PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در خريد لپ تاپ تا قيمت 4 ميليون بين 3 مدل مردد هستم !‌

Mr.Bl@ck
17-10-2014, 10:58
درود دوستان///
من قصد خرید یک لپ تاپ رو در رنج قیمت ۴ میلیون تومان دارم و ۳ ماه است دارم تحقیق میکنم.
انتخاب های من به ۲ برند Msi & Asus محدود شد و الان هم انتخاب هایم به ۳ مدل لپ تاپ از این ۲ برند محدود شده.
ASUS N550JK & ASUS G56JK & MSI GE60 2PC Apache خب من بعد از تحقیقات و پرس جو هایی که بیشتر هم در دنیای مجازی بوده فهمیدم (البته نمیدونم درسته یا نه) برند Msi به اندازه برند Asus جا نیافتاده و خیلی سخت بعد از خرید به عنوان لپ تاپ دسته دوم به فروش میره آیا این حرف درسته ؟
دوم اینکه من نیازم ۶۰% گیم هست و ۴۰% هم بقیه کار هایی که انجام میدم و فاکتور من بیشتر رو سخت افزار بسیار قوی است (برای گیم طراحی شده باشند) من معايبي كه توي اين 3 مدل فهميدم از سايت ديجي كالا !‌

1)MSI GE60 2PC Apache = استفاده از پنل TN به جای IPS
2)ASUS G56JK = نداشتن گرافيك GDDR5 اين مدل از گرفيك 850M DDR3 استفاده ميكنه و در حالي است كه Msi از GDDR5
3)ASUS N550JK = اين لپ تاپ اول انتخاب من بود و شك نداشتم ولي بعد از اومدن لپ تاپ گيمينگ ايسوس و ديدن لپ تاپ گيمينگ Msi كمي در مورد قدرت اين لپ تاپ شك كردم چون واسه گيمينگ ساخته نشده و مالتي مديا است با اينكه سخت افزار قدرتمندي داره ولي باز حس ميكنم به اندازه 2 لپ تاپ بالا قدرتمند نيست و ارزش خريد نداره.
حال ممنون ميشم كمي منو راهنمايي كنيد كه چيكار كنم كدام برند و كدام مدل رو انتخاب كنم بهتره ؟ (خواهشا بدون تعصب و با منطق) با تشكر !‌
:n12:

M.E.D
17-10-2014, 11:16
درود دوستان///
من قصد خرید یک لپ تاپ رو در رنج قیمت ۴ میلیون تومان دارم و ۳ ماه است دارم تحقیق میکنم.
انتخاب های من به ۲ برند Msi & Asus محدود شد و الان هم انتخاب هایم به ۳ مدل لپ تاپ از این ۲ برند محدود شده.
ASUS N550JK & ASUS G56JK & MSI GE60 2PC Apache خب من بعد از تحقیقات و پرس جو هایی که بیشتر هم در دنیای مجازی بوده فهمیدم (البته نمیدونم درسته یا نه) برند Msi به اندازه برند Asus جا نیافتاده و خیلی سخت بعد از خرید به عنوان لپ تاپ دسته دوم به فروش میره آیا این حرف درسته ؟
دوم اینکه من نیازم ۶۰% گیم هست و ۴۰% هم بقیه کار هایی که انجام میدم و فاکتور من بیشتر رو سخت افزار بسیار قوی است (برای گیم طراحی شده باشند) من معايبي كه توي اين 3 مدل فهميدم از سايت ديجي كالا !‌

1)MSI GE60 2PC Apache = استفاده از پنل TN به جای IPS
2)ASUS G56JK = نداشتن گرافيك GDDR5 اين مدل از گرفيك 850M DDR3 استفاده ميكنه و در حالي است كه Msi از GDDR5
3)ASUS N550JK = اين لپ تاپ اول انتخاب من بود و شك نداشتم ولي بعد از اومدن لپ تاپ گيمينگ ايسوس و ديدن لپ تاپ گيمينگ Msi كمي در مورد قدرت اين لپ تاپ شك كردم چون واسه گيمينگ ساخته نشده و مالتي مديا است با اينكه سخت افزار قدرتمندي داره ولي باز حس ميكنم به اندازه 2 لپ تاپ بالا قدرتمند نيست و ارزش خريد نداره.
حال ممنون ميشم كمي منو راهنمايي كنيد كه چيكار كنم كدام برند و كدام مدل رو انتخاب كنم بهتره ؟ (خواهشا بدون تعصب و با منطق) با تشكر !‌
:n12:

دوسته من
من هر سه مدل لب تاب رو دیدم
به نظرم این ها رو نگیر
اینو بگیر
Lenovo Y5070 - B
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 22 × 263 × 386 میلی‌متر - وزن: 2.39 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz up to 3.50 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: 8 گیگابایت SSD
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GTX 860M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
امکانات:فاقد درایو نوری Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

تازشم سه میلیون 890 هستش ارزونتر هم هست

سخت افزارش فوقلاده هستش

Amin_92998
17-10-2014, 11:38
msi یه خوبی داره اینه که هاردش 7200 ه . و اینکه یه قابلیت مهم داره اینکه شما میتونی بدون اینکه هارد hhd رو دربیاری در یه ssd هم بندازی کنارش . که بسیار با صرفه اس با توجه به قیمت بالای ssd .
من خودم ge60 دارم . و ازش راضی ام . البته باهاش بازی نکردم و برای کارای سه بعدی خریدمش . اگه سوالی بود درخدمتم . در مورد صفحه نمایش هم باید بگم که خب عکسای موجود تو notebookcheck رو ببین . البته واسه msi ge60 apache رو اشتباه گذاشتن واسه gs60 رو گذاشتن . به جای اون مدل ساده ی ge60 رو ببین .

HOJ-JAT
17-10-2014, 11:43
سلام مهمترين عيب n550jk ارزش پايين اون نسبت ب قيمتش هست اين مدل حتي از n56 ٢٣٠٠ تومني هم ضعيف تر هست و دليل قيمت بالاش اپشن هاي لوكس و بعضا بدرد نخورش هست
با توجه به نياز هاي شما من اين مدل ها را ب ترتيب مناسب تر بودم معرفي ميكنم:
1.lenonvo y5070
2.msi ge60 apache
3.asus n56

Mr.Bl@ck
17-10-2014, 11:48
دوسته من
من هر سه مدل لب تاب رو دیدم
به نظرم این ها رو نگیر
اینو بگیر
Lenovo Y5070 - B

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 22 × 263 × 386 میلی‌متر - وزن: 2.39 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz up to 3.50 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: 8 گیگابایت SSD
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GTX 860M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
امکانات:فاقد درایو نوری Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

تازشم سه میلیون 890 هستش ارزونتر هم هست

سخت افزارش فوقلاده هستش

ممنون از راهنماييت دوست عزيز بله سخت افزار قدرتمند تري نسبت به 3 لپ تاپ بالا داره اما چند چيز اين لپ تاپ منو آزار ميده !
1)كيفيت ساخت (راستش خيلي از asus تعريف ميشه از نظر كيفيت ساخت)
2)كيفيت صفحه نمايش (هم در سايت هاي خارجي هم ايراني ديدم دوستاني از كيفيت صفحه نمايش راضي نبودن و البته اين مشكل هم در Msi هست اما اينطور كه شنيدم صفحه نمايش مدل Msi در رده بالاتري از صفحه نمايش لنوو قرار ميگيره . در مورد Asus هم كه كلا حرفي واسه گفتن ندارن چون از ips استفاده ميكنه !‌)
3)نبود درايو نوري و سرعت هارد هم يكي ديگر از اين موارد هست (البته سرعت هارد در مدل هاي Asus هم به همين ترتيب است 5400RPM و اين در صورتي است كه مدل Msi از 7200Rpm استفاده ميكنه!)
البته سخت افزار اين لپ تاپ واقعا عاليه طوري كه بدجور آدمو وسوسه ميكنه !‌
با مواردي كه در بالا گفتم من رو بيشتر به سمت مدل Msi سوق ميده ! ولي ترسي دارم از اينكه اگر مدل Msi بخرم در فروشش به مشكل بخورم !‌ و همينطور پشيمون شم از اينكه مدل ASus يا همين مدلي كه شما معرفي كردي رو نخريدم !‌ :n03:
{{آخه من موندم اين برند ها چرا هميشه يه لپ تاپي ميزنن يه جاي كارش بلنگه :n28:}}

Mr.Bl@ck
17-10-2014, 12:00
msi یه خوبی داره اینه که هاردش 7200 ه . و اینکه یه قابلیت مهم داره اینکه شما میتونی بدون اینکه هارد hhd رو دربیاری در یه ssd هم بندازی کنارش . که بسیار با صرفه اس با توجه به قیمت بالای ssd .
من خودم ge60 دارم . و ازش راضی ام . البته باهاش بازی نکردم و برای کارای سه بعدی خریدمش . اگه سوالی بود درخدمتم . در مورد صفحه نمایش هم باید بگم که خب عکسای موجود تو notebookcheck رو ببین . البته واسه msi ge60 apache رو اشتباه گذاشتن واسه gs60 رو گذاشتن . به جای اون مدل ساده ی ge60 رو ببین .

دوست عزيز ممنون بابت راهنمايي! من چند سوال دارم !‌

1- شما از كيفيت صفحه نمايش راضي هستيد زواياي ديدش چطوره ؟ راضي كننده هست ؟ اذييت نميكنه ؟
2-وقتي كار هاي گرافيكي و كلا كار هاي سنگين محاسباتي انجام ميديد در چه حد بدنه دستگاه داغ ميكنه ؟ در حدي هست كه اذييت كنه ؟ شما از كول پد استفاده ميكنيد ؟
3-وقتي كار محاسباتي سنگين انجام ميدين ايا صدايي از لپ تاپ شنيده ميشه در حدي هست كه آزار بده ؟
4-من شنيدم وقتي يك مدل برند Msi خريداري كنم براي فروشش به صورت دسته دوم به مشكل ميخورم آيا شما از اين موضوع اطلاعي داريد ؟ !
با تشكر از شما (فقط اين دكمه تشكر توي هر پست كجاس من هر چي گشتم پيدا نكردم :|)

milad n
17-10-2014, 12:29
سلام دوست عزیز من لنوو y50 رو پیشنهاد میدم چون لنوو به خر کاری معروف هست و کیفیت صفحه نمایش جوری که دوستان میگن اصلا بد نیست بلکه به نظر من خیلی هم خوبه موفق باشید

M.E.D
17-10-2014, 12:47
ممنون از راهنماييت دوست عزيز بله سخت افزار قدرتمند تري نسبت به 3 لپ تاپ بالا داره اما چند چيز اين لپ تاپ منو آزار ميده !
1)كيفيت ساخت (راستش خيلي از asus تعريف ميشه از نظر كيفيت ساخت)
2)كيفيت صفحه نمايش (هم در سايت هاي خارجي هم ايراني ديدم دوستاني از كيفيت صفحه نمايش راضي نبودن و البته اين مشكل هم در Msi هست اما اينطور كه شنيدم صفحه نمايش مدل Msi در رده بالاتري از صفحه نمايش لنوو قرار ميگيره . در مورد Asus هم كه كلا حرفي واسه گفتن ندارن چون از ips استفاده ميكنه !‌)
3)نبود درايو نوري و سرعت هارد هم يكي ديگر از اين موارد هست (البته سرعت هارد در مدل هاي Asus هم به همين ترتيب است 5400RPM و اين در صورتي است كه مدل Msi از 7200Rpm استفاده ميكنه!)
البته سخت افزار اين لپ تاپ واقعا عاليه طوري كه بدجور آدمو وسوسه ميكنه !‌
با مواردي كه در بالا گفتم من رو بيشتر به سمت مدل Msi سوق ميده ! ولي ترسي دارم از اينكه اگر مدل Msi بخرم در فروشش به مشكل بخورم !‌ و همينطور پشيمون شم از اينكه مدل ASus يا همين مدلي كه شما معرفي كردي رو نخريدم !‌ :n03:
{{آخه من موندم اين برند ها چرا هميشه يه لپ تاپي ميزنن يه جاي كارش بلنگه :n28:}}

