PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 94 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : [1] 2

farshidshd
13-06-2014, 10:52
سلام بر تمامی دوستان وکنکوری های گرامی سال 1393 و 1394

با آرزوی موفقیت برای شما

با توجه به اینکه پرونده ی کنکور 93 حدودا تا یک ماه دیگه بسته می شه و دوستان کنکوری بعدی باید برای کنکور 94 برنامه ریزی کنن ، این تاپیک رو ایجاد میکنم تا همه ی بحث های مربوط به کنکور 94 در اینجا مطرح بشه ( تاکید میکنم ، کنکور 94 )

برای بحث در مورد انتخاب رشته ی کنکور 92 (بعد از اعلام نتایج اولیه) به تاپیک✔ انتخاب رشته ی کنکوری های 93 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مراجعه کنید

توجه مهم!!
با توجه به بالا بودن فعالیت در این تاپیک و افزایش روزانه تعداد زیادی پست ، اون دوستانی که از لحن نا مناسب استفاده کنند یا به هر نحوی خارج از چارچوب قوانین انجمن فعالیت کنند در وهله ی اول اخطار دریافت می کنند و در صورت ادامه ی رویه دسترسی اونها به این انجمن محدود خواهد شد!

1- لطفا هر گونه سوال و تست رو با توجه به رشته ی تحصیلی در زیرشاخه ی مربوطه و در تاپیکی که در اون زیرشاخه برای این کار در نظر گرفته شده مطرح بفرمایید. (تست ریاضی در بخش ریاضیات و ...)

2- پرسش و پاسخ های شخصی رو فقط در پیغام خصوصی پیگیری بفرمایید.

3- پستهای پشت سر هم رو حتما در یک پست ارسال بفرمایید. در صورت مشاهده به دلیل بالا بودن تعداد پستها پستهای بعدی حذف خواهند شد.

4- برای معرفی و درخواست نمونه سوالات آزمون ها هم از تاپیک معرفی و درخواست سوالات امتحانی ← سوالات موجود به پست اول اضافه شد!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

5- برای معرفی و درخواست منابع آزمون ها هم از تاپیک درخواست منابــع آزمونــها در مقاطــع مخـتلف ← منابع موجود به پست اول اضافه شد !! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

6- برای راهنمایی در مورد کتایها و جزوات کمک آموزشی هم از تاپیک ◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

7- برای بحث هاي فني در مورد درس هاي مختلف ، براي هر درس تاپيك جداگانه وجود دارد:

✔ رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس زیست(کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔ رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس زبان و ادبیات فارسی(کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔ رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس فیزیک (کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس ریاضی (کلیه مقاطع دبیرستان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس عربی (کلیه مقاطع دبیرستان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس شیمی (کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی مربوط به رشته انسانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس زمین شناسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی دروس عمومی(کلیه مقاطع دبیرستان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با آرزوی موفیت برای شما کنکوری های عزیز

با تشکر
گروه مدیریت انجمن آموزش عالی

Alireza SM
25-06-2014, 21:44
اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص ميزان تأثير سوابق تحصيلي، تاريخ ثبت‌نام و برگزاري آزمون سراسري سال 1394

1393/07/27

نسخه چاپی - اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص ميزان تأثير سوابق تحصيلي، تاريخ ثبت‌نام و برگزاري آزمون سراسري سال 1394 - سازمان سنجش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سازمان سنجش آموزش کشور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نظر به اينكه ماه مبارك رمضان در سال 1394 ، از اواخر خردادماه 1394 آغاز مي‌شود، لذا براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده: 1- آزمون سراسري سال 1394 در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج شنبه 21، جمعه 22 و صبح شنبه 23 خردادماه 1394 در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار خواهد شد.
2- بمنظور فراهم آوردن تسهيلات لازم، ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 94، از روز يكشنبه 19/11/1393 از طريق شبكه اينترنتي اين سازمان آغاز و در روز سه‌شنبه 28/11/1393 پايان مي‌پذيرد.
ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه براساس مصوبه سومين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 23/7/1393، كليه ديپلمه‌هاي نظام جديد آموزش متوسطه رشته‌هاي رياضي فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم نظام جديد خود را طي سالهاي 1384 لغايت 1393 اخذ نموده‌اند و امتحانات سال سوم دبيرستان آنان بصورت نهايي و سراسري برگزار شده است، مشمول سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي آنان حداكثر به ميزان 25 درصد و با تأثير قطعي در گزينش نهايي آزمون سراسري سال 1394 اعمال خواهد شد

Amin-Nasim
26-06-2014, 11:30
واااااااى بالاخره نوبت من رسىد:n19::n19::n19:
ارزوى موفقىت مىکنم براى همه على الخصوص خودم:n02:
من تصمىم دارم از شنبه شروع کنم منتهى هنوز نمىدونم شنبه ى کدوم هفته:n02:

Arrowtic
26-06-2014, 12:22
دوستان ، این خلاصه نویسی دقیق چه جوریه ؟ برای چه درسایی باید داشته باشمش ؟ ضروریه ؟
برای زیست من فقط به صورت درختی خلاصه نویسی می کنم و بعدش نکات تستا رو می نویسم . اینطوری با مراجعه به خلاصه ، سریعا کلیات میان تو ذهنم ، ولی خوب جزئیات(کلمه های کوچیک و مهم) نه ! با هایلایت هم رابطه خوبی ندارم و طبق تجربه بدون هایلایت بهتره کارم ، وقتی هایلایت می کنم(حتی فقط کلمات مهم رو) نا خودآگاه بیشتر رو اونا تمرکز می کنم تا نکات دیگه و گاها نکاتی که قبلا هایلایت نکردمو نمی بینم یا به اون شدت روشون تمرکز نمی کنم .
فیزیک و شیمی رو چه جوری میشه خلاصه نویسی کرد ؟ شیمی که خوب بخشای مفهومیشو وقتی میخونم یاد میگیرم و تمام ، چیزیم بخواد یادم بره یه نگاه بندازم به کتاب و تستایی که علامتا زدم یادم میاد . فیزیک هم که خوب 90 درصدباز مفهومیه و حفظیاتش هم اکثرا یه رگ مفهومی دارن !
مشکلی که دارم با درس خوندنم ، اینه که با این که طبق یه برنامه جلو میرم ، اما هر لحظه احساس می کنم که بی برنامم و دارم راهو اشتباه میرم !

botia
26-06-2014, 16:33
یه توصیه جامع برای بچه های متوسط البته شاید بدرد بچه های قوی هم بخوره,چون خودم پارسال در به در دنبال این اطلاعات بودم
فقط اگه بدردتون خورد یه دعاییم مارو بکنید که رتبمون خوب بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ادبیات :
ببینید ادبیات رو باید مبحثی خوند کلا شیش تا مبحث ادبیات کنکور سوال داره : قرابت(9تا تست) آرایه(3تا) تاریخ ادبیات(3تا) املا:یعنی همین کلمه های زبان فارسی شکل صحیحشون رو تشخیص بدید که ه هست یا ح و ...(2تا) و معنای واژه ها : اصلش کلمات ته کتاب های دوم و سوم و پیش هست و کلمات زبان فارسی و داخل متن درسها(3تا) و باقیشم زبان فارسی

کتاب های پیشنهادی من : قرابت: همین امروز برو یک کتاب تناسب مفهومی و قرابت هامون سبطی(انتشارات دریافت) بخر روزی حداقل پنج صفحه بخون باور کن یه قدم بزرگ رو برای کنکورت برمیداری.نکته: این کتاب رو باید تا ته بخونی و تمام تستاشم بزنی,تازه وقتی تمومش کردی مبینی استاد قرابت شدی,بعضی دوستام خریدن تا نصفه خوندن گفتن اینچیه بابا بعدشم ول کردن ولی من تا ته خوندم و از نه تا تست هشتا رو راحت زدم. کتاب کمکی تست هم فقط کتاب قرابت تست نشر الگو که من خودم اسفند خریدم یعنی وقتی که کتاب سبطی رو جویده بودم.
توضیح :منظورم از جویدن اینه که روش مسلط بشی
ببین من خودم از مرداد شروع کردم روزی 5 تا 10 صفحه ازش میخوندم و سعی میکردم بفهمم چی میگه بعد تمرینای داخل متنشم حل میکردم
آخر هر فصل هم مینشستم کل تستاش رو میزدم میرفتم فصل بعد.(دیگه مثلا داشتم فصل بعد رو میخوندم برای فصل قبل تست نمیزدم) تا اینکه کلش رو توی مهر تموم کردم بعد تا اسفند یه مدت همینطوری از رو الگو هفته ای سی چهلتا تست میزدم نزدیک عیدم دوباره سرفصلاش و اون نوشته های کادرهاشون مرور کردم دوباره تست زدم
در ضمن فصل اولش یکم وقتگیره,فصل های بعدی سریع پیش میرن

آرایه : نشر الگو هم تست کافی هم درسنامه کافی - روزی یه آرایه بخون بسه کل آرایه های مهم کنکوراینا هستن:تشبیه- استعاره- تشخیص ایهام و ایهام تناسب -جناس -مجاز-حس آمیزی- کنایه-تضاد-تناقض-تلمیح- حسن تعلیل-مراعات النظیر-واج آرایی بقیه رو که تو کتاب هست حذف کن چون مال رشته انسانی هست. کتاب کمکی هم کتاب همایش ادبیات نشر دریافت جلد اول که من خودم فروردین خریدم اونم واسه رفع ابهام بین آرایه ها

تاریخ ادبیات : آفاردئون تاریخ ادبیات فار(همون دوماه آخرم میشه خوند الکی الان وقت روش نذار) ---------- - معنای واژه ها : کلمات ته کتاب های درسی ادبیات دو و سه و پیش رو باید بخونی برای کلمات زبان فارسی و داخل متن درس ها هم کتاب املا و لغت نشر دریافت که همه رو یه جا نوشه راحت حفظشون میکنی (اینم باز هنوز زوده,کلا حفظی رو هرچی بخونه دوباره یادت میره بذار اول مهما رو بخون برا اینا وقت هست)-------- - املا هم همون کتاب املا و لغت نشر دریافت داره
زبان فارسی هم کتاب نشر دریافت(همین تابستون کلکش رو بکن)

عربی : بنظر من عربی بهتره بری کلاس - ولی با اینحال اگه واقعا نمیتونی کتاب تخته سیاه عالیه
اول قسمت آخر کتابو بخون که ترجمه هست - ترجمه هشتا سوال داره که میشه 30 درصد و خیالت از عربی کمی راحت میشه و در ضمن خوندنشم خیلی آسونه و راحت میفهمیش

دینی : گاج (اینم باز بنظرم زوده) --- زبان : کتاب از متن نترسیم انتشارات شبقره برای دوتا متن و یک کلوزی که تو کنکور میدن,و کتاب زبان جامع مبتکران شهاب اناری برای گرامر و کلمات.اولی خیلی مهمه حتما بخرش,نصف سوالای زبان از متن و کلوز هست

-------------------
اختصاصی ها ماجراشون فرق میکنه,من خودم ریاضی بودم

اول فیزیک:ببین من خودم کلی کتاب آموزش فیزیک خریدم,کتابای خیلی سبز و ... کلاس نرفتم ها,و کل فیزیک رو از روی پاسخنامه تشریحی گاج نقره ای (هم پایه هم پیش) خوندم و همشم فهمیدم وتستاشم همه رو زدم ,ولی آخر بار رفتم همایش فیزیک یه استاد فیزیک خوب,باورم نمیشد خیلی فرق میکرد,مثلا تو گاج برای حل یه نوع مسئله فیزیک سه تا فرمول میگفت به کار ببر تا به جواب برسی ولی تو همایش استاده یه فرمول گفت با همون جواب بدست میود البته نه اینکه همش اینجوری باشه ولی خوب چندجا فرق میگرد.
اگه میخوایی فیزیکت بهتر بشه به نظر من برو پیش یه استاد خوب(نری پیش یه نفر که از رو همون گاج درس میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ),من خودم خیلی اهل کلاس نیستم ولی اینو واقعا به چشم دیدم - برای تست گاج نقره ای هم پایه هم پیش که پاسخنامه تشریحشون هم درسنامه های خوبی هست برای کسایی که کلاس نمیتونن برن

نکته خیلی مهم : برای کلاس های کنکور مثلا اگه دوتا استاد خوب هست,جلسه اول و دوم همه کلاسا رایگانه برای معرفی,اول برو سر کلاس هر دوتاشون بشین,هر کدوم بنظرت بهتر بود برو سر همون,نری حول حولکی مث ما که قبل شروع کلاسا رفتیم پول دادیم آخرشم پشیمون شدیم از انتخابمون(سر کلاس ریاضی برام همین موضوع اتفاق افتاد)

ریاضیات : ببین من کتاب آموزش خوب برای دیفرانسیل و ریاضی پایه و گسسته و هندسه و دیفرانسیل نمیشناسم
برای دیفرانسیل و ریاضی پایه که باید بری کلاس(منظور من از کلاس اینه که استادش خوب باشه یعنی اگه معلم مدرستون هم عالیه برید پیش همون تو کلاسای مدرسه حتما که نباید بری کلاس بیرون,اینهمه ملت میرن چرا نصف بیشترشون هیچی نمیشن) کتاب تست هم هرچی استادتون گفت

برای هندسه کلش (تحلیلی و پایه) و گسسته و جبر بشین اول فکرات رو خوب بکن,اگه در خودت میبنی که میتونی و استعدادش رو داری بنظر من از رو کتاب به جایی نمیرسی.من خودم چنتا کتاب آموزشی خریدم هیچی بدردم نخورد پولمو ریختم دور,نیاز یه یه استاد خوب داری حالا مدرسه باشه یا بیرون

برای شیمی: ببین شیمی دو قسمته به نظر من,قسمت آسونش که میشه شامل شیمی دو و شیمی پیش یک(فصل یک و دو) و فصل چهار شیمی پیش که میشه 50 درصد شیمی. برای شیمی دو مبتکران ,برای شیمی پیش یک خیلی سبز عالیه(یه عده میگن مبتکران ولی باور کن حتی اگه میخوایی بترکونی خیلی سبز کافیه) برای پیش دو فصل چهار اما مبتکران بهتره (میدونید که شیمی پیش هم مبتکران هم خیلی سبز دوجلدن که یکی پیش یک(فصل یکو دو )و یکی پیش دو(سه و چهار) )
اما قسمت گیر دارش میشه شیمی سه و فصل سه شیمی پیش که نیاز به کار بیشتری دارن : برای هر دوشون مبتکران
در مورد کلاس شیمی ببین اگه واقعا پیش آدم کاردرستی بری که خیلی خوبه مخصوصا برای قسمت سخت شیمی که گفتم یه استاد خوب خیلی کارسازه
اصلا بذار یه چیزی بگم,فرق یه کلاس کنکور خوب با کتابای کمکدرسی اینه که تو کتابه هم چیز رو گفته ولی تو کلاس کنکور خوب اون اصل کاریا رو مفصل میگن و اون فرعی رو هم میگن ولی با تاکید کمتر,مثلا همین شیمی مبتکران,درسنامه هاش واقعا بعضی جاهاش اضافس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط تورو خدا جوگیر نشید یه مشت کتاب بخرید آخرش مث ...(من ) پشیمون میشید

A/|\IR
27-06-2014, 14:58
دوستان ، این خلاصه نویسی دقیق چه جوریه ؟ برای چه درسایی باید داشته باشمش ؟ ضروریه ؟
برای زیست من فقط به صورت درختی خلاصه نویسی می کنم و بعدش نکات تستا رو می نویسم . اینطوری با مراجعه به خلاصه ، سریعا کلیات میان تو ذهنم ، ولی خوب جزئیات(کلمه های کوچیک و مهم) نه ! با هایلایت هم رابطه خوبی ندارم و طبق تجربه بدون هایلایت بهتره کارم ، وقتی هایلایت می کنم(حتی فقط کلمات مهم رو) نا خودآگاه بیشتر رو اونا تمرکز می کنم تا نکات دیگه و گاها نکاتی که قبلا هایلایت نکردمو نمی بینم یا به اون شدت روشون تمرکز نمی کنم .
فیزیک و شیمی رو چه جوری میشه خلاصه نویسی کرد ؟ شیمی که خوب بخشای مفهومیشو وقتی میخونم یاد میگیرم و تمام ، چیزیم بخواد یادم بره یه نگاه بندازم به کتاب و تستایی که علامتا زدم یادم میاد . فیزیک هم که خوب 90 درصدباز مفهومیه و حفظیاتش هم اکثرا یه رگ مفهومی دارن !
مشکلی که دارم با درس خوندنم ، اینه که با این که طبق یه برنامه جلو میرم ، اما هر لحظه احساس می کنم که بی برنامم و دارم راهو اشتباه میرم !

سلام

در مورد زیست بگم خلاصه در واقع همون کتاب درسی میشه از اون خلاصه تر کنین خطرناکه!!
برای شیمیمن نظرم اینه اگه مبتکران میخونین و فول شدین برای خلاصه کتاب های جمع بندی فیل شیمی های مبتکران رو مطالعه کنین(مولفش همون بازگانیه) تمام نکات رو پوشش داره و حجمش هم کمه و واقعا عالیه هیچی هم از زیر دستتون در نمیره
در مورد فیزیک باید خوب درس جا بیفته و مثال ها و تست های فراوان حل کنین بعد از اون فرمولا رو یه گوشه یاداشت کنین و و حدود 20 تست منتخب و جامع هم انتخاب کنین که با زدن اونها تمام مطالب مرور بشه (تست های ترکیبی سخت توصیه میشه)

در مورد سر در گمی هم تقریبا اکثر بچه ها همینطورن! برنامه راهبردی قلمچی رو دانلود کنین و بهش اعتماد کنین و تا اخر با همون پیش برین. (ولی توصیه های مشاوریه قلمچی رو جدی نگیرین اصلا)

Arrowtic
27-06-2014, 15:51
برنامه قلمچی سر عمومی هاش خیلی مشکل داره به نظرم ! من که ادبیاتو نمیام درس درس بخونم ، به قرابت ، املا ، زبان فارسی ، آرایه وقت جدا دادم و مثلا قصدی ندارم که تو تابستون بشینم تاریخ ادبیات رو بخونم !
اختصاصی هاشو می ترسم با برنامه برم وقت نشه آخه بعضی هفته ها جوگیر میشه میگه تو این 2 هفته نصف کتابو بخون : دی
الآن تا آزمون 10 مردادش من مطمئنم وقت اضافی زیاد میارم البته ، برای همین فکر کنم بتونم ازش جلو بیفتم نه ؟ یا بذارم دقیقا مطابق با قلمچی و اون وقت اضافی رو سر عمومی هایی که هماهنگ نیستن بذارم ؟

A/|\IR
27-06-2014, 17:17
برنامه قلمچی سر عمومی هاش خیلی مشکل داره به نظرم ! من که ادبیاتو نمیام درس درس بخونم ، به قرابت ، املا ، زبان فارسی ، آرایه وقت جدا دادم و مثلا قصدی ندارم که تو تابستون بشینم تاریخ ادبیات رو بخونم !
اختصاصی هاشو می ترسم با برنامه برم وقت نشه آخه بعضی هفته ها جوگیر میشه میگه تو این 2 هفته نصف کتابو بخون : دی
الآن تا آزمون 10 مردادش من مطمئنم وقت اضافی زیاد میارم البته ، برای همین فکر کنم بتونم ازش جلو بیفتم نه ؟ یا بذارم دقیقا مطابق با قلمچی و اون وقت اضافی رو سر عمومی هایی که هماهنگ نیستن بذارم ؟

سلام
کلا برنامه عمومی همه ازمونا چرته:دی نظر من اینه یه داوطلب خوب عمومی هاشو باید زود تموم کنه با برنامه آزمونا فقط یه دور مرور کنه!
البته قرابت و آرایه املا اینچزا نبایدم با برنامه آزمون باشه چون در صد ها غیر واقعی میشه
شما باید تو تابستون و کمی بعد از پاییز کتاب های ادبیات رو خونده باشین جوری که بدونین کتاب چی میگه (این تو قرابت کمک میکنه بیشتر تست های قرابت فقط حول چند موضوع میچرخه) بعد از فول شدن کتابا برین سر مبحثی، اگه از الان مبحثی بخونین یکم نچسبه براتون!
دینی و زبان رو میشه مطابق با برنامه جلو رفت عربی هم جریانش مثل ادبِ تقریبا اگه عربی خوب نیستین از الان باید شروع کنین مشکلاتتون رو برطرف کنین تا از مهر (یا هر وقت که خودتون تعیین میکنین) تو آزمونا با برنامه پیش برین و رو درصدش حساب کنین -
اون چند هفته که زیاد میدن حکم جمعبندی رو داره کاملا اصولیه و لازمِ در غیر این صورت حتما مبحثا اسونه
هیچ وقت خودتونو جلو نندازین یوقت عادت میکنین یه آزمون که عقب بیفتین استرس میگیرین تا آخر سال چند بار پیش میاد که عقب بیفتین:دی
این وقت بزارین رو همون عمومی ها و بار رو سبک کنین.
لازمه بگم آزمونای تابستون قلمچی زیاد مالی نیست! یعنی نصف سوالا سوالای قدیمیه و بعد از مهر زمین تا آسمون فرق میکنه - پس تابستون آزمونا فقط دستگرمیه خودتون بیشتر تلاش کنین.

Arrowtic
27-06-2014, 17:44
جلو نزنم که باید فقط 2 هفته دوره کنم ! من الآنش به آزمون 10 مرداد کاملا رسیدم .(به جز زیست سوم)
معنی بیتای ادبیاتا رو بلدم ، قبلا در طول سال کار کردم .
خودم فعلا نظرم رو اینه که اول ، دومو برسونم به آزمون ، بعد سوم ، بعد اگه وقت اضافی اومد در جهت آزمون 1ماه بعدش حرکت کنم .(دوره اینا رو البته دارم مسلما و در زمینه دوره کردن دروسی که خوندم برنامه دقیق دارم تا چیزی به اون شدت یادم نره)
مثلا من تا آخر این هفته زیست سوم دو درس اولش که 10 مرداد میادو تموم می کنم ، 2 فصل اول زیست دوم رو هم که تموم کردم . دیگه با نگه داشتن برنامه دوره هام هر وقت خواستم زیست بخونم خودمو به آزمون 24 مرداد می رسونم .
عادتم اینه که هر وقت عقب بیفتم ، بیشتر میخونم تا دوباره برسم مشکلی نیست : دی
دینی شده دردسر ! کی تو این شلوغی درسا اینو جا بده ! نیازه دینی دوم رو بخونم تابستون یا مطابق قلمچی فقط سومو بخونم ؟(اینطوری کی وقت میشه برم سراغ دینی دوم در طول سال ؟)

SA3EDLORD
27-06-2014, 18:23
کسی اینجا هنر کنکور داده؟
من دیروز کنکور دادم و از وضع خودم خبر دارم...... تهران قبول نمیشم . از همین الان میخوام دوباره شروع کنم پیش برم. کسی هست بگه من درک عمومی هنر چطوری بخونم؟
یا خلاقیت موسیقی چطور بخونم که حداقل 10 20 درصد بزنم تو کنکور؟

A/|\IR
27-06-2014, 18:25
جلو نزنم که باید فقط 2 هفته دوره کنم ! من الآنش به آزمون 10 مرداد کاملا رسیدم .(به جز زیست سوم)
معنی بیتای ادبیاتا رو بلدم ، قبلا در طول سال کار کردم .
خودم فعلا نظرم رو اینه که اول ، دومو برسونم به آزمون ، بعد سوم ، بعد اگه وقت اضافی اومد در جهت آزمون 1ماه بعدش حرکت کنم .(دوره اینا رو البته دارم مسلما و در زمینه دوره کردن دروسی که خوندم برنامه دقیق دارم تا چیزی به اون شدت یادم نره)
مثلا من تا آخر این هفته زیست سوم دو درس اولش که 10 مرداد میادو تموم می کنم ، 2 فصل اول زیست دوم رو هم که تموم کردم . دیگه با نگه داشتن برنامه دوره هام هر وقت خواستم زیست بخونم خودمو به آزمون 24 مرداد می رسونم .
عادتم اینه که هر وقت عقب بیفتم ، بیشتر میخونم تا دوباره برسم مشکلی نیست : دی
دینی شده دردسر ! کی تو این شلوغی درسا اینو جا بده ! نیازه دینی دوم رو بخونم تابستون یا مطابق قلمچی فقط سومو بخونم ؟(اینطوری کی وقت میشه برم سراغ دینی دوم در طول سال ؟)

اگه واقعا درسا رو تموم کردین میتونین یذره پیشروی کنین ولی نه زیاد، تاکید من رو اینه بیشتر روی نقاط ضعف کار کنین- آخه اگه این جلو افتادن ها عادت بشه کم کم مشکل به وجود میاد (یه جور آشفتگی) سعی کنین با برنامه پیش برین. اگه اشتباه نکنم تو تابستون کانون از درس های پیش هم کنار دوم به عنوان زوج درس داره میتونین درسای پیش رو که حجمشون کمه بخونین و تو خونه سوالات رو حل کنین (اگه دوم رو انتخاب کردین)
دینی هم مطابق برنامه سوم رو بخونین دوم رو نگران نباشین چون چند بار در طی سال دوره میشه -

Arrowtic
27-06-2014, 19:09
ترسم از زیست ـه ! سال قبلی درصدای قلمچیم کلا اینطوری بودن :
ریاضی : به غیر از 3 آزمون 100 زدم
فیزیک و شیمی بالای 80 بودن همیشه
زیست : موقع ژنتیک(کلا فصل 5 تا 8 سوم) 90 ، 95 ولی موقع دروس دیگه 60 اینا .
ضریبشم به این بالایی آدم میمونه توش ! این سوالایی که چند جمله صحیح است و چند جمله به درستی تکمیل می کند خیلی زجرن ! پشت هر فعلیم یه ن میذارن آدم یه ربع باید فکر کنه الآن سوال دقیق چی میخواد ! نمیتواند فلان کار را بکند تا نتیجه فلان نشود : دی
راستی برای دقت چه راهیو دارید ؟ من هر چی تو درس قویترم دقتم کمتره ! ریاضی الآن تست می زدم هر سوالیو باید 3 بار برم تا بی دقتی نکنم . یه بار یه ضرب اشتباه ، یه بار جمع ، یه بار تفریق ! سر فیزیک و شیمی ولی اینطوری نیستم . توی قلمچی هم همیشه تنها دلیلی که وقت کم نمی اوردم این بود که زمین رو 0 می زدم !

A/|\IR
27-06-2014, 19:44
ترسم از زیست ـه ! سال قبلی درصدای قلمچیم کلا اینطوری بودن :
ریاضی : به غیر از 3 آزمون 100 زدم
فیزیک و شیمی بالای 80 بودن همیشه
زیست : موقع ژنتیک(کلا فصل 5 تا 8 سوم) 90 ، 95 ولی موقع دروس دیگه 60 اینا .
ضریبشم به این بالایی آدم میمونه توش ! این سوالایی که چند جمله صحیح است و چند جمله به درستی تکمیل می کند خیلی زجرن ! پشت هر فعلیم یه ن میذارن آدم یه ربع باید فکر کنه الآن سوال دقیق چی میخواد ! نمیتواند فلان کار را بکند تا نتیجه فلان نشود : دی
راستی برای دقت چه راهیو دارید ؟ من هر چی تو درس قویترم دقتم کمتره ! ریاضی الآن تست می زدم هر سوالیو باید 3 بار برم تا بی دقتی نکنم . یه بار یه ضرب اشتباه ، یه بار جمع ، یه بار تفریق ! سر فیزیک و شیمی ولی اینطوری نیستم . توی قلمچی هم همیشه تنها دلیلی که وقت کم نمی اوردم این بود که زمین رو 0 می زدم !

زیست تقریبا یه دوا داره اونم کتاب زیست جامع گاج هستش
این کتاب تنها کتابیه تمام سوالاتش شبیه کنکور سراسری جدیدِ پر سوال های شمارشی و تعمیمی که با زدن تستای این کتاب کم کم 30 درصد درصدتون رشد میکنه پاسخ نامش هم همین دو هفته پیش اومد! این کتاب یه سر و گردن از تمام کتابای زیست بالاتره و مشکلتون رو حل میکنه.
من خودمم تو دقت و تمرکز یکم مشکل داشتم فقط میتونم بگم با تمرین زیاد میشه بهترش کرد.

