PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 2تومن بودجه-برای گیم

mohammad varaste
06-07-2014, 18:56
سلام اگه میشه یه سیستم تا 2 تومن بگین بیشترین استفاده هم برای گیم
من زیاد با مدل ها و سری های گرافیک اشنایی ندارم فقط مدلای gtx رو میشناسم
مثلا هر نوع گرافیکی که میگین بعدشم بگین که مثلا با gtx750 برابره یا 760 یا 740
یه سیستم هم الان دارم که چیزاش خیلی قدیمی ان و فکر نکنم بشه استفاده کرد
ram 4
graphic:
9500gt
CPU :
e5200 @2.50GHZ

kaveh-gh
07-07-2014, 11:06
این بودجه برای یه سیستم ایده‌آل کافی نیست
اگه امکان افزایش بودجه تا 250 دارید سیستم زیر پیشنهاد میشه:

Intel Core i3 4130 / 350
Gigabyte GA-H87-HD3 / 380
Kington HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz / 140
Gigabyte R9 270X OC WF X3 2GB GDDR5 / 800
Green GP600A-HP / 250
300 / کیس و درایو نوری
جمعاً حدود 2،250

توصیه میشه در اورلین فرصت یک عدد رم 4GB از مدل بالا به سیستم اضافه کنید.
.................................................. .................................................. .............................
اگه امکان افزایش بودجه ندارید کارت گرافیک پیشنهاد شده در بالا را با کارت R7 260X (با برد گیگا یا سافایر) به قیمت حدودی 550 جایگزین کنید.
.................................................. .................................................. .............................
R9 270X سریعتر از GTX 660 و ضعیفتر از GTX 660Ti و GTX 760 هستش
R7 260X سریعتر از GTX 650Ti و GTX 750 و کمی (حدود 10%) ضعیفتر از GTX 750Ti هستش

amir200812
07-07-2014, 11:17
این بودجه برای یه سیستم ایده‌آل کافی نیست
اگه امکان افزایش بودجه تا 250 دارید سیستم زیر پیشنهاد میشه:

Intel Core i3 4130 / 350
Gigabyte GA-H87-HD3 / 380
Kington HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz / 140
Gigabyte R9 270X OC WF X3 2GB GDDR5 / 800
Green GP600A-HP / 250
300 / کیس و درایو نوری
جمعاً حدود 2،250

توصیه میشه در اورلین فرصت یک عدد رم 4GB از مدل بالا به سیستم اضافه کنید.
اگه امکان افزایش بودجه ندارید کارت گرافیک پیشنهاد شده در بالا را با کارت R7 260X (با برد گیگا یا سافایر) به قیمت حدودی 550 جایگزین کنید.
R9 270X سریعتر از GTX 660 و ضعیفتر از GTX 660Ti و GTX 760 هستش
R7 260X سریعتر از GTX 650Ti و GTX 750 و کمی (حدود 10%) ضعیفتر از GTX 750Ti هستش

1 سوال:
300 برای کیس و درایو نوری؟
درایو نوری که 50~60 تومنه!
یعنی شما 240~250 برای کیس در نظر گرفتید؟
فکر نمیکنید برای این سیستم رقمی نجومی هست؟
نهایت یه Green Pars جوابگو خواهد بود که حدود 90 تومنه.

شما از قطعات اصلی کم کردید و قطعاتی که ارزش کمتری دارند رو بالا بردید.
هارد رو هم که کلا فراموش کردید (کاربر چیزی در مورد هارد قبلی نگفتند و این به احتمال زیاد یعنی باید هارد جدید تهیه بشه)
ASUS H81M-E حدود 230
Intel Core i3-4130 حدود 355
Kingston 2x4GB 1600Mhz DDR3 حدود 250
گرافیک هم GTX750ti از برند های MSI یا ASUS یا GIGABYTE حدود 700
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB حدود 189
Green GP480A-SP حدود 172
GREEN pars حدود 89
ASUS 24X DVD-RW حدود 65

در مجموع حدود 2050

بخوای هزینه رو کم کنی، میتونی رم رو فعلا 4 گیگ برداری که حدود 125 از قیمت نهایی کمتر میشه.
هارد رو هم اگه 500 برداری، حدود 30 تومن کم میشه.

kaveh-gh
07-07-2014, 12:48
1 سوال:
300 برای کیس و درایو نوری؟
درایو نوری که 50~60 تومنه!
یعنی شما 240~250 برای کیس در نظر گرفتید؟
فکر نمیکنید برای این سیستم رقمی نجومی هست؟
نهایت یه Green Pars جوابگو خواهد بود که حدود 90 تومنه.

شما از قطعات اصلی کم کردید و قطعاتی که ارزش کمتری دارند رو بالا بردید.
هارد رو هم که کلا فراموش کردید (کاربر چیزی در مورد هارد قبلی نگفتند و این به احتمال زیاد یعنی باید هارد جدید تهیه بشه)
من 1000 ساله دیگه هم یه کارت گرافیک 800 تومنی رو تو یه کیس 90 تومنی نمیذارم. ترجیح میدم کیس نخرم ولی این یه نظر شخصیه
حالا بیا فکر کنیم که حق با توئه و هزینه کیس و درایو نوری میشه 150. این یعنی من 150 تو محاسباتم اشتباه کردم. حالا با این پول چیکار میشه کرد؟
یا میشه 4GB رم دیگه اضافه کرد یا 50 گذاشت روش و یه هارد 1TB خرید یا میشه کسری بودجه احتمالی برای خرید R9 270X رو پر کرد.
کسی که بودجه محدود برای خرید سیستم گیمینگ داره بهتره فعلاً از هارد PC قبلیش استفاده کنه تا اینکه GTX 750Ti رو جایگزین R9 270X کنه و هارد جدید بخره.

ASUS H81M-E حدود 230
Intel Core i3-4130 حدود 355
Kingston 2x4GB 1600Mhz DDR3 حدود 250
گرافیک هم GTX750ti از برند های MSI یا ASUS یا GIGABYTE حدود 700
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB حدود 189
Green GP480A-SP حدود 172
GREEN pars حدود 89
ASUS 24X DVD-RW حدود 65

در مجموع حدود 2050

بخوای هزینه رو کم کنی، میتونی رم رو فعلا 4 گیگ برداری که حدود 125 از قیمت نهایی کمتر میشه.
هارد رو هم اگه 500 برداری، حدود 30 تومن کم میشه.

حالا بریم سراغ سیستمی که پیشنهاد دادی...
هیچ آدم عاقلی پاور سیستم جدیدشو رو پایه کارت GTX 750Ti انتخاب نمیکنه. این کارت عملکرد خوبی داره و نسبت به کارت‌های هم رده خودش خیلی کم مصرفه که یک امتیاز بزرگ محسوب میشه. ولی مشکل وقتی پیش میاد که تو به هر دلیلی مجبور باشی کارت گرافیک سیستمو عوض کنی (مثلاً کارت بعد از یک سال خراب شه و گارانتی هم 750Ti موجود نداشته باشه که برات تعویضش کنه، بجاش یه کارت دیگه تو همون رده بهت بده و اختلاف قیمتش رو باهات حساب کنه). اونوقت باید پاور رو دوباره از جیب بخری...
تو سیستمی که پیشنهاد دادی غیر از کارت گرافیک و پاور ضعیفتر مادربردی هم که گفتی قدیمی تره و بجاش هارد 1TB و 4GB رم بیشتر گنجوندی...
پس به نظرت هارد و رم قطعات اصلی هستند و برای خریدشون باید از مادربرد، گرافیک و پاور سیستم کم کرد درسته؟

kaveh-gh
07-07-2014, 13:14
خرید GTX 750Ti فقط به افرادی توصیه میشه که پاور قدرتمندی ندارن و قصد اتقاء کارت گرافیک رو دارن. در غیر اینصورت خرید R7 260X یا توجه به قیمت کمتر (حدود 150) و عملکرد مشابه (در بعضی شرایط تا کمتر از 10% ضعیفتر) معقول‌تره

amir200812
07-07-2014, 13:23
من 1000 ساله دیگه هم یه کارت گرافیک 800 تومنی رو تو یه کیس 90 تومنی نمیذارم. ترجیح میدم کیس نخرم ولی این یه نظر شخصیه
حالا بیا فکر کنیم که حق با توئه و هزینه کیس و درایو نوری میشه 150. این یعنی من 150 تو محاسباتم اشتباه کردم. حالا با این پول چیکار میشه کرد؟
یا میشه 4GB رم دیگه اضافه کرد یا 50 گذاشت روش و یه هارد 1TB خرید یا میشه کسری بودجه احتمالی برای خرید R9 270X رو پر کرد.
کسی که بودجه محدود برای خرید سیستم گیمینگ داره بهتره فعلاً از هارد PC قبلیش استفاده کنه تا اینکه GTX 750Ti رو جایگزین R9 270X کنه و هارد جدید بخره.

هیچ آدم عاقلی پاور سیستم جدیدشو رو پایه کارت GTX 750Ti انتخاب نمیکنه. این کارت عملکرد خوبی داره و نسبت به کارت‌های هم رده خودش خیلی کم مصرفه که یک امتیاز بزرگ محسوب میشه. ولی مشکل وقتی پیش میاد که تو به هر دلیلی مجبور باشی کارت گرافیک سیستمو عوض کنی (مثلاً کارت بعد از یک سال خراب شه و گارانتی هم 750Ti موجود نداشته باشه که برات تعویضش کنه، بجاش یه کارت دیگه تو همون رده بهت بده و اختلاف قیمتش رو باهات حساب کنه). اونوقت باید پاور رو دوباره از جیب بخری...
تو سیستمی که پیشنهاد دادی غیر از کارت گرافیک و پاور ضعیفتر مادربردی هم که گفتی قدیمی تره و بجاش هارد 1TB و 4GB رم بیشتر گنجوندی...
پس به نظرت هارد و رم قطعات اصلی هستند و برای خریدشون باید از مادربرد، گرافیک و پاور سیستم کم کرد درسته؟

1: همین جوریشم، بدون هارد شما 250 بیشتر از بودجه خرج کردی!
2: طوری میگی گرافیک 800 تومنی، کسی ندونه فکر میکنه گرون ترین گرافیک بازاره!
این گرافیک، یه گرافیک متوسط هست...
طولش حدود 20 سانتی متره که تو تمام کیس ها جا میشه!چندان به تهویه قوی هم نیاز نداره...(منظورم GTX750ti هست)
3:این سیستم با گرافیک GTX780 ، در پیک مصرف انرژی هم به 480 وات نمیرسه! کو تا 600 وات؟؟؟
4:کاربر چیزی در مورد هارد نگفته!شما بجای ایشون تصمیم میگیرید که از هارد قبلی استفاده کنه؟ شاید مشکل دار هست! شاید خراب شده؟ شاید خیلی قدیمی هست!؟

*خلاصه شما بدون خبر کاربر:
1:بودجه رو افزایش دادید!

2:تصمیم گرفتید هارد قبلی ایشون مناسب هست و بهتره از همون استفاده کنه!

3:پاوری پیشنهاد دادید که چند صد وات بیشتر از نیاز هست...

4:بیشتر از 10% بودجه رو برای کیس در نظر گرفتید!

5:مادربورد گرونقیمتتر! کیس با قیمت فضایی! گرافیک گرونتر! هزینه بیشتر از بودجه!پاور خیلی بیشتر از نیاز!
موارد بالا رو انجام دادید ولی رم رو 4 گیگ برداشتید!؟

1376MAXIMUM
07-07-2014, 13:32

کیس گرون تر فقط امکانات بیشتر میده که جانبی هست معمولا مثلا بتونی اس اس دی رو سریع از سقف کیس اضافه کنی و نمیدونم کنترل سرعت برای فن ها و یکی یا دوتا پورت یو اس بی بیشتر یا کمتر داشتن و چیزای این طوری که خیلی مهم نیست یا نمیدونم کولر ۱۵ سانت بیشتر بزاری مثلا ۱۷ سانت بزاری و نمیدونم واتر کولر بزاری یا نزاری یه چیزای این طوریه تفاوتش که روی سیستم۲ ملیونی کسی واتر کولر ۵۰۰-۶۰۰ تومانی می زاره ۱۰۰٪ و یا گرافیکی که نصف بودجه رو مصرف کنه مگر این که از نظر بقیه قطعات کم نیاره سی پی یو و مین بورد و .... اوکی باشه بعد نصف بودجه مونده خوب کارت گرافیک رو هرچی قوی تر تونست بر میداره میره اصلا ۴ تا تیتان میخره اونم بلک ۱۷ ملیون هم پولشو میده بعد هم شما با سیستم ۲ ملیونی نمیتونی بگی خوب میخواهم پاور رو مثلا ۱۰۰۰ وات بردارم چون ممکنه یه روزی برسه که بخواهم اس ال ای یا کراس فایر کنم مین بوردی هم بر نمیداریم که املانات زیادی داشته باشه مثلا بتونه اس ال ای رو ساپورت کنه یا نمیدونم قابلیت اورکلاک داشته باشه یا واتر کولر روش باشه و بتونیم چیپ ها و ... مدار تغذیه رو خنک نگه داریم که یه روزی شاید اورکلاک رکود خ‌استیم بزنیم مشکلی نباشه یع به هزینه های این طوری سیستم باید مشخض باشه که برای چی داره استفاده میشه سیستم گیم هست رندینگ هست سیستم خونگی هست یه اداریه یا سرور هست چیه به چه دردی میخوره نه این که هر قسمتی مال یه جایی باشه یه تیکه سرور یکی مال گیم و یکی مال خونگی یه تیکه برای گیم

kaveh-gh
07-07-2014, 15:56
1: همین جوریشم، بدون هارد شما 250 بیشتر از بودجه خرج کردی!
2: طوری میگی گرافیک 800 تومنی، کسی ندونه فکر میکنه گرون ترین گرافیک بازاره!
این گرافیک، یه گرافیک متوسط هست...
طولش حدود 20 سانتی متره که تو تمام کیس ها جا میشه!چندان به تهویه قوی هم نیاز نداره...(منظورم GTX750ti هست)
3:این سیستم با گرافیک GTX780 ، در پیک مصرف انرژی هم به 480 وات نمیرسه! کو تا 600 وات؟؟؟
4:کاربر چیزی در مورد هارد نگفته!شما بجای ایشون تصمیم میگیرید که از هارد قبلی استفاده کنه؟ شاید مشکل دار هست! شاید خراب شده؟ شاید خیلی قدیمی هست!؟

*خلاصه شما بدون خبر کاربر:
1:بودجه رو افزایش دادید!

2:تصمیم گرفتید هارد قبلی ایشون مناسب هست و بهتره از همون استفاده کنه!

3:پاوری پیشنهاد دادید که چند صد وات بیشتر از نیاز هست...

4:بیشتر از 10% بودجه رو برای کیس در نظر گرفتید!

5:مادربورد گرونقیمتتر! کیس با قیمت فضایی! گرافیک گرونتر! هزینه بیشتر از بودجه!پاور خیلی بیشتر از نیاز!
موارد بالا رو انجام دادید ولی رم رو 4 گیگ برداشتید!؟
با اینکه میدونم بحث کردن با تو هیچ نتیجه‌ای جز تلف کردن وقت نداره جوابتو میدم

1- تو و برو بچه‌های جان‌نثارت مگه وکیل وصی مردمین؟ استارتر هنوز خودش یک کلمه حرف نزده که با پیشنهاد‌های داده شده مشکلی داره یا نه.
به استارتر پیشنهاد شده هارد نخره، 4GB رم بعداً اضافه کنه تا بتونه بودجه رو صرف گرافیک کنه. اینجوری میتونه با 2100 سیستمو جمع کنه و در آینده 350 برای خرید رم و هارد هزینه کنه.

2- این 2100 که در بالا گفتم با احتساب حرف تو راجع یه کیس و درایو نوریه. بحثی نیست، من هم قبول دارم بهتره 150 از بودجه زنده شه.

3- کجا خوندی که یه سیستم با GTX 780 در حالت فول لود کمتر از 480وات برق مصرف میکنه؟! یه نگاه به این لینک‌ها بندازی میبینی حداقل پاوری که برای یه سیستم معمولی با کارت GTX 780 نیاز هست 600 واته که البته این حداقل هستش
در مورد R9 270X هم حداقل 500 وات پاور برای سیستمی با این کارت توصیه شده. با این توضیحات اصلاً فکر نمیکنم خرید 600 وات پاور برای این سیستم کار غیر معقولی باشه.
البته با شناختی که من ازت دارم بعد از دیدن لینک‌ها میای میگی: «چرا 600وات؟! 550 وات کاملاً کافیه!!!»
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رفیق شما استاد بزرگنمایی و غلو کردنی!
پاور 600 وات «چندصد وات» بیشتر از نیازه؟!
چندصد وات؟!!!!! مگه کلش چند واته؟ :))))))

ضمناً در پست اول به استارتر گفته شده "اگه امکان افزایش بودجه تا 250 دارید سیستم زیر پیشنهاد میشه"

همینطور در ادامه پیشنهاد شده اگر امکان افزایش بودجه نیست کارت R7 260X رو جایگزین کنند.

amir200812
07-07-2014, 17:26
با اینکه میدونم بحث کردن با تو هیچ نتیجه‌ای جز تلف کردن وقت نداره جوابتو میدم

1- تو و برو بچه‌های جان‌نثارت مگه وکیل وصی مردمین؟ استارتر هنوز خودش یک کلمه حرف نزده که با پیشنهاد‌های داده شده مشکلی داره یا نه.
به استارتر پیشنهاد شده هارد نخره، 4GB رم بعداً اضافه کنه تا بتونه بودجه رو صرف گرافیک کنه. اینجوری میتونه با 2100 سیستمو جمع کنه و در آینده 350 برای خرید رم و هارد هزینه کنه.

2- این 2100 که در بالا گفتم با احتساب حرف تو راجع یه کیس و درایو نوریه. بحثی نیست، من هم قبول دارم بهتره 150 از بودجه زنده شه.

3- کجا خوندی که یه سیستم با GTX 780 در حالت فول لود کمتر از 480وات برق مصرف میکنه؟! یه نگاه به این لینک‌ها بندازی میبینی حداقل پاوری که برای یه سیستم معمولی با کارت GTX 780 نیاز هست 600 واته که البته این حداقل هستش
در مورد R9 270X هم حداقل 500 وات پاور برای سیستمی با این کارت توصیه شده. با این توضیحات اصلاً فکر نمیکنم خرید 600 وات پاور برای این سیستم کار غیر معقولی باشه.
البته با شناختی که من ازت دارم بعد از دیدن لینک‌ها میای میگی: «چرا 600وات؟! 550 وات کاملاً کافیه!!!»

رفیق شما استاد بزرگنمایی و غلو کردنی!
پاور 600 وات «چندصد وات» بیشتر از نیازه؟!
چندصد وات؟!!!!! مگه کلش چند واته؟ :))))))

ضمناً در پست اول به استارتر گفته شده "اگه امکان افزایش بودجه تا 250 دارید سیستم زیر پیشنهاد میشه"

همینطور در ادامه پیشنهاد شده اگر امکان افزایش بودجه نیست کارت R7 260X رو جایگزین کنند.

برای محاسبه پاور مورد نیاز سیستم میتونید از محاسبگر پاور مصرفی کولرمستر استفاده کنید!
اون پردازنده و گرافیک 780 در پیک مصرف 470 و خورده ای مصرف داره!(البته خوب بهتره حداقل پاور 600 وات انتخاب بشه! ولی برای 780 نه 750ti!)

kaveh-gh
07-07-2014, 17:33
پاور مورد نیاز برای GTX 750Ti اصلاً با R9 270X برابر نیست، منم 600 وات پاور رو برای GTX 750Ti پیشنهاد ندادم!
چرا عادت داری همیشه یه جوابی بدی؟
این جواب‌ها بعضی وقت‌ها میتونه بی اعتبارت کنه... برای خودت میگم.

1376MAXIMUM
07-07-2014, 18:31
پاور مورد نیاز برای GTX 750Ti اصلاً با R9 270X برابر نیست، منم 600 وات پاور رو برای GTX 750Ti پیشنهاد ندادم!
من ۲ساله این جا دارم فعالیت میگنم این اقایی که به خیال خودت داری اعتبارش رو از بین میبری و حرف هاش رو بی اعتبار میکنی این قدر کارش خوب هست که با این حرفات داری خودت رو خراب میکنی تازه اومدی اینجا با کاربری مثل ایشون کل میندازی بچه از کارات و حرف هات معلومه که تازه کاری و تعصبی هم هستی سیستم خوب همه چیزش به هم میخونه با بودجه کمتر از ۴ تومان هم نمیشه اینده نگری هایی که تو میخواهی بکنی رو کرد که البته خیلی هم کم به درد میخوره و فقط به کار یک شخص کاملا حرفه ای میخوره کسی که هر روز داره سیستم عوض میکنه ارتقا میده و اورکلاک و .... داره نه کاربری که گیم سنگین ترین کارشه این طوری فقط زیاده روی و اسراف تو یک قسمت انجام شده یک جای دیگه کم گذاشته شده نمیان رو سیستم ۲ تومانی ۲۰۰-۳۰۰ تومان کیس بزارن فوقش ۱۵۰ که یک ایکس وان میشه
بیشتر باید از چیزای دیگه بزنی و یا مثل شما ماست مالی کنی اره اگر به ۴ گیگ رم ختم بود یه چیزی هارد رو هم زدی ازش

amir200812
07-07-2014, 19:21

این سیستم با 270x هم در پیک مصرف هم کمتر از 420 وات مصرف میکنه!
*420 وات در پیک مصرف هست که تمام قطعات روی 100% لود باشه که خیلی کم پیش میاد! وگرنه حداقل پاور پیشنهادی 370 وات هست...

دوست عزیز، اینجا جای بحث و کل کل نیست!
دوستانی میان تا دوستانی که حرفه ای تر هستند اونا رو راهنمایی کنن.
نه اینکه هر کس نظر خودش رو با بحث و کل کل به طرف مقابل بقبولونه...
منی که شما داری اعتبارم رو زیر سوال میبری، 12 ساله درگیر سیستم های کامپیوتری هستم و در طول این 12 سال هم 2 مدرک دانشگاهی در زمینه کامپیوتر گرفتم.

امید رض
07-07-2014, 19:30
این سیستم با 270x هم در پیک مصرف هم کمتر از 420 وات مصرف میکنه!
*420 وات در پیک مصرف هست که تمام قطعات روی 100% لود باشه که خیلی کم پیش میاد! وگرنه حداقل پاور پیشنهادی 370 وات هست...

دوست عزیز، اینجا جای بحث و کل کل نیست!
دوستانی میان تا دوستانی که حرفه ای تر هستند اونا رو راهنمایی کنن.
نه اینکه هر کس نظر خودش رو با بحث و کل کل به طرف مقابل بقبولونه...
منی که شما داری اعتبارم رو زیر سوال میبری، 12 ساله درگیر سیستم های کامپیوتری هستم و در طول این 12 سال هم 2 مدرک دانشگاهی در زمینه کامپیوتر گرفتم.
نمیخوام سابقتو خراب کنم ازقول cj مدرکتو خریدی اونم دوتا یاعلی 10تامیگرفتی خخخخخخخ

amir200812
07-07-2014, 19:37
نمیخوام سابقتو خراب کنم ازقول cj مدرکتو خریدی اونم دوتا یاعلی 10تامیگرفتی خخخخخخخ

