PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتاق خواب - Bedroom

M0hsen3D
21-06-2014, 22:20
سلام ,
به تازگی به arch-viz وارد شدم و این جزو اولین کارام هست گفتم بزارمش اینجا ببینم نظرتون چیه و فرومم شلوغ تر شه :-}

تماما در بلندر کار شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SSS_HHH_OOO
22-06-2014, 03:08
آخجون کار جدید
رندرت که خوب شده احسنت
فقط اتاق خالیه
بالشتت هم یکم چین و چروک داشت بهتر میبود

M0hsen3D
22-06-2014, 12:02
ممنون
اره بالشتا رو باس چین و چروک اضافه میکردم که دیگه گفتم اینو همینجوری بزنم بره دیگه : دی

البته به خاطر محدودیت رم گرافیک (با cuda رندر میگیرم) نمیتونم صحنه ای که میزنم رو خیلی شلوغ کنم چون همین صحنه راحت 1.6 گیگ رم گرافیک رو پر کرد با cpu هم رندر بگیرم 4 5 ساعت طول میکشه ولی 30 مین طول کشیده با گرافیک.

kamron_devil
22-06-2014, 13:11
خیلی هم قشنگ محسن واچ داگز جان
مخصوصا اینکه با بلندر کار می کنی.

M0hsen3D
22-06-2014, 14:29
مخصوصا اینکه با بلندر کار می کنی. راستی اگر دوست داشتی آموزش بلندر بساز و سایت
persiantutors.com
آپش کن. یکمی بلندر هم تو ایران جا بیفته اینطوری
ممنون
دوس دارم اما اوضاع مالیم نمیزاره از این کارا بکنم وگرنه خودم خیلی دوس دارم این همه مدت بلندر کار کردم حالا باعث شم بقیه هم یاد بگیرن و بلندر توسعه پیدا کنه.

Lord-Voldemort
22-06-2014, 16:01
سلام محسن جان
آفرین
من یه چیزی که توی کارها ایرانی خیلی مشاهده می کنم . استفاده نکردن از مدل آمادست ، شما اگه از یه تخت آماده استفاده کرده بودی ، کارت 40 یا 50 درصد فرق می کرد .
لایت بالانس کار خوب نیست سعی کن نور رو کنترل کنی ، صحنه باید کاملا روشن باشه .
هیچ چیز رو خام رها نکن ، مثل دیوار سمت چپی
از مدل آماده واسه میز های کناری استفاده کن .
لایت بلومی که به پنجره دادی احسنت داره
کف کارت تکسچرش اصلا خوب نیست و تایلش اصلا معلوم نیست یعنی بامپ قوی نداره ...
نویز تو کارت بی داد می کنه ...
به قول شهاب شلوغ پلوغش کن ...
کارهای خارجی رو ببین و ازشون ایده بگیر....

مخصوصا اینکه با بلندر کار می کنی. راستی اگر دوست داشتی آموزش بلندر بساز و سایت
persiantutors.com
آپش کن. یکمی بلندر هم تو ایران جا بیفته اینطوری

تبلیغ سایت دیگه :n24:
مگه اینجا بخش آموزش نداره :n24::n02:

M0hsen3D
22-06-2014, 17:18
سلام لورد جان ,
ممنون بابات این نظر خیلی خوبت حتما به این موارد که گفتی دقت میکنم و تو کارای بعدی مد نظرم قرار میدم :n16:
اما در مورد مدل اماده من زیاد از مدل اماده استفاده نمیکنم یعنی کلا اون چیزی که میخوام معمولا نیست و سعی میکنم با کفیت خوب خودم بسازمش و تو کارای بعدی از بعضی مدل های مورد نیاز کارای قبلیم با تغییراتی استفاده کنم.

ممنون

Lord-Voldemort
22-06-2014, 17:37
سلام لورد جان ,
ممنون بابات این نظر خیلی خوبت حتما به این موارد که گفتی دقت میکنم و تو کارای بعدی مد نظرم قرار میدم :n16:
اما در مورد مدل اماده من زیاد از مدل اماده استفاده نمیکنم یعنی کلا اون چیزی که میخوام معمولا نیست و سعی میکنم با کفیت خوب خودم بسازمش و تو کارای بعدی از بعضی مدل های مورد نیاز کارای قبلیم با تغییراتی استفاده کنم.

ممنون

خوبه که می خوای خودت بسازی،ولی به نظرت کارت به خوبی کارهای آماده میشه؟ . مثلا در مورد تخت اصلا نباید از خود نرم افزار مثل مکس و بلندر استفاده کرد بلکه باید از marvelous استفاده کنی ، نرم افزاری که برای این کار به وجود اومده و توسعه داده شده، استفاده از مدل آماده هیچ مشکلی نداره، و هیچ خجالتی بلکه کمک میکنه یه کار حرفه ای رو به دید کاربران بزاری....

ehsan_wwe
22-06-2014, 17:38
لرد جان ما اگه با بلندر کار میکنیم چون احساس میکنیم شرف و اخلاق نمیزاره دزدی کنیم
خارجی ها با در آمدی که از دلار دارن می تونن مدل آماده بخرن ولی ما نه ماها می دزدیم مثل آب خوردن بدون کمی فشار رو وژدان:n01:

Lord-Voldemort
22-06-2014, 17:50
لرد جان ما اگه با بلندر کار میکنیم چون احساس میکنیم شرف و اخلاق نمیزاره دزدی کنیم
خارجی ها با در آمدی که از دلار دارن می تونن مدل آماده بخرن ولی ما نه ماها می دزدیم مثل آب خوردن بدون کمی فشار رو وژدان:n01:

سلام احسان
اصلا خوب نیست اینجا بحث کنیم، تاپیک مردم؟؟ :دی
الان شما ویندوزت رو خریدی؟!
بعدم خوب نیست کسایی که با مکس و بقیه نرم افزار ها کار میکنن متهم به دزدی کنیم....

بعد مدل اماده رایگان فراوونه من نگفتم از پولی ها باشه اصل قضیه سره کیفیت خروجی هست...

M0hsen3D
22-06-2014, 18:03
خوبه که می خوای خودت بسازی،ولی به نظرت کارت به خوبی کارهای آماده میشه؟ . مثلا در مورد تخت اصلا نباید از خود نرم افزار مثل مکس و بلندر استفاده کرد بلکه باید از marvelous استفاده کنی ، نرم افزاری که برای این کار به وجود اومده و توسعه داده شده، استفاده از مدل آماده هیچ مشکلی نداره، و هیچ خجالتی بلکه کمک میکنه یه کار حرفه ای رو به دید کاربران بزاری....
خب ببین به عنوان مثال ساختن یه مبل چرمی که توش باید اسکالپت هم کرد برای چین و چروکش که از یه تخت سخت تر در میاد (تختم بالشت و تشکش اینو لازم داره :دی ) پس اونم بریم اماده دانلود کنیم؟ چیش از خودمون میشه دیگه همش اماده اماده اماده :دی
من نمیگم مدل اماده بده یا استفاده ازش خجالت اور هست اما اخه وقتی ادم خودش میتونه تو یه مدت کم خودش بسازش چرا از مدل اماده پولی استفاده کنه؟ (با استفاده هوشمندانه از رایگان ها موافقم که کم هستن اتفاقا با کیفیت هاشون)
مدل اماده رو معمولا هم تو شبیه سازی معماری زیاد استفاده میکنن مخصوصلا مدل ها و صحنه های اماده برای رندر Evermotion رو که اکثرا هم فکر میکنم پولی هست دلیلش هم این هست که معمولا طراح های معماری چیز زیادی از مدل سازی و بعدشم متریال و شیدر و کلا دنیای CG نمیدونن و از اینا استفاده میکنن که هم کیفیت کارشون تضمین شده باشه هم وقتشون تو مسائلی که تخصص ندارن هدر نره.

ehsan_wwe
23-06-2014, 22:27
الان شما ویندوزت رو خریدی؟!
با کمال صداقت بله :n02: و همینطور تمام تجهیزاتم رو
متحم نمیکنم واقعیته اثبات شده است - یک سری نمیدونن - یک سری هم که میدونن خودشونو میزنن به بی خیالی
منم یک زمانی دزدی میکردم - ولی خوب چند سالی هست که این کار زشت رو کنار گذاشتم ( اون تسبیح منو بیارید :n02:)

kamron_devil
24-06-2014, 14:30
در مورد مدل آماده منم موافقم. اصلا علت اینکه الان تو ایران کسی چیزی حالیش نیست این هتسش که شده مدل آماده اکسچرینگ آماده ریگ آماده. پست پرو آماده
یعنی شما 4تا کلیک میکنی.منظورم به کسی خاص نیستش . کلی میگم

در مورد دزدی هم والا منم یک سری 200 گیگ آموزش داشتم که شب ها کلی پول برق دادم دانلود کردم ولی سر همین دزدی پاکش کردم. بعد با خودم نشستم حساب کردم دیدم 2 ضربدر 2 میشه 4
ولی تو ایران میشه 5. چرا چون مثلا شما ویندوز رو باید با ویزا کارت بخری از اون طرف ( اینها که تو ایران هستش همش کلاه برداریه ) بعد دیدم برای خرید ویزا کارت باید کلی پول اضافه به فروشندگان ویزا کارت بدم
دیدم یک ویندوز بگیرم و یک فتوشاپ و یک مکس از 20 میلیون هم میزنه بالا
و اینکه تازه
من خریدم. حالا از کجا کسب درآماد کنم؟ ماشالا همه جا و همه چیز که پارتی بازیه.
بعد دیدم دلار سگ مصب هم 3 هزار تومانه. یعنی باز 1000 تومان بود خوب بود ولی 3000 تومان خیلیه.یعنی مثلا شما یک ویندزو بخوای بخری که ریتیل باشه 300 دلار هستش کم کم. بعد میشه 900 هزار تومان با پول ویزا کارتش میشه 1100 مثلا
بعد 110 میشه حقوق دو ماه. من حقوق دو ماه رو بدم هیچی نخورم. خوب اینجا همه قضیه دزدی تقصیر من نیست. یکمیش هم تقصیر دوت هستش
بچه ها می دونن من همیشه گفتم این کار دزدی هستش و بازم میگم. ولی چاره نداریم
تازه شما ببین
الان مثلا من اومدم ویندوز خونم رو کردم اورجینال
بعد میرم بانک پول بریزم یا بگیرم. اونجا ویندوزش دزدیه. میرم مثلا اسمم رو تو دانشگاه بنویسم. اونجا هم دزده. در کل تو ایران گیر کردیم نه راه پیش داریم نه راه پس

ولی من بازم میگم با مدل آماده مخالفم. حالا شما همه چیز رو مدل کردی یک چیزیش رو بلد نیستی یا وقتش رو نداری یا .... عیب نداره. نه اینکه کل وسایل رو آماده بزاری. بعد متریال هم آماده. یک نور پشت پنجزه. تنظیمات رو هم که قبلا سیو شده. رندر

لرد جان خوبی؟ تبلیغم کجا بوده. سایت من که نیست. سایت یکی از دوستان هستش. منم یک موقع مقاله ترجمه می کنم میزارم. تازه راه افتاده. گفتم معرفی کنیم بچه ها بیان. اونجا هم راه بیفته. خود بچه ها چیز یاد میگیرن. پولی که نیست ما سود کنیم. فعلا که مجانیه. کلی وقت گزاشتیم ترجمه کردیم. همین مقاله ها رو یک سایتی هست ترجمه می کنه میفروشه.

ehsan_wwe
24-06-2014, 16:56
حرف 100 درصد حق - کاملآ به نظر من درست میگین

Lord-Voldemort
24-06-2014, 20:27
کلا بحث جالب و خنده داریه.

خب ببین به عنوان مثال ساختن یه مبل چرمی که توش باید اسکالپت هم کرد برای چین و چروکش که از یه تخت سخت تر در میاد (تختم بالشت و تشکش اینو لازم داره :دی ) پس اونم بریم اماده دانلود کنیم؟ چیش از خودمون میشه دیگه همش اماده اماده اماده :دی
من نمیگم مدل اماده بده یا استفاده ازش خجالت اور هست اما اخه وقتی ادم خودش میتونه تو یه مدت کم خودش بسازش چرا از مدل اماده پولی استفاده کنه؟ (با استفاده هوشمندانه از رایگان ها موافقم که کم هستن اتفاقا با کیفیت هاشون)
مدل اماده رو معمولا هم تو شبیه سازی معماری زیاد استفاده میکنن مخصوصلا مدل ها و صحنه های اماده برای رندر Evermotion رو که اکثرا هم فکر میکنم پولی هست دلیلش هم این هست که معمولا طراح های معماری چیز زیادی از مدل سازی و بعدشم متریال و شیدر و کلا دنیای CG نمیدونن و از اینا استفاده میکنن که هم کیفیت کارشون تضمین شده باشه هم وقتشون تو مسائلی که تخصص ندارن هدر نره.

شما اول ببین ، استفاده از کلمه ببین یه نوع توهینه اینجا رو بخون#19 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اره چه مشکلی داره ؟، شما در صورتی می تونید دانلود (منظورم اینکه استفاده کنید نه اینکه نخرید ، می خواید بخرید می خواین دانلود کنید.)نکنید که بتونید بسازید که از سطح کارتون معلومه نمی تونید و حالا حالا باید تلاش کنید.
بعد منظور من از تخت : تشک ، لحاف ، متکا ، چوب زیر تخت هست. نه فقط چوبش !!!
یعنی چی همه چیز از خودمون باشه شما خونه می سازید می رید تخت و وسایل رو خودتون می سازید یا می رین می خرید ، چرا ؟ چون در حیطه شغلی شما نیست . اینجا هم همینه شما اسکالپتینگ ، مدلینگ ، تکسچرینگ و اینا رو دوست دارین خودتون یه نفره انجام بدین . که اشتباه محضه!! متاسفانه تو ایران اینجوری جا افتاده ....
بازم می گین خودمون می تونیم بسازیم !!