Arrowtic
27-06-2014, 20:01
زیست جامع رو گرفتم دارم می زنم . عالین تستاش اما بازم کمن احساس می کنم ! یعنی من که تو این درس مشکل دارم به نظرم بیشتر از اینا تمرین و تست لازم دارم ، که خوب متاسفانه این سبک سوال فقط همین یه کتابه !
معلم ریاضیمون بهم میگفت مشکلت اینه که زیادی میخوای سریع حل کنی ، یعنی سوال 1 دقیقه و خرده ای رو من در عرض شاید 20 ثانیه حل می کنم ولی اشتباه زیاد پیدا میشه توش . هر کاریم می کنم کندتر نمیشه ! عادتم شده که تند تند بنویسم تا وقت کم نیارم ! یه بار اومدم کندش کنم از اونور افتادم !
راستی سر کنکور چرک نویس چطوریه ؟ توی همون برگه سوال ؟ کلا من استفاده چک نویسم بالاست ، اگه کمه باید رو اونم کار کنم !

A/|\IR
27-06-2014, 21:16
زیست جامع رو گرفتم دارم می زنم . عالین تستاش اما بازم کمن احساس می کنم ! یعنی من که تو این درس مشکل دارم به نظرم بیشتر از اینا تمرین و تست لازم دارم ، که خوب متاسفانه این سبک سوال فقط همین یه کتابه !
معلم ریاضیمون بهم میگفت مشکلت اینه که زیادی میخوای سریع حل کنی ، یعنی سوال 1 دقیقه و خرده ای رو من در عرض شاید 20 ثانیه حل می کنم ولی اشتباه زیاد پیدا میشه توش . هر کاریم می کنم کندتر نمیشه ! عادتم شده که تند تند بنویسم تا وقت کم نیارم ! یه بار اومدم کندش کنم از اونور افتادم !
راستی سر کنکور چرک نویس چطوریه ؟ توی همون برگه سوال ؟ کلا من استفاده چک نویسم بالاست ، اگه کمه باید رو اونم کار کنم !

چک نویس که نمیزارن ببری کلا هر صفحه ریاضی و فیزیک پایینش دو خط خالیه واسه محاصبات
وسواسی به خرج نده با همون گاج درصدت عالی میشه
ریاضی هم هنوز اول سال خوب میشه به مرور زمان

Alireza SM
27-06-2014, 22:40
اگه استفاده چك نويس واست بالاست دليلش اينه كه در فيزيك راه هاي ميان بر و فرمول هاي كوتاه و تكنيك هاي مفهومي رو بلد نيستي و در رياضي هم چندتا دليل ميتونه داشته باشه اوليش اين كه تمرينت كافي نيست كه با توجه به درصداي رياضيت منتفي هست دوميش هم اين كه روي راه حل ها وسواس به خرج ميدي. به هر حال بايد اين مشكل رو حل كني.
درضمن به جاي مداد بهتره از مداد مغزي ( با نوك 0.7 و مغز نرم و مرغوب ) استفاده كني اينطوري فضاي كمتري استفاده ميكني.

ALI . R
27-06-2014, 23:38
سلام.
نظرتون درباره برنامه ریزی برای تابستون که سایت آلم قرار داده چطوره؟ به نظرتون طبق برنامشون عمل کنم ؟

Arrowtic
28-06-2014, 05:32
اگه استفاده چك نويس واست بالاست دليلش اينه كه در فيزيك راه هاي ميان بر و فرمول هاي كوتاه و تكنيك هاي مفهومي رو بلد نيستي و در رياضي هم چندتا دليل ميتونه داشته باشه اوليش اين كه تمرينت كافي نيست كه با توجه به درصداي رياضيت منتفي هست دوميش هم اين كه روي راه حل ها وسواس به خرج ميدي. به هر حال بايد اين مشكل رو حل كني.
درضمن به جاي مداد بهتره از مداد مغزي ( با نوك 0.7 و مغز نرم و مرغوب ) استفاده كني اينطوري فضاي كمتري استفاده ميكني.
بیشتر از هر چیزی پراکنده و گنده گنده می نویسم ! سالیان سال ـه که عادت کردم به اینجوری حل کردن !

Alireza SM
28-06-2014, 09:12
بیشتر از هر چیزی پراکنده و گنده گنده می نویسم ! سالیان سال ـه که عادت کردم به اینجوری حل کردن !

خب اين قابل حل هست. ترك اين عادت هم كاملا لازمه.
هر تستي كه حل ميكني به همون صورت پراكنده و گنده گنده حلش كن منتها بعد از حل كردن و رسيدن به جواب، يه بار همون چيزايي كه گنده گنده نوشتي رو به صورت منظم و با فونت خيلي كوچيك براي خودت بنويس و راه حلي كه باهاش به جواب رسيدي رو مرور كن. اين كار رو اگه يه هفته انجام بدي كم كم عادت ميكني به اين كه كوچيك بنويسي.

Arrowtic
28-06-2014, 17:32
مرسی از کمک ها
برخلاف فکر اولیم خیلی با عمومی ها بیشتر دارم حال می کنم ! اون ساعاتی رو که صرف ادبیات و عربی می کنم عین برق میگذرن !
یه سوال درباره ریاضی(تجربی) : زماندار چطور و از کجا بزنم به نظرتون ؟ من یه خیلی سبز رو دارم فقط که مثلا الآن که فصل دنبالم همه حدود 200 تستشو زدم . اگه بخوام اینا رو دوره کنم به صورت تست زماندار زمان اضافیم میارم آخه یه بار خوب زدم و کلا توی ریاضی من ایرادات یادم میمونن . فیزیک گاج حرکت قشنگش اینه که :
1 . سوالایی که باید دوره بشن رو علامت زده .
2 . آخر هر بخش 10 تا سوال اورده مخلوط از سوالای اون بخش آدم زماندار می زنه .
الآن ولی ریاضی خیلی سبز این دو مورد رو نداره متاسفانه . شما نظرتون چیه ؟ منبع خاصی هست ؟(تصمیم گرفتم هر شب یه 25 تا سوال رو زمان دار بزنم تا به تدریج این بی دقتیا برن . الآن 70 تا تستی که زدم 10 تاش بی دقتی محاسباتی دراومد ! 60 تای دیگه درست !)

Alireza SM
28-06-2014, 17:56
مرسی از کمک ها برخلاف فکر اولیم خیلی با عمومی ها بیشتر دارم حال می کنم ! اون ساعاتی رو که صرف ادبیات و عربی می کنم عین برق میگذرن ! یه سوال درباره ریاضی(تجربی) : زماندار چطور و از کجا بزنم به نظرتون ؟ من یه خیلی سبز رو دارم فقط که مثلا الآن که فصل دنبالم همه حدود 200 تستشو زدم . اگه بخوام اینا رو دوره کنم به صورت تست زماندار زمان اضافیم میارم آخه یه بار خوب زدم و کلا توی ریاضی من ایرادات یادم میمونن . فیزیک گاج حرکت قشنگش اینه که : 1 . سوالایی که باید دوره بشن رو علامت زده . 2 . آخر هر بخش 10 تا سوال اورده مخلوط از سوالای اون بخش آدم زماندار می زنه . الآن ولی ریاضی خیلی سبز این دو مورد رو نداره متاسفانه . شما نظرتون چیه ؟ منبع خاصی هست ؟(تصمیم گرفتم هر شب یه 25 تا سوال رو زمان دار بزنم تا به تدریج این بی دقتیا برن . الآن 70 تا تستی که زدم 10 تاش بی دقتی محاسباتی دراومد ! 60 تای دیگه درست !) در مورد هر درسي كه مطمعن هستي زمان اضافه مياري ديگه نيازي به تست زماندار در منزل نيست همون سر جلسه آزمون هاي آزمايشي كه تست زماندار ميزني واست كافيه. من هيچوقت تست زماندار زيست و زبان نزدم چون هميشه وقت اضافه مياوردم و همينطور هم شد سر جلسه. اصولا رياضي تجربي درسي هست كه بايد چندتا مبحث ازش انتخاب كرد و فقط اونها رو خوند و سر جلسه فقط به اونها جواب داد ولي شما كه در درس رياضي قوي هستي ( و اين خودش تضمين كننده قبوليت هست ) نيازي نيست حتما تست زماندار بزني. اصولا تست هاي كتاب هاي رياضي تجربي به صورت تست سنجشي زماندار تهيه نشدن بلكه تست آموزشي هستن. اگه خيلي روي تست زماندار رياضي وسواس داشته باشي ميتوني از اينترنت آزمون هاي پارسال كانون و سنجش و گزينه دو رو بخري ( دونه اي 1000 تومن ايناست ) و تست هاي رياضيشون رو به صورت زماندارد حل كني.

Alireza SM
28-06-2014, 17:57
تعدد منابع *** تعدد منابع آموزشي آسيب شديدي به دانش آموز ميزنه كه مهمترينش سردرگمي و گيجي در استفاده از اونهاست. به هيچ وجه سراغ منابع متعدد نرين مگر در مورد برخي دروس و اون هم به شرطي كه يك منبع رو تموم كردين و نكته هاش رو در خلاصه نويسي درج كردين و سپس ميخواين برين سراغ يه منبع ديگه براي تسلط بيشتر. هرچند اين موضوع زياد مورد تايد بنده نيست (‌به جز در مورد درس زبان ) معمولا اگه يه منبع استاندارد رو تموم كرده باشين ديگه نيازي به منبع بعدي نيست. به عنوان مثال بهترين منبع رياضي براي رشته تجربي رياضي خيلي سبز هست و دانش آموز تجربي نبايد منبع ديگه اي به جز اون بخونه. البته اگه دانش آموزي خيلي سبز رو تموم كرد و اونقدر وقت اضافه داشت كه به سراغ منبع ديگه بره و همينطور درس هاي ديگرش نياز به تقويت بيشتر نداشت ( كه چنين دانش آموزي پيدا نميشه ) ميتونه كتاب مهروماه يا تخته سياه رو هم كار كنه و تسلطش بيشتر بشه. ولي درسي مثل زبان كه هرچي بيشتر تست تاليفي بزني بهتره و همينطور با زمان كم ميشه يه منبع رو توش تموم كرد، ميشه بعد از تموم كردن كتاب زبان مبتكران رفت سراغ كتاب زبان كياسالار.منابع حياتي كه من توصيه ميكنم هر داوطلب تجربي حتما تهيه كنن و به جز اونها به فكر منابع ديگه نباشن اينا هستن :‌ رياضي فقط و فقط رياضي تجربي خيلي سبز و نه هيچ منبع ديگه اي. زيست يا زيست جامع گاج يا زيست هاي سال به سال نشر الگو. شيمي پيش 1 : خيلي سبز شيمي پيش 2 : مبتكران. بقيه درس ها منابع موجود در بازار رقابتي هستن ميشه از خيلي هاشون استفاده كرد ولي در مورد اين چندتا منبع اصلا توصيه نميكنم منبع ديگه اي بگيرين.

Arrowtic
28-06-2014, 18:08
آخه این بی دقتیا نابود کنندن ! درسایی که قوی ترم بی دقتیم بیشتره ! یادم نمیاد شیمی بی دقتی کرده باشم تا حالا : دی
امروز یه بی دقتیای عجیبی داشتم که باورم نمی شد ، توجه کردم دیدم تا زمان رو نگاه می کنم و با توجه به زمان تست می زنم بی دقتیا چند برابر میشن . زیست من ضعیف نیست ولی خوب از اونایی نیستم که بگن زیستش محشره . سال قبلم آزمون می دادیم تراز زیستم رو 6700 اینا می چرخید(بر خلاف ریاضی که 8000 بود) . گاها کمتر از اینم میومد البته . کلا تو 4 درس میتونم بگم قویم : ریاضی ، فیزیک(که البته حرکت داره خلافشو ثابت می کنه ! سوالاشو حل می کنم ولی هنوز تو دست نگرفتم فصلو یعنی هر لحظه ممکنه یه سوالی ببینم که یا بمونم توش یا کلی حلش طول بکشه ، ولی توی فصلی مثل مغناطیس اینطوری نبوده* ، عربی و زبان انگلیسی . برای همین برام مهمه که این نقاط قوتمو حتما ازشون استفاده کنم .
دروسی که نیاز به تلاش جدی دارم هم زیست و ادبیاتن(املا و لغاتم خیلی ضعیفن ، قرابتم خوبه ، آرایه در حد متوسطم) . درس آمار رو هم البته تا حالا یک بار فقط روخونی کردم اونم برای امتحانات !
شیمی 2 معلممون بر خلاف معلم سوممون افتضاح بود ، با المپیاد کامپیوتر من(اون زمانا تجربی نبودم و ریاضی می خوندم برای المپیاد کامپیوتر) و غیبت های سر کلاس هم همراه شد ، کلا وضعش خرابه به خصوص فصل 3 و 4 که میدونم جز مهم ترینان .

Hosseinspell
28-06-2014, 18:45
سلام
چند تا سوال داشتم که بی جواب نمونم خوش حال میشم
1.کل کتاب های دوم و سوم رو تو سه ماه تابستان تموم کنم زیاده رویه یا کاره نرمالیه؟
2.کدوم کتاب های سال اول باید خونده بشه و کدوما نباید؟
3.به (گاج یا قام چی یا ....) تو دوران سه ماهه ثبت نام کنم یا بمونه تو مهر ثبت نام کنم؟
4.مثل دوران مدرسه برنامه ریزی روزانه ، برنامه ریزی کنم یا دوران کنکوری متفاوته؟
5.بعضی از درس ها ( مثلا حمله هیدری در ادبیات 2)تو 4 سال اخیر حتی یک سوال هم نیومده اینجور درسا رو مطالع کنم یا مهم نیست؟
6.یکی میگفت باید ریاضیات دوران راهنمایی هم خونده بشه ، درسته؟
7.هفته ای یه روز برای جبران درس های عقب مونده و یه روز فقط استراحت جدا کنم و بقیه روزا فقط مطالعه و تست و کلاس ... خوبه؟:n26:

A/|\IR
28-06-2014, 23:13
سلام
چند تا سوال داشتم که بی جواب نمونم خوش حال میشم
1.کل کتاب های دوم و سوم رو تو سه ماه تابستان تموم کنم زیاده رویه یا کاره نرمالیه؟
2.کدوم کتاب های سال اول باید خونده بشه و کدوما نباید؟
3.به (گاج یا قام چی یا ....) تو دوران سه ماهه ثبت نام کنم یا بمونه تو مهر ثبت نام کنم؟
4.مثل دوران مدرسه برنامه ریزی روزانه ، برنامه ریزی کنم یا دوران کنکوری متفاوته؟
5.بعضی از درس ها ( مثلا حمله هیدری در ادبیات 2)تو 4 سال اخیر حتی یک سوال هم نیومده اینجور درسا رو مطالع کنم یا مهم نیست؟
6.یکی میگفت باید ریاضیات دوران راهنمایی هم خونده بشه ، درسته؟
7.هفته ای یه روز برای جبران درس های عقب مونده و یه روز فقط استراحت جدا کنم و بقیه روزا فقط مطالعه و تست و کلاس ... خوبه؟:n26:

سلام

1.اصلا نرمال نیست! اصلا سعی نکنین درسا رو زود تموم کنین
2.فقط کتاب فیزیک اول دبیرستان باید خونده بشه
3.به نظر من خودتون با برنامه بخونین بهتره بعد از مهر هم کنکور آزمایشی
4.قطعا متفاوته
5.این سوال خیلی عجیبه! حذف درسی از ادبیات:دی کلا فکر حذف درس و مبحث بزارین کنار - تمام درس ها و مبحث ها باید خونده بشه الان خیلی زودِ واسه این حرفا.
6.اگه اتحاد ها و ... یادتون رفته یه مرور کوتاه بکنین، ولی جز منابع کنکور نیست و ضرورتی نداره
7.قانون خاصی نداره باید به شرایط و روحیه خودتون توجه کنین.
تا حوصله و حس حالش هست بخونین اصلا فکر استراحت نباشین ولی اگه خسته شدین استراحت کنین درس نخونین
(اینکه معین کنید فلان روز استراحت میکنم اشتباهِ چون ممکنه پس فردای اون روز حس و حال نداشته باشین و وقت بیشتری هدر میره)

After4Ever
29-06-2014, 12:53
دوستان در مورد این که می گن کل کتاب های پایه رو تموم کنند بیشتر پیشنهاد می دم مباحثی از زیست پیش رو بخونند
زیست رو هر چقدر بیشتر بخونید ایراد نداره.
وقتی هم که مبحث دینامیک دوم رو می خونید حتما سعی کنید نکات مربوط به سال چهارم رو هم دوره کنید.

B-Prot
29-06-2014, 13:31
.................................................. .

B-Prot
29-06-2014, 13:33
.................................................. . .

Hosseinspell
29-06-2014, 15:56
سلامی دوباره:n18:
آقا من منابع زیادی دارم که همش از خانواده برام ارث رسیدن:n02:
میشه بهترین منابع رو تو همه دروس معرفی کنین....:n13:

mbadboy7
29-06-2014, 16:20
لطفا یکی از افراد موفق بیاد یه برنامه بزاره.

چند ساعت باید درس در روز خوند؟
22 ساعت :| :n24:
ببین اصلا" مهم نیست حتما" تو یه روز مثلا" 10 ساعت بخونین ، بعدش هم برنامه روزانه طبق تجربیات من اصلا" جواب نمیده ، بهترین برنامه هفتگیه ... اونم باید خودتت ببینی چه درسایی رو باید بیشتر بخونی کدوما رو بلدی و...
اگه میخوای تابستون درس بخونی نظر من با هفته ای 10 تا 15 ساعت شروع کن بعد کم کم به 20 برسون و دیگه از مهر به بعد به 30 .............. جو هم نگیرتت یهو بخوای از روزی 12 ساعت درس شروع کنی ! آهسته ولی پیوسته درس بخون ، فعلا" وقت زیاد داری ولی ازش درست استفاده کن .

سلام .
رشته ات چیه ؟ یه لیستی از منابعت بزار بهت بگم کدوما بهتره

moradib
29-06-2014, 16:42
من ریاضیات پایه ضعیفم بنظرتون از بین این کتابا کدوم بهتره؟کدومشون اموزشش بهتره؟
ریاضیات پایه فار
ریاضیات پایه تخته سیاه محمد مهربان
ریاضیات پایه کوله پشتی

mbadboy7
29-06-2014, 16:51
من ریاضیات پایه ضعیفم بنظرتون از بین این کتابا کدوم بهتره؟کدومشون اموزشش بهتره؟
ریاضیات پایه فار
ریاضیات پایه تخته سیاه محمد مهربان
ریاضیات پایه کوله پشتی
مهربان :n05:

moradib
29-06-2014, 17:05
مهربان :n05:
بهتر از این هست؟یااین کافیه

Hosseinspell
29-06-2014, 20:51
تجربی
(ادبیات . زبان فارسی . انگلیسی. فیزیک . زیست. دینی. ریاضی.شیمی.زمین)
شما بهترین منابع رو معرفی کنین ممنون میشم...

Alireza SM
29-06-2014, 21:18
براي بحث در مورد منابع آموزشي به تاپيك كتب آموزشي مراجعه كنيد نه تاپيك كنكور.

Arrowtic
30-06-2014, 09:52
دوستان تاثیر نمره نهایی در چه حده ؟ من ادبیاتم شده 18 در حالی که از 20 مطمئن بودم ، اعتراضم زدم نتیجه نداده :|
الآن معدل کتبیم همون 19.73 مونده .

Alireza SM
30-06-2014, 10:00
تاثير سوابق هنوز معلوم نيست. يه درس رو 18 بگيري مهم نيست. يه دونه تست غلط رو اگه خالي بزاري جبرانش ميكنه. به جاي فكر كردن به نمره دبيات بهتره تست آرايه و قرابت و زبان فارسي بزني

Arrowtic
30-06-2014, 10:10
الآن آرایه هامون سبطی رو تموم کردم ، دارم دیگه تست می زنم . قرابت هم رسیدم به اول فصل 3 هامون سبطی .
تنها درسی که کمی عقبم الآن فیزیکه اونم چون دارم از پیش میخونم نه دوم و خوب حرکت پیش وقت می بره یه کم .

A/|\IR
30-06-2014, 10:21
دوستان تاثیر نمره نهایی در چه حده ؟ من ادبیاتم شده 18 در حالی که از 20 مطمئن بودم ، اعتراضم زدم نتیجه نداده :|
الآن معدل کتبیم همون 19.73 مونده .

تراز بندی میشه
بستگه به بقیه داره تو یه درس شاید با نمره 15 25درصد تو کنکورو بگیرین ولی تو یه درس شاید با 19.75 هم نتونین کل نمره رو بگیرین

Arrowtic
04-07-2014, 19:26
دوستان دوره کردن چطوریه دقیق ؟ آخه درنظر بگیرید فصل 1 شیمی دوم رو بخوام دوره کنم ، یه بار خلاصه نویسی هام با نکاتی که تو تستا دیدم و نوشتم ، یه بار متن خود کتاب کلمه به کلمه(خوب همیشه امکانش هست آدم چیزی رو جا گذاشته باشه و شیمیم که سوال کلمه کلمه هم میاد) یه بارم تستای مهم که علامت زدم . خوب این دوره خودش کاره چند روزه که !(با توجه به این که آدم از بین 400 تستی که زده شاید 200 تا رو به عنوان تستای مهم و نکته دار علامت زده باشه که خوب تو این فصل خیلیاشون وقت گیرن)
زیستم همینطور دقیقا .

dirty_coat
05-07-2014, 18:40
سلام
کسی که لیسانس دانشگاه ازاد داره میتونه کنکور بده و داروسازی و .... بخونه؟؟؟

A/|\IR
05-07-2014, 20:29
دوستان دوره کردن چطوریه دقیق ؟ آخه درنظر بگیرید فصل 1 شیمی دوم رو بخوام دوره کنم ، یه بار خلاصه نویسی هام با نکاتی که تو تستا دیدم و نوشتم ، یه بار متن خود کتاب کلمه به کلمه(خوب همیشه امکانش هست آدم چیزی رو جا گذاشته باشه و شیمیم که سوال کلمه کلمه هم میاد) یه بارم تستای مهم که علامت زدم . خوب این دوره خودش کاره چند روزه که !(با توجه به این که آدم از بین 400 تستی که زده شاید 200 تا رو به عنوان تستای مهم و نکته دار علامت زده باشه که خوب تو این فصل خیلیاشون وقت گیرن)
زیستم همینطور دقیقا .
سلام
برای جمع بندی دقت کنین که با توجه به یه برنامه دقیق و حساب شده به موقع درس هارو با منبع مناسب دوره کنین حالا یا به برنامه آزمون ازمایشی یا برنامه خودتون فقط باید به تصمیمتون احترام بزارید و تا آخر پیش برین
در مورد منابع بگم اگه خودتون خلاصه برداری میکنین خیلی خوبه از همه چی بهتره ( با روحیاتتون هم سازگار ترِ:) ). مهم اینه که وسواس به خرج ندیدن و به جزوه خودتون اعتماد کنین که اکثرا ندارن و یکم وسواس به خرج میدن
اگه تونستین وسواس رو حل کنید که هیچ اگه نتونستین از منابع جمع بندی قابع اعتماد استفاده کنین مثلا در درس شیمی فیل های مبتکران عالیه و هیچی رو جا ننداخته تستای خوب و بجایی هم اورده یا در معارف میتونین از جمع بندی مهر و ماه استفاده کنین که اونم همین خصوصیات رو داره و بقیه کتاب هم منابع جمع بندی خوب دارن تقریبا
در مورد زیست هم زیاد درگیر جمع بندی نباشین به زیست باید تسلط کامل پیدا کرد برای مرور تست بزنین و هر جا که احساس ضعف کردین دوباره کتاب رو بخونین.

سلام
کسی که لیسانس دانشگاه ازاد داره میتونه کنکور بده و داروسازی و .... بخونه؟؟؟

سلام
بله میتونه و مانعی نداره.

Arrowtic
05-07-2014, 20:57
یعنی اگه مثلا با قلمچی برم مطمئن باشم مشکلی پیش نمیاد ؟ برای مثال الآن که 3 فصل دوم رو با تست تموم کردم ، دیگه دورش نکنم تا 11 مرداد که اولین آزمونه و فصل 1 میاد ؟
آخه الآن درس 3 که همیشه مشکل داشتم رو بالاخره با آرامش و از پایه با استفاده از جزوه معلممون و منابع تستی مختلف عالی یاد گرفتم و دوست ندارم این آمادگی از بین بره .
خلاصه نویسی من به این شکله عملا : دو قسمته :
1) هایلایت کلمات مهم و ریز کتاب(مثل قید ها و کلماتی که از زیر چشم در میرن)
2) نوشتن خلاصه تو دفتر به شکل نمودار درختی کامل . یعنی درسو خوندم به حد کافی تستم زدم کل درس رو قشنگ تو غالب نمودار می نویسم . مثلا فصل ایمنی قسمت اعظمش شامل یه مجموعه کلی ایمنی هست که دو تا زیرشاخه اختصاصی و غیر اختصاصی داره ، غیر اختصاصی خودش 2 تا زیر شاخه دیگه داره و ... .
کلمات ریز و قید ها رو هم نسبتا میارم توی خلاصه ولی خوب برای بعضیاشون دیگه آدم باید یه جورایی پاراگراف رو بنویسه که نمیشه .

A/|\IR
05-07-2014, 21:44
یعنی اگه مثلا با قلمچی برم مطمئن باشم مشکلی پیش نمیاد ؟ برای مثال الآن که 3 فصل دوم رو با تست تموم کردم ، دیگه دورش نکنم تا 11 مرداد که اولین آزمونه و فصل 1 میاد ؟
آخه الآن درس 3 که همیشه مشکل داشتم رو بالاخره با آرامش و از پایه با استفاده از جزوه معلممون و منابع تستی مختلف عالی یاد گرفتم و دوست ندارم این آمادگی از بین بره .
2) نوشتن خلاصه تو دفتر به شکل نمودار درختی کامل . یعنی درسو خوندم به حد کافی تستم زدم کل درس رو قشنگ تو غالب نمودار می نویسم . مثلا فصل ایمنی قسمت اعظمش شامل یه مجموعه کلی ایمنی هست که دو تا زیرشاخه اختصاصی و غیر اختصاصی داره ، غیر اختصاصی خودش 2 تا زیر شاخه دیگه داره و ... .
کلمات ریز و قید ها رو هم نسبتا میارم توی خلاصه ولی خوب برای بعضیاشون دیگه آدم باید یه جورایی پاراگراف رو بنویسه که نمیشه .

تو آزمون قلمچی سعی کنین یه جور باشه چهارشنبه و پنجشنبه یه مرور برای آزمون داشته باشین در کنار خوندن درسا و اعتماد کامل داشته باشین که راهتون درسته.
هر کس با توجه شناختی که از خودش داره خلاصه نویسی میکنه کسی نمیتونه بگه فلان خلاصه خوبه اون یکی بَدِ، شما باید چند بار از این خلاصه ها استفاده کنین تا عیارِش دستتون بیاد اگه مطالب تو زهنتون مرور شه که عالیه اگه نشه اون موقع باید تو نگارش جزوه خلاصه نویسی تجدید کنید - نگران نکات باقی مونده نباشین چون هدف جمعبندیه (مرور و یادآوری مفاهیم) ، منبع اصلی رو بازم در طول سال چندین بار میخونین.

koroshfe
06-07-2014, 13:24
دوستان سلام
کنکور 94 نسبت به کنکور 93 از لحاظ منابع چه تغییراتی خواهد داشت ؟
بنده 93 کنکور دادم ، برای اینکه تو آزمون 94 شرکت کنم باید چه چیز های جدیدی رو مطالعه کنم ؟
با تشکر

A/|\IR
06-07-2014, 16:48
دوستان سلام
کنکور 94 نسبت به کنکور 93 از لحاظ منابع چه تغییراتی خواهد داشت ؟
بنده 93 کنکور دادم ، برای اینکه تو آزمون 94 شرکت کنم باید چه چیز های جدیدی رو مطالعه کنم ؟
با تشکر

چه رشته ای هستین؟

Alireza SM
06-07-2014, 17:43

بايد خودت روش خودت رو استفاده كني و ببيني چه بازدهي واست داره اگه مناسب نبود تغيرات لازم رو توي روشت اعمال كني. نوشتن خلاصه هاي نمودار درختي هم فوق العاده كمك ميكنن هم به انسجام مطالب و هم به مرورشون. در مورد تاثير نمودار درختي همين رو بدوني كافيه كه طراحا تست براي خودشون واسه هر فصلي نمودار درختي تهيه ميكنن و از طريق اون مطالب رو به هم مرتبط ميكنن و سوال ميدن. در مورد قيدها هم 90درصدشون خود به خود بعد از چند مرتبه مرور توي ذهنت ميمونن نگران قيدها نباش.
سعي كن هر هفته چندساعتي رو به مرور غيرمرتبط با آزمون اختصاص بدي. من كه اون موقع گزينه دو ميرفتم با اينكه از آخر پاييز تا عيد شيمي 2 اصلا تو آزمون نبود ولي من اون 2 ماه كه از شيمي 2 سوال نميومد كل مطالب رو هفته اي يه بار مرور ميكردم.
كلا برنامه هاي آزمون همه 24 ساعت وقت شما رو نميگيرن مطمعنا وقت آزاد دارين پس به مرور اختصاص بدين.

