PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید بین دو مدل Z510 d و z5070

onemohsen
20-07-2014, 20:50
سلام خدمت اساتید گرامی

یک مشاوره میخواستم بین خرید لنووآ z510 - d و z5070 و فردا میخوام خرید کنم

با توجه به مشخصات هر دو تفاوتاش به این صورته که z5070 دارای گرافیک 4 و صفحه فول اچ دی هست ، تفاوت دیگه ای هم داره ؟؟

با توجه به تفاوت ها و قیمتی که بهم دادن ( Z510 d رو 1460 و z5070 رو 1660 ) کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟؟

و سوال دیگه آیا تو مدل z5070 مشکل کیفیت تصویر حل شده و آیا صفحه z5070 هم مات هست ؟؟

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

با تشکر.

Public Enemy
21-07-2014, 02:56
سلام خدمت اساتید گرامی

یک مشاوره میخواستم بین خرید لنووآ z510 - d و z5070 و فردا میخوام خرید کنم

با توجه به مشخصات هر دو تفاوتاش به این صورته که z5070 دارای گرافیک 4 و صفحه فول اچ دی هست ، تفاوت دیگه ای هم داره ؟؟

با توجه به تفاوت ها و قیمتی که بهم دادن ( Z510 d رو 1460 و z5070 رو 1660 ) کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟؟

و سوال دیگه آیا تو مدل z5070 مشکل کیفیت تصویر حل شده و آیا صفحه z5070 هم مات هست ؟؟

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

با تشکر.

با سلام .

این مدل از پردازنده های سری U استفاده می کنه . هم در I5 و هم در مدل I7 .

همچنین با دو کارت گرافیک GT820M و GT840M عرضه می شه . البته فکر نکنم این مدل لپ تاپ با گرافیک 4 گیگ وجود داشته باشه . به احتمال زیاد ماکزیمم حافظه قابل استفاده کارت گرافیک رو نوشتند ( حافظه کارت گرافیک + میزانی از رم ) این اتفاق معمولا زیاد می افته و خیلی پیش اومده که فروشندگان میزان حافظه اختصاصی کارت گرافیک رو اشتباه عنوان کردند ( البته همون طور که گفتم به احتمال زیاد اشتباه شده . البته من هنوز این لپ تاپ رو از نزدیک ندیدم ولی با بررسی مدل هایی که از چیپ GT840M استفاده کردندv به نظر میاد اطلاعات داده شده غلط بوده . حال اگر شما دارین اطلاعات رو از یه سایت قابل اعتماد می گیرین لینکشو اینجا بزارین تا بررسی بشه شاید درست عنوان شده . البته خیلی از سایت ها روی 4 گیگ بودن حافظه کارت گرافیکی این لپ تاپ مانور دادند . ولی هم چنان منبع معتبری نیست .)

برخی مسایل کم اهمیت تر هم وجود دارند . به عنوان مثال تعداد USB 3.0 ها به ۱ عدد کاهش یافته نسبت به Z510 .

اما مساله مهم تر اینه که از نظر سخت افزاری در مجموع Z510 بهتره .

همچنین صفحه نمایش با اینکه FHD شده اما ظاهرا باز لنوو پسرفت ! کرده و دوباره صفحه نمایش شیشه ای در این مدل قرار داده ( البته طبق اطلاعات بنده )

ـــــــــــــــــــــــ

به طور خلاصه یه جمع بندی بکنم :

اگر براتون بازی کردن مهمه و اگر خوش شانس باشین که این لپ تاپ با کارت گرافیک GT840M وارد شده باشه بهتره Z50-70 انتخاب بشه .

و الا با توجه به نزدیک بودن قیمت این دو لپ تاپ و سخت افزار مناسب تر در Z510 انتخاب مناسب تر این لپ تاپ خواهد بود

onemohsen
22-07-2014, 01:33
با سلام .

این مدل از پردازنده های سری U استفاده می کنه . هم در I5 و هم در مدل I7 .

