PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با تصویر ندادن گرافیک Asus HD 7770

sayanermia
11-08-2014, 22:44
سلام دوستان
حدود یک ماه پیش برای یکی از اقوام نزدیک یک سیستم جمع کردیم با این مشخصات :
مادربرد Asus H87Plus
پردازنده Intel Cor i3
رم 8 کینگمکس 1600
گرافیک Asus 7770 2GB DDR5
پاور TSCO T700

این سیستم وقتی خریدیم قبل از اینکه پیچ کنیم بصورت باز تست کردیم ویندوز ریختیم درایور نصب کردیم کاملا اوکی بود! بعدش به کیس بستیم پیچ کردیم و باهاش کار کردیم! کار کرد کار کرد تا حدود 10 روز پیش که این بنده خدا صبح باهاش 3dmax کار کرد سیستم رو خاموش کرد رفت دنبال کارش ظهر اومد دوباره روشن کنه دید تصویر نمیده! کابل مانیتور زدیم به خروجی انبرد مادربرد دیدیم تصویر میده! رفتم بایوس دیدم خروجی گرافیک رفته روی حالت Auto ، گذاشتمش روی PCIE ریست کردم ولی باز تصویر نداد دوباره با انبرد کابل زدیم رفتم بایوس دیدم باز شده auto
بایوس مادربرد به اخرین ورژن اپدیت کردم بازم تاثیر نداشت!
بردیم پیش این دوستمون که ازش خریدیم ( دفتر نسبتا کاملی داره و یک بخش برای تست قطعه داره ) اونجا یک روز کیس موند گفت بیا درستش کردیم! پرسیدم چیش بود گفتند بایوس مادربرد باید بصورت پروگرام اپدیت میشد! من که نفهمیدم یعنی چی خلاصه سیستم و اوردیم خونه سه روز خوب کار میکرد! دوباره امروز صبح که روشن کردند دیگه تصویر نداد!! جالبیش اینجاست برق به گرافیک میرسه چون فن گرافیک میچرخه و LED روی برد گرافیک روشنه!
یک گرافیک 4670 داشتم انداختم روی مادربرد دیدم تصویر میده!! ولی این گرافیک 7770 تصویر نمیده!
همون سری اول که مشکل داشت قبل از اینکه بدیم دست دوستم درستش کنه بردیم گارانتی یک هفته گارانتی موند گفتند ما 24 ساعت ازش کار کشیدیم گرافیک سالمه!!
امروزم باز بردم پیش دوستم بنده خدا سه تا پاور مختلف از جمله گرین 480 که کابل 6 پین گرافیک داشته باشه از پلمب و لیبل دراورد تا سیستم مارو تست بزنیم ولی بازم با تعویض پاور تصویر نگرفتیم!! مادربرد سالمه چون یک گرافیک 4670 راحت باهاش تصویر داد!! گارانتی هم میگه گرافیکت سالمه!
واقعا کم اوردیم مشکل از کجاست و این سیستم که بیشتر از یک ماه نیست خریداری شده چرا باید اینطوری مسخره بازی در بیاره؟؟
کسی تجربه مشابه یا تجربه رفع چنین مشکلی رو داشته بتونه کمک کنه؟ واقعا کلافه شدیم! به اندازه 100 هزارتومان فقط طرح ترافیک خریدیم و هی رفتیم دفتر و گارانتی و ... برگشتیم بی نتیجه!!
ممنون میشم اگر کسی می دونه مارو راهنمایی کنه

javad2015
11-08-2014, 23:08
گرافیک رو روی چند تا سیستم تست کنید.این روزا دیگه همه سیستما شکاف pcie دارن.اگه تصویر نداد.شک نکنید گرافیک مشکل داره و گارانتی هم یا دروغ گفته یا اشتباه کرده.

sayanermia
11-08-2014, 23:14
اخه بدبختی اینه سیستم هایی که پاور با کابل ۶ پین برای گرافیک داشته باشند نداریم! همه سیستم ها معمولی هستند و پاورشن اون کابل رو ندارند. نمی دونم واقعا چه مرگشه

javad2015
11-08-2014, 23:19
عزیزم کاری که نداره شما تبدیل ide به 6 پین مگه نداری؟
برای روشن کردن گرافیک و زیر لود نبردنش هیچ مشکلی به وجود نمیاره.تهیه کن به دردت هم میخوره.هر پاوری بری دیگه حداقل 2 تا ide داره.
ولی سعی کن وقتی میبریش زیر فشار حتماً 6 پین بهش بزنی.اون تبدیل یه چیزه کار راه اندازه.

sayanermia
12-08-2014, 13:02
ممنونم ازتون
این دوستم گفت ما باز سیستمو تست کردیم ، گفت کارت رو به اسلات پایینی که می زنیم راحت تصویر میده. یعنی اسلات شماره ۲ pcie
ایا امکان داره اسلات شماره یک اختصاصا در این مادربرد برای SLI و کراسفایر تعبیه شده باشه که وقتی یه کارت تکی میزنیم بهش و کارت رو می بریم زیر فشار 3D کار کردن و رندر گرفتن قاط میزنه؟

javad2015
12-08-2014, 17:26
اسلات زرد رنگ مشکل داره یا مشکی رنگ؟.
قاونوناً نباید فرقی بکنه.احتمالاً باید یه جور نا سازگاری ایجاد شده.
مثلاً اسلات خراب گرافیک های قویتر از یه حد رو ساپورت نکنه یا بین گرافیک و مین یه مشکلی هست.
البته اینا حدس هست و خودمم تا به حال چنین چیزی برخورد نکردم.

sayanermia
12-08-2014, 20:57
اسلات زرد رنگ مشکل داره ولی مشکی کاملا خوب داره تصویر میده! چون باقی اسلات ها همگی مشکی هستند و همون یه دونه زرد رنگه من به شک افتادم نکنه زرد رنگه مخصوص دوتا کارت گرافیک باهم هستش و بصورت تکی گاهی زیر فشار شیش و هشت میزنه!!
حالا بهش گفتم تا فردا عصر تست کنه سیستم رو جواب بده ولی تا به یک نتیجه مشخص و قطعی نرسم اروم نمیگیرم!! چون می ترسم بازم بعد چند روز همین مشکل پیش بیاد

akbarferdosi
20-08-2014, 11:18
باسلام
اگر از سلامت مادربرد مطمئن شدید احتنال قوی صحبت بنده خدایی که گفتند بایوس باید پروگرام بشه درسته و البته باید بصورت سخت افزاری صورت بگیری
و در درجه بعد بعد از پروگرام کردن اگر مشکل پابرجا بودن به چیپ برمیگرده که نیاز به تعمیر داره که البته که اونم موقته
یک سوال درصورت تصویر دادن در بازیها مشکلی مانند شطرنجی شدن و یا خرابی تصویر نداره؟
کارت چند وقته کارمیکنه

به هرحال اگر تهرانید و به نتیجه نرسیدید بنده درخدمتم

sayanermia
20-08-2014, 13:13
ممنونم از شما
والا اسلات مشکی رنگ گذاشتند بایوس هم پروگرم کردند فعلا به خوبی داره کار میکنه! البته اینم بگم که ما پاور رو گرین و مدل قوی تر از پاور فعلی خودش گذاشتیم. فعلا داره خوب و عالی کار میکنه

majidred2011
10-09-2014, 01:35
خیلی جالبه :|
من 7770 دارم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده باز چیزی که خیلی جالبه منم شبش داشتم 3Ds Max یک رندر سنگین میگرفتم که صبح کلا سیتسم قاطید و از اون روز در گیری دارم :|

وین رو عوض کردم اول ویندوز بالا اومد و بعد که اومدم درایور کارت گرافیکو نصب کنم وسطش که صفحه سیاه میشه (همونجایی که روزولوشن مانیتور تغییر میکنه و میخواد سویچ کنه به گرافیک جدید) اونجا دیگه هیچی نمیاد و صفحه سیاه میمونه در صورتی که اونجا باید رزولوشن با مانیتور هماهنگ بشه مثل همیشه اما این دفعه سیاه میمونه! حالا وقتی رسید میکنم وین بالا میاد با رزولوشن مانیتور اما کلا درایور کامل نصب نشده و فقط در حد شناختن رزولوشن مانیتور نصب شده و مثلا AMD Cataclyst control panel نیومده و بازی هارو هم که اجرا میکنم با 1 فریم بر ثانیه با گرافیک آنبورد مادربورد اجرا میشن :|

sayanermia
10-09-2014, 07:45
خیلی جالبه :|
من 7770 دارم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده باز چیزی که خیلی جالبه منم شبش داشتم 3Ds Max یک رندر سنگین میگرفتم که صبح کلا سیتسم قاطید و از اون روز در گیری دارم :|

وین رو عوض کردم اول ویندوز بالا اومد و بعد که اومدم درایور کارت گرافیکو نصب کنم وسطش که صفحه سیاه میشه (همونجایی که روزولوشن مانیتور تغییر میکنه و میخواد سویچ کنه به گرافیک جدید) اونجا دیگه هیچی نمیاد و صفحه سیاه میمونه در صورتی که اونجا باید رزولوشن با مانیتور هماهنگ بشه مثل همیشه اما این دفعه سیاه میمونه! حالا وقتی رسید میکنم وین بالا میاد با رزولوشن مانیتور اما کلا درایور کامل نصب نشده و فقط در حد شناختن رزولوشن مانیتور نصب شده و مثلا AMD Cataclyst control panel نیومده و بازی هارو هم که اجرا میکنم با 1 فریم بر ثانیه با گرافیک آنبورد مادربورد اجرا میشن :|

ما با تعویض پاور ، باتری مادربرد ، و جا به جایی اسلات مادربرد مشکلمون حل شد دوست خوبم. پیشنهاد میکنم اول اسلات را عوض کنید بعدش از یک ویندوز با اپدیت های جدید و دستکاری نشده استفاده کنید

majidred2011
10-09-2014, 17:42
ما با تعویض پاور ، باتری مادربرد ، و جا به جایی اسلات مادربرد مشکلمون حل شد دوست خوبم. پیشنهاد میکنم اول اسلات را عوض کنید بعدش از یک ویندوز با اپدیت های جدید و دستکاری نشده استفاده کنید
ممنون! مشکل DVI ـش حل شد الان مثل شما شده که کلا بعد از بوت شدن ویندوز تصویر نمیده!

فقط من اصلا راه نداره پاور عوض کنم! چون پاورم قدیمی نیست و بودجه هم ندارم عوض کنم!
اسلات هم فقط یکی مخصوص کارت گرافیک روی مادربوردم هست که آبیه! دیگه نیست جای دیگه ای :|
تا الان فقط باتری بایوس تاثیر داشته برام! قبلا یک بار اینطوری شد باتری بایوس مادربوردو عوض کردم درست شد و تصویر میداد! الان که تصویر نمیده در واقع تقصیر خودم بود که اینطوری شد! یک مشکل دیگه داشت کامپیوتر که اومدم گفتم شاید با تغییر باتری درست بشه باتری رو که تغییر دادم این مشکل تصویر ندادن کارت گرافیک شروع شد :( حالا هر چی تغییر میدم درست نمیشه!
البته بعضی مواقع تصویر میده اما بعد از 2-3 ثانیه بعد صفحه راه راه میشه و دیگه نمیشه کاریش کرد :n28:

ویندوزمم 8.1 Pro هست و دست نخورده!

akbarferdosi
13-09-2014, 11:47
ممنون! مشکل DVI ـش حل شد الان مثل شما شده که کلا بعد از بوت شدن ویندوز تصویر نمیده!

فقط من اصلا راه نداره پاور عوض کنم! چون پاورم قدیمی نیست و بودجه هم ندارم عوض کنم!
اسلات هم فقط یکی مخصوص کارت گرافیک روی مادربوردم هست که آبیه! دیگه نیست جای دیگه ای :|
تا الان فقط باتری بایوس تاثیر داشته برام! قبلا یک بار اینطوری شد باتری بایوس مادربوردو عوض کردم درست شد و تصویر میداد! الان که تصویر نمیده در واقع تقصیر خودم بود که اینطوری شد! یک مشکل دیگه داشت کامپیوتر که اومدم گفتم شاید با تغییر باتری درست بشه باتری رو که تغییر دادم این مشکل تصویر ندادن کارت گرافیک شروع شد :( حالا هر چی تغییر میدم درست نمیشه!
البته بعضی مواقع تصویر میده اما بعد از 2-3 ثانیه بعد صفحه راه راه میشه و دیگه نمیشه کاریش کرد :n28:

ویندوزمم 8.1 Pro هست و دست نخورده!
با سلام
دوست گرامی گرافیک شما با توضیحاتی که فرمودید مشکل چیپ داره که باید تعمیر بشه که البته تضمینی هم نداره چون لحیم سردی چیپ بعد از یه مدت دوباره برمیگرده با تعویض ویندوز یا بایوس و این مسائل قابل حل نیست