Arrowtic
06-07-2014, 18:59
اون وقت آزاد رو چطوری اختصاص بدم ؟ یعنی با چه برنامه ای ؟ از کجا بدونم چیو باید دوره کنم ؟
مرسی

Alireza SM
06-07-2014, 20:33
خب هرچي ميخوني دوره كن ديگه. اگه احساس ميكني توي لغت و املا نياز به دوره داري دوره كن اگه قيدهاي زيست ضعيف هستي اون رو دوره كن اگه فرمول هاي رياضي و فيزيك و مثلثات رو لازم داري اونا رو دوره كن. فقط همه چيز رو بايد دوره كني كه فراموشت نشه

ali_12
07-07-2014, 00:46
سلام
جلو کشیدن تاریخ کنکور سراسری 94 صحت داره؟
گویا 1 هفته به خاطر ماه رمضان سال آتی کنکور زودتر شروع میشه
کسی خبر موثق داره؟

Alireza SM
07-07-2014, 01:03
سلام
جلو کشیدن تاریخ کنکور سراسری 94 صحت داره؟
گویا 1 هفته به خاطر ماه رمضان سال آتی کنکور زودتر شروع میشه
کسی خبر موثق داره؟

فعلا در مورد كنكور 94 هيچ چيزي رو باور نكنين چون خيلي زوده كه تصميمي براش گرفته شده باشه.
اگه اين اتفاق بيافته هم خيلي خوبه چون راحت ميتونين سر جلسه آب و آبميوه بخورين تا هم قند خونتون افت نكنه هم آب بدنتون تامين شه

koroshfe
08-07-2014, 18:37
چه رشته ای هستین؟

ریاضی-فیزیک

A/|\IR
08-07-2014, 19:29
ریاضی-فیزیک

عربی تغییرات داشته (البته بیشترش حذفی بوده)
شیمی دوم و سوم هم تقریبا عوض شده (اینم بیشتر حذف داشته فقط حذفاش مهم بودن مثل کارای رونگتن حذف شده از دوم و از سوم هم محاصبه آنتالپی با انرژی پیوند حذف شده و مسائل هم جابه جا شدن تو فصلا و ... )
دینی هم تغییر داشته بعضی تیتر ها حذف و اضافه شده ، آیات هم به همین صورت
بقیه درسا تا جایی که من میدونم تغییر آنچنانی نکرده.

koroshfe
08-07-2014, 20:58
عربی تغییرات داشته (البته بیشترش حذفی بوده)
شیمی دوم و سوم هم تقریبا عوض شده (اینم بیشتر حذف داشته فقط حذفاش مهم بودن مثل کارای رونگتن حذف شده از دوم و از سوم هم محاصبه آنتالپی با انرژی پیوند حذف شده و مسائل هم جابه جا شدن تو فصلا و ... )
دینی هم تغییر داشته بعضی تیتر ها حذف و اضافه شده ، آیات هم به همین صورت
بقیه درسا تا جایی که من میدونم تغییر آنچنانی نکرده.

خیلی خیلی خیلی ممنونیم :n16:
( پست رزرو )

مُعین
10-07-2014, 22:21
با عرض سلام احترام و آرزوی شادکامی و بهروزی خدمت تمامی دوستان گرامی...
بی مقدمه برم سر اصل مطلب :
ظاهرا کنکور امسال(93) به نسبت سال های قبل سخت تر یا بهتره بگم مفهومی تر طرح شده بود و واقعا بسیاری از داوطلبان رو که به سوالات سال های قبل تکیه کرده بودن شوکه کرد... بنده در باره کنکور و بیشتر درباره آزمون انسانی و مقایسه اون با کنکور سال های قبل چندین سطری مینویسم امیدوارم که مفید واقع بشه.
همونطوری که میدونید تعداد کتاب های رشته انسانی به نسبت رشته های دیگه( تجربی و ریاضی) بیشتره حدود 35 تا 40 تا کتاب که بعضا مطالب خوندنی هستن غیر از دروس عمومی و دروسی مثل فلسفه و منطق و ادبیات اختصاصی وعربی اختصاصی و..
میشه گفت تقریبا بین 40 تا 50 درصد دروس حفظی هستن مانند اجتماعی , تاریخ , جغرافیا , اقتصاد و...
طبیعتا با توجه به حجم نسبتا زیاد این دروس(خواندنی ها) و تغییرات کتب درسی به هیچ عنوان نمیشه به سوالات سال های قبل تکیه کرد بلکه تنها اصلی که میتونه شخص رو به موفقیت در این دروس نزدیک کنه مطالعه و ریز خوانی کتاب های درسیه., در این دروس حل تست ها فقط میتونه به عنوان راهنما بگه که از جایی هم که حتی فکرشو نمیکردین هم سوال طراحی میشه ! مانند جداولی که معمولا با بی اعتنایی داوطلب روبرو میشن برعکس دروسی دیگه ای مثل عربی و فلسفه و منطق و حتی روانشناسی رو که بنده به عنوان درسی خوندنی مطرح کردم باید مفهوم خوانی بشه + اینکه حتما تست های متعددی کار بشه چرا که خوندن درسنامه بدون زدن تست هیچ گونه کمکی به شخص نمیکنه چرا که مطالب خصوصا برای انسانی ها حجیم هست و گاها تست طوری طراحی میشه که با یه نکته میشه حلش کرد و گاهی هم واقعا تست مفهومی هست که در هرصورت عدم تست زدن باعث از دست دادن زمان میشه که در کنکور هم زمان مثل طلا میمونه... بنده با اینکه وقت زیادی روی ریاضی و زبان گذاشته بودم حتی وقت نکردم به یه سوال ازشون جواب بدم... نکته جالب اینکه بنده به بحث مدیریت زمان واقف بودم و همزمان با تست زدن زمان رو هم مدنظر داشتم اما مفهومی شدن سوالات امسال نزاشت بنده بتونم حتی تمامی سوالات دینی رو هم جواب بدم... چه برسه به زبان ! یعنی بنده تقریبا سر سوال هفتاد بودم که ساعت شد 9.15 دقیقه و دفترچه های عمومی جمع آوری شد... وقتی دفترچه اختصاصی رو باز کردم گفتم دست آخر به سوالات ریاضی جواب میدم اما وقتی همه سوالا رو حل کردم فقط پنج دقیقه وقت داشتم که به 20 تا سوال ریاضی جواب بدم که ترجیح دادم اصلا جواب ندم چرا که ممکن بود حالت اضطرابی که به بنده غالب شده بود و جو جلسه (نفر آخر بلند شدم) باعث شه که همون یکی دو تا سوالی رو هم که میخواستم حل کنم اشتباه بشه لذا ترجیح دادم اصلا ریاضی هم نزنم ! سوالات به شدت مفهومی بود و هر سوال اقتصاد و علوم اجتماعی حدود 4 تا سوال ! بود نه یکی؛ سوالات فلسفه و منطق که واقعا مفهومی طرح شده بود بنده با توجه به مطالعم در این درس روی حداقل 75 درصد حساب میکردم (حتی با توجه به درصد آزمون های سنجش) اما با توجه به کلید سازمان سنجش چیزی حدود 50 درصد جواب دادم
حتی سوالات روانشناسی هم مفهومی بودن و نه صرفا متن کتاب...
همه ی این ها رو گفتم که دوستان بدونند کنکور سال به سال داره مفهومی تر طراحی میشه چرا که اساتید و معلمین طراح سوال به منابع صوتی و تصویری و خواندنی کنکور (گاج , خیلی سبز , نشر الگو, شبقره , تخته سیاه , مبتکران ,مهرو ماه ,راه اندیشه وهمچنین بزرگترین دکان کنور یعنی قلمچی!.... )کاملا آگاه هستن و میدونن که اگر سوال حتی در حد سال گذشته بخواد طرح شه باید ظرفیت دانشکده های دولتی رو حداقل دوبرابر کنند و به فکر آینده و... فارغ التحصیلا باشن درنتیجه این هست که سوالات کنکور هر سال داره مفهومی تر و نه الزاما سخت تر طراحی میشه تا همواره ملاک عمل برای گزینش دانشکده های دولتی مستعد ترین افراد باقی بمونه.
بعضی از افراد مثل من با توجه به مسایلی مانند سن و سال ... شغل و... این کنکورآخرین کنکور مقطع کارشناسیم محسوب میشد اما دوستان گرامی که به هر نحو امسال رو سهل انگاری کردن و ... مطمئن باشن با توجه به روندی که داره برای طرح سوالات طی میشه از یکی دو سال آینده نمیشه با یه سال پشت کنکور موندن جبران مآفات رو کرد بعضاَ بودن افرادی که یه سال پشت کنکور موندن در سال های گذشته اما سال بعدش حتی در رشته ای دیگه بهترین رشته و دانشگاه رو قبول شدن ... ولی دیگه امکانش خیلی کمه که اینطوری بشه... پس واقعا افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع عالی رو دارن و امسال به نظرشون میاد که به هر نحو نتونستن به مطلوبشون برسن از همین الان جامع و مانع جلو برن یعنی هم درس بخونن هم تست بزنن و هم مدیریت زمان داشته باشن .
نحوه محاسبه تاثیر قطعی معدل هم با ذکر مثالی این طوری خواهد بود با توجه به تاثیر قطعی 25 درصدی معدل برای کسانی که دیپلم رو سال 92 گرفتن:
نمره کنکور=75 درصد
نمره دیپلم =25 درصد
مثال :
شخصی کتبی ادبیات رو 20 گرفته :::: از 25 درصد 25 رو میگیره
توی کنکور ادبیات رو 100 زده ::::: از 75 کل 75 رو میگیره و 25+75 =100 نمره ادبیات شخص مورد نظر.
اما برای واضح تر شدن یه نمره و درصد دیگه رو انتخاب میکنیم.
شخصی کتبی زیست شناسی رو 15 گرفته ::::این شخص از 25 درصد 18.75 درصد رو دریافت میکنه.
و همین شخص توی کنکور زیست رو 60 درصد زده که از 75 درصد 45 درصد رو دریافت میکنه که با 18.75 جمع میشه و درصد زیست شخص میشه :63.75 =نمره زیست شخص مورد نظر
همچنین کسانی هم که امتحاناشون کتبی نبوده و در کل مشمول سوابق نیستن نمرشون از صد محاسبه خواهد شد. بدون تغییر.

نمره آزمون (کنکور) تاثیر: 75 درصد مستقیم

نحوه محاسبه : نمره کسب شده درآزمون ضرب در 75 تقسیم بر 100= درصد اکتسابی در ازمون.

نمره کتبی نهایی تاثیر :25 درصد مستقیم

نمره نهایی کسب شده ضرب در25 تقسیم بر 20 =درصد اکتسابی در امتحانات نهایی

درصد تلفیقی بدست آمده (اخرین نمره که ملاک عمل برای گزینش خواهد بود)= درصد بدست آمده در آزمون+درصد بدست آمده از امتحانات نهایی.
مثال :شخصی در درسی نمره 14 کسب کرده و در آزمون 65 درصد پاسخ داده است
14×25÷20=17.5درصد کتبی
65×75÷100=48.75درصد آزمون
48.75+17.5=66.25 ملاک عمل

با تشکر از وقتی که گزاشتید و مطالعه کردید.

A/|\IR
11-07-2014, 09:29
شخصی کتبی ادبیات رو 20 گرفته :::: از 25 درصد 25 رو میگیره
توی کنکور ادبیات رو 100 زده ::::: از 75 کل 75 رو میگیره و 25+75 =100 نمره ادبیات شخص مورد نظر.
اما برای واضح تر شدن یه نمره و درصد دیگه رو انتخاب میکنیم.
شخصی کتبی زیست شناسی رو 15 گرفته ::::این شخص از 25 درصد 18.75 درصد رو دریافت میکنه.
و همین شخص توی کنکور زیست رو 60 درصد زده که از 75 درصد 45 درصد رو دریافت میکنه که با 18.75 جمع میشه و درصد زیست شخص میشه :63.75 =نمره زیست شخص مورد نظر
همچنین کسانی هم که امتحاناشون کتبی نبوده و در کل مشمول سوابق نیستن نمرشون از صد محاسبه خواهد شد. بدون تغییر.

نمره آزمون (کنکور) تاثیر: 75 درصد مستقیم
نحوه محاسبه : نمره کسب شده درآزمون ضرب در 75 تقسیم بر 100= درصد اکتسابی در ازمون.

نمره کتبی نهایی تاثیر :25 درصد مستقیم
نمره نهایی کسب شده ضرب در25 تقسیم بر 20 =درصد اکتسابی در امتحانات نهایی

درصد تلفیقی بدست آمده (اخرین نمره که ملاک عمل برای گزینش خواهد بود)= درصد بدست آمده در آزمون+درصد بدست آمده از امتحانات نهایی.
مثال :شخصی در درسی نمره 14 کسب کرده و در آزمون 65 درصد پاسخ داده است
14×25÷20=17.5درصد کتبی
65×75÷100=48.75درصد آزمون
48.75+17.5=66.25 ملاک عمل

با تشکر از وقتی که گزاشتید و مطالعه کردید.

این قسمت کاملا اشتباهِ و خبری از همچین محاسباتی نیست -
به درصد به دست آمده و نمره نهایی کسی دست نمیزنه! درصد های کنکور تو هر درس تراز بندی میشه نمره های نهایی هم تراز بندی میشه و تراز نهایی تو تراز کنکور تاثیر 25% ــی داده میشه.

mohsensoft1
11-07-2014, 09:58
سلام
من سرباز هستم و لیسانس حسابداری از پیام نور دارم
میخوام تو این یه سالی که از خدمتم مونده کنکور تجربی بدم واسه دندانپزشکی
حالا اگه میشه دوستان در مورد کلیات کنکور تجربی یه توضیحی بدن
چون رشته دبیرستانم هم ریاضی بوده
در طول روز هم تقریبا 8 ساعت وقت آزاد دارم آیا میشه تو این یه سال به اون حد برسم که دندانپزشکی قبول شم؟

Alireza SM
11-07-2014, 13:01
در خصوص تاثير سوابق تحصيلي، پك سنجش در سال 91 گفته بود كه تراز گرفته ميشه

مُعین
11-07-2014, 15:31
این قسمت کاملا اشتباهِ و خبری از همچین محاسباتی نیست -
به درصد به دست آمده و نمره نهایی کسی دست نمیزنه! درصد های کنکور تو هر درس تراز بندی میشه نمره های نهایی هم تراز بندی میشه و تراز نهایی تو تراز کنکور تاثیر 25% ــی داده میشه.

دوست عزیز من به صورت کلی گفتم ...
چون قانونا هم نباید این طور باشه چرا که مثلا یه درس مثل ادبیات که برای رشته انسانی تاریخ ادبیات اصلا نهایی نیست! + اینکه ادبیات سه نهایی و ادبیات پیش دانشگاهی هم نهایی هست و اینکه حدود 10 سوال از تاریخ ادبیات میاد که اصلا نهایی نیست ! به هیچ عنوان نباید بیان و به صورت مستقیم درصد صفر شما + نمره 20 شما که میشه 25 درصد رو با هم جمع کنند و 25 درصد بزران جای ادبیات شما ... بلکه منظور بنده کلیت این قانون بود و وارد جزییات نشدم . اگر بخوان این طور حساب کنن باید حتی امتحان سال دوم + امتحانات نهایی پیش رو حساب کنن. .:n16:
امسال نمونیم که شغل فعلی برامون همیشگی میشه! ... دیگه بقیش هیچی . با 25 سال سن دیگه نمیتونم کنکور بدم :دی

mohsensoft1
11-07-2014, 15:34
در خصوص تاثير سوابق تحصيلي، پك سنجش در سال 91 گفته بود كه تراز گرفته ميشه

منظور از تراز گرفتن چیه؟
به طور کلی به نفع منه که رشته م تجربی نبوده؟
اصلا میشه از ریاضی تو تجربی شرکت کرد بدون قید و شرط؟!

مُعین
11-07-2014, 15:46
منظور از تراز گرفتن چیه؟
به طور کلی به نفع منه که رشته م تجربی نبوده؟
اصلا میشه از ریاضی تو تجربی شرکت کرد بدون قید و شرط؟!

به طور کلی هر کسی مدرک چهار ساله دبیرستان رو داشته باشه شرکتش توی کنکور هر رشته ای حتی اگر مدرک پیش دانشگاهیش هم با رشته مورد نظرش همخوانی نداشته باشه بلا مانع هست!
نمرش هم به صورت خام و از صد درصد محاسبه میشه . طبق گفته دکتر توکلی توی برنامه فرصت برابر ... در تاریخ چهار شنبه 4 تیر اگر اشتبه نکنم.

mohsensoft1
11-07-2014, 16:45
به طور کلی هر کسی مدرک چهار ساله دبیرستان رو داشته باشه شرکتش توی کنکور هر رشته ای حتی اگر مدرک پیش دانشگاهیش هم با رشته مورد نظرش همخوانی نداشته باشه بلا مانع هست!
نمرش هم به صورت خام و از صد درصد محاسبه میشه . طبق گفته دکتر توکلی توی برنامه فرصت برابر ... در تاریخ چهار شنبه 4 تیر اگر اشتبه نکنم.

چقدر خوب!!
پس همه چیز دست خودمونه و به معدل ریاضی که داشتم ربط نداره!
با تشکر

Alireza SM
11-07-2014, 17:30
كسي از ديپلم رياضي بره تجربي شركت كنه نمرش از 100% نيست بلكه اون هم مشمول سوابق هست. مثلا به جاي25% رياضي 3 درس حسابان 18% رو قرار مين واسش .

koroshfe
12-07-2014, 21:51
دوستان سلام
اگه اطلاع دقیق تری راجع به ، تغییر منابعی که کنکوری 93 ای برای دادن کنکور 94 باید از اون مطلع باشه ، دارید ، ممنون می شم راهنماییم کنید
با تشکر

Mohammad..kh
13-07-2014, 10:21
هنوز که سال تحصیلی جدید نیومده تا خبر داده بشه
نمیدونم مرداد یا شهریور کتابا میاد روی سایت چاپ کتب درسی فک کنم و اونوقت بعضی معلم ها دست بکار میشن و تغییرات رو تو وبلاگ ها یا تو سایتهاشون میذارن
یا خودت ورق به ورق میری جلو می بینی کجا اضاف یا حذف شده
الان زود هست

مُعین
14-07-2014, 21:48
نحوه محاسبه تاثر میزان سوابق تحصیلی از سوی سازمان سنجش به شرح زیر اعلام شد :
هر دو رو دانلود کنید و بخونید . کامل توضیح داده شده .
پیک سنجش شماره 882 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پیک سنجش شماره 883 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ما که چیزی سر در نیوردیم تنهاچیزی که فهمیدم این بود :ب) چنانچه داوطلبي م شمول سابقه تحصيلي نباشد، مطابق رابطه 4، ميزان تأثير صفر بوده و
100 درصد نمره كل آزمون سراسري ملاك عمل است؛ پس براي اين دسته از داوطلبان، نمره
كل نهايي همان نمره كل آزمون سراسري است كه از رابطه 2 به دست مي آيد.

من که سامل این شدم یعنی نمره خام خودم ملاک خواهد بود... نمیدونم خوبه یابد....به هر نحو من فقط نتیجه تلاشمو میخوام و لا غیر.
آروزی موفقیت برای تمامی عزیزان

~ReZa~
23-07-2014, 10:29
سلام دوستان.
چند تا سوال دارم جواب بدین ممنون میشم.
بنده دیپلم ریاضی دارم که سال 80 گرفتم.سوالم اینه الان میتونم تو رشته تجربی کنکور سال 94 شرکت کنم؟
سنم هم 30 هستش.
ممنون میشم جواب بدین.

Alireza SM
23-07-2014, 15:32
سلام دوستان.
چند تا سوال دارم جواب بدین ممنون میشم.
بنده دیپلم ریاضی دارم که سال 80 گرفتم.سوالم اینه الان میتونم تو رشته تجربی کنکور سال 94 شرکت کنم؟
سنم هم 30 هستش.
ممنون میشم جواب بدین.

بله ميشه
سوابق تحصيلي هم واستون لحاظ نميشه. و فقط درصدهاي كنكور در قبوليتون تاثير داده ميشه

mohsensoft1
23-07-2014, 19:38
دوستان عزیز لطفا جواب بدین خیلی واسم مهمه
من مشغول خدمت سربازی هستم و میخوام امسال کنکور تجربی بدم
خدمتم هم آبان 94 تموم میشه
لیسانس دارم و از معافیت تحصیلی هم یک بار استفاده کردم
حالا میخوام ببینم اگر مثلا من دندانپزشکی قبول بشم میتونم توی مهر 94 توی دانشگاه ثبت نام کنم؟چون میگن از معافیت تحصیلی یک بار در هر مقطع میشه استفاده کرد و میشه گفت این مقطع دکترا هست و یک بار دیگه میشه از معافیت استفاده کرد؟
راستی اگه قبول بشم میتونم از دانشگاه یک ترم مرخصی بگیرم تا خدمتم تموم شه؟

A/|\IR
24-07-2014, 23:30
سلام به کنکوری های 94

همتون این نقد های آزمون سراسری رو سایت نشر دریافت گذاشته بخونین خیلی خوب و مفیده و تو روند کار و شناخت آزمون کمکتون میکنه.

لینک صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

After4Ever
25-07-2014, 01:34
دوست عزیز نمی شه دانلود کرد باید عضو بشی
عضو هم نشد بشم

A/|\IR
26-07-2014, 16:40
اره باید عوض شین راه دیگه ای نداره:n01:

مُعین
30-07-2014, 16:36
داشتم به سایت های خیلی سبز و ... نگاه میکردم . چقدر کتاب ها گرون شدن کتاب 15 تومنی پارسال شده 28 ...
مثلا کسانی که میخوان شیمی بخرن برای تجربی ... فقط 87 هزار تومن میشه پول شیمی ..( خیلی سبز)
زیست شناسی میشه 111 تومن ....
فیزیک میشه 29 تومن اگر جامع بخرید ..
ریاضی 35 اگر جامع بخرید
فقط 162 تومن میشه کتاب های زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک ... ادبیات و عربی و معارف و زبان هم حداقل 140 تومنی میشه ...
یادش به خیر یه زمانی کتاب ارزون ترین چیز بود ... حیف اون موقع کتاب نمیخریدیم ... الان نه میشه کتاب ادبی خرید نه کتاب اموزشی(یعنی واقعا خریدشون سخته ) ... دوستان سعی کنید اگر این کتاب ها رو میخرید بهره ببرید ازشون پول خیلی سخت بدست میاد ما امروز سر صبحونه ... توی محل کار دعوامون بوده .. ... قدر پدر ها و کسانی که همه زندگیشون رو برای به ثمر رسوندن شما صرف میکنند بدونید ... چند روز پیش طرف اومده بود در مغازه میگفت شکم من که با یه تیکه از این سیر میشه ( اشاره میکردبه نان سنگگ) ولی چه حیف که عیال وارم ... این مسایل جیگر آدم رو آتیش میزنه.
امیدوارم موفق و موید و در پناه بهترین ها پله های ترقی رو یکی یکی پشت سر بزارید .:n16:

Alireza SM
30-07-2014, 22:50
مطلب جديد وبلاگ من رو بخونين البته فقط براي تجربي ها به درد ميخوره

براي رتبه برتر شدن درس بخونيم يا براي قبول شدن ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m.a_935267
31-07-2014, 00:23
سلام
بچه ها من کنکوری 89 هستم ریاضی.
همون سال اول قبول شدم برق علم و صنعت.
ولی الان میخوام دندانپزشکی قبول شم چون اوضاع برق اصلا خوب نیست!
از بیکاری بهتره کلا!
ولی خدایی خیلی هجوم به سمت تجربی زیاد شده و قبولی سال آینده کار هرکسی نخواهد بود.
تجربی سال 94 مشکلترین کنکور تمام دوران خواهد بود.بچه ها خودتونو واسه رقابت اماده کنین...

من الان زیست سال دوم و سوم رو خوندم و تست هم زدم.
ژنتیک و گیاهی رو از رو تخته سیاه خوندم. خود دوم سوم از رو خیلی سبز و قسمتاییش هم گاج 8000 تست.
کتابی دیگه هم لازمه بخونم ؟
من ریاضی فیزیکم عالیه مشکلم همین زیسته آخه همه میگن سه نوع کتاب خوندن ولی از پس کنکور بر نیومدن!
چه کنم زیستو ؟؟

After4Ever
31-07-2014, 06:43
سلام
از بیکاری بهتره کلا!
ولی خدایی خیلی هجوم به سمت تجربی زیاد شده و قبولی سال آینده کار هرکسی نخواهد بود.
تجربی سال 94 مشکلترین کنکور تمام دوران خواهد بود.بچه ها خودتونو واسه رقابت اماده کنین...

ژنتیک و گیاهی رو از رو تخته سیاه خوندم. خود دوم سوم از رو خیلی سبز و قسمتاییش هم گاج 8000 تست.
من ریاضی فیزیکم عالیه مشکلم همین زیسته آخه همه میگن سه نوع کتاب خوندن ولی از پس کنکور بر نیومدن!
چه کنم زیستو ؟؟

شما که این موقع زیست پایه رو تموم کردید زیست سال پیش رو هم بخونید
سوال های گزینه 2 ی سال اخیر رو بزنید و خودتون با توجه به نوع سوال های زیست (ترکیبی و مفهومی بودن) سوال طرح کنید

Alireza SM
31-07-2014, 10:44
سلام
از بیکاری بهتره کلا!

چه کنم زیستو ؟؟

اولا برق اوضاعش بسيار عاليه و اين آمار منفي كه بهتون ارائه شده عمدتا توسط خود دانشجويان و فارغ التحصيلات برق هست براي از راه به در كردن شما.
هم توليد برق در اين مملكت داره بهتر ميشه هم مصرفش بالاتر ميره و هم برق رساني داره افزايش پيدا ميكنه كه يعني نياز به كار در همه زمينه ها داره بيشتر ميشه.
در مورد كنكور تجربي چون تونستين برق اون هم علم و صنعت قبول بشين فقط كار كردن روي زيست براي شما كافيه.
سري به وبلاگ من بزنين در مورد نحوه مطالعه زيست اطلاعاتي به دست ميارين. كتابهاي 8000 گاج و خيلي سبز و ... هيچكدام مطابق سبك جديد تست هاي كنكور سراسري نيستند فقط كتابهاي نشر الگو و كتاب زيست جامع گاج ( خاكستري ) مطابق سبك جديد سوالات هست بقيه ككتابها رو توصيه ميكنم بريزين دور. ( البته ژنتيك تخته سياه لازمه )

PLAΨMID
01-08-2014, 10:14
سلام دوستان . یکی از دوستان من در مورد عربی ازم پرسید . حقیقتا من زیاد به عربی کاری نداشتم و خوب هم نخوندم . فقط کتاب ایاد فیلی رو نصفه و نیمه خوندم . به همین علت تجربه ای در این مورد ندارم . واسه آموزش و بخصوص واسه تست چه کتبی پیشنهاد میکنید ؟
با تشکر .

