PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : >>> چگونه صبح زود از خواب بیدار شویم ؟! <<<

ali_agha1981
06-05-2014, 13:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
فکر کنم یکی از بزرگترین چالش های جامعه بشریت :n02: صبح زود از خواب بیدار شدن باشه..

توی این تاپیک میخوایم تجربه ها و تفکرات و دیدگاه های دوستان رو درباره اینکه چطوره صبح زود بلند بشیم تا کام روا باشیم :n09:با هم به اشتراک بذاریم

خیلی ها دانشجو هستن یا شاغل یا مثل من در آستانه اعزام به خدمت...:n30:
همه هم هر روز درگیر این هستیم که چطوری صبح بیدار بشیم که کسل نباشیم و به کارهامون برسیم...

من تا قبلش شاغل بودم ولی الان به خاطر دوره اعزام به خدمت بیکارم...
به شخصه وقتی صبح دیر از خواب بلند میشم مثلا ساعت 11... از خودم بدم میاد...نمیدونم چرا...:n13: اصلا عصبی هستم ..احساس میکنم همه صبح بیدار شدن رفتن پی کار و زندگی شون و من گرفتم خوابیدم..انگار از همه چی عقب افتادم ...

برعکس وقتی صبح زود از خواب بلند میشم با اینکه خیلی سخته ولی خیلی سرحال هستم و به همه کارهام هم میرسم..
اصلا یه آرامشی عجیبی داره این صبح زود بیدار شدن..با اینکه خیلی سخته...

البته هر کسی یه تعریفی از صبح زود بیدار شدن داره منظور من از صبح زود ، 5 صبح نیست...
برای من یه صبح زود نرمال بین 7 تا حداکثر 8:30 هست...
که البته برای خیلی ها خیلی هم دیر هست ولی برای کسی که نه دانشجو هست نه شاغل و... مناسبه..
یه قانون کلیشه ای هست که میگن میخوای صبح زود بیدار بشی پس باید شب زود بخوابی...:n15:که اصلا به نظرم ارتباط مستقیم نداره و حداقل

من خودم اصلا نمیتونم شب زود بخوابم..چون خوابم نمیبره...و البته خیلی هم دیر نمیخوابم (ساعت 1:30 شب:n02:)

نظرتون چیه ؟ کیا دوست دارن صبح زود بیدار بشن ولی نمیونن ؟ و کیا اهل خوابن..؟
کیا یه ساعتی زودتر اصلا نمیتونن بیدار بشن و کیا اتوماتیک وار صبح زود بیدار میشن....؟
چه کسایی مثل من فکر میکنن و چه کسایی مخالفن...

خودتون چه روش هایی برای اینکه صبح زود بیدار بشین دارین ؟

منتظر نظراتون هستم و خودم سعی میکنم پست بذارم و با هم گفتگو کنیم...
پست های مفید هم سعی میکنم به پست اول تاپیک اضافه کنم...

Meysam Raz
06-05-2014, 15:08
یه قانون کلیشه ای هست که میگن میخوای صبح زود بیدار بشی پس باید شب زود بخوابی...
این برای وقتیه که قبلش خوابت تنظیم باشه چون کسی که عادت کرده شب بعد از 1 بخوابه عمرا نتونه ساعت 8 شب بخوابه
من یک سال این مشکل داشتم و کلا سه تا راه داری :
اول شیوه سوسولی: زود بخوابی حالا شده با قرص و ... و یک محیط آروم
دوم شیوه سربازی : یک کار مهم برای صبح داشته باشی تا مجبور بشی زود از خواب پاشی ( حالا میتونه قرار کاری باشه یا ورزشی یا هرچی )
سوم شیوه شیرازی : دیرتر بخوابی :n02: شاید باورت نشه اما اینم راهیه ، شما 1 میخوابی؟ سعی کن بیدار بمونی تا 5 یا 6 صبح از اون طرف هرچقدر تونستی بخواب هرچی بیشتر بهتر
روز بعد سعی کن تا ظهر بیدار بمونی و از اون طرف دوباره بخواب تا هر وقت که تونستی
روز بعدش تا 6 بعد از ظهر بیدار بمون
روز بعدش تا 8 یا 9
با این پروسه حتی میتونی 5 صبحم بیدار شی اما وقتی دوباره کاری نداشته باشی و قراری یا ... نداشته باشی دوباره میخوابی و میشه همون ساعت 11 پس بهترین راه حل همون دومیه
( من خودم این شیوه سوم رو توی دو روز انجام میدم یعنی یک روز تا ظهر بیدارم و یک روز ساعت 8 شب میخوابم )
اینکه تا ساعت 11 میخوابی برای هر بیکاری طبیعیه :n02: همه همینطورین
در آخر همه چیز خواب عادته ، شما هرطوری عادت کنی همونطوری میخوابی و هر چقدر تایم این عادت بلند تر باشه تاثیرش دیرتر میره ( اینو اونایی که از خدمت میان میدونن )

[Mohsen]
06-05-2014, 15:43
تایید میشه، من هم وقتی صبح از بیدار میشم اصلا یک حس فوق العاده ای دارم و هم برای بقیه روز خیلی پر انرژی هستم ولی وقتی تا ظهر میخوابم از خودم بدم میاد و زندگیم میشه تکرار کردن بی معنی روزها! یادش بخیر یادمه یک زمانی صبح ساعت 5 بلند میشم میرفتم ورزش میکردم :) واقعا فوق العاده بود وقتی اون ساعت بلند میشدم میدیدم همه خوابن و من برای ورزش میرفتم، کلا یک حس بی نظیری داشت!

به نظرم راهکارش اینه که برای خودتون یک برنامه ریزی ای بکنید و خودتون رو ملزم به رعایت اون برنامه کنید. یعنی ساعت خوابیدن و بیدار شدنتون کاملا از قبل تعیین شده باشه به طوریکه وقتی امروز از خواب بیدار میشید بدونید که شب چه ساعتی میخواهید بخوابید و همچنین اینکه صبح ها حتما برای خودتون یک فعالیتی در نظر بگیرید حالا هر چیزی میتونه باشیه مثلا ورزش کردن، کتاب خوندن، به بیرون رفتن و ...

یک نکته دیگه هم هست که 5-4 ساعت قبل از خوابیدن از خوردن محرک هایی مثل قهوه خودداری کنید.

soroosh_cz
06-05-2014, 19:05
بهترین روش:
جای راحت نخواب. :n02:
مثلا روی تخت نرم نخواب. توی هوای خنک نخواب(این بیشتر برای مناطق جنوبی خوبه که شبها هم هوا خیلی گرم میشه با روشن نکردن کولر راحت از خواب بیدار میشی).

البته به میزان خواب مورد نیاز هم بستگی داره برای اون قانون کلیشه ای، یعنی اگر کسی کلا کم خواب باشه، یه مقدار که خوابید بیدار میشه. یکی هم مثل من، ساعت 12 شب بخوابه، 12 روز بعدش بیدار میشه :n09:

ali_agha1981
07-05-2014, 11:19
کیا صبح ها اینجوری از خواب بیدار میشن ؟؟ :n09:
اینم روشیه....ولی من چند بار امتحان کردم ترجیح دادم یک آلارم بیشتر نذارم...
چون شنیدن چند بار پیایی زنگ آلارم اول صبح با روان آدم بازی میکنه..:n17:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-05-2014, 11:26
سلام .
مرکز فرماندهی کلِ بدن انسان مغز هست . تنبلیهای بدن از تنبلیِ مغز شروع میشه ( برنامه های بد - سافت ویرهای بد - عادتهای بد ) .
همون کسی که حال نداره صبح زود حتی چشمهاش رو هم باز کنه , اگر یک سوسک یا موش یا عقرب بیاد روی صورتش یکدفعه مثل فشنگ میپره بالا و بلند میشه فرار میکنه .
این همه انرژی کجا بود ؟ پس چرا قبلش حتی حال نداشت چشمش رو هم باز کنه ؟!!!

با یک پیام از مغز همه ی عضلات به سرعت فعال شد با تمام قدرت !!!.
پس کسی که حال نداره صبح زود بلند بشه علتش فقط و فقط تنبل شدن مغزش هست که دستور بلندشدن صادر نمیکنه .
کسی که بر مغزش مسلط بشه دیگه از تنبلی رها میشه .
تسلط بر برنامه های مغز همان اراده هست
با مرکز تنبلی در مغزتون مبارزه و مخالفت کنین و بهش اعلان جنگ بدین وگرنه پشتتون رو به خاک میاره و دخلتون رو میاره حتی اگر ثروتمندترین و پرزورترین و مشهورترین آدم دنیا باشین .

Mr_100_dolari
08-05-2014, 00:25
سلام

بیشترش مربوط میشه به نحوه زندگی کردن روزمرتون و اینکه برنامه و یا کارهایی که باید در طول روز انجام بدین اصلا روال مشخصی داره یا نه و بیشتر این مسائل مربوط میشه به بی نظمی که شاید برای

خیلی ها کلمه نا آشنایی باشه نه فقط در مورد خواب بلکه در مورد کل زندگی که مطمئنا ضربه جبران ناپذیری به آدم میزنه که بازم این مسئله ممکنه برای خیلی ها اصلا مسئله مهمی نباشه .

وقتی کسی برنامه خاصی رو تحت شرایط اجبار دنبال نکنه و تابم روزش در اختیار خودش باشه که چه کاری رو انجام بده یا نه هر چقدرم که سعی کنه تحت برنامه ریزی که برای خودش کرده عمل کنه

(تازه اگر برنامه ای وجود داشته باشه ) باز هم حتی به صورت ناخواسته ممکنه با کوچکترین اتفاقی از حالت از پیش تعیین شده خارج بشه و به مرور زمان هم براش تبدیل به یک عادت عادی بشه مثل

صیح زود از خواب پا شدن حالا اگر شما مجبور باشی هر روز سر ساعت مشخصی جایی حاضر باشی حتی اگر 5 صبحم باشه از خواب بیدار میشی و کم کم عادت میکنی و اینکه اگر این صبح از خواب بیدار شدن

با هدف مشخص تر و انگیزه بالاتر برای رسیدن به هدف های شخص باشه نه از روی اجبار به مراتب راحت تر انجام میگیره همراه با لذت بیشتر و ...