همچنین با دو کارت گرافیک GT820M و GT840M عرضه می شه . البته فکر نکنم این مدل لپ تاپ با گرافیک 4 گیگ وجود داشته باشه . به احتمال زیاد ماکزیمم حافظه قابل استفاده کارت گرافیک رو نوشتند ( حافظه کارت گرافیک + میزانی از رم ) این اتفاق معمولا زیاد می افته و خیلی پیش اومده که فروشندگان میزان حافظه اختصاصی کارت گرافیک رو اشتباه عنوان کردند ( البته همون طور که گفتم به احتمال زیاد اشتباه شده . البته من هنوز این لپ تاپ رو از نزدیک ندیدم ولی با بررسی مدل هایی که از چیپ GT840M استفاده کردندv به نظر میاد اطلاعات داده شده غلط بوده . حال اگر شما دارین اطلاعات رو از یه سایت قابل اعتماد می گیرین لینکشو اینجا بزارین تا بررسی بشه شاید درست عنوان شده . البته خیلی از سایت ها روی 4 گیگ بودن حافظه کارت گرافیکی این لپ تاپ مانور دادند . ولی هم چنان منبع معتبری نیست .)

برخی مسایل کم اهمیت تر هم وجود دارند . به عنوان مثال تعداد USB 3.0 ها به ۱ عدد کاهش یافته نسبت به Z510 .

اما مساله مهم تر اینه که از نظر سخت افزاری در مجموع Z510 بهتره .

همچنین صفحه نمایش با اینکه FHD شده اما ظاهرا باز لنوو پسرفت ! کرده و دوباره صفحه نمایش شیشه ای در این مدل قرار داده ( البته طبق اطلاعات بنده )

ـــــــــــــــــــــــ

به طور خلاصه یه جمع بندی بکنم :

اگر براتون بازی کردن مهمه و اگر خوش شانس باشین که این لپ تاپ با کارت گرافیک GT840M وارد شده باشه بهتره Z50-70 انتخاب بشه .

و الا با توجه به نزدیک بودن قیمت این دو لپ تاپ و سخت افزار مناسب تر در Z510 انتخاب مناسب تر این لپ تاپ خواهد بود

ممنون بابت راهنماییتون ، مدل z510 خریداری شد.

hosseinskandari
25-07-2014, 13:13
دادا خب CPU z50 70 نصف Z510 قدرت داره...!

مبارک باشه:n02:
آقا شما که خریدی لطف میکنی یه شات از نرم افزار Hd Tune بذاری ببینیم هاردش هیبرید هست یا برداشتن از روش هارد هیبریدو معمولی گذاشتن؟

ممنون

Public Enemy
25-07-2014, 13:30
دادا خب CPU z50 70 نصف Z510 قدرت داره...!

مبارک باشه:n02:
آقا شما که خریدی لطف میکنی یه شات از نرم افزار Hd Tune بذاری ببینیم هاردش هیبرید هست یا برداشتن از روش هارد هیبریدو معمولی گذاشتن؟

ممنون

دوست عزیز هارد هیبریدی یه آپشن هست نه اجبار ! لذا نمی تونن وردارن و به جاش معمولی بزارن !!!!

hosseinskandari
25-07-2014, 13:33
حالا قصد این بود که مدل هاردشون معلوم شه... یا داره یا نداره.. حالا این که برداشتن یا از اول نداشته فرقی بحال مصر کننده نداره...

Amir_Ariamehr2003
30-07-2014, 20:16
سلام
الان همه جا گرافیکش رو زدن همون 4 گیگ منجمله سایت معروف دیجیکالا
و غیر از گرافیک که 5070 طبق گفته سایتها سر هست
بین دو تا سی پی یو یه مقایسه ای داشته باشین و از همه مهمتر بین فول اچدی بودن 5070 و معمولی بودن رزولوشن معمولی 510
و اینکه من با توجه به قیمت نزدیک بهمشون
کارایی گیم واسم مهمه البته در وهله دوم و
اینکه چیزی که واسه من مهم هست دیدن فیلم هست و نه اینکه از لبتاب بخوام فیلم ببینم و فقط میخوام لبتاب رو به Led ایم وصل کنم و از Led فیلمها رو ببینم(اینجا چون میخوام از Led فیلم رو نگاه کنم این فول اچدی بودن لبتاب مهم هست واسه کیفیت بهتر نشون دادن روی Led یا نه و چون Led میخواد فیلم رو نمایش بده فرقی نداره (( با توجه به اینکه هارد رو مستقیم به ----- وصل میکنم کیفیت آنچنانی نداره و به تیوی وصل میکنم کیفیت خیلی خوبه و از کامپیوتر رومیزی کابل اچدی به تلوزیون وصل میکنم کیفیت خیلی خوب میشه ... حالا میخوام بدونم Full Hd بودن لبتاب به عالی شدن تصویر منتهی میشه یا نه ؟؟؟