After4Ever
01-08-2014, 10:19
سلام دوستان . یکی از دوستان من در مورد عربی ازم پرسید . حقیقتا من زیاد به عربی کاری نداشتم و خوب هم نخوندم . فقط کتاب ایاد فیلی رو نصفه و نیمه خوندم . به همین علت تجربه ای در این مورد ندارم . واسه آموزش و بخصوص واسه تست چه کتبی پیشنهاد میکنید ؟
با تشکر .

عربی گاج طوسی

future.doctor
01-08-2014, 13:10
دوستان عزیز لطفا جواب بدین خیلی واسم مهمه
من مشغول خدمت سربازی هستم و میخوام امسال کنکور تجربی بدم
خدمتم هم آبان 94 تموم میشه
لیسانس دارم و از معافیت تحصیلی هم یک بار استفاده کردم
حالا میخوام ببینم اگر مثلا من دندانپزشکی قبول بشم میتونم توی مهر 94 توی دانشگاه ثبت نام کنم؟چون میگن از معافیت تحصیلی یک بار در هر مقطع میشه استفاده کرد و میشه گفت این مقطع دکترا هست و یک بار دیگه میشه از معافیت استفاده کرد؟
راستی اگه قبول بشم میتونم از دانشگاه یک ترم مرخصی بگیرم تا خدمتم تموم شه؟

خیر ، شما میتونید سال 95 کنکور بدین اما 94 خیر

koroshfe
03-08-2014, 18:29
دوستان سلام
من داوطلب كنكور ٩٣ بودم
براي ٩٤ ، درس هاي فيزيك ، ادبيات ، زبان و رياضيات تغييري نسبت به ٩٣ دارن ؟!
براي ديني كه گفتن كمي تغيير كرده مي خوام جامع گاج رو بگيرم ، شيمي ها هم گفتن تغيير كرده اما نمي خوام كتاب جديدي بخرم چون تغيير عمده نداشته !
با تشكر :n16:

Shaw
05-08-2014, 00:15
سلام. داوطلب ۹۴ رشته تجربی هستم. تا الان هم به طور جدی شروع نکردم. می خواستم از بپرسم چه مباحثی از ریاضی رو برای درصد حدودا 50 مطالعه کنم؟ از این مباحث چه مباحثی در یک ماه و نیم باقی مونده بخونم و چه مباحثی رو در طول سال؟ یک کتاب آموزش ریاضی هم برای من که ریاضیاتم تقریبا 0ـه معرفی کنید! :worried:

A/|\IR
05-08-2014, 08:37
سلام. داوطلب ۹۴ رشته تجربی هستم. تا الان هم به طور جدی شروع نکردم. می خواستم از بپرسم چه مباحثی از ریاضی رو برای درصد حدودا 50 مطالعه کنم؟ از این مباحث چه مباحثی در یک ماه و نیم باقی مونده بخونم و چه مباحثی رو در طول سال؟ یک کتاب آموزش ریاضی هم برای من که ریاضیاتم تقریبا 0ـه معرفی کنید! :worried:

در این مقطع از سال حذف مبحث و درس اشتباس همه ی مباحث رو بخونید

Lt.Ali
06-08-2014, 20:41
کسی از تغییرات کتاب درسی نسبت به سال پیش اطلاع داره؟ تغییرات شیمی و اگر الباقی باشه.

مُعین
06-08-2014, 21:01
کسی از تغییرات کتاب درسی نسبت به سال پیش اطلاع داره؟ تغییرات شیمی و اگر الباقی باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lt.Ali
06-08-2014, 21:28
مرسی از پاسختون،
این فقط ذکر کرده کلی و جزیی. جایی رو نمیشناسین که توضیح داده باشه که تغییرات چی هستند؟
مثلاً امسال به جز دو عنصر مایع، گالیم هـم اضافه شده. ( اینجور که خوندم. ) جایی که اینارو لیست وار نوشته باشه.
اگر اینجور باشه تغییرات کلی رو لیستی بنویشه، که عالیه، ممنون میشم.

Iloveu-ALL
06-08-2014, 21:36

اینکه فقط درس های ابتداییه !
؟

Lt.Ali
06-08-2014, 21:43
نه تب هـای دیگه رو ببینید.

Hatek
10-08-2014, 16:45
سلام

اگه شخصی کنکور بده و توی انتخاب رشته فقط پیام نور رو بزنه و بره دانشگاه سال بعدش در حالی که دانشجوی پیام نور هست بازم سراسری میتونه شرکت کنه یا که محرومیت داره ؟
غیر انتفاعی چطور ؟

مُعین
10-08-2014, 17:03
سلام

اگه شخصی کنکور بده و توی انتخاب رشته فقط پیام نور رو بزنه و بره دانشگاه سال بعدش در حالی که دانشجوی پیام نور هست بازم سراسری میتونه شرکت کنه یا که محرومیت داره ؟
غیر انتفاعی چطور ؟

حتی شبانه هم مشکلی نداره ...
محرومیت فقط برای پذیرفته شده های دوره روزانه هست چه ثبت نام رو انجام بدن و چه ندن...

mohsensoft1
13-08-2014, 17:24
دوستان من الان مشغول خدمتم و میخوام کنکور تجربی بدم تا پزشکی قبول شم
الان هم فوق دیپلم دارم
تا 1 آذر 94 خدمتم تموم میشه
میخوام ببینم اگه تو کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی قبول بشم میتونم نیم سال اول از دانشگاه مرخصی بگیرم تا خدمتم تموم شه؟
یعنی دانشگاه قبول میکنه من که در حال خدمت هستم یه ترم رو مرخصی بگیرم؟

Alireza SM
13-08-2014, 20:38
دوستان من الان مشغول خدمتم و میخوام کنکور تجربی بدم تا پزشکی قبول شم
الان هم فوق دیپلم دارم
تا 1 آذر 94 خدمتم تموم میشه
میخوام ببینم اگه تو کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی قبول بشم میتونم نیم سال اول از دانشگاه مرخصی بگیرم تا خدمتم تموم شه؟
یعنی دانشگاه قبول میکنه من که در حال خدمت هستم یه ترم رو مرخصی بگیرم؟

شما اگه بدون غيبت وارد سربازي شده باشي به محض قبولي در دانشگاه از خدمت ترخيص ميشي.
سوابق قبلي خدمتت هم كلا پاك ميشه و طرح نيروي انساني پزشكي رو به مدت دو سال بايد انجام بديد. حتي اگر خدمتتون تموم شده باشه بازم بايد طرح نيروي انساني 2 ساله رو انجام بديد مثل بقيه

mohsensoft1
15-08-2014, 10:49
شما اگه بدون غيبت وارد سربازي شده باشي به محض قبولي در دانشگاه از خدمت ترخيص ميشي.
سوابق قبلي خدمتت هم كلا پاك ميشه و طرح نيروي انساني پزشكي رو به مدت دو سال بايد انجام بديد. حتي اگر خدمتتون تموم شده باشه بازم بايد طرح نيروي انساني 2 ساله رو انجام بديد مثل بقيه
نه هیچ غیبتی ندارم
یعنی 2ماه از خدمتم میمونه باز دوباره 2سال باید مثلا برم تو بهداری پادگان؟!!تکلیف اون 2ماه باقی مونده چی میشه واسه کارت پایان خدمت؟
ضمنا من دانشجوی لیسانس بودم و سال چهارم انصراف دادم و فوق دیپلم گرفتم این مشکلی نیست؟

Alireza SM
15-08-2014, 12:51
نه هیچ غیبتی ندارم
یعنی 2ماه از خدمتم میمونه باز دوباره 2سال باید مثلا برم تو بهداری پادگان؟!!تکلیف اون 2ماه باقی مونده چی میشه واسه کارت پایان خدمت؟
ضمنا من دانشجوی لیسانس بودم و سال چهارم انصراف دادم و فوق دیپلم گرفتم این مشکلی نیست؟

نه مشكلي نيست از بابت انصراف.
اون دو ماه رو اگه انجام هم بدين تنها مزيتي كه كارت پايان خذمتتون داره اينه كه ميتونين از كشور خارج بشين.
كسي پايان خدمت داشته باشه - معافيت - كفالت يا هرچي داشته باشه 2سال طرح نيروي انساني رو بايد بره.
طرح نيروي انساني توي پادگان نيست توي مراكز دولتي و معمولا مناطق محروم هست اگه بخواين به جاي 2 سال ميتونين مجددا سربازي برين 17 ماه اونوقت ميافتين توي بهداري پادگان

mohsensoft1
15-08-2014, 12:53
نه مشكلي نيست از بابت انصراف.
اون دو ماه رو اگه انجام هم بدين تنها مزيتي كه كارت پايان خذمتتون داره اينه كه ميتونين از كشور خارج بشين.
كسي پايان خدمت داشته باشه - معافيت - كفالت يا هرچي داشته باشه 2سال طرح نيروي انساني رو بايد بره.
طرح نيروي انساني توي پادگان نيست توي مراكز دولتي و معمولا مناطق محروم هست اگه بخواين به جاي 2 سال ميتونين مجددا سربازي برين 17 ماه اونوقت ميافتين توي بهداري پادگان
باز هم نفهمیدم اون 2ماه رو کی باید بگذرونم؟
مشکل منم همینه که کارت رو داشته باشم تا بتونم راحت به خارج از کشور رفت و آمد کنم
راهی نیست که از ترم بهمن بشه وارد دانشگاه بشم؟!

Alireza SM
15-08-2014, 13:21
باز هم نفهمیدم اون 2ماه رو کی باید بگذرونم؟
مشکل منم همینه که کارت رو داشته باشم تا بتونم راحت به خارج از کشور رفت و آمد کنم
راهی نیست که از ترم بهمن بشه وارد دانشگاه بشم؟!

دوست عزيز شما ديگه وارد رشته پزشكي ميشين قرار نيست كه ديگه با دوماه خدمت كردن بهتون پايان خدمت بدن.
ايشالا بعد از تموم شدن درستون ميتونين برين سربازي ( 17 ماهه ) و يا طرح (‌24 ماهه )
اگه موقع انتخاب رشته كدرشته پزشكي هايي كه نيمسال دوم هستند رو انتخاب كنيد درستون از ترم بهمن شروع ميشه ولي بازهم ثبت نامتون همون مهرماه هست و بعد از ثبت نام هم نميتونين برين و اون دوماه رو تموم كنين چون دانشجو هستين و براي خدمت رفتن بايد انصراف از تحصيل بدين.

mohsensoft1
15-08-2014, 14:09
دوست عزيز شما ديگه وارد رشته پزشكي ميشين قرار نيست كه ديگه با دوماه خدمت كردن بهتون پايان خدمت بدن.
ايشالا بعد از تموم شدن درستون ميتونين برين سربازي ( 17 ماهه ) و يا طرح (‌24 ماهه )
اگه موقع انتخاب رشته كدرشته پزشكي هايي كه نيمسال دوم هستند رو انتخاب كنيد درستون از ترم بهمن شروع ميشه ولي بازهم ثبت نامتون همون مهرماه هست و بعد از ثبت نام هم نميتونين برين و اون دوماه رو تموم كنين چون دانشجو هستين و براي خدمت رفتن بايد انصراف از تحصيل بدين.

دوست عزیزم فکر کنم اشتباهی رخ داده.من اون موقع 19 ماه خدمت کردم و 2ماه میمونه ها!
شما احتمالا برداشتتون این بوده که اون موقع 2ماه خدمتم!من الان 7مین ماه خدمتمو دارم میگذرونم

SA3EDLORD
15-08-2014, 14:57
دوستان الان چند تا رشته هر نفر میتونه قبول شه.
2 تا نمیه متمرکز و یک متمرکز ... درسته؟
شبانه ها از این نوبت قبولی ها حساب نمیشه دیگه؟

PLAΨMID
19-08-2014, 03:45
دوست عزیزم فکر کنم اشتباهی رخ داده.من اون موقع 19 ماه خدمت کردم و 2ماه میمونه ها!
شما احتمالا برداشتتون این بوده که اون موقع 2ماه خدمتم!من الان 7مین ماه خدمتمو دارم میگذرونم
طرح اجباریه . حتی اگه سربازی رو هم رفته باشین. فقط یه کم فک کنم حقوقش فرق داشته باشه .

Mehran-King
19-08-2014, 18:41
با سلام دوستان لطفا کامل راهنماییم کنین ؛

دوستان میخواستم بپرسم آیا من میتونم سال بعد کنکور 94 شرکت کنم ؟ بطوریکه میخوام از رشته تجربی یا انسانی شرکت کنم!

در مورد نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد؟

من سال 91-92 مدرسه نرفتم و تجدید بودم و شهریور 92 (راه دور) دیپلم گرفتم و امسال برای اولین بار کنکور 93 شرکت کردم ولی واقعا گند زدم ... میخواستم بدونم آیا من میتونم سال آینده کنکور 94 شرکت کنم؟ از طرفی من متولد 74 هستم نظام وظیفه مشکلی که بوجود نمیاره ؟ ثانیا الان رشته من ریاضی فیزیک هست - آیا میتونم دی ماه تغییر رشته بدم به رشته تجربی یا انسانی ؟

میخوام واقعا بخونم ممنون میشم راهنماییم کنین ، منتظرم .:n16:

Alireza SM
19-08-2014, 19:06
شهريور 92 سال سوم رياضي رو تموم كردين ؟ ولي اقدام به ثبت نام براي پيش دانشگاهي نكردين ؟
اگه اينطور باشه نه حق ثبت نام براي پيش دانشگاهي رو دارين نه دانشگاه نه قبول شدن در كنكور. تا چند روز ديگه هم مهلت يكساله شما تموم ميشه و بايد دفترچه اعزام به خدمت رو ارسال كنين

Alireza SM
19-08-2014, 19:08

كارت پايان خدمت هم داشته باشين بايد برين طرح. نميشه دورش زد هيچ راهي هم نيست حتي با پارتي بازي

Mehran-King
19-08-2014, 19:53
شهريور 92 سال سوم رياضي رو تموم كردين ؟ ولي اقدام به ثبت نام براي پيش دانشگاهي نكردين ؟
اگه اينطور باشه نه حق ثبت نام براي پيش دانشگاهي رو دارين نه دانشگاه نه قبول شدن در كنكور. تا چند روز ديگه هم مهلت يكساله شما تموم ميشه و بايد دفترچه اعزام به خدمت رو ارسال كنين

سلام - بله شهریور 92 سال سوم ریاضی رو تموم کردم - و شهریور امسال هم دیپلم پیش دانشگاهی رو میگیرم یعنی سال 92-93 پیش دانشگاهی خوندم که ^^ خرداد ماه امتحان دادم و الان تجدید دارم که شهریور باید امتحان بدم... پیش دانشگاهی ریاضی خوندم ... - از پلیس + 10 هم یه کارتی بود که از سوی مدرسه وقتی پیش دانشگاهی میخوندم گفتن باید برم بگیرم که رفتم گرفتم نمیدونم چی بود که تا سال 96 تمدید کرد نفهمیدم چیه...

Mehran-King
19-08-2014, 20:10
از طرفی به نظرتون آیا میتونم با رتبه 30000 در دانشگاه پیام نور قبول بشم ؟ نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین به نظرتون صلاح میدونین چیکار کنم ؟ پشت کنکوری بشم و یا هرچی باشه ادامه بدم ؟

3 انتخاب اولم پیام نور بود به نظرتون شانس قبولی دارم ؟

Alireza SM
19-08-2014, 20:15
سلام - بله شهریور 92 سال سوم ریاضی رو تموم کردم - و شهریور امسال هم دیپلم پیش دانشگاهی رو میگیرم یعنی سال 92-93 پیش دانشگاهی خوندم که ^^ خرداد ماه امتحان دادم و الان تجدید دارم که شهریور باید امتحان بدم... پیش دانشگاهی ریاضی خوندم ... - از پلیس + 10 هم یه کارتی بود که از سوی مدرسه وقتی پیش دانشگاهی میخوندم گفتن باید برم بگیرم که رفتم گرفتم نمیدونم چی بود که تا سال 96 تمدید کرد نفهمیدم چیه...

خب پس شما پيش دانشگاهي رو امسال خرداد ( يا حتي دي ) ميتونين تموم كنين. در اين صورت سال آينده بدون هيچ مشكلي كنكور ميدين و ميتونين قبول بشين.
پيام نور قبوليش خيلي راحته به جز شهرهاي بزرگ.

Mehran-King
19-08-2014, 20:32
خب پس شما پيش دانشگاهي رو امسال خرداد ( يا حتي دي ) ميتونين تموم كنين. در اين صورت سال آينده بدون هيچ مشكلي كنكور ميدين و ميتونين قبول بشين.
پيام نور قبوليش خيلي راحته به جز شهرهاي بزرگ.

تو دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 93 نوشته بود گرفتن مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا آخر شهریور ماه

میدونین من متولد 74 هستم و خانوادم هی میگه که اگه مدرک پیش دانشگاهیم رو همین شهریور هم بگیرم باز نمیتونم پشت کنکوری بشم! میخواستم بدونم که آیا واقعا نمیتونم ... یا میتونم...

راستی اینم بگم من یک سال اصلا مدرسه نرفتم! همون سال تحصیلی 91-92 مدرسه نرفتم و شهریور ماه 92 راه دور سال سوم ریاضی رو امتحان دادم قبول شدم در کل اینجوری شد:

سال دوم معمولی مدرسه رفتم
سال سوم معمولی مدرسه رفتم = تجدید شدم
تجدید شدم و نتونستم سال 91-92 برم پیش دانشگاهی و افتادم = یک سال رفت
بعدش سال 92 شهریور ماهش سال سوم ریاضی رو تموم کردم
و سال تحصیلی 92-93 هم مثل بقیه بچه ها مدرسه رفتم (منتهی دوستای اصلی من که سال دوم و سوم همکلاسیم بودن سال 92 کنکور دادن ولی من نتونستم اون موقع کنکور بدم چون پیش دانشگاهیم مونده بود)
در کل همین شهریور ان شاء الله قبول میشم ...

سوال اصلیم اینجاست که آیا میتونم پشت کنکور بشم و یا نمیتونم ... (تاحالا پشت کنکوری نشدم ولی بجاش اون یک سال هست گفتم مدرسه نرفتم اون سال بیکار بودم ...مشکلی با نظام وظیفه بوجود نمیاره دیگه ؟) ممنون.

راستی نگفتین دی ماه میتونم تغییر رشته بدم به تجربی یا انسانی ؟ بعدش میتونم کنکور انسانی یا تجربی بدم؟ بعدش معدل نهاییم چطور محاسبه میشه ؟

Mehran-King
19-08-2014, 21:20
دوستان لطفا سریع تر کمکم کنین مهمه:n29:

Alireza SM
19-08-2014, 21:49
تو دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 93 نوشته بود گرفتن مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا آخر شهریور ماه

میدونین من متولد 74 هستم و خانوادم هی میگه که اگه مدرک پیش دانشگاهیم رو همین شهریور هم بگیرم باز نمیتونم پشت کنکوری بشم! میخواستم بدونم که آیا واقعا نمیتونم ... یا میتونم...

راستی اینم بگم من یک سال اصلا مدرسه نرفتم! همون سال تحصیلی 91-92 مدرسه نرفتم و شهریور ماه 92 راه دور سال سوم ریاضی رو امتحان دادم قبول شدم در کل اینجوری شد:

سال دوم معمولی مدرسه رفتم
سال سوم معمولی مدرسه رفتم = تجدید شدم
تجدید شدم و نتونستم سال 91-92 برم پیش دانشگاهی و افتادم = یک سال رفت
بعدش سال 92 شهریور ماهش سال سوم ریاضی رو تموم کردم
و سال تحصیلی 92-93 هم مثل بقیه بچه ها مدرسه رفتم (منتهی دوستای اصلی من که سال دوم و سوم همکلاسیم بودن سال 92 کنکور دادن ولی من نتونستم اون موقع کنکور بدم چون پیش دانشگاهیم مونده بود)
در کل همین شهریور ان شاء الله قبول میشم ...

سوال اصلیم اینجاست که آیا میتونم پشت کنکور بشم و یا نمیتونم ... (تاحالا پشت کنکوری نشدم ولی بجاش اون یک سال هست گفتم مدرسه نرفتم اون سال بیکار بودم ...مشکلی با نظام وظیفه بوجود نمیاره دیگه ؟) ممنون.

راستی نگفتین دی ماه میتونم تغییر رشته بدم به تجربی یا انسانی ؟ بعدش میتونم کنکور انسانی یا تجربی بدم؟ بعدش معدل نهاییم چطور محاسبه میشه ؟

تغير رشته كلا منتفي هست.
اگه امسال پيم نور بخواين برين بايد همين شهريور تموم كنين پيش دانشگاهي رو.
چه اين شهريور چه امسال دي ماه پيش دانشگاهي رو تموم كنين به هر حال براي سال آينده مشكلي ندارين ميتونين كنكور بدين

After4Ever
20-08-2014, 13:12

وزیر علوم عزل شد

omid kan
20-08-2014, 19:43
سلام من رشتم تجربیه
دوستان من ریاضیم اصلا خوب نیست یک کتاب کمک اموزشی خوب برای ریاضی بهم معرفی کنید که درسنامه خیلی خوبی داشته باشد؟
مثل مبتکران برای شیمی
ممنون می شوم اگر سریع تر به من پاسخ بدید

A/|\IR
20-08-2014, 21:51
سلام من رشتم تجربیه
دوستان من ریاضیم اصلا خوب نیست یک کتاب کمک اموزشی خوب برای ریاضی بهم معرفی کنید که درسنامه خیلی خوبی داشته باشد؟
مثل مبتکران برای شیمی
ممنون می شوم اگر سریع تر به من پاسخ بدید

درود
کوله پشتی کتاب هایی با درسنامه خوب و روانی داره برای کسانی که خیلی ضعیفن خوبه
کتاب های منتظری هم میتونه مفید باشه
کتاب جامع مبتکران هم (دوجلدی) بد نیست

omid kan
24-08-2014, 11:41
درود
کوله پشتی کتاب هایی با درسنامه خوب و روانی داره برای کسانی که خیلی ضعیفن خوبه
کتاب های منتظری هم میتونه مفید باشه
کتاب جامع مبتکران هم (دوجلدی) بد نیست
سلام من فقط [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را پیدا کردم.کتاب دیگری از کوله پشتی برای اموزش می شناسید؟
یا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%AA%D8%AC%D8%B1% D8%A8%DB%8C.html بهتر است؟
کلا من شیمی مبتکران را دیده ام عالیه و کتاب ریاضی مبتکران بهتره یا کوله پشتی برای درستامه هایش می خواهم.

A/|\IR
24-08-2014, 18:55
سلام من فقط [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را پیدا کردم.کتاب دیگری از کوله پشتی برای اموزش می شناسید؟
یا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%AA%D8%AC%D8%B1% D8%A8%DB%8C.html بهتر است؟
کلا من شیمی مبتکران را دیده ام عالیه و کتاب ریاضی مبتکران بهتره یا کوله پشتی برای درستامه هایش می خواهم.

سلام

ریاضی پایه کوله پشتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریاضی عمومی کوله پشتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ریاضی جامع مبتکران (آموزش) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%AA%D8%AC%D8%B1% D8%A8%DB%8C.html)
ریاضی جامع مبتکران (تست) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D9%BE%D8%B1%D8%B3% D8%B4_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1% DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%A7%DB%8C_%D8%AC% D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_% D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C.html)

بیشتر سلیقه ایه شما PDF های کتاب رو دانلود کن ببین با کدوم بیشتر میتونی ارتباط برقرار کنی
شاید از مهر و ماه یا تخته سیاه بیشتر خوشتون اومد

برای راهنمایی کتاب بهتره از این تاپیک استفاده کنین:

Mohammad Yek110
27-08-2014, 15:00
سلام
دوستان من امسال میرم سوم دبیرستان رشتمم ریاضیه
میخوام سال 94 همینطوری یه کنکور تخصصی زبان بدم که با فضای کنکور آشنا بشم
1. آیا کلا کار درستیه؟
2. زبانم تا حدودی خوبه ، اگه کنکور بدم میتونم بعدش انتخاب رشته نکنم ؟ چون شنیدم اگه مثلا سال 94 کنکور بدی و انتخاب رشته کنی و دولتی قبول شی ولی نری ، سال بعدش نمیتونی دانشگاه دولتی بری ... ( سال بعدشم باید کنکور ریاضی خودمو بدم )

A/|\IR
27-08-2014, 15:32
سلام
دوستان من امسال میرم سوم دبیرستان رشتمم ریاضیه
میخوام سال 94 همینطوری یه کنکور تخصصی زبان بدم که با فضای کنکور آشنا بشم
1. آیا کلا کار درستیه؟
2. زبانم تا حدودی خوبه ، اگه کنکور بدم میتونم بعدش انتخاب رشته نکنم ؟ چون شنیدم اگه مثلا سال 94 کنکور بدی و انتخاب رشته کنی و دولتی قبول شی ولی نری ، سال بعدش نمیتونی دانشگاه دولتی بری ... ( سال بعدشم باید کنکور ریاضی خودمو بدم )

درود
شما اگه دیپلم نگرفته باشید و کد سوابق تحصیلیتون رو نداشته باشید اصلا نمیتونین ثبتنام کنید
94 که هیچ فکر کنم شما 95 کنکور دارین اگه اون سال انتخاب رشته بکنین و دانشگاه دولتی قبول بشین مشمول این قانون میشین ، اجباری هم در انتخاب رشته نیست کلا .

omid kan
27-08-2014, 19:00
سلام
چگونه می توانم سوالات و پاسخنامه ازمون های قلمچی رو برای کنکور 94 بخرم؟
چون نمی خواهم در ازمون های قلمچی شرکت کنم
ممنون می شوم کمکم کنید:n16:

A/|\IR
27-08-2014, 21:14
سلام
چگونه می توانم سوالات و پاسخنامه ازمون های قلمچی رو برای کنکور 94 بخرم؟
چون نمی خواهم در ازمون های قلمچی شرکت کنم
ممنون می شوم کمکم کنید:n16:

درود

قحطی سوالِ؟:دی
به هر حال یه سایت برای فروش آزمون ها رو براتون پ.خ میکنم.

azsxdcfvgb
28-08-2014, 08:41
سلام
متاسفانه من 10 ساله که از دبیرستان دوربودم ، رشتم تجربی بوده ، و رشته دانشگاهیم زبان انگلیسی ،الان تازه میخام کنکور تجربی شرکت کنم ،بگم که تقریبا هیچی از دبیرستان یادم نمونده وهیچ ایده ای هم ندارم که از کجا و چجوری شروع کنم ، دوستان اگه ایده ای ،نظری ،راهنمایی دارین خیلی خیلی ممنون میشم ...

A/|\IR
28-08-2014, 13:33
سلام
متاسفانه من 10 ساله که از دبیرستان دوربودم ، رشتم تجربی بوده ، و رشته دانشگاهیم زبان انگلیسی ،الان تازه میخام کنکور تجربی شرکت کنم ،بگم که تقریبا هیچی از دبیرستان یادم نمونده وهیچ ایده ای هم ندارم که از کجا و چجوری شروع کنم ، دوستان اگه ایده ای ،نظری ،راهنمایی دارین خیلی خیلی ممنون میشم ...