در مورد شب زود خوابیدن هم شما مطمئن باش که اگر مجبور باشی صبح مثلا ساعت 8 از خواب بیدار باشی و تا ساعت 11 شب به هیچ عنوان نتونی حتی 1 دقیقه بخوابی مطمئن باش شب نا خواسته بیهوش

میشی و اگر تا 21 روز ادامه داشته باشه این روند راحت برات تبدیل به عادت میشه .

موفق باشی .

shvalaie
08-05-2014, 12:02
سلام
آي گفتي، يكي از بزرگترين معضلات و مشكلاتي كه من از اول دبستان كه مجبور بوديم صبح زود بيدار بشيم تا حالا دارم باهاش دست و پنجه نرم مي‌كنم همين صبح زود بيدار شدنه

مدتيه كه شبها خوابم نمي‌بره، تو تخت دراز مي‌كشم اما تا چهار و پنج بيدارم، از اون طرف هم ساعت هفت تا هشت بيدار ميشم كه برم سر كار، و هميشه هم دير مي‌رسم :-(

صبحها هم كه وقتي ساعتها زنگ مي‌زنن، يكي يكي خاموششون مي‌كنم بدون اينكه حتي بيدار شم،
بعضي اوقات بيدار مي‌شم و اولين ساعت رو خاموش مي‌كنم، اما مثلا صداي زنگهاي بعدي رو اصلا نمي‌شنوم و حسابي خواب مي‌مونم :n30:

من ساعت بالاي تختم رو ميزون مي‌كنم، تلفن خونه رو هم ميزارم زنگ بزنه و بالاي سرم مي‌زارم، موبايلم رو هم يك ربع به يك ربع تنظيم مي‌كنم كه زنگ بزنه، تازه بعضي از روزها تا دو بعدازظهر نمي‌تونم از جام بلند شم.
:n03:
و بله.... من هم حالم خيلي بد ميشه وقتي خيلي ميخوابم

چند ماهي است كه بابت همين خوابهاي زياد، ميرم دكتر، دكتر روان‌شناس، يه قرصي بهم داده بود اما زياد تاثيري نداشت اما حالا قرص ديگه‌اي اضافه كرده، اين خيلي خوبه
بيشتر شبها ساعت دوازده كه ميرم بخوابم، نهايتا تا ساعت يك يا يك و نيم خوابم مي‌بره
اما مهمتر از اون اينه كه صبح وقتي بيدار مي‌شم بلافاصله خوابم نمي‌گيره و كمتر از نيم ساعت طول ميكشه كه سرحال بشم و بيدار شم

اولش فكر ميكردم كه اين قرصها بي‌تاثيرن، اما وقتي براي عيد نوروز برنامه قرص خوردنم بهم ريخت و قطع شد، دوباره برگشتم سر جاي اولم و باورم شد كه اين قرص موثره....
خوبيش اينه كه قرص خواب‌آور نيست و فقط خواب رو تنظيم ميكنه
حالا شما بيكاري، من و بگو كه هم ميرم سر كار --- دو جا كار مي‌كنم و هم ميرم دانشگاه :n26:

بعضيها ميگن از اين چاي‌هاي گياهي مثل گل گاوزبان و ... اينها خيلي براي راحت خوابيدن موثره

من فقط يك بار امتحان كردم و بد نبود

ملا نصرالدین
11-05-2014, 12:10
انگیزه هم توی بیدار شدن صبح خیلی مهمه

فرض کنید جام جهانی توی ایران برگزار بشه و به شما بلیط رایگان بدن و بازی ساعت 6 صبح باشه شما نه تنها از 5 بیدار میشید بلکه حتی ممکنه شب اصلا خوابتون هم نبره(از ذوق)

حالا به شما بگن فردا باید بری سر کار و ساعت کاری هم از 10 شروع میشه و از کارتون و همکاراتون اصلا خوشتون نمیاد ...با 100 تا ساعت به زور ساعت 9:55 بیدار میشید تازه کلی هم ناراحت میشید که چرا باید بیدار بشید

Atghia
11-05-2014, 12:37
دقیق بیاد ندارم اما فاکتوری به نام ساعت بیولوژیک بدن داریم که اگر اشتباه نکنم با همکاری هیپوتالاموس باعث میشه که فرضا اگر برای مدتی مثلا یک هفته یا کمی بیشتر شما ساعت خاصی صبح بیدار بشی((حالا به زور زنگ ساعت یا کمک دیگران...))

بعد از گذشت این مدت، بدون اینکه نیازی باشه شما ساعتی برای زنگ خوردن تنظیم کنی خود به خود حدود همون ساعت از خواب بیدار میشی!
البته این زمانی صادقه که اون نظم رو در بازه زمانی که گفتم مثلا یک هفته، حفظ کنی ! نه اینکه یبار 10 پاشی یبار 6 و...