پس مهمترین اولویت من دیدن فیلم با کیفیت واقعی فول اچدی هست و در وهله بعدی گیم و در اخر که یه لبتاب 700 تومنی هم کارم رو راه میندازه گوش دادن به موزیک و وبگردیهای من

Amir_Ariamehr2003
31-07-2014, 10:22
سلام
الان همه جا گرافیکش رو زدن همون 4 گیگ منجمله سایت معروف دیجیکالا
و غیر از گرافیک که 5070 طبق گفته سایتها سر هست
بین دو تا سی پی یو یه مقایسه ای داشته باشین و از همه مهمتر بین فول اچدی بودن 5070 و معمولی بودن رزولوشن معمولی 510
و اینکه من با توجه به قیمت نزدیک بهمشون
کارایی گیم واسم مهمه البته در وهله دوم و
اینکه چیزی که واسه من مهم هست دیدن فیلم هست و نه اینکه از لبتاب بخوام فیلم ببینم و فقط میخوام لبتاب رو به Led ایم وصل کنم و از Led فیلمها رو ببینم(اینجا چون میخوام از Led فیلم رو نگاه کنم این فول اچدی بودن لبتاب مهم هست واسه کیفیت بهتر نشون دادن روی Led یا نه و چون Led میخواد فیلم رو نمایش بده فرقی نداره (( با توجه به اینکه هارد رو مستقیم به ----- وصل میکنم کیفیت آنچنانی نداره و به تیوی وصل میکنم کیفیت خیلی خوبه و از کامپیوتر رومیزی کابل اچدی به تلوزیون وصل میکنم کیفیت خیلی خوب میشه ... حالا میخوام بدونم Full Hd بودن لبتاب به عالی شدن تصویر منتهی میشه یا نه ؟؟؟

پس مهمترین اولویت من دیدن فیلم با کیفیت واقعی فول اچدی هست و در وهله بعدی گیم و در اخر که یه لبتاب 700 تومنی هم کارم رو راه میندازه گوش دادن به موزیک و وبگردیهای من

Helooooooooo

hosseinskandari
31-07-2014, 21:27
نه دادا FHD بودن مانیتور لپتاپ ربطی به کیفیتش رو LED خونتون نداره... یه کارت گرافیک معمولا خخیلی بیش از رزولوشن FHD ساپورت میکنه ولی پنل LCD روش محدودش میکنه به hd یا FHD.... وقتی با کابل HMDI وصلش کنی به تلویزیون یهو میبینی رزولوشن رو خودش اوتومات میبره مثلا رو FHD یا خیلی بیشتر... بستگی به مدل تلویزون داره.. LED بازار فک کنم ماکزیمم FHD ساپورت میکنن در نتیجه شما وصل کنی لپتاپو به LED اوتومات گرافیک رزولوشن رو میبره به 1080p! پس تو این استفاده خودت HD یا FHD بودن لپتاپ رو دخیل نکن!

CPU i7 که رو Z510 استفاده میشه حدودا دو برابر i7 رو 5070 زور داره چون سری U نیست و بجای 2 هسته 4 هسته داره.. اینو تو دیجی هم گفتن منتهی دوستان بیسواد نمیفهمیدن چی میگم! خواستی 5070 بخری به i7 اش پول نده! i5 اش رو بخر حدود 10% ضعیفتر از i7 اش هست در عوض 300 پولت به فنا نمیره سر یه i7 ضعیف! :n09:

یه قاعده کلی رو رعایت کن... اگه دیدی i7 به لپتاپ سری u هست و با i5 خودش که اونم سری u هست 300-400 اختلاف قیمت داره..100% اون i5 اش رو بخر و همچین استباهی نکن که i7 رو بخری!

خوش باشی

Amir_Ariamehr2003
01-08-2014, 09:39
نه دادا FHD بودن مانیتور لپتاپ ربطی به کیفیتش رو LED خونتون نداره... یه کارت گرافیک معمولا خخیلی بیش از رزولوشن FHD ساپورت میکنه ولی پنل LCD روش محدودش میکنه به hd یا FHD.... وقتی با کابل HMDI وصلش کنی به تلویزیون یهو میبینی رزولوشن رو خودش اوتومات میبره مثلا رو FHD یا خیلی بیشتر... بستگی به مدل تلویزون داره.. LED بازار فک کنم ماکزیمم FHD ساپورت میکنن در نتیجه شما وصل کنی لپتاپو به LED اوتومات گرافیک رزولوشن رو میبره به 1080p! پس تو این استفاده خودت HD یا FHD بودن لپتاپ رو دخیل نکن!

