PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با زیرنویس ال ائی دی 23 اینچ صنام

DIKT
15-04-2014, 08:32
با سلام خدمت دوستان آقا من دنبال یه ال ائ یدی 22 اینچ بودم که سامسونگ پیدا نکردم و صنام 23 خریدم مدل sel2320 حالا نوشته بود سه تا پورت اچ دی داره که یکی بیشتر نداره اما مشکل من اینه که وقتی تو فلش فیلم میزارم جهت پخش زیر نویس رو ساپورت نمیکنه یا اجق وجق نشون میده درحالیکه گزینه زیر نویس داره همه نو فرمتی رو به راحتی پخش میکنه اما زیرنویس اس ارتی رو مشکل داره میگین چیکار کنم خیلی تو ذوقم خورده

Xx Hossein xX
15-04-2014, 09:42
زیرنویس رو توی کامپیوتر با نوت پد باز کنید بعد Save as رو بزنید، توی پنجره ی باز شده کنار دکمه ی سیو نوشته Encoding
روی گزینه های Unicode یا UTF-8 سیو کنید و تست کنید توی تلویزیون احتمالا مشکل حل میشه.

موفق باشید :n16:

DIKT
15-04-2014, 11:02
زیرنویس رو توی کامپیوتر با نوت پد باز کنید بعد Save as رو بزنید، توی پنجره ی باز شده کنار دکمه ی سیو نوشته Encoding
روی گزینه های Unicode یا UTF-8 سیو کنید و تست کنید توی تلویزیون احتمالا مشکل حل میشه.

موفق باشید :n16:

با تشکر از شما دوست عزیز اینکارو کردم الان نشون میده اما همه رو برعکس وبه صورت حروف یعنی نچسبیده به هم نشون می ده مثلا مسابقه رو اینجوری نشون می ده ( ه ق ب ا س م)

Xx Hossein xX
15-04-2014, 11:34
با تشکر از شما دوست عزیز اینکارو کردم الان نشون میده اما همه رو برعکس وبه صورت حروف یعنی نچسبیده به هم نشون می ده مثلا مسابقه رو اینجوری نشون می ده ( ه ق ب ا س م)

توی تنظیمات تلویزیون رو دقیق ببینید اگه برای زیرنویس زبان داره بزارید روی فارسی یا عربی.
اگه چیزی نبود دیگه نمیشه کاریش کرد و شما باید زیرنویس رو هارد کود کنید روی فیلم تا بتونید ببینیدش.

Sent from my HTC One using Tapatalk

DIKT
15-04-2014, 14:57
توی تنظیمات تلویزیون رو دقیق ببینید اگه برای زیرنویس زبان داره بزارید روی فارسی یا عربی.
اگه چیزی نبود دیگه نمیشه کاریش کرد و شما باید زیرنویس رو هارد کود کنید روی فیلم تا بتونید ببینیدش.

Sent from my HTC One using Tapatalk

بار ممنون از راهنمائیتون بله تو تنظیمات زبان زیر نویس فارسی داره و رو فارسی میزارم اما وقتی داره فیلم پخش میشه اون قسمتش غیر فعال میشه بعید می دونم نتونه فارسی رو ساپورت کنه احتمالا یه گیر وگوری داره که باید پیدا کنم

leo.unique
15-04-2014, 15:46
میشه لینک از مشخصاتش بدین

amir_t6262
15-04-2014, 16:52
برنامه sh persian subtitle fixer را پیدا و نصب کنید.
بعد زیرنویس های srt را این زیرنویس اصلاح کنید و امتحان کنید ببینید مشکلتان حل میشود یا نه.

DIKT
17-04-2014, 08:48
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل همچنان پا برجاست
مطمئن هستم یه جای کار رو دارم اشتباه می کنم تو تنظیمات زیر نویسش رفتم اغلب زبانها رو ساپورت می کنه اما چرا درست نمیشه نمی دونم

leo.unique
17-04-2014, 10:22

Digital LED TV 23"
SLE23HD01 MD

جزئیات محصول

کیفیت تصویر با وضوح 1080*1920 پیکسلFULL HD
دارای تیونر دیجیتال داخلی DV B-T
با پشتیبانی از فرمت :MPEG_4 H.264
ذخیره برنامه ها بر روی حافظه جانبی USB
تلتکست با ذخیره سازی 1000 صفحه
دارای 3 ورودی HDMI دارای ورودی کامپیوتر (PC)
دارای پخش کننده مالتی مدیا با پشتیبانی از: USB2.0
تلویزیون ال ای دی صنام sanam led tv

مشخصاتش خوبه :n01: قیمت ؟

matinpour
17-04-2014, 16:10
با سلام خدمت دوستان آقا من دنبال یه ال ائ یدی 22 اینچ بودم که سامسونگ پیدا نکردم و صنام 23 خریدم مدل sel2320 حالا نوشته بود سه تا پورت اچ دی داره که یکی بیشتر نداره اما مشکل من اینه که وقتی تو فلش فیلم میزارم جهت پخش زیر نویس رو ساپورت نمیکنه یا اجق وجق نشون میده درحالیکه گزینه زیر نویس داره همه نو فرمتی رو به راحتی پخش میکنه اما زیرنویس اس ارتی رو مشکل داره میگین چیکار کنم خیلی تو ذوقم خورده
دوست عزیز
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)

در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

Soroush-S
20-04-2014, 17:03

مشکل همچنان پا برجاست
مطمئن هستم یه جای کار رو دارم اشتباه می کنم تو تنظیمات زیر نویسش رفتم اغلب زبانها رو ساپورت می کنه اما چرا درست نمیشه نمی دونم
این ال ای دی خودم دارم . مشخصاتش درسته . این مدلی که شما خریدین جدیدتره و احتمالا مشخصاتش با این مدل فرق داره . تلویزیون من مشکلی از بابت زیرنویس نداره

مشخصاتش خوبه :n01: قیمت ؟
قیمت حدود 640 هزار تومن

amir_t6262
21-04-2014, 16:56
دوست عزیز شما مشکلت حل نشد؟

الان هیچ زیرنویسی را درست نمایش نمیده؟

DIKT
21-04-2014, 20:42
با تشکر از همه دوستان مشکل زیر نویس همچنان هستش یعنی زیر نویس الان فارسی شده با نرم افزارهائی که معرفی نمودین اما کلمات عرض کردم چسبیده به هم نیست و وارونه نشون داده میشه
مورد بعد وقتی رو اچ دی روشن میشه چون اغلب رو پورت اچ دی که ----- وصل هست استفاده میشه واغلب بعد روشن شدن صدا نداره د رحالیکه رو دیجیتال همیشه صدا داره البته رو پورت اچ دی گاهی داره گاهی نداره که حتما باید دکمه میوت کنترل تلویزیون رو بزنیم تا صدا بیاد اما این حالا هیچی ولی وقتی با تلویزیون هیچ کاری نمیکنیم یعنی هیچ دکمه ای رو ریموت نزنیم تلویزیون پیغام میده که یک دکمه رو بزنین وگرنه خاموش میشه که هردکمه ای رو میزنیم خاموش میشه چرا و چگونه حل کنم نمی دونم کل منو رو سرچ کردم هیچ گزینه ای نبود
تو دفترچه اش به تنظیم به روش هتل مد اشاره شده اما تو منو تلویزیون نیستش
قیمتش هم خریدم 560 تومن مدلش sle2302
خیلی زیاد شد

DIKT
21-04-2014, 20:57
من الان دفترچه اش رو خوندم دیدم تو بخش setup به ترتیب قسمت هائی که وجود داره لیست کرده به این شکل
1 زبان osd
2 زبان صوت
3 زبان زیرنویس
4 تلتکست
5 تنظیم حالت mode setting
6 تنظیمات زمان

حالا اینا رو لیست کردم تا عرض کنم همه موارد به ترتیب وجود داره اما ردیف 5 که درموردش هم توضیح داده وجود نداره د رحالیکه من د راولین مرتبه وبه برق زدم وجود داشت اما الان وجود نداره وسوال میکرد حالت خانگی باشه یا مغازه که الان دگه رویت نمیشه حتی ریست هم میکنم نمیاد
به نظرتون به نمایندگی ببرم یا خیر؟

matinpour
21-04-2014, 21:19
من الان دفترچه اش رو خوندم دیدم تو بخش setup به ترتیب قسمت هائی که وجود داره لیست کرده به این شکل
1 زبان osd
2 زبان صوت
3 زبان زیرنویس
4 تلتکست
5 تنظیم حالت mode setting
6 تنظیمات زمان

حالا اینا رو لیست کردم تا عرض کنم همه موارد به ترتیب وجود داره اما ردیف 5 که درموردش هم توضیح داده وجود نداره د رحالیکه من د راولین مرتبه وبه برق زدم وجود داشت اما الان وجود نداره وسوال میکرد حالت خانگی باشه یا مغازه که الان دگه رویت نمیشه حتی ریست هم میکنم نمیاد
به نظرتون به نمایندگی ببرم یا خیر؟

دوست عزیز
معمولا آن آیتم در زمانی دیده می شود که شما از کانالهای تلویزیون یعنی در حالت TV قابل رویت است و تنظیمات را می توانید در آن حالت انجام دهید نه در حالت استفاده از HDMI در تلویزیون های برند دیگر اغلب اینطور است بررسی کنید.

DIKT
21-04-2014, 21:25
دوست عزیز
معمولا آن آیتم در زمانی دیده می شود که شما از کانالهای تلویزیون یعنی در حالت TV قابل رویت است و تنظیمات را می توانید در آن حالت انجام دهید نه در حالت استفاده از HDMI در تلویزیون های برند دیگر اغلب اینطور است بررسی کنید.

فرمایش شما هم کاملا درست من این چند وقت همه جور باهاش ور رفتم وکاملا هم درست م یفرمائید من در حالت تی وی این تست ها رو گرفتم که اون گزینه ها نیست

amir_t6262
22-04-2014, 12:47
برنامه زیر را هم امتحان کن ببین جواب میگیری یا نه؟

DIKT
22-04-2014, 16:52
با عذر خواهی نمیدونم چرا نمیتونم پیام خصوصی ارسال کنم یا شاید ارسال میشه ذخیره نمیشه درهر صورت اگه به هردلیل پیامم نرسید یا تعداد زیادی به دلیل عدم اطلاعم ارسال شده عذر خواهی می کنم

DIKT
22-04-2014, 16:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

matinpour
22-04-2014, 19:51
دوست عزیز
در تصویر آخر در منوی تنظیمات یک قسمت به نام (راه اندازی برای اولین بار) است که وقتی وارد آن می شوید تمامی تنظیمات به ترتیب بالاخص
حالت خانگی باشه یا مغازه را نمایش می دهد

DIKT
22-04-2014, 19:58
دوست عزیز
در تصویر آخر در منوی تنظیمات یک قسمت به نام (راه اندازی برای اولین بار) است که وقتی وارد آن می شوید تمامی تنظیمات به ترتیب بالاخص
حالت خانگی باشه یا مغازه را نمایش می دهد

واقعا شرمنده محبت همه دوستان هستم چندین بار اونم زدم وتنها کانالها پرید و انتخاب کشور اومد ولی اون حالت خانگی نیومد
عجب غلطی کردم این آشغال رو خریدم کلی گشتم سامسونگ نبود مجبور شدم بخرم الان هم بد جور داره اعصابم رو خراب میکنه

Soroush-S
22-04-2014, 20:48
واقعا شرمنده محبت همه دوستان هستم چندین بار اونم زدم وتنها کانالها پرید و انتخاب کشور اومد ولی اون حالت خانگی نیومد
عجب غلطی کردم این آشغال رو خریدم کلی گشتم سامسونگ نبود مجبور شدم بخرم الان هم بد جور داره اعصابم رو خراب میکنه

بهتره ببری نمایندگی تا مشکل برات حلش کنه . اینطورکه معلومه دیگه کاری از دست ما بر نمیاد

DIKT
22-04-2014, 21:13
من الان زیرنویس انگلیس گذاشتم بدون مشکل پخش کرد پس یه جای تنظیمات مشکل داره

DIKT
22-04-2014, 22:04
الان این زیرنویس رو گذاشتم راحت فارسی رو نشون میده وقتی گزینه ساب تایتل رو میزنم تا چهار تا زیر نویس میاره که با انتخا ب زیرنویس سوم فارسی کامل پخش میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1994.rar.htm

اما وقتی این فیلم رو میخوام ببینم هرکاری میکنه زیرنویس نمیاره ومیگه که فاقد زیر نویس درحالیکه زیر نویس داره
این یکی فقط یه زیرنویس نشون میده ولی متن نمیاد اگه هم بیاد به هم نمی چسه و برعکس هم نمایش میشه
h ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2012).rar.htm

amir_t6262
23-04-2014, 08:15
الان این زیرنویس رو گذاشتم راحت فارسی رو نشون میده وقتی گزینه ساب تایتل رو میزنم تا چهار تا زیر نویس میاره که با انتخا ب زیرنویس سوم فارسی کامل پخش میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1994.rar.htm

اما وقتی این فیلم رو میخوام ببینم هرکاری میکنه زیرنویس نمیاره ومیگه که فاقد زیر نویس درحالیکه زیر نویس داره
این یکی فقط یه زیرنویس نشون میده ولی متن نمیاد اگه هم بیاد به هم نمی چسه و برعکس هم نمایش میشه
h ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2012).rar.htm

پس همان برنامه ای که معرفی کرده بودم، لینک picofile بود، مشکل زیرنویس شما را حل میکند.
الان زیرنویس forrest gump را با همان نرم افزار درست کردی؟

--
در مورد نمایش زیرنویس، نام فیلم و زیرنویس یکی هست؟
مثلا
forrest.gump.1994.mkv
forrest.gump.1994.srt

ضمنا اسم پوشه ای که فیلم در آن است را فارسی نگذار.

DIKT
23-04-2014, 10:14
پس همان برنامه ای که معرفی کرده بودم، لینک picofile بود، مشکل زیرنویس شما را حل میکند.
الان زیرنویس forrest gump را با همان نرم افزار درست کردی؟

--
در مورد نمایش زیرنویس، نام فیلم و زیرنویس یکی هست؟
مثلا
forrest.gump.1994.mkv
forrest.gump.1994.srt

ضمنا اسم پوشه ای که فیلم در آن است را فارسی نگذار.

کاملا درسته با نرم افزار شما زدم ودرست شد ولی اون دوتای دیگه قبلا با نرم افزارهای دیگه زده بودم درست نشده بودند با نرم افزار شما هم درست نشدن شاید چون قبلا با نرم افزار دیگه زدم اینجوری شدن دوباره زیرنویسشون رو دان میکنم وامتحان میکنم
نه از بابت اون خیالتون جمع باشه نام فیلم وزیرنویس یکی هستند و وفولدر هم اسمش لاتینه
بازم ممنون

DIKT
07-05-2014, 12:32
با تشکر از دوستان بلاخره تلویزیون رو بردم نمایندگی خیر سرشون یه دستگاه نداشتن که تست کنن و گفتند باید دو سه روز اینجا روشن بمونه که تست بشه ولی هیچ گونه سیستم اچ دی نداشتند وبا کابل av تست گرفتند که مشکل نداشت و دست آخر به من تحویل دادند نهایتا بردم پیش فروشنده وگفتم آقا این تی وی مشکل داره وخاموش میشه وبنده خدا بدون حرف عوضش کرد و یه مدل دیگه داد sel2312 که کنترلش تمام مثل همون اولی بود فقط با این تفاوت که ابعاد بیرونیش کوچیکتر وجمع وجور تره ، بردم خونه ودیدم دقیقا منوش مثل همونه وتمام مشکلات همون قبلی روداره جالبه که نمایندگی گفت احتمالا ایراد از فرستنده یا کابل اچ د ی شماست در حالیکه این دو روزی که تلویزیون نمایندگی بود من یه ال سی دی 22 سامسونگ داشتم جاش گذاشتم هیچ مشکلی پیش نیومد

مشکلات این هم مثل قبلی

1 روشن میشه صدا ندارم باید دکمه میوت رو بزنم صدا بیاد

2 بعد یه مدته که هیچ دکمه ای رو روکنترل نزنم پیغام خاموش شدن میاد و میگه یه دکمه رو بزن تا خاموش نشم و هر دکمه ای رو که میزنیم خاموش میشه

3 زیرنویس رو با هر برنامه ای تنظیم کردم نتوست ساپورت کنه یا اگه با قویترین برنامه اصلاح کردم اینجوری طبق تصور نشون میده

البته همه این موارد در هنگام استفاده از اچ دی ظهور میکنه چز زیر نویس که .....

Soroush-S
08-05-2014, 22:52
میگم با این شماره 02142841 تماس بگیر و مشکلتو بگو . ایمیل هم براشون بفرستی بهت جواب میدن . info@sanamservice.com
کلا مشکلت عجیبه - اگه جواب گرفتی حتما داخل همین انجمن مطرح کن

DIKT
09-05-2014, 00:36
با تشکر از حوصله همه دوستان به اون ادرس ایمیل زدم منتظر جوابشون هستم

DIKT
19-05-2014, 07:04
با تشکر ا زهمه دوستان هرکاری کردم نشد که نشد و مرتب خاموش میشه امروز دارم میبرم پیش همون بنده خدائی که ازش خریدم بزارم برام بفروشه حالا هر چقدر هم کسر کرد دیگه کرد
فقط الان موندم بعد این چی بگیرم که دوباره داستان نشه تا اونجائی که من میدونم فقط برند ایکس ویژن هست و دئوو حالا به نظرتون چیو رو بگیرم که باز داستان نشه

amir_t6262
19-05-2014, 09:47
چرا سراغ سامسونگ و LG نمیری.
هزینه اش بیشتر است ولی مطمئن تره.

DIKT
20-05-2014, 06:46
چرا سراغ سامسونگ و LG نمیری.
هزینه اش بیشتر است ولی مطمئن تره.

دوست عزیز ضمن تشکر از شما این دو مدل سایر 22 فعلا موجود نیست چراش رو هم نمیدونم

matinpour
20-05-2014, 12:21
دوست عزیز ضمن تشکر از شما این دو مدل سایر 22 فعلا موجود نیست چراش رو هم نمیدونم

دوست عزیز
این مطلب را بخونید

مانیتورهای ال‌جی و سامسونگ نایاب شدند
مانیتورهای ال‌جی و سامسونگ به‌دنبال ارایه ندادن محصولات مورد نیاز تولیدشان، در داخل کشور نایاب شده‌اند و اين مساله نه‌تنها افزایش 40 درصدی قیمت را به‌دنبال داشته است، بلکه موجب رونق قاچاق آنها و کاهش اقبال به خرید PCها می‌شود.
به گزارش عصر ارتباط، به نظر می‌رسد ادامه این روند به‌زودی بار مالی زیادی را به شرکت‌های دولتی و خصوصی متقاضی خرید مانیتور تحمیل خواهد کرد که در نهایت موجب رونق قاچاق آن می‌شود.
همان‌طور که انتظار می‌رفت، با گذشت ماه‌ها از منع ورود قطعات موردنیاز تولید مانیتورهای ال‌جی و سامسونگ و با وجود اعلام تولید مانیتور در شرایط تحریم، مشکلات حمل‌و‌نقل و... از سوی تولیدکنندگان، هنوز فعالان بازار از شدت‌یافتن کاهش مانیتورهای دو نام ال‌جی و سامسونگ خبر می‌دهند.
خبرهای ضد و نقیض از تولید و عدم تولید مانیتورهای ال‌جی و سامسونگ، هنوز از خبرهای داغ بازار سخت‌افزار کشور است و از یک‌سو، فعالان بازار از رونق بازار قاچاق مانیتورهای کره‌ای ال‌جی و سامسونگ با تفاوت قیمت بیش از 300 هزار تومان نسبت به مدل مشابه تولیدی خبر می‌دهند و از سوی دیگر، نمایندگان فروشگاهی مادیران و سامسونگ معتقدند برخی مدل‌ها به دلیل تحریم‌ها تولید نمی‌شود، اما به‌جای آن مدل‌های جدید در اندازه‌های جدید تولید می‌شوند و برخی دیگر هنوز در بازار موجودند. یکی از فعالان بازار در این رابطه به خبرنگار ما گفت: «نزدیک به سه سال است که مانیتورهای LCD در کشور تولید نمی‌شوند و درحال حاضر مانیتورهای LED دو برند ال‌جی و سامسونگ نیز در بازار به‌شدت نایاب شده‌اند.»
این درحالی است که در شرایط فعلی 50 درصد مانیتورها رسما از بازار حذف شده و تولید نمی‌شوند و از 50 درصد باقی‌مانده که از سال گذشته تاکنون انبار شده‌اند،40 درصد سهم شرکت‌های دولتی و 10 درصد بقیه به مصرف‌کنندگان عمومی اختصاص دارد که باید وارد بازار شوند. در همین شرایط، برخی از فقدان موجودی این کالا در بازار خبر می‌دهند، اما برخی دیگر آنچه را در بازار موجود است، متعلق به مانیتورهای قاچاقی می‌دانند که برخی اقدام به گارانتی خودسرانه آنها کرده‌اند و با قیمت‌های تکان‌دهنده به فروش می‌رسانند.
یکی دیگر از فعالان بازار در این‌باره گفت: «با وارد نشدن کوچک‌ترین قطعه‌ جهت تولید، شرایط سوء‌استفاده از بازار مانیتور و بعضا TV Monitorها افزایش پیدا کرده و حدود شش هفته است که مانیتورهای قاچاق رونق یافته‌ و نبض بازار را در دست گرفته‌اند.
او افزود: «در شرایط کمبود مانیتور در بازار، قیمت‌ها نیز افزایش و تغییرات غیرمعقولی داشته است. به‌طور مثال در حال حاضر مانیتور 22اینچ سامسونگ بدون گارانتی 510 هزار تومان و همان مدل با گارانتی در حدود 930 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.»
این فعال بازار همچنین گفت: «افزون بر این، در شرایط فعلی گارانتی‌ها نیز پاسخگو نیستند و از جایی که موجودی در بازار کم است و امکان تعمیر یا تعویض وجود ندارد، در مورد مشابهی مبلغی از مانیتور نو اما مشکل‌دار به خریدار پس داده شده است.» در این شرایط، نمایندگان فروش مادیران و سامسونگ نیز وارد نشدن قطعات تولیدی این مانیتورها در داخل کشور را تایید و فروش اقساطی خود را نیز قطع کرده‌اند.
محمدحسین برخوردار، مدیرعامل سام‌الکترونیک در این باره به خبرنگار ما گفت: «تحریم‌های ناصواب و مشکلات کشتیرانی روند تولید را کند کرده‌اند، اما قطعات مورد لازم تولید مانیتورهای سامسونگ به‌زودی وارد خط تولید می‌شوند و مانیتورها با تعداد قابل قبولی طی روزهای آتی به بازار عرضه می‌شوند.»
ريیس مجمع عالی واردات ایران درباره مشکلات ورود قطعات تولیدی به کارخانه‌ها نیز افزود: «تحریم‌های کشتیرانی حمل‌و‌نقل را کند کرده و از سوی دیگر با توجه به اینکه بندرعباس ایران جزو بنادر و ترمینال‌های تحت مدیریتTideWater محسوب می‌شود و قطعات ابتدا وارد بندر جبل‌علی در دبی و از آنجا سوار کانتینرهای دیگر و روانه بنادر ایران می‌شوند، موجب دردسر و هزینه‌‌های زیادی است.»
او پیش از این نیز معتقد بود كه واردات قطعات در کشور با چالش جدی روبه‌رو است و گفته بود: «‌قطعات تولیدی با گذر زمان و با مشکل وارد می‌شوند و طبیعی است که هر چالشی در شرایط تحریم با وقفه همراه می‌شود، اما با پیدا کردن رویه برخورد با مشکل و تطبیق با سیستم‌های جدید حمل کالا به ایران مدت زمانی طول خواهد کشید و در حال حاضر تولید مانیتورهای دو شرکت مادیران و سام‌الکترونیک ادامه دارد.»
برخوردار وعده داد كه از هفته جاری دو تا سه هزار مانیتور جدید به بازار عرضه شود تا از چالش‌های موجود مبنی بر نایاب شدن این کالا کاسته شود.

amir_t6262
20-05-2014, 21:05
matinpour عزیز، تاریخ مطلبی که گذاشتید برای کی هست؟

matinpour
20-05-2014, 21:12
matinpour عزیز، تاریخ مطلبی که گذاشتید برای کی هست؟

دوست عزیز
برگرفته از سایت مجله عصر ارتباط است اینم لینک آن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D8%AC%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF.aspx

amir_t6262
21-05-2014, 08:38
DIKT عزیز.
دیجی کالا تلویزیون 32 اینچ LG را حراج گذاشته.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تلويزيون-ال-اي-دي-ال-جي-32LN5440B
از قیمت مغازه اش خبر ندارم. ببینید به دردتان میخورد یا نه؟

------
matinpour عزیز، به نظرم این خبر قدیمی است.
چون در ماه بهمن واسفند، حداقل بازار مانیتور به شدت دچار تحول شد و با عرضه زیاد مانیتورهای سامسونگ و LG، از قیمتها کاسته شد و اختلاف قیمت مدلهای دارای گارانتی و بدون گارانتی کاهش پیدا کرد.

DIKT
21-05-2014, 19:33
با تشکر از همه دوستان من این تلویزیون رو برای اتاق خواب می خواستم و 32 اینچ خیلی بزرگه
اینو عرض کنم که مشکل خاموش شدنش با استفاده از کابل av حل شد و دیگه خاموش نمیشه و صداش هم قطع نیست یعنی روی hdmi مشکل داره خب برای منم فرقی نداره حالا رو حالت av یا hd ازش استفاده کنم پس این مشکل حل شده فقط می مونه نشون ندان زیر نویس فارسی که اونم فدای سرتون یا با ----- نگاه میکنم یا اینکه تو کامپیوتر زیر نویس رو به فیلم می چسبونم
درکل پولم رو دور ریختم و باور کنید ال جی و سامسونگ تو بازار پیدا نکردم حتی بانه هم رفتم اونجا داشتند اما گیرنده دیجیتال نداشتند
بازم دم همتون گرم