فقط تکه ی بولد شده درسته.
هیچ وقت توی زمینه ای که اطلاعات ندارین اظهار نظر نکنید تازه به این حد.
شما اگه در حد یه اپسیلون دقت می کردین کار آقای Bertrand Benoit رو دیده بودی . اصلا طراحی برتر معماری سال قبل رو دیدی ؟
کار جدیدشون رو چی ؟
.
ایشون که مدل آماده نداشت حالا چند تا مدل آماده دار .
کار ایرانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])همون کار بهزاده که دیدیش ، بهزاد تا جایی که من میدونم خریده
یه کار دیگه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خارجی:
Nylenne Gallery ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینا ساده ترین مثال هایی بود که میشد زد. در مورد اینکه مدل آماده دلیل برتری معماران نیست بلکه نوع چیدمان ، نوع شیدرینگ و تکسچرینگ ، نوع نورپردازی ، اون لایت بالانس ، پست پرو ، ... هست که مهمه
--
در مورد مدل آماده من نگفتم برید دانلود کنید نه گفتم برید بخرید ، من گذاشتم اختیار خودتون .

با کمال صداقت بله :n02: و همینطور تمام تجهیزاتم رو
متحم نمیکنم واقعیته اثبات شده است - یک سری نمیدونن - یک سری هم که میدونن خودشونو میزنن به بی خیالی
منم یک زمانی دزدی میکردم - ولی خوب چند سالی هست که این کار زشت رو کنار گذاشتم ( اون تسبیح منو بیارید :n02:)

حالا شما یه مورد استثنایید ، هستن ایرانی هایی که ورژن اصل استفاده می کنن.
ولی این مسئله دلار و وارد شدن سیاست مثل پشتیبانی نکردن ایرانی ها باعث نقص قانون کپی رایت شده .
مثلا تری دی مکس هول وحوش 10 میلیونه ، وقتی ایران توی لیست این نرم افزار نیست حتی کشورهایی که روی نقشه هیچ کی نمی تونه پیداشون کنه هستن ، چه دلیلی برای من می مونه برم بخرم ...!!
وقتی لینک های پچ ها یا هات فیکس ها برای ایرانی ها تحریم شده توقع داری ما ایرانی ها بریم بخریم ، دست خره!!!

من طرفدار نقص قانون کپی رایت نیستم ، اتفاقا برعکس من می گم ما نمی تونیم پیشرفت کنیم چون کپی رایت نداریم ! توی صفحه ی قبلی منظور من استفاده از مدل آمادست ، حالا چه بخرین چه دانلود کنید.
من خودم خیلی دوست دارم هزینشون رو پرداخت کنم ولی نمیشه . با این دلار و اینا...

در مورد مدل آماده منم موافقم. اصلا علت اینکه الان تو ایران کسی چیزی حالیش نیست این هتسش که شده مدل آماده اکسچرینگ آماده ریگ آماده. پست پرو آماده
یعنی شما 4تا کلیک میکنی.منظورم به کسی خاص نیستش . کلی میگم

در مورد دزدی هم والا منم یک سری 200 گیگ آموزش داشتم که شب ها کلی پول برق دادم دانلود کردم ولی سر همین دزدی پاکش کردم. بعد با خودم نشستم حساب کردم دیدم 2 ضربدر 2 میشه 4
ولی تو ایران میشه 5. چرا چون مثلا شما ویندوز رو باید با ویزا کارت بخری از اون طرف ( اینها که تو ایران هستش همش کلاه برداریه ) بعد دیدم برای خرید ویزا کارت باید کلی پول اضافه به فروشندگان ویزا کارت بدم
دیدم یک ویندوز بگیرم و یک فتوشاپ و یک مکس از 20 میلیون هم میزنه بالا
و اینکه تازه
من خریدم. حالا از کجا کسب درآماد کنم؟ ماشالا همه جا و همه چیز که پارتی بازیه.
بعد دیدم دلار سگ مصب هم 3 هزار تومانه. یعنی باز 1000 تومان بود خوب بود ولی 3000 تومان خیلیه.یعنی مثلا شما یک ویندزو بخوای بخری که ریتیل باشه 300 دلار هستش کم کم. بعد میشه 900 هزار تومان با پول ویزا کارتش میشه 1100 مثلا
بعد 110 میشه حقوق دو ماه. من حقوق دو ماه رو بدم هیچی نخورم. خوب اینجا همه قضیه دزدی تقصیر من نیست. یکمیش هم تقصیر دوت هستش
بچه ها می دونن من همیشه گفتم این کار دزدی هستش و بازم میگم. ولی چاره نداریم
تازه شما ببین
الان مثلا من اومدم ویندوز خونم رو کردم اورجینال
بعد میرم بانک پول بریزم یا بگیرم. اونجا ویندوزش دزدیه. میرم مثلا اسمم رو تو دانشگاه بنویسم. اونجا هم دزده. در کل تو ایران گیر کردیم نه راه پیش داریم نه راه پس

ولی من بازم میگم با مدل آماده مخالفم. حالا شما همه چیز رو مدل کردی یک چیزیش رو بلد نیستی یا وقتش رو نداری یا .... عیب نداره. نه اینکه کل وسایل رو آماده بزاری. بعد متریال هم آماده. یک نور پشت پنجزه. تنظیمات رو هم که قبلا سیو شده. رندر

لرد جان خوبی؟ تبلیغم کجا بوده. سایت من که نیست. سایت یکی از دوستان هستش. منم یک موقع مقاله ترجمه می کنم میزارم. تازه راه افتاده. گفتم معرفی کنیم بچه ها بیان. اونجا هم راه بیفته. خود بچه ها چیز یاد میگیرن. پولی که نیست ما سود کنیم. فعلا که مجانیه. کلی وقت گزاشتیم ترجمه کردیم. همین مقاله ها رو یک سایتی هست ترجمه می کنه میفروشه.

قسمت اول رو که قبلا بهش اشاره کردم.
قسمت کپی رایت هم که همه موافقن
بله خوشبختانه خوبم ، قانون قانونه گذاشتن لینک سایت دیگه یعنی تبلیغات اون سایت حالا چه مال خودت باشه چه مال دیگران. مگه برای معرفی باشه .!
-
من یه چیزی کلیی که فهمیدم این بود همه فکر می کنن فقط تو ایران اتفاق می افته(نقص کپی رایت) در حالی که تمام دنیا حتی تو امریکا حتی انگلیس ، نقص قانون کپی رایت اتفاق می افته وگرنه که xforce یه گروه ایرانی نیست !!
و شرکت ها هستن که ملزم به رعایت کامل قانون کپی رایت هستن ، یعنی مامورانی هستن که چک می کنن ولی خیلی افراد تو منزلشون اینجوری نیست .... منظورم این نیست که این قانون وجود نداره ولی اینکه 100 درصد مردمشون دارن اورجینال استفاده می کنن غیر منطقیه واشتباهه.

یا علی :n16:

ehsan_wwe
24-06-2014, 21:29
چون در حیطه شغلی شما نیست . اینجا هم همینه شما اسکالپتینگ ، مدلینگ ، تکسچرینگ و اینا رو دوست دارین خودتون یه نفره انجام بدین . که اشتباه محضه!! متاسفانه تو ایران اینجوری جا افتاده .
پیشنهاد من اینه که ( ببین ) شما تشریف ببر برای یه شرکت خارجی فرم بفرست بگو من یه تخصص دارم
جواب احتمال زیاد سکوته برات
منی که برنامه نویس گیم هستم باید
صدا گذاری
کارگردانی
نرم افزار های سه بعدی
نرم افزار های دو بعدی
برنامه نویسی تحت شبکه
ساختمان داده
برنامه نویسی با اس دی کی های ماکروسافت و انویدیا و ... رو بلد باشم
تا استخدام شم

شما خیلی قضیه رو ساده گرفتی ( شاید برای اینه که اطلاعاتت کمه - برای همین پیشنهاد میکنم یکم سرچ کنی بعد قاطع حرف بزنی )

هیچ وقت توی زمینه ای که اطلاعات ندارین اظهار نظر نکنید تازه به این حد.
ارجاع به دو خط بالا تر ...

حالا شما یه مورد استثنایید ، هستن ایرانی هایی که ورژن اصل استفاده می کنن.
ولی این مسئله دلار و وارد شدن سیاست مثل پشتیبانی نکردن ایرانی ها باعث نقص قانون کپی رایت شده .
یعنی یه نفر چون نمی خواد شما از محصولش استفاده کنید باید بدزدید ؟
دلیل پشتیبانی نکردن کاملا مشخصه
چون شما اجازه رابطه اقتصادی نداری با اون کشور - پس در نتیجه : اون کشور برای پرت نشدن پتانسیلی که دارن حقوق میگیرن عاقلانه است که مشتریان اون کشور رو بلاک کنه ( از طرفی می دونه که راه هایی هم وجود داره برای مشتریکن خاص و مسافر ها پس مشترکینی که مثل من لایسنس میخرن بهشون امکان پشتیبانی رو میده )

مثلا تری دی مکس هول وحوش 10 میلیونه ، وقتی ایران توی لیست این نرم افزار نیست حتی کشورهایی که روی نقشه هیچ کی نمی تونه پیداشون کنه هستن ، چه دلیلی برای من می مونه برم بخرم ...!!
نخر !! مگه با چوب ایستادن بالا سرت که بخری
مگه طرف میره دزدی میگه چون شکم زن و بچه ام رو پر کنم کسی گوش میده بهش ؟
هیچ کس شمارو مجبور به دزدی نکرده

میدونی مثل چی می مونه
برای مثال من یه تکنولوژی نظامی دارم و به یک سری کشور علاقه دارم و از یک سری کشور متنفرم و تکنولوژیم رو به این کشور های دوست میفروشم
حالا اگه اون کشور هایی که ازشون متنفر هستم تکنولوژی من رو بردارن اونا چی کار کردن ؟ جز اینه که اونا دزدی کردن آیا ؟

وقتی لینک های پچ ها یا هات فیکس ها برای ایرانی ها تحریم شده توقع داری ما ایرانی ها بریم بخریم ، دست خره!!!
یعنی اگه دوستت دوچرخه داشته باشه تو نداشته باشی باید بری دوچرخه دوستت رو بدزدی ؟

من طرفدار نقص قانون کپی رایت نیستم ، اتفاقا برعکس من می گم ما نمی تونیم پیشرفت کنیم چون کپی رایت نداریم ! توی صفحه ی قبلی منظور من استفاده از مدل آمادست ، حالا چه بخرین چه دانلود کنید.
من خودم خیلی دوست دارم هزینشون رو پرداخت کنم ولی نمیشه . با این دلار و اینا...

ما هم دوست داریم پرداخت کنیم - ولی وقتی میینیم نمیشه نمیریم دزدی کنیم

من یه چیزی کلیی که فهمیدم این بود همه فکر می کنن فقط تو ایران اتفاق می افته(نقص کپی رایت) در حالی که تمام دنیا حتی تو امریکا حتی انگلیس ، نقص قانون کپی رایت اتفاق می افته وگرنه که xforce یه گروه ایرانی نیست !!
و شرکت ها هستن که ملزم به رعایت کامل قانون کپی رایت هستن ، یعنی مامورانی هستن که چک می کنن ولی خیلی افراد تو منزلشون اینجوری نیست .... منظورم این نیست که این قانون وجود نداره ولی اینکه 100 درصد مردمشون دارن اورجینال استفاده می کنن غیر منطقیه واشتباهه.
حرف قشنگی رو زدی
ولی خارجیا یه فرقی دارن
اونا اگه دزدی می کنن نمیان بگن ما امام زاده اییم و علت بیارن - به دزدی علاقه دارن
همه جا دزد هست حتی تو ایران ولی ماها که آدم های درستی هستیم حیف نیست بریم تو دار و دسته دزد ها

M0hsen3D
24-06-2014, 22:21
اره چه مشکلی داره ؟

مشکلش این میشه که 4 تا بیسواد تو مملکت 4 تا مدل از evermotion با متریال و شیدر و حتی تنظیمات نورپردازی اماده رو دانلود میکنن رندر میزنن میشن طراح معمااارر!!!
و فکر میکنن که Alex Roman شدن!

این اوضاع غیر قابل انکار جامعه هست.

شما در صورتی می تونید دانلود (منظورم اینکه استفاده کنید نه اینکه نخرید ، می خواید بخرید می خواین دانلود کنید.)نکنید که بتونید بسازید که از سطح کارتون معلومه نمی تونید و حالا حالا باید تلاش کنید.

مشکلش چیه؟
من کارم در هر سطحی باشه هر روز در حال پیشرفتم و این حرفا باعث نمیشه از تلاش کردن منصرف شم جناب لرد عزیز, و شما صد بار دیگه بیای به کارم انتقاد کنی و ایراد بگیری (منطقی) صد بار دیگه من قدردانی میکنم و به ایراداتی که گرفتین توجه میکنم سوا اینکه خودتون چی کاره هستین و تو چه سطحی هستین:n01:

یعنی چی همه چیز از خودمون باشه شما خونه می سازید می رید تخت و وسایل رو خودتون می سازید یا می رین می خرید ، چرا ؟ چون در حیطه شغلی شما نیست . اینجا هم همینه شما اسکالپتینگ ، مدلینگ ، تکسچرینگ و اینا رو دوست دارین خودتون یه نفره انجام بدین . که اشتباه محضه!! متاسفانه تو ایران اینجوری جا افتاده ....
بازم می گین خودمون می تونیم بسازیم !!

حیطه شغلی یه 3d کار چیه؟ مگه غیر اینه که همین شهاب عزیز خودش هم مدل میزنه هم تکسچر میکنه هم شیدر و ...

اشتباه محض نیست چون هیچ مشکلی نداره که یه نفر تو همه اینا متخص باشه. خیلی ها هستن تو همه جای دنیا به طور مستقل کار میکنند و از مدل سازی تا شیدر همه رو خودشون انجام میدن. من تو یه استدیو مثلا انیمیشن سازی یا بازی سازی کار نیمیکنم که به عنوان مثال فقط به عنوان Digital Sculptor کار کنم که, مستقل کار میکنم پس مجبورم خودم کل کار رو انجام بدم.

هیچ وقت توی زمینه ای که اطلاعات ندارین اظهار نظر نکنید.

دقیقا
متاسفانه بعضی ها جدا از اظهارهای عجیبشون جوری حرف میزنن که انگار علامه دهر هستند تو این زمینه و اگه بقیه رو ارشاد نکنند مردم تو گمراهی و ظلالت خودشون نابود میشن :n01:

اینا ساده ترین مثال هایی بود که میشد زد. در مورد اینکه مدل آماده دلیل برتری معماران نیست بلکه نوع چیدمان ، نوع شیدرینگ و تکسچرینگ ، نوع نورپردازی ، اون لایت بالانس ، پست پرو ، ... هست که مهمه

اینا هرکدوم یه تخصص هست نورپردازی,شیدرینگ,تکسچرینگ مثل مدل سازی دیگه فکر نمیکنم یه نفر که تو همه این زمینه ها متخصص باشه دردش فقط یه مدل صندلی باشه که بره دانلود کنه چون یه 3d کار اولین کاری که تو نرم افزار های 3d یا میگیره مدل سازی هست واصولش.

در مورد مدل آماده من نگفتم برید دانلود کنید نه گفتم برید بخرید ، من گذاشتم اختیار خودتون .

ولی اون بالا شما گفتی اگه دانلود نکنی باس بسازی, کارتم که مزخرفه پس در نتیجه هیچ راهی نیست باید دانلود کنی!

در صورتی که من علاقه دارم تلاش کنم و خودم بسازم اگه وقتشو داشتم چون این کار باعث میشه تو کارم حرفه ای تر بشم:n01:

kamron_devil
25-06-2014, 13:35
بچه ها آروم باشید. همینجوریش اینجا کسی نمیاد :) منظورم این هستش که بالاخره هرکی یک نظری داره و دلایل خودش رو داره. و این بحثی که ما داریم می کنیم بار ها و بارها انجام شده و به نتیجه ای هم نرسیده. حتی به نتیجه هم برسی هر کسی هر کاری دلش بخواد رو می کنه. پس الکی با هم اختلاف نداشته باشید. این دنیا چشم رو هم بزاری میگزره میریم اون دنیا بیچاره میشیم :)
خلاصه اینکه دزدی هستش . نباید خودمون رو گول بزنیم. ولی چاره ای هم نداریم. البته در بعضی از موارد. الان من خودم مثلا می تونم از پلاگیت unwrealla برای آنرپ استفاده کنم. ولی این کارو نمی کنم.
یکی این علت که دیگه الکی برنامه دیگه رو استفاده نکنم سر همین قضیه کپی رایت
دوم اینکه خود مکس می تونم انجام بدم. شاید سختر باشه ولی اقلا یک کاری بلد باشم. همش بشه آماده که دیگه هنری نداریم ما :)

در کل بیخیال این بحث بشید. فایده نداره :n16:

Lord-Voldemort
25-06-2014, 14:01
در مورد شرکت های خارجی تاجایی که من دیده بودم اینجوری بود... من خودم نه تلاش کردم برای ثبت نام نه خارج بودم نه ادعایی دارم
پس من از سه نفر پرسیدم ، کسایی که خارج بودن و 3d کار هستن بصورت حرفه ای. هر وقت جواب دادن من اینجا میگم. که توی چیزی که تخصص ندارم چیزی نگفته باشم.

مشکلش این میشه که 4 تا بیسواد تو مملکت 4 تا مدل از evermotion با متریال و شیدر و حتی تنظیمات نورپردازی اماده رو دانلود میکنن رندر میزنن میشن طراح معمااارر!!!
اینا رو ولشون کن .

