PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در هارد 160 ide

Amin4All
21-07-2014, 21:44
سلام.
روی هارد 160 ویندوز نصب کردم و مشکلی نداشت اما یه مشکلی پیش اومد و روی یه سیستم دیگه سوارش کردم و مجبور به نصب دوباره ویندوز xp شدم .
الان هارد به کندی بالا میاد .
نصب اولیه رو انجام میده بعد ریست میشه باز اگر بوت فعال باشه که میره همون قسمت نصب اگر سی دی رو در بیارم هم این پیام رو میده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رو دو سیستم تست کردم همینطوری میشه .

نمیدونم یکی از اون شاخک های طلایی رو در حین نصب شکستم یا قبلا شکسته بود .
احتمال داره از اون باشه ؟

EXTREME
21-07-2014, 22:33
سلام یک عکس از disk managment بدید این اروری که میاد یعنی سیستم به درستی بوت نمیشه به شرطی که بوت اولیه سیستم روی هارد باشه

اگه این ارور میاد و هارد در بایوس دیتکت میشه یکی میتونه از اتصالات هارد و پاور باشه و یکی مربوط به خو هارد است یا سوکت دیتا یا برد

اون قسمت اگه حای پین داره باید پینش باشه

Amin4All
22-07-2014, 01:35
disk managment کجاست ؟

روی یک سیستم دیگه هارد رو نصب کردم. کابل رو هم عوض کردم .توی بایوس میشناسه هارد رو .

من از چند قسمت عکس گرفتم :

وقتی سیستم رو روشن میکنم چزاغ جلوی سیستم دائم روشن میمونه و 20-30 توی قسمت زیر وامیسته ( تا این لحظه البته )

EXTREME
22-07-2014, 08:23
disk managment کجاست ؟

روی یک سیستم دیگه هارد رو نصب کردم. کابل رو هم عوض کردم .توی بایوس میشناسه هارد رو .

من از چند قسمت عکس گرفتم :

وقتی سیستم رو روشن میکنم چزاغ جلوی سیستم دائم روشن میمونه و 20-30 توی قسمت زیر وامیسته ( تا این لحظه البته )

برای disk managment روی my computr راست کلیک گزینه manage و disk managment از اون موارد دیگه ای هم گفتم میتونه مشکل باشه

Amin4All
22-07-2014, 20:17
درایو k هارد مورد نظر هستش .
چند درایو بود که یک درایو کردمش .
توش کپی میشه کرد و مشکلی نداره
فقط موقع اینکه بخواد بره برای نصب و بوت خیلی معطل میکنه و چراغ قرمز سیستم روشن میمونه (cpu کار میکنه ) موقع نصب ویندوز هم عادی نصب میشه
وقتی ریست میشه که بره تو مرحله دوم نصب باز میره تو بوت و نصب اولیه و همینطوری ادامه داره این روند ...

EXTREME
22-07-2014, 23:12
درایو k هارد مورد نظر هستش .
چند درایو بود که یک درایو کردمش .
توش کپی میشه کرد و مشکلی نداره
فقط موقع اینکه بخواد بره برای نصب و بوت خیلی معطل میکنه و چراغ قرمز سیستم روشن میمونه (cpu کار میکنه ) موقع نصب ویندوز هم عادی نصب میشه
وقتی ریست میشه که بره تو مرحله دوم نصب باز میره تو بوت و نصب اولیه و همینطوری ادامه داره این روند ...

یعنی شما میخواین روی هارد 160 ویندوزتون نصب باشه درسته ؟

اگه اینطوری باشه مشکل شما به دلیل درایو c است فایل های بوت سیستم در درایو c است و ویندوز روی یک درایو دیگه نصب شده شما اول در بایوس اولویت بندی هارد ها رو درست کنید و هارد 160 رو در اولویت بالاتر قرار داده و ویندوز نصب کنید اگه نشد اون هارد اول رو کلا جدا کنید روی هارد 10 ویندوز نصب کنید سپس هارد دوم رو وصل کرده اولویت بندی هاردها رو در بایوس درست کنید و بوت رو بزارید روی هاردی که ویندوز نصب است در تصب ویندوز xp همینطور است شما اگر ویندوز رو روی یک درایو غیر c نصب کنید مختویات ویندوز در آن درایو است ولی فایل های سیستمی و بوت در درایو c قرار میگیره

Amin4All
22-07-2014, 23:29
یعنی شما میخواین روی هارد 160 ویندوزتون نصب باشه درسته ؟

اگه اینطوری باشه مشکل شما به دلیل درایو c است فایل های بوت سیستم در درایو c است و ویندوز روی یک درایو دیگه نصب شده شما اول در بایوس اولویت بندی هارد ها رو درست کنید و هارد 160 رو در اولویت بالاتر قرار داده و ویندوز نصب کنید اگه نشد اون هارد اول رو کلا جدا کنید روی هارد 10 ویندوز نصب کنید سپس هارد دوم رو وصل کرده اولویت بندی هاردها رو در بایوس درست کنید و بوت رو بزارید روی هاردی که ویندوز نصب است در تصب ویندوز xp همینطور است شما اگر ویندوز رو روی یک درایو غیر c نصب کنید مختویات ویندوز در آن درایو است ولی فایل های سیستمی و بوت در درایو c قرار میگیره

من این هارد رو میخام روی یه سیستم دیگه نصب کنم .
بصورت تک روی دو تا سیستم فقط همین هارد رو که نصب کردم همون مشکلی رو که گفتم مواجه شدم که نصب میشه باز میره همون قسمت .
الان رو یه سیستم خودم زدم بالا میاد یه درایو ساختم خواستم فرمتش کنم 2 ساعت طول کشید ولی کمی رفت جلو فقط (تیک فرمت سریع رو نزدم البته )
باز اونجا یی که گفتید رو هم یه تست میزنم .
اگر احتمال بدیم که از اون پایه ای باشه که شکسته باشه میشه درستش کرد ؟ مثلا میشه لحیمش زد به یه میله ای یا راهی دیگه ...

EXTREME
23-07-2014, 09:41
یعنی به صورت تکی هم مشکل دارید

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune از این هارد هم بدید برای مورد پین من تا حالا اینکارو نکردم بهتره به یک تعمیرکار نشون بدید

Amin4All
23-07-2014, 16:28
بله تکی هم مشکل دارم .
تو پست اول گفتم چیه مشکلش .
الان چند بار زدم بالا نیومد و خاموش شد سیستم .
ولی باز مرحله اول نصب ویندوز رو میره .
من میرم به یه تعمیر کار نشون بدم ببینم چشه .
احتمال زیاد از همون یه پینه .

EXTREME
23-07-2014, 17:08
بله تکی هم مشکل دارم .
تو پست اول گفتم چیه مشکلش .
الان چند بار زدم بالا نیومد و خاموش شد سیستم .
ولی باز مرحله اول نصب ویندوز رو میره .
من میرم به یه تعمیر کار نشون بدم ببینم چشه .
احتمال زیاد از همون یه پینه .

بله نشون بدید حتما نتیجشو بگید اینجا

Amin4All
04-08-2014, 07:47
به یکی دادم گفت از آی سی سمت چپی هستش چون برعکس زدی کابل رو و شکسته .
گفت ای سیشو ندارم .
به یکی دیگه دادم ببینم اون چیکار میکنه .

Amin4All
16-08-2014, 08:31
این یا باید بردش عوض بشه که نمیصرفه .
یا اون ic ـش پیدا بشه جایگزین کنن .
هارد 160 سامسونگ - ide

کسی داشت خبر کنه برد یا ic و....