PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آپدیت ویندوز

mmahdi302
12-02-2014, 21:10
سلام دوستان
من یه لپ تاپ خریدم که وش ویندوز اورجینال 8 داره و از ویندوزش برای روز مبادا بک آپ گرفتم
سوالم اینه که میتونم ویندوزی که بک آپ گرفتم روی لپ تاپ یا پی سی دیگه ای بریزم؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟ مخصوصا واسه آپدیت کردن سیستم ها

mohammadi_4u
12-02-2014, 21:51
خیر نمیشه مگر سخت افزار مشابه داشته باشند تا کرش نشه.اگر هم اجرا بشه ثبات نداره و استیبل نخواد بود.
گرچه خودم رو دو سیستم دقیقا همینکارو کردم ...:rolleyes:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

mmahdi302
13-02-2014, 22:34
خیر نمیشه مگر سخت افزار مشابه داشته باشند تا کرش نشه.اگر هم اجرا بشه ثبات نداره و استیبل نخواد بود.
گرچه خودم رو دو سیستم دقیقا همینکارو کردم ...:rolleyes:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
شما خودت انجام دادی درس کار کرد؟
اگر فرض کنیم سخت افزار قوی تر داشته باشیم اون موقع مشکلی پیش نمیاد؟
فکر کنم کلا این کار بگیر نگیر داره باید به صورت تجربی امتحان بشه درست میگم؟

mohammadi_4u
01-03-2014, 23:01
شما خودت انجام دادی درس کار کرد؟
اگر فرض کنیم سخت افزار قوی تر داشته باشیم اون موقع مشکلی پیش نمیاد؟
فکر کنم کلا این کار بگیر نگیر داره باید به صورت تجربی امتحان بشه درست میگم؟

بله برا من از لبتاب اچ پی رو سیستم خونه ریختم کار کرد ولی رو چندین سیستم دیگه کار نکرد حتی سیپیو ها هم دو شرکت متفاوته .تجربی تست کنید و اینکه اگه سیستم بالا نیامد. دو راهکار که بهش پی بردم رو تست کتید احتمال حل مشکل هست.
اول اینکه حتما دفه اول با ساف مود رو سیستم جدید روشن کنید.
دوم اینکه دیسک وین رو حتما اکتیو کنید بعد اینکه رو هارد جدید جایگزاری کردید.

Sent from my GT-N7100

V i r u s e r
01-03-2014, 23:14
این کار شدنی هست ولی نمی دونم چرا می خواهید این کار رو انجام بدید
باید دقت کنید که کنترلر ساتا در لپتاپ در چه وضعیتی قرار داره و در دستگاه های دیگه هم اون رو در همون وضعیت قرار بدید، یعنی اگر IDE بود همه باید IDE باشن یا AHCI بود باید AHCI باشن.
نکته ی بعدی نوع بوت سیستم هست. اگر لپتاپ در وضعیت UEFI باشه بقیه سیستم ها هم از این مود پشتیبانی کنن و پارتیشن بندیشون به صورت GPT باشه و در نهایت بعد از بوت سیستم باید ویندوز رو کرک کنید

در کل دردسرش بیشتر از منفعتشه، نصب ویندوز از اول کلا نیم ساعت هم طول نمی کشه. :n16:

mmahdi302
02-03-2014, 22:29
این کار شدنی هست ولی نمی دونم چرا می خواهید این کار رو انجام بدید
باید دقت کنید که کنترلر ساتا در لپتاپ در چه وضعیتی قرار داره و در دستگاه های دیگه هم اون رو در همون وضعیت قرار بدید، یعنی اگر IDE بود همه باید IDE باشن یا AHCI بود باید AHCI باشن.
نکته ی بعدی نوع بوت سیستم هست. اگر لپتاپ در وضعیت UEFI باشه بقیه سیستم ها هم از این مود پشتیبانی کنن و پارتیشن بندیشون به صورت GPT باشه و در نهایت بعد از بوت سیستم باید ویندوز رو کرک کنید

در