مشکلش چیه؟
من کارم در هر سطحی باشه هر روز در حال پیشرفتم و این حرفا باعث نمیشه از تلاش کردن منصرف شم جناب لرد عزیز, و شما صد بار دیگه بیای به کارم انتقاد کنی و ایراد بگیری (منطقی) صد بار دیگه من قدردانی میکنم و به ایراداتی که گرفتین توجه میکنم سوا اینکه خودتون چی کاره هستین و تو چه سطحی هستین:n01:
مشکلی نداره دوست من شما صاحب اختیار و وقتتون هستین نه من .
من یه دانش اموزش سادم . مبتدی ، اصلا هم ادعایی ندارم اینا رو هم بر اساس تجربیاتم بهتون گفتم باشد که رستگار شوید.

متاسفانه بعضی ها جدا از اظهارهای عجیبشون جوری حرف میزنن که انگار علامه دهر هستند تو این زمینه و اگه بقیه رو ارشاد نکنند مردم تو گمراهی و ظلالت خودشون نابود میشن :n01:
گشت ارشاد که نیستن اونااااا !! اومدن دارن راهنمایی می کنن ...

ولی اون بالا شما گفتی اگه دانلود نکنی باس بسازی, کارتم که مزخرفه پس در نتیجه هیچ راهی نیست باید دانلود کنی!

در صورتی که من علاقه دارم تلاش کنم و خودم بسازم اگه وقتشو داشتم چون این کار باعث میشه تو کارم حرفه ای تر بشم:n01:
هه هه !!
منظورتون اینه

اره چه مشکلی داره ؟، شما در صورتی می تونید دانلود (منظورم اینکه استفاده کنید نه اینکه نخرید ، می خواید بخرید می خواین دانلود کنید.)نکنید که بتونید بسازید که از سطح کارتون معلومه نمی تونید و حالا حالا باید تلاش کنید.
--
اگه دو پست صفحه ی قبل منو بخونید متوجه میشین کل بحث من سر خروجی با کیفیت هست ، حالا چه مدل آماده داشته باشه چه نداشته باشه ...
شما می گین مدل آماده رو فقط کسایی استفاده می کنن که طراحی معماری انجام میدن و می خوان کیفیت کارشون رو بالا ببرن که من جوابتون رو دادم و مثال زدم
در ضمینه ی اینکه باید توی همه زمینه تخصص داشت . کاملا صحیحه ولی نه بصورت حرفه ای یه مدلر حتما باید تکسچرینگ و نورپردازی و رندرینگ بلد باشه ، وگرنه نمی تونه مدلش رو در معرض دید بقیه قرار بده .
وقتی کسی می تونه بجای اینکه وقتش رو صرف مدلینگ چیزی که قبلا مدل شده و وجود داره بکنه ، به قسمت های دیگه ی کارش بپردازه و باعث بهبود اون قسمت ها بشه ، این بهتره یا اینکه بشینه یه مدل رو بزنه بعد در آخر کیفیتش 10 درصد هم نباشه و دیگه حوصله ای نمونده باشه واسه بقیه کار .
به هر حال این بود صحبت های من ....

kamron_devil
26-06-2014, 13:58
من یادمه پست ها پک شدند. دوباره برگشتن :) فکر کنم سایت بک آپ شده :)

M0hsen3D
26-06-2014, 18:28
اره منم دیدم پاک شدند حالا دوباره درخواست میدم پاک سازی شه تاپیک این کار.

SSS_HHH_OOO
26-06-2014, 22:16
من پاکشون کرده بودم
با احسان که یکم صحبت کردم دوباره برگردوندم
لازم نبود پاک بشن
به هر حال بحث تنش هم داره
همینطوریش خوبه
از حد هم بگذره میام فقط میگم پاک نمیکنم دیگه چیزیو

M0hsen3D
26-06-2014, 23:07
من دیگه بحثی ندارم شهاب جان, اخه تو فروم گالری جای این بحثا هم نیست, دلیلی نداره یکی بیاد کار بزاره یکی دیگه بیاد با نظرهای شخصی خودش چند صفحه فقط بحث و تلخی بیهوده درست کنه و اخرم کل بخش گالری رو این بحثا پر کنه.

هرکسی نظرش قابل احترام هست اما نمیشه که با بحث های جنجالی و تلخی اور به دیگران تحمیل کنه...

SSS_HHH_OOO
26-06-2014, 23:25
خوب بهتر این نیست که خودمون یاد بگیریم با احترام متقابل بحث کنیم و اگه کسی تلخی کرد یا عصبانی هم شد تحملش کنیم؟ چه اشکالی داره اگه بحث بشه پای پستا. به هر حال بحث مرتبط بود تقریبا. بهتره تحمل و احتراممونو بیشتر کنیم به جای پاک کردن پستا.

kamron_devil
27-06-2014, 08:51
حالا شد فروم :)