دوسته من اشتباه نکن
لب تاب رو به رم و سی پی یو و کارت گرافیکش بخر
من الان لب تات اچ پی دارم
هنوز که هنوزه از قیمت لب تاب ها خبر دارم
سخت افزار لب تاب من هنوز قوی قوی هستش
اگه اینجور بیا لب تابه منو بردار تازشم خیلی ارزونتر هم میدم
2 میلیون 600 بهت میدم
اینم مشخصات لب تاب من
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی
از من میشنوی لب تاب رو به سخت افزارش بخیر نه به مانیتورش نه به
چیزه دیگه ایی
من لب تابمو بفروش بدون درنگ میرم اون لب تابی که به تو پیشنهاد دادم رو میخرم
من اون چیزی که برای خودم میخوام بخرم رو پیشنهاد دادم یعنی لنواا من هر روز اون لب تابی که بهت گفتم رو
دارم چک میکنم همه راضیا منم لب تابمو بخاطر کار تیریدی مکس و ویری میخوام بفروشم چون من الان حرفه ایی شدم و کامپیوترم نمیکشه
واقعیتش
حیفه میخوای این همه پول بدی از من میشنوی به سخت افزار پول بده یعنی سی پی یو کارت گرافیک و رم

MOSTAFA_ABBASI
17-10-2014, 17:38
سلام دوست عزیز
انتخاب اولت g56jk باشه و بعدیش هم n550 و در آخر ge60
همچنین من n550 رو دارم اگر سوالی در موردش داشتی در خدمتم.
با تشکر

Sent from my HTC One using Tapatalk

Mr.Bl@ck
17-10-2014, 18:32
سلام دوست عزیز
انتخاب اولت g56jk باشه و بعدیش هم n550 و در آخر ge60
همچنین من n550 رو دارم اگر سوالی در موردش داشتی در خدمتم.
با تشکر

سلام مصطفي جان ممنون از راهنماييت
شما چه بازي هايي روي n550 تست كردي ؟ در حالت High Quality ؟ و FPS ت چند بود ؟ در زماني كه بازي مكيردي چقدر بدنه لپ تاپ گرم شد ؟
=====
در مورد اينكه ميگي اول g56jk رو انتخاب كنم بعد از n550 همين تصميم رو داشتم اما اين گرافيكش بد جور زد تو ذوقم باز با دور هاردش كنار مي اومدم اما گرافيكش 850m Gddr3 است همينطور مدل n550 اما مدل Msi GDDR 5 كه براي من احتمالا گزينه مناسب تريه (چون گيمر هستم !) دوستاني هم در همينجا يك مدل از برند لنوو y5070 رو معرفي كردن واقعا سخت افزار قدرتمند و وسوسه كننده اي داره ولي ظاهرش به دلم ننشست ! و زيادم به اين برند اعتماد ندارم از 100% افرادي كه سوال كردم حدود 50% گفتن برند Asus بگير ! (دقت كردي هر برندي و هر مدلي هميشه يه عيب داره ؟ مثلا اگه الان g56jk گرافيكش GDDR5 بود سر تير ميخريدم و درنگ نميكردم و يا MSI GE60 Apache از نمايشگر Ips و رم بالاتري استفاده ميكرد اين مدل رو ميخريدم !) شانس ماس ديه خخخ هميشه بايد يه لب تاپ كامل نباشه يه جاي كارش بلنگه :n03:

