PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها می تواند باعث کم خونی یا بلعکس غلظت خون شود ؟!

mf.designing
23-04-2014, 18:57
سلام به دوستان عزیز

من چند وقت پیش عفونت شدید دندان داشتم و بعد عمل جراحی طبق تجویز دکتر مقدار زیادی آنتی بیوتیک (از چند نوع!) استفاده کردم و بعد تموم شدن اونها یکی دو هفته بعد آنفولانزا گرفتم و به ناچارا بازهم به تجویز دکتر مقادر زیادی آنتی بیوتیک مصرف کردم !
الان علائم نزدیک به کم خونی ( نمیدونم شایدم غلظت خون !) دارم ! دچار کرختی دائم انگشتای پاهام و ضعف و سستی بدن شدم . گاهی هم سنگینی سر و گاهی هم سر درد دارم ! ایناهم چون هم زمان با دوره آموزش خدمت سربازی شده حدود 10 کیلو کاهش وزن هم داشتم ! الانم گویا خیلی ضعیف شدم و باز هم سرما خوردم !

مشکل کار کجاست و دقیقا چیکار کنم ؟!

laxer
23-04-2014, 20:19
بله دوست عزیز آنتی بیوتیک ها تا حدودی باعث کم خونی میشن.
زردی پوست هم دارید؟

کم خونی همولیتیک.

روانپریش
23-04-2014, 21:38
منم شنیدم مصرف زیاد آنتی بیوتیکها باعث خشک شدن خون میشن هر وقت خودم مصرف میکنم بعدش احساس ضعف عمومی میکنم
شما بهتره خودتون رو تقویت کنین عسل بخورین+جگر+پسته

mf.designing
23-04-2014, 21:43
زردی پوست هم دارید؟

والا تو خدمت سوخته پوستمون هیچی جز سیاهی معلوم نی ! :دی اما هم زیر چشمام سیاه و گود شده هم بخش سفید چشمم کاملا سفید هست بدون کوچکترین سرخی !

hajoo
23-04-2014, 21:48
آنتی بیوتیک عوارض زیادی دارن. لطفا اسم آنتی بیوتیک های و بقیه داروهایی که مصرف کردین رو بنویسید. سابقه بیماری خاصی دارید ؟

*در مورد زردی اولین جایی که ظاهر میشه رو صلبیه چشم هست.البته در عوارض کبدی داروها کمتر زردی دیده میشه مگه اینکه خیلی شدید باشه مثلا استفاده از هورمون بدنسازی یا مصرف مقدار زیادی استامینوفن. بیشتر از نظر آزمایشگاهی آنزیم های کبدی افزایش پیدا میکنه.

mf.designing
23-04-2014, 22:06
آنتی بیوتیک عوارض زیادی دارن. لطفا اسم آنتی بیوتیک های و بقیه داروهایی که مصرف کردین رو بنویسید. سابقه بیماری خاصی دارید ؟

*در مورد زردی اولین جایی که ظاهر میشه رو صلبیه چشم هست.البته در عوارض کبدی داروها کمتر زردی دیده میشه مگه اینکه خیلی شدید باشه مثلا استفاده از هورمون بدنسازی یا مصرف مقدار زیادی استامینوفن. بیشتر از نظر آزمایشگاهی آنزیم های کبدی افزایش پیدا میکنه.

اول که برا عفونت دندونم بود ، شامل یه بسته کامل آموکسی کلاو بود + 3 آمپول سفازولین
دوم برا آنفولانزا و عفونت ریه بود : 12 تا قرص آزیترومایسین+ یه آنتی بیتویک خاص که اسمش یادم نیست ! (فقط یادمه سرچ کردم و آنتی بیوتیک بود برای مجاری تنفسی!) + باز 3 تا سفازولین + یه آمپول خاص برا حساسیت! + سایر قرص های رایج سرماخوردگی
و الان هم برا سرما خوردگی یه پی نی سیلین 6 3 3 و آموکسی سیلین و سرما خوردگی

یه مورد دیگه هم که هست تو بعضی قسمت های پاها و دستام احساس خارش دارم و ناچار به خاروندن اون قسمتام ! مثل مچه پا یا زانو ... و 3 4 تا انگشت پام کرخت و بی حس شده !

:n03:

DrH.motasami
23-04-2014, 23:28
سلام به دوستان عزیز

من چند وقت پیش عفونت شدید دندان داشتم و بعد عمل جراحی طبق تجویز دکتر مقدار زیادی آنتی بیوتیک (از چند نوع!) استفاده کردم و بعد تموم شدن اونها یکی دو هفته بعد آنفولانزا گرفتم و به ناچارا بازهم به تجویز دکتر مقادر زیادی آنتی بیوتیک مصرف کردم !
الان علائم نزدیک به کم خونی ( نمیدونم شایدم غلظت خون !) دارم ! دچار کرختی دائم انگشتای پاهام و ضعف و سستی بدن شدم . گاهی هم سنگینی سر و گاهی هم سر درد دارم ! ایناهم چون هم زمان با دوره آموزش خدمت سربازی شده حدود 10 کیلو کاهش وزن هم داشتم ! الانم گویا خیلی ضعیف شدم و باز هم سرما خوردم !

مشکل کار کجاست و دقیقا چیکار کنم ؟!

سلام
مصرف آنتی بیوتیک "به تنهایی" نمیتونه عامل چنین مواردی باشه.
کاهش شدید وزن بدون نیاز به هیچ گونه تأمل بیشتری، نیاز حتمی به بررسی پزشکی داره،لطفا اقدام فرمایید.

mf.designing
23-04-2014, 23:40
سلام
مصرف آنتی بیوتیک "به تنهایی" نمیتونه عامل چنین مواردی باشه.
کاهش شدید وزن بدون نیاز به هیچ گونه تأمل بیشتری، نیاز حتمی به بررسی پزشکی داره،لطفا اقدام فرمایید.

قطعا به زودی بعد درمان سرکاخوردگی پیش متخصص میرم برا آزمایش و رسیدگی. فقط خواستم با کمک دوستان یه پیش زمینه ذهنی داشته باشم:n01: