PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 1700 فقط برای ارتقای 4 قطعه

hes25
06-03-2014, 11:51
سلام دوستان
برای ارتقای چهار قطعه رم مادربرد سی پی یو و کارت گرافیک بهترین انتخاب برای من کدام هست ؟

می خوام لااقل برای سه سال بازی های نسل جدید رو جواب بده ...فعلا هم رم کمتر در نظر بگیرین، بعدا اضافه می کنم (بیشتر برای تعطیلات عید می خوام که سریعتر بگیرم)

اینم بگم من هزینه دقیقم 1680 تومن هست!یعنی دیگه هزار تومن بیشتر هم الان ندارم !:n02:
Hessam 2
06-03-2014, 12:06
M.B: GIGABYTE Sniper B5 -
CPU: Intel Core i3 4130 -
RAM: Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz -
VGA: MSI GTX 660 Ti Power Edition OC 2GB -

مدل دقیق پاور؟

hes25
06-03-2014, 12:10
سلام
پاورم 585B گرین هست...خوبه؟
فقط چند تا سوال
من core i5 نمی تونم بگیرم؟
مادربرد ایسوس چی داریم..در حد و اندازه این مدل گیگا؟
و اینکه اون کارت گرافیک کارت خوبیه؟قدرتش چقدر هست؟

Hessam 2
06-03-2014, 12:13
سلام
پاورم 585B گرین هست...خوبه؟
فقط چند تا سوال
من core i5 نمی تونم بگیرم؟
مادربرد ایسوس چی داریم..در حد و اندازه این مدل گیگا؟
و اینکه اون کارت گرافیک کارت خوبیه؟قدرتش چقدر هست؟

بله. کفایت می کنه پاور.
خیر. کور آی 5 نمی تونید بخرید. بودجه کمه.
مادربردهای سری H87 ایسوس می تونید بخرید.
اما هرگز به پای این مدل گیگا نمی رسن - این مادربرد به صورت انحصاری برای گیمینگ ساخته شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد کارت گرافیک هم بله. خوبه. قدرتش رو تو سایت های خارج سرچ کنید و پیدا کنید.
به هر صورت با بودجه ای که دارید، کارت قوی تر هم امکان پذیر نیست.

hes25
06-03-2014, 12:30
خب استاد من اگه i3 بگیرم چقدر افت کارایی( مثلا چند درصد) توی بازی ها احساس میکنم؟
این مادر برد گیگا چیکار میکنه من زیاد تخصص سخت افزار ندارم بخونمم چیزی دستگیرم نمیشه؟(مثلا همه قطعات رو خودش اور میکنه قدرتش و میبره بالا؟!!)

و اینکه اون کارت گرافیک قویتر هست یا 760 ایسوس؟

و ترکیب زیر عیبش چی هست (من همینطوری طبق بودجه ردیف کردم زیاد سر در نمیارم!)

MSI GTX 650 Ti Boost Gaming TFIII ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%20GDDR5/)
Intel® Core i5-4440 Haswell ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS H87-Plus LGA1150 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hessam 2
06-03-2014, 12:45
خب استاد من اگه i3 بگیرم چقدر افت کارایی( مثلا چند درصد) توی بازی ها احساس میکنم؟
این مادر برد گیگا چیکار میکنه من زیاد تخصص سخت افزار ندارم بخونمم چیزی دستگیرم نمیشه؟(مثلا همه قطعات رو خودش اور میکنه قدرتش و میبره بالا؟!!)

و اینکه اون کارت گرافیک قویتر هست یا 760 ایسوس؟

و ترکیب زیر عیبش چی هست (من همینطوری طبق بودجه ردیف کردم زیاد سر در نمیارم!)

فعلاً افت کارایی مشاهده نخواهید کرد. مگر در سال های آینده! چون فعلاً کور آی 3 برای بازی های روز دنیا، کفایت می کنه! بهتره تمرکزتون رو بر روی کارت گرافیک بذارید که مهم تر هست.
لینکش رو باز کنید. توضیحات در مورد اون مادربرد نوشته شده کاملاً.
خیر. با چنین بودجه ای، نمی تونید سیستمی بخرید که روش قصد اورکلاک داشته باشید! در واقع این سیستم، پتانسیل اورکلاک را ندارد. حتی سیستم شما هم ندارد.

در مورد لیست خودتون، از کارت گرافیک کم کردید و به پردازنده اضافه کردید! یقین بدونید که در اینصورت افت فریم در گیم رو بیشتر از سیستم پیشنهادی بنده احساس خواهید کرد!
اون پردازنده ارزش خرید پایینی داره! چون تفاوت زیادی با کور آی 3 نداره و هرگز 200 هزار تومان ارزش هزینه ی بیشتر را دارا نیست و به هیچ عنوان توجیه پذیر هم نیست! باز اگر 100 اختلاف قیمت بود، کمی قابل توجیه بود. چون به همین مقدار میشه گفت ارزش هزینه ی بیشتر رو داره.

ضمناً با خرید مادربرد از چیپست H81 می تونید پردازنده ی بهتری بخرید. (حداقل 4570)
که توصیه نمی کنم از این مادربرد استفاده کنید.

hes25
06-03-2014, 13:21
استاد تشکر
خب رفتم مشخصات i3 رو دیدم دوال کور 3.4 بود با 3 مگ حافظه کش!

الان این قویتر هست یا cpu ی من؟_مال من 8400 E هست با 3 گیگ سرعت و 6 مگ کش!!)

من 760 یا 660 ti رو بزارم روی بورد فعلی خودم کار میکنه؟(با i3 چی...چند در صد قدرتش و نشون میده؟)

مادربرد 87 چه امکاناتی داره که 81 نداره و توصیه نمیشه!(آ خه یه جای دیگه هم خوندم یکی می گفت برای i5 خوب نیست)
و اینکه 4440 و 4570 چه فرقی دارن؟ فقط نوشته هر دو چهار هسته ای هستن اما اولی 3.1 گیگ ، ولی دومی 3.2 گیگ هست!؟

Hessam 2
06-03-2014, 13:32
این رو ببینید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیر. بهتره قطعات فعلیتون رو بفروشید و نو بخرید که سیستم مناسب و سازگاری باشه. نه اینکه وصله پینه کنید!

اصولاً کارت گرافیک به پردازنده آنچنان که تصور می کنید وابسته نیست! هر کدوم وظیفه ی مجزا رو در سیستم ایفا می کنن.

خب H81 , P85 , B85 و اینا برای کاربری های اداری/تجاری/کافی نت ها و اینهاست. هیچگونه امکاناتی نداره که بخوایم بهش اشاره کنیم. شما لااقل اگر گیمینگ نشد، حداقل یک مادربرد خونگی (چیست H87) باید بخرید. به گونه ای که یک سیستم منطقی باشه.

مادربرد بیس یک سیستم هست! نمی تونید نسبت بهش کم توجه باشید! وگرنه در آینده مشکل پیدا می کنید. من نظرم همچنان بر روی همون اسنایپر گیگاست.

مقایسه ی 4440 با 4570: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تفاوت قیمتی این دو پردازنده، کاملاً مناسب و قابل توجیه! یعنی ارزشش رو داره شما 100 بیشتر بذاری و 4570 بخری.
اما در مورد 4440 به نظر من ارزشش رو نداره 200 روش بذارید و اینو بخرید. چون تفاوتش با 4130 به اندازه ی 200 نیست. حداکثر 100 بیشتر ارزش داره! نه بیشتر!

amir200812
06-03-2014, 14:17
سلام دوستان
برای ارتقای چهار قطعه رم مادربرد سی پی یو و کارت گرافیک بهترین انتخاب برای من کدام هست ؟

می خوام لااقل برای سه سال بازی های نسل جدید رو جواب بده ...فعلا هم رم کمتر در نظر بگیرین، بعدا اضافه می کنم (بیشتر برای تعطیلات عید می خوام که سریعتر بگیرم)

اینم بگم من هزینه دقیقم 1680 تومن هست!یعنی دیگه هزار تومن بیشتر هم الان ندارم !:n02:
پردازنده Intel Core i3-4130 حدود 346
مادربورد ASUS B85-Plus حدود 319
رم Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB حدود 127
گرافیک ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5 حدود 899
مجموعا 1691 تومن درمیاد!

البته بعدا باید یه رم 4 گیگ هم اضافه کنید...

پردازنده i3-4130 کاملا از e8400 قویتر هست!
در تست های Passmark و GeekBench (32-bit) حدود 2.5 برابر امتیاز بالاتری گرفته.

i3-4130 و i5-4440 دقیقا 203 هزار تومن اختلاف قیمت دارند.
که اگه بودجه داشته باشید، اختلاف کارایی قابل توجهی دارند.

hes25
06-03-2014, 14:24
این رو ببینید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آقا تشکر مقایسه خوبی بود قویتر از مال من هست

بهتره قطعات فعلیتون رو بفروشید و نو بخرید که سیستم مناسب و سازگاری باشه. نه اینکه وصله پینه کنید!

سیستم خودم بدون پاور رو چقدر میخرن
E8400
P5Q turbo
HD 4850 xfx
Ram 2 gig

اصولاً کارت گرافیک به پردازنده آنچنان که تصور می کنید وابسته نیست! هر کدوم وظیفه ی مجزا رو در سیستم ایفا می کنن.

یعنی گلوگاه که ایجاد نمیکنه (i3 با 660 )

خب اچ 81 برای کاربری های اداری/تجاری/کافی نت ها و اینهاست. هیچگونه امکاناتی نداره که بخوایم بهش اشاره کنیم. شما لااقل اگر گیمینگ نشد، یک مادربرد خونگی باید بخرید. به گونه ای که یک سیستم منطقی خریداری کنین.
مادربرد بیس یک سیستم هست! نمی تونید نسبت بهش کم توجه باشید! وگرنه در آینده مشکل پیدا می کنید. من نظرم همچنان بر روی همون اسنایپر گیگاست.

خب اون مادربرد سبزه گیگا رو هم رفتم دیدم خیلی گزینه و امکانات داشت که البته من حالیم نمیشد چین!
حالا من اگه برم یه مدل خونگی بگیرم که عمری باشه بجز این و توی نسل قبلی اینتل چی بگیرم (Ivy یعنی...
این خوبه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مقایسه ی 4440 با 4570: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تفاوت قیمتی این دو پردازنده، کاملاً مناسب و قابل توجیه! یعنی ارزشش رو داره شما 100 بیشتر بذاری و 4570 بخری.
اما در مورد 4440 به نظر من ارزشش رو نداره 350 روش بذارید و اینو بخرید. چون تفاوتش با 4130 زیاد نیست!

و اینکه به جای 4570 من 3320 بگیرم با 520 تومن خوبه بنظرت

کارت گرافیکم 570 تومن می مونه با پول فروش سیستمم یکی قوی میخرم نه؟

مثلا همون msi 660 ti که با مادربردش جور بشه

خوبه اینطوری؟

Hessam 2
06-03-2014, 14:27
نه دیگه! نسل قبل که داره منقرض میشه!! همه دنبال نسل جدید و نسل بعد هستن! شما به دنبال نسل قبلی؟! :D

نه. گلگوگاهی ایجاد نمی کنه! هیچ مشکلی نداره اصلاً.

من پیشنهادم همونی بود که در پست دوم ارائه دادم. پیشنهاد دیگه ای برای شما ندارم.
در آینده می تونید کارت یا پردازنده ی بهتر خریداری کنید. بهتره از پردازنده و کارت بزنید تا اینکه مادربرد رو فدای یکی از این دو قطعه کنید. هر چند خرید کارت قوی تر، توصیه نمیشه! چون مصرف پاور بیشتری داره و لب مرز هست برای پاورتون. به ریکسش نمی ارزه. اگر پاور 600 وات بود، باز غنیمت بود. توصیه ی من اینه. دیگه خود دانید. از ما گفتن بود.

قیمت اون قطعاتی که فرمودید هم ندارم.

amir200812
06-03-2014, 14:28
کلا بنظر من بهتره فعلا گرافیک بخرید + یک رم 2 گیگ تا کارتون راه بیوفته و بعدا قطعات دیگه رو تهیه کنید!
چون با بودجه محدودی که دارید سیستمی که میتونید بخرید، زیاد جالب نمیشه...

hes25
06-03-2014, 14:57
کلا بنظر من بهتره فعلا گرافیک بخرید + یک رم 2 گیگ تا کارتون راه بیوفته و بعدا قطعات دیگه رو تهیه کنید!
چون با بودجه محدودی که دارید سیستمی که میتونید بخرید، زیاد جالب نمیشه...

یعنی شما میگی من دو گیگ رم DDR 2 بگیرم با یک کارت گرافیک قوی مثلا 760 و اینا؟

فک نکنم سی پی یوم حریفش بشه میشه؟

البته مادربردم قدرت اور خیلی خوبی هم داره... شاید تا 4 رو خورده ای هم بتونم cpu رو اور کنم!

بازم هنوز من مردد هستم باید یکم فکر کنم

یعنی
یا یک مادربرد قوی همین الان بگیرم + یه سی پی یو و کارت متوسط
یا اینکه یه سی پی یو و مادربرد متوسط بگیرم با یک کارت گرافیک خیلی قوی؟

amir200812
06-03-2014, 15:42
یعنی شما میگی من دو گیگ رم DDR 2 بگیرم با یک کارت گرافیک قوی مثلا 760 و اینا؟

فک نکنم سی پی یوم حریفش بشه میشه؟

البته مادربردم قدرت اور خیلی خوبی هم داره... شاید تا 4 رو خورده ای هم بتونم cpu رو اور کنم!

بازم هنوز من مردد هستم باید یکم فکر کنم

یعنی
یا یک مادربرد قوی همین الان بگیرم + یه سی پی یو و کارت متوسط
یا اینکه یه سی پی یو و مادربرد متوسط بگیرم با یک کارت گرافیک خیلی قوی؟

نظر من اینه که شما یه گرافیک خوب مثل GTX760 بگیرید همراه با 2 گیگ رم DDR2 که میتونید دست دوم تو بازار پیدا کنید.

و مدتی بعد که بودجه کمی افزایش پیدا کرد، پردازنده و مادربورد بهتری نسبت به چیزی که حالا می تونید بخرید، تهیه کنید!

درسته E8400 کمی برای GTX760 مشکل ساز میشه ولی کارایی قابل قبولی میتونید ازش بگیرید(درضمن این کار همیشگی نیست و قراره در آینده نزدیگ پردازنده و مادربورد هم عوض بشه.)

اینطوری هم میتونید در عید بازی هایی که میخواهید رو انجام بدید هم مجبور به خردی پردازنده و مادربورد ضعیفتری نخواهید بود.

hes25
06-03-2014, 19:23
خب فک میکنم اینم ایده خوبی باشه
اینطوری شاید تا تابستون بتونم یکم دیگه کار کنم و یک مادربرد خوب گیمینگ بعلاوه core i5 4570 هم بگیرم

البته بازم ببینم بقیه دوستان نظرشون چیه آخه من تا حالا اصلا اور نکردم یادمه چند وقت پیش جناب Alireza هم گفته بود باید خوب سی پی یو رو اور کنی تا مزاحم این کارت نشه!

رمم یکی از بچه ها داره ازش میگیرم احتمالا فک کنم

فقط یه چیزی که الان به ذهنم افتاد اینکه من سال 2005 که پنتیوم 4 داشتم اولین بازی های 360 که اومده بودن کارت گرافیک 9250 ATI من نمی کشید (مثل dirt 1 , ....) بعد من رفتم یک کارت غول 6800 که خریدم و زدم توی کیسم بازی ها رو اجرا می کرد اما چون داغ میکرد بعد ده دقیقه ریستم میکرد !(فقط توی بازی های اول نسل هفت بقیه همه رو 40 تا 50 فریم میداد!)...اما بعد یه مدت آژیر ممتد میکشید، و سوخت بگمونم!

میگم الان دوباره اینطوری نشه!

amir200812
06-03-2014, 20:14
خب فک میکنم اینم ایده خوبی باشه
اینطوری شاید تا تابستون بتونم یکم دیگه کار کنم و یک مادربرد خوب گیمینگ بعلاوه core i5 4570 هم بگیرم

البته بازم ببینم بقیه دوستان نظرشون چیه آخه من تا حالا اصلا اور نکردم یادمه چند وقت پیش جناب Alireza هم گفته بود باید خوب سی پی یو رو اور کنی تا مزاحم این کارت نشه!

رمم یکی از بچه ها داره ازش میگیرم احتمالا فک کنم

فقط یه چیزی که الان به ذهنم افتاد اینکه من سال 2005 که پنتیوم 4 داشتم اولین بازی های 360 که اومده بودن کارت گرافیک 9250 ATI من نمی کشید (مثل dirt 1 , ....) بعد من رفتم یک کارت غول 6800 که خریدم و زدم توی کیسم بازی ها رو اجرا می کرد اما چون داغ میکرد بعد ده دقیقه ریستم میکرد !(فقط توی بازی های اول نسل هفت بقیه همه رو 40 تا 50 فریم میداد!)...اما بعد یه مدت آژیر ممتد میکشید، و سوخت بگمونم!

میگم الان دوباره اینطوری نشه!

پاورتون چی بوده؟

داغ کردن بیش از حد گرافیک، ممکنه از پاور باشه...

hes25
06-03-2014, 20:22
پاورم 400 وات معمولی بود
روی اون کارتم نوشته بود 350 وات ریل می خواست!

اره اینقدر من اورش کرده بودم که سوخت همش بوق ممتد میزد...یادش بخیر!

cyrax782
06-03-2014, 22:16
نظر من هم به نظر آقا امیر نزدیک... یا کلا صبر کنید که بودجتون تکمیل شه
ضمنا آقا حسام ، سیتسم بسیار خوبی رو پیشنهاد دادند ، که به عقیدم فعلا با اون بودجه شما بهترین انتخاب میتونه باشه .

hes25
06-03-2014, 22:32
بظر من هم به نظر آقا امیر نزدیک... یا کلا صبر کنید که بودجتون تکمیل شه
ضمنا آقا حسام ، سیتسم بسیار خوبی رو پیشنهاد دادند ، که به عقیدم فعلا با اون بودجه شما بهترین انتخاب میتونه باشه .
بله حق با شماست
الان تو این چند ساعته من آنچه که بررسی کردم، توی این همه فروم ها ،نوشته ها رو خوندم باز دوباره فهمیدم ترکیبی آقای Hessam گفتن خیلی خوب و در واقع بهینه ترین هست!!( هم مادر بردی نمونه داره و هم گرافیک قوی )
در واقع من به هرکی گفتم گفت شما هرطور دورخودت بگردی نمی تونی انتخابی بهتر از 4130 برای پردازنده داشته باشی!

احتمالا همین سیستم و میرم بخرم
با تشکر از همه دوستان و مخصوصا استاد حسام گرامی