MOSTAFA_ABBASI
17-10-2014, 20:35
خواهش می کنم.
والا من با fraps تست نکردم ولی بازی های زیر رو تست کردم:
کال آف ۱۰ و ۹ : هر دو تا رو با الترا روی فریم ریت مناسب تموم کردم.
بتلفیلد ۴ رو روی وری های تقریبا آخراشم.
کرایسیس ۳ رو high هنوز اولاشم با فریم ریت مناسب
واچ داگز هم الترا که نه ولی وری های تا یه جاهایی رفتم.
اساسین کرید ۴ هم رو الترا هستم همون اولاش
و....
بدنه لپ تاپ اون قسمت نزدیک صفحع نمایش خیلی گرم می شد ولی بقیه جا ها مشکلی نداره.
گرافیکش والا برا من که مشکلی به وجود نیاورد.
خخخخ آرع محصول بی عیب کسی نمی زنه.
البته ایسوس جدیدا یه محصول زده بی عیب هست اونو نگاه کن نظرت عوض میشع:
Asus n551jm

Mr.Bl@ck
17-10-2014, 23:24
من هفته ديگه قراره برم بخرم !‌ و به احتمال 95%‌ asus n550jk بدون ليپ كه هر 500 گيگ بيشتر هارد داره يعني 1.5 ترا هست هم پردازنده اش بهتره 4710 قيمتش هم از كانفيگي كه ليپ داره حدود 400 تومن اختلاف داره !‌
فعلا تا سال بعد باهاش سر كنم تا سال ديه به فكره يه كنسول باشم !
بسكه قيمت اين لپ تاپ هاي مخصوص گيمينگ زياده (البته يه مدل بدون عيب كه حدودا 8 ميليون در مياد !) ادم چاره جز خريد يك كنسول نداره اميدوارم Asus n550jk راضي كننده باشه :n02:

{{از دوستاني هم كه راهنمايي كردن واقعا تشكر ميكنم اميدوارم هميشه موفق باشيد.}}

MOSTAFA_ABBASI
17-10-2014, 23:25
پس عالی شد مدلی که می خواین بخرین فوق العادس.
اگر تو نصب درایور ها یا.... جایی گیر کردید در خدمتم.

vahid-suarez
19-10-2014, 16:06
من هفته ديگه قراره برم بخرم !‌ و به احتمال 95%‌ asus n550jk بدون ليپ كه هر 500 گيگ بيشتر هارد داره يعني 1.5 ترا هست هم پردازنده اش بهتره 4710 قيمتش هم از كانفيگي كه ليپ داره حدود 400 تومن اختلاف داره !‌
فعلا تا سال بعد باهاش سر كنم تا سال ديه به فكره يه كنسول باشم !
بسكه قيمت اين لپ تاپ هاي مخصوص گيمينگ زياده (البته يه مدل بدون عيب كه حدودا 8 ميليون در مياد !) ادم چاره جز خريد يك كنسول نداره اميدوارم Asus n550jk راضي كننده باشه :n02:

{{از دوستاني هم كه راهنمايي كردن واقعا تشكر ميكنم اميدوارم هميشه موفق باشيد.}}

خرید لپ تاپ صرفا برای گیم کاملا کار اشتباهیه و بیشتر شبیه پول دور ریختنه ! وقتی ادم میتونه با 4 تومن یه سیستم خوف ببنده چرا باید بره 4 تومن پول بی زبون رو خرج لپ تاپ با قدرتی به مراتب کمتر از pc کرد !!!
تجربه به من ثابت کرده کسایی که برای گیمینگ میرن سراغ لپ تاپ معمولا اشخاصی هستند که درک درستی از قدرت لپ تاپ ندارن وگرنه هیچ وقت سمتش نمیرفتن !

pooya777
19-10-2014, 17:53
به نظر منم Lenovo Y5070 گزینه بهتری میتونه باشه. بخاطر گرافیک بالاتر و ddr5 و نازکی و سبک وزن تر بودنش.همه درایو نوری ها بعد از مدتی خراب میشن و همین که فضای لپتاپ رو اشغال نمیکنه و اکسترناله بهتره به نظر من.بعدش لنوو مطمئن تره درسته چینیه ولی وقتی شرکت ibm آمریکایی رو خریده و در تکنولوژی روز حرف اولو میزنه.پرفروش ترین لپتاپ هم همین لنو شده اخیرا.تو جایی هم دیدم میشه صفحه نمایشش رو تعویض کرد با یه ips
ولی اینو هم بگم اگر بیشتر هدف گیم باشه بهترین مورد بستن یه سیستم مقرون بصرفه و قدرتمنده که خیلی بازدهیش از لپتاپ بیشتره.وگرنه استهلاک لپتاپ برای گیم بعد از یه مدتی نیاز به تعمیر و دردسر داره.با دو و نیم میلیون تا سه میلیون میشه یه سیستم خوب بست.بقیه پول هم گذاشت واسه خرید یه تبلت که همیشه همراه باشه.یا اون پول رو نگهداشت جمع کرد یه سرفیس پرو 3 خرید :n02:

Mr.Bl@ck
19-10-2014, 18:39
خرید لپ تاپ صرفا برای گیم کاملا کار اشتباهیه و بیشتر شبیه پول دور ریختنه ! وقتی ادم میتونه با 4 تومن یه سیستم خوف ببنده چرا باید بره 4 تومن پول بی زبون رو خرج لپ تاپ با قدرتی به مراتب کمتر از pc کرد !!!
تجربه به من ثابت کرده کسایی که برای گیمینگ میرن سراغ لپ تاپ معمولا اشخاصی هستند که درک درستی از قدرت لپ تاپ ندارن وگرنه هیچ وقت سمتش نمیرفتن !
درود دوست عزيز ///
والا اينو خيلي ها گفتن ولي هدفم فقطو فقط گيم نيست كه !‌ مگه بيكارم از صب تا شب گيم پلي بدم ولي براي تفريح خوبه و ميخوام البته جديدترين بازي هارو بكنم حتي براي تفريح !
و ديگه هم از سيستم رو ميزي خسته شدم ! من رشته ام برنامه نويسيه مطمئنن به يك لپ تاپ در كنار خودم هميشه نياز دارم . ولي حرف شما درسته معلومه كه لپ تاپ چه گيمنگ و چه غير گيمينگ صرفا براي بازي خوب نيست !‌حتي از بعضي جهات pc هم خوب نيست يه گيمر واقعي (به جز بازي ها استراژتيك و بازي هاي انلاين) از كنسول استفاده ميكنه و هيچوقت سراغ pc نميره !

Mr.Bl@ck
19-10-2014, 18:47
به نظر منم Lenovo Y5070 گزینه بهتری میتونه باشه. بخاطر گرافیک بالاتر و ddr5 و نازکی و سبک وزن تر بودنش.همه درایو نوری ها بعد از مدتی خراب میشن و همین که فضای لپتاپ رو اشغال نمیکنه و اکسترناله بهتره به نظر من.بعدش لنوو مطمئن تره درسته چینیه ولی وقتی شرکت ibm آمریکایی رو خریده و در تکنولوژی روز حرف اولو میزنه.پرفروش ترین لپتاپ هم همین لنو شده اخیرا.تو جایی هم دیدم میشه صفحه نمایشش رو تعویض کرد با یه ips
ولی اینو هم بگم اگر بیشتر هدف گیم باشه بهترین مورد بستن یه سیستم مقرون بصرفه و قدرتمنده که خیلی بازدهیش از لپتاپ بیشتره.وگرنه استهلاک لپتاپ برای گیم بعد از یه مدتی نیاز به تعمیر و دردسر داره.با دو و نیم میلیون تا سه میلیون میشه یه سیستم خوب بست.بقیه پول هم گذاشت واسه خرید یه تبلت که همیشه همراه باشه.یا اون پول رو نگهداشت جمع کرد یه سرفیس پرو 3 خرید :n02:

درود دوست عزيز ///
درسته مدل لنوو از لحاظ سخت افزار نمره بالاتري رو نسبت به ايسوس ميگيره ولي همش كه سخت افزار نيست ! من شخصا دوست دارم از لپ تاپم نهايت لذت رو ببرم و مدل لنوو اصلا زيبايي نداره به نظرم به جز اينكه خيلي باريك هست !
بله ممكنه درايو نوري ها بعد از مدتي خراب شن ولي شما فكر كن توي ماشين د حال مسافرت من ميخوام يه فيلم ببينم تا مثلا زمان بگذره دريو اكسترنال رو كجاي دلم بذارم ؟ و يا تو مترو نياز دارم كاري انجام دهم كه حتما بايد از درايو استفاده كنم بازم اين درايو اكسترنال رو كجا بذارم !‌
در مورد اينكه عوض ميشه صفحه نمايش درسته ولي چند نكته منو ازار ميده اگه من قراره لپ تاپي بخرم كه پس فردا ببرم بدم صفحه نمايشش رو عوض كنن زياد برام جالب نيست !
كلا به شركت چيني هيچ اعتمادي ندارم ! هيچ خيري از جنس چيني نديدم !
درسته دوست عزيز اگه هدف گيم باشه pc به صرفه تره و حتي از او به صرفه تر كنسول بازي هست ولي به دلايلي كه در بالا براي ديگر دوستمون توضيح دادم نميتونم pc بخرم !‌ و البته براي خريد تبلت هم فعلا نميتونم 2 جنس رو همزمان بخرم در اصل من هنوز پول همين لپ تاپ هارم به صورت كامل ندارم و يه آشنا دارم كه به صورت اقساط ميده و لپ تاپ رو به صورت اقساط ميخرم ! :n02:

imanparsa
19-10-2014, 20:46
بنظر من برند سونی بگیرید. لپ تاپ های خرکاری هستن. و برندشون هم معتبره و واسه فروش هم خوش فروش هستن

mg_mahyar
25-10-2014, 22:30
Y5070 رو توصیه میکنم برای بازی چون تحمل گرمای بالاتری داره. فقط ظاهرش هست که مهمه. بین n56 , n550 هم برای بازی 550 بهتره چون تفتوت قیمتش با n56 نسبت به قبل کمر شده و دفع گرماش دوگانه هست و مناسب تره.
البته n56 یک گزینه خوب وقابل اعتماد هست فقط یک پد خنک کننده برای زیرش بگیر

bestirani2
31-10-2014, 15:06
من هم Y5070 دارم. بسیار راضی کننده هست برای من
در مورد ظاهر سلیقه ای هست. من این رو بیشتر ترجیح میدم.
در مورد درایو اکسترنال شما دارید توی کیفتون لپتاپ رو حمل میکند. اینکه درایو اکسترنال یک گوشه کیفتون باشه اینقدر آزار دهنده است؟ از طرفی استفاده از درایو خیلی پایین اومده . دیگه اکثرا اطلاعات توی هارد اکسترنال هست.
در مورد صفحه نمایش درسته صفحه نمایش ایسوز خیلی بهتر هست ولی صفحه نمایش Y50 اونقدر بد نیست که تصور میکنید. بعد از نصب ویندوز فقط باید سایز رو روی small بگذارید. صفحه نمایش اش یکی از بهترین صفحات tn هست ولی طبیعتا به ips نمیرسه ولی صفحه نمایش ایسوز زیر نور خورشید خوب نیست مثل Y50. اگه قرار باشه توی خونه کار کنم لپ تاپ رو وصل میکنم به یه مانیتور ایسوز با کیفیت. در نتیجه صفحه نمایش هم مشکلی ایجاد نمیکنه.
پیشنهاد میکنم هاردش رو هم حتما با یک ssd جایگزین کننید. الان با 300 میتونید یه 128 بگیرید.
از نظر بازی هم فقط watch dog رو تست کردم که full hd رو ultra به راحتی بازی کردم. با متوسط فریم 27. که فراتر از بنچ مارکی هست که من قبلا از گرافیک 860 دیده بودم که فکر میکنم مدیون سی پی یو قوی و رم 16 باشه.
قسمت خوب ماجرا اینه که فقط توی بازی صدای فن رو می شنوید و خارج از بازی کامل بی صدا هست و گرمای در هنگام بازی هم کمی قسمت بالای کیبورد در حدی نیست که ازار دهنده باش. تقریبا دستتون به این قسمت اصلا نمیرسه
اگه بنج مارک های گرافیک 850 و 860 رو ببینید بعضی جاها تا 40 50 درصد هم قویتر ظاهر شده.