در واقع شما به بدنتون نظم در بیداری رو القا میکنی
همینه که میگن طرف عادت داره سحر خیزه!

szh_1367
11-05-2014, 20:23
خوابــــــــــــ :n02:

هر ساعتی از شب بخوابم حدود ساعت 5 تا 6:30 صبح بیدار میشم یادم نمیاد روزی باشه که تو این ساعت بیدار نشده باشم

روزهایی که کار دارم بیدار میشم و میرم دنبال کارام - اما اگر کار نداشته باشم بازم میخوابم دیگه نهایتا 11 - بیشتر از اون بدنم جواب نمیده :n02:

خیلی کم پیش میاد بعدظهر بخوابم و شب زودتر از ساعت 1 خوابم بیاد

چند وقت سعی کردم زود بخوایم که باعث شد دو قانون کشف کنم

از ساعت 8 شب تا حدود ساعت 4 صبح وارد تخت خواب میشوید یک نیرویی شما رو از تخت خواب جدا میکنه (ناخوداگاه پرت میشوید بیرون) من اسمش رو گذاشتم قانون گریز از رختخواب :n02:

اما همین که ساعت نزدیک 5 میشه چرخش کائنات ، زمین و زمان تغییر میکنه و شما چنان محکم به رختخواب میچسبید که باورش سخته - قانون جاذبه رختخواب :n09:

یکی از دلایلی که من زود از خواب بیدارم میشم گرسنگی هست !!

اره گرسنگی :n02: ساعت 5 تا 6:30 گرسنگی به حدی فشار میاره که باعث میشه از خواب بیدار بشوم کلا برام شده عادت

یک نکته دیگه اینکه من میبینم خیلی ها شب زیر نور استراحت میکنند

من نمیتونستم زیر نور چراغ استراحت کنم رفتم سرچ کردم و یک مقاله پیدا کردم توی مقاله نوشته بود پوست شما در روز زیر نور شروع به فعالیت میکند ( ویتامین d و . . ) اما وقتی شب میشه موقع اینکه استراحت بکنه با وجود روشن بودن اتاق این اتفاق رخ نمیده و باعث میشه وقتی صبح بیدار میشه احساس خستگی بهش دست بده

یکبار امتحان کنید - محیط استراحت رو تا حد امکان تاریک کنید

alanol
11-05-2014, 20:34
مهمترین عمل برای صبح زود بیدارشدن اینه که شب زود بخوابی
من شنیدم هر ساعت خواب قبل از نصف شب دوبرابر هرساعت خواب بعد از نصف شب برای بدن مفیده البته این کار به یک شب و دو شب خوابیدن زود اثر نمیذاره باید یک مدتی انسان زود بخوابه تا سیستم بدن عادت کنه...
عمل بعد اینه که قبل از خواب یک خوارکی شیرین مثل عسل نبات و یا شکلات خورده بشه مخصوصا برای افرادی که طبع سرد دارند

ali_agha1981
14-05-2014, 06:33
سلام

امروز یهو صبح زود بیدار شدم..:15:

خواستم بگم یه اپلیکیشن برای موبایل های اندروید و IOS اومده که شما این برنامه رو شب کوک میکنی برای یه ساعتی از صبح ..
بعدش گوشی رو زیر بالش میذاری یا به مچ دستت میبندی یا....

این نرم افزار حرکات و خواب شما رو تحلیل میکنه و سبک و سنگین بودن خواب شما رو ارزیابی میکنه و شما در سبک ترین حالت خواب در حول و حوش زنگ کوک ، بیدارت میکنه...

اسمش هم هست SLEEP DIARY Pro

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من هنوز تست نکردم حالا اینکه فان هست یا واقعی باید تستش کنم...شما هم خواستید دانلودش کنید... و تست کنید..

a6543210
26-05-2014, 23:21
می خوای زود بیدار شی صبها این کارو کن
یه آهنگ اعصاب خرد کن بزار رو آلارم گوشیت!گوشی رو چند متر دورتر از خودت بزار رو زنگ! :n02:

Iloveu-ALL
31-05-2014, 12:22
اگه فقط دو سه روز زود مثلا 8 یا 9 بیدار بشی (حتی اگه شب قبلش دیر خوابیده باشی مثلا 4-5) و بعدظهر نخوابی ... شب خوابت میگیره و باید زود مثلا 10 یا 11 بخوابی، خوابت تنظیم میشه البته به شرط اینکه هر شب همون 11 (یا زودتر) بخوابی!
به نظرم انگیزه مهم ترین عامله! برا من که اینطور بوده

ملا نصرالدین
01-06-2014, 07:40
می خوای زود بیدار شی صبها این کارو کن
یه آهنگ اعصاب خرد کن بزار رو آلارم گوشیت!گوشی رو چند متر دورتر از خودت بزار رو زنگ! :n02:

این کار خیلی خوب جواب میده فقط به شرطی که مثل من نشید
من یه مدت این کار رو انجام دادم بعد از اون هرکجا صدای اون اهنگ رو میشنیدم یک دفعه استرس میگرفتم...
الان بعد از چند سال هنوز اون استرس رو دارم
ولی یه خوبی که داشت الان هر اهنگی که روی الارم گوشیم بذارم از ترسمقبل از اینکه صداش در بیاد بیدار میشم

ali_agha1981
01-06-2014, 11:28
این کار خیلی خوب جواب میده فقط به شرطی که مثل من نشید
من یه مدت این کار رو انجام دادم بعد از اون هرکجا صدای اون اهنگ رو میشنیدم یک دفعه استرس میگرفتم...
الان بعد از چند سال هنوز اون استرس رو دارم
ولی یه خوبی که داشت الان هر اهنگی که روی الارم گوشیم بذارم از ترسمقبل از اینکه صداش در بیاد بیدار میشم

این کار اصلا هم خوب جواب نمیده..
چون اگه یه آهنگ مورد علاقت رو بذاری (با این استدلال که انرژیک هست و خوشم میاد و شاید صبح شنگول بیدار شم ) باید بگم از اون آهنگ متنفر میشی..!

اگه آهنگی که ازش بدت میاد بذاری که اولا اساسا کار اشتباهی هست..ولی خوب باید اینقدر خاص خاص باشه که هیچ جایی بجز زنگ گوشیت و صبح زود اونو نشنوی...
چون اگه جایی بشنووی که استرس که چه عرض کنم..یه حس غریب و تلخی بهت دست میده تا اصلا قابل توصیف نیست...

پیشنهاد من همین زنگهای معمولی و ساده ای هست که تو اکثر گوشی ها هم وجود داره...

turtleback
03-06-2014, 00:12
سلام .
مرکز فرماندهی کلِ بدن انسان مغز هست . تنبلیهای بدن از تنبلیِ مغز شروع میشه ( برنامه های بد - سافت ویرهای بد - عادتهای بد ) .
همون کسی که حال نداره صبح زود حتی چشمهاش رو هم باز کنه , اگر یک سوسک یا موش یا عقرب بیاد روی صورتش یکدفعه مثل فشنگ میپره بالا و بلند میشه فرار میکنه .
این همه انرژی کجا بود ؟ پس چرا قبلش حتی حال نداشت چشمش رو هم باز کنه ؟!!!

با یک پیام از مغز همه ی عضلات به سرعت فعال شد با تمام قدرت !!!.
پس کسی که حال نداره صبح زود بلند بشه علتش فقط و فقط تنبل شدن مغزش هست که دستور بلندشدن صادر نمیکنه .
کسی که بر مغزش مسلط بشه دیگه از تنبلی رها میشه .
تسلط بر برنامه های مغز همان اراده هست
با مرکز تنبلی در مغزتون مبارزه و مخالفت کنین و بهش اعلان جنگ بدین وگرنه پشتتون رو به خاک میاره و دخلتون رو میاره حتی اگر ثروتمندترین و پرزورترین و مشهورترین آدم دنیا باشین .

واقعا مفید بود خیلی وقتها واقعا نمیدونیم ضربه هایی که توی زندگی می خوریم از کجا میاد که درصد زیادیش از تنبلی هست ( از ماست که بر ماست )

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

sarinaj
03-06-2014, 11:41
سلام دوستان
من واقعا خیلی دیر از خواب بیدار میشم ساعت 10شب هم بخوابم 10 و11 روز بعد بیدارمیشم گاهی اوقات هم بعد اظهر ها هم خوابم میاد
حالا تو فرجه امتحانات هستم وباید زود پاشم من فقط یک روز تونستم زود پاشم از خواب واون روز تا ساعت 12:30 شب خوابم نبرد وروز بعدش که پاشدم ساعن 10 بود (دوباره روز از نو و روزی از نو) آلارم گوشی ام رو هم تیک میزنم ولی نمی تونم از خواب پاشم صدامم کنن بیدار نمیشم حالا موندم بقیه روزها روچیکار کنم :n03:

smahdis
03-06-2014, 21:49
ذهن ها ضعیف شدن.

من امروز ساعت 8 بیدار شدم که به نظر خودم خیلی هم دیر بوده. یه یک ساعتی درس خوندم اینقدر خوابم میومد که دوباره 3 ساعت خوابیدم. بعد بیدار شدم نماز خوندم بعد دوباره به قدری خوابم میومد که خوابیدم (ولی این دفعه غلبه کردم و از خواب زدم بیرون). الان هم که ساعت 11 هست, به شدت خوابم میاد.

نمیدونم این همه خواب از کجا داره میاد. چرا اینطوری شدم من.

Iloveu-ALL
03-06-2014, 21:56
ذهن ها ضعیف شدن.

من امروز ساعت 8 بیدار شدم که به نظر خودم خیلی هم دیر بوده. یه یک ساعتی درس خوندم اینقدر خوابم میومد که دوباره 3 ساعت خوابیدم. بعد بیدار شدم نماز خوندم بعد دوباره به قدری خوابم میومد که خوابیدم (ولی این دفعه غلبه کردم و از خواب زدم بیرون). الان هم که ساعت 11 هست, به شدت خوابم میاد.

