PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بعد از ارتقایه سی پیو

AMNA
02-07-2014, 15:50
درود. سی پیوهه اینتل پنتیوم 4 مدل 650 داشتم. ارتقا دادم بهcore 2 duo E6850 هر وقت پی سی رو روشن میکنم. یه صفحه میاد کهمشخصلته بایوسو ورژنشوزده اسم سی پیو تستینگ مموری وسطه صفحه هم اینو زدهCMOS CHECKSUM EROOR-DEFAULTS LOADEDاخره صفحه هم گفته با دکمه اف 1 ادامه دهید یا با زدن دلیت برید به بایوس ستاپ.البته با توجه به این لینک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جلویه سی پیو زده FD.نمیدونم مشکلش چیه لطفا کمکم کنین.:n16:

EXTREME
02-07-2014, 16:54
شما بعد از نصب سی پی یو حتما ویندوز رو عوض کنید

برای اون ارور سیستم رو خاموش کنید از برق بکشید باتری مین رو دربیارید جاهای باتری رو اتصال بدید باتری رو بزاردی و سیستم رو روشن کنید برید داخل بایوس و تاریخ و ساعت درست رو ست کنید و تنظیمات رو ذخیره کنید بوت اولیه سیستم هم رو هارد باشه

اگه بازم تنظیمات تاریخ به هم خورد به دلیل خالی شدن بایوس است که هم میتونه از جای باتری مین باشه هم خود باتری هم پاور

بهتره بایوس مین هم آپدیت بشه

AMNA
02-07-2014, 17:07
شما بعد از نصب سی پی یو حتما ویندوز رو عوض کنید

برای اون ارور سیستم رو خاموش کنید از برق بکشید باتری مین رو دربیارید جاهای باتری رو اتصال بدید باتری رو بزاردی و سیستم رو روشن کنید برید داخل بایوس و تاریخ و ساعت درست رو ست کنید و تنظیمات رو ذخیره کنید بوت اولیه سیستم هم رو هارد باشه

اگه بازم تنظیمات تاریخ به هم خورد به دلیل خالی شدن بایوس است که هم میتونه از جای باتری مین باشه هم خود باتری هم پاور

بهتره بایوس مین هم آپدیت بشه

ممنونم از جوابتون. اتفاقا باطریو در اوردم بعده چند دقیقم جا زدم. ولی باز ارور داد.تو سایته گیگا جلویه مدله سی پیو زدهfdمنظورش اینه این ورژن رو دانلود و بایوسو اپدیت کنم؟البته با همین ورژن بایوس اپدیته ها؟ بازم با همین ورژن اپدیتش کنم؟راستی یه سئواله دیگه اگر باطری پشتبان رو سیستم نباشه چه اتفاقی ممکنه بیفته؟بازم ممنون از راهنماییهایه شما.:n16:

EXTREME
02-07-2014, 18:03
ممنونم از جوابتون. اتفاقا باطریو در اوردم بعده چند دقیقم جا زدم. ولی باز ارور داد.تو سایته گیگا جلویه مدله سی پیو زدهfdمنظورش اینه این ورژن رو دانلود و بایوسو اپدیت کنم؟البته با همین ورژن بایوس اپدیته ها؟ بازم با همین ورژن اپدیتش کنم؟راستی یه سئواله دیگه اگر باطری پشتبان رو سیستم نباشه چه اتفاقی ممکنه بیفته؟بازم ممنون از راهنماییهایه شما.:n16:

اگه این ورژن آخر است دیگر نیازی نیست دوباره آپدیت کنید

تنظیماتی که تو بایوس گفتم رو انجام دادید؟

بهتره با یک باتری دیگه هم تست کنید

باتری مین نباشه بایوس خالی میشه تاریخ و سایعت یستم به هم میخوره و هر تغییری در بایوس ایجاد کنید با خاموش شدن سیستم به حالت قبل برمیگرده البته مشکلات دیگه ای هم میتونه به ندرت ایجاد کنه مثل تصویر ندادن

AMNA
02-07-2014, 21:04
اگه این ورژن آخر است دیگر نیازی نیست دوباره آپدیت کنید

تنظیماتی که تو بایوس گفتم رو انجام دادید؟

بهتره با یک باتری دیگه هم تست کنید

باتری مین نباشه بایوس خالی میشه تاریخ و سایعت یستم به هم میخوره و هر تغییری در بایوس ایجاد کنید با خاموش شدن سیستم به حالت قبل برمیگرده البته مشکلات دیگه ای هم میتونه به ندرت ایجاد کنه مثل تصویر ندادن
تغییراتیو که گفتین انجام دادم تویه بایوس دیگه اون پیغامه ارور نمیاد.ولی fsbسی پو جدید 1333 هست.بنظرتون تغییراتی تو بایوس اعمال نکنم؟البته ت اون صفحه که ماله سایته گیگا هستش زده run at fsb 800 mhz

EXTREME
03-07-2014, 09:28
تغییراتیو که گفتین انجام دادم تویه بایوس دیگه اون پیغامه ارور نمیاد.ولی fsbسی پو جدید 1333 هست.بنظرتون تغییراتی تو بایوس اعمال نکنم؟البته ت اون صفحه که ماله سایته گیگا هستش زده run at fsb 800 mhz

خوب مین شما حدکثر fsb که ساپورت میکنه 800 است و fsb سی پی یو شما 1333 یا سیستم در این حالت بوت نمیشه یا اگه بوت بشه به همون مقدار 800 محدود میشه که برای شما هم فکر کنم همینطوری شده مقدارشم از بایوس نمیشه تغیبر داد به صورت مستقیم مگر ایتکه کلاک پایه رو زیاد کنید یعنی همون cpu host controller که با اینکار هم فرکانس سی پی یو زیاد میشه هم رم هم fsb هم فرکانس چیپ شمالی که باید اصولی اینکار انجام بشه ی

یک عکس از تب اصلی نرم افزار cpu-z بزارید اینجا من مقدار fsb رو ببینم

AMNA
03-07-2014, 09:28
این قسمت تویه بایوس چیه؟C.I.A.2که گزینه هاشم چند تان از جمله توربو وFULL TRUSTواین گزینهCPU HOST CLOCK CONTROL?که وقتی اینیبلش میکنم :n13:این گزینه فعال میشهCPU HOST FREQUNCY (MHZ

AMNA
03-07-2014, 09:30
خوب مین شما حدکثر fsb که ساپورت میکنه 800 است و fsb سی پی یو شما 1333 یا سیستم در این حالت بوت نمیشه یا اگه بوت بشه به همون مقدار 800 محدود میشه که برای شما هم فکر کنم همینطوری شده مقدارشم از بایوس نمیشه تغیبر داد به صورت مستقیم مگر ایتکه کلاک پایه رو زیاد کنید یعنی همون cpu host controller که با اینکار هم فرکانس سی پی یو زیاد میشه هم رم هم fsb هم فرکانس چیپ شمالی که باید اصولی اینکار انجام بشه ی

یک عکس از تب اصلی نرم افزار cpu-z بزارید اینجا من مقدار fsb رو ببینم
نه 1333 رو هم مینم ساپورت میکنه.:n16:

EXTREME
03-07-2014, 09:34
اصلش همون 667 و 800 است منتها با این ورژن بایوستون سی پی یو های با 1333 هم بوت میشه وگرنه در حالت عادی با این سی پی یو نباید سیستمتون بوت میشد

AMNA
03-07-2014, 09:51
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم یه عکس از CPUZ

EXTREME
03-07-2014, 12:08
اینم یه عکس از CPUZ

بله الان سی پی یو با fsb 800 داره کار میکنه

AMNA
04-07-2014, 08:33
به مشکله عجیبی برخوردم.میخام ویندوزو عوض کنم بعد ری استارت که میکنم اون قسمت میاد که میگه هر کلیدیو فشار دهید برایه بوت از سی دی رام.وقتی میاد هر کلیدی از کیبوردو فشار میدم نمیره رو قسمته نصبه ویندوز.قبل از عوض کردنه سی پیو این مشکلو نداشتم.اینو چیکارش کنم؟:n13:ویندوزمم سونه.

EXTREME
04-07-2014, 08:50
به مشکله عجیبی برخوردم.میخام ویندوزو عوض کنم بعد ری استارت که میکنم اون قسمت میاد که میگه هر کلیدیو فشار دهید برایه بوت از سی دی رام.وقتی میاد هر کلیدی از کیبوردو فشار میدم نمیره رو قسمته نصبه ویندوز.قبل از عوض کردنه سی پیو این مشکلو نداشتم.اینو چیکارش کنم؟:n13:ویندوزمم سونه.

کیبوردتون یو اس بی است ؟

AMNA
05-07-2014, 09:28
کیبوردتون یو اس بی است ؟
بله یو اس بیه. تو بایوس قسمته کیبورد یو اس بی رو فعال کردم مشکل حل شد ممنون.:n16: