PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای مشکل عجیب در هارد و ویندوز

enzo_bouf
02-08-2014, 01:59
سلام دوستان من یه مشکل عجیب دارم که اصلا نمیدونم چجوری بگم از کجا شروع کنم!!!تقریبا یک ساله از وقتی مادربوردم رو عوض کردم خیلی ویندوز لگ داره کنده قاطی کرده سنگین شده خاموش میشه دیگه روشن نمیشه یهو وسط کار میگه ززززززز.... اروره صفحه آبی میده و اگر من خاموشش کنم 2 روز طول میکشه بیاد بالا چون همش windows repair میکنه و هی رست میشه و روی صفحه ی اول گیر میکنه.هم ویندوز سون 32 و 64 رو امتحان کردم هم 8.اصلا عجیب شده نه توی کیس گرمه و نه چیزه دیگه.هاردم کند شده هی صدا میده. حتی هارد ps3 که اکسترنال هست هم اینجور شده یعنی وقطی هارد رو به ps3 وصل میکنم دقیقا 30 دقیقه طول میکشه تا اجرا بشه.خواهش میکنم راهنمایی کنید دیگه کلافه شدم.cpu intel dual core 1.8ram 2gighard 500vga 8600

roya.rashidi
02-08-2014, 03:29
سلام دوستان من یه مشکل عجیب دارم که اصلا نمیدونم چجوری بگم از کجا شروع کنم!!!تقریبا یک ساله از وقتی مادربوردم رو عوض کردم خیلی ویندوز لگ داره کنده قاطی کرده سنگین شده خاموش میشه دیگه روشن نمیشه یهو وسط کار میگه ززززززز.... اروره صفحه آبی میده و اگر من خاموشش کنم 2 روز طول میکشه بیاد بالا چون همش windows repair میکنه و هی رست میشه و روی صفحه ی اول گیر میکنه.هم ویندوز سون 32 و 64 رو امتحان کردم هم 8.اصلا عجیب شده نه توی کیس گرمه و نه چیزه دیگه.هاردم کند شده هی صدا میده. حتی هارد ps3 که اکسترنال هست هم اینجور شده یعنی وقطی هارد رو به ps3 وصل میکنم دقیقا 30 دقیقه طول میکشه تا اجرا بشه.خواهش میکنم راهنمایی کنید دیگه کلافه شدم.cpu intel dual core 1.8ram 2gighard 500vga 8600
مادربردو خودتون عوض کردید ؟؟
از کابل ساتای قفل دار استفاده کنید و چک کنید قشنگ متصل باشه از مادر برد هم جاشو عوض کنید.. کابل برق هارد هم چک کنی. با کابلی که مستقیم از پاور اومده بزنید یعنی با رابط یا تبدیل نباشه . یه لقی کوچولو هم نباید داشته باشه .
اگه همیشه راحت روشن میشه و فقط تو ویندوز یا لود ویندوز اینجوری میشه به احتمال 99 مشکل فقط از هاده .

enzo_bouf
02-08-2014, 03:39
مادربردو خودتون عوض کردید ؟؟
از کابل ساتای قفل دار استفاده کنید و چک کنید قشنگ متصل باشه از مادر برد هم جاشو عوض کنید.. کابل برق هارد هم چک کنی. با کابلی که مستقیم از پاور اومده بزنید یعنی با رابط یا تبدیل نباشه . یه لقی کوچولو هم نباید داشته باشه .
اگه همیشه راحت روشن میشه و فقط تو ویندوز یا لود ویندوز اینجوری میشه به احتمال 99 مشکل فقط از هاده .
سلام دمست عزیز تشکر از حرفات به چند نکته مهم پی بردم اول اینکه کابل هاردم قفل دار نیست و لقی نداره اما زیاد هم محکم نیست دوم اینکه نمیدونم به کابل برق پاور مستقیم وصل هست یا نه،خدا کنه مشکل این باشه چون راحت بوت میشه اما بقیه ماجرا دیگه داستان داره.خداکنه از ها د نباشه.مادربوردرو خودم درست عوض کردم کابل ساتا واسه هارد رو هم جابه جا کردم الان بعد ۲ روز هنگ بودن و کلیییییی windows repair تازه بالا اومده و خیلی نرمه.اما چند ساعت که باهاش کار نکنم یا رسا میشه و روی صفحه اول میمونه یا به قدری ویندوز کند میشه که ۲۰ مین طول میکشه مای کامپیوتر باز بشه و یا موس تکون بخوره

roya.rashidi
02-08-2014, 03:58
سلام دمست عزیز تشکر از حرفات به چند نکته مهم پی بردم اول اینکه کابل هاردم قفل دار نیست و لقی نداره اما زیاد هم محکم نیست دوم اینکه نمیدونم به کابل برق پاور مستقیم وصل هست یا نه،خدا کنه مشکل این باشه چون راحت بوت میشه اما بقیه ماجرا دیگه داستان داره.خداکنه از ها د نباشه.مادربوردرو خودم درست عوض کردم کابل ساتا واسه هارد رو هم جابه جا کردم الان بعد ۲ روز هنگ بودن و کلیییییی windows repair تازه بالا اومده و خیلی نرمه.اما چند ساعت که باهاش کار نکنم یا رسا میشه و روی صفحه اول میمونه یا به قدری ویندوز کند میشه که ۲۰ مین طول میکشه مای کامپیوتر باز بشه و یا موس تکون بخوره
هرچی هست از هارده . چون اگه رمتونم مشکل داشت گاهی وقتا تا روشن میکردید ارور میداد (سه تا بوق ممتد)
کابل برق خود هارد منظورمه . ببینید مستقیم از پاور اومده یا بینش رابطی یا تبدیلی داره . نباید بینش باشه(یعنی نباشه خیلی بهتره چون بعضی تبدیلا واقعا افتضاحه قشنگ خارهای داخلشون جابجا میشه ) .اونیکی مستقیم از پاور اومده بهش بزنید .
ضمنا دوباره پارتیشن بندی کنید شاید ویروسی باشه .
اگه درس نشد با اساتید مشکلتو در میون بزار .

EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و
ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mr.Pooya
02-08-2014, 06:52
سلام

البته دلیل نمیشه که همش از هارد باشه !

این قسمت که هارد ps3 هم همینجوری شده رو من متوجه نشدم !

اگر مرتب ویندوز به مشکل برمیخوره به احتمال زیاد از هارد هست ولی صفحه آبی مرگ یکی از دلایلش رم سیستم هست. شما بهتره مشخصات سیستمت رو هم بگی مثلا چند تا رم داری ؟

اگر منظورتون اینه که هارد اکسترنال هم که دارید اون هم کند شده احتمال داره سیستم تون ویروسی باشه و به خاطر اینکه اون هارد رو وصل کردید بهش اون هم ویروسی شده باشه. ببینید شما می تونید از هارد اکسترنال تون یکبار به عنوان هارد اصلی سیستم استفاده کنید اگر پورت ساتا داره و کلا فرمتش کنید و ویندوز روش نصب کنید ببینید اون هم همینطوریه یا نه اگر با اون مشکلی نبود که مشخص میشه مشکل از هارد هست.

موفق باشید

Sent from my Phone

zinevand_r
03-08-2014, 13:26
فقط مادربرد رو عوض کردید؟

enzo_bouf
03-08-2014, 13:53
سلام

البته دلیل نمیشه که همش از هارد باشه !

این قسمت که هارد ps3 هم همینجوری شده رو من متوجه نشدم !

اگر مرتب ویندوز به مشکل برمیخوره به احتمال زیاد از هارد هست ولی صفحه آبی مرگ یکی از دلایلش رم سیستم هست. شما بهتره مشخصات سیستمت رو هم بگی مثلا چند تا رم داری ؟

اگر منظورتون اینه که هارد اکسترنال هم که دارید اون هم کند شده احتمال داره سیستم تون ویروسی باشه و به خاطر اینکه اون هارد رو وصل کردید بهش اون هم ویروسی شده باشه. ببینید شما می تونید از هارد اکسترنال تون یکبار به عنوان هارد اصلی سیستم استفاده کنید اگر پورت ساتا داره و کلا فرمتش کنید و ویندوز روش نصب کنید ببینید اون هم همینطوریه یا نه اگر با اون مشکلی نبود که مشخص میشه مشکل از هارد هست.

موفق باشید

Sent from my Phone
سلام دوست عزیز.ویروس که فکر نمیکنم آخه nod32 فعال هست اما هارد اکسترنال ps3 هم کند شده خیلی بد شده واقعا نمیدونم مشکل از چیه اما هنوز کابل هارد رو چک نکردم .جالب اینجاس شب تا صبح روشن باشه وقتی که میخوام کار کنم خیلی هنگ میشه .یا بعد یه مدت خاموش میشه....فقط هم مادربورد رو عوض کردم تمتم قطعات هم سالم هستن.

enzo_bouf
03-08-2014, 13:58
فقط مادربرد رو عوض کردید؟
بله دوست عزیز قبلا ایسوس بود بعد قسمت بایوسش مشکل پیدا کرد دادم تعمیر کار اونم زد سوزوندش بعد یه مادربورد گیگا همون مدل بهم داد از اون موقع سیستمم کند شد اما جدیدا خیلی سیستمم خیلی مشکل داره نمیدونم از کدوم قطعه هست.قبلا پاور صدا میداد که هر دو فن رو عوض کردمم الان خیلی بیصدا شده فقط میمونه هارد.

ata.royalfalcon
03-08-2014, 14:04
اگر امكانش هست يك عكس از قسمت Health برنامه HDtune بگذاريد تا بررسي شود آيا هارد ديسك مشكلي دارد يا خير .

ahmad_ebrahimian
03-08-2014, 16:58
بيشتر اين صفحه ابي برميگرده به رم
شايد ناسازگاره با مادربرد
اگه دو ماژول رم داريد يدونشو برداريد ببينيد مشكل حل ميشه يا نه

enzo_bouf
03-08-2014, 17:07
بيشتر اين صفحه ابي برميگرده به رم
شايد ناسازگاره با مادربرد
اگه دو ماژول رم داريد يدونشو برداريد ببينيد مشكل حل ميشه يا نه
این کار رو کردم اما بازم فایده ندارشت البته خیلی کمتر شده و کمتر صفحه آبی میاد

enzo_bouf
03-08-2014, 17:08
اگر امكانش هست يك عكس از قسمت Health برنامه HDtune بگذاريد تا بررسي شود آيا هارد ديسك مشكلي دارد يا خير .
بفرما دوست عزیز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahmad_ebrahimian
03-08-2014, 17:13
عزيز وضعيت هارد هم روبرا نيست و هروز بدتر هم ميشه

علت خراب شدن ويندوز هم شك نكن به خاطر هاردته

پيشنهاد ميكنم با برنامه llf يه فرمت سطح پايين بكن و دوباره اسكرين شات بگير ببين وضعيت بهتر ميشه يا نه

enzo_bouf
03-08-2014, 17:20
عزيز وضعيت هارد هم روبرا نيست و هروز بدتر هم ميشه

علت خراب شدن ويندوز هم شك نكن به خاطر هاردته

پيشنهاد ميكنم با برنامه llf يه فرمت سطح پايين بكن و دوباره اسكرين شات بگير ببين وضعيت بهتر ميشه يا نه
فرمت سطح پایین چیه؟
کلی برنامه دارم هارد اضافی ندارم نمیخوام پاک بشن

ata.royalfalcon
03-08-2014, 18:58
بفرما دوست عزیز

میتونید با برنامه HDD regenerator هم تست کنید . باید حداقل یک درصد احتمال بدتر شدن وضعیت را هم در نظر بگیرید . این برنامه گرچه اطلاعات را از بین نمیبرد ولی شدیداً توصیه میکنم یک بکآپ از اطلاعات داشته باشید . آموزش این برنامه در پست زیر توضیح داده شد .

فرمت سطح پایین چیه؟
کلی برنامه دارم هارد اضافی ندارم نمیخوام پاک بشن

لطفاً دقت کنید که در LLF اطلاعات بطور کامل از بین میرود .

enzo_bouf
03-08-2014, 20:27
میتونید با برنامه HDD regenerator هم تست کنید . باید حداقل یک درصد احتمال بدتر شدن وضعیت را هم در نظر بگیرید . این برنامه گرچه اطلاعات را از بین نمیبرد ولی شدیداً توصیه میکنم یک بکآپ از اطلاعات داشته باشید . آموزش این برنامه در پست زیر توضیح داده شد .

لطفاً دقت کنید که در LLF اطلاعات بطور کامل از بین میرود .
اقا پس دیگه مشکل از هارد؟ ولی من میترسم فرمت کنم پاک همه ی دارو ندارم پاک بشه...اگه بخوام بکاپ بگیرم چه مقدار فضا لازم هست؟تقریبا 400 گیگ فووول پر هست

ata.royalfalcon
03-08-2014, 20:57
اقا پس دیگه مشکل از هارد؟

میشه گفت که مشکل کندی سیستم شما از هارد دیسک هست .

ولی من میترسم فرمت کنم پاک همه ی دارو ندارم پاک بشه

قرار نیست که فرمت کنید . برنامه ای که معرفی کردم اطلاعات موجود در هارد دیسک را از بین نمیبرد . در نهایت اگر بهتر نشد میتونید LLF کنید (پس از تخلیه اطلاعات) .
البته دقت کنید روشهای نرم افزاری بر روی Reallocated Sector Count و همچنین Reallocated Event Count تاثیری نخواهد داشت (مقدار نوشته شده در ستون Data کمتر نخواهد شد ولی ممکن هست به خاطر remap شدن بدسکتوریها دائماً درحال بیشتر شدن باشد). در مورد CRC Error هم موارد گفته شده در پست زیر را هم انجام بدهید .

اگه بخوام بکاپ بگیرم چه مقدار فضا لازم هست؟تقریبا 400 گیگ فووول پر هست

بستگی به برنامه بکآپ گیری دارد که قابلیت فشرده سازی داشته باشد و یا خیر . همچنین بستگی به این دارد که اطلاعات تا چه حد قابل فشرده شدن باشد. من پیشنهاد میکنم در فکر فشرده سازی نباشید که وقت گیر هست و بدون اینکه از برنامه خاصی استفاه کنید اطلاعات را روی هارد دیسک دیگر کپی و پیست کنید.

enzo_bouf
03-08-2014, 21:41
میشه گفت که مشکل کندی سیستم شما از هارد دیسک هست .

قرار نیست که فرمت کنید . برنامه ای که معرفی کردم اطلاعات موجود در هارد دیسک را از بین نمیبرد . در نهایت اگر بهتر نشد میتونید LLF کنید (پس از تخلیه اطلاعات) .
البته دقت کنید روشهای نرم افزاری بر روی Reallocated Sector Count و همچنین Reallocated Event Count تاثیری نخواهد داشت (مقدار نوشته شده در ستون Data کمتر نخواهد شد ولی ممکن هست به خاطر remap شدن بدسکتوریها دائماً درحال بیشتر شدن باشد). در مورد CRC Error هم موارد گفته شده در پست زیر را هم انجام بدهید .

بستگی به برنامه بکآپ گیری دارد که قابلیت فشرده سازی داشته باشد و یا خیر . همچنین بستگی به این دارد که اطلاعات تا چه حد قابل فشرده شدن باشد. من پیشنهاد میکنم در فکر فشرده سازی نباشید که وقت گیر هست و بدون اینکه از برنامه خاصی استفاه کنید اطلاعات را روی هارد دیسک دیگر کپی و پیست کنید.
تمام این راها رو امتحان میکنم ببینم چی میشه اطلاع میدم

zinevand_r
05-08-2014, 07:46
دوست خوبم یه مقوله توی برق هست به نام ممرزیستور میگه که یه یکی از اساس برق مقوله ای هست به نام حافظه مقاومتی یعنی چی؟یعنی مدار و سیم های pcb با یه سطح برق و جریانی مج شدن و تغییر کردن براشون سخته.
واسه همین دلیل هست که معمولا بعد از تعویض یکی از قطعات این مشکلات پیش میاد
البته ممکنه مادربردت ضعیف باشه نسبت به قبلی که داشتی.

zinevand_r
05-08-2014, 07:52
اره رفیق هاردت داره تعطیل میشه.

enzo_bouf
05-08-2014, 15:10
دوست خوبم یه مقوله توی برق هست به نام ممرزیستور میگه که یه یکی از اساس برق مقوله ای هست به نام حافظه مقاومتی یعنی چی؟یعنی مدار و سیم های pcb با یه سطح برق و جریانی مج شدن و تغییر کردن براشون سخته.
واسه همین دلیل هست که معمولا بعد از تعویض یکی از قطعات این مشکلات پیش میاد
البته ممکنه مادربردت ضعیف باشه نسبت به قبلی که داشتی.
دقیقا درست گفتید.از همون موقع که مادربورد رو عوض کردم اینجور شد.مادربوردی که به من داد دقیقا با همون مشخصات بود فقط اسمش فرق داشت