درود
قبل از هر کاری باید یه نگاهی به سوالات دو سال اخیر بندازین و شرایط رو بسنجین
قبولی در کنکور (رشته های تاپ) مخصوصن رشته تجربی تو این چند سال خیلی خیلی سخت تر از قبل شده و پشتکار فراوان میخواد
اگه تو درسی خیلی ضعیف هستین باید به کلاس برین در یکی از آزمون های آزمایشی ثبت نام کنید و تمام قوا شرکت کنین:n01:
منابع رو با دقت انتخاب کنید و سمت موسسات کنکوری هم نرید.

azsxdcfvgb
28-08-2014, 18:47
درود
قبل از هر کاری باید یه نگاهی به سوالات دو سال اخیر بندازین و شرایط رو بسنجین
قبولی در کنکور (رشته های تاپ) مخصوصن رشته تجربی تو این چند سال خیلی خیلی سخت تر از قبل شده و پشتکار فراوان میخواد
اگه تو درسی خیلی ضعیف هستین باید به کلاس برین در یکی از آزمون های آزمایشی ثبت نام کنید و تمام قوا شرکت کنین:n01:
منابع رو با دقت انتخاب کنید و سمت موسسات کنکوری هم نرید.
ازت ممنونم عزیزم ،متاسفانه غیر اززبان که رشته ام بوده تقریبا همه چی یادم رفته ،تنها چیزی که دارم همون انگیزه اس که به حرف شما باید با تمام قوا برای خوندن همراه بشه ، امیدوارم تمام قوا رو یادم نره :n01:

برای آزمونهای آزمایشی قلمچی خوبه ؟ باتوجه به شرایطم بنظرتون شرکت در آزمون آزمایشی رو از مهر برم یا بزارم برا نیمه دوم سال؟
راجب منابع هم اکثر پستهای قبلی شما و سایر دوستان رو خوندم ،امروز اکثرشون رو میخام سفارش بدم + کتابهای درسی اول تا چهارم تجربی

A/|\IR
28-08-2014, 19:30
ازت ممنونم عزیزم ،متاسفانه غیر اززبان که رشته ام بوده تقریبا همه چی یادم رفته ،تنها چیزی که دارم همون انگیزه اس که به حرف شما باید با تمام قوا برای خوندن همراه بشه ، امیدوارم تمام قوا رو یادم نره :n01:

برای آزمونهای آزمایشی قلمچی خوبه ؟ باتوجه به شرایطم بنظرتون شرکت در آزمون آزمایشی رو از مهر برم یا بزارم برا نیمه دوم سال؟
راجب منابع هم اکثر پستهای قبلی شما و سایر دوستان رو خوندم ،امروز اکثرشون رو میخام سفارش بدم + کتابهای درسی اول تا چهارم تجربی

سلام

خیلی خوبه که انگیزه دارین ولی ارزشش وقتی مشخص میشه که با همین انگیزه ادامه بدین و نا امید نشین
عوامل نا امیدی مثل با تعهد شرکت نکردن در آزمون های آزمایشی ، رفتن به سمت تبلیغات و حاشیه های کنکوری ، منابع زیاد و غیر مناسب و ... .
برای آزمون های آزمایشی الان سه موسسه هستن

سنجش : هر ماهی یک آزمون و هزینه تا پایان سال 170 - 180 هزار تومان تقریبا
مزایا : سوالات خوب و قیمت مناسب - معایب: تعداد پایین ازمون ها ، جامع اماری پایین به غیر از 3 آزمون جامع ،برنامه نامناسب

قلمچی: هر دو هفته یک باره و اگه از مهر برین حدود 500 میفته براتون (اگه از خرید سی دی ها و کتاب های تبلیغاتی خودداری کنید)
مزایا: برنامه بسیار خوب و حساب شده ، جامعه اماری بالا - معایب:سوالات تقریبا به درد نخور و تبلیغاتی به جز زیست ، تبلیغات و تله های پول ، هزینه ی زیاد

گذینه دو: هر سه هفته یک آزمونه و فکر کنم امسال نهایتا 250 بشه کلا
مزایا: بهترین سوال ها (با بهترین طراح ها) ، قیمت مناسب - معایب: برنامه نا مناسب و جامعه اماری پایین نسبت به قلمچی

در کل باید ببنین به چی بیشتر نیاز دارین ، اگه برنامه واستون خیلی مهمه (که مهمترین عامل موفقیتِ) برین قلمچی - اگه سوالات مهمه برین گذینه دو ، توی این سال شما باید در جو درس قرار بگیرین و با نحوه ازمون دادن آشنا بشین اولویت ها رو مشخص کنید بعد انتخاب کنید
نکته دیگه اینه حتما از مهر برین اگه از نیم سال دوم برین آزمون ازمایشی دیگه نباید انتظار قبولی در زشته های تاپ رو داشته باشین

موفق باشید.

azsxdcfvgb
28-08-2014, 20:41
سلام

خیلی خوبه که انگیزه دارین ولی ارزشش وقتی مشخص میشه که با همین انگیزه ادامه بدین و نا امید نشین
عوامل نا امیدی مثل با تعهد شرکت نکردن در آزمون های آزمایشی ، رفتن به سمت تبلیغات و حاشیه های کنکوری ، منابع زیاد و غیر مناسب و ... .
برای آزمون های آزمایشی الان سه موسسه هستن

سنجش : هر ماهی یک آزمون و هزینه تا پایان سال 170 - 180 هزار تومان تقریبا
مزایا : سوالات خوب و قیمت مناسب - معایب: تعداد پایین ازمون ها ، جامع اماری پایین به غیر از 3 آزمون جامع ،برنامه نامناسب

قلمچی: هر دو هفته یک باره و اگه از مهر برین حدود 500 میفته براتون (اگه از خرید سی دی ها و کتاب های تبلیغاتی خودداری کنید)
مزایا: برنامه بسیار خوب و حساب شده ، جامعه اماری بالا - معایب:سوالات تقریبا به درد نخور و تبلیغاتی به جز زیست ، تبلیغات و تله های پول ، هزینه ی زیاد

گذینه دو: هر سه هفته یک آزمونه و فکر کنم امسال نهایتا 250 بشه کلا
مزایا: بهترین سوال ها (با بهترین طراح ها) ، قیمت مناسب - معایب: برنامه نا مناسب و جامعه اماری پایین نسبت به قلمچی

در کل باید ببنین به چی بیشتر نیاز دارین ، اگه برنامه واستون خیلی مهمه (که مهمترین عامل موفقیتِ) برین قلمچی - اگه سوالات مهمه برین گذینه دو ، توی این سال شما باید در جو درس قرار بگیرین و با نحوه ازمون دادن آشنا بشین اولویت ها رو مشخص کنید بعد انتخاب کنید
نکته دیگه اینه حتما از مهر برین اگه از نیم سال دوم برین آزمون ازمایشی دیگه نباید انتظار قبولی در زشته های تاپ رو داشته باشین

موفق باشید.

مرسی واقعا حرفات داره اینجا کار میکنه :n12: حفظ انگیزه بالا خیلی درسته و احتمالا خیلیم دشوار، و شاید لازمش همین حاشیه نرفتنه ،که واقعا میتونه تمرکز و انگیزه وعملکرد خوب رو ازآدم بگیره
راجب آزمونها هم با توجه به توضیحاتتون فک کنم قلمچی حداقل برا من بهتر باشه ، مهم تر ازداشتن یه تست خوب احتمالا داشتن یه برنامه خوبه

شمام موفق باشین عزیز

omid kan
28-08-2014, 21:05
سلام
یک جزوه ی خوب مثل پکیج طلایی از سایت مکتبستان که قیمتش 70000 تومان است چطوره؟
همراه کتاب بخونم چطوره؟کمکم می کنه؟
ممنون می شوم که کمکم کنید

A/|\IR
29-08-2014, 12:56
سلام
یک جزوه ی خوب مثل پکیج طلایی از سایت مکتبستان که قیمتش 70000 تومان است چطوره؟
همراه کتاب بخونم چطوره؟کمکم می کنه؟
ممنون می شوم که کمکم کنید

توی هر درس کتاب های خوبی هست که با خوندن اونا دیگه نیازی به چیزی ندارین (به جز چند جزوه معروف
این جزوه ها اصلا توصیه نمیشه

omid kan
29-08-2014, 13:44
سلام
دوست گرامی بهترین جزوه و کتاب برای اموزش در کنکور تجربی برای تمام کتاب ها رو برام نام ببرید ممنون شما
و همچنین برای تست:n16:

A/|\IR
29-08-2014, 16:20
سلام
دوست گرامی بهترین جزوه و کتاب برای اموزش در کنکور تجربی برای تمام کتاب ها رو برام نام ببرید ممنون شما
و همچنین برای تست:n16:

این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخونین

+

برای زیست دوم و سوم نشر الگو رو اضافه کنین
سوم هم خیلی سبز ویرایش کرده که خیلی خوبه (زیست)

برای راهنمایی در مورد کتاب ها از این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنین

omid kan
29-08-2014, 18:18
این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخونین

+

برای زیست دوم و سوم نشر الگو رو اضافه کنین
سوم هم خیلی سبز ویرایش کرده که خیلی خوبه (زیست)

برای راهنمایی در مورد کتاب ها از این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنین
سلام این ریاضی مبتکران که گفتید دو جلدی است ادرس دقیقش رو بگو داش
سلام برای فیزیک 2 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای اموزش و تست چطوره؟
برای فیزیک پایه و پیش کتاب های تست که درسنامه خیلی خوبی داشته باشه بهم معرفی کنید
ممنون

PLAΨMID
29-08-2014, 20:26

سلام .
میشه کتاب و cd رو پیچوند ؟ آخه خیلی ها هستن که از سال قبل اکثر کتاب ها رو دارن .

A/|\IR
29-08-2014, 22:43
سلام .
میشه کتاب و cd رو پیچوند ؟ آخه خیلی ها هستن که از سال قبل اکثر کتاب ها رو دارن .

سلام
اجباری نیست در خرید دی وی دی و کتاب ها

سلام این ریاضی مبتکران که گفتید دو جلدی است ادرس دقیقش رو بگو داش
سلام برای فیزیک 2 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای اموزش و تست چطوره؟
برای فیزیک پایه و پیش کتاب های تست که درسنامه خیلی خوبی داشته باشه بهم معرفی کنید
ممنون

آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%AA%D8%AC%D8%B1% D8%A8%DB%8C.html)
بانک تست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D9%BE%D8%B1%D8%B3% D8%B4_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1% DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%A7%DB%8C_%D8%AC% D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_% D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C.html)

7reza
30-08-2014, 12:15
سلام.
نظرتون درباره برنامه ریزی برای تابستون که سایت آلم قرار داده چطوره؟ به نظرتون طبق برنامشون عمل کنم ؟

ببين من كلا بهت جواب ميدم
برنامه ي كوتاه مدت و روزانه و هفتگي به نظر من يه چيز كاملا شخصيه و نميشه براي همه يه نسخه ي واحد پيچوند

7reza
30-08-2014, 12:23
لطفا یکی از افراد موفق بیاد یه برنامه بزاره.

چند ساعت باید درس در روز خوند؟
دوست عزيز اين موارد مثل ميزان تايم مطالعه يه چيز كاملا شخصيه و اين رو هم در نظر داشته باشين كه كيفيت مطالع هم خيلي خيلي مهمه و صرفا نبايد به كميت توجه داشته باشين
همچنين اگه شما از تايم مطالعتون راضي نيستين ميتونين كم كم و به تدريج افزايشش بدين مثلا روزي 20 دقيقه يا نيم ساعت يا حتي يه ربع
يه نكته ي مهم ديگه اينه كه ببينين چه مسائلي باعث ميشه شما نتونين به ميزان داخواهتون مطالعه كنين؟ مثلا خواب بيش از حد تفريح بيش از حد استفاده ي بيش از حد از تلويزيون و كامپوتر و اينترنت و ...... عدم داشتن برنامه ي مشخص عدم داشتن انگيزه عدم داشتن هدف

7reza
30-08-2014, 12:46
دوستان سلام
اگه اطلاع دقیق تری راجع به ، تغییر منابعی که کنکوری 93 ای برای دادن کنکور 94 باید از اون مطلع باشه ، دارید ، ممنون می شم راهنماییم کنید
با تشکر
دوست عزيز در كنكور سال 94 از كتابهاي زير سوال مياد
فيزيك 1 چاپ 90
دروس سال دوم چاپ 91
دروس سال سوم چاپ 92
دروس سال چهارم چاپ 93
براي ديدن تغييرات هر سال ميتوني از لينكاي زير استفاده كني
تو همين سايت ميتوني فايل پي دي اف همه ي كتابا در همه مقاطع و چاپ هر سالي رو دانلود كني
فقط تغييرات كتاب پيش دانشگاهي چاپ 91 رو پيدا نكردم كه اصلا به درد تو هم نميخوره چون بايد چاپ 93 رو بدوني چي شده
حواست به فيزيك 1 چاپ 90 هم باشه راستي فيزيك 1 ف كنم بايد كلش رو بخوني نه صرفا 2 فصل آخرش چون مثلا تو كنكور 90 هم رياضي و هم تجربي سوال داده بودن

7reza
30-08-2014, 13:24
ببين بستگي به سطحت و زمانت داره
من با توجه به تحقيقات و شنيده هام بهترين و به روزترينا رو بهت ميگم
ديگه انتخاب و تحقيق و بالا پايين كردن با خودت
ادبيات
كتاباي هامون سبطي براي تست ميتوني از الگو استفاده كني
گاج نقره اي كه اسمش فكنم ادبيات موضوعي هس رو هم ميگن خوبه
عربي
جامع خيلي سبز فوت فن نيستا
اينم لينكش

و كتاب تست جامع الگو كه درس به درسه عربي گاج نقره اي هم ميگن خوبه و هنچنين كتاب درك مطبل به همين سادگش گاج و هميچنين درك مطلب الگو
ديني
هر كس يه چيزي ميگه الگو همگامان گاج خيلي سبز ولي اكثرا گاج نقره اي رو گفتن انتخاب با خودت
زبان نميدونم چون تحقيق نكردم
زيست الگو گاج نقره اي همايش نشر دريافت
هندسه پايه نشر دريافت
رياضي دو جلدي مبتكران تاليف سعيد بياتي يه جلد آموزش يه جلد تست آموزش كاملتر ميتوني از 2 جلد پيش و شايه ي كوله پشتي استفاده كني البته براي پيش كوله بايد يه مقداري اطلالعات پايه اي داشته باشي فكر كنم
كتاب گاج نقره اي شنيدم عااااليه رياضي پيشش تو همون ميگن اكثر پايه رو هم ياد ميگيري
فيزيك كتاب خوب زياده به خودت بايد نگاه كني و وقتت خودت بايد بري كتابت رو بالا پايين كني
كتاباي خوب فيزيك: گاج نقره اي پيش و پايه الگو تست پيش و پايه الگو آموزش سال به سال خيلي سبز براي تستهاي سخت جوكار پيش و پايه و .......
شيمي: مبتكرن خيلي سبز گاج نقره اي هم ميگن بد نيس
ببين خودت بشين تو گوگل سرچ كن
اينا صرفا شنيده هاي من بودن
شايد به دردت بخوره
اميدوارم موفق باشي
راستي من شنيدم كه تسلط به سوالاي سالاي اخير كنكور ميتونه خيلي كمك كننده باشه چون تو خيلي از درسا مخصوصا رياضي تجربي و فيزيك تجربي ظاهرا تيپ سوالا خيلياش تكرار ميشه
بازم ميگم اينا شنيده هاي منه
فقط يادت باشه دچار تعدد منابع نشي
واقعا كار اشتباهيه
يعني نري واسه يه درس يه دفعه چنتا كتاب بگيري

omid kan
31-08-2014, 15:55
دوستان کتاب های دوره دبیزستان سیر کاهشی داشتن یا افزایشی؟
کدام کتاب ها بیشترین تغییرات رو داشتن؟
ممنون:n16:

مُعین
31-08-2014, 21:20
دوستان کتاب های دوره دبیزستان سیر کاهشی داشتن یا افزایشی؟
کدام کتاب ها بیشترین تغییرات رو داشتن؟

سلام لیست تغییرات کتب رو میتونید از اینجا دانلود کنید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@amar%20sait%2093.4.16.xlsx

دوستان دیگه برای کنکوری های 94 ... یواش یواش وقت خوندنه ها ... نزارید این روز ها از دستتون به قیمت ناچیزی در بره ...
دوستانی که از منابع و... سوال میکن ... الان اکثر انتشارات بخشی از کتابشون رو جهت بررسی به صورت پی دی اف در اختیار کاربران قرار میدن و شما میتونید مطالعه کنید ببینید با قلم کدوم نویسنده راحت ترید ...
موفق باشید .

Gamecock1
01-09-2014, 12:39
سلام لیست تغییرات کتب رو میتونید از اینجا دانلود کنید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@amar%20sait%2093.4.16.xlsx

دوستان دیگه برای کنکوری های 94 ... یواش یواش وقت خوندنه ها ... نزارید این روز ها از دستتون به قیمت ناچیزی در بره ...
دوستانی که از منابع و... سوال میکن ... الان اکثر انتشارات بخشی از کتابشون رو جهت بررسی به صورت پی دی اف در اختیار کاربران قرار میدن و شما میتونید مطالعه کنید ببینید با قلم کدوم نویسنده راحت ترید ...
موفق باشید .

سلام. این لینکی که دادید که کتابای دبستانه که ! بخوانیم بنویسیم هدیه های آسمانی! یادش بخیر

مُعین
01-09-2014, 15:25
سلام. این لینکی که دادید که کتابای دبستانه که ! بخوانیم بنویسیم هدیه های آسمانی! یادش بخیر

در بعضی مواقع دقت نیز کمک کننده هست! توجه به عکس :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gamecock1
02-09-2014, 11:01
در بعضی مواقع دقت نیز کمک کننده هست! توجه به عکس :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام مجدد. ببخشید با اکسل آشنایی نداشتم ندیدم. ولی اینجا ننوشته دقیقا کدوم درس ها تغییر کرده. فقط نوشته تغییر جزئی و کلی. من همین تیر ماه کنکور دادم ولی دوباره میخوام برای سال بعد شرکت کنم. همون کتابای یک سال پیش که داشتم رو بخونم کافیه ؟

A/|\IR
02-09-2014, 12:58

چه کتاب هایی اومده
زمان ما بخوانیم بنویسیم اینچیزا نبود:دی

سلام مجدد. ببخشید با اکسل آشنایی نداشتم ندیدم. ولی اینجا ننوشته دقیقا کدوم درس ها تغییر کرده. فقط نوشته تغییر جزئی و کلی. من همین تیر ماه کنکور دادم ولی دوباره میخوام برای سال بعد شرکت کنم. همون کتابای یک سال پیش که داشتم رو بخونم کافیه ؟

بیشتر کاهشی بوده
عربی و شیمی سه و زیست دوم تغییرات بیشتری داشتن بهتره کتاب جدید رو دانلود کنید چک کنید ببینین چقدر فرق کرده
شیمی دو و معارف ها هم تغییرات جزئی داشتن

دانلود کتاب های درسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omid kan
02-09-2014, 17:12
سلام برای زبان انگلیسی کتاب جامع مبتکران یا زبان تخصصی مبتکران(2 جلدی)؟

omid kan
02-09-2014, 19:02
دوستان معدل کتبی سوم من 13 است باید درصدهام در کنکور چند باشه تا چزشکی یا دندونپزشکی قبول شوم؟
ممنون اگه زودتر جواب بدهید:n16:

A/|\IR
02-09-2014, 19:31
سلام برای زبان انگلیسی کتاب جامع مبتکران یا زبان تخصصی مبتکران(2 جلدی)؟

برای کنکور معمولی میخواین جامع خوبه
اگه برای تخصصی میخواین همون تخصصی

omid kan
02-09-2014, 19:52
برای کنکور معمولی میخواین جامع خوبه
اگه برای تخصصی میخواین همون تخصصی

دوستان معدل کتبی سوم من 13 است باید درصدهام در کنکور چند باشه تا چزشکی یا دندونپزشکی قبول شوم؟

After4Ever
02-09-2014, 21:19

هنوز جوابا نیومده امسال اولین سالیه که معدل تاثیر مستقیم داره!
سال پیش اگر همه ی درس ها رو 50 یا 60 می زدیم پزشکی اراک قبول می شدیم
امسال وضع فرق می کنه

omid kan
03-09-2014, 14:48
سلام
دوستان اگه همه دروس رو بین 60 تا 70 بزنم به شرطی که معدل سومم 13 باشه دندانپزشکی یا پزشکی یا داروسازی دانشگاه بندرعباس قبول می شوم؟
خواهشها جواب دهید.:n16:

مُعین
03-09-2014, 15:51
سلام
دوستان اگه همه دروس رو بین 60 تا 70 بزنم به شرطی که معدل سومم 13 باشه دندانپزشکی یا پزشکی یا داروسازی دانشگاه بندرعباس قبول می شوم؟
خواهشها جواب دهید.:n16:
دوست گرامی 60 یا 70 درصد زدن کلیه دروس کار اسونی نیست و مستلزم تلاش مداومه ... شاید و بازم تنها میگم شاید اگر از همین الان شروع کنید و پشتکار بسیار قوی داشته باشید بتونید چنین درصدایی رو بزنید . ( فرض زدن همزمان شیمی و زیست و فیزیک و ریاضی 70 درصد ... حتی فرض اون هم کار اسونی نیست )
به هر حال طبق قبولی های کانون اخرین نفری که منطقه سه در بندر عباس قبول شده
وضعیتش چنین بوده :

11649
2359
منطقه 3
92
پسر
بندر لنگه
هرمزگان
پزشكي -دانشگاه علوم پزشكي بندرعباس-روزانه

با این درصدا :

نام درس
درصد
چند از 10

ادبيات فارسي
49.4
5

عربي
56
6

معارف
52
5

زبان
32
3

زمين شناسي
0
1

رياضيات
23.4
2

زيست شناسي
64.7
6

فيزيك
32.3
3

شيمي
33.4
3

پس به نظر من ... اگر میخواید قبول شید از الان شروع کنید و استارت کار رو بزنید ... فعلا همین منابعی رو که دارید مطالعه کنید بهتر از هیچی هست مثلا بگید من حتما میخوام از فلان کتاب شروع کنم و ... بهتره گام اول رو بردارید .
اگر همه درصدا رو 70 بزنید پزشکی شیراز هم قبول میشید .:n16:
درصدای اخرین نفر منطقه 3 پذیرفته شده در شیراز

نام درس
درصد
چند از 10

ادبيات فارسي
65.4
7

عربي
85.4
9

معارف
65.4
7

زبان
22.7
2

زمين شناسي
0
1

رياضيات
55.6
6

زيست شناسي
62
6

فيزيك
42.3
4

شيمي
75.3
8

After4Ever
03-09-2014, 17:35
جناب معین فکر می کنم امسال وضعیت خیلیس با سال 92 فرق داشته باشه
هم در قبولی دانشگاه هم در نمرات و تراز!

مُعین
03-09-2014, 17:44
جناب معین فکر می کنم امسال وضعیت خیلیس با سال 92 فرق داشته باشه
هم در قبولی دانشگاه هم در نمرات و تراز!

اون که صد درصد ... دوستمون سوالی درباره 60 و هفتاد درصد زدن کردن ... که من هم به صورت کلی پاسخ دادم.
البته باز هم معمولا کم پیش میاد که همه معدلای بسیار بالایی داشته باشن ... و برای پذیرش هم که اگر ملاک رتبه سهمیه و ... باشه که از این بابت مشکلی نیست و مشکل فقط در بدست اوردن رتبه هست .
به هر حال صحبت های شما به جا و متینه .:n16:

omid kan
03-09-2014, 18:39
سلام
برای پیش و پایه تجربی برای فیزیک کتاب تست
کتاب اموزش که درسنامه روان و کاملی داشته باشه

After4Ever
03-09-2014, 19:43
اول از همه کتاب رو تهیه کنید متن کتاب رو حتما بخونید تمرینای کتاب رو حل کنید
نشر الگو فیزیک پیش جامعی داره ، که درسنامه و تست دوم هم داره (اگر کلش رو بخونید میشه 15 تست)
بعدش از دوم فقط مباحث فشار و گرما می مونه (5 یا 6 تست)
فیزیک 3 هم دو تا منبع هست هردوش خوبه خیلی سبز با همین نشر الگو

فار هم نخوندم ولی تعریفش رو شنیدم!

omid kan
03-09-2014, 21:00
اول از همه کتاب رو تهیه کنید متن کتاب رو حتما بخونید تمرینای کتاب رو حل کنید
نشر الگو فیزیک پیش جامعی داره ، که درسنامه و تست دوم هم داره (اگر کلش رو بخونید میشه 15 تست)
بعدش از دوم فقط مباحث فشار و گرما می مونه (5 یا 6 تست)
فیزیک 3 هم دو تا منبع هست هردوش خوبه خیلی سبز با همین نشر الگو

فار هم نخوندم ولی تعریفش رو شنیدم!
سلام اگه هفته ای 12 ساعت فیزیک بخونم می توانم کتاب ها را تمام کنم؟

After4Ever
03-09-2014, 21:48
سلام اگه هفته ای 12 ساعت فیزیک بخونم می توانم کتاب ها را تمام کنم؟
اصلا نمی تونم ساعت بگم برای افراد در دروس مختلف متفاوته!

omid kan
03-09-2014, 21:56
اصلا نمی تونم ساعت بگم برای افراد در دروس مختلف متفاوته!
راستی تعداد صفاحاتش زیاد است یا نه؟
دوست عزیز اگر من هفته ای 12 ساعت مفید فیزیک بحونم می توانم این کتاب هایی را که گفتید را تمام کنم؟

After4Ever
03-09-2014, 22:00
دوست عزیز اگر من هفته ای 12 ساعت مفید فیزیک بحونم می توانم این کتاب هایی را که گفتید را تمام کنم؟

شما فصل اول فیزیک پیش رو از نشرالگو بخون (بردار و کمیت) اون موقع خودت با توجه به زمان و آزمونی که از خودت میگیری متوجه می شی کافیه یا شاید هم کمه یا زیاده!

مُعین
04-09-2014, 05:57
راستی تعداد صفاحاتش زیاد است یا نه؟

دوست عزیز...
میتونید به سایت های انتشاراتی ها سر بزنید مثل خیلی سبز ... نشر الگو و...
بخشی از کتاب مورد نظرتون رو دریافت کنید ببینید میتونید با نویسنده ارتباط برقرار کنید یا نه ...
kheilisabz.com
و....

PLAΨMID
05-09-2014, 14:09
سلام .
یه سوال :
رشته های پزشکی و دندانپزشکی بر اساس جنسیت سهمیه بندی میشن ؟ مثلا 50 درصد دختر و 50 درصد پسر ؟ اگه اینجوری باشه رسما دیگه دخترا رقیب پسر ها به حساب نمیان درسته ؟

After4Ever
05-09-2014, 14:55
سلام .
یه سوال :
رشته های پزشکی و دندانپزشکی بر اساس جنسیت سهمیه بندی میشن ؟ مثلا 50 درصد دختر و 50 درصد پسر ؟ اگه اینجوری باشه رسما دیگه دخترا رقیب پسر ها به حساب نمیان درسته ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نسخه-ی-نابودی-برای-دختران-بزرگترین-ضربه-بر-پیکره-ی-دختران-در-دفترچه-انتخاب-رشته-کنکور-سراسری-93-

omid kan
05-09-2014, 20:52
سلام دوستان یک کمک به من بکنید برای رشته تجربی
قضیه از این قرار است که من می خواهم روزی فقط 4 کتاب بخوانم حالا بگویید که در دو روز 8 کتاب را چگونه تقسیم کنم یعنی صبح تا ظهر کدوم کتاب ها و عصر تا شب کدوم کتاب ها را بخوانم که بهترین کیفیت را بگیرم؟
و برای این کتاب ها یعنی 4 کتاب در روز 20 تست برای ان مبحث چطور است؟ برای دو روز بعد که همان کتاب ها است 10 تست برای یاداوری و در اخر هفته کل مباحثی را که خوانده ام را یک ازمون جامع از مباحث خوانده شده در هفته را از خود بگیرم؟
در اخر برای هز کتاب در روز دو تا دو ساعت و نیم به صورت مفید بخوانم کفایت می کند و در طول سال ساعات مطالعه را افزایش می دهم به قول معروف اهسته و پیوسته به درس خواندن ادامه دهم
بابت جواب پیشاپیش سپاسگزارم:n16:

omid kan
06-09-2014, 15:45
قضیه از این قرار است که من می خواهم روزی فقط 4 کتاب بخوانم حالا بگویید که در دو روز 8 کتاب را چگونه تقسیم کنم یعنی صبح تا ظهر کدوم کتاب ها و عصر تا شب کدوم کتاب ها را بخوانم که بهترین کیفیت را بگیرم؟
و برای این کتاب ها یعنی 4 کتاب در روز 20 تست برای ان مبحث چطور است؟ برای دو روز بعد که همان کتاب ها است 10 تست برای یاداوری و در اخر هفته کل مباحثی را که خوانده ام را یک ازمون جامع از مباحث خوانده شده در هفته را از خود بگیرم؟
در اخر برای هز کتاب در روز دو تا دو ساعت و نیم به صورت مفید بخوانم کفایت می کند و در طول سال ساعات مطالعه را افزایش می دهم به قول معروف اهسته و پیوسته به درس خواندن ادامه دهم
کسی نیست به من کمک کنه لطفا

مُعین
06-09-2014, 16:42

با سلام.
دوست گرامی متاسفانه سوالات اخیر شما به گونه ای هست که پاسخگویی به اون یا باید توسط متخصص انجام بشه یا خود شما طبق برنامه مطالعاتیتون به مرور پی به ضعف ها و نقاط قوتتون میبرید . و مثلا متوجه میشید که باید زمان مطالعه فیزیک یا زیاضیتون رو افزایش بدید ... و چون مثلا در درس ادبیات قوی هستید مطالعه اون رو میتونید کمتر کنید یا بیشتر تست بزنید یا ...
این گونه سوالات تنها و باز هم میگم تنها ناشی از فقدان ساعت مطالعه و عدم شروع به مطالعه هست چون جواب این سوالات خیلی راحت بدستتون میاد پس از شروع مطالعه! ... چرا که پس از شروع مطالعه مثلا میبینید باید وقت بیشتری رو روی یه مبحث از ریاضی یا زیست بزارید و ... و مثلا در فلان درس تست بیشتری کار کنید این رو فقط خودتون یا مشاور پس از چندین جلسه مشاوره میتونه بهتون بگه نه من و امثال من .
فرض کنید در زمینه دروس تخصصی دو نفر هستن که شخصی زیست قوی و شیمی ضعیی داره و بالعکس ... خب مسلما شخصی که شیمی ضعیفی داره باید وقت بیشتری رو به این درس اختصاص بده و کسی هم که زیستش ضعیفه باید زیاد تر براش وقت بزاره ... ( با توحه به ضرایب در زیر گروه ها و رشته مورد نظر)
و یه توصیه دوستانه میکنم بهتون امیدوارم ناراحت نشید :n06: با توجه به معدلی که اعلام کردید ... و همچنین این گونه سوالات من این طور استنباط میکنم که شما هنوز به طور جدی و شاید حتی به طور کلی ... شروع به مطالعه نکرده باشید ... اگر آینده براتون مهم هست و دلتون رشته پزشکی میخواد و اگر قبول نشید مشکلاتی مثل خدمت و ... جلو راهتون سد میشه ... از زمانی که این پست رو دیدید یه یا علی بگید و ... شروع .:n16:

omid kan
06-09-2014, 16:57
تشکر اقا معین
از امروز شروع به مطالعه جدی می کنم و با برنامه قلمچی پیش می روم
خیلی ممنون و برایم ارزوی موفقیت کنید:n16:

miladdarren
06-09-2014, 17:27
سلام دوستان
اینجا کسی در مورد دانشگاه خوارزمی کرج اطلاعاتی داره؟
می خواستم بدونم برای قبولی تواین دانشگاه حدود رتبم چند باید باشه.
می خوام ببینم چه قد باید درس بخونم:d

مُعین
06-09-2014, 18:25
سلام دوستان
اینجا کسی در مورد دانشگاه خوارزمی کرج اطلاعاتی داره؟
می خواستم بدونم برای قبولی تواین دانشگاه حدود رتبم چند باید باشه.
می خوام ببینم چه قد باید درس بخونم:d

به اینجا مراجعه کن :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانشگاه و رشته مورد نظرت رو انتخاب کن .:n16:

omid kan
08-09-2014, 16:43
سلام
برای کنکور تجربی کتاب بانک تست طلایی مبتکران و پیش طوسی گاج برای تست ریاضی کافیه یا خیر؟

مُعین
12-09-2014, 10:52
با عرض سلام خدمت دوستان ...
همونطوری که میدونید دیگه پرونده کنکور 93 هم بسته شد و بچه های کنکوری اماده کنکور 94 شدن .
یه چند تا توصیه دارم برای همه کنکوری های عزیز + معرفی چند تا کتاب عمومی که بتونید از دروس عمومی نتیجه خوبی رو کسب کنید .
1) اگر احساس میکنید که خودتون میتونید برنامه ریزی مناسبی برای خودتون داشته باشید و در اصل شخصی به خود متکی هستید سعی کنید پس از مطالعه دروس در روزای اول ببنید در چه درسی ضعیف و در چه درسی قوی و متوسط هستید ... طبق برسی هایی که انجام دادید برای خودتون برنامه ریزی کنید . و سعی کنید برنامه مطالعاتیتون رو بنویسید و در اتاقتون نصب کنید و طبق اون پیش برید نه اینکه هر روز هر چیزی که عشقتون کشید رو بردارید و بخونید ... چرا که در این صورت نمیتونید نتیجه مطلوبی بگیرید.
2) در صورتی که احساس میکنید سر در گم هستید ونمیدونید از کجا شروع کنید و... در یکی از آزمون های ازمایشی اسم بنویسید و طبق برنامه اون پیش برید مثل گزینه دو ؛ سنجش یا قلم چی ...
3) اگر درآزمون ها اسم نوشتید و باز هم نتونستید خودتو رو با برنامشون هماهنگ کنید حتما به مشاور تحصیلی مجرب و متخصص سری بزنید تا براتون برنامه ی مطالعاتی تنظیم کنه . و طبق اون پیش برید .
4) حتما در آزمون های آزمایشی شرکت کنید به خصوص آزمون های جامع سنجش هر سه مرحلش رو را که هم جامعه آماری بالایی داره و هم تیپ سوالاتش به کنکور نزدیک تر هست تا آزمون های دیگه , رتبه کنکورتون تقریبا یه چیزی بین سه مرحله جامع سنجش میشه ... رتبه من با آخرین مرحله سنجش فقط حدود 10 تا تفاوت داشت .:n06:

5) توجه داشته باشید در صوتی که درصد یه درس رو در آزمون ازمایشی بالا زدید به معنی قوی بودن حتمی شما در اون درس نیست و اینکه دیگه اون درس رو از فهرست مطالعاتیتون حذف یا کمرنگ کنید * (مثلا میانگین درس علوم اجتماعی بنده در ازمون سنجش 70تا 80 درصد بود که در کنکور به 53 درصد تنزل پیدا کرد. چرا که این اشتباه رو کردم که کمی این درس رو کمترخوندم بعد از ازمونا و سوالات کنکور هم سخت بودن.
6) همواره توجه داشته باشید که سوالات کنکور مفهومی هست ... یعنی اینکه در برخی دروس حتما به دنبال عین متن کتاب نباشید بلکه باید درس مورد نظر رو خوب درک کرده و به اون مسلط باشید چرا که بسیاری از مفاهیم مصادیق خارج از کتاب دارن که معمولا در کنکور از اون ها استفاده میشه مثل درس فلسفه و منطق در رشته انسانی که میانیگن درصد اون توی تاپ ترین داوطلبا یه چیزی بین 40 تا 50 درصده . و یا درس ادبیات و زبان فارسی .. که از ابیات خارج از کتاب در بخش قرابت استفاده میشه . و همچنین ارایه های ادبیات .

معرفی منابع مطالعاتی برای دروس عمومی :

ادبیات و زبان فارسی :
برای ادبیات میتونید از کتابای محوری گاج استفاده کنید چون که دیگه به نظرم میاد لقمه رو علاوه بر جویدن هضم هم کرده و کافی هست شما بخریدش و مطالعش کنید .( ... ساده نویسی متن های دشوار به ساده ترین زبان ممکن ... اشاره به کلمات دشوار املایی ... اشاره به قرابت اشعار با ابیات خارج از کتاب ... توضیح مفهوم ابیات ... معنی کلمه به کلمه کلمات ... اشاره به نکات دستوری... و ... ) همچنین این کتاب ها تست های کنکور سراسری و کنکور های آزمایشی رو هم در خودشون دارن .
برای زبان فارسی باز هم توصیه من همون محوری گاج ( محمد رضا ملک محمدی هست)
کتاب هفت خوان زیان فارسی خیلی سبز رو توصیه نمیکنم و از خریدنش پشیمونم چرا که توضیح بیش از اندازه و ... و همچنین اموزش نکته به نکته ای و ...کلا یه خورده باعث اذیت میشه و اینکه یه جوری حالت تست و اموزش رو با هم داره ... یعنی اول تست بزنید و بعد برید نکته اموزشی رو بخونید که بیشتر به بی علاقگی نسبت به زبان فارسی می انجامه ... نه تثبیت مطلب.
برای بخش املا و معنی واژه بهترین و باز هم میگم بهترین منبع خود کتاب هست برای املا خوندن کلمات املایی کتاب زبان فارسی بسیار کمک کننده هست. باز هم برای املا خیلی سبز رو به هیچ عنوان توصیه نمیکنم چرا که یه بخشی که دو تا سوال ازش میاد و از روی کتاب درسی میشه بهترین نتیجه رو گرفت نیای به خوندن متن های کلیله و دمنه و سیاست نامه و ... نیست .
باری تاریخ ادبیات بازهم کتاب درسی میتونه بهترین منبع باشه اما برای کسانی که میخوان یه جا تاریخ ادبیات رو داشته باشن توصیه میکنم که کتاب اخر ادبیات فارسی مهر و ماه رو بخرن هم تاریخ ادبیات داره هم املا و هم زبان فارسی و ... که برای مرور در روز های آخر به شدت توصیه اش میکنم .( از لحاظ قیمتی هم خیلی با صرفه تر از دیگر کتاب ها هست)

عربی
با توجه به این که رشتم انسانی بود کتابای عربی زیادی خریدم از گاج گرفته تا نشر الگو و فوت فن و عربی جامع خیلی سبز ... و عرببی پیش دانشگاهی گاج و ...
اما برای عربی عمومی : عربی جامع خیلی سبز نوشته خانو غزال موسوی خصوصیات همه این کتابا رو با هم داره به علاوه اینکه بهتر هم هست!... از اموزش مفاهیم دوره راهنمایی گرفته تا درک مطلب و نکات ترجمه و ... یعنی اگر از الان اون رو شروع کنید حتی اگر عربیتون صفر هم باشه اگر با دقت بخونیدش مطمئن باشید بالای 70 درصد عربی میزنید .
اما نکته بسیار حایز اهمیت این هست که باید معنی متن های کتاب رو کاملا بلد باشید چرا که برخی از مفاهیم قواعد مستقیما با معنی در ارتباطه مثل حال و تمیز و و تشخیص خبر و... میشه از کتابایی مثل منتشران و ... استفاده کرد با ارزون ترین قیمت.

دینی :
من خیلی سبز داشتم توصیه اش نمیکنم ....به نظرم نشر الگو و گاج مناسب تر باشه ( نداشتمشون)
زبان :
خبری ندارم .

...........
دوستان همواره به بحث مدیریت زمان واقف باشید ....
نتیجه کنکور من :

با ارزوی موفقیت برای تمامی کسانی که در راه علم و دانش از تلاشی فروگذار نخواهند کرد .

پادشاه اسمان
12-09-2014, 21:48
سلام دوستان

من امسال کنکور تجربی دادم .اما می خوام یکسال بمونم. می خواستم بدونم چه کتابهای عوض شده؟؟؟؟
:n30:

miladdarren
13-09-2014, 18:07
دوستان یه راهنمایی ازتون می خواستم.
من واقعا از درس شیمی بیزارم یعنی به قدری ازش بدم می یاد که واقعا نمی تونم تحملش کنم.
سوالم اینه که اگه بخوام خودم بخونم یعنی کلاس نرم براش شما پیشنهاد می کنید که کدوم مبحث رو بخونم؟
یعنی بخشی که اسونه و سریع می شه یادش گرفت.
ترجیح می دم حفظی باشه.
رشتم ریاضیه.
در حدی که بشه 20 30 درصد تو کنکور زد.
کتاب هم شنیدم مبتکران خوبه.

مُعین
13-09-2014, 18:35
دوستان یه راهنمایی ازتون می خواستم.
من واقعا از درس شیمی بیزارم یعنی به قدری ازش بدم می یاد که واقعا نمی تونم تحملش کنم.
سوالم اینه که اگه بخوام خودم بخونم یعنی کلاس نرم براش شما پیشنهاد می کنید که کدوم مبحث رو بخونم؟
یعنی بخشی که اسونه و سریع می شه یادش گرفت.
ترجیح می دم حفظی باشه.
رشتم ریاضیه.
در حدی که بشه 20 30 درصد تو کنکور زد.
کتاب هم شنیدم مبتکران خوبه.

با این روحیه ... نمیتونی بخونی .!
من عربیم زیر صفر بود در حدی که اوایل پیش خودم میگفتم که فقط یه طوری باشه که منفی نزنم! و اصلا نمیزنم! اما دیدم برای زیر گروه یک ضریبش 4 هست و نزدنش یعنی امید به رشته های زیر گروه یک هیچی .... شروع کردم طوری که یکی از درصدای خوبم توی کنکور عربی بود چه عمومی و چه اختصاصی ...
شیمی درس مهمی هست برای بچه های ریاضی سعی کن مشکلت رو حل کنی و نه اینکه از الان که تا کنکور یه سال وقت هست شیمی رو حذف کنی... چون با این روند سوالا اگر به صورت عالی هم بخونی 50 درصد بزنی خوب زدی ... اون طوری که شما میخوای بخونی نمیتونی 10 درصد هم بزنی چه برسه به 30 درصد ...
توی تایپک کتابای کمک آموزشی یه نگاهی بندازی بد نیست ... کتابای خوبی رو معرفی کردن بچه ها ... نظر غالب بچه ها هم برای شیمی مبتکران و خیلی سبز بوده ... اما بهتره که دوستان دیگه راهنماییت کنن در زمینه شیمی .:n16:

miladdarren
13-09-2014, 20:02
با این روحیه ... نمیتونی بخونی .!
من عربیم زیر صفر بود در حدی که اوایل پیش خودم میگفتم که فقط یه طوری باشه که منفی نزنم! و اصلا نمیزنم! اما دیدم برای زیر گروه یک ضریبش 4 هست و نزدنش یعنی امید به رشته های زیر گروه یک هیچی .... شروع کردم طوری که یکی از درصدای خوبم توی کنکور عربی بود چه عمومی و چه اختصاصی ...
شیمی درس مهمی هست برای بچه های ریاضی سعی کن مشکلت رو حل کنی و نه اینکه از الان که تا کنکور یه سال وقت هست شیمی رو حذف کنی... چون با این روند سوالا اگر به صورت عالی هم بخونی 50 درصد بزنی خوب زدی ... اون طوری که شما میخوای بخونی نمیتونی 10 درصد هم بزنی چه برسه به 30 درصد ...
توی تایپک کتابای کمک آموزشی یه نگاهی بندازی بد نیست ... کتابای خوبی رو معرفی کردن بچه ها ... نظر غالب بچه ها هم برای شیمی مبتکران و خیلی سبز بوده ... اما بهتره که دوستان دیگه راهنماییت کنن در زمینه شیمی .:n16:

یعنی می خوای بگی اگه نخونم خیلی ضرر می کنم؟؟ :(
چون واقعا نمی تونم درکش کنم.
درسای دیگه رو بالا بزنم چی؟
زبان رو بالا 90 می زنم ولی فک کنم زیاد تاثیری نداشته باشه:(
دینی رو هم که همه بالا می زنن :|
ادبیات و زبان فارسی رو هم فک کنم بتونم 60 70 بزنم
فیزیک و ریاضی رو هم می خوام هر جوری شده 40 50 رو بزنم.نمی دونم خوبه یا نه‌...
هدفم هم دانشگاه خوارزمی کرج رشته مکانیکه:)

PLAΨMID
14-09-2014, 01:25
یعنی می خوای بگی اگه نخونم خیلی ضرر می کنم؟؟ :(
چون واقعا نمی تونم درکش کنم.
درسای دیگه رو بالا بزنم چی؟
زبان رو بالا 90 می زنم ولی فک کنم زیاد تاثیری نداشته باشه:(
دینی رو هم که همه بالا می زنن :|
ادبیات و زبان فارسی رو هم فک کنم بتونم 60 70 بزنم
فیزیک و ریاضی رو هم می خوام هر جوری شده 40 50 رو بزنم.نمی دونم خوبه یا نه‌...
هدفم هم دانشگاه خوارزمی کرج رشته مکانیکه:)
دوست عزیز این درصدایی که میگین به این راحتی بدست نمیان !!!! این طور تخمین زدن قبل از اینکه آزمون بدید یخورده گمراه کننده هست . راستش توی این داستان هیچی از قبل نوشته نشده و نمیشه به طور قاطع قضاوت کرد . شاید سوالات درس های مورد نظر شما بسیار دشوار باشن و یا برعکس مثلا از شیمی سوالات ساده ای بدن که درصد همه بالا بره . واست مثال میزنم : من سال 92 زبان تجربی رو 100 زدم ولی سال 93 شدم 80 و سه تا غلط داشتم . خیلی هم مسلط بودم حتی زبان تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع رو امسال 70 زدم . پس نمیشه به راحتی گفت من فلان درس رو بالا میزنم . همیشه اتفاقات غیر منتظره ممکنه بوجود بیاد .
راستش همونطور که دوستمون گفتن بهتره همه درس ها رو دوست داشته باشی !!! به این فکر کن که خوندن اونا تو رو به هدفت میرسونه اونوقت خوندنش راحت تر میشه . . .
موفق باشی .

مُعین
14-09-2014, 06:32
دوستان همونطوری که میدونید کارنامه نهایی هم اومده .
کسانی که قصد اعتراض داشتن که مثلا چرا قبول نشدن و ... به نظرم اصلا پیگیری نکنن :n29:! کسی که با رتبه 150 قبول نشده حقوق بهشتی رو ... پیگیری هم کنه نتیجه ای نمیگیره چون اخرین قبول منطقه یک امسال در حقوق بهشتی 106 بوده!...
کسی که با رتبه 100 منطقه یک تهران قبول نشده ... اونم نمیخواد نگران باشه آخرین قبولی دانشگاه تهران ( نه پردیس تهران در قم)رشته حقوق در منطقه یک رتبش 33 بوده! ...
به کارنامه های نهای مراجعه کنید ...
ظرفیت دوره های روزانه به شدت کاهش محسوس و چشمگیری داشته ... کافیه به قسمت کارنامه در سایت کانون و کارنامه نهایی امسال مراجعه کنید و متوجه این مساله بشید .
با توجه به این وضعیت ... این خبر هم اعتباری نداره :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثلا طرف میخواد بره بگه من با رتبه 200 تهران قبول نشدم! ... میگن به کارنامه مراجعه کن با نصف رتبه تو هم قبول نشدن ... اعتراضت دیگه چی هست ؟:n15:
اگر امسال هم کاهش ظرفیت داشته باشن دانشگاه ها ( منظورم روزانه و شبانه هست نه پیام نور و ازاد و...) نهایتا با رتبه زیر 500 شه به جایی فکر کرد نه به تهران.
از الان به فکر خوندن باشید ... و هیچ درسی رو حذف نکنید ... کسانی که هر روز میان میگن فلان منبع رو بخرم یا نه ... شما که داری این سوال رو میپرسی کسی که میخواد قبول شه تا شما یه دور دیگه تو اینترنت بزنی 20 صفحه دیگه هم مطالعه کرده ...
موفق و موید باشید.

مُعین
14-09-2014, 08:06
فهرست منابع سؤالات آزمون سراسري سال 1394

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فهرست منابع سؤالات آزمون سراسري سال 1394
الف ـ دروس عمومي

نام درس

نام کتاب در سالي ـ واحدي

کد کتاب

پايه تدريس

سال چاپ

ملاحظات

1- زبان و ادبيات فارسي
ادبيات فارسي (2)

1/220

دوم

91

کليه رشته ها

ادبيات فارسي (3)

1/249

سوم

92

کليه رشته­ها غير از علوم انساني

زبان و ادبيات فارسي عمومي

1/283

پيش‌دانشگاهي

93

کليه رشته ها

ادبيات فارسي 3 (تخصصي انساني)

2/249

سوم

92

مخصوص علوم انساني

زبان فارسي 3 ( تخصصي انساني)

4/249

سوم

92

مخصوص علوم انساني

زبان فارسي 3 (غير علوم انساني)

3/249

سوم

92

2- عربي
عربي 2 (غير از علوم انساني)

1/224

دوم

91

عربي 2 ( علوم انساني)

2/224

دوم

91

مخصوص علوم انساني

عربي 3 ( غير از علوم انساني)

1/254

سوم

92

عربي 3 (علوم انساني)

2/254

سوم

92

مخصوص علوم انساني

3-فرهنگ‌ومعارف‌اسلامي
قرآن و تعليمات ديني 2 (دين و زندگي)

222

دوم

91

کليه رشته­ها

قرآن و تعليمات ديني 3 (دين و زندگي)

251

سوم

92

کليه رشته­ها

معارف اسلامي (دين و زندگي)

1/285

پيش­دانشگاهي

93

کليه رشته­ها

4- زبان انگليسي
انگليسي 3

1/252

سوم

92

کليه رشته­ها

انگليسي 1 و 2

1/284

پيش‌دانشگاهي

93

کليه رشته­ها

ب ـ دروس تخصصي گروه آزمايشي علوم رياضي و فنّي

نام درس

نام کتاب در سالي ـ واحدي

کد کتاب

پايه تدريس

سال چاپ

ملاحظات

1- رياضيات
هندسه 1
2/233
دوم

91

آمار و مدلسازي
3/234
دوم

91

هندسه 2
4/258
سوم

92

رياضيات 2
2/234
دوم

91

حسابان
1/258
سوم

92

جبر و احتمال
2/258
سوم

92

هندسه تحليلي و جبر خطي
1/294
پيش دانشگاهي

93

حساب ديفرانسيل و انتگرال
1/295
پيش دانشگاهي

93

رياضيات گسسته
1/296
پيش دانشگاهي

93

2- فيزيک
فيزيک 1 و آزمايشگاه
2/206
اول

90

فيزيک 2 و آزمايشگاه
2/226
دوم

91

فيزيک 3 و آزمايشگاه (ويژه رياضي)
4/256
سوم

92

فيزيک (ويژه رياضي)
2/293
پيش دانشگاهي

93

3- شيمي
شيمي 2 و آزمايشگاه
1/227
دوم

91

شيمي 3 و آزمايشگاه
1/257
سوم

92

شيمي
1/289
پيش دانشگاهي

93

ج ـ دروس تخصصي گروه آزمايشي علوم تجربي

نام درس

نام کتاب در سالي ـ واحدي

کد کتاب

پايه تدريس

سال چاپ

ملاحظات

1- زمين­شناسي
زمين شناسي
1/262
سوم

92

علوم زمين
1/291
پيش دانشگاهي

93

2- رياضيات
هندسه 1
2/233
دوم

91

رياضيات 2
2/234
دوم

91

آمار و مدلسازي
5/258
سوم

92

رياضيات 3 (ويژه علوم تجربي)
3/258
سوم

92

رياضيات عمومي 1 و 2
1/292
پيش دانشگاهي

93

3- زيست‌شناسي
زيست­شناسي و آزمايشگاه 1
1/231
دوم

91

زيست­شناسي و آزمايشگاه 2
1/261
سوم

92

زيست­شناسي
2/290
پيش دانشگاهي

93

4- فيزيک
فيزيک 1 و آزمايشگاه
2/206
اول

90

فيزيک 2 و آزمايشگاه
2/226
دوم

91

فيزيک 3 و آزمايشگاه (علوم تجربي)
3/256
سوم

92

فيزيک (علوم تجربي)
1/288
پيش دانشگاهي

93

5- شيمي
شيمي 2 و آزمايشگاه
1/227
دوم

91

شيمي 3 و آزمايشگاه
1/257
سوم

92

شيمي
1/289
پيش­دانشگاهي

93

دـ دروس تخصصي گروه آزمايشي علوم انساني

نام درس

نام کتاب در سالي ـ واحدي

کد کتاب

پايه تدريس

سال چاپ

ملاحظات

1- رياضيات
رياضيات 1
1/211
اول

90

آمار و مدلسازي
3/234
دوم

91

رياضي (ويژه علوم انساني ـ علوم و معارف اسلامي)
6/258
سوم

92

رياضي پايه
2/292
پيش دانشگاهي

93

2- اقتصاد
اقتصاد
1/240
دوم

91

3- زبان و ادبيات فارسي
تاريخ ادبيات ايران و جهان 1
1/246
دوم

91

تاريخ ادبيات ايران و جهان 2
1/276
سوم

92

آرايه­هاي ادبي
1/280
سوم

92

ادبيات فارسي ويژه علوم انساني
4/283
پيش دانشگاهي

93

4- زبان عربي
عربي 2 (ويژه علوم انساني)
2/224
دوم

91

عربي 3 (ويژه علوم انساني)
2/254
سوم

92

عربي
1/316
پيش دانشگاهي

93

5- تاريخ
تاريخ ايران و جهان 1
4/235
دوم

91

تاريخ ايران و جهان 2
3/271
سوم

92

تاريخ شناسي
1/302
پيش دانشگاهي

93

6- جغرافيا
جغرافياي 1
2/225
دوم

91

جغرافياي 2
4/271
سوم

92

جغرافيا
2/297
پيش دانشگاهي

93

7- علوم اجتماعي
جامعه­شناسي 1
1/243
دوم

91

جامعه شناسي 2
1/281
سوم

92

علوم اجتماعي(جامعه­شناسي نظام جهاني)
1/300
پيش دانشگاهي

93

8- فلسفه
فلسفه
1/277
سوم

92

فلسفه (آشنايي با فلسفه اسلامي)
1/317
پيش دانشگاهي

93

9- منطق
منطق
277
سوم

92

10- روان­شناسي
روان­شناسي
1/268
سوم

92

mohammad.asghari
14-09-2014, 16:06
یه توضیحی میدی برای انسانی رو گیج شدم:n02:؟دوستان من میخوام از مهر شروع کنم به نظرتون گاج برم یا کانون یا علوی کدوم بهتره و میتونه بهم کمک بیشتر بکنه؟

مُعین
14-09-2014, 16:16
یه توضیحی میدی برای انسانی رو گیج شدم:n02:؟دوستان من میخوام از مهر شروع کنم به نظرتون گاج برم یا کانون یا علوی کدوم بهتره و میتونه بهم کمک بیشتر بکنه؟

سلام.
انسانی نیاز به رفتن کلاس نداره. فرصتی رو که میخواید برای کلاس بزارید اگر مطالعه داشته باشید نتیجه چند برابر بهتری میگیرید.
من که به هیچ عنوان برای انسانی کلاس رو پیشنهاد نمیکنم.
ولی آزمون سنجش برای انسانی که من بودم بهترین گزینه هست. ( از لحاظ تیپ سوالات و تخمین رتبه و.. ) من سه مرحله آخرش رو فقط شرکت کردم البته.
کانون که فقط تبلیغه ! ... به نظرم اسمش رو بزارن کانون تبلیغات آموزش بهتر باشه .

مُعین
17-09-2014, 18:55
سلام...
بچه ها حواستون باشه کانون نرید یه وقتی ... واقعا دیگه من موندم اینا دیگه میخوان چیکار کنن ...
یه طرفی رو آورده بود به نام مرتضایی رتبه فکر کنم 8 منطقه دو ...
همین سلام و علیک رو انجام دادن ... طرف مشاوره گفت از کانون بگو و برنامه هاش و ... واقعا نمیدونم چند میدن به اینا ... که بیان بگن ما از سال اول ابتدایی و سال پنجم و ... توی کانون بودیم و تکنیک تست یاد میگرفتیم و ... والا ما که رشتمون اصلا چیز دیگه ای بود بعد از چند سال فیل مون یادی از هندستون درس کرد و شروع کردیم ... شدیم اون چیزی که میخواستیم ... و انتخاب اولم هم قبول شدم .
دوستان مطمئن باشید و مطمئن باشید پولی رو که میخواید بدید به کانون اگر که کتاب بخرید حتی اگر کتاب رمان بخرید بازدهی بهتری دارید ... چون مغزتون یه حالی میکنه به قول خودمون ...
آزمون هم من فقط سنجش رو پیشنهاد میدم ... چون از لحاظ جامعه آماری واقعا عالی هست ...
این عمو کاظم هم ملت رو سرگرم کرده به تراز و ... به خدا هیچ تاثیری نداره ... فقط مطالعه خودتون هست که شما رو میتونه تبدیل به رتبه برتر کنه ... نه عمو کاظم و امثالش خدا وکیلی برنامه فرصت برابر دیگه حال آدم رو به هم میزنه ...:( :n03:

میتونید به سایت های خیلی سبز و گاج و مهر و ماه و ..... سر بزنید و بخشی از کتاب رو دانلود کنید و اگر باهاتون سازگار بود بخریدش :n16:
موفق باشید.

Alireza SM
17-09-2014, 23:37
كاملا درسته. كانون فقط به درد كسايي ميخوره كه در حد رتبه دو رقمي هستن و ميخوان رتبه تك رقمي بشن.
كسايي كه به فكر رتبه سه رقمي و چهارقمي خوب و قبولي هستن اصلا كانون مناسب نيست. كانون آدم رو سرگردم تراز و ... ميكنه از هدف اصلي كنكور دور ميكنه. برنامش هم براي رشته تجربي اصلا مناسب نيست. كيفيت سوالات رياضي تجربي و شيميش اصلا خوب نيست به جاي نكات مفهومي فقط محاسبات سخت دارن.
من گزينه دو يا سنجش رو پيشنهاد ميكنم. سنجش مخصوصا براي پشت كنكوري ها عاليه. همزمان دروس سال دوم و سوم و پيش رو آزمون ميدي و اين باعث ميشه در جمع بندي بعد از عيد كارت خيلي خيلي راحت باشه. البته دانش آموزان پيش دانشگاهي كه مدرسه ميرن شايد نتونن اين برنامه رو اجرا كنن كه در اين صورت گزينه دو رو بهشون پيشنهاد ميكنم.

مُعین
19-09-2014, 06:59
سایت کانون کارنامه قبولی های 93 رو هم گذاشته ...
میتونید از این لینک رشته مورد نظر و دانشگاه رو انتخاب و مشاهده کنید که با چه رتبه ای واردش شدن :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر دقت کنید کاهش محسوس ظرفیت برای رشته های تاپ تجربی و انسانی رو متوجه میشید .
کافیه زمانی که رتبه مورد نظر برای دانشگاه رو دیدید قبولی های همون دانشگاه در سال 92 رو هم مشاهده کنید .
در ضمن تعداد کانونی های پذیرفته شده در سال 93 و 92 به خصوص برای رشته های پزشکی با هم برابرند .
اما نکته جالب پزشکی تهران هست که با مراجعه به سایت کانون و لینکی که دادم متوجه نکته میشید . !!!!
اخرین رتبه پزشکی تهران سال 92 بدون تفکیک مناطق 1073 بوده و امسال 2851 که یه خورده عجیبه!
و این مساله تقریبا و نه به صورت کلی به این معنا هست که خیلی از داوطلبا ترجیح دادن توی شهر خودشون تحصیل کنند! ...

A/|\IR
19-09-2014, 09:06
معين جان رتبه 100 خورده اى منطقه سه ميشناسم تهران نياورده
کانون معلوم نيست اينا رو از کجاش در مياره!! 2000 و دانشگاه تهران؟!؟!
طرف با 2100 امسال هيچکدوم از سه رشته ى تاپ رو نياورده بود حتا بين المللى!

مُعین
19-09-2014, 09:15
معين جان رتبه 100 خورده اى منطقه سه ميشناسم تهران نياورده
کانون معلوم نيست اينا رو از کجاش در مياره!! 2000 و دانشگاه تهران؟!؟!
طرف با 2100 امسال هيچکدوم از سه رشته ى تاپ رو نياورده بود حتا بين المللى!

والا نمیدونم ...
کانون هم امسال واقعا روش سیاه شده و حتی مثل پارسال که یه لینکی نوشته بود اندازه خود عمو کاظم زده بود سر سایتش که که کانونی ها کجا قبول شدن ... این کار رو هم نکرده و خیلی بی سر و صدا قبولی های 93 رو هم به بخش کارنامه ها اضافه کرده ... !
البته این رتبه 2000 مربوط به منطقه 3 هست و منم گفتم که بدون تفکیک منطقه :دی اگر نه بنده خدا رتبه 381 منطقه 3 رو آورده ...
آخرین قبولی منطقه یک هم 508 سهمیه و 1289 کشور بوده .
امسال بخون ایشالا که تهران یا شیراز ( بهترین تیپ های یک پزشکی ) میاری :n16:

مُعین
21-09-2014, 14:12
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره تاريخ برگزاري آزمون و هم‌چنين ثبت‌نام از داوطلبان متقاضي شركت در آزمون سراسري سال 1394
1393/06/30

نسخه چاپی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نظر به اينكه ماه مبارك رمضان در سال 1394، از اواخر خردادماه 1394 آغاز مي‌شود، لذا براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده: 1- آزمون سراسري سال 1394 در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج‌شنبه 21، جمعه 22 و صبح شنبه 23 خردادماه 1394 برگزار خواهد شد.
2- بمنظور فراهم آوردن تسهيلات لازم، ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 1394 از روز دوشنبه 19/11/93 از طريق شبكه اينترنتي اين سازمان آغاز و در روز چهارشنبه 28/11/1393 پايان مي‌پذيرد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

PLAΨMID
26-09-2014, 17:00
یا خدا !!!! پارسال وقت کم آورده بودم و آرزو میکردم یه هفته دیگه وقت داشتیم !
کنکور رو دوباره کشیدن جلو . تقریبا دو هفته دیگه کم شد ازش . . . . بعد از عید زیاد وقتی نمیمونه .

Arrowtic
26-09-2014, 23:31
دوستان ، یه سوال درباره دینی :
دیدم اکثرا از خیلی سبز جامع بد میگن ؟ واقعا اینطوریه ؟ آخه من از اون تست می زنم(البته آیاتو از اون کتاب کوچیکه الگو میخونم) و واقعا راضی بودم تا الآن و تو آزمون ها که میدم زیر 90 کم پیش اومده داشته باشم . ولی خوب میگن سوالای قلمچی استاندارد نیستو اینا ، به نظرتون نیازه عوضش کنم تا دیر نشده ؟(سوم خیلی سبز رو تموم کردم اما اگه عوض کنم مجبورم تستای سوم رو دوباره بزنم)

After4Ever
27-09-2014, 00:11
دیدم اکثرا از خیلی سبز جامع بد میگن ؟ واقعا اینطوریه ؟ آخه من از اون تست می زنم(البته آیاتو از اون کتاب کوچیکه الگو میخونم) و واقعا راضی بودم تا الآن و تو آزمون ها که میدم زیر 90 کم پیش اومده داشته باشم . ولی خوب میگن سوالای قلمچی استاندارد نیستو اینا ، به نظرتون نیازه عوضش کنم تا دیر نشده ؟(سوم خیلی سبز رو تموم کردم اما اگه عوض کنم مجبورم تستای سوم رو دوباره بزنم)

بهتره که داوطلب بهترین منبع رو استفاده کنه ولی دلیل نمیشه که از یک منبع دیگه استفاده کنه نتیجه نبینه
بهترین منبع دین و زندگی گاج طوسی
ولی شما از هر چیزی نتیجه دیدی خوبه

amirtehrani93
27-09-2014, 00:32
یادش بخیر چقدر کتاب عوض کردم...
واقعا الان بهش فکر میکنم خندم میگیره بجای اینکه درس بخونم هرروز کتاب عوض میکردم
یروز فلان انتشارات یروز فلان نویسنده یروز فلان ویرایش یروز فلان کتاب جدید و .....
اون روزا یادمه همه منتظر کتاب دیفرانسیل رمزینه بودن سال 89
یه حرف دوستانه + تجربه شخصی خواهش میکنم گوش کنید
به نظرتون بهترین کتاب شیمی چیه؟ بدون شک مبتکران
من شیمی گاج داشتم اومدم تاپیک دیدم همه میگن فقط بهمن بازرگان فرداش رفتم عوض کردم
خلاصه کنکور دادیم و تموم شد
سال بعدش دیدم یکی از رفیقام شیمی سفید گاج میزنه گفتم داداش تو که میخونی چرا این کتاب میخونی عالی هم بخونیش هیچی نمیشی
ولی اصلا حرفمو گوش نداد با همون سفید گاج مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شد
ولی من آزاد قبول شدم خداروشکر راضی ام
ولی کل حرفم اینه کتابا به هیچ عنوان ربطی تو موفقیت ندارن شاید در حد 10%
این دوران گذروندم و خودم تو این دوران فکر میکردم 90% موفقیت مربوط به کتابه
الان بعد از 4 سال و گذروندن دانشگاه با اطمینان میگم مزخرفترین کتاب تست فرقش با تاپ ترین کتاب تست نهایتش 10% تو قبولی تاثیر داره
+++
داداش گلم با دینی خیلی سبز نتیجه میگیری به هیچ عنوان به کتاب دیگه فکرنکن بخدا تاثیرش خیلی کمه
کتاب واسه هر درسی گرفتی دیگه به هیچ عنوان به فلان کتاب فکر نکن و همون کتاب بخون

mohammad.asghari
27-09-2014, 21:57
دوستان بنده رشته ـی انسانی هستم و برای آزمون میخوام حتما جایی برم.به نظرتون کدوم موسسه بهتره؟مسئله ـی مالی هم اصلا مهم نیس

mohammad.asghari
27-09-2014, 22:09
دوستان بنده رشته ـی انسانی هستم و برای آزمون میخوام حتما جایی برم.به نظرتون کدوم موسسه بهتره؟مسئله ـی مالی هم اصلا مهم نیس

prodoctornuke
28-09-2014, 17:52
تعییرات حساس کتن 93 به 94 چیا بودن؟

رضا جنگنده
29-09-2014, 18:43
سلام
سوالات شیمی 93 تجربی خارج از کشور رو از کجا باید گرفت؟

PLAΨMID
29-09-2014, 18:52

اینجا توضیحات جامع هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Squall Leonhart
29-09-2014, 22:54
دوستان من الان بعد از ده سال میخوام دوباره کنکور ریاضی شرکت بکنم!
منابع رو نگاه کردم ظاهرا تغییرات کتب درسی نسبتا زیاد هست
الان میخوام واسه هر درس این موارد رو تهیه بکنم :
1. خلاصه درس
2. تست سال های گذشته همراه با پاسخ تشریحی
3. فلش کارت آماده واسه استفاده در جی 5 (جعبه لایتنر)
لطفا واسم منبع معرفی بکنین
زمان ما قلم چی معروف بود هنوز هم منابعش درجه یک هست یا منابع دیگه ای بهتر از اون اومده؟
رشته هم نرم افزار کامپیوتر پیام نور قبول بشم واسم بسه (^_^)
مرسی

Soroush-S
09-10-2014, 21:52
دوستان برای بورسیه ارتش یا ناجا شدن خانمها چه رتیه ای نیازه؟ رشته علوم تجربی

After4Ever
10-10-2014, 11:20
دوستان برای بورسیه ارتش یا ناجا شدن خانمها چه رتیه ای نیازه؟ رشته علوم تجربی
چه رشته ای؟

Soroush-S
10-10-2014, 11:45
چه رشته ای؟

هر رشته ای که باشه - مثلا پرستاری روانشناسی ... اگه اطلاعات در مورد هر رشته ای داری به من پیام بده

After4Ever
10-10-2014, 14:05
هر رشته ای که باشه - مثلا پرستاری روانشناسی ... اگه اطلاعات در مورد هر رشته ای داری به من پیام بده

پزشکی برای دختر ظرفیتش کمتره!
بخاطره همین رتبه ی 2000 منطقه 2
ولی برای رشته های پرستاری تا 12000 هم میگیره
روانشناسی هم نداره! البته فکر کنم در مقطع ارشد داشته باشه
هوشبری و علوم آزمایشگاهی هم داره

Alireza SM
20-10-2014, 09:23
اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص ميزان تأثير سوابق تحصيلي، تاريخ ثبت‌نام و برگزاري آزمون سراسري سال 1394

1393/07/27

نسخه چاپی - اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص ميزان تأثير سوابق تحصيلي، تاريخ ثبت‌نام و برگزاري آزمون سراسري سال 1394 - سازمان سنجش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سازمان سنجش آموزش کشور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نظر به اينكه ماه مبارك رمضان در سال 1394 ، از اواخر خردادماه 1394 آغاز مي‌شود، لذا براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده: 1- آزمون سراسري سال 1394 در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج شنبه 21، جمعه 22 و صبح شنبه 23 خردادماه 1394 در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار خواهد شد.
2- بمنظور فراهم آوردن تسهيلات لازم، ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 94، از روز يكشنبه 19/11/1393 از طريق شبكه اينترنتي اين سازمان آغاز و در روز سه‌شنبه 28/11/1393 پايان مي‌پذيرد.
ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه براساس مصوبه سومين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 23/7/1393، كليه ديپلمه‌هاي نظام جديد آموزش متوسطه رشته‌هاي رياضي فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم نظام جديد خود را طي سالهاي 1384 لغايت 1393 اخذ نموده‌اند و امتحانات سال سوم دبيرستان آنان بصورت نهايي و سراسري برگزار شده است، مشمول سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي آنان حداكثر به ميزان 25 درصد و با تأثير قطعي در گزينش نهايي آزمون سراسري سال 1394 اعمال خواهد شد

Squall Leonhart
20-10-2014, 12:17
واسه اونایی که دیپلم نظام جدید قبل از سال 1384 گرفتن چی؟
واسه اونا سوابق تحصیلی منظور نمیشه؟

PLAΨMID
20-10-2014, 12:57
واسه اونایی که دیپلم نظام جدید قبل از سال 1384 گرفتن چی؟
واسه اونا سوابق تحصیلی منظور نمیشه؟
نه عزیز . اعمال نمیشه .

~ReZa~
26-10-2014, 12:43
سلام دوستان.
ثبت نام كنكور براي دانشگاه آزاد و سراسري الان يكي شده؟
يعني بهمن ماه واسه هر دو تا هم ثبت نام شروع ميشه يا مثل قديم هر كدوم واسه خودش فرق ميكنه؟

maziyarkhani
26-10-2014, 13:14
سلام دوستان.
ثبت نام كنكور براي دانشگاه آزاد و سراسري الان يكي شده؟
يعني بهمن ماه واسه هر دو تا هم ثبت نام شروع ميشه يا مثل قديم هر كدوم واسه خودش فرق ميكنه؟

بله ادغام شده . شما یکبار ثبت نام میکنید

ulsss
30-10-2014, 21:20
دوستان کسی هست که فیزیک خونده باشه چون یک تمرین دانشگاهی دارم میخوام برام حل کنه؟
اگه کسی را میشناسید معرفی کنید.

PLAΨMID
30-10-2014, 22:47
منظورتون لیسانس فیزیکه ؟
اگه اینطوریه تاپیک اشتباهی رو انتخاب کردید .

Iloveu-ALL
31-10-2014, 09:30
دوستان کسی هست که فیزیک خونده باشه چون یک تمرین دانشگاهی دارم میخوام برام حل کنه؟
اگه کسی را میشناسید معرفی کنید.

سلام دوست عزيز اينجا تاپيك كنكوره و براي قبل و ورود دانشگاه ست.
اينجور سوالات رو ميتونيد تو انجمن هاي علمي، مطرح كنيد. براي سوال مربوط به علم فيزيك به لينك زير مراجع كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فیزیک، نجوم و اخترشناسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.:PAR3A:.
11-11-2014, 03:56
سلام.
مطمئن نیستم سوالم به تاپیک مربوط هست یا نه، به بزرگی خودتون ببخشید. :دی
کسایی که تحصیل دبیرستان رو توی یه سیستم آموزشی خارجی تموم میکنن، میتونن اینجا توی کنکور سراسری شرکت کنن؟
مثلا کسی تا دوم ایران درس خونده باشه و 2 سال بعدش رو توی یه مدرسه امریکایی درس بخونه، میتونه اینجا کنکور بده؟
ممنون =)

After4Ever
13-11-2014, 12:54
توکلی در غرفه فارس:
ثبت‌نام کنکور 94 یک مرحله‌ای است/آغاز ثبت‌نام از 19 بهمن
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 19 بهمن ثبت‌نام برای کنکور 94 آغاز می‌شود و در سال جاری این ثبت‌نام یک مرحله‌ای‌ انجام خواهد شد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با حضور در غرفه خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، گفت: 19 بهمن ثبت‌نام کنکور 94 آغاز می‌شود.وی با بیان اینکه در سال جاری شاهد یک تغییر در در بحث ثبت‌نام کنکور خواهیم بود، افزود: امسال ثبت‌نام کنکور کارشناسی یک مرحله‌ای انجام می‌شود.توکلی در خاتمه اظهار داشت: علاقمندان برای ثبت‌نام می‌توانند از 19 تا 28 بهمن اقدام کنند.- See more at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].8Pea7Ztx.dpu f

ali_phd71
13-11-2014, 23:14
سلام دوستان
یکی از اشناها پشت کنکوری هستش رشته تجربی منطقه دوم
گفته که برای هوشبری ، رادیولوژی و فیزیوتراپی چه رتبه و درصد هایی میخواد تا بتونه شیراز قبول بشه؟
با تشکر

50R005H
21-11-2014, 13:42
سلام دوستان
یکی از اشناها پشت کنکوری هستش رشته تجربی منطقه دوم
گفته که برای هوشبری ، رادیولوژی و فیزیوتراپی چه رتبه و درصد هایی میخواد تا بتونه شیراز قبول بشه؟
با تشکر
برو سایت کانون قسمت انتخاب رشته

miladdarren
23-11-2014, 19:16
سلام دوستان
من رشتم ریاضیه
اگه بخوام اقتصاد بخونم به نظرتون خوبه؟
بازار کار داره؟
کلن این رشته کجا ها استخدام می شه؟
امسال کنکور دارم.
اگه دوستان اگاه یه توضیحی بدن ممنون می شم.

ali_phd71
25-11-2014, 06:57
برو سایت کانون قسمت انتخاب رشته
رفتم چیزی نداشت

Iloveu-ALL
25-11-2014, 11:09
رفتم چیزی نداشت

اینجا:

After4Ever
04-12-2014, 02:01
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده‌ای از احکام بودجه، سهمیه ورود ایثارگران به دانشگاه‌ها را به 25 درصد افزایش دادند.به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه نوبت صبح روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی مواد طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در دستور کار مجلس قرار گرفت.نمایندگان با تصویب ماده‌ای، سهمیه ورود ایثارگران به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و استفاده از بورس‌های تحصیلی داخل و خارج کشور را به 25 درصد افزایش دادند. علاوه بر این حد نصاب نمرات آزمون ایثارگران برای ورود به وزارتخانه‌های بهداشت و یا علوم نیز به 70 درصد کاهش یافت.بر این اساس، پیش از این سهمیه ورود ایثارگران به دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و بورس‌های داخلی و خارج کشور 20 درصد بود و حد نصاب شرایط علمی و امتیازی که باید به دست می‌آوردند، حداقل 80 درصد آخرین نمره پذیرفته شده بود.بر اساس این ماده از طرح احکام بودجه، مقرر شد، وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده 2 این قانون را موظف کنند در اعطای سهمیه ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، بورس‌های تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دکتری تخصصی 25 درصد از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد اختصاص دهند.علاوه بر این، بر اساس تبصره این ماده، مقرر شد کسب حداقل 70 درصد حد نصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته شدگان برای رشته‌ها و مقاطع تحصیلی الزامی باشد. این میزان در خصوص رشته‌های پزشکی نیز 70 درصد حد نصاب شرایط علمی است. منبع:خبرگزاری مهر

SA3EDLORD
04-12-2014, 02:09
ثبت نام کنکور واسه سال 94 کی هست؟

After4Ever
04-12-2014, 09:56

بهمن ماه
که فقط یک دوره ثبت نام داره

Iloveu-ALL
04-12-2014, 19:15

به طور دقیق تر از 19 بهمن شروع میشه
(در یک مرحله)

.:PAR3A:.
05-12-2014, 19:49
دوستان کسی که شبانه سراسری توی 93 قبول شده و تا الان دانشگاه رفته، آیا میتونه 94 شرکت کنه و سراسری روزانه قبول شه؟
متولد نیمه دوم 74ــه.
از نظر سربازی مشکلی پیش نمیاد اگه انصراف بده از دانشگاه؟
+
کلا چه اقداماتی باید انجام بده؟
+
تغییرات خاصی داشته کتب درسی؟

خیلی ممنون =)

Iloveu-ALL
05-12-2014, 20:21
دوستان کسی که شبانه سراسری توی 93 قبول شده و تا الان دانشگاه رفته، آیا میتونه 94 شرکت کنه و سراسری روزانه قبول شه؟
متولد نیمه دوم 74ــه.
از نظر سربازی مشکلی پیش نمیاد اگه انصراف بده از دانشگاه؟

+
کلا چه اقداماتی باید انجام بده؟

محدودیت انتخاب رشته فقط در صورت قبولی بصورت روزانه هست، میتونی بدون مشکل از شبانه انصراف بدی.
شما یه بار کنکور دادی (تو اولین سال)
میتونی کنکور 94 هم شرکت کنی...
واسه سربازی مشکلی نداره ولی نمیدونم اقدامی باید کرد یا نه!

Erfan.
06-12-2014, 20:25
درود.

من از الآن می خوام شروع کنم برای کنکور ریاضی(برای بار دوم)، با توجه به کمبود وقت؛

برای درس عربی چه کتابی پیشنهاد می شه؟ سطح عربیم دور و بر صفر هست :دی پارسال 17 درصد زدم اون هم از تست های ترجمه.

برای دینی، پارسال جزوه معلممون خیلی خوب بود و کنارش از آبی قلم چی استفاده می کردم. الآن جزوه معلم رو گم کردم، چه کتابی پیشنهاد می شه برای درصد بالا توی دینی؟

برای این دو درس عمومی وقت نسبتا مناسبی دارم، چون زبان تقریبا نیازی به خوندن ندارم و ادبیات هم پارسال براش خیلی وقت گذاشتم و وقت آنچنان زیادی ازم نمیگیره مرور و تست زنیش.

فیزیک درصد خیلی بالا می خوام، کتاب هم نشر الگو مد نظرمه چون باهاش حال می کنم. فقط برای بخش فشار و گرما و نور، کتاب خاصی پیشنهاد می کنید برای آموزشِ مفهومی؟
شیمی حجم کتاب های تست خیلی بالاست، پیشنهاد خاصی براش دارید؟ پارسال شیمی 2 و پیش 1 رو خیلی خوب و مفهومی خوندم و مشکلی توی این مباحث ندارم اصلا.
ریاضیات؛ برای آموزش دیفرانسیل چی پیشنهاد می شه؟ برای تست چی؟
هندسه تحلیلی، آموزش؟
گسسته، اموزش و تست؟

ممنون از همه.

PLAΨMID
07-12-2014, 00:47
درود.

من از الآن می خوام شروع کنم برای کنکور ریاضی(برای بار دوم)، با توجه به کمبود وقت؛

برای درس عربی چه کتابی پیشنهاد می شه؟ سطح عربیم دور و بر صفر هست :دی پارسال 17 درصد زدم اون هم از تست های ترجمه.

برای دینی، پارسال جزوه معلممون خیلی خوب بود و کنارش از آبی قلم چی استفاده می کردم. الآن جزوه معلم رو گم کردم، چه کتابی پیشنهاد می شه برای درصد بالا توی دینی؟

برای این دو درس عمومی وقت نسبتا مناسبی دارم، چون زبان تقریبا نیازی به خوندن ندارم و ادبیات هم پارسال براش خیلی وقت گذاشتم و وقت آنچنان زیادی ازم نمیگیره مرور و تست زنیش.

فیزیک درصد خیلی بالا می خوام، کتاب هم نشر الگو مد نظرمه چون باهاش حال می کنم. فقط برای بخش فشار و گرما و نور، کتاب خاصی پیشنهاد می کنید برای آموزشِ مفهومی؟
شیمی حجم کتاب های تست خیلی بالاست، پیشنهاد خاصی براش دارید؟ پارسال شیمی 2 و پیش 1 رو خیلی خوب و مفهومی خوندم و مشکلی توی این مباحث ندارم اصلا.
هندسه تحلیلی، آموزش؟
گسسته، اموزش و تست؟

ممنون از همه.

"عربی کامل" گاج رو بخونید . واسه بقیه اش نمیتونم نظر بدم .

ALI . R
08-12-2014, 18:31
درود.

هندسه تحلیلی، آموزش؟
گسسته، اموزش و تست؟

ممنون از همه.
سلام عرفان جان.
راستش منم امسال سال چهارم ریاضی هستم. کتاب هایی که خودم دارم .
دینی که تازه هم گرفتم کتاب جامع گاج جلد 1 و 2 . برای ادبیات هم گاج دارم. از مجموعه کتاب های تست میکرو طبقه بندی شده.
برای زبان هم کتاب خیلی سبز دارم. عربی هم همینطور جامع سبز که البته قدیمیه! کلا فقط تنها کتابی که چاپ امسال دارم همون دینی هست. بقیه کتابام قدیمی هستن یعنی از دوستم گرفتم.
برای فیزیک هم خودم به شخصه از دی وی دی های مسعودی استفاده میکنم .
به توصیه دوست خوبم آقا علیرضا :

اگه فیزیکت خیلی قویه و به درصد بالا امیدوار هستی خیلی سبز استفاده کن.
اگه توی فیزیک معمولی به بالا هستی گاج خاکستری استفاده کن خیلی خوبه.
برای شیمی هم مبتکران رو پیشنهاد میکنم.
برای دیفرانسیل اگه مفهومی میخوای بفهمی کتاب محوری گاج رو پیشنهاد میکنم. که خودم هم دارم چاپ قدیم هست.
راستش من خودم کلا رو هندسه زیاد وقت نمیزارم ! ولی برای اینم کتاب محوری گاج رو دارم!
برای گسسته به نظرم فقط نکته هاش رو یاد بگیری کافیه ! پس لازم نیست مفهومی کار کنی فقط تست هاش رو بزنی به نظرم کافی باشه. کتاب های کوچیک قلم چی هم چیز خوبیه میتونی هر جا باشی یه نگاهی بندازی به نکته هاش. خودمم دارم. یا فقط تست هاش رو کار کنی.
پس یه سال ازم بزرگتری ؟ من تازه فهمیدم ؟ :n02::n09:

موفق باشی عرفان جان. :n12:

Erfan.
10-12-2014, 17:29
ممنون از دوستان.

کتاب ها رو جمع و جور کردم، موند آموزش برای تحلیلی و کتاب تست برای عربی. برای تحلیلی گاج دارم، اما به نظر نمیاد آموزش خوبی داشته باشه. به نظر خودم یه نشر الگو بگیرم مناسب باشه براش. اگه آموزش بهتر از الگو هست بگید لطفا.

عربی رو هنوز نمی دونم چی بگیرم! اصلا حس و حال گاج سبز و اینا ندارم براش :دی یه کتاب که ساده و تستی آموزش داده باشه می خوام، بیشتر هم هدفم تست های ترجمشه. چیزی پیشنهاد می شه؟

After4Ever
10-12-2014, 22:47
ممنون از دوستان.

کتاب ها رو جمع و جور کردم، موند آموزش برای تحلیلی و کتاب تست برای عربی. برای تحلیلی گاج دارم، اما به نظر نمیاد آموزش خوبی داشته باشه. به نظر خودم یه نشر الگو بگیرم مناسب باشه براش. اگه آموزش بهتر از الگو هست بگید لطفا.

عربی رو هنوز نمی دونم چی بگیرم! اصلا حس و حال گاج سبز و اینا ندارم براش :دی یه کتاب که ساده و تستی آموزش داده باشه می خوام، بیشتر هم هدفم تست های ترجمشه. چیزی پیشنهاد می شه؟

پیشنهاد من برای عربی همون گاج
چون مباحث رو از پایه شروع کرده...
تست کافی داره
مباحث رو دقیق تفکیک کرده

miladdarren
11-12-2014, 19:19
سلام دوستان
من رشتم ریاضیه
اگه بخوام اقتصاد بخونم به نظرتون خوبه؟
بازار کار داره؟
کلن این رشته کجا ها استخدام می شه؟
امسال کنکور دارم.
اگه دوستان اگاه یه توضیحی بدن ممنون می شم.

دوستان نظری ندارن؟

Alireza SM
11-12-2014, 19:33
دوستان نظری ندارن؟

فارغ التحصیل های ارشدش اگه پارتی داشته باشن توی بانک و بورس و استانداری و وزارتخونه ها و... استخدام میشن ولی در کل آینده ای نداره اقتصاد.
مدیریت و حسابداری خیلی وضعیت بهتری دارن نسبت به اقتصاد.

user6691
12-12-2014, 12:29
سلام
به نظرتون حقوق بهتره يا پزشكى؟ من ليسانس رياضيم اما ميخوام دوباره بخونم به نظرتون كدومش راحتتر قبول ميشم؟رياضي و حفظيجاتم خوبه.كلاس نمى خوام برم فقط با كتاب مى خوام پيش برم.نظرتونو بگين و مشاوره هم بدين بد نيست.
مرسى

future.doctor
12-12-2014, 16:37
سلام
به نظرتون حقوق بهتره يا پزشكى؟ من ليسانس رياضيم اما ميخوام دوباره بخونم به نظرتون كدومش راحتتر قبول ميشم؟رياضي و حفظيجاتم خوبه.كلاس نمى خوام برم فقط با كتاب مى خوام پيش برم.نظرتونو بگين و مشاوره هم بدين بد نيست.
مرسى

اینکه حقوق بهتره یا پزشکی یه سوال عامه. حقوق تاپ ترین رشته گروه انسانی و پزشکی تاپ ترین رشته گروه تجربیه. من اطلاع زیادی از گزوه انسانی ندارم اما در مورد پزشکی باید بگم که کنکور تجربی سال به سال فشرده تر میشه ، و همین کنکور 94 اوج تراکم داوطلب در کنکور تجربی خواهد بود چرا که خیل زیادی از لیسانسه های رشته های ریاضی صف کشیدن برای ورود به رشته های تاپ علوم پزشکی. رقابت خیلی شدیده و اگه بخاین برای کنکور تجربی بخونین باید تلاش بی وقفه ای رو از الان شروع کنین چرا که هم حجم مطالب و هم تعداد شرکت کننده ها حداقل 2 برابر رشته انسانی و ریاضیه.

Alireza SM
12-12-2014, 23:08
اینکه حقوق بهتره یا پزشکی یه سوال عامه. حقوق تاپ ترین رشته گروه انسانی و پزشکی تاپ ترین رشته گروه تجربیه. من اطلاع زیادی از گزوه انسانی ندارم اما در مورد پزشکی باید بگم که کنکور تجربی سال به سال فشرده تر میشه ، و همین کنکور 94 اوج تراکم داوطلب در کنکور تجربی خواهد بود چرا که خیل زیادی از لیسانسه های رشته های ریاضی صف کشیدن برای ورود به رشته های تاپ علوم پزشکی. رقابت خیلی شدیده و اگه بخاین برای کنکور تجربی بخونین باید تلاش بی وقفه ای رو از الان شروع کنین چرا که هم حجم مطالب و هم تعداد شرکت کننده ها حداقل 2 برابر رشته انسانی و ریاضیه.

تاپ ترین رشته تجربی چهارساله که دندونپزشکی هست. پزشکی معمولا دومین یا سومین رشته هست.
درآمدش هم از حقوق کمتره. تعداد فارغ التحصیلان بیکار در رشته حقوق کمتر از 55 هزار پزشک بیکار هست ( آماری که سه سال پیش خود وزیر بهداشت گفت )
جالبه بدونین تعداد رقبا در هرسه گروه انسانی و تجربی و ریاضی خیلی متفاوت با هم نیست. درسته تجربی شرکت کننده هاش بیشتره ولی وقتی 95% از شرکت کننده ها زیست شناسی رو زیر 20درصد میزنن یعنی عملا سیاهی لشکر هستن و برای پیام نور و غیرانتفایی و ... تلاش میکنن. رشته ریاضی هم همینطور رشته انسانی هم همینطور.

اگه اون چند ده هزار نفری که در هر گروه؛ رشته های روزانه قبول میشن رو کنار هم بزاریم تفاوت بیش از 10-15% نمیتونه باشه.

user6691
13-12-2014, 12:43

كاملا درسته اما من واسه ورودى ٩٥ ميخوام اقدام كنم.به نظرتون كنكور كاملا اون موقع حذف ميشه؟اگه آره واسه ما كه خروجى ديپلم ٨٤ هستيم چطورى ميشه؟و اينم بگم توى كنكور ٩٣ يكيو ميشناسم اصلا زيستو نزد رتبه ١٦٠٠٠ آورد و امسال شركت كننده ها تقريبا نصف شده بود و سه بار ثبت نامو تمديد كردن.من كه اميدوارم.

user6691
13-12-2014, 12:45

كاملا درسته اما من واسه ورودى ٩٥ ميخوام اقدام كنم.به نظرتون كنكور كاملا اون موقع حذف ميشه؟اگه آره واسه ما كه خروجى ديپلم ٨٤ هستيم چطورى ميشه؟و اينم بگم توى كنكور ٩٣ يكيو ميشناسم اصلا زيستو نزد رتبه ١٦٠٠٠ آورد و امسال شركت كننده ها تقريبا نصف شده بود و سه بار ثبت نامو تمديد كردن.من كه اميدوارم.

user6691
13-12-2014, 12:50
تاپ ترین رشته تجربی چهارساله که دندونپزشکی هست. پزشکی معمولا دومین یا سومین رشته هست.
درآمدش هم از حقوق کمتره. تعداد فارغ التحصیلان بیکار در رشته حقوق کمتر از 55 هزار پزشک بیکار هست ( آماری که سه سال پیش خود وزیر بهداشت گفت )
جالبه بدونین تعداد رقبا در هرسه گروه انسانی و تجربی و ریاضی خیلی متفاوت با هم نیست. درسته تجربی شرکت کننده هاش بیشتره ولی وقتی 95% از شرکت کننده ها زیست شناسی رو زیر 20درصد میزنن یعنی عملا سیاهی لشکر هستن و برای پیام نور و غیرانتفایی و ... تلاش میکنن. رشته ریاضی هم همینطور رشته انسانی هم همینطور.

اگه اون چند ده هزار نفری که در هر گروه؛ رشته های روزانه قبول میشن رو کنار هم بزاریم تفاوت بیش از 10-15% نمیتونه باشه.

به نظر شما دارو سازى هم خوبه بازار كارش؟با توجه به اينكه ٤ ساله تموم ميشه و كلى هم سخته اما ميخوام بدونم بازار كارش نسبت به دندونپزشكى چطوره؟دانشگاه آزاد قبوليش به چه صورته به نظرتون؟شنيدم قبوليش زيادم سخت نيست.به نظرتون از الان واسه كنكور ٩٥ فقط كتابهاى درسى و كمك درسى و تست بخونم ميتونم قبول شم؟آزاد يا دولتى فرقى نداره.

Mohammad Yek110
13-12-2014, 13:38
من کنوری 95 هستم..برای 95 کنکور زودتر برگزار میشه یا میره برای بعد از ماه رمضان؟

ALI . R
13-12-2014, 16:34
من کنوری 95 هستم..برای 95 کنکور زودتر برگزار میشه یا میره برای بعد از ماه رمضان؟
سلام محمدجان.
زمان برگزاری کنکور 95 هنوز مشخص نشده ! ولی به نظرم احتمال اینکه برای بعد از ماه رمضان باشه بیشتره!:n01:

موفق باشی:n12:

future.doctor
15-12-2014, 13:30

اگه شما برید کارنامه های ریاضی و تجربی رو مقایسه کنین ، متوجه میشین که فشردگی رقابت تو تجربی خیلی از ریاضی بالاتره. شما برید درصدهای دروس عمومی و شیمی رتبه های بین 900 تا هزار تجربی و ریاضی رو با هم مقایسه کنین به وضوح این رو خواهید دید. میانگین درصد ها تو رشته تجربی خیلی از ریاضی بالاتره.

future.doctor
15-12-2014, 13:38
به نظر شما دارو سازى هم خوبه بازار كارش؟با توجه به اينكه ٤ ساله تموم ميشه و كلى هم سخته اما ميخوام بدونم بازار كارش نسبت به دندونپزشكى چطوره؟دانشگاه آزاد قبوليش به چه صورته به نظرتون؟شنيدم قبوليش زيادم سخت نيست.به نظرتون از الان واسه كنكور ٩٥ فقط كتابهاى درسى و كمك درسى و تست بخونم ميتونم قبول شم؟آزاد يا دولتى فرقى نداره.

داروسازی 6 ساله هست. بازار کار داروسازی در صورتی که خودتون بتونید جای خوبی داروخونه تاسیس کنید عالیه (البته شرایطی داره تاسیس داروخانه ، تو شهرهای بزرگ بایدد تو نوبت وایسین برای تاسیس داروخانه ، و اینکه سرمایه اولیه ای هم میطلبه که بای داشته باشین) اما در غیر این صورت حدودا ماهی 2-3 تومن بتونید کاسب بشین (کار به عنوان مسول فنی تو داروخانه های سایر افراد و یا استخدام در شرکت های داروسازی و بیمارستان ها)

djbehnam73
15-12-2014, 13:49
دوستان بزارید یک چیزی رو راحت بهتون بگم

الان کنکور شاید تست هاش سخت باشه ولی قبول شدنش خیلی راحته

هیچ استرسی نداشته باشید

فقط در صورتی قبول شدنتون سخت میشه که بخواین تو یه بهترین داشنگاه ها درس بخونید

و گرنه ازاد و غیر انتفاعی راحته حتی تو تهران :n02:

user6691
16-12-2014, 16:57
داروسازی 6 ساله هست. بازار کار داروسازی در صورتی که خودتون بتونید جای خوبی داروخونه تاسیس کنید عالیه (البته شرایطی داره تاسیس داروخانه ، تو شهرهای بزرگ بایدد تو نوبت وایسین برای تاسیس داروخانه ، و اینکه سرمایه اولیه ای هم میطلبه که بای داشته باشین) اما در غیر این صورت حدودا ماهی 2-3 تومن بتونید کاسب بشین (کار به عنوان مسول فنی تو داروخانه های سایر افراد و یا استخدام در شرکت های داروسازی و بیمارستان ها)

يعنى بعد از فارق التحصيلى ميشه استخدام شد؟البته داروسازا در حين تحصيل ميتونن توى داروخونه ها مشغول به كار بشن.به نظر من با همه سختيهاش مى ارزه براش تلاش كرد.اما من مى خوام حتما آزاد رشت قبول بشم به نظرتون بايد چه درصدايى بزنم؟نمى دونم چطور براى يه دانشگاه خاص بايد برنامه ريزى كرد تا حتما اونجا قبول شد.شيمى رو ٣٠ يا ٤٠ بتونم بزنم و زيستم همينقدر و رياضى ٦٠ بزنم به نظرتون خوبه واسه قبولى تو دانشگاه آزاد؟
مرسى از لطفتون كه جواب سؤالامو مى ديد.

After4Ever
16-12-2014, 20:47
يعنى بعد از فارق التحصيلى ميشه استخدام شد؟البته داروسازا در حين تحصيل ميتونن توى داروخونه ها مشغول به كار بشن.به نظر من با همه سختيهاش مى ارزه براش تلاش كرد.اما من مى خوام حتما آزاد رشت قبول بشم به نظرتون بايد چه درصدايى بزنم؟نمى دونم چطور براى يه دانشگاه خاص بايد برنامه ريزى كرد تا حتما اونجا قبول شد.شيمى رو ٣٠ يا ٤٠ بتونم بزنم و زيستم همينقدر و رياضى ٦٠ بزنم به نظرتون خوبه واسه قبولى تو دانشگاه آزاد؟
مرسى از لطفتون كه جواب سؤالامو مى ديد.
استخدامش که قطعیه...
درصد شیمی باید بالای 50 باشه!!! بقیه هم باید بالا باشن
در ضمن رشت آزاد دارو نداره!

Alireza SM
16-12-2014, 21:59

داروسازی ؟ یک ساله ؟ شیب ؟ بام ؟

6-7 سال طول داروسازی هست درآمدش از دندونپزشی کتره مخصولا سال های اولش. ولی اگه امتیاز زیادی داشته باشی و داروخانه خوب و زد و بند خوب با پزشکان متخصص پوست و زیبایی برای فروش داروهای خارجی، در این صورت درآمدش چندین برابر دندونپزشکی میشه.
در کل داروسازی و دندونپزشکی هرکدومشون چندین برابر پزشکی عمومی ( وحتی تخصص هایی مثل اطفال و عفونی و ... ) درآمد دارن.

user6691
17-12-2014, 10:27
داروسازی ؟ یک ساله ؟ شیب ؟ بام ؟

6-7 سال طول داروسازی هست درآمدش از دندونپزشی کتره مخصولا سال های اولش. ولی اگه امتیاز زیادی داشته باشی و داروخانه خوب و زد و بند خوب با پزشکان متخصص پوست و زیبایی برای فروش داروهای خارجی، در این صورت درآمدش چندین برابر دندونپزشکی میشه.
در کل داروسازی و دندونپزشکی هرکدومشون چندین برابر پزشکی عمومی ( وحتی تخصص هایی مثل اطفال و عفونی و ... ) درآمد دارن.

من گفتم ٤ ساله نه ١ ساله..تشكر از راهنماييتون

user6691
17-12-2014, 10:32
دوستان به نظرتون بين الملل انزلى قبوليش واسه داروسازى و دندون چطوره؟ميدونم ترمى ٢٠ تومن هزينشه اما آيا قبوليش نسبت به آزاد و دولتى راحتتره يا فرقى نداره؟اگه بومى باشى اولويت داره؟
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

griefcottage
17-12-2014, 12:56
.......................

future.doctor
18-12-2014, 14:53
دوستان به نظرتون بين الملل انزلى قبوليش واسه داروسازى و دندون چطوره؟ميدونم ترمى ٢٠ تومن هزينشه اما آيا قبوليش نسبت به آزاد و دولتى راحتتره يا فرقى نداره؟اگه بومى باشى اولويت داره؟
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

دوست عزیز شهریه ش ترمی 8 تومنه. سالی 16 تومن.

Mehran-King
18-12-2014, 16:15
سلام ، دوستان لطفا کمکم کنین:

ALI . R
20-12-2014, 17:35
سلام دوستان.
راستش من یکم در مورد تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 94 گیج شدم. امروز مدرسه بودم معاون مدرسه مون گفتن تاثیرش درس به درس هست و به معدل کتبی ربطی نداره. فقط نمره های هر درس تاثیر داره.
اما بعضی از دوستام میگفتن که فقط معدل کتبی تاثیر داره.
حالا بالاخره معدل کتبی تاثیر داره یا نمره های تک تک درس های نهایی ؟؟

Iloveu-ALL
20-12-2014, 18:34
این پست دارای اطلاعات اشتباه است => پست درست
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دوستان.
راستش من یکم در مورد تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 94 گیج شدم. امروز مدرسه بودم معاون مدرسه مون گفتن تاثیرش درس به درس هست و به معدل کتبی ربطی نداره. فقط نمره های هر درس تاثیر داره.

سال 93 اینطوری بود:
سوابق تحصیلی، نمره امتحانات خرداد (شهریور) سال سوم تاثیر میذاره
تاثیرش درس به درسه هست ... برای ما 25% و به طور مستقیم بود:
تاثیر معدل در کنکور 93 اینجوری محاسبه میشه که درصدای کنکورمون رو از 75 درصد حساب میکنن و معدل کتبی سال سوم رو از 25 حساب می کنند بعد با هم جمع می کنند.
مثلا اگه سر کنکور شما ریاضی رو 100% میزدی در زمان انتخاب رشته 75% حساب میشه و اون 25% دیگه بستگی به نمرت داره
مثلا اگه 8 گرفتی سر خرداد سال سوم درصد ریاضیتون میشه=> 75% + 10% = 85%

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه تاثیر مثبت باشه ... (که بعید میدونم امسال اینطوری شه)
نمره خرداد فقط در صورتی تاثیر داده میشه که رو درصدتون تاثیر مثبت بذار یعنی در کل بیشتر کنه
سرکنکور اگه مثلا ریاضی رو 75% زده باشی و فرضا سر ورقه گرفته باشی 0 => درصدش همون 75% میشه
(درصد مستقیم بود اگه 100% میزدی و فرضا سر ورقه گرفته باشی 0 => میشد 75%!)
50% بزنی سر کنکور:
اگه مثبت باشه، سر ورقه نمره بالاتر از 10 تاثیر مثبت میذاره و کمتر از 10، همون 50% ثبت میشه.
اگه مستقیم باشه، نمره بالاتر از 10 سر ورقه تاثیر مثبت و پایین تر از 10، تاثیر منفی (یعنی درصد کلیتون از 50% درصد کمتر میشه)
اگه تو تاثیر مثبت اشتباه کردم بگید

Mehran-King
20-12-2014, 20:59
پاک شود ، کسی جوابمو نداد ؛

maziyarkhani
21-12-2014, 13:50
سلام دوستان.

تاثیرش درس به درسه

kingmostafa
24-12-2014, 02:12
سلام دوستان.
من از رشته ریاضی به انسانی تغییر رشته دادم و باید چهارم انسانی رو درس هاشو قبول شم.
با توجه به شاغل بودنم و یک سری شرایط دیگه تصمیم گرفتم پیام نور مشهد کارشناسی مدیریت جهانگردی بخونم.میخواستم راهنمایی کنید که قبولی در این رشته و دانشگاه چطور هست؟ سخت یا آسون؟
و اینکه چه کتاب ها و درس هایی رو بخونم مفیدترند؟؟؟
سپاسگذار

laxer
26-12-2014, 06:45
سال 83 بمدت 2 سال وقت داشتم که برای کنکور درس بخونم.
هدفم پزشکی بودو همون روز اول رو یه کاغذ بزرگ نوشتم "پزشکی" و زدم جلوی میزی که هر روز روش مطالعه میکردم.
اون دوران کتب آموزشی بسیار بسیار کم بود ( شایدم بتونیم بگیم نایاب بود)
شروع کردم به خوندن از روزی 5 ساعت شروع شد تا رسید به روزی 11 ساعت و خواب و خوراک ازم صلب شد.
تقریبا" کل شب رو بیدار میموندم و در ایامی که مدرسه نداشتم حداکثر 5 6 ساعت میخوابیدم تا جبران خواب اون هفته باشه.
5 ماه گدشت و من به این نتیجه رسیدم که کتب درسی اصلا" توضیحات جامعی ندارند و فقط سر فصل معرفی شده.
در میان کتب فارسی هم چیز ارزشمندی بجز کتب انتشارات دانشگاه تهران پیدا نکردم. ( بافتدشناسی چاپ 1379)
ببسختی تونستم چندین کتاب انگلیسی درمورد زیست و شیمی پیدا کنم. ( 5 کتاب بودن در کل , یکیشون biology volume 1 نوشته neil campbell بود)
با بدست اوردن کتب جدید انگیزم چند برابر شد حتی در خواب هم زیسن و شیمی میدیدم. (!)
بعد دوسال از نظر خودم یک زیست شناس قهار بودم کمتر موضوعی در زیست مونده بود که من دربارش اطلاع دقیق نداشته باشم. ( همین طور شیمی و درس های محاسباتی)
درس خواندن از من جانوری ساخته بود که 24 ساعت روز ( به غیر از ایام مدرسه) در اتاقم در حال مطالعه بودم.
کم کم اینترنت در ایران عمومی شد و من هم از این تکنولوژی ناب کمال استفاده رو بردم و با اینترنت به قول بعضیا ذغالی (dial up) شروع به خواندن موضوعات جدید کردم.
من که دو سال پیش جوانی قبراق و با نشاط بودم تبدیل شده بودم به خوره کتاب و کتاب از غذا و خواب برام واجب تر بود! همون سال هم عینکی شدم الان که فکر میکنم میبنم که ارزشش رو داشت.
همه فامیل من رو خرخون صدا میزدند و میگفتن افسرده ای و ...
موقع کنکور شد قرار رو بر این گذاشته بودم که مطالعه رو کم و استراحت رو افزایش بدم که همین طور شد.
اوایل تیر ماه کنکور دادم و شهرور نتایج اعلام شدند.
اون شور و شوق دو سال پیش رو نداشتم میدونستم که حتما" قبول میشم و همون طور هم شد.
از اون سال تا حالا داریم رشته پزشکی می خونیم و کم کم دارم فارغ التحصیل میشم.

حالا هدف جدید دیگری دارم (تخصص روانپزشکی) دوباره مثل اون سال رو کاغذ نوشتمش و ...

چند توصیه و نصیحت از من به شما:

1- خارج از کتاب مطالعه کنید , مثلا" کتاب زیست در مورد لیپید ها توضیح داده شما یه مرحله بیشتر پا بزارید و در مورد کارایی, نوع و خصوصیات اطلاعات دقیق تری کسب کنید.
راز موفقیت من در این بود که مرز های کتاب رو شکسته بودم و معیار من کتاب درسی نبود بلکه کتاب های مطرح زیست شناسی بین الملی بود. ( همون کتبی که با زحمت بدستشون اوردم)
وقتی در مرز و محدودیت کتاب درسی و کمک آموزش درس میخونید یعنی نصف ماجرا برای شما روشن و نصف دیگش نامفهومه و این یعنی اشتباه محض , شما برای اینکه زیست ( یا هر درس دیگه ای) رو 80% به بالا بزنید باید کاملا" درش حرفه ای باشید اینطور نباشه فقط در مورد موضوعاتی که در کتب درسی اومده اطلاع داشته باشید خیر.
مانند یک مکانیک خوب از زیرو بم ماشین ( زیست) حالیتون باشه و تست رو که دیدین گزینه درست بدون درگیری مغز مشخص بشه مثل رنگ ها که با یه نگاه قرمز رو از آبی تمیز میدین.
2- یک توصیه اکید دارم که حتما" خوندن شیمی رو زود تر از زیست شروع و حداقل چند فصل از زیست جلوتر باشید در غیر این صورت در بخش هایی از زیست گیر میکنید چون کارتون لنگ شیمی و فرمولاش میمونه.
3- علاوه بر مرز های کتاب که باید شکسته بشه باید از مرز های زبان هم عبور کنید و مطالعتون در سطح زبان فارسی محدود نکنید, از فروم های خارجی کمک بگیرید اگر سوالی دارید همونجا مطرح کنید خیلی زود جواب میگیرد همچنین test bank هایی که بعضی سایت گذاشتن رو دانلود و حل کنید. ( این یک راه کار عالیه و یک برگ برنده محسوب میشه)
4- کمتر از 8 ساعت درس خوندن یعنی اینکه اصلا" هیچی نخوندی , 4 ساعت اول تازه مغزت گرم میشه! 4 ساعت هم میری در عمق موضوع و هر چقدر بیشتر بخونی بیشتر برات تثبیت و ذخیره میشه. ( روزی 11 ساعت غیر ممکن نیست درسته 2 ساعت اولش خستتون میکنه ولی هر چقدر که مطالعه عمیق تر میشه مغز به همون اندازه تشنه تر میشه) توصیه من به شما روزی حداقل 8 ساعت درس خوندنه هر چند مثل من عمل نکنید و به خواب و استراحت هم بپردازید.
5- از قرص و کافئین و این جور چیزا دوری کنید باور کنید نتنها موثر نیستند بلکه بسیار هم مضرند , ریتالینی که به قرص شب امتحان معروفه نتیجه ی کاملا" عکس میده. ( اونهایی که مصرف کردن میدونن چی میگم)
6- مثل نماز که نیت میکنید برای کنکور هم نیت کنید , هدفتون مشخص باشه درست مثل من هدفتون رو بنویسید و در جایی بزارید که هر روز در معرض دیدتون باشه, برنامه ریزی دقیق کلیه ساعت های هفته بسیار مهمـ ,یادتون نره که مهمانی و .. تعطیل است. با شعار درس درس تا خوشبختی پیش برید و مطمئن باشید که به هدفتان میرسید.

این بود سرگذشت و توصیه های من , امیدوارم مورد استفاده ( شما ) پزشکان آینده قرار بگیره.

همگی موفق باشید ...

samir.1234
26-12-2014, 12:30
سلام دوستان

راستش من هفت ترمه دارم دانشگاه رو تموم ميكنم با معدل 18
واسه ارشد يه جزوه هم نخوندم
هيچي هم نخواهم خوند! چون مشغول هستم ( چند شغله! ) و اصلا وقتي نيست
پس اينكه فلان كتاب رو بخون و فلان تست رو كار كن رو لطفا بهم نگيد ...

سوالم اينه
من با اين معدل اگه برگه رو سفيد سفيد بدم و هيچ تستي نزنم
هيچ شانسي ندارم درسته؟!

چون ميخوام فقط بابت همين سوال اطمينان حاصل كنم تا اگه هيچ شانسي نيست
تمام تست ها رو بزنم:n02:

چون به هر حال كه قبول نميشم! پس تست ها رو بزنم فوقش اينه كه هر درسي رو منفي 100 ميگيرم !!!

سال پيشم شركت كردم كنكور ارشد رو ...
با اينكه منفي نزده بودم رتبه ام شد 29 هزار
با معدل 17 شركت كردم
ولي هيچ جا حتي پيام نور و غير انتفاعي هم قبول نشدم ...

پس معلوم ميشه سفيد بدم هم هيچ جا قبول نخواهم شد؟

crown 22
28-12-2014, 01:07
ثبت نام در هر کنکور سراسری بدون توجه به دیپلم انجام میشه.همونطور که ریاضیا میتونن تجربی بدن ما هم اینجوری که میگن میتونیم.حالا سوال من اینه که آیا اگه دانشگاه سراسری رشته ای تی قبول شم دانشگاه موردنظر قبول میکنه منو با دیپلم تجربی؟

Alireza SM
28-12-2014, 19:58
سال 93 اینطوری بود:
سوابق تحصیلی، نمره امتحانات خرداد (شهریور) سال سوم تاثیر میذاره
تاثیرش درس به درسه هست ... برای ما 25% و به طور مستقیم بود:
تاثیر معدل در کنکور 93 اینجوری محاسبه میشه که درصدای کنکورمون رو از 75 درصد حساب میکنن و معدل کتبی سال سوم رو از 25 حساب می کنند بعد با هم جمع می کنند.
مثلا اگه سر کنکور شما ریاضی رو 100% میزدی در زمان انتخاب رشته 75% حساب میشه و اون 25% دیگه بستگی به نمرت داره
مثلا اگه 8 گرفتی سر خرداد سال سوم درصد ریاضیتون میشه=> 75% + 10% = 85%

اگه تاثیر مثبت باشه ... (که بعید میدونم امسال اینطوری شه)
نمره خرداد فقط در صورتی تاثیر داده میشه که رو درصدتون تاثیر مثبت بذار یعنی در کل بیشتر کنه
سرکنکور اگه مثلا ریاضی رو 75% زده باشی و فرضا سر ورقه گرفته باشی 0 => درصدش همون 75% میشه
(درصد مستقیم بود اگه 100% میزدی و فرضا سر ورقه گرفته باشی 0 => میشد 75%!)
50% بزنی سر کنکور:
اگه مثبت باشه، سر ورقه نمره بالاتر از 10 تاثیر مثبت میذاره و کمتر از 10، همون 50% ثبت میشه.
اگه مستقیم باشه، نمره بالاتر از 10 سر ورقه تاثیر مثبت و پایین تر از 10، تاثیر منفی (یعنی درصد کلیتون از 50% درصد کمتر میشه)
اگه تو تاثیر مثبت اشتباه کردم بگید

متاسفانه اشتباهه.
اینجور نیست که کنکور از 75 حساب بشه و معدل هم از 25 بعدش باهم جمع بشن و درصد رو در اون درس تشکیل بدن.
با اون درصد توی کنکور یه نمره تراز محاسبه میشه و با نمره امتحان نهایی هم یه نمره تراز دیگه. بعدا ازشون میانگین وزنی میگیرن و ترازنهایی در اون درس رو تشکیل میده.

تراز ها هم طوری هست که نمیشه گفت اگر کسی از 20 نمره، 10 گرفته باشه، از اون 25% تاثیر سوابق 12.5 درصدشو میدن بهش. در درس های عمومی مثل دینی و ادبیات اگه نمره نهایی شما 10 باشه، نمره ترازی که برای تاثیر سوابق شما در نظر گرفته میشه شاید یک سوم تراز کسی که 20 گرفته هم نباشه.