نمیدونم این همه خواب از کجا داره میاد. چرا اینطوری شدم من.

صبحونه میخوری؟ اگه نمیخوری بخور خیلی تاثیر داره! البته نه هر صبحونه ای!!
چایی با عسل یا کشمش بخور این باعث میشه خوابت بپره... با خرما هم میتونه البته چاییش پررنگ نباشه. کم رنگ باشه بهتره... شکر و شیرینی سر صبح نخور باعث گشنگی و همینطور خستگی در طول روز میشه.
تخم مرغ بخور بهت انرژی میده...
پنیر نخور اگه میخوای پنیر یا بقیه لبنیات رو بخوری بذار واسه شب بهتره.

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-06-2014, 01:30
ذهن ها ضعیف شدن.من امروز ساعت 8 بیدار شدم که به نظر خودم خیلی هم دیر بوده. یه یک ساعتی درس خوندم اینقدر خوابم میومد که دوباره 3 ساعت خوابیدم. بعد بیدار شدم نماز خوندم بعد دوباره به قدری خوابم میومد که خوابیدم (ولی این دفعه غلبه کردم و از خواب زدم بیرون). الان هم که ساعت 11 هست, به شدت خوابم میاد. نمیدونم این همه خواب از کجا داره میاد. چرا اینطوری شدم من.سلام . کمبود ویتامین D و آهن باعث بیحالی و خواب آلودگی میشه . بهتره یه چِک آپ انجام بدین .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%3B%26%231583%3B+%26%231608%3B%26%231740%3B%26%23 1578%3B%26%231575%3B%26%231605%3B%26%231740%3B%26% 231606%3B+D+%26%231576%3B%26%231575%3B%26%231593%3 B%26%231579%3B+%26%231582%3B%26%231608%3B%26%23157 5%3B%26%231576%3B+%26%231570%3B%26%231604%3B%26%23 1608%3B%26%231583%3B%26%231711%3B%26%231740%3B&btnG=Search[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%3B%26%231583%3B+%26%231570%3B%26%231607%3B%26%23 1606%3B+%26%231576%3B%26%231575%3B%26%231593%3B%26 %231579%3B+%26%231582%3B%26%231608%3B%26%231575%3B %26%231576%3B+%26%231570%3B%26%231604%3B%26%231608 %3B%26%231583%3B%26%231711%3B%26%231740%3B&btnG=Search

s_paliz
04-06-2014, 13:38
کلا اونایی که ورزش نمیکنن همیشه کسل هستن

ورزش، شام سبک، خواب ساعت ۱۱

torabi
05-06-2014, 22:41
خوب معلوم شب زود بخوابید تا صبح بتونی بیدارشی:n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-07-2014, 18:50
سلام دوستان .
اگر بلند شدن از رختخواب براتون مشکله این کار رو انجام بدین و نتیجه ی اون رو ببینین :
وقتی که از حالت خواب خارج میشین , هشیار میشین یعنی گوشهاتون میشنوه . این اولین مرحله ی بیدار شدن هست .
اگر دقت کنین متوجه میشین که نفس کشیدنتون در این مرحله بسیار کند و سطحی هست .
شروع کنین به عمیق تر نفس کشیدن .
منظورم نفس عمیقِ ورزشی نیست که موقع ورزش انجام میدین .
فقط 2 برابر هوا وارد ریه هاتون کنین تا میزان اکسیژن در خونتون بالا بره .
ظرفِ 30 ثانیه تا یکی دو دقیقه قدرتتون چند برابر میشه و راحت چشماتون رو باز میکنین و تکون میخورین و با نشاط از رختخواب میاین بیرون .

توضیح بیشتر برای علاقمندان :

یکی از علتهای بیحال بودن موقع بیدار شدن , کمبود اکسیژن در خون و در نتیجه مغز و عضلات هست .
علت کم شدن اکسیژن در خواب اینهاست :
پائین اومدنِ ضربان قلب در خواب
ضعیف شدنِ تنفس ( هواگیریِ بسیار کم شُشها یا همون دمِ و بازدمِ ضعیف )
کمبود آهن در بدنِ عده ای از مردم که باعث ضعیف شدن گلبولهای قرمز در جذب اکسیژن میشه ( کم خونی ) .
آلودگی هوا
بسته بودن درب و پنجره ی اتاق خواب که باعث کم شدن اکسیژن در هوا میشه
وجود بخاری گازی یا نفتی که اکسیژن زیادی میسوزونه
درست نبودن دودکش بخاری که باعث نشتِ مقداری گاز خطرناک و کشنده ی CO ( منو اکسید کربن ) در اتاق خواب میشه و مقداری از اون جذبِ گلبولهای قرمز میشه چون قدرت جذب شدنش به گلبولها بسیار بیشتر از اکسیژن هست .
چند تا یا همگیِ این موارد دست به دست هم میده و باعث کاهش شدید اکسیژن در خون و بیحالیِ بدن میشه .

وقتی در حالتِ نیمه بیدار شروع میکنید به تنفسی دو برابر حالتِ خواب , باعث میشین اکسیژنِ خونتون افزایش پیدا کنه .
ظرفِ 30 ثانیه تا یک دقیقه دلتون میخواد چشماتون رو باز کنین .
اگر مغزتون مقاومت کرد و دوست نداره نفس عمیق بکشین , باهاش مخالفت کنین و به نفس نسبتاً عمیق ادامه بدین تا موقعی که از رختخواب بیاین بیرون .

===-============================
کلاً نفس نسبتاً عمیق کشیدن در هر حالتی خوبه ( نشسته - پیاده روی - درازکش - دویدن - دوچرخه سواری - رانندگی - درس خواندن - نت گردی - استحمام و غیره ) به شرطی که هوا نسبتاً پاک باشه از دود و غبار غلیظ

Atghia
19-08-2014, 12:18
۱– علت بیدار شدن در صبح زود را بدانید

برای انجام هر کاری از جمله سر یک ساعت مشخصی بیدار شدن از خواب، باید دلیل مشخصی وجود داشته باشد؛ مثلا آیا می خواهید با خانواده خود صبحانه بخورید؟ یا می خواهید کمی ورزش کنید؟ یا اینکه می خواهید خود را برای یک روز خوب آماده کنید و یا از استرس ناشی از دیر رسیدن به محل کار خسته شده اید. بعد از اینکه دلیل بیدار شدنتان در صبح زود معلوم شد، راجع به آن با خانواده خود صحبت کنید، زیرا آنها نیز همانند ساعت زنگ دار می توانند به شما در بیدار شدن کمک کنند.

۲ – راجع به کارهای صبح روز بعد فکر کنید

وقتی فهمیدید بعد از بیدار شدن از خواب، چه کار باید انجام دهید، می توانید کاری کنید که بیشتر بخوابید. با کاهش فعالیت های صبح روز بعد، می توانید ساعت زنگدار خود را چند دقیقه دیرتر کوک کنید. اگر تصمیم دارید با اعضای خانواده خود صبحانه بخورید، شب قبل وسایل سر کار یا مدرسه خود را مرتب کنید.

۳ – ساعت داخلی بدن خود را بشناسید

اگر شب ها دیر بخوابید و صبح با ساعت زنگ دار بیدار شوید، ممکن است ندانید بدنتان به چند ساعت خواب نیاز دارد. به طور کلی بدن، با روش های خاصی ساعات خواب خود را تنظیم می کند، مثل پایین آمدن ناگهانی درجه حرارت بدن، کاهش ضربان قلب و ترشح هورمون ملاتونین در خون ۱ تا ۲ ساعت قبل از خواب. بیشترین این تغییرات در ساعت ۳ تا ۴ صبح رخ می دهد. سپس بدن خود را برای بیدار شدن آماده می کند. پس یکی از بهترین کارها برای بیدار شدن در صبح زود این است که شب ها ۷ تا ۸ ساعت بخوابید؛ مثلا اگر می خواهید ساعت ۶ صبح بیدار شوید و ساعت را برای این ساعت کوک کرده اید، باید ساعت ۱۰ شب بخوابید. این کار را چند هفته انجام دهید، بعد می بینید که بدون ساعت زنگ دار هم می توانید از خواب بیدار شوید.

۴ – تحت نظر پزشک ملاتونین مصرف کنید

بدن به طور خودکار هورمون ملاتونین را برای خوابیدن ترشح می کند. هورمون ملاتونین را هورمون خواب می گویند. شما می توانید تحت نظر پزشک از مکمل های حاوی ملاتونین نیز برای کمک به ساعت درونی بدنتان استفاده کنید. بعد از چند شب مصرف این مکمل، شما زود به خواب می روید و زود از خواب بیدار می شوید. اما این را باید بدانید که ملاتونین برای همه کم خوابی ها مناسب نیست و در برخی مصرف کنندگان، خواب آلودگی در روز بعد دیده شده است. افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی، دیابتی ها، افراد مصرف کننده قرص های ضدبارداری، داروهای گشادکننده عروق، داروهای آرامبخش و برخی داروهای فشارخون نباید خودسرانه اقدام به مصرف مکمل ملاتونین نمایند و حتما باید با پزشک در این رابطه مشورت کنند.

۵ – قبل از رفتن به رختخواب، تلویزیون نبینید

یکی از راه هایی که می توان صبح زود بیدار شد، این است که به مقدار کافی شب ها بخوابید و قبل از خواب آرامش داشته باشید. اگر قبل از خواب، تلویزیون ببینید یا با کامپیوتر کار کنید، به سختی می خوابید. حداقل یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب، از این وسایل استفاده نکنید.

۶ – نور روشنی را در اول صبح ببینید

همانطور که گفته شد، تماشای تلویزیون قبل از خواب، باعث می شود به سختی به خواب بروید. اما تماشای تلویزیون ۱ تا ۲ ساعت بعد از بیدار شدن، می تواند به تنظیم ساعت بدن کمک کند و اینطوری می دانید که زمان بیدار شدن است. در روزهای آفتابی، با تابش نور خورشید بیدار شوید و در روزهای ابری، توسط نورهای مصنوعی از خواب بیدار شوید. پیاده روی کردن در صبح زود و یا خوردن صبحانه در هوای آزاد، باعث بهتر شدن خلق و خو و بهتر خوابیدن در شب می شود.