CPU i7 که رو Z510 استفاده میشه حدودا دو برابر i7 رو 5070 زور داره چون سری U نیست و بجای 2 هسته 4 هسته داره.. اینو تو دیجی هم گفتن منتهی دوستان بیسواد نمیفهمیدن چی میگم! خواستی 5070 بخری به i7 اش پول نده! i5 اش رو بخر حدود 10% ضعیفتر از i7 اش هست در عوض 300 پولت به فنا نمیره سر یه i7 ضعیف! :n09:

یه قاعده کلی رو رعایت کن... اگه دیدی i7 به لپتاپ سری u هست و با i5 خودش که اونم سری u هست 300-400 اختلاف قیمت داره..100% اون i5 اش رو بخر و همچین استباهی نکن که i7 رو بخری!

خوش باشی

سپاس دوست من
پس با اینحساب نظر فعلا برگشت به Z510 و فقط یه مشکلی این وسط میمونه که گرافیک 5100 740ام هست و 5070 گرافیکش 840ام هست(خیلی با هم فرق میکنه کاراییشون)
و اینکه حالا که فول اچدی بودن از اولویتهام کنار گذاشته شد تا همون سقف 2200 تا 2350 در هر برندی واسه گیم چیو بهم پیشنهاد میکنید

hosseinskandari
01-08-2014, 20:10
به نظر من اگه به هیچ وجه نمیتونی تا 2350 بیشتر پول بدی (یعنی z510 i7 مالیده عملا) ... 5070 بخر سری i5 اگه میخوای از کیفیت تصویرش استفاده کنی و گرافیکش که جدید و نسبتا قوی هست.. (کیفیت تصویر خیلی مهمه تو لپتاپ البته به نظر من) اگه میخوای کمتر هزینه کنی Z510 مدل i5 بخر که خیلی ارزونتره.. ولی خب کیفیت صفحه رو نداره و گرافیکشم 740M هستا..

ضمنا 740M هایی که رو ASUS هست سری قدیمیه و از 840 کمکی قویتره.. منتهی رو z510 اینجور که فهمیدم 740M جدید رو گذاشتن که یکم ضعیفتره از 840M .... :n01:

اگه یکم تو گرافیک کوتاه بیای و خیلی خیلی برات CPU مهم باشه میتونی G510 بگیری دوروبر 2150 اینا با i7 و رم 8 گیگ و منتهی گرافیک 8750 که یه 5-10 درصدی از 740 ضعیفتره.. ولی در عوض داری یه لپتاپ i7 میخری با رم 8!!

اگه برا بازی و فیلم میخوای و بیشتر نمخوای هزینه کنی به نظر من بذار رو لپتاپ FHD و گرافیک بهتر... CPU i5 هم بود اشکالی نداره!

Amir_Ariamehr2003
02-08-2014, 16:07
:n08::n08:همچین نوشتی مالیده که شک کردم مگه 510 چند بوده بابا 2400 که بیشتر نیس:n11::n11::n11:
کلا الان واسم فقط گرافیک مهمه و اینکه رم رو هم مگه بعد نمیشه عوضش کرد و رم بهتری انداخت؟؟؟
بعد دیگه واسه گیم و فیلم میخوام و عملا صفحه خود لبتاب فقط و فقط برای وبگردی استفاده میشه و مابقی کارهام رو روی Led انجام میدم یعنی بازی و فیلم
پوزش میخوام که اینهمه مزاحمتون میشم
بعدشم هر کسی میگه نهایتا تا فلان قیمت میتونم هزینه کنم ولی پاش بیفته 200 هم از ته قیمتشون هم میرن بالاتر
منم همینطور حتی تا 2.600 هم اوکی هستم واسه خرید و این واقعا سقف هزینه من هست

hosseinskandari
02-08-2014, 22:32
رم رو دادا همین اول بخر هرچی میخوای.... 6 باشه یا 8 تو گیم فرقی نداره... من خودم باشم 8 میخرم..... از من میپرسی درسته میخوای همه کارو رو LED کنی ولی بازم FHD بخر!! 5070 بخر با i5 و گرافیک 840.. بقیه پولو (330) یه ssd 120 گیگ سامسونگ ببند روشو پرواز کن! بودجتم اینجوری بازم میرسه!

هرجور دوست داری بازم.. من خودم اگه پولم اساسی برسه N56JR میخرم که 3200 هست... بخوام اونو نخرم میام 5070 ای که به شما گفتمو میخرم و ssd رو ردیف میکنم! فراموش نکن همه مشکل کار ما با کندی لپتاپ از اون هارد مکانیکی توشه! خودم سریع بودن لپتاپ برام خیلی مهمه برا همین ssd رو خواهم خرید هر مدلی که بخرم :n01:

Public Enemy
03-08-2014, 00:50
دوست عزیز زیاد درگیر مسایل پردازنده نباشین . زیاد تو سایت ها دیده میشه که می گن پردازنده سری U ضعیفه .

واقعیت اینه که این پردازنده ها ضعیف نیستن . سری قبلی خیلی قوی بودن ! اینقدر قوی که بسیاری از مواقع کاربردی نداشتند .

بنده خودم Lenovo Z500 با پردازنده I7 3632QM با فرکانس 2.2 گیگاهرتز دارم . توی یه عکس به بچه ها نشون دادم که مصرف پردازنده لپ تاپ بنده در هنگام نصب و اجرای تمامی درایور ها و نرم افزار های پیش فرض + آنتی ویروس فعال + IDM + فایر فاکس فقط 7 تا 10 درصد بود !!!! با یه بازی سنگین مثل Crysis 3 که 2 گیگ از رم رو اشغال می کرد مصرف به 28 درصد ماکزیمم رسید .

شما نیازی نیست نگران قدرت این پردازنده های جدید باشین . کارایی خودشون رو به عنوان یه پردازنده مالتی مدیا دارا هستند .

parsicola
03-08-2014, 09:39
کاملا توصیه های کارشناسانه دوستان عزیزم hosseinskandari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درخصوص پردازنده تائیید میشه. پردازنده خیلی قوی برای کسانی توصیه میشه که در نرم افزارهای مهندسی میخوان رندرینگ سنگین با لبتاپ بگیرن و اینکار رو همیشه انجام میدن! مثل دوست من که گاهی لبتاپش دو هفته روشنه و داره بی وقفه رندر میکنه و برای اون تفاوت 10 درصدی سرعت یه پردارنده میتونه چند روز کارشو جلوتر بنداره! وگرنه در لبتاپ های عادی که برای کاربردهای عادی هستش پردازنده نقش گلوگاه رو بازی نمیکنه و همونطور که دوستان بخوبی اشاره کردند گلوگاه لب تاپ ها در حال حاضر هارد مکانیکی هستش که به جرات میتونم بگم که درصورت جایگزینی با یه هارد پرسرعت جامد ssd راندمان کلی سرعت سیستم تا حدود 30 درصد بالاتر میره! حتی سرعت اجرای برنامه های پرکاربردی مثل اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس و باز کردن صفحات وب رو هم بالاتر میبره!
لذا اولویت رو بر روی مواردی چون کیفیت کلی بدنه، صفحه تصویر ، کارت گرافیک بزرارین که غیر قابل ارتقاء اما حیاتی و همیشگی هستند.

hosseinskandari
03-08-2014, 10:35
سخن دوستان رو منم تایید میکنم.. اگه استفاده خیلی خاصی از پردازنده ندارید روش تاکید بیجا نکنید و مطمعنا سری U حتی i5 نیاز بازی رو هم خواهد تونست برآورده کنه....

Amir_Ariamehr2003
03-08-2014, 17:18
نمیدونم چجوری ازتون تشکر کنم بابت راهنماییهای زیباتون مخصوصا دوست خوبم که یه جورایی انگار بهم تشر زد در مورد CPU
که خیلی روی انتخابم تاثیر گذاشت و دوست خوبم حسین عزیز و تایید دوست دیگمون

hosseinskandari
03-08-2014, 18:59
انشا... که انتخابتون بهترین باشه :n01:

hosseinskandari
03-08-2014, 21:08
اینم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])داداش یه نگا بنداز!! عحیب قیمتش خوبه! از کسایی که ACER میشناسن نظرشونو بپرس!!
گرافیکش که خیلی خوبه! :n04: قیمت هم کمه!
Acer Aspire V5-573G-74508G1Takk تو دیجی کالا

ولی نیگا کردم خیلی نازک و کم وزنه ولی داغه!!

jamevela
08-08-2014, 17:24
سلام راضی هستین؟؟؟؟؟

Amir_Ariamehr2003
09-08-2014, 16:28
اگه با من بودین که هنوز نتونستم برم بازار بگیرم درگیر ماموریت هستم و کم شیراز میمونم به محض اینکه بگیرم خبرش رو میدم و تجربه ای که باهاش بدست آوردم

Amir_Ariamehr2003
11-08-2014, 16:55
سلام فردا دیگه دارم میرم واسه خرید لبتاب
فقط گفتم یه پرسشی داشته باشم شاید انتخابم تغییر کرد
ارزونترین لبتاب با گرافیک GTX چی پیشنهاد میدین؟؟؟

Amir_Ariamehr2003
11-08-2014, 20:47
آقا حسین... جناب حیان عزیز سپاسگذار میشم تا امشب پاسخ منو بدین . چون قطعا فردا میخوام لبتاب رو بگیرم

Public Enemy
11-08-2014, 21:07
با سلام .

بهتر بود تاپیک جداگونه ایجاد می کردین .

بودجتون چقدره ؟ اگر در حد 2.5 باشه بهتره Acer V5-573G انتخاب بشه .
اگر 3300 پس Asus N56JR

Amir_Ariamehr2003
11-08-2014, 23:04
حیان عزیز میدونم که تاپیک من نیست. ولی دیدم به سوالات من پاسخ میدین و صاحب تاپیک هم مشکلی نداره با این موضوع و جفتمون تقریبا یه پرسش داریم
و اینکه بودجه رو شما کاری نداشته باشید فعلا.
فط به من بگید ارزونترین لبتاب موجود در بازار که گرافیکش GTX باشه و نه GT کدوم مدلها هستن و با چه قیمتی

Public Enemy
11-08-2014, 23:57
حیان عزیز میدونم که تاپیک من نیست. ولی دیدم به سوالات من پاسخ میدین و صاحب تاپیک هم مشکلی نداره با این موضوع و جفتمون تقریبا یه پرسش داریم
و اینکه بودجه رو شما کاری نداشته باشید فعلا.
فط به من بگید ارزونترین لبتاب موجود در بازار که گرافیکش GTX باشه و نه GT کدوم مدلها هستن و با چه قیمتی

با سلام .

ایجاد تاپیک جدید صرفا جهت نظم تاپبک هستش و واسه اینه که کسانی که جستجو می کنند گیج نشن .
ارزون ترین لپ تاپ ها با گرافیک پسوند GTX مدل های Asus N56jr و Asus N56JN هستند که با قیمت حدود 3300 توی بازار موجودند( کارت گرافیک ها به ترتیب GTX 760M و GTX 850M )

DavoodITE
27-01-2015, 12:07
درود
دوستان چندتا از تفاوت ها را ذکر نکرده بودن، من می نویسم تا دوباره قضاوت کنیم.
Z5070 :
1- صفحه نمایش FHD
2- باتری قابل تعویض
3- کارت گرافیک قدرتمندتر
4- مصرف کمتر انرژی به دلیل مدل CPU و احتمالا حرارت کمتر

Z510:
1- وزن کمتر(حدود 300 گرم)
2- صفحه نمایش مات
3- بکلایت کیبرد
4- 2 عدد پورت USB.3

دوستان لطفا نظرتون را اعلام کنید، مخصوصا کسانی که تجربه کار با هر دو مدل را داشتن.

δεςяεт
27-01-2015, 12:28
داشتن usb 2 نسبت به داشتن usb 3 مزیت به حساب نمیاد .USB3 خودش از ابزار های خروجی usb2 پشتیبانی میکنه.این بکلیت کیبورد خیلی مهمه که خیلی اوقات نادیده گرفته میشه برای کسایی که شب با لپ تاپشون زیاد کار میکنند خیلی مهمه. صفحه نمایش و گرافیک z5070 بهتره پردازنده هم اگه کار خاصی انجام نمیدید بازهم z5070 به علت مصرف کمتر بهتره اما اگه کار سنگین انجام میدید بحثش جداست..باطری هم قابل تعویض باشه برای کاربر بهتره. در کل تنها ضعف y5070 در مقایسه با z510 از نظر من نداشتن بکلیت کیبورد است البته اگه انجام کارهای پردازشی سنگین رو در نظر نگیریم.