PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ انتخاب رشته ی کنکوری های 93 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت

صفحه ها : [1] 2

farshidshd
13-06-2014, 10:49
با سلام و عرض خسته نباشید به همه ی کنکوری های عزیز سال 92 . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امیدوارم همه ی دوستانی که کنکور دادن ، در همه ی مراحل ، موفق باشن

لطفا" برای بحث و بررسی در مورد کنکور 92 و مباحث متفرقه انتخاب رشته ( هم سراسری و هم آزاد ) فقط از **این تاپیک استفاده کنید

برای درخواست راهنمایی انتخاب رشته از طریق قوانینی که در تاپیک زیر مطرح شده ، اقدام به ایجاد تاپیک مجزا نمایید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري سال 1393

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سؤالات گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني،‌علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي آزمون سراسري سال 1393

1
سوالات گروه آزمايشي رياضي و فني
------------------------------------------
دفترچه عمومي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
----------------------------
دفترچه فرهنگ و معارف اقليت هاي ديني و زبان هاي خارجي غير انگليسي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
-------------------------------------------------------------------------------------------
دفترچه اختصاصي
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])-----------------------------------------

2
سوالات گروه آزمايشي هنر
دفترچه عمومي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دفترچه فرهنگ و معارف اقليت هاي ديني و زبان هاي خارجي غير انگليسي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دفترچه اختصاصي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3
سوالات گروه آزمايشي علوم تجربي
دفترچه اختصاصي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دفترچه اختصاصي
(بهياري) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4
سوالات گروه آزمايشي زبانهاي خارجي
دفترچه اختصاصي
(زبان انگليسي) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دفترچه اختصاصي
(زبان هاي فرانسه وآلماني) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

5
سوالات گروه آزمايشي علوم انساني
دفترچه اختصاصي
(اصول و عقايد) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

كليد اوليه آزمون سراسري سال 1393

62131

62129

62127

62130

62128

-------------------------------------------------------------------------------------------------
دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري 1393
------------------------------------------------------------------------------------------------

انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1393

------------------------------------------------------------------------------------------------

توجه ::

پستهای اسپم و بیهوده و همچنین تاپیکهای اضافه در این مورد بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد

--------------------------------------------------------------------------------------------

توجه : برای راهنمایی در مورد انتخاب رشته لطفا اطلاعات زیر رو اعلام کنید تا رشته و شهرهای پیشنهادی را به صورت فایل برای شما ارسال کنیم :

رشته
منطقه
استان
رتبه در منطقه
رتبه کشوری

با تشکر از همه ی شما

farshidshd
03-08-2014, 20:30
دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري 1393

Joaquin
03-08-2014, 23:25
سلام

میخواستم نظر عزیزان رو در مورد این رشته ها بدونم. (بازار کار مهمه)

من الان در آزمون زبان در دانشگاه علامه طباطبایی، شهید چمران، بوعلی همدان و تعدادی دیگه از مراکز استان ها قبول شدم. (مترجمی انگلیسی)

اما در ریاضی دولتی چندان شانس زیادی ندارم ولی در آزاد احتمالا میتونم مهندسی کامپیوتر یا IT رو انتخاب کنم.

هر 3 مورد یعنی مترجمی، مهندسی نرم افزار و مهندسی IT رو به یک اندازه علاقه دارم. حالا به نظر شما کدوم بهتره؟

kahkeshan6
04-08-2014, 06:27
سلام

من الان در آزمون زبان در دانشگاه علامه طباطبایی، شهید چمران، بوعلی همدان و تعدادی دیگه از مراکز استان ها قبول شدم. (مترجمی انگلیسی)

اما در ریاضی دولتی چندان شانس زیادی ندارم ولی در آزاد احتمالا میتونم مهندسی کامپیوتر یا IT رو انتخاب کنم.

هر 3 مورد یعنی مترجمی، مهندسی نرم افزار و مهندسی IT رو به یک اندازه علاقه دارم. حالا به نظر شما کدوم بهتره؟
والا در مورد بازار کار اگه سوال دارین باید بگم در حال حاضر برای رشته کامپیوتر کارهای زیادی میشه پیدا کرد.ولی اگه واقعا تو یک یا چند زمینه خوب کار کنی و کاربلد باشی.حالا به نظر من که سخت افزار و نرم افزار
تو کارشناسی فرقی ندارن از نظر بازار کار.چون عملا فقط حدود 20 واحد اختلاف واحد دارن که شما چندتاشو از درسای گرایش دیگه رو میتونی به عنوان دروس اختیاری بگزرونی.
من خودم کامپیوتر میخونم و گرایشم هم سخت افزار انتخاب کردم.چون واسه ارشد رشته های معماری کامپیوتر-رباتیک-مهندسی پزشکی رو در نظر دارم و یکی از این سه تا رو انتخاب میکنم.و همون 20 واحد
سخت افزارو بگزرونم واسه ارشد و کنکور ارشد باید بخونم.ولی از نظر بازار کار تفاوت زیادی ندارن.البته اینو بگم کارهای نرم افزاری بیشتر از کارهای سخت افزاری هست.ولی این به این معنا نیست که کار
واسه نرم افراریها بیشتره.معمولا هر شرکت تو یه زمینه خاص نیاز به مهندسین کامپیوتر داره.و براش فرقی نمیکنه که طرف کدوم گرایش رو خونده.پس واسه کارشناسی گرایشا زیاد فرقی ندارن.البته آیتی از سخت و نرم
کمتر کار میکنند.و یه خورده جنبه مدیریتی داره.و اینو بگم که تو رشته کامپیوتر به هیچ عنوان نباید به درسای دانشگاه اکتفا کنی.باید خودت کار کنی تا بتونی تو یه زمینه مسلط بشی.درسای دانشگاه شما رو تو هیچ زمینه ای مسلط نخواهد کرد تا وقتی که خودت کار نکنی!ولی اگه فقط بین نرم افزار و آیتی یکی بخوای انتخاب کنی من نرم افزارو پیشنهاد میکنم.چون معمولا دانشجوهای نرم افزار از دانشجوهای آیتی قوی تر میشن.یه جورایی
خودشون از خودشون انتظار بیشتری دارن و بیشتر تلاش میکنند!

رضا جنگنده
04-08-2014, 09:47
سلام
آقا یه سوال دارم:
مهندسی عمران، آزاد نجف آباد بهتره برم یا دولتی شهرکرد؟ خودم اصفهانم خب نجف آباد نزدیک تره ولی خب اگه دولتی بعد تفوت علمی و ارزشش بیشتر از آزاد نجف آباده خب دولتی رو می رم ولی اگه تفاوت کمه که خب نجف آباد می رم. حالا می خوام نظر شما رو بدونم. پ.ن: فیزیک دانشگاه اصفهانم قبولم و کلا به رشته های مربوط به فیزیک مثل برق و عمران و... علاقه دارم ولی خب خود رشته فیزیک نمی دونم خوبه یا نه.... مندسی پزشکی هم نمی دونم برا ایران مناسبه بازار کارش خوبه یا نه...

a.sahami
04-08-2014, 09:58
سلام به همگی. دوستان تو کارنامه سهمیه من اشتباه درج شده . حالا دیروز درخواست فرستادم برای بررسی مجدد* کسی میدونه کی معلوم میشه بررسی کردن یا نه؟

نی لو فر
04-08-2014, 11:43
سلام ب همه ...
میتونم بگم بدبخت شدم !
رتبه ی منطقه ی دو من 25000 هستش !
استان محل سکونت آذربایجان شرقی ...
ب نظرتون با این رتبه از دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز و دانشگاه سراسری تبریز چه رشته هایی قبول میشم ؟
حتی اگه شبانه باشه ...
رشته های مدنظر من مهندسی معماری . مهندسی صنایع . آی تی . مترجمی زبان . عمران هستش !
چیکار کنم با این رتبه تبریز قبولم ؟؟؟ :n28:

Hamed 360
04-08-2014, 13:06
رتبه 3000 منطقه 1 تجربی چی میتونم قبول بشم ؟

ladix
04-08-2014, 14:17
گروه هنر
رتبه کشوری ۶۸۴
منطقه ۴۰۵
زیر گروهام حدودا ۳۵۰

میتونم کارشناسی فرش دانشگاه هنر تهران متمرکز قبول شم؟
نیمه متمرکزا مجسمه میتونم؟!

farshidshd
04-08-2014, 14:29
سلام

سلام

به نظرم مترجمی آینده و بازار کار بهتری داره نسبت به کامپیوتر و آی تی

Iloveu-ALL
04-08-2014, 15:12
سلام فرق بین ويژه فرهنگيان و دانشگاه فرهنگيان (مراکز تربيت معلم سابق) چیه؟ حداکثر تا چه رتبه ای مجازه؟

Georges St-Pierre
04-08-2014, 15:16
سلام, لطفا در مورد زمان و طریقه انتخاب رشته آزاد . سراسری هم یه توضیح بدید :n12:

mehrdad123
04-08-2014, 17:27
دوستان برای رشته های ریاضی که اکثرا پذیرش کشوری دارن رتبه کشوری ملاک هست یا رتبه در زیرگروه ها؟

Sent from my ST15i using Tapatalk

ladix
04-08-2014, 17:38
دوستان برای رشته های ریاضی که اکثرا پذیرش کشوری دارن رتبه کشوری ملاک هست یا رتبه در زیرگروه ها؟

براى همه رشته ها رتبه در زير گروه مهمه

erfan375
04-08-2014, 19:59
با سلام خسته نباشید
جند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.

من رتبه خوبی نتونستم در کنکور 93 بگیرم و منطقه یک هستم و دوره پیش دانشگاهی هم خوندم و مدرکش رو دارم

1. اگه الان کاردانی معماری یا کاردانی فنی عمران رو انتخاب کنم که مدت 2 سال هست بعد از اینکه تموم شد 2 سال بعد می خونم و مدرک لیسانس که همون مهندسی معماری یا عمران هست می گیرم ؟
یعنی اگر برم کاردانی معماری یا عمران ، و یا مهدسی معماری یا عمران فرقی نداره و 4 ساله می تونم لیسانسم رو بگیرم ؟

2. کاردانی علمی کاربری و کاردان فنی و کاردانی چه فرقی با هم دارن ؟

فقط این برام خیلی مهمه اگه کاردانی بزنم با همون زمان 4 ساله در مهندسی می تونم لیسانسی رو بگیرم ؟ یعنی 2 سال کاردانی و 2 سال مهندسی بخونم و لیسانس بگیرم ؟

با تشکر

Alislow
04-08-2014, 20:49
بهترین نرم افزار انتخاب رشته کدومه؟

رضا جنگنده
05-08-2014, 00:11
سلام
رشته فیزیک دانشگاه اصفهان با رتبه کشوری 25 هزار و منطقه 1 یازده هزار قبول می شم؟ بعد این فیزیک منظور اون 4 نوع فیزیک (هسته ای و حالت جامد و ...) هست یا فیزیک خالی هست؟ اگه فیزیک خالیه، اون 4 تا قبول می شم یا نه؟ این قضیه ی بومی بودن و ایناشم نمی دونم چی هستن ولی اصفهان متولد شدم و همه مدارک تحصیلیمم اینجا گرفتم و ساکن همینجا هم هستم، تاثیر داره؟

koroshfe
05-08-2014, 02:16
بنده هم مثل برادرمون ( پست بالا ) سوأل مشابهی دارم
فیزیک - صنعتی اصفهان ، حداکثر تا چه رتبه ای احتمال پذیرش بالاست ؟! ( منطقه 2 هستم )
با تشکر

Javad_Ed
05-08-2014, 11:36
سلام دوستان عزیز
چرا خیلی از دانشگاه ها کلا شبانه ندارند؟
گیلان- ریاضی مثلا
همیشه داشت تا جایی که یادمه
قضیه چیه؟

a.sahami
05-08-2014, 11:42
سلام . دوستان الان دو روزه که من به خاطر اشتباهی که توو سهمیه ی من بوده از طریق درخواست اینترنتی سنجش اقدام کردم ولی فعلا جوابی نگرفتم *دیگه کم کم دارم نگران :n28:میشم. از دوستانی که برای خودشون یا اطرافیانشون همچین اتفاقی افتاده میشه بگن آیا درست میشه؟ یا کی جواب بررسی مجدد معلوم میشه ؟ ممنون:n12:

delta20
05-08-2014, 12:11
سلام
با رتبه 14900 منطقه 1
شانس قبولی تو دانشگاه خواجه نصیر(شبانه)یا هر دانشگاهی تو تهران هست؟
قبولی تو عمران آزاد(ترجیحا علوم تحقیقات )هست؟

delta20
05-08-2014, 12:17
دفترچه راهنما انتخاب رشته رو باید بخریم؟
کسی واسه دانلود میذاره اینجا؟لطفا؟

farshidshd
05-08-2014, 14:18
سلام
با رتبه 14900 منطقه 1

سلام
رتبه کشوری و رشته ؟

دفترچه راهنما انتخاب رشته رو باید بخریم؟
کسی واسه دانلود میذاره اینجا؟لطفا؟

دفترچه راهنمای انتخاب رشته::

Panther_X
05-08-2014, 14:46
سلام دوستان

بین IT و نرم افزار موندم هر کسی یچیزی میگه نمیدونم واقعا کدوم برم که هم برای ادامه خوب باشه هم بازار کار مناسبی داشته باشه. بعضی ها میگن اگه میخوای ادامه بدی واسه کارشناسی مهندسی نرم افزار بخون برای ارشد یکی از گرایش های IT رو برو اینجور هم پایه قویی داره واسه ارشد هم برای یه کارشناس ارشد IT بازار کار نسبتا خوبی هست , میخواستم بدونم این درسته یا نه و در کل با توجه به وضعیت تدریس این دو رشته تو ایران واقعا کدوم بهتر و کارامد تره؟

hojjatinho
05-08-2014, 15:36
سلام دوستان

بین IT و نرم افزار موندم هر کسی یچیزی میگه نمیدونم واقعا کدوم برم که هم برای ادامه خوب باشه هم بازار کار مناسبی داشته باشه. بعضی ها میگن اگه میخوای ادامه بدی واسه کارشناسی مهندسی نرم افزار بخون برای ارشد یکی از گرایش های IT رو برو اینجور هم پایه قویی داره واسه ارشد هم برای یه کارشناس ارشد IT بازار کار نسبتا خوبی هست , میخواستم بدونم این درسته یا نه و در کل با توجه به وضعیت تدریس این دو رشته تو ایران واقعا کدوم بهتر و کارامد تره؟

دوست عزیز این نظر تا حدود زیادی درسته ...

به نظرم اگر قصد ادامه تحصیل دارید می تونید لیسانس رو نرم افزار و ارشد رو یکی از گرایش های ای تی بروید و بازار کار نسبتا مناسبی هم داشته باشید ...

البته ای تی با توجه دروس خواندنی و مدیریت گونه بیشتر به نظر اسان تر از نرم افزار می رسه .

رشته علوم کامپیوتر هم با توجه به اینکه اسم نزدیکی داره تفاوت بسیار زیادی از زمین تا اسمون با باقی رشته گرایش های کامپیوتری داره ...مراقب باشین علوم رو انتخاب نکنید :)

رضا جنگنده
05-08-2014, 15:41
سلام
آقا من امسال می خوام انتخاب رشته کنم.
فکر کنم آزاد نجف آباد عمران و مکانیک قبولم.
ولی دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهانم رشته فیزیک احتمال قبولیم زیاد هست... (طبق سایت کانون و نرم افزار گزینه 2 ،البته نرم افزار گزینه 2 فیزیک امیر کبیرم گفت...)
حالا نظرتون دولتی رشته فیزیک هست یا عمران و مکانیک آزاد نجف آباد؟
شنیدم فیزیک تو ارشد راحت تر از مهندسی ها دیگه می تونه مهندسی خوب دانشگاه خوب بیاره و حتی شاخه هایی مثل فیزیک - شیمی داره که فارق التحصیل توش کمه و می شه با اونا جای خوب با درآمد بالا استخدام شد. درسته؟

erfan375
05-08-2014, 17:39
با سلام خسته نباشید
جند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.

من رتبه خوبی نتونستم در کنکور 93 بگیرم و منطقه یک هستم و دوره پیش دانشگاهی هم خوندم و مدرکش رو دارم

1. اگه الان کاردانی معماری یا کاردانی فنی عمران رو انتخاب کنم که مدت 2 سال هست بعد از اینکه تموم شد 2 سال بعد می خونم و مدرک لیسانس که همون مهندسی معماری یا عمران هست می گیرم ؟
یعنی اگر برم کاردانی معماری یا عمران ، و یا مهدسی معماری یا عمران فرقی نداره و 4 ساله می تونم لیسانسم رو بگیرم ؟

2. کاردانی علمی کاربری و کاردان فنی و کاردانی چه فرقی با هم دارن ؟

فقط این برام خیلی مهمه اگه کاردانی بزنم با همون زمان 4 ساله در مهندسی می تونم لیسانسی رو بگیرم ؟ یعنی 2 سال کاردانی و 2 سال مهندسی بخونم و لیسانس بگیرم ؟

با تشکر

ممنون میشم سوال من هم جواب بدید :n28:

omid kan
05-08-2014, 18:41
سلام یک سوال فرق بین شیمی و شیمی کاربردی و شیمی محض چیه؟
اگه شیمی بخ.نم می تونم ارشد را شیمی نفت بخونم و مهندس نفت بشوم؟
پیشاپیش تشکر

Panther_X
05-08-2014, 19:16
دوست عزیز این نظر تا حدود زیادی درسته ...

به نظرم اگر قصد ادامه تحصیل دارید می تونید لیسانس رو نرم افزار و ارشد رو یکی از گرایش های ای تی بروید و بازار کار نسبتا مناسبی هم داشته باشید ...

البته ای تی با توجه دروس خواندنی و مدیریت گونه بیشتر به نظر اسان تر از نرم افزار می رسه .

رشته علوم کامپیوتر هم با توجه به اینکه اسم نزدیکی داره تفاوت بسیار زیادی از زمین تا اسمون با باقی رشته گرایش های کامپیوتری داره ...مراقب باشین علوم رو انتخاب نکنید :)

ممنون فقط مهندسی سخت افزار هم اگه برم باز واسه ارشد میتونم یکی از گرایش های IT رو انتخاب کنم؟ و کلا واسه کارشناسی سخت افزار و نرم افزار تو ایران چقدر تفاوت دارن یعنی به همون اندازه نرم افزار برای گرایش های IT پایه روق وی میکنه؟

Hatek
05-08-2014, 20:40
سلام
دوستان رشته مهندسی خودرو یک رشته جداست یا که توی ارشد میشه زیرشاخه ی مکانیک ؟
توی سایت ها گرایش های مکانیک رو زده 3 تا
سیالات
طراحی جامدات
ساخت و تولید
چیزی از مکانیک خودرو ننوشته :n13:

مُعین
05-08-2014, 21:00
سلام
سیالات
طراحی جامدات
ساخت و تولید

مکانیک خودرو از فنی میرن ... تا دکترا هم با گرایش های طراحی قوای محرکه ؛ طراحی شاسی و بدنه و طراحی سیستم های تعلیق و هدایت.. ادامه داره ..
میتونید بعد از دریافت مدرک کارشناسی هر رشته ای انتخابش کنید ... یا برید فنی و از نو بخونید ... کاردانی ...کارشناسی ... ارشد .. دکترا...
ما که کشیدیم بیرون ازش.
:n16:

bijandarbari
05-08-2014, 21:01
سلام
سیالات
طراحی جامدات
ساخت و تولید

سلام

تو کارشناسی هم مکانیک خودرو وجود داره.
ولی دانشگاه های محدودی اون رو دارن. به خاطر همین رایج نیست.( مثلا علم و صنعت داره فکر کنم)
ولی تو ارشد مکانیک خودرو سه شاخه میشه.( سیستم محرکه - تعلیق ترمز فرمان - سازه وبدنه)

Hatek
05-08-2014, 21:30
سلام

تو کارشناسی هم مکانیک خودرو وجود داره.
ولی دانشگاه های محدودی اون رو دارن. به خاطر همین رایج نیست.( مثلا علم و صنعت داره فکر کنم)
ولی تو ارشد مکانیک خودرو سه شاخه میشه.( سیستم محرکه - تعلیق ترمز فرمان - سازه وبدنه)

فعلا هیچ دانشگاهی رو توی دفترچه ننوشته که مهندسی خودرو داشته باشه حتی علم و صنعت
معلوم نیست کسی بخواد این رشته رو بخونه باید چیکار کنه
من رشتم ریاضی هست

مُعین
05-08-2014, 21:34
فعلا هیچ دانشگاهی رو توی دفترچه ننوشته که مهندسی خودرو داشته باشه حتی علم و صنعت
من رشتم ریاضی هست

در مرحله اول کاردانی ... از فنی و حرفه ای ... بعدش کارشناسی که فقط توی تهران و شهید منتظری مشهد و فکر کنم توی یه شهر دیگه باشه ... بعدش هم که کارشناسی گرفتی برای ارشد امتحان میدی برای دانشگاه علم و صنعت ... پژوهشگاه استاندارد و...
الته بعد از مدرک کارشناسی منعی نداره برای ارشد این رشته بخوای امتحان بدی هر رشته ای هم که میخوای باش ... حتی ادبیات!

ArashMiniStar
05-08-2014, 21:45
دوستان من رتبه 190 هزار کشوری دارم از مشهد بنظر شما با این رتبه پیام نور یا غیر انتفاعی مشهد رشته کامپیوتر شاخه فناوری اطلاعات و مهندسی پزشکی رفت؟ نمیخوام کارت راهنما بخرم فقط میخوام بدونم راستی اگه کسی امسال بهمن مدرک پیش دانشگاهیشو بگیره تکلیف دانشگاهش چیه؟؟؟؟

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

stealer
05-08-2014, 21:54
سلام دوستان نرم افزاری برای انتخاب مجازی ازاد نداریم؟
خود دانشگاه ازاد از این نرم افزارا میذاره بعدا یا نه؟
برای یکی از دوستان هست به نظرتون با 20 هزار منطقه یک(50 هزار کشوری) مکانیک نجف اباد قبول میشه؟
خیلی خیلی مهمه ممنون میشم جواب بدین
راستی انتخاب رشته ازاد کی هست؟

omid kan
05-08-2014, 23:01
با رتبه 33000 منطقه 3 می تونم پرستاری ازاد دانشگاه هرمزگان بخونم؟
خواهشا زود جواب بدهید

Zodiac 2057
05-08-2014, 23:09
من هم مهندسی پزشکی میارم دانشگاه صنعتی همدان که کلا با خوابگاه خودگردان کار می کنه هم IT تو شهر خودم دانشگاه الزهرا میارم برام زیاد فرقی ندارن از نظرعلاقه اما از نظر آینده و اینا موندم کدوم بهتره از نظرتون

Mahnooxh
06-08-2014, 00:08
سلام
ببخشید بچه ها من یه سوال داشتم

کسی میدونه که من ، با تراز 6900 زیرگروه 1 ، میتونم پرستاری آزاد تهران قبول شم یا نه ؟

بقیه ترازام رو 6800ـــه ، اگه پرستاری نمیشه چیا میشه ؟

bijandarbari
06-08-2014, 07:46
من رشتم ریاضی هست

در هر صورت می تونید برای ارشد ، این رشته ها رو که گفتم برین.

p30pro1
06-08-2014, 09:47
سلام ، من یه خورده گیج شدم از این همه تنوع در نوع پذیرش ، من کنکور ریاضی امسال شرکت کردم و رتبم 18000 شد ، رشته نرم افزار می خوام و به دلایل شغلی به غیر از پیام نور (مرکز قم) نمی خوام دانشگاه دیگه باشم ، معدل کتبیم هم 16.5 بوده ، الان من چه کار کنم ؟ معدلم حساب می شه ؟ رتبم حسابه ؟ امکان قبولیم هست ؟ کلا یکی منو روشن کنه باید چه کار کنم ؟

EternalWanderer
06-08-2014, 10:41
سلام. برای من نه دوریش و نه امکاناتش مهمه. فقط و فقط هیئت علمی و رتبه علمی و درسخون بودن بچه هاش مهمه. پس کسی هست که بتونه با توجه به این ملاک ها ، این دانشگاه ها رو از بهتر به بدتر مرتب کنه؟ در ضمن همه علوم پزشکی اند. رتبم هم 292 زیرگروه 1 از منطقه 3. از خراسان شمالی
البته تا شماره 6 رو خودم می دونم. 1- دانشگاه تهران 2- شهید بهشتی تهران 3- ایران 4- شیراز 5- اصفهان 6-مشهد

واما لطفا اینا رو به ترتیب مرتب کنید: اراک - ارومیه - البرز کرج - ایلام - بابل - بجنورد - بوشهر - بیرجند - تبریز - جندی شاپور اهواز - جهرم - جیرفت - رفسنجان - زنجان - سمنان - شاهرود - شهر کرد - فسا - قزوین - قم - کاشان - سنندج - کرمان - کرمانشاه - گرگان - گناباد - رشت - ساری - همدان - یاسوج - یزد

Panther_X
06-08-2014, 11:49
دوستان اگه سخت افزار هم برم باز برای ارشد میتونم به یکی از گرایش های IT تغییر رشته بدم؟ و کلا تفاوت بین سخت افزار و نرم افزار تو کارشناسی در چه حده؟

Fusi0n
06-08-2014, 13:35
برای انتخاب رشته ازاد باید کدوم بخش رفت من سایت ازمون میرم چیزی پیدا نمیکنم کد تو کارنامه قبولیم گرفتم

constant_boy23
06-08-2014, 15:52
سلام دوستان ...من واس انتخاب رشته توی دوراهی موندم ...

به نظرتون اولویت رو رشته های زیست و شیمی سراسری بزنم (که احتمالا قبول میشم ولی بازار کار نداره ) یا مدیریت پیام نور که بازار کار داره ولی بازم پیام نوره ...؟
البته علاقه بیشتری به زیست و شیمی دارم ...

mehrdad123
06-08-2014, 16:44
دوستان میشه رشته های مهندسی رو از نظر بازار کار مرتب کنید.
بین مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر کدوم بازار کار بهتری داره؟ کدوم گرایش؟

stealer
06-08-2014, 17:09
این جا که همش شد سوال
کسی نیست جواب بده؟:n29:

Georges St-Pierre
07-08-2014, 00:42
میشه هم آزاد انتخاب رشته کرد و هم سراسری ؟

bnmnb
07-08-2014, 00:57
میشه هم آزاد انتخاب رشته کرد و هم سراسری ؟
بله
شما کدی که توی کارنامت هستو ببر سایت azmoon.org اونجا برا آزاد انتخاب رشته کن

bnmnb
07-08-2014, 00:59
دوستان میشه رشته های مهندسی رو از نظر بازار کار مرتب کنید.
بین مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر کدوم بازار کار بهتری داره؟ کدوم گرایش؟

والا تاجایی که من می دونم مهندسی برق برا پسرا بازار کار بهتری داره تا کامپیوتر
البته بیشتر تحقیق کن

bnmnb
07-08-2014, 01:02
سلام دوستان ...من واس انتخاب رشته توی دوراهی موندم ...

به نظرتون اولویت رو رشته های زیست و شیمی سراسری بزنم (که احتمالا قبول میشم ولی بازار کار نداره ) یا مدیریت پیام نور که بازار کار داره ولی بازم پیام نوره ...؟
البته علاقه بیشتری به زیست و شیمی دارم ...
علاقه خیلی مهمه
کاری نکنین که وسط راه بمونید درس رو ول کنید
من خودم به وفور تو دانشگاه چنین افرادی رو دیدم که 2 سال از زندگیشون رو تباه کردن
در مورد بازار کار هم اگه زرنگ باشی تو هر رشته ای می شه کار پیدا کرد
یه کاری کن که حرف برا گفتن داشه باشی اون موقع دیگه کار راحت پیدا می شه

bnmnb
07-08-2014, 01:06
دوستان اگه سخت افزار هم برم باز برای ارشد میتونم به یکی از گرایش های IT تغییر رشته بدم؟ و کلا تفاوت بین سخت افزار و نرم افزار تو کارشناسی در چه حده؟
شما توی ارشد هر چی دلت می خواد می تونی بری ولی دیگه خوندن درسهای کنکور با خودته که سخته
برا این که بدونی چه قدر فرق دارن برو توی سایت یه دانشگاه چارت درسیشون رو بردار بخون

bnmnb
07-08-2014, 01:13
سلام
آقا من امسال می خوام انتخاب رشته کنم.
فکر کنم آزاد نجف آباد عمران و مکانیک قبولم.
ولی دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهانم رشته فیزیک احتمال قبولیم زیاد هست... (طبق سایت کانون و نرم افزار گزینه 2 ،البته نرم افزار گزینه 2 فیزیک امیر کبیرم گفت...)
حالا نظرتون دولتی رشته فیزیک هست یا عمران و مکانیک آزاد نجف آباد؟
شنیدم فیزیک تو ارشد راحت تر از مهندسی ها دیگه می تونه مهندسی خوب دانشگاه خوب بیاره و حتی شاخه هایی مثل فیزیک - شیمی داره که فارق التحصیل توش کمه و می شه با اونا جای خوب با درآمد بالا استخدام شد. درسته؟
شما اگه می خوایی بری فیزیک باید عاااااااااشق فیزیک باشید
مسائل سخت و پیچیده ای براتون می گناا
شما این رو هم در نظر بگیر شاااااید بعد از لیسانس خواستی بری سر کار
برا لیسانس فیزیک کار هست؟؟؟

S0R3N4
07-08-2014, 01:24
سلام به همه ی دوستان عزیزم
امیدوارم نتیجه ی مورد نظر رو بعد از 1 سال و یا چندی بیشتر رو کسب کرده باشن همگی بتونن در رشته ی مورد نظرشون ادامه ی تحصیل بدن.
دوستان
من یه سوال داشتم در مورد کسانی که اطلاع دارن از وضعیت انتخاب رشته و ...
دوستان.الان شنیدم میشه از یه سری رشته های مختلف نظیر بیوشیمی و تحصیل کردن در این رشته ها؛بعدش میشه در رشته های پزشکی یا داروسازی ادامه ی تحصیل بدن برای دکترا؛درسته؟
کلا میشه از رشته ی دیگری وارد دانشگاه شد و در آخر برای پایان تحصیل در رشته ی پزشکی یا داروسازی درس رو به پایان رسوند؟!!!

S0R3N4
07-08-2014, 01:32
پست بالا رو با این توضیحات ویرایش کردم دوستان و اینجا قرار دادم.
لطف میکنید زودتر راهنمایی بفرمایید؟

سلام دوستان
یه سوال داشتم برای یکی از نزدیکان.
قصد داره در واحد بین الملل تحصیل کنه در رشته ی داروسازی یا پزشکی؛
ول رتبه ی اصلا خوبی نداشته؛حتی فکر نکنم به حداقل رتبه ی مورد نیاز رو آورده باشه؛چون بنده خدا اصلا نخونده بود برای کنکور.
البته مجاز شده؛رتبه اش حدود 140 هزار بوده؛
حالا شنیدم میشه در یک رشته ی دیگه نظیر بیوشیمی تحصیل کرد و تا فوق لیسانس بخونه و سپس دکترا به یکی از این 2 رشته تغییر بده!!!
آیا درسته؟!
یا میتونه مثلا به یکی از کشور هایی که دانشگاه های ایران قبولش دارن مثل پونای هند که راحت میشه واردش شد یه چند ترم بخونه و سپس ادامه اش رو بیاد بین الملل بخونه؟
کلا ترفندی هست که از طریق کار دیگه بتونه وارد این 2 رشته بشه؟!
هزینه زیاد مهم نیس تا اونجا که من در جریانم...

LEO.M
07-08-2014, 03:00
رشته ریاضی
تهران
رتبه در منطقه 1 :499
برق دانشگاه تهران میشه رفت؟یا بریم سراغ امیرکبیر؟

omid kan
07-08-2014, 12:03
با رتبه 33000 منطقه 3 می تونم پرستاری ازاد دانشگاه هرمزگان بخونم؟

bnmnb
07-08-2014, 13:40
رشته ریاضی
تهران
به احتمال زیاد نمیارید ولی شما تو انتخاب رشته این رشته رو هم بزن حتما

bnmnb
07-08-2014, 13:43
برای انتخاب رشته ازاد باید کدوم بخش رفت من سایت ازمون میرم چیزی پیدا نمیکنم کد تو کارنامه قبولیم گرفتم
انتخاب رشته دانشگاه آزاد از 21 مرداد ماه شروع می‌شود

sasan.69
07-08-2014, 13:52
دفترچه راهنما انسانی گرفتم اما اصلا روانشناسی پیام نور نداره!!!!!!!!!!!!!!!!

Iloveu-ALL
07-08-2014, 13:56
دفترچه راهنما انسانی گرفتم اما اصلا روانشناسی پیام نور نداره!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام این پیوست رو دانلود کن:

اطلاعیه اصلاحیه دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1393[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omid kan
07-08-2014, 14:30
با رتبه 33351 منطقه 3 می تونم پرستاری ازاد دانشگاه بندرعباس بخونم؟
چه سراسری چه ازاد؟
ممنون می شوم جواب بدهید

sasan.69
07-08-2014, 14:58
سلام این پیوست رو دانلود کن:

اطلاعیه اصلاحیه دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1393[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دمت گرم...معلوم نیس اینا دارن چی کار میکنن دفترچه میگیری کامل نیس..احتمال داره باز اصلاحیه بیاد؟چون علوم اجتماعی پیام نورم نداره..بعد پذیرش با سوابق تحصیلی چیه الان قسمت علوم انسانی پیام نور پذیرش براساس سوابق تحصیلی زده موقع انتخاب رشته براساس علاقه و بی توجه به ازمون و سوابق بزنم؟(زمان ما اینجوری نبود)

مُعین
07-08-2014, 15:06
دمت گرم...معلوم نیس اینا دارن چی کار میکنن دفترچه میگیری کامل نیس..احتمال داره باز اصلاحیه بیاد؟چون علوم اجتماعی پیام نورم نداره..بعد پذیرش با سوابق تحصیلی چیه؟زمان من اینجوری نبود...

دوست عزیز ... این اصلاحیه ها مربوط به سازمان سنجش نیستن! مربوط به دانشگاه هستن! ... شاید دانشگاه بودجه ای بهش اختصاص پیدا کنه و تصمیم بگیره ظرفیت رشته ای رو سه برابر کنه اصلا! ...
و شاید هم کمتر کنه!... مثل رشته های پزشکی که زیر نظر وزارت بهداشت و... هستن.
امکان داره دانشگاهی تاچند روز دیگه اعلامکنه ظرفیتم در فلانن رشته رو افزایش دادم ... که بازم بر میگرده به مسایل دانشگاه و ... اختیارات و ...

norooz1345
07-08-2014, 15:22
با سلام خدمت دوستان
بین رشته پرستاری،علوم ازمایشگاهی کدوم بازار کار بهتری داره ؟؟؟توی کدوم میشه ادامه تحصیل داد ؟؟؟شرایط کاری از نظر مالی اینده بهتری داره ؟؟؟ خلاصه از همه لحاظ کدام ارجع تر است.و اگر بخوام برم دانشگاه ازاد شرایط تش چطوری مثلا با رتبه 70000 میگیره یا نه باید رتبه پایین تر داشته باشی و چقدر و از نظر شهریه چه جوری است؟؟:n13:

sasan.69
07-08-2014, 15:27
دوست عزیز ... این اصلاحیه ها مربوط به سازمان سنجش نیستن! مربوط به دانشگاه هستن! ... شاید دانشگاه بودجه ای بهش اختصاص پیدا کنه و تصمیم بگیره ظرفیت رشته ای رو سه برابر کنه اصلا! ...
و شاید هم کمتر کنه!... مثل رشته های پزشکی که زیر نظر وزارت بهداشت و... هستن.
امکان داره دانشگاهی تاچند روز دیگه اعلامکنه ظرفیتم در فلانن رشته رو افزایش دادم ... که بازم بر میگرده به مسایل دانشگاه و ... اختیارات و ...

لطفا پذیرش با سوابق تحصیلی رو توضیح بده و در150 انتخاب رشته باید چطور این دو رو رعایت کرد چون الان میبینم که جداول و بخش های جدا گونه شده

مُعین
07-08-2014, 16:03
لطفا پذیرش با سوابق تحصیلی رو توضیح بده و در150 انتخاب رشته باید چطور این دو رو رعایت کرد چون الان میبینم که جداول و بخش های جدا گونه شده

در صورتی که دبپلمت رو بین سال های 84 تا خرداد 93 در رشته های نظری گرفته باشی مشمول سوابق تحصیلی هستی ... و اگر هم نه که صرفا نمره کنکور برات ملاک عمل هست .
برخی رشته ها مثل رشته های پیام نور و غیر انتفاعی و جدیدا دیدم یکی دو تا رشته روزانه از دانشگاه های سراسری درجه 3 برای رشته های درجه 3 صرفا بر اساس سوابق پذیرش میکنن ...
اگر هم سابقه تحصیلی نداری که نمره کنکور برات ملاک انتخاب رشته هست حالا چه سراسری و چه پیام نور و ...

bahador2009
07-08-2014, 16:05
سلام دوستان یک سوال مهم دارم.
وضعیت خوابگاه دانشگاه تهران بهتره یا علامه یعنی کدومشون راحت تر خوابگاه میدن ؟

مرسی

omid kan
07-08-2014, 18:31
چه سراسری چه ازاد؟
ممنون می شوم جواب بدهید

Haj_Amoo
07-08-2014, 22:03
سلام. برای من نه دوریش و نه امکاناتش مهمه. فقط و فقط هیئت علمی و رتبه علمی و درسخون بودن بچه هاش مهمه. پس کسی هست که بتونه با توجه به این ملاک ها ، این دانشگاه ها رو از بهتر به بدتر مرتب کنه؟ در ضمن همه علوم پزشکی اند. رتبم هم 292 زیرگروه 1 از منطقه 3. از خراسان شمالی
البته تا شماره 6 رو خودم می دونم. 1- دانشگاه تهران 2- شهید بهشتی تهران 3- ایران 4- شیراز 5- اصفهان 6-مشهد

واما لطفا اینا رو به ترتیب مرتب کنید: اراک - ارومیه - البرز کرج - ایلام - بابل - بجنورد - بوشهر - بیرجند - تبریز - جندی شاپور اهواز - جهرم - جیرفت - رفسنجان - زنجان - سمنان - شاهرود - شهر کرد - فسا - قزوین - قم - کاشان - سنندج - کرمان - کرمانشاه - گرگان - گناباد - رشت - ساری - همدان - یاسوج - یزد
فقط میدونم پزشکی شیراز بسیار قویه و از پزشکی ایران لااقل قوی تره.
اون شهرایی هم که پایین نوشتین به جز شاید چندتاش که مرکز و استان و دانشگاه های بزرگتری هستند بقیه عملا تفاوتی با هم ندارن.

قطعا. تفاوت بین این سه رشته کامپیوتر کمه و انتظاری که غالبا از فارغ التحصیلای این رشته ها توی بازکار هست مثل همه.

رشته ریاضی
تهران
شما جفتش رو بزن. هر کدوم رو بیاری عالیه!

farzan311
08-08-2014, 00:53
دوستان یه سوالی الان برای من پیش اومد
اگه کسی الان شبانه قبول بشه و بره دانشگاه دو ترم هم بخونه بعد سال بعد کنکور بده روزانه قبول بشه همون رشته دقیقا بعد اون یه سالی که رفته شبانه اصلا حساب نمیشه؟
اون دو ترم رو دوباره باید بخونه چه طوریه قضیه؟

Web30
08-08-2014, 09:50
سلام دوستان یک سوال مهم دارم.
وضعیت خوابگاه دانشگاه تهران بهتره یا علامه یعنی کدومشون راحت تر خوابگاه میدن ؟

مرسی
دانشگاه تهران

omid kan
08-08-2014, 11:19
چه سراسری چه ازاد؟
ممنون می شوم جواب بدهید

reza fitness
08-08-2014, 19:04
سلام دوستان
برای انتخاب رشته سایت سنجش شماره سریال کارت میخواد
من نمیدونم کدوم کارت رو باید بخرم میشه راهنماییم کنید؟؟

RezaPhoenix
08-08-2014, 20:49
سلام من 9586 منطقه 1 تجربی شدم گزینه 2 انتخاب رشته کردم پزشکی خودگردانه اصفهان و شیراز و چند جا دیگه رو برام زد ولی وقتی رفتم سنجش انتخاب رشته کردم پزشکی برام هیچی نزد؟
حالا کدومش درسته؟خدایش حیاتیه جواب بدین......:n16:

farzan311
08-08-2014, 20:59
سلام دوستان
برای انتخاب رشته سایت سنجش شماره سریال کارت میخواد
من نمیدونم کدوم کارت رو باید بخرم میشه راهنماییم کنید؟؟
برای انتخاب رشته کارت لازم نیست بخرید
اون راهنمای انتخاب رشته است که کارت لازم داره

alivw71
09-08-2014, 01:42
38000 منطقه1 :n02: البته بازم جاداشت!!:n02:

دوستان این کارت جدیده که توسنجش زدن واسه انتخاب رشته چطوره؟ خودش انتخاب رشته میکنه؟

الان بنده فقط تو (( نیمه حضوری. غیرحضوری سرارسری)) + آزاد + پیام نور مجاز شدم. احتمال چقدره واسه قبولی تو هر کدوم؟ :n02:

mohsen0000000000
09-08-2014, 08:00
یکی از دوستان هزار150 تا 160 هزار منطقه 3 شده.پیام نور چه رشته میتونه ب یاره؟
فاصله دانشگاه پیام نور تا محل سکونت چقد مجازه که باشه؟

Web30
09-08-2014, 09:54
38000 منطقه1 :n02: البته بازم جاداشت!!:n02:

دوستان این کارت جدیده که توسنجش زدن واسه انتخاب رشته چطوره؟ خودش انتخاب رشته میکنه؟

الان بنده فقط تو (( نیمه حضوری. غیرحضوری سرارسری)) + آزاد + پیام نور مجاز شدم. احتمال چقدره واسه قبولی تو هر کدوم؟ :n02:

احتمال قبولی شما آزاد 98 درصد
غیر حضوری 40 درصد
پیام نور 75 درصد
نیمه حضوری 20 درصد

omid kan
09-08-2014, 12:25
سلام یک سوال
من کنکور 93 دادم و برای روزانه قبول شدم حالا می تونم دوباره کنکور بدم؟
باید چکار کنم؟

jamshimi
09-08-2014, 13:35
1600 منطقه سه پزشکی یا دندان جایی قبول میشه؟

farzaneh*f
09-08-2014, 17:43
سلام بچه ها :n18: امیدوارم موفق باشین همه تون :n12:
راستش یکی ازم خواسته براش انتخاب رشته کنم، مام که دیگه پیر شدیم یادمون رفته این کارا، برا خرید کارت انتخاب رشته کدوم یکی از این گزینه ها رو باید انتخاب کنیم؟! چون یادمه زمان ما 2 جور کارت فروخته می شد یکی برای انتخاب رشته اصلی بود، یکی هم اسمش مشابه همین بود که 250 رشته سازمان سنجش پیشنهاد می کرد، حالا می گم اشتباهی اونو می زنم خرج می ذارم رو دست طرف :n02:

مُعین
09-08-2014, 18:17
سلام بچه ها :n18: امیدوارم موفق باشین همه تون :n12:
راستش یکی ازم خواسته براش انتخاب رشته کنم، مام که دیگه پیر شدیم یادمون رفته این کارا، برا خرید کارت انتخاب رشته کدوم یکی از این گزینه ها رو باید انتخاب کنیم؟! چون یادمه زمان ما 2 جور کارت فروخته می شد یکی برای انتخاب رشته اصلی بود، یکی هم اسمش مشابه همین بود که 250 رشته سازمان سنجش پیشنهاد می کرد، حالا می گم اشتباهی اونو می زنم خرج می ذارم رو دست طرف :n02:

والا ما هم پیر کنکوریم ... ولی هنوز یادمون نرفته! :دی
انتخاب رشته که مجانی هست! از اینجا :سامانه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1393 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اما اگر میخواید کارت انتخاب رشته مجازی رو بخرید ... اینجا سامانه اینترنتی راهنمای انتخاب رشته مجازي آزمون سراسری سال 1393 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و خودش میگه چی بخرید 15 تومن هست انتخاب رشته مجازی ....

مُعین
09-08-2014, 18:20
1600 منطقه سه پزشکی یا دندان جایی قبول میشه؟

به اینجا مراجعه کنید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ظاهرا روزانه کاشان که قبول شدن با 2079 منطقه سه ! و 10000 کشوری.. (پارسال)

darkdream2012
09-08-2014, 21:20
سلام

این تیپ بندی دانشگاه های علوم پزشکی چجوریاس؟ کسی میدونه کدوم دانشگاه ها تیپ 1 هستند؟چه فرقی هست بین دانشگاه های تیپ 1 و تیپ2؟

مرسی

Haj_Amoo
09-08-2014, 21:57
سلام یک سوال
من کنکور 93 دادم و برای روزانه قبول شدم حالا می تونم دوباره کنکور بدم؟
باید چکار کنم؟
من دقیقا متوجه سوالتون نشدم. به هرحال اگر روزانه پذیرفته بشین و نرید، حق شرکت در کنکور سال بعد رو ندارید.

drp30
09-08-2014, 23:00
سلام
من الان یه مشکلی برام پیش اومده
برای دو نفر ثبت نام کردم که تی انتخاباشون پیام نور داشتن
قسمت بالای وارد کردن کد رشته ها مکان وارد کردن کد سریال کارت هست (کارت خریدای شده برای پیام نور و غیر انتفایی) ، حالا این دو نفری که من ثبت نام کردم این رو نداشتن یعنی اینکه اونا قبلا پرداخت کرده بودن ؟
اصلا اونایی که قبلا این موارد رو پرداخت کردن دیگه نیازی به دوباره پرداخت نیست که ؟ چون الان خودم هیچ کارتی رو نباید بخرم ؟ این دو نفر منو تو شک انداختن :دی
یه سوال بر فرض که اینا نخریده وبودن و منم ندیدم ولی من که پیام نور براشون انتخاب کردم و تایید شده ، اون وخت چی ؟ می خوام بدونم اگه اینجوری باشه اصلا تایید میشه ؟؟؟:n03:

omid kan
10-08-2014, 11:15
من دقیقا متوجه سوالتون نشدم. به هرحال اگر روزانه پذیرفته بشین و نرید، حق شرکت در کنکور سال بعد رو ندارید.

سلام
من روزانه مجاز شدم اما انتخاب رشته هنوز نکردم حالا می تونم دوباره کنکور بدهم یا نه? اگه نه چر?
چون رشته خوب قبول نمی شوم می خواهم دوباره کنکور بدهم

stealer
10-08-2014, 11:47
سلام
من روزانه مجاز شدم اما انتخاب رشته هنوز نکردم حالا می تونم دوباره کنکور بدهم یا نه? اگه نه چر?
چون رشته خوب قبول نمی شوم می خواهم دوباره کنکور بدهم
اگه انتخاب رشته نکنین یا جایی قبول نشین روزانه میتونین سال دیگه کنکور بدین

darkdream2012
10-08-2014, 14:32
سلام

این تیپ بندی دانشگاه های علوم پزشکی چجوریاس؟ کسی میدونه کدوم دانشگاه ها تیپ 1 هستند؟چه فرقی هست بین دانشگاه های تیپ 1 و تیپ2؟

مرسی

بچه ها اگه کسی اطلاعی داره لطف کنه بگه من باید زودتر انتخاب رشته کنم
مرسی

مُعین
10-08-2014, 14:47
بچه ها اگه کسی اطلاعی داره لطف کنه بگه من باید زودتر انتخاب رشته کنم
مرسی

خب برادر رتبه سهمیه و رتبه کشوریتو بگو حداقل ... این طور که نمیشه نظر داد مثلا پزشکی تهران شاید تا رتبه 80 کشوری بگیره ... رتبتون درچه حدی شده که عزیزان معرفی کنند رتبه ها رو خدمتتون ؟

رضا جنگنده
10-08-2014, 18:11
سلام
آقا اینجا رو ببینین:

نوشته فیزیک اتمی (دبیری)، ولی تو دفترچه هست فیزیک اتمی.... حالا کدوم درسته؟
بعد کدوم فیزیک رو پیشنهاد می کنین:
اتمی
هواشناسی
هسته ای
حالت جامد

اصلا هم تحت هیچ شرایط به دبیری علاقه ای ندارم برا همین اگه اتمی یعنی دبیری بگید تا سمتش نرم.
مرسی

alivw71
10-08-2014, 18:11
دوستان یه سوالی برام پیش اومده . اینکه ایا مثلا 10 تا کد رشته کلا انتخاب کنیم فقط یکیش قبولی داره یا اینکه مثلا ممکنه 3-4 تا هم قبول کنه؟ الان حدود 10 تا پیام نور برداشتم کلا همیناست. امکانش هست که هر 10 تا رو قبول کنند؟

PLAΨMID
10-08-2014, 19:59
نه عزیز جان . اولین رشته ای که قبول بشی اونجا قرائت فرم انتخاب رشته ات متوقف میشه .

مُعین
10-08-2014, 20:15
نه عزیز جان . اولین رشته ای که قبول بشی اونجا قرائت فرم انتخاب رشته ات متوقف میشه .

خدا کنه ما همون اولیش بیاریم روند قرائت متوقف بشه :دی ...

Atghia
10-08-2014, 20:34
دوستان عزیز سلام ممنون میشم نظر بدید (دیدم دوستان سوال میپرسن متاسفانه کسی نیست پاسخگو باشه :n03:)
برای کسی که 1200 ریاضی هست (در تهران) بنظر شما اولویت انتخاب هاش کدوم رشته ها و دانشگاهها باشه؟
(در خوده تهران)
بنظرتون با توجه به ظرفیت ها و مقایسه با پارسال این بنده خدا کجاها شانس بیشتری داره؟
کلا ممنون میشم کمک کنید:n16:

Alireza SM
10-08-2014, 21:29
دوستان عزیز سلام ممنون میشم نظر بدید (دیدم دوستان سوال میپرسن متاسفانه کسی نیست پاسخگو باشه :n03:)
برای کسی که 1200 ریاضی هست (در تهران) بنظر شما اولویت انتخاب هاش کدوم رشته ها و دانشگاهها باشه؟
(در خوده تهران)
بنظرتون با توجه به ظرفیت ها و مقایسه با پارسال این بنده خدا کجاها شانس بیشتری داره؟
اگر به رشته خاصي علاقه دارين كه به ترتيب دانشگاه هاي تاپ رو براي اون رشته مرتب كنين. مثلا اگه برق ميخواين به ترتيب:
برق شريف - برق اميركبير - برق تهران - برق علم و صنعت و ....
ولي اگه به رشته خاصي علاقه ندارين به نظر من همه رشته هاي تاپ رو در انتخاب رشته قرار بدين. با اينكه بعيده مثلا برق شريف قبول بشين ولي همه رشته هاي تاپ دانشگاه هاي تهران رو قرار بدين بعدش برين سراغ دانشگاه صنعتي اصفهان و مشهد و ...
اگه جا براي انتخاب رشته كم اومد رشته هاي دانشگاه شريف رو حذف كنيد.

Alireza SM
10-08-2014, 21:33
سلام
آقا اینجا رو ببینین:

نوشته فیزیک اتمی (دبیری)، ولی تو دفترچه هست فیزیک اتمی.... حالا کدوم درسته؟
بعد کدوم فیزیک رو پیشنهاد می کنین:
اتمی
هواشناسی
هسته ای
حالت جامد

اصلا هم تحت هیچ شرایط به دبیری علاقه ای ندارم برا همین اگه اتمی یعنی دبیری بگید تا سمتش نرم.
مرسی

فيزيك دبيري زمين تا آسمون فاصله داره با فيزيك اتمي.
فيزيك ها در مقطع كارشناسي زياد تفاوت ندارند . تا جايي كه يادمه سال 88 دانشگاه اميركبير اختلاف تعداد واحدهاي درسي فيزيك اتمي و هسته اي فقط 15 واحد بود يعني 3-4 تا درس

Alireza SM
10-08-2014, 21:35

اولين رشته متمركز البته. نيمه متمركزهاي داراي مصاحبه و ... رو ميتونيد در ابتدا بزاريد كه پس از قبولي در اونها قرائت انتخاب رشته متوقف نشه

A/|\IR
10-08-2014, 21:41
خدا کنه ما همون اولیش بیاریم روند قرائت متوقف بشه :دی ...

معین انتخاب رشتت خیلی عجیب بود:n02: تهران رو بعد شیراز نوشتی، جای تامل داره واقعا:n02:
مطمئن باش اولیشو نیاری چندتای بعدی رو جهشی میره قرائت نمیکنه:n02:

رضا جنگنده
10-08-2014, 22:16
سلام
آقا انتخاب رشته آزاد، اینکه گفتن هر کی با هر چی خواست می تونه انتخب کنه، مثلا ریاضی ها می تونن پزشکی انتخاب کنن قضیش چیه؟ شرایطی داره؟
اولین رشته ای که می زنم برا دولتی اگه نیارم شانس بقیه کم نمی شه؟ یعنی اول ها رو الکی دانشگاه ها تاپ بزنم و نیارم مشکلی برا اونایی که انتظار دارم بیارم درست نمی کنه و شانس اونا رو کم نمی کنه؟
آزاد چطور؟

darkdream2012
10-08-2014, 23:20
خب برادر رتبه سهمیه و رتبه کشوریتو بگو حداقل ... این طور که نمیشه نظر داد مثلا پزشکی تهران شاید تا رتبه 80 کشوری بگیره ... رتبتون درچه حدی شده که عزیزان معرفی کنند رتبه ها رو خدمتتون ؟

سوال من یه چیز دیگس!

من پرسیدم کدوم دانشگاه های علوم پزشکی تیپ 1 هستند وچه فرقی بین دانشگاه های تیپ1 وتیپ2 هست چه ربطی به رتبم داره؟

javadb40
10-08-2014, 23:28
سلام
آقا انتخاب رشته آزاد، اینکه گفتن هر کی با هر چی خواست می تونه انتخب کنه، مثلا ریاضی ها می تونن پزشکی انتخاب کنن قضیش چیه؟ شرایطی داره؟
اولین رشته ای که می زنم برا دولتی اگه نیارم شانس بقیه کم نمی شه؟ یعنی اول ها رو الکی دانشگاه ها تاپ بزنم و نیارم مشکلی برا اونایی که انتظار دارم بیارم درست نمی کنه و شانس اونا رو کم نمی کنه؟
آزاد چطور؟
سلام سخنگو دانش گاه ازاد گفت هر کسی باید رشته مربو ط به گروه کنکور خودشو بزنه بجز رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی
در مورد انتخاب رشته هم تا 2 سال پیش انتخاب اول برای ازاد خیلی مهم بود و3 تا انتخاب بیشتر نداشتی ولی ولی از پارسال مثل سنجش انتخاب میکند یعنی وقتی به شما رسید مرحله گزینش از اول یکی یکی چک میکنه کدوم کد شما ظرفیت هنوز داره تو اون قبول میشی ممکنه اولی باشه ممکنه صدومی قبول شی ازاد هم همین طور کردند قبلا هم یک سیستم دیگه داشت دانشگاه تاپ هم که معلومه رتبت زیر 1000کشوری باشه تهران روزانه 90در صد قبولی البته ممکنه رشته دلخواهت نباشه مثلا تا 3 یا4 هزار سهمیه میشناسم پارسال ریاضی شریف قبول شد :n26:

مُعین
11-08-2014, 15:51
معین انتخاب رشتت خیلی عجیب بود:n02: تهران رو بعد شیراز نوشتی، جای تامل داره واقعا:n02:
مطمئن باش اولیشو نیاری چندتای بعدی رو جهشی میره قرائت نمیکنه:n02:

مجازیه که بدک نیست :دی حقیقیه هم خدا میدونه ... :n02:

ما بر اساس توانمندیهامون انتخاب رشته کردیم :دی ... که اولی یا دومیشو اگر اوردیم که اوردیم:n12: اگر هم نه ... میخوام که بقیشو هم نیارم :دی

رضا جنگنده
11-08-2014, 23:01
سلام
کسی آماری در مورد دانشگاه آزاد داره؟
مثلا عمران نجف آباد؟

A/|\IR
12-08-2014, 00:22
دوستان یه کارت برای انتخاب پیام نور و غیر انتفاعی دارم اضافه هر کی میخواد بگه

After4Ever
12-08-2014, 09:57
سلام به همه ی دوستان عزیزم
امیدوارم نتیجه ی مورد نظر رو بعد از 1 سال و یا چندی بیشتر رو کسب کرده باشن همگی بتونن در رشته ی مورد نظرشون ادامه ی تحصیل بدن.
دوستان
من یه سوال داشتم در مورد کسانی که اطلاع دارن از وضعیت انتخاب رشته و ...
دوستان.الان شنیدم میشه از یه سری رشته های مختلف نظیر بیوشیمی و تحصیل کردن در این رشته ها؛بعدش میشه در رشته های پزشکی یا داروسازی ادامه ی تحصیل بدن برای دکترا؛درسته؟
کلا میشه از رشته ی دیگری وارد دانشگاه شد و در آخر برای پایان تحصیل در رشته ی پزشکی یا داروسازی درس رو به پایان رسوند؟!!!
آزمون لیسانس به پزشکی وجود داره سالی 10 نفر میگیره (به درد نمی خوره)

After4Ever
12-08-2014, 09:58
با سلام خدمت دوستان
بین رشته پرستاری،علوم ازمایشگاهی کدوم بازار کار بهتری داره ؟؟؟توی کدوم میشه ادامه تحصیل داد ؟؟؟شرایط کاری از نظر مالی اینده بهتری داره ؟؟؟ خلاصه از همه لحاظ کدام ارجع تر است.و اگر بخوام برم دانشگاه ازاد شرایط تش چطوری مثلا با رتبه 70000 میگیره یا نه باید رتبه پایین تر داشته باشی و چقدر و از نظر شهریه چه جوری است؟؟:n13:

علوم آزمایشگاهی انعطافش خیلی بیشتره...با ادامه تحصیل بازار کار بهتری داره

Hamed-M1
12-08-2014, 09:59
آقا این دانشگاه ازاد چی شد پس؟ دفترچه نداره ؟ کی شروع میشه ؟ گفتن امروز؟

After4Ever
12-08-2014, 10:10
دوستان یه سوالی الان برای من پیش اومد
اگه کسی الان شبانه قبول بشه و بره دانشگاه دو ترم هم بخونه بعد سال بعد کنکور بده روزانه قبول بشه همون رشته دقیقا بعد اون یه سالی که رفته شبانه اصلا حساب نمیشه؟
اون دو ترم رو دوباره باید بخونه چه طوریه قضیه؟
براساس سال پیش می تونه دوباره کنکور بده و انصراف بده...الان نمی دونم دفترچه رو دوباره باید بخونم

After4Ever
12-08-2014, 10:19
سوال من یه چیز دیگس!

من پرسیدم کدوم دانشگاه های علوم پزشکی تیپ 1 هستند وچه فرقی بین دانشگاه های تیپ1 وتیپ2 هست چه ربطی به رتبم داره؟

وزارت بهداشت و درمان دانشگاه ها رو تیپ بندی می کنه
...
فرمول خاصی نداره...
ولی تعداد کنگره هایی که دانشکده داشته ، تعداد مقالات علمی که دانشجویان و اساتید داشتن و مرتبه ی علمی استاد ها (استادیار دانشیار پروفسور)
سابقه ای که دانشکده داره ، هزینه ای که برای آموزش می کنه، و از همه مهمتر رشته هایی که در دوره ی تخصص داره در تیپ بندی تاثیر داره
در گوگل سرچ کنی لیستش رو پیدا می کنی

رضا جنگنده
12-08-2014, 12:29
دانشگاه آزاد هیچ آمار و ارقام و دفترچه ای چیزی نداره برا انتخاب رشته؟

Hamed-M1
12-08-2014, 12:39
دوستان تو دفترچه سراسری مثلا قسمت رشته های تحصیلی روزانه نوشته پزشکی ظرفیت پذیرش نیمسال اول 80 نفر . بعد یه کد دیگه داده نوشته پزشکی نیم سال دوم 80 نفر . فرق نیم سال اول با دوم تو چیه ؟

delta20
12-08-2014, 12:44
سلام
رتبه کشوری و رشته ؟

دفترچه راهنمای انتخاب رشته::

ممنون
دقیق نمیدونم
فقط همین قدر خبر دارم
دوستان کسی نمیتونه کمک کنه؟

ا رتبه 14900 منطقه 1

farshidshd
12-08-2014, 15:02
سلام
قسمت بالای وارد کردن کد رشته ها مکان وارد کردن کد سریال کارت هست (کارت خریدای شده برای پیام نور و غیر انتفایی) ، حالا این دو نفری که من ثبت نام کردم این رو نداشتن یعنی اینکه اونا قبلا پرداخت کرده بودن ؟
اصلا اونایی که قبلا این موارد رو پرداخت کردن دیگه نیازی به دوباره پرداخت نیست که ؟ چون الان خودم هیچ کارتی رو نباید بخرم ؟ این دو نفر منو تو شک انداختن :دی
یه سوال بر فرض که اینا نخریده وبودن و منم ندیدم ولی من که پیام نور براشون انتخاب کردم و تایید شده ، اون وخت چی ؟ می خوام بدونم اگه اینجوری باشه اصلا تایید میشه ؟؟؟:n03:

سلام.
موقع ثبت نام باید شماره سریال رو وارد می کردید اگه وارد شده یعنی کارت رو خریده بودن

ممنون
دقیق نمیدونم
فقط همین قدر خبر دارم

ا رتبه 14900 منطقه 1

رشته و رتبه کشوری رو اگه بدین می تونیم کمکتون کنم

farshidshd
12-08-2014, 15:08
سلام

(در خوده تهران)

سلام ،
رشته ، رتبه کشوری ، رتبه در منطقه و منطقه رو بفرمایید تا حدودی بگم کجا و کدوم دانشگاه رو می تونن بزنن

B E N Z
12-08-2014, 15:46
سلام

چون تاپیک های دیگه جواب نمیدین اینجا پرسیدم ببخشید.

من تا آخر شهریور از کاردانی الکترونیک فارغ التحصیل میشم امروزم انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور رو گذاشتن میخواستم بدونم الان تو چه رشته هایی میتونم ادامه تحصیل بدم؟

رشته انتخابیم فقط باید گرایش برق باشه؟

farshidshd
12-08-2014, 15:58
سلام

چون تاپیک های دیگه جواب نمیدین اینجا پرسیدم ببخشید.

من تا آخر شهریور از کاردانی الکترونیک فارغ التحصیل میشم امروزم انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور رو گذاشتن میخواستم بدونم الان تو چه رشته هایی میتونم ادامه تحصیل بدم؟

رشته انتخابیم فقط باید گرایش برق باشه؟

سلام
خیر می تونید هر گرایشی که خواستید از هر رشته ای رو انتخاب کنید

kiar
12-08-2014, 16:08
منم کاردانی برق الکترونیک دارم

1- مثلا اگه من بخوام رشته نرم افزار کامپیوتر ادامه بدم چه فرقی با گرایش های برق میکنه؟ دروس اضافی پیشنیاز باید پاس کنم؟

2- قبول شدن تو این رشته از الکترونیک سختره؟

3- تو دفترچه راهنما نوشته :

رشته انتخابی : هر داوطلب با توجه به علاقه خود تنها مجاز به انتخاب یک رشته و حداکثر 10 محل تحصیلی براي ثبت نام میباشد. عناوین رشته هاي مختلف نیمسال اول دوره کارشناسی ناپیوسته سال 1393 دانشگاه آزاد اسلامی در جدول پیوست این دفترچه درج گردیده است.

یعنی تو انتخاب رشته فقط میتونم یک کد رشته انتخاب کنم؟ مثلا نمیشه تو اولویت اول نرم افزار و دوم سخت افزار انتخاب کرد؟

4- من دوره کارشناسی رو فقط برای وقت تلف کردن میخوام بخونم؟ البته به رشته کامپیوتر علاقه دارم. چه رشته ای قبول شدنش راحتر و درساش آسانتره؟

Hatek
12-08-2014, 17:59
یک سوال دیگه درباره پیام نور
اگه کسی امسال پیام نور بخونه سال بعد که کنکور سراسری میده و قبول بشه و بخواد بره روزانه باید پیام نورو ول کنه یا که میشه همزمان هم پیام هم سراسری تحصیل کرد ؟
ارشد چطور؟
ینی کسی سراسری داره ارشد میخونه کارشناسی هم یک رشته پیام یا غیر انتفاعی میتونه انتخاب کنه؟

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

alimack
12-08-2014, 18:00
دوستان رتبم تو منطقه دو رشته ریاضی 1847شده یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

بین مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت و مهندسی نرم افزار خواجه نصیر یا صنعتی اصفهان کدومشو انتخاب کنم؟(به هر دو تا رشته علاقه دارم ) کدومش از نظر آینده شغلی یا بازر کار تو ایران و خارج بهتره؟ اصلا دانشگاه صنعت نفت دانشگاه خوبی هست؟

After4Ever
12-08-2014, 20:35
دوستان رتبم تو منطقه دو رشته ریاضی 1847شده یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

بین مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت و مهندسی نرم افزار خواجه نصیر یا صنعتی اصفهان کدومشو انتخاب کنم؟(به هر دو تا رشته علاقه دارم ) کدومش از نظر آینده شغلی یا بازر کار تو ایران و خارج بهتره؟ اصلا دانشگاه صنعت نفت دانشگاه خوبی هست؟

خب بازارکار نرم افزار طیف بزرگتری رو داره ، نفت هم خوبه ولی به شرطی که استخدام دولتی باشی

Alireza SM
12-08-2014, 20:59

در حال حاضر دولت محدوديت هاي خيلي شديدي در جذب نيرو ( حتي نيروي متخصص ‌) داره به نظر من به نرم افزار فكر كنين خيلي بهتره. هم در ايران و هم در جهان بازار كار خوبي داره و مدرك هاش رو هم خيلي از دانشگاهاي دنيا راحت ميپذيرن

Alireza SM
12-08-2014, 21:03
دوستان تو دفترچه سراسری مثلا قسمت رشته های تحصیلی روزانه نوشته پزشکی ظرفیت پذیرش نیمسال اول 80 نفر . بعد یه کد دیگه داده نوشته پزشکی نیم سال دوم 80 نفر . فرق نیم سال اول با دوم تو چیه ؟

يكيشون ورودي مهر هست يكيشون هم ورودي بهمن هست و از اواخر بهمن درسشون شروع ميشه. از هيچ نظر ديگه اي هيچ فرقي ندارن. اين تفاوت هم دليل خودش رو داره.
اون دانشگاه مجموعا 180 نفر ظرفيت براي ورودي هاي جديد داره ولي در مهرماه 80 نفر رو برميداره و منتظر ميشه پزشكي هاي ورودي قبلي درسشون در بهمن ماه تموم بشه تا 80 نفر دانشجوي جديد وارد دانشگاه بشن.

M o h a m m @ d
12-08-2014, 21:47
سلام
برای یکی از دوستان میخوام انتخاب رشته کنم پیام نور اورده هر چی میزنم موقعه ورود اطلاعات برای انتخاب رشته میزنه اطلاعاتی با مشخصات وارد شده يافت نشد .ایا برای انتخاب رشته باید کارت دیگه بگیرم؟

قبلانم پیام نور جز علاقمندی ها زده

LEO.M
12-08-2014, 21:52
ممنون
دقیق نمیدونم
فقط همین قدر خبر دارم

ا رتبه 14900 منطقه 1
شرایطت مشابه دوستمه
متاسفانه نه

alimack
12-08-2014, 22:08
در حال حاضر دولت محدوديت هاي خيلي شديدي در جذب نيرو ( حتي نيروي متخصص ‌) داره به نظر من به نرم افزار فكر كنين خيلي بهتره. هم در ايران و هم در جهان بازار كار خوبي داره و مدرك هاش رو هم خيلي از دانشگاهاي دنيا راحت ميپذيرن

آیا نیازه که قبل از ورود به دانشگاه در رشته ی نرم افزار برنامه نویسی بلد باشیم مثلا در حد c++ یا تو دانشگاه یاد میدن؟؟

ArashMiniStar
12-08-2014, 22:10
آیا نیازه که قبل از ورود به دانشگاه در رشته ی نرم افزار برنامه نویسی بلد باشیم مثلا در حد c++ یا تو دانشگاه یاد میدن؟؟
نه بابا طرف بلد نیست کامپیوترو روشن کنه میره رشته کامپیوتر

رضا جنگنده
12-08-2014, 22:28
دوستان می دونم سخته ولی بین این سه تا کدومو پیشنهاد می دین؟ به هر سه تا شدید علاقه دارم، طوری که حاظرم سه بار دانشگاه و بخونمشون:n26:
ولی خب حیف که وقت نمی شه....:n28:
فیزیک
عمران
مهندسی پزشکی
پ.ن: عمران و مهندسی پزشکی رو اگه برم آزاد می رم....

alimack
12-08-2014, 22:41

alimack
12-08-2014, 22:44
خب بازارکار نرم افزار طیف بزرگتری رو داره ، نفت هم خوبه ولی به شرطی که استخدام دولتی باشی

M.Amorous
12-08-2014, 22:47
دوستان می دونم سخته ولی بین این سه تا کدومو پیشنهاد می دین؟ به هر سه تا شدید علاقه دارم، طوری که حاظرم سه بار دانشگاه و بخونمشون:n26:
ولی خب حیف که وقت نمی شه....:n28:
فیزیک
عمران
مهندسی پزشکی
پ.ن: عمران و مهندسی پزشکی رو اگه برم آزاد می رم....
سلام دوست عزیز. به نظر من برید رشته عمران خیلی میتونه بهتر باشه. سعی کنید در درجه اول به بازار کار رشتتون فکر کنید. موفق باشید.

kiar
12-08-2014, 22:47
منم کاردانی برق الکترونیک دارم

1- اگه بخوام رشته نرم افزار کامپیوتر ادامه بدم چه فرقی با گرایش های برق میکنه؟ دروس اضافی پیشنیاز باید پاس کنم؟

2- قبول شدن تو این رشته از الکترونیک سختره؟

3-///

4-///

لطفا به سوال منم جواب بدین.

راستی نتایج کی معلوم میشه و ثبت نام از کی شروع میشه؟

tiyam 01
12-08-2014, 22:53
سلام
با رتبه 10000 کشوری منطقه 1 چه رشته هایی میشه قبول شد؟ تو شهرهای تهران شیراز اصفهان

After4Ever
12-08-2014, 23:16

دانشگاه چیزی یاد نمی ده، رشته ی مهندسی نرم افزار در دانشکده فنی یا مهندسی برق ارائه میشه البته بعضی ها هم در دانشکده ی ریاضی

می خوام بگم شما اینقدر که سر و کارت با ریاضی و دروس برق است با برنامه نویسی نیست
یک مهندس نرم افزار باید خودش در طول تحصیل برنامه های برنامه نویسی رو یاد بگیره

Hatek
12-08-2014, 23:49
دانشگاه چیزی یاد نمی ده، رشته ی مهندسی نرم افزار در دانشکده فنی یا مهندسی برق ارائه میشه البته بعضی ها هم در دانشکده ی ریاضی

می خوام بگم شما اینقدر که سر و کارت با ریاضی و دروس برق است با برنامه نویسی نیست
یک مهندس نرم افزار باید خودش در طول تحصیل برنامه های برنامه نویسی رو یاد بگیره

یعنی رشته نرم افزار دروس ریاضی و فیزیک زیاد توش داره ؟

After4Ever
13-08-2014, 01:16
بله

البته فیزیک محض رو نمی دونم

Hamed-M1
13-08-2014, 09:41
اخرین زمان انتخاب رشته امشب یا فردا شب ؟

mehrdad123
13-08-2014, 10:07
دوستان ارزش داره تو دانشگاه تربیت دبیر رجایی برق بخونم؟ بعدا به جز تدریس تو آموزش و پرورش کار دیگه ای هم میشه کرد؟ کلا چطوره؟
کسی که اینجا درس خونده میتونه واسه ارشد به دانشگاه های تهران امیدوار باشه؟

رضا جنگنده
13-08-2014, 10:12
سلام
با رتبه 10000 کشوری منطقه 1 چه رشته هایی میشه قبول شد؟ تو شهرهای تهران شیراز اصفهان

اینجا رو ببین:

بعد رشته ی خودتونم بگین.
اینا برای رشته ی ریاضی و فیزیک هست:
فیزیک و ریاضی اصفهان و صنعتی اصفهان و شیمی اصفهان هم احتمال داره....
آمار اصفهان و صنعتی هم می یارید.
مهندسی نساجی و مهندسی کشاورزی صنعتی هم می یارید.
علوم کامپیوتر هم اگه خوش شانس باشین اصفهان می یارین.
شیراز و تهرانم نمی دونم.

Haj_Amoo
13-08-2014, 12:05

خیر. یکی دوتا زبان رو خودشون بهتون یاد میدن ولی طبیعیه که نمیشه همه زبان ها رو توی دانشگاه تدریس کرد بنابراین بهتره خودتون دنبال یادگیری یه سری زبان های کاربردی در طول تحصیل باشین.

شما توی رشته نرم افزار غالبا با ریاضیات گسسته مواجه می شید، ترکیبیات، گراف، نظریه اعداد و ... . یه تعدادی درس پایه ریاضی هم هست که این ها رو همه مهندسی ها میخونن ولی شاید خیلی هاش توی درس های تخصصی نرم افزار کاربردی نداشته باشه. فیزیک خاصی هم عملا درکار نیست.

مُعین
13-08-2014, 13:37
با سلام...
نتایج انتخاب رشته کی اعلام میشه ؟
خیلی ممنون. :n16:

bijandarbari
13-08-2014, 13:44
با سلام...
نتایج انتخاب رشته کی اعلام میشه ؟
خیلی ممنون. :n16:

نیمه دوم شهریور

faded
13-08-2014, 15:50
با رتبه 3000 منطقه 2 (کرمان) میشه صنعتی شریف قبول شد؟ (معماری) مهندسی باهنر کرمان (روزانه) چی؟

After4Ever
13-08-2014, 16:38
با رتبه 3000 منطقه 2 (کرمان) میشه صنعتی شریف قبول شد؟ (معماری) مهندسی باهنر کرمان (روزانه) چی؟
صنعتی شریف معماری؟!
فکر کنم علم و صنعت رو میگی نه نمیشه
باهنر صددرصد میشه
احتمال شیراز هم هست

faded
13-08-2014, 16:58
یکی از بچه فامیل ها میخواست با این رتبه بره تهران میخواستم کنجکاوی کنم قبول میشه؟:n02:

amir_t6262
13-08-2014, 17:36
دوستان اگر در مورد دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان و مصاحبه ی آن نظری دارند، اعلام کنند.

رضا جنگنده
13-08-2014, 19:25
دوستان برا انتخاب رشته اون قسمت که معدل رو نوشته و زیرش باید تایید کنیم، زیرش نوشته معدل جدید.
اگه معدل درست باشه ( مال کتبی سومه) هیچی اونجا نباید زد یا باید معدل کتبی پیش دانشگاهی رو زد؟

Hatek
14-08-2014, 12:03
برای انتخاب رشته باید سریالی چیزی خرید ؟
اگه رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هم بخوایم انتخاب کنیم چی ؟

Iloveu-ALL
14-08-2014, 14:26
برای انتخاب رشته باید سریالی چیزی خرید ؟
اگه رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هم بخوایم انتخاب کنیم چی ؟

انتخاب رشته رایگانه. البته برای غیرانتفاعی باید سریال بخری. (اونی که موقع ثبت نام هم میشد خرید.)
برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد (azmoon.org) باید پول بدی

Hatek
14-08-2014, 15:36
انتخاب رشته رایگانه. البته برای غیرانتفاعی باید سریال بخری. (اونی که موقع ثبت نام هم میشد خرید.)
برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد (azmoon.org) باید پول بدی

موقع ورود یه سریال میخواد
اون مربوط به همون کارت موقع ثبت نامه ؟
من الان اولویت بندی کردم آخرش هم غیر انتفاعی زدم
قسمت سریال چی رو بزنم ؟

mehrdad123
14-08-2014, 15:37
دوستان سطح علمی دانشگاه شهید رجایی چطوره؟

Iloveu-ALL
14-08-2014, 15:38
موقع ورود یه سریال میخواد
اون مربوط به همون کارت موقع ثبت نامه ؟
من الان اولویت بندی کردم آخرش هم غیر انتفاعی زدم
قسمت سریال چی رو بزنم ؟

نه اون سریال انتخاب رشته ست.
موقع ثبت نام کنکور، برای سریال علاقه مندی غیر انتفاعی هم پول دادی؟ قیمتش 5-6 تومن بود.
الان هم میشه خرید

Hatek
14-08-2014, 15:47
نه اون سریال انتخاب رشته ست.
موقع ثبت نام کنکور، برای سریال علاقه مندی غیر انتفاعی هم پول دادی؟ قیمتش 5-6 تومن بود.
الان هم میشه خرید

کجا هست اون سریال ؟
برای انتخاب رشته و دانشگاه هایی که پذیرش با سوابق تحصیلی دارن چی ؟ باید کد خرید ؟ یا اصلا من که کنکور دادم میتونم اونا رو هم بزنم ؟
ببخشید ولی به اینترنت خوبی دسترسی ندارم که سرچ کنم
ممنون

Joaquin
14-08-2014, 21:13
این دانشگاه آزاد واحد کرج خوابگاه هم داره؟؟ هزینش چقدره؟

Iloveu-ALL
15-08-2014, 10:29
کجا هست اون سریال ؟
برای انتخاب رشته و دانشگاه هایی که پذیرش با سوابق تحصیلی دارن چی ؟ باید کد خرید ؟ یا اصلا من که کنکور دادم میتونم اونا رو هم بزنم ؟
ببخشید ولی به اینترنت خوبی دسترسی ندارم که سرچ کنم
ممنون

از اینجا میشه خرید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجا کامل توضیح داده

darkdream2012
15-08-2014, 11:30
سلام

بچه ها اگه کسی هم دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنه هم سراسری بعد هم تو دانشگاه سراسری یه رشته رو قبول بشه هم تو دانشگاه آزاد اونموقع حق انتخاب داره کدومو بره یا نه

stealer
15-08-2014, 12:30
سلام

بچه ها اگه کسی هم دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنه هم سراسری بعد هم تو دانشگاه سراسری یه رشته رو قبول بشه هم تو دانشگاه آزاد اونموقع حق انتخاب داره کدومو بره یا نه
بله حق انتخاب داره
فقط اگه سراسری روزانه قبول بشه و نره 2 سال از کنکور محروم میشه

delta20
15-08-2014, 15:12
سلام
میخواستم بدونم کسی که معماریه آزاد میخونه راهی هست که بتونه همراه معماری پزشکی بخونه؟
امکان دو رشته هم زمان هست؟

delta20
15-08-2014, 15:25
سلام.
موقع ثبت نام باید شماره سریال رو وارد می کردید اگه وارد شده یعنی کارت رو خریده بودن

رشته و رتبه کشوری رو اگه بدین می تونیم کمکتون کنم

رتبه 34500
رشته ریاضی

رضا جنگنده
15-08-2014, 16:14
سلام
دوستان من ساکن اصفهنم.
اگه شما جای من بودین حاظر بودین برین دانشگاه سراسری اردکان عمران یا دانشگاه آزاد نجف آباد عمران؟ (اردکان به اصفهان نزدیکه ولی اون قدر که بشه تو روزا تعطیل به اصفهان بیام. زیاد راه نیست ولی اون قدر هست که خواب گاه بخواد ولی نجف آباد بغل اصفانه و می تونم خیلی خیلی راحت برم و برگردم خونه)
یعنی ارزش ارکان از نظر علمی و مدرک اون قدر هست که از اصفهان برم؟
خواهشا جواب بدین تا اولویت هام رو عوض کنم، اگه اطلاع دارین که چه بهتر ولی اگه اطلاع زیادی هم ندارین بازم نظرتون برام مهم و با ارزشه و می تونه کمکم کنه.
اگه جای من بودین چی کار می کردین؟

darkdream2012
15-08-2014, 17:53
سلام
دوستان من ساکن اصفهنم.
اگه شما جای من بودین حاظر بودین برین دانشگاه سراسری اردکان عمران یا دانشگاه آزاد نجف آباد عمران؟ (اردکان به اصفهان نزدیکه ولی اون قدر که بشه تو روزا تعطیل به اصفهان بیام. زیاد راه نیست ولی اون قدر هست که خواب گاه بخواد ولی نجف آباد بغل اصفانه و می تونم خیلی خیلی راحت برم و برگردم خونه)
خواهشا جواب بدین تا اولویت هام رو عوض کنم، اگه اطلاع دارین که چه بهتر ولی اگه اطلاع زیادی هم ندارین بازم نظرتون برام مهم و با ارزشه و می تونه کمکم کنه.

منم ساکن اصفهانم به نظر من اگه از نظر مالی مشکلی نداشته باشی همون ازاد نجف اباد بری بهتره شنیدم دانشگاه خوبیم هست به نسبت:n01:

بچه ها این کاهش ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی حسابی رو مخه این چند روز:n02: به نظرتون این کاهش ظرفیت اون قدر میتونه موثر باشه که 564 منطقه 1 نتونه دندونپزشکی دولتی قبول بشه؟

Atghia
15-08-2014, 18:00
سلام
دوستان من ساکن اصفهنم.

رشته ها که یکی هست! من به جای شما بودم دانشگاه سراسری رو انتخاب میکردم:n06:
در هرصورت چون خیلی دور نیست بهتون بنظر میرسه ارجح باشه:n18:

delta20
15-08-2014, 19:29
لطفا سوال منم جواب بدید لطفا
دانشجوی آزاد معماری چه طوری میتونه پزشکی بخونه آزاد ?سراسری?پیامنور?......؟
ممنونم

Atghia
15-08-2014, 19:49
ممنونم

بستگی داره مدرکش چی بوده؟ تجربی؟ یا ریاضی؟
اگر تجربی هست که چه سراسری چه ازاد میشه پزشکی بره
اگر ریاضی بوده فقط دانشگاه آزاد امکان قبولی داره

delta20
15-08-2014, 21:03
بستگی داره مدرکش چی بوده؟ تجربی؟ یا ریاضی؟اگر تجربی هست که چه سراسری چه ازاد میشه پزشکی برهاگر ریاضی بوده فقط دانشگاه آزاد امکان قبولی دارهمدرک ریاضی داره
پس مشکلی نداره همزمان دو تا رشته تو آزاد بخونه?

negarsinger
15-08-2014, 21:47
سلام دوستان یه سوال راجب رشته شهرسازی داشتم
من رتبم 2400 شده احتمال قبولیم تو دانشگاه شیراز و اصفهان تو رشته های مکانیک و صنایع بالاست
اما دانشگاه تهران شهرسازی تا 2000 میگیره!
ب نظرتون ارزشش داره برم تهران شهرسازی بخونم؟
در ضمن من خودم شیرازی هستم

bijandarbari
15-08-2014, 22:02
سلام دوستان یه سوال راجب رشته شهرسازی داشتم
من رتبم 2400 شده احتمال قبولیم تو دانشگاه شیراز و اصفهان تو رشته های مکانیک و صنایع بالاست
اما دانشگاه تهران شهرسازی تا 2000 میگیره!
ب نظرتون ارزشش داره برم تهران شهرسازی بخونم؟
در ضمن من خودم شیرازی هستم

سلام

همیشه رشته به دانشگاه اولویت داره.
این رو مطمئن باشین.

optis2005
15-08-2014, 23:08
دوستان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید رتبه کشوری بدون سهمیه رو ملاک قرار بدیم؟

رضا جنگنده
16-08-2014, 12:00
آقا با تراز 7027 و رتبه 11600 منطقه 1 و رتبه 25000 کشوری (همه اینا مال زیر گروه مربوط به عمرانه) دانشگاه آزاد واحد نجف آباد رشته ی عمران که ضرفیت پایش 150 نفره، احتمال قولیم زیاد هست یا نه؟

PLAΨMID
16-08-2014, 12:19
آقا با تراز 7027 و رتبه 11600 منطقه 1 و رتبه 25000 کشوری (همه اینا مال زیر گروه مربوط به عمرانه) دانشگاه آزاد واحد نجف آباد رشته ی عمران که ضرفیت پایش 150 نفره، احتمال قولیم زیاد هست یا نه؟

جالبه . . . سال 83 که ما رفتیم نجف آباد ظرفیت پایه 80 نفر بود ، اونسال 250 نفر گرفتن . هر ترم همکلاسی های جدیدی میدیدیم !!! حالا که ظرفیت رو نوشتن 150 نفر احتمالا 500 نفر بگیرن !!!:n04:
داداش زیاد فکرتو درگیر آزاد نکن . یه دانشکده درندشت واسه عمران گذاشتن . صد در صد قبولی . نترس .

رضا جنگنده
16-08-2014, 12:37
جالبه . . . سال 83 که ما رفتیم نجف آباد ظرفیت پایه 80 نفر بود ، اونسال 250 نفر گرفتن . هر ترم همکلاسی های جدیدی میدیدیم !!! حالا که ظرفیت رو نوشتن 150 نفر احتمالا 500 نفر بگیرن !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
داداش زیاد فکرتو درگیر آزاد نکن . یه دانشکده درندشت واسه عمران گذاشتن . صد در صد قبولی . نترس .

مرسی داداش از راهنماییت.
امیدوار شدم.

ر اسپم: دوستان نرم افزار دانشگاه انتخاب رشته دانشگاه آزاد تو سایت کانون اضافه شده. ولی می گن زیاد اعتبار نداره....

A/|\IR
16-08-2014, 17:50
ممنونم

اصلا نمیتونه ، باید دوباره کنکور تجربی بده
پزشکی و رشته های پیراپزشکی پیام نور ندارن

مُعین
17-08-2014, 15:15
سلام...
دوستان بنده امروز داشتم سایت سنجش رو نگاه میکردم به این مورد برخوردم :
اطلاعيه ‌سازمان ‌سنجش ‌آموزش كشور درباره اعلام اسامي معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت‌ رشته‌هاي ‌مختلف ‌تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاههاي شاهد، رشته داروسازي علوم پزشكي بقيه‌ا.. ( عج)، مديريت بيمه اكو موسسه آموزش عالي بيمه اكو دانشگاه علامه طباطبائي، دانشكده غيرانتفاعي رفاه، واحد بين المللي پرديس خودگردان دانشگاه صنعتي شريف، وكليه كد رشته‌هاي تحصيلي متمركز دانشگاه فرهنگيان در پرديس‌هاي آموزشي و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي ـ تهران (وابسته به وزارت آموزش و پرورش ) در آزمون ‌سراسري ‌سال 1393 براي انجام مراحل مصاحبه و گزينش.

1393/05/26

نسخه چاپی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بدين‌وسيله به اطلاع علاقمندان به تحصيل در رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاهها و موسسات آموزش عالي فوق‌الذكر كه در زمان انتخاب رشته‌هاي تحصيلي، يك و يا چندرشته دانشگاههاي مذكور را در آزمون سراسري سال 1393 در فرم انتخاب رشته اينترنتي خود درج نموده، مي‌رساند كه فهرست اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت هر يك از رشته‌هاي تحصيلي از بين داوطلباني كه كد رشته محل هاي موسسات مذكور را انتخاب نموده و حدنصاب چند برابر ظرفيت لازم را كسب كرده اند، تا ساعت 21:00 روز سه‌شنبه مورخ 28/5/93 در سايت اين سازمان به نشاني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درج خواهد شد. لذا آن دسته از داوطلباني را كه در رديف معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت هر يك از رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌هاي يادشده قرار گرفته‌اند، ضرورت دارد با مطالعه اطلاعيه‌اي كه به همراه اعلام اسامي معرفي شدگان منتشر گرديده، طبق اقدامات خواسته شده مندرج در آن اقدام نمايند.

الان من میخوام بدونم هر کسی که یکی از دانشگاه های مذکور رو توی انتخاب رشتش انتخاب کرده شامل این اطلاعیه میشه یا نه ؟
مرسی

A/|\IR
17-08-2014, 15:30
آره دیگه میشه ، پس برای کی گفته:دی؟

----

البته اگه اسمت تو اسامی معرفی شدگان باشه در غیر این صورت که نه /

مُعین
17-08-2014, 15:50
آره دیگه میشه ، پس برای کی گفته:دی؟

----

البته اگه اسمت تو اسامی معرفی شدگان باشه در غیر این صورت که نه /
مرسی...
اونوقت اگر نخوام چی ؟
من انتخاب اول زدم شیراز ... حالا میترسم علامه شبانه بیارم ... اگر نخواستم چی ؟

A/|\IR
17-08-2014, 21:22
مرسی...
اونوقت اگر نخوام چی ؟
من انتخاب اول زدم شیراز ... حالا میترسم علامه شبانه بیارم ... اگر نخواستم چی ؟

خب موقع انتخاب رشته فکرشو میکردی باید تو اولویت ها این رشته ها رو اخر میزدی وقتی قبول بشی دانشگاهی دیگه سیستم جلوتر نمیره که معرفی میشه دیگه کارت با سنجش تمومه

رضا جنگنده
18-08-2014, 10:53
سلام
تو اولویت ها آزاد بد جور موندم.
به نظرتون کدوم بهتره؟
1- عمران نجف آباد
2-مکانیک نجف آباد
3-عمران خوراسگان
4- مهندسی پزشکی نجف آباد
-----
1-عمران نجف آباد
2-عمران خوراسگون
3-مکانیک نجف آباد
4-مهندسی پزشکی نجف آباد
-----
1-عمران نجف آباد
2-عمران خوراسگون
3-مهندسی پزشکی نجف آباد
4- مکانیک نجف آباد
----
1- عمران نجف آباد
2-مهندسی پزشکی نجف آباد
3-عمران خوراسگون
4-مکانیک نجف آباد
-----
یا مهندسی پزشکی و مکانیک نجف آباد و عمران خوراسگان به هر ترتیب دیگه....
کلا علاقم هم اول عمران و بعد مهندسی پزشکی و مکانیکه. ولی مهندسی پزشکی رو می ترسم مدرکش از آزاد ارزش نداشته باشه...

مُعین
18-08-2014, 14:16
خب موقع انتخاب رشته فکرشو میکردی باید تو اولویت ها این رشته ها رو اخر میزدی وقتی قبول بشی دانشگاهی دیگه سیستم جلوتر نمیره که معرفی میشه دیگه کارت با سنجش تمومه

نه درست شد ... متوجه شدم...رشته بیمه بود علامه که من اصلا انتخاب نکردم ...
مرسی.

stealer
18-08-2014, 20:04
سلام
تو اولویت ها آزاد بد جور موندم.
به نظرتون کدوم بهتره؟
1- عمران نجف آباد
2-مکانیک نجف آباد
3-عمران خوراسگان
4- مهندسی پزشکی نجف آباد
-----
1-عمران نجف آباد
2-عمران خوراسگون
3-مکانیک نجف آباد
4-مهندسی پزشکی نجف آباد
-----
1-عمران نجف آباد
2-عمران خوراسگون
3-مهندسی پزشکی نجف آباد
4- مکانیک نجف آباد
----
1- عمران نجف آباد
2-مهندسی پزشکی نجف آباد
3-عمران خوراسگون
4-مکانیک نجف آباد
-----
یا مهندسی پزشکی و مکانیک نجف آباد و عمران خوراسگان به هر ترتیب دیگه....
کلا علاقم هم اول عمران و بعد مهندسی پزشکی و مکانیکه. ولی مهندسی پزشکی رو می ترسم مدرکش از آزاد ارزش نداشته باشه...
من خودم اینجوری زدم:دی
عمران نجف اباد
مکانیک نجف اباد
عمران خوراسگان
عمران خمینی شهر
مکانیک خوراسگان
مکانیک خمینی شهر
بعدش هم رفتم سراغ رشته برق این سه تا دانشگاه:دی
که البته فکر کنم ایشالا همون اولی قبولم

A/|\IR
18-08-2014, 21:22
من خودم اینجوری زدم:دی
عمران نجف اباد
مکانیک نجف اباد
عمران خوراسگان
عمران خمینی شهر
مکانیک خوراسگان
مکانیک خمینی شهر
بعدش هم رفتم سراغ رشته برق این سه تا دانشگاه:دی
که البته فکر کنم ایشالا همون اولی قبولم

شما که رتبه ـت خوب بود اگه اشتباه نکنم؟ چرا آزاد حالا؟ فیزیک 70 زده بودی آره؟

stealer
18-08-2014, 23:10
شما که رتبه ـت خوب بود اگه اشتباه نکنم؟ چرا آزاد حالا؟ فیزیک 70 زده بودی آره؟
اشتباه گرفتی برادر من:دی
من 10800 شده رتبم :دی
فیزیک 70:n04:
اگه زده بودم که الان اینجا نبودم:دی

Mehran-King
19-08-2014, 00:32
سلام در واقع سوال اصلیم این هست که آیا من که انتخاب اولم با رتبه 30 هزار پیام نور هست - آیا جلوتر میفتم یا کسی که رتبه اش مثلا 20000 هست ولی انتخاب پنجم یا دهمش پیام نور هست!

من جلوتر میفتم یا اون 20000 ؟ منظورم اینه که آیا اولویت بندی باعث میشه من جلوتر بیفتم؟ (اولویت اول من پیام نور هست ولی اولویت شخص ایکس اولویت پنجم یا دهمش پیام نور هست) من جلوتر میفتم یا شخص ایکس ؟ ممنون

PLAΨMID
19-08-2014, 03:58
اونی که رتبه اش بهتره جلو میفته.

A/|\IR
19-08-2014, 10:12
اشتباه گرفتی برادر من:دی
من 10800 شده رتبم :دی
فیزیک 70:n04:
اگه زده بودم که الان اینجا نبودم:دی

ای دل قافل:دی
یه دوستی بود یوزرش همین بود (تو یه سایت دیگه) فکر کردم خودتی :)

سلام در واقع سوال اصلیم این هست که آیا من که انتخاب اولم با رتبه 30 هزار پیام نور هست - آیا جلوتر میفتم یا کسی که رتبه اش مثلا 20000 هست ولی انتخاب پنجم یا دهمش پیام نور هست!

من جلوتر میفتم یا اون 20000 ؟ منظورم اینه که آیا اولویت بندی باعث میشه من جلوتر بیفتم؟ (اولویت اول من پیام نور هست ولی اولویت شخص ایکس اولویت پنجم یا دهمش پیام نور هست) من جلوتر میفتم یا شخص ایکس ؟ ممنون

درود
اولویت بندی تو انتخاب رشته سراسری اصلا تاثیری تو قبول نداره اگه کسی انتخاب آخر بزنه ولی رتبه ش بالا باشه اون قبول میشه
ولی تو آزاد یکمی فرق میکنه اولویت اول خیلی شانس داره

رضا جنگنده
19-08-2014, 11:06
درود
اولویت بندی تو انتخاب رشته سراسری اصلا تاثیری تو قبول نداره اگه کسی انتخاب آخر بزنه ولی رتبه ش بالا باشه اون قبول میشه
ولی تو آزاد یکمی فرق میکنه اولویت اول خیلی شانس داره

مگه این قانون رو بر نداشتن؟ (مال آزاد رو میگم)

After4Ever
19-08-2014, 15:06
آزاد هم الویت بندی تاثیری نداره

A/|\IR
19-08-2014, 15:25
مگه این قانون رو بر نداشتن؟ (مال آزاد رو میگم)
در مورد آزاد مطمئن نیستم ، ولی مثل اینکه برداشتن
ببخشید:n12:

Mehran-King
19-08-2014, 18:53
لطفا کمکم کنین :

رضا جنگنده
20-08-2014, 12:01
سلام
آقا مکانیک یا مهندسی پزشکی؟:n02:
من برا اولویت هام بین این دو تا موندم، علاقه خودم به مهندسی پزشکی بیشتره ولی خب نظر شما رو می خوام بدونم.

ahmadnesurf
20-08-2014, 20:14
سلام دوستان
من بین مهندسی نرم افزار دانشگاه ازاد با it ازاد گیر کردم به نظرتون کدوم بازار کار بهتری داره و واحد های درسیش کاربردی تره (از لحاظ بازار کار)

Mehran-King
20-08-2014, 23:03
سلام دوستان
من بین مهندسی نرم افزار دانشگاه ازاد با it ازاد گیر کردم به نظرتون کدوم بازار کار بهتری داره و واحد های درسیش کاربردی تره (از لحاظ بازار کار)

سلام خب معلومه نرم افزار بازار کارش بهتره ولی من با اینکه ریاضیم بهتر میدونم برم مدیریت یا حسابداری!!! چون بازار کارش خیلی گسترده است ... باتشکر.

mohammadv2
20-08-2014, 23:19
سلام دوستان

رشته ای تی میشه گفت ترکیب مدیریت اقتصاد با نرم افزار هست و اصولا شما توی ای تی درسهای ریاضی و تخصصی نرم افزار کمتری داری به جاش مدیریت فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیک - ارزش افزوده و ای جور درسها که نیاز به تخصص کمتری هم داره و استادش برا دانشگاه ارزون تر تموم مشه اضافه شده.
به خاط همین الان دانشگاهها پر شده از رشته ای تی.
در مجموع اگه می خوای تخصص پیدا کنی هیچ کدوم بدرد نمیخوره باید خودت جدا مطالعه کنی.

Arashdn
21-08-2014, 17:32
سلام
کسی اطلاعی از زمان حدودی اعلام نتایج نهایی داره؟
ممنون

M.Amorous
21-08-2014, 17:39
ببخشید دوستان کسی که دیپلم کاردانش داره با این شرایط جدید میتونه وارد رشته حسابداری یا حقوق دانشگاه آزاد (بدون کنکور) بشه؟

stealer
21-08-2014, 19:32
سلام
کسی اطلاعی از زمان حدودی اعلام نتایج نهایی داره؟
ممنون
میگن نیمه دوم شهریور هست
اگه اشتباهه دوستان اصلاح کنن:دی

After4Ever
21-08-2014, 23:32
ببخشید دوستان کسی که دیپلم کاردانش داره با این شرایط جدید میتونه وارد رشته حسابداری یا حقوق دانشگاه آزاد (بدون کنکور) بشه؟
شرط رشته های بدون کنکور در مقطع لیسانس گذراندان سال چهارم هم هست

Arashdn
22-08-2014, 07:49
سلام دوستان
الان یه چیزی واسه من مبهمه
الان اگه کسی دیپلم ریاضی داشته باشه ولی کنکور تجربی داده باشه میتونه دانشگاه آزاد رشته های مهندسی بخونه؟

farshidshd
22-08-2014, 10:42

بله می تونه
مشکلی نداره

مُعین
23-08-2014, 15:00
میگن نیمه دوم شهریور هست
اگه اشتباهه دوستان اصلاح کنن:دی

شاور عالی سازمان سنجش:

نتایج نهایی کنکور 93 نیمه دوم شهریور اعلام می‌شود

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93052613362
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۰

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشاورعالی سازمان سنجش با اشاره به پایان مهلت انتخاب رشته کنکوریها، از انتخاب رشته 624 هزار و 934 نفر در کنکور خبر داد و گفت: نتایج نهایی کنکور93 نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه یک میلیون و 31 هزار و 322 نفر برای شرکت در این آزمون سراسری امسال ثبت‌نام کردند، اظهارکرد: از این تعداد، 867 هزار و 694 نفر در جلسه حاضر بودند که 602 هزار و 567 نفر از حاضران در جلسه و تعداد 22 هزار و 367 نفر از افرادی که در جلسه حاضر نبودند، انتخاب رشته کردند.

وی افزود: یعنی به طور کلی در کنکور سراسری امسال، 624 هزار و 934 نفر انتخاب رشته کردند که نتایج این انتخاب رشته در نیمه دوم شهریورماه اعلام خواهد شد.
انتهای پیام

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نتایج نهایی کنکور 93 هفته دوم شهریور اعلام می‌شود
یعنی به طور کلی در کنکور سراسری امسال، 624 هزار و 934 نفر انتخاب رشته کردند که نتایج این انتخاب رشته در هفته دوم شهریورماه اعلام خواهد شد. َ

جنوب نیوز:مشاورعالی سازمان سنجش با اشاره به پایان مهلت انتخاب رشته کنکوریها، از انتخاب رشته 624 هزار و 934 نفر در کنکور خبر داد و گفت: نتایج نهایی کنکور93 هفته دوم شهریورماه اعلام می‌شود.

حسین توکلی با بیان اینکه یک میلیون و 31 هزار و 322 نفر برای شرکت در این آزمون سراسری امسال ثبت‌نام کردند، اظهارکرد: از این تعداد، 867 هزار و 694 نفر در جلسه حاضر بودند که 602 هزار و 567 نفر از حاضران در جلسه و تعداد 22 هزار و 367 نفر از افرادی که در جلسه حاضر نبودند، انتخاب رشته کردند.

وی افزود: یعنی به طور کلی در کنکور سراسری امسال، 624 هزار و 934 نفر انتخاب رشته کردند که نتایج این انتخاب رشته در هفته دوم شهریورماه اعلام خواهد شد. َ
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

After4Ever
23-08-2014, 15:24
پارسال که خیلی دیر منتشر شد امسال با توجه به زودتر شروع شدن دانشگاه ها فکر کنم زودتر منتشر بشه (3 یا 4 روز)

مُعین
23-08-2014, 16:27
پارسال که خیلی دیر منتشر شد امسال با توجه به زودتر شروع شدن دانشگاه ها فکر کنم زودتر منتشر بشه (3 یا 4 روز)

! سه یا 4 روز منظورتون 3 یا 4 روز دیگه هست ؟
مرسی.

Arashdn
23-08-2014, 16:48
من حدسم رو اینه که هفته دوم شهریور بدن و نزارن کار بره برای نیمه دوم ....

H_O_S_E_I_N
23-08-2014, 19:22
سلام دوستان
نظرتون درباره ی مهندسی برق الکترونیک چیه؟

After4Ever
23-08-2014, 20:33
! سه یا 4 روز منظورتون 3 یا 4 روز دیگه هست ؟
مرسی.

پارسال 20 شهریور اومد امسال به نظرم 3 یا 4 روز زودتر از پارسال بیاد

koroshfe
08-09-2014, 13:42
سلام دوستان
خسته نباشید
من 2 تا سوأل دارم
اول اینکه آیا انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دانشگاه دولتی دیگه ای صورت می گیره ؟ مثلاً با توجه به اینکه معدل خوبی داشته باشه و ...
و دوم اینکه ( با مثال توضیح می دم ) ، من انتخاب اولم دانشگاه روزانه ای ـه که دوست دارم ، انتخاب دومم دانشگاه روزانه ای ـه که دوست ندارم و به یه دلیلی انتخاب شده و انتخاب سومم رشته ای شبانه ـست
طبق گفته های سازمان سنجش ، اگه نمره های دانشجویی به رشته هایی که پایین تر انتخاب کرده بخوره می تونه اون رشته رو ثبت نام کنه ، حالا اگه جوابا بیاد و من انتخاب دومم قبول بشم ( روزانه ای که دوست ندارم ! ) می تونم به جاش شبانه رو انتخاب کنم تا بتونم سال بعد دوباره کنکور بدم ؟! یا اینکه چون روزانه قبول شدم بدون هیچ استثنایی نمی تونم سال بعد کنکور بدم ؟!
در رابطه با تکمیل ظرفیت هم اگه می شه یه مقدار برام توضیح بدید ، یعنی تکمیل ظرفیت اینطوریه که داوطلب تا آذر و دی و بهمن صبر می کنه تا ببینه طبق انتخاب رشته ای که کرده کدوم دانشگاه جا برای پذیرش داره ؟ یعنی امکانش هست چنین چیزی صورت بگیره ؟
با تشکر

Iloveu-ALL
08-09-2014, 14:09
سلام دوستان
خسته نباشید
من 2 تا سوأل دارم
اول اینکه آیا انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دانشگاه دولتی دیگه ای صورت می گیره ؟ مثلاً با توجه به اینکه معدل خوبی داشته باشه و ...
و دوم اینکه ( با مثال توضیح می دم ) ، من انتخاب اولم دانشگاه روزانه ای ـه که دوست دارم ، انتخاب دومم دانشگاه روزانه ای ـه که دوست ندارم و به یه دلیلی انتخاب شده و انتخاب سومم رشته ای شبانه ـست
طبق گفته های سازمان سنجش ، اگه نمره های دانشجویی به رشته هایی که پایین تر انتخاب کرده بخوره می تونه اون رشته رو ثبت نام کنه ، حالا اگه جوابا بیاد و من انتخاب دومم قبول بشم ( روزانه ای که دوست ندارم ! ) می تونم به جاش شبانه رو انتخاب کنم تا بتونم سال بعد دوباره کنکور بدم ؟! یا اینکه چون روزانه قبول شدم بدون هیچ استثنایی نمی تونم سال بعد کنکور بدم ؟!
در رابطه با تکمیل ظرفیت هم اگه می شه یه مقدار برام توضیح بدید ، یعنی تکمیل ظرفیت اینطوریه که داوطلب تا آذر و دی و بهمن صبر می کنه تا ببینه طبق انتخاب رشته ای که کرده کدوم دانشگاه جا برای پذیرش داره ؟ یعنی امکانش هست چنین چیزی صورت بگیره ؟
با تشکر

همون روزانه رو قبول میشی و نمیتونی شبانه بری

After4Ever
08-09-2014, 22:48
بچه ها نتیجه ها اومدا

koroshfe
08-09-2014, 23:13
فيزيك شيراز :دي
واسه تبديلش به فيزيك اصفهان هيچ كاري نمي تونم بكنم ؟ :دي

After4Ever
08-09-2014, 23:20
فيزيك شيراز :دي
واسه تبديلش به فيزيك اصفهان هيچ كاري نمي تونم بكنم ؟ :دي
احتمالا انتقالی بدن
خصوصا روزانه به شبانه

koroshfe
08-09-2014, 23:39
اين انتقالي به صورت مهمان بودنه ؟ يا اينكه كلاً كادر آموزشي مي پذيره ؟!
راستي ، فيزيك اصفهان فكر نكنم شبانه داشته باشه
ممنون

paiinful
09-09-2014, 00:20
وضعیت قبولی انتخاب رشته آزمون سراسری 93
مهندسي صنايع -موسسه غيرانتفاعي رجا-قزوين-غيرانتفاعي
با رتبه 19500
افتخار آفریدم :n19:

After4Ever
09-09-2014, 00:29
اين انتقالي به صورت مهمان بودنه ؟ يا اينكه كلاً كادر آموزشي مي پذيره ؟!
راستي ، فيزيك اصفهان فكر نكنم شبانه داشته باشه
ممنون

15 اردیبهشت بخشنامه اش از وزارت علوم میاد
معدلتون باید خوب باشه!
احتمال زیاد با انتقال دائم موافقت بشه ولی اگر نشد باید درخواست مهمانی بدید
که اونم شبانه حساب میشه حتی اگر شبانه نداشته باشه
ولی در کل احتمالش به نظر من زیاد
دانشگاه شیراز خیلی خوبه فرقی با اصفهان نداره

darkdream2012
09-09-2014, 06:21
سلام
بچه ها من رفتم تو سایت دانشگاهی ک قبول شدم اونجا تو قسمت پذیرش دانشجو(سامانه سما)هرچی کد ملی و شماره داوطلبی رو میزنم ارور میده و میگه اشتباه هست چیکار کنم؟راستی شماره داوطلبی همون شماره ای هست که روی کارت ورود به جلسه بود و براساس اون صندلیمونو پیدا میکردیم بود دیگه نه؟

mehrabooni
09-09-2014, 06:53
مگه سما هم قبول شدن داره گرامی

Sent from my iPhone 5S using tapatalk

darkdream2012
09-09-2014, 08:31
سلام
والا تو سایت دانشگاه علوم پزشکی همدان تو منوی سمت راست نوشته ثبت نام دانشجویان جدیدالورودو.... اون رو که میری یه صفحه میاد که باید کدملی و شماره داوطلبی رو واردش کنی تا وارد محیط ثبت نام بشه اونجا هرچی میزنم میگه نامعتبر است

REZAHOSEYNGANI
09-09-2014, 09:16
سلام
دوستان من دانشگاه ازاد تهران شرق حسابداری قبول شدم,دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد دماوند هم حقوق قبول شدم
کدوم رو برم به نظرتون؟

Gamecock1
09-09-2014, 09:52
من پیام نور قبول شدم. ثبت نامش چجوریه ؟ از کی هست؟ کسی میدونه ؟

mehrabooni
09-09-2014, 11:15
سلام
دوستان من دانشگاه ازاد تهران شرق حسابداری قبول شدم,دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد دماوند هم حقوق قبول شدم
کدوم رو برم به نظرتون؟
ازاد دیگه

REZAHOSEYNGANI
09-09-2014, 11:25
ازاد دیگه

یعنی غیرانتفاعی به درد نمیخوره؟

Alireza SM
09-09-2014, 11:41
سلام
والا تو سایت دانشگاه علوم پزشکی همدان تو منوی سمت راست نوشته ثبت نام دانشجویان جدیدالورودو.... اون رو که میری یه صفحه میاد که باید کدملی و شماره داوطلبی ر:/.. واردش کنی تا وارد محیط ثبت نام بشه اونجا هرچی میزنم میگه نامعتبر است
از روي سايت دانشگاه شماره تلفن اداره كل آموزش يا معاونت آموزش رو پيدا كنين و باهاشون تماس بگيرين

koroshfe
09-09-2014, 19:07
15 اردیبهشت بخشنامه اش از وزارت علوم میاد
معدلتون باید خوب باشه!
احتمال زیاد با انتقال دائم موافقت بشه ولی اگر نشد باید درخواست مهمانی بدید
که اونم شبانه حساب میشه حتی اگر شبانه نداشته باشه
ولی در کل احتمالش به نظر من زیاد
دانشگاه شیراز خیلی خوبه فرقی با اصفهان نداره

زیاد خود دانشگاه واسم مهم نیست
البته این مسئله تو مقطع کارشناسی هم زیاد اهمیت نداره به نظرم !
از هر لحاظی اصفهان رو ترجیح می دم
در این شرایط من تا 15 اردیبهشت باید تو دانشگاه شیراز تحصیل کنم تا ببینم بخشنامه از سوی وزارت علوم به چه شکلی هست ؟ یا اینکه می تونم همین 2 ترم رو هم مهمان شم و تا 15 اردیبهشت به انتقال دائم تبدیلش کنم ؟!
با تشکر :n16:

barcaboy10
09-09-2014, 21:59
اقا واسه ما اینو زده :

8

كليه‌پذيرفته‌شدگان(برادر ن)

مدرك‌ ‌وضعيت ‌نظام ‌وظيفه

با توجه ‌به ‌يكي از بند‌هاي مندرج در صفحه36 دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون (دفترچه شماره يك)

الان من باید چی کار کنم ؟

یه عده میگن برو دانشگاه نامه بگیر ببر پلیس +10 بهت معافیت بده

با توجه به این : که سایت دانشگاه مذکور زده

برنامه زماني ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان

روز و تاريخ ثبت‌ نام

ترتيب حرف اول نام خانوادگي

شنبه 22/6/93

الف – ب – پ – ت – ث –ج – چ

يكشنبه 23/6/93

ح – خ- د –ذ– ر – ز- ژ – س

دو‌شنبه 24/6/93

ش – ص- ض – ط – ظ- ع – غ – ف – ق – ك

سه ‌شنبه 25/6/93

گ – ل – م – ن – و - هـ - ي

فقط یه روز برای ثبت نام وقت دارم ؟ زودتر باید برم از دانشگاه نامه بگیرم ؟

چیکار باید کنم ؟:n27:

مرسی

reznov1
10-09-2014, 01:05
سلام دوستان ....دوتا سوال داشتم
این که می گن اگه دو ترم بالای 17 بیاری می شه عوض کرد ایا شدنی هست ؟چقدر پارتی مهمه توش و اینکه کامپیوتر شیراز سخته دو ترم بالای 17 اوردن ؟
بعدش می شه هم یه ازاد خوند هم سراسری ؟و اینکه ازاد انتقالی داره ایا ؟
یعدش می گم اقا جمع کنیم بریم دمه سازمان سنجش بگیم امسال چی شده این قدر همه چیز بهم ریخته ...چرا سر ما که شد هم کنکور سخت هم الان هم که دیگه معلوم نیست سهمیه برا چی دست کاری شده ....
راستی کسی هست شیراز قبول شده باشه ....؟؟؟؟
ممنونم از همتون

After4Ever
10-09-2014, 01:16
سلام دوستان ....دوتا سوال داشتم
این که می گن اگه دو ترم بالای 17 بیاری می شه عوض کرد ایا شدنی هست ؟چقدر پارتی مهمه توش و اینکه کامپیوتر شیراز سخته دو ترم بالای 17 اوردن ؟
بعدش می شه هم یه ازاد خوند هم سراسری ؟و اینکه ازاد انتقالی داره ایا ؟
یعدش می گم اقا جمع کنیم بریم دمه سازمان سنجش بگیم امسال چی شده این قدر همه چیز بهم ریخته ...چرا سر ما که شد هم کنکور سخت هم الان هم که دیگه معلوم نیست سهمیه برا چی دست کاری شده ....
ممنونم از همتون

پارتی که همیشه مهمه!
شما سوالتون واضح نیست انتقالی از آزاد به سراسری غیره ممکنه از دولتی هم با شرایط خاص به دانشگاه های خاص
نمی شه همزمان در دو رشته تحصیل کرد...
سازمان سنجش رسماً هیچ کارست!!!
سازمان سنجش فقط ظرفیت رشته رو از دانشکده ی مربوطه میگیره و سنجش میکنه با توجه به ضوابط معدل و کنکور
اعتراضات شما بیشتر رو به مجلس و وزارت های علوم بهداشت باشه!

optis2005
10-09-2014, 09:22
دوستان برادر من مترجمی کرج قبول شده
منتها تو مدارک ثبت نام نوشته مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه..اما چون نا اخر شهریور فرجه داشت دفترچه رو نفرستاده
حالا میخوام بدونم بدون برگه اعزام ثبت نام میکنن؟

ArashMiniStar
10-09-2014, 09:36
منتها تو مدارک ثبت نام نوشته مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه..اما چون نا اخر شهریور فرجه داشت دفترچه رو نفرستاده

تا وقتی که اضافه خدمت نخورده مشکلی پیش نمیاد

Sent from my C6903 using Tapatalk

مُعین
10-09-2014, 09:45

باید الان دفترچه پست کنه ... در بد ترین حالت ممکن روز اعزامش میفته 18 مهر ماه . که برگ اعزام رو تحویل دانشگاه میده و دانشگاه هم فرم معافیت تحصیلی صادر میکنه براش ...که میده به معاونت وظیفه شهرتون و معافیت تحصیلی اونجا صادر میشه که میدید به دانشگاه .:n16:

ArashMiniStar
10-09-2014, 10:11
باید الان دفترچه پست کنه ... در بد ترین حالت ممکن روز اعزامش میفته 18 مهر ماه . که برگ اعزام رو تحویل دانشگاه میده و دانشگاه هم فرم معافیت تحصیلی صادر میکنه براش ...که میده به معاونت وظیفه شهرتون و معافیت تحصیلی اونجا صادر میشه که میدید به دانشگاه .:n16:
اگه تا اخر شهریور ثبت نام کنن دانشگاه و معافیت تحصیلی بگیرن چه کاریه چرا اعزام به خدمت؟ اون مال وقتیه که تا تاریخ اتمامش دانشگاه ثبت نام نکنی و برای اضافه خدمت نخوردن میری اعزام میگیری بعد با همون دانشگاه ثبت نام میکنی

مُعین
10-09-2014, 10:41
اگه تا اخر شهریور ثبت نام کنن دانشگاه و معافیت تحصیلی بگیرن چه کاریه چرا اعزام به خدمت؟ اون مال وقتیه که تا تاریخ اتمامش دانشگاه ثبت نام نکنی و برای اضافه خدمت نخوردن میری اعزام میگیری بعد با همون دانشگاه ثبت نام میکنی

عزیز ثبت نام دانشگاه ها معمولا تا اخر شهریور یا اوایل مهر طول میکشه ... با توجه به اینکه سقف زمان معرفی برادر این دوستمون اخر شهریوره یکمی ریسک داره ... به هر حال من که میگم امروز 19 شهریوره ... اگر همین الان دفترچش رو پست کنه در بدترین حالت 18 مهر اعزام میشه که با توجه به ثبت نام در دانشگاه معافیت تحصیلی دریافت میکنه ! قرار نیست اعزام شه ! فقط برگ اعزام رو داره !
در مرحله بعد خدمت آدم رو نمیخورن که حتی اگر با دیپلم برن! مگه خیلی ها نمیرن و باز درس میخونن ؟ مثل خود من! .
به هر حال من به دوستمون پیشنهاد میکنم که درخواستشون رو اینجا مطرح کنن :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و جواب صحیح رو بگیرن . یا با شماره 096480 تماس بگیرن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و با مشاوران به صورت تلفنی صحبت کنن! . از من و شما بهتر میتونن راهنمایی کنن.:n06:

مُعین
10-09-2014, 11:16
اقا واسه ما اینو زده :

الان من باید چی کار کنم ؟

یه عده میگن برو دانشگاه نامه بگیر ببر پلیس +10 بهت معافیت بده

با توجه به این : که سایت دانشگاه مذکور زده

برنامه زماني ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان

روز و تاريخ ثبت‌ نام

ترتيب حرف اول نام خانوادگي

شنبه 22/6/93

الف – ب – پ – ت – ث –ج – چ

يكشنبه 23/6/93

ح – خ- د –ذ– ر – ز- ژ – س

دو‌شنبه 24/6/93

ش – ص- ض – ط – ظ- ع – غ – ف – ق – ك

سه ‌شنبه 25/6/93

گ – ل – م – ن – و - هـ - ي

فقط یه روز برای ثبت نام وقت دارم ؟ زودتر باید برم از دانشگاه نامه بگیرم ؟

چیکار باید کنم ؟:n27:

مرسی

تماس با سامانه گویای نظام وظیفه 096480 و درخواست راهنمایی کامل .
یا اینکه درخواست اعزام بدید اصلا هم نترسید ... چون خیلی بخواید زود اعزام شید 18 مهرماه هست که شما برگ اعزام رو تحویل دانشگاه میدید و براتون فرم معافیت تحصیلی رو تکمیل میکنه و شما میدی معاونت وظیفه عمومی و برگ معافیت تحصیلی رو میدی تحویل دانشگاه .
چی قبول شدی ؟

paiinful
10-09-2014, 11:48
دوستان به نظرتون غیر انتفاعی قزوین بهتره یا آزاد تهران؟
جفتشم مهندسی صتایع.
شهریه هاشون چقدره؟!

4net
10-09-2014, 14:14
دوستان مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد بهتره یا مدریت جهانگردی سراسری ؟
میشه هر دوتارو همزمان خوند؟

After4Ever
10-09-2014, 14:43
دوستان مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد بهتره یا مدریت جهانگردی سراسری ؟
میشه هر دوتارو همزمان خوند؟
به نظرم مدیریت گرایش های دیگه اش بهتره!! خصوصا بازرگانی و MBA
به هیچ وجه نمی شه در دو رشته به این نحو تحصیل کرد

Haj_Amoo
10-09-2014, 14:57
دوستان کسی که هم روزانه و هم آزاد پذیرفته شده و میره آزاد، می تونه در صورت پذیرفته شدن در رشته های دیگه ای که توی کارنامه نهایی ذکر میشه، برای گرفتن انتقالی به اون رشته ها اقدام کنه؟

After4Ever
10-09-2014, 16:22
دوستان کسی که هم روزانه و هم آزاد پذیرفته شده و میره آزاد، می تونه در صورت پذیرفته شدن در رشته های دیگه ای که توی کارنامه نهایی ذکر میشه، برای گرفتن انتقالی به اون رشته ها اقدام کنه؟

26 کارنامه نهایی میاد
فرد می تونه اون موقع به اولیت هایی پایین ترش تغییر رشته بده

Haj_Amoo
10-09-2014, 20:04
26 کارنامه نهایی میاد
فرد می تونه اون موقع به اولیت هایی پایین ترش تغییر رشته بده
خب اگه آزاد باشه هم می تونه یا باید توی دانشگاهی که قبول شده باشه تا بتونه درخواست انتقالی بده؟

Kasra 91
10-09-2014, 20:49
جوابه ارشد آزاد کی میاد ؟

stealer
10-09-2014, 21:23
این ازاد مارو مسخره کرده؟
ارشد رو هم دادن هنوز کارشناسی هارو نزدن:n03:

mohandes e ekhraji
10-09-2014, 21:48
سلام سلام سلام خوبید؟چه خبرا؟کیفتون کوکه یا نه؟

آقا یه سوال فنی!

بر اثر سهل انگاری و شل گرفتن آموزش دانشگاه قبلم احتمالا پروندم آماده نباشه که برای ثبت نام تا 25 ببرم دانشگاه برای ثبت نام در رشته جدیدم

حالا میخواستم از شما بپرسم دانشگاه سراسری روزانه قبول میکنه اگر یه هفته بعد ثبت نام برم ثبت نام کنم؟
دانشگاه آزاد چطور؟قبول میکنه بعد از موعد مقرر ثبت نام ثبت نامم کنه؟

امکان این هست آیا که من بتونم از ترم مهر برم دانشگاه جدید؟

Hamed-M1
10-09-2014, 23:05
برای رشته های پزشکی آزاد چه زمانی نتایج رو اعلام میکنه؟

paiinful
11-09-2014, 12:04
هفته پیش گفتن 20 ام یعنی امروز نتایج میاد ولی هنوز نیومده

Joaquin
11-09-2014, 12:52
تو سایت سنجش نوشته تخفیف 50 درصدی برای فرزندان کارمندان دولت برای دوره های شبانه وجود داره. از طرفی توی سایت دانشگاه چیزی در موردش ننوشته. کسی چیزی میدونه؟

After4Ever
11-09-2014, 14:02
تو سایت سنجش نوشته تخفیف 50 درصدی برای فرزندان کارمندان دولت برای دوره های شبانه وجود داره. از طرفی توی سایت دانشگاه چیزی در موردش ننوشته. کسی چیزی میدونه؟
از معاون دانشجویی دانشکده بپرسید

paiinful
11-09-2014, 14:54
نتیجه دانشگاه آزاد اومد!
من انتخاب اولم مهندسی صنایع تهران قبول شدم :n26:

stealer
11-09-2014, 15:03
خوب به سلامتی منم انتخاب اولم عمران نجف اباد قبول شدم:دی

paiinful
11-09-2014, 15:29
انگار هرکس هرچی زده قبول شده
دوستم با رتبه20 هزار منطقه یک و 61هزار کشوری مهندسی عمران تهران جنوب قبول شده!

REZAHOSEYNGANI
11-09-2014, 18:40
من ازاد تهران غرب حسابداری قبول شدم

JoWkErsSs
12-09-2014, 00:20
دوستان یک سوال، امکان ثبت نام تو یکی از دانشگاه های آزاد تهران جدا از انتخاب رشته وجود داره یا نه؟

MohammadFatehi
13-09-2014, 16:28
سلام . منظور از طرح هدی تو دانشگاه صنعتی اصفهان چیه؟ کسی میدونه؟