۷ – کارهای شب خود را بررسی کنید ببینید

چه چیزی در شب با برنامه خواب و بیداری شما تداخل می کند. شما باید مجددا فعالیت هایتان را برنامه ریزی کنید، برای مثال اگر تنها زمانی که می توانید به کلاس ورزشی بروید، بعد از خوردن شام است، باید بدانید که این کار می تواند باعث کم خوابی شما گردد. پس بهتر است صبح زود، ورزش کنید. بر اساس ارزیابی موسسه خواب، حدود ۱ نفر از ۴ نفر فرد بزرگسال معتقدند که برنامه های کاری آنها باعث می شود که خواب کافی نداشته باشند.

۸ – کیفیت خواب خود را بسنجید

اختلالات خواب همانند آپنه خواب و یا آلرژی ها و افسردگی ها می توانند باعث پایین آمدن کیفیت خواب شوند. اگر شما به سختی می خوابید و به سختی از خواب بیدار می شوید و در طول روز خسته و خواب آلود هستید، نشاندهنده پایین آمدن کیفیت خواب شما می باشد. بهتر است نزد یک پزشک بروید تا ببینید مشکل کم خوابی شما مربوط به یک بیماری است یا نه.

۹ – ساعت زنگ دار را دورتر قرار دهید

اگر ساعت زنگدار را نزدیک رختخواب خود بگذارید، موقع زنگ زدن بدون برداشتن سر از بالش می توانید آن را خاموش کنید و دوباره بخوابید. بنابراین بهتر است ساعت زنگ دار را کمی دورتر از رختخواب خود بگذارید تا وقتی زنگ زد، مجبور شوید از جایتان بلند شوید و آن را خاموش کنید. با این کار کمی هوشیار می شوید و می توانید دیگر نخوابید.

۱۰ – نظم خواب و بیداری را در تعطیلات نیز رعایت کنید

اگر شب های جمعه تا دیروقت بیدار بمانید و روز جمعه به دلیل تعطیل بودن، دیر از خواب بیدار شوید، با این کار نظم خوابیدن و ساعت درونی بدن شما به هم می ریزد و تمامی هفته بعد، خواب‌آلود خواهید بود. لذا در روزهای تعطیل هم مانند سایر روزهای هفته، سر همان ساعت مشخص بخوابید (دیر نخوابید) و سر همان ساعت معین بیدار شوید تا تنظیم ساعت داخلی بدن شما به هم نریزد. بر اساس تحقیقات، داشتن یک خواب خوب در تعطیلات باعث خوب خوابیدن و خوب بیدار شدن در طی هفته بعد می گردد.

منبع:افکار نیوز

hossein blak
19-08-2014, 12:57
سلام ....
یه راه حل:قبل از خواب اگر به کاری که میخوای فردا کنی فکر کنی و همچنین با خودت بگی که فردا مثلا ساعت07:00 میخوام بیدار شم ...باور داشته باشید که بیدار میشد.

موفق باشید.

bijandarbari
19-08-2014, 13:21
سلام

سعی کن یواش یواش ساعت بیدارشدنت رو صبح ها بیاری جلوتر.
اینطوری خیلی راحت بعد 1 هفته میتونی تا حدی سحر خیز بشی.

حتما سعی کن روز قبلش رو ظهر نخوابی.
شب برو ورزش.طوری که نهایت تا ساعت 11 ورزش تموم بشه.
اینطوری خسته میشی و شب راحت تر خوابت میبره.
البته ورزشی که هیجان نداشته باشه. بدن سازی. پیاده روی . دویدن

khelane
19-08-2014, 22:38
دوستانی که میخوان صبح ها سریع بیدار بشن پیشنهاد بنده یواش یواش هست هر صبح 10 تا 20 دقیقه زود تر به همین روال
بنده 5 ساله ضب ها ساعت 1 که کم ترین ساعت هست بعضی مواقع به 2 هم رسیده صبح ها هم 7 یا 6:30 خبردارم:n02:
خلاصه دیگه عادت کردم قبلا حتی حوصله صبحانه خوردن هم نداشتم دو سال فیکس هست به طور متولی و مرتب هم صبحانه و کارهام رو روبه راه و راهی بیرون و مغازه میشم خیلی هم خوشحالم که زود بلند میشم چون واقعا یه حس دیگه ای داره اولاش بلند میشی واسه یه زره خواب اعصابت خورد میشه ولی خوب باید یه جا دیگه قال قضیه رو بکنی فشنگی بلند بشید تموم نم نم بلد بشید مطمئن باشید بازم میرید میخوابید اولین کار بعد از بلند شدن تا جای که ممکنه به هوای تازه و چند نفس عفیق طوری که دیگه خفه بشید:n02: خدایش خیلی خیلی حال میده یعنی مغز ادم احساس سبکی میکنه بعد اب سرد و ...ادامه