تازه مدرک سوم هم در زمینه امنیت شبکه های کامپیوتری در سطح کارشناسی ارشد در راه هست...:n05:

mohammad varaste
07-07-2014, 19:42
ممنون از دوستان بابت راهنمایی
من یک هارد 500 دارم نمیدونم به کار بیاد یا نه
اگر به کار بیاد که خیلی خوب میشه و هزینه ای کمتر میشه
هرچند که یه خورده کم میارم اما میشه بعدا اکسترنال خرید
ممنون از هر دو دوست بابت پاسخگویی:n16:

mohammad varaste
07-07-2014, 19:44
سر همین سیستم فعلی نمیشه یه گرافیک بهتر سوار کرد ؟
از کجا باید بفهمم که سیستمم حداکثر تا چه گرافیکی میشه روش نصب کرد ؟:n16:

amir200812
07-07-2014, 20:26

هر گرافیکی که دلت بخواد...

ولی خوب اگه بخوای بیشتر از 400~500 برای گرافیک هزینه کنی، پردازنده و ... برای گرافیک محدودیت ایجاد میکنه!
و برای داشتن حداکثر کاراییش باید در آینده پردازنده و مادربورد و ... هم عوض بشه...

mohammad varaste
07-07-2014, 21:28
هر گرافیکی که دلت بخواد...

ولی خوب اگه بخوای بیشتر از 400~500 برای گرافیک هزینه کنی، پردازنده و ... برای گرافیک محدودیت ایجاد میکنه!
و برای داشتن حداکثر کاراییش باید در آینده پردازنده و مادربورد و ... هم عوض بشه...
ep31-ds3l مدل مادربرد بنده هستش
شما خودت چه گرافیکی رو پیشنهاد میکنی ؟

الان دو دل هستم بین اینکه همین سیستم قدیمی رو یه گرافیک بهش اضافه کنم یا کلا یه سیستم جدید بگیرم
تا 2 تومن میتونم خرج کنم ولی اگه یه گرافیکی بگیرم که تا یکی دوماه باهاش کارم راه بیوفته احتمالا بعدش 4-5 تومن کلا یه سیستم دیگه بگیرم

1376MAXIMUM
07-07-2014, 21:30
با افزایش ۲۰۰ تومانی بودجه پیشنهاد میکنم gtx760 یا r9 270x بگیرید که بهتر هستند ولی خوب ۲۰۰ افزایش لازمه وگرنه همین سیستم بد نیست و تایید میشه از طرف من سیستم اقا امیر

mohammad varaste
07-07-2014, 22:09
با تشکر از شما دوست عزیز اما
من منظورم از سیستم فعلی سیستم خودم بود

amir200812
08-07-2014, 00:10
ep31-ds3l مدل مادربرد بنده هستش
شما خودت چه گرافیکی رو پیشنهاد میکنی ؟

الان دو دل هستم بین اینکه همین سیستم قدیمی رو یه گرافیک بهش اضافه کنم یا کلا یه سیستم جدید بگیرم
تا 2 تومن میتونم خرج کنم ولی اگه یه گرافیکی بگیرم که تا یکی دوماه باهاش کارم راه بیوفته احتمالا بعدش 4-5 تومن کلا یه سیستم دیگه بگیرم

با این شرایط شما یه GTX770 بگیرید + پاور
با سیستم فعلی، شاید حتی 50% قدرت گرافیک رو هم نگیری، ولی اگه 2~3 ماه بعد سیستم رو عوض کنید و یه پردازنده i5 بندازید کنار این گرافیک، به هیچ گیمی نه نمیگه:n02:

mohammad varaste
08-07-2014, 01:06
امیر جان اینطوری باز میشه حدود 1تومن
من نمیخوام برا این سیستم بیشتراز 600-700تومن خرج کنم لطفا یه گرافیک دیگه معرفی کنین
درضمن همون پاور پست اول خوبه ؟

mohammad varaste
08-07-2014, 01:21
داداش شرمنده زیاد پرسیدم
این پست آخرمه قول میدم:n02:
بین این دو گرافیک تفاوت زیادی وجود داره ؟ منظورم اینه که ارزش 100تومن بیشتر رو داره ؟
ASUS GTX 650 Ti Dual
ASUS GTX 750 Ti OC

یک سوال دیگه هم دارم
اونم اینکه من میخوام بازی watch dogs رو بازی کنم حداقل گرافیک مورد نیازش
Nvidia Geforce GTX 460 هستش
با گرافیکهای بالا کارم راه می افته ؟
راستی رم خیلی تاثیر داره تو اجرای بازی ؟
چون مثلا همین بازی که مثال زدم رم 6 میخواد
یا مثلا cpu 2.66 میخوادش که cpu من 2.50 هستش

1376MAXIMUM
08-07-2014, 06:39
من نمیخوام برا این سیستم بیشتراز 600-700تومن خرج کنم لطفا یه گرافیک دیگه معرفی کنین
گرافیک رو بردار بعد بزار رو سیستم جدید چه کاریه الان یه ضعیف بگیری و بعد دوباره پول بدی همون گرافیک رو با یه پاور بردار بعد سیستم رو مین بوردش رو عوض کن البته کیست رو هواست باشه که تهویش خوب باشه تو دمای بالا کار نکنه کارت

amir200812
08-07-2014, 07:23

فکر کردم میخوای 2 تومن رو هزینه کنی:n02:

بنظر من R7 260x با حدود قیمت 540 گزینه بهتری نسبه به 650ti هست ( با قیمت کمتر حدود 10% قویتر هست)
برای گزینه قویتر 750ti با حدود قیمت 700 و R9 270 با حدود قیمت 750 میتونه انتخاب خوبی باشه (R9 270 گرونتره ولی حدود 10% قویتره)

بازی هایی که نوشته رم 6 میخواد، با رم 4 هم بالا میاد، ولی خوب ممکنه تو بعضی جا ها کمی کم بیاره!
در کل مشکل خیلی بزرگی ایجاد نخواهد کرد و میتونید باهاش سر کنید تا سیستم جدید رو تهیه کنید...

اون پردازنده هم خودمم نمیدونم چرا فرکانس رو مینویسن!
من 10 سال پیش یه P4 داشتم که 3.6GHz بود! ولی حالا i7-3770 دارم که 3.4GHz هست! یعنی اون P4 بهتره؟:n04:
*در کل پردازنده هم مثل رم هست، اجرا میکنه ولی ممکنه تو بعضی جا ها کمی، کم بیاره که میتونید باهاش سر کنید...

یادم نیست، گفتی پاورت چی هست؟

امید رض
08-07-2014, 08:14

r7 260xقویتر از gtx750tiهستش

amir200812
08-07-2014, 08:33

r7 260xقویتر از gtx750tiهستش

این که تست نیست!
از نظر تئوری و مشخصات سخت افزاری مقایسه کرده.

750ti تو Crysis 3 با تنظیمات 1080p - Very High preset + 16xAF + 2xSMAA تعداد فریمی که گرفته 20.4 هست در حالی که با همین تنظیمات 260x فقط 15.4 فریم گرفته.(حدود 30% نتیجه بهتر گرفته)
750ti در تست های Passmark Direct Compute و Passmark و 3DMark Vantage Graphics هم 15 تا 20 %امتیاز های بیشتری گرفته.

260x فقط تو BioShock Infinite قویتر بوده که حدود 50.9 فریم گرفته در مقابل 750ti حدود 46.7 فریم.(حدود 9% بهتر بوده)

mohammad varaste
08-07-2014, 13:16
gate
pe9000

amir200812
08-07-2014, 13:34
gate
pe9000

من تا حالا اسم این پاور رو هم نشنیدم!
بنظر من یه پاور تهیه کنید، بهتره...

mohammad varaste
08-07-2014, 13:36
ok
مدل پیشنهادیتون چی هستش ؟

amir200812
08-07-2014, 13:50
ok
مدل پیشنهادیتون چی هستش ؟

چون سیستم اصلی رو هنوز تهیه نکردید و برای اینکه در آینده دست شما برای خرید قطعات بازتر باشه، حداقل باید به یک پاور GREEN GP530A-EU تهیه کنید!
حدود قیمت این195 تومنه!

mohammad varaste
08-07-2014, 14:17
ممنون بابت پاسخ.
فعلا یک گرافیک 750 +یک پاور میگیرم