تری جور کنید مطمئن باشید بلاخره یک جایی کار پیدا میشه البته مسلما بدون آشنا چندان ایده آل نخواهد بود ولی بازم کمکی هست برای تجربه بیشتر...

این اهداف کوتاه مدت یک جهتی حداقل موقت به زندگی خواهد داد.
راستش این مشکل خودمم هست و خیلی از دوستانم و همه هم همین روند رو در حال پیمودن هستند:n29:

+

ارشد اگر برای سراسری بخواید اقدام کنید که دو ماه خیلی کمه!
ولی خب برای آزاد یک ماه هم میتونه عالی باشه:n18:

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-11-2014, 16:02
سلام
فعلاً یه جا به صورت تمام وقت یا نیم وقت مشغول به کار بشین حتی اگر حقوقش چنگی به دل نزنه .
شما از این کار ضرر نمیکنید . اما سعی کنین حتی الامکان یه شغلی نزدیکِ به تخصصتون باشه اما اگر پیدا نشد , هر کاری که به شأنتون میخوره قبول کنین
حُسنش اینه که مغز و بدنتون عادت نمیکنه به تنبلی و بخور و بخواب . اگر مغزتون و بدنتون تنبل بشه بعدش دیگه بیرون کردن این تنبلی از اونها دشوار هست و اذیت میشید.
تجربه های زیادی هم کسب میکنین در کار و جامعه .
یه درآمدی هم داره براتون حتی اگر کم باشه .
اما از خانه نشینی چیزی جز ضرر نصیبتون نمیشه .
برای کاریابی از نزدیک ترین افراد استفاده کنید ( پدر , مادر , برادر , خواهر , اقوام , دوستان , آشنایان , همسایه و غیره ) .
حرکت برکت میاره اگر هوشمندانه و حساب شده باشه
این یک قانون ثابت و تغییر ناپذیر هست .

roksana6
15-11-2014, 16:58
دقیقا همینطوره هیچ اندوخته ای از دانشگاه نداریم ک دلمون قرص باشه:n29:توی محیط کوچیک بودن خیلی سخته نه کار پیدا میشه نه کلاس نرم افزاریش هر وقت خواستی برجاست ,خیلی دلگرمم کردین ممنون از راهنماییتون

Rhodes
15-11-2014, 20:23
منم همین طورم :n29:
حالا من هنوز دو ترم مونده تموم بشم و از همین الان استرس و سردر گمی این رو دارم که بعد از دانشگاه تکلیف چی خواهد بود ! اصلا نمیدونم باید چی کار کنم.:n27:

roksana6
16-11-2014, 17:27
منم همین طورم :n29:
حالا من هنوز دو ترم مونده تموم بشم و از همین الان استرس و سردر گمی این رو دارم که بعد از دانشگاه تکلیف چی خواهد بود ! اصلا نمیدونم باید چی کار کنم.:n27:

ازهمین الان یه برنامه ریزی دقیق کن.بخدا بعدش هیچی به فکرت نمیرسه هنوز دو ترم فرصته از دستش نده که میشی عین ما

shi.irani
21-11-2014, 00:11
منم الان بیکارم ولی نمره آزمون افسرگیم 7 بود!!!
ولی باید سعی کنی اول مهارت در رشته مربوطتت کسب کنی مهارتی که الان جامعه بهش نیازمنده

kar1591
04-12-2014, 19:42
نمی دونم دوستانی که اینجا هستن چقدر دنبال کار رفتن,من دروغ نباشه 3 ماهی هست دنبال کارم تو تهران,درسته مثلا تحصیلکرده این مملکتیم ولی هر شغلی حتی بعضی از کارها که خودم از گفتن اسمشون خجالت میکشم رفتم ولی فایده ای نداره
متاسفانه انقدر بیکار هست که شنبه اول وقت بری نیازمندی ها رو بگیری و زنگ بزنی میگن استخدام کردیم
یه سری از شرکت ها هم هستن دنبال سواستفاده از این فرصتن
نمی خوام ناامید کنم کسی رو ولی اوضاع همینه
با این حال بازم دنبال کار میگردم
بعضی از دوستان حرف از افسردگی میزنن ولی من حتی فکر کنم دچار استرس و مشکل اعصاب هم شدم
ولی اگه کسی سرمایه داشت حتی جزئی برای خودش کار کنه حتما موفق میشه
یا کارهای اینترنتی که معمولا به سرمایه زیادی نیاز نداره (ولی فکر خودمم فعلا به جایی نرسیده)

sansa
04-12-2014, 20:23
نمی دونم دوستانی که اینجا هستن چقدر دنبال کار رفتن,من دروغ نباشه 3 ماهی هست دنبال کارم تو تهران,درسته مثلا تحصیلکرده این مملکتیم ولی هر شغلی حتی بعضی از کارها که خودم از گفتن اسمشون خجالت میکشم رفتم ولی فایده ای نداره
متاسفانه انقدر بیکار هست که شنبه اول وقت بری نیازمندی ها رو بگیری و زنگ بزنی میگن استخدام کردیم
یه سری از شرکت ها هم هستن دنبال سواستفاده از این فرصتن
نمی خوام ناامید کنم کسی رو ولی اوضاع همینه
با این حال بازم دنبال کار میگردم
بعضی از دوستان حرف از افسردگی میزنن ولی من حتی فکر کنم دچار استرس و مشکل اعصاب هم شدم
ولی اگه کسی سرمایه داشت حتی جزئی برای خودش کار کنه حتما موفق میشه
یا کارهای اینترنتی که معمولا به سرمایه زیادی نیاز نداره (ولی فکر خودمم فعلا به جایی نرسیده)

شاید باورت نشه منم لیسانس بی کار ...ای کاش ای کاش وقتی که برای این درس لعنتی گزاشتم رو صرف یاد گیری کاری آزاد میکردم ..:n28:

چند بار فکر خودکشی زد سرم ... منتها خدا اون ور یقه ما رو میگیره ...ای کاش از اول آفریده نمیشدیم ...

Gregar
04-12-2014, 21:09
شاید باورت نشه منم لیسانس بی کار ...ای کاش ای کاش وقتی که برای این درس لعنتی گزاشتم رو صرف یاد گیری کاری آزاد میکردم ..:n28:

چند بار فکر خودکشی زد سرم ... منتها خدا اون ور یقه ما رو میگیره ...ای کاش از اول آفریده نمیشدیم ...

این خیلی بده . خیلی جوون اینطوری تو مملکت هست . فقط باید یه جوری امید داشته باشی . بلایی سر خودت بیاری کسی غیر از خودت ضرر نمیکنه . حتی بابات هم سود میکنه و میگه یه نون خور کمتر :n02:

جوون مملکت باید همیشه توی این حلقه گیر کنه :
کار بخوای باید سابقه کار داشته باشی . کار بدون سابقه بخوای باید مهارت داشته باشی . واسه مهارت باید وقت داشته باشی . وقت نداشته باشی باید بری سراغ مهارت سریع . مهارت سریع بخوای باید پول خرج کنی . پول بخوای باید بری سر کار . کار بخوای ....

و مای بدبخت که این همه مدت درس خوندیم و مدرک گرفتیم ، توی این چرخه مدرک جایی نداره .

sansa
04-12-2014, 21:12
کار میخواستم که اونم ندادن به ما ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ای خدا چی میشه مشکل تموم جوون ها حل بشه همه خوشبخت بشن ....چی میشه ...اون روز میاد !!؟ :n28:

Rhodes
05-12-2014, 08:30
مشكل اصلي اينه كه توي ذهنمون كرده بودن درس بخوني ديگه تمومه.مدرك رو بگير همه چي تموم.ولي الان خودمون فهميديم كه همه چي درس نيست.

Sent from my iPad using Tapatalk

Gregar
05-12-2014, 13:38
مشكل اصلي اينه كه توي ذهنمون كرده بودن درس بخوني ديگه تمومه.مدرك رو بگير همه چي تموم.ولي الان خودمون فهميديم كه همه چي درس نيست.

Sent from my iPad using Tapatalk

خوب حالا باید دنبال راه حل بگردیم .
من نمیدونم ایا اگه بریم این کلاسهای اموزشی مثل طراحی وب یا شبکه میتونیم کار پیدا کنیم ؟ نه اینکه این همه خرج کنیم بعد ببینیم اون هم مثل درس خوندن کشک بود .

nimahandsomboy
05-12-2014, 18:21
تو این مملکت درس و سربازیت که تموم بشه باید از صفر صفر شروع کنی

یعنی از 30 سالگی باید از صفر شروع کنی

ارشد خوندن که یه اشتباه محزه

shi.irani
05-12-2014, 18:27
تو این مملکت درس و سربازیت که تموم بشه باید از صفر صفر شروع کنی

یعنی از 30 سالگی باید از صفر شروع کنی

ارشد خوندن که یه اشتباه محزه

چه تند تند بریدین و دوختین...
ارشد خوندن برای کسی که کار داره و به کارش مرتبطه اشتباه محض نیست(قابل توجه شما محض نه محز)
هرکاری رو با علاقه و پشتکار شروع کنید حتما همراه با پیشرفت خواهد بود.
چه طراحی وب ...چه کار آزاد...و...

EHSANRF
05-12-2014, 22:26
بنده هم لیسانس دارم
هم مهارت دارم
هم 8 سال سابقه کار دارم
هم مشکل خدمت ندارم
و ...

ولی کار گیر نمیاد
اونایی که هم پیشنهاد میکنن برین کلاسهای آموزشی و ... مثل شبکه و طراحی وب و زبان و ... کلا هر چیز دیگه، شانسیه استخدام بشی
الان من این مدارک رو دارم : CCNA - Network Plus - Storage Plus - MCITP - ICDL - عکاسی و فیلمبرداری، خبرنگاری و روزنامه نگاری و هزار کوفت و زهر مار دیگه
حتی اختراع هم دارم
با وجود همه اینها، چون پارتی ندارم!
و شاید
بیشتر ( بین خودمون باشه - چون دختر نیستم - ) کار گیرم نمیاد

و شاید چندین ساله مدام این ور اون ور، این استان، اون استان و حتی هر روز تمام سایت های کاریابی و روزنامه ها رو میگردم.. ولی... :n03:

Gregar
05-12-2014, 22:55
همین نظرات متناقض ادم رو دیوونه میکنه . یکی میگه هست یکی میگه نیست . یکی میگه میشه یکی میگه نمیشه .

راستی چرا بعضی شغل ها رو از هر کی میپرسی میگن بدرد نمیخوره و ارزش نداره بری ؟ مثلا پشتیبانی ADSL واقعا به نظرم هم زیادکاریه هم درامدش کمه (500 تومن) و اینده ای نداره . اما بازم از هیچی بهتر نیست ؟ از بیکاری بهتر نیست ؟

sansa
05-12-2014, 23:05
بنده هم لیسانس دارم
هم مهارت دارم
هم 8 سال سابقه کار دارم
هم مشکل خدمت ندارم
و ...

ولی کار گیر نمیاد
اونایی که هم پیشنهاد میکنن برین کلاسهای آموزشی و ... مثل شبکه و طراحی وب و زبان و ... کلا هر چیز دیگه، شانسیه استخدام بشی
الان من این مدارک رو دارم : CCNA - Network Plus - Storage Plus - MCITP - ICDL - عکاسی و فیلمبرداری، خبرنگاری و روزنامه نگاری و هزار کوفت و زهر مار دیگه
حتی اختراع هم دارم
با وجود همه اینها، چون پارتی ندارم!
و شاید
بیشتر ( بین خودمون باشه - چون دختر نیستم - ) کار گیرم نمیاد

و شاید چندین ساله مدام این ور اون ور، این استان، اون استان و حتی هر روز تمام سایت های کاریابی و روزنامه ها رو میگردم.. ولی... :n03:

اره داداش 90 % هم دانشجویی های من دوره های شبکه سیسکو + ICDL (که دیگه مال بچه هاست و ..) گذروندن از جمله خود من ....

شبکه هم یک دوورانی بازار کار داشت . که کلی افراد به واسطه بازار کار عالی هجوم اوردن به این رشته .... دیگه پر شده از متخصص شبکه کشور ...10 برابر نیازش متخصص شبکه داره ...

به نظر من در این دورو زمونه (تاکید میکنم از سال 89 تا به الان ....) بیکاری بسیار بسیار بین جوانان زیاد هستش . و بیکاری بین تحصیل کرده ها هم هست .

پس تحصیلات دانشگاهی دیگه فایده ای نداره . فقط کار آزاد ..ای کاش زودتر میدونستم و وقتمو پای درس که نتیجه ای هم تا الان برام نداشته صرف نمیکردم ...

شاید هم کار هست ...اما به دلیل اینکه در دانشگاه ها آنچه که باید یاد بدن رو نمیدن ...ملت تخصص ندارن ...پس کار ها گیرشون نمیاد ...