PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره نحوه شبکه کردن

2195
16-03-2014, 07:34
باسلام:ببخشید اگه سوالم تکراریه،اما اگه امکان داره منو راهنمایی بفرمایید-من می خوام با استفاده از یه مودم(d-link:dsl-2730u)لپ تاپ تاپ(ویندوز 7) و pc(ویندوز اکس پی) رو شبکه کنم-pc با کابل وصله و لپ تاپ از طریق وای فا به مدم وصل شده-من ای پی ست کردم اما جواب نمی ده،چیکار کنم؟
وقتی هر دورو از طریق کابل به مودم وصل می کنم به راحتی شبکه می شن اما من می خوام لپ تاپ از طریق وای فا به مودم وصل بشه
خواهشا راهنمایی کنید
با تشکر و سپاس فراوان

smss.exe
16-03-2014, 10:05
سلام

نیاز به تنظیم خاصی نداره؛ وقتی هر دو رو به مودو وصل می کنید (چه با کابل و چه از طریق Wireless) به صورت پیش فرض خودشون از DHCP مودم یه IP میگیرند؛ پس نیازی به تنظیمات IP توسط شما نیست.
وقتی هم که IP بگیرند چون از یک رنج IP گرفتند پس توی یک شبکه هستند و کار می کنند.

یعنی اصلا شما نیازی نیست کاری بکنید؛ فقط توضیح بدید که دقیقا میگید از طریق Wireless تست کردید و نشده یعنی چجوری بوده؟

2195
16-03-2014, 10:33
سلام

نیاز به تنظیم خاصی نداره؛ وقتی هر دو رو به مودو وصل می کنید (چه با کابل و چه از طریق Wireless) به صورت پیش فرض خودشون از DHCP مودم یه IP میگیرند؛ پس نیازی به تنظیمات IP توسط شما نیست.
وقتی هم که IP بگیرند چون از یک رنج IP گرفتند پس توی یک شبکه هستند و کار می کنند.

یعنی اصلا شما نیازی نیست کاری بکنید؛ فقط توضیح بدید که دقیقا میگید از طریق Wireless تست کردید و نشده یعنی چجوری بوده؟

با سلام:ممنون از این که جواب منو دادین-زمانی که لپ تاپ با وای فا وصله ،با pc که پینگ می گیرم تایم اوت می ده و اصلا نمی شناسه اما زمانی که لپ تاپو با کابل وصل می کنم به راحتی وصل می شه-اما من می خوام با وای فا وصل بشم-خواهشا منو راهنمایی کنید:n28::n28::n28:
با تشکر و سپاس فراوان

smss.exe
16-03-2014, 18:14
با سلام:ممنون از این که جواب منو دادین-زمانی که لپ تاپ با وای فا وصله ،با pc که پینگ می گیرم تایم اوت می ده و اصلا نمی شناسه اما زمانی که لپ تاپو با کابل وصل می کنم به راحتی وصل می شه-اما من می خوام با وای فا وصل بشم-خواهشا منو راهنمایی کنید:n28::n28::n28:
با تشکر و سپاس فراوان

سلام

تنظیم Windows Firewall رو در Control Panel کلا غیر فعال کن.
اگر برنامه ی Firewall هم داری باید تنظیمش کنی و یا غیرفعالش کنی.

2195
16-03-2014, 19:30
سلام

تنظیم Windows Firewall رو در Control Panel کلا غیر فعال کن.
اگر برنامه ی Firewall هم داری باید تنظیمش کنی و یا غیرفعالش کنی.
سلام:ممنون از اینکه جواب منو دادین-اما هنوز مشکل من پا بر جاست،کاری که گفتین رو کردم اما نشد
لطفا منو راهنمایی کنید

smss.exe
16-03-2014, 22:13
سلام

یه بار به وسیله ی Wireless وصل بشید و برید توی cmd و ipconfig /all رو بزنید و اینجا خروجیش رو بنویسید.
شما یه دفعه از لپ تاپ PC رو Ping کن ببین توی اون شرایط کار میکنه یا نه؟

2195
17-03-2014, 08:47
سلام

یه بار به وسیله ی Wireless وصل بشید و برید توی cmd و ipconfig /all رو بزنید و اینجا خروجیش رو بنویسید.
شما یه دفعه از لپ تاپ PC رو Ping کن ببین توی اون شرایط کار میکنه یا نه؟
سلام ممنون که جواب دادین-این هم خروجیها
از کمک و راهنمایی تون ممنوننم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[v[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smss.exe
17-03-2014, 11:37
سلام

خب این هر دو برای PC هست؟ آره؟
خب شما که 1.34 رو Ping میگیری، این IP رو باید کارت شبکه ی Wireless لپ تاپ هم گرفته باشه؛ چک کن ببین گرفته یا نه؟

2195
17-03-2014, 12:02
سلام

خب این هر دو برای PC هست؟ آره؟
خب شما که 1.34 رو Ping میگیری، این IP رو باید کارت شبکه ی Wireless لپ تاپ هم گرفته باشه؛ چک کن ببین گرفته یا نه؟
سلام:خیلی از شما متشکرم که منو راهنمایی می کنید-هر دو عکس رو از لپ تاپ گرفتم و ping مربوط به pc می شده-ای پی pc 1.34 رو از قسمت Local Area Connection->sautus->support پیدا کردم و از لپ تاپ پینگش کردم و عکسشو خدمتتون گزاشتم(شرمنده ،منظورتونو از اینه که ببینم وایرلس پینگ رو گرفته نمی فهمم،چطور این کار بکنم؟)
ip ها رو درست می زنم اینو مطمئنم-اما یه چیزی بگم شاید کمکی بکنه،وقتی هردو رو با کابل به مودم وصل می کنم فقط زمانی شبکه می شن که ای پی ست کرده باشم و زمانی که ای پی اوتوماتیک تخصیص داده می شه شبکه نمی شه
با تشکر از راهنمایی تون

smss.exe
17-03-2014, 12:20
سلام

یه مقدار عجیب شد... البته این به خاطر دسترسی نداشتن به سیستم های شماست؛ ولی خب اشکال نداره.
ببین اگر کلا وقتی که از DHCP هم IP میگیره کار نمیکنه و فقط زمانی کار میکنه که باید به صورت دستی IP داه باشی؛ میتونی این رو هم توی لپ تاپ تست کنی و به کارت شبکه ی Wireless اون IP دستی بدی.
ولی این قضیه مشکوکه؛ مصل اینه که شما یه برنامه ای چیزی داری توی سیستم که اجازه ی این کار رو نمیده؛ چون مودم که توی این حالت کاری به جز Switching نمیکنه.
حالا اون مورد بالا رو هم تست کن شاید درست بشه.

2195
17-03-2014, 13:47
سلام

یه مقدار عجیب شد... البته این به خاطر دسترسی نداشتن به سیستم های شماست؛ ولی خب اشکال نداره.
ببین اگر کلا وقتی که از DHCP هم IP میگیره کار نمیکنه و فقط زمانی کار میکنه که باید به صورت دستی IP داه باشی؛ میتونی این رو هم توی لپ تاپ تست کنی و به کارت شبکه ی Wireless اون IP دستی بدی.
ولی این قضیه مشکوکه؛ مصل اینه که شما یه برنامه ای چیزی داری توی سیستم که اجازه ی این کار رو نمیده؛ چون مودم که توی این حالت کاری به جز Switching نمیکنه.
حالا اون مورد بالا رو هم تست کن شاید درست بشه.سلام:واقعا از این که منو راهنمایی می کنید ممنونم-این کار رو قبلا انجام دادم اما نشده(به هر دو بصورت دستی ای پی دادم اما نشد)-برنامه خاصی هم رو کامپیوتر های نصب نیست(یه سری برنامه های روتینه مثل پلیرها و نرو و...)-خودمم گیج شدم :n04::n04::n03::n03:
راستی من یه چیزی تو اینترنت درباره nat خوندم،از اون نیست؟مثلا اول باید مودم کانفیگ شه؟
لصفا اگه چیزی به ذهنتون می رسه منو راهنمایی کنید.
با تشکر و سپاس فراوان از شما دوست عزیز

soroosh_cz
17-03-2014, 19:33
سلام:واقعا از این که منو راهنمایی می کنید ممنونم-این کار رو قبلا انجام دادم اما نشده(به هر دو بصورت دستی ای پی دادم اما نشد)-برنامه خاصی هم رو کامپیوتر های نصب نیست(یه سری برنامه های روتینه مثل پلیرها و نرو و...)-خودمم گیج شدم :n04::n04::n03::n03:
راستی من یه چیزی تو اینترنت درباره nat خوندم،از اون نیست؟مثلا اول باید مودم کانفیگ شه؟
لصفا اگه چیزی به ذهنتون می رسه منو راهنمایی کنید.
با تشکر و سپاس فراوان از شما دوست عزیز

احتمال اینکه تنظیم خاصی توی وایرلس مودم باشه خیلی بیشتره.
NAT برای اتصال چندین دستگاه فیزیکی تحت یه IP به شبکه و دسترسی اونها به اینترنت هست، اگر به شبکه وصل میشید ولی به اینترنت دسترسی ندارید یا فقط یکی از سیستم های شبکه به اینترنت دسترسی دارن، احتمالا مشکل از NAT باشه...
تنظیمات وایرلس رو از توی مودم بررسی کردین؟

2195
17-03-2014, 22:20
احتمال اینکه تنظیم خاصی توی وایرلس مودم باشه خیلی بیشتره.
NAT برای اتصال چندین دستگاه فیزیکی تحت یه IP به شبکه و دسترسی اونها به اینترنت هست، اگر به شبکه وصل میشید ولی به اینترنت دسترسی ندارید یا فقط یکی از سیستم های شبکه به اینترنت دسترسی دارن، احتمالا مشکل از NAT باشه...ج
تنظیمات وایرلس رو از توی مودم بررسی کردین؟
سلام:ممنون از اینکه منو راهنمایی می کنید-وقتی بصورت که هردو با کابل به مودم وصل می شن هیچ مشکلی ندارم و به راحتی هم شبکه هستن و هم هردو دست رسی به اینترنت رو دارن-جالب اینجاست که وقتی با کابل متصل هستن به راحتی می شه با استفاده از نرم افزار تیم ویور استفاده کرد و از طریق شبکه هم دیگه رو کنترل کرد(در حالی که اگه ای پی ست نکرده با شم ،تیم ویور کار می کنه اما نمی تونم تو قسمت نیتورک ببینم و یا حتی تو ران که دستور 192.168.1.6\\ رو می زنم باز نمی تونه وصل بشه-جالبه نه!!!!!!!!)-------اما زمانی که با لپ تاپ بصورت وایرلس وصل می شم اصلا نمی شه با نرم افزار تیم ویور وصل شد:n13:
با تشکر و سپاس فراوان از شما اساتید گرامی

2195
19-03-2014, 13:23
سلام:دوستان لطفا یه راهنمایی بکنید:n28::n28::n28:

7-cheshmeh
04-06-2014, 18:55
سلام دوست عزیز اگه مشکلت حل شده منو هم راهنمایی کن ،من هم همین مشکل را دارم اصلاً سوالم را اینطوری مطرح کنم.ایجاد شبکه ای با این حالت یعنی اتصال کامپوتر با کابل به مودم و لپ تاپ با وایرلس امکان پذیر است یا قطعه ای دیگر لازم است؟آیا در مودم ارتباطی بین شبکه کابلی مودم و وایرلس مودم وجود دارد تا کامپوتر و لپ تاپ را به هم ارتباط دهد.نوع مودم 2750 دلینک

2195
04-06-2014, 20:39
سلام دوست عزیز اگه مشکلت حل شده منو هم راهنمایی کن ،من هم همین مشکل را دارم اصلاً سوالم را اینطوری مطرح کنم.ایجاد شبکه ای با این حالت یعنی اتصال کامپوتر با کابل به مودم و لپ تاپ با وایرلس امکان پذیر است یا قطعه ای دیگر لازم است؟آیا در مودم ارتباطی بین شبکه کابلی مودم و وایرلس مودم وجود دارد تا کامپوتر و لپ تاپ را به هم ارتباط دهد.نوع مودم 2750 دلینک
سلام:بله دوست عزیز شدنیه،من لپ تاپ و کامپیوترم رو شبکه کردم(هم کابلی می شه و هم وایرلسی)-به هیچ قطعه اضافی دیگه ای هم نیازی ندارید(مودم کافیه)-
ببینید اگه شما با پی سی تون که بهش کابل زدین به راحتی می تونین برید اینترنت؟آیا با لپ تاپ هم می تونید با وایرلس به اینترنت وصل بشید؟اگر جواب هردو بله است،شما باید وارد قسمت کانفیگ مودم شوید و این گزینه رو پیدا کنید و تیکش رو بردارید :Enable MultiAP Isolation
تو مودم من مسیرش اینه:
setup-->wirless-->wirlessbasic
موفق باشید

star254
07-06-2014, 02:53
سلام دوست من جهت اطلاع عزیزان خواننده این مطلب رو اضافه کنم اگه گزینه فایروال در مودم فعال باشه جلوی پینگ گرفتن در شبکه بین سیستمهایی که به صورت وایرلس متصل هستند رو میگیره و لازمه در بخش تنظیمات مودم فایروال اگه فعال هست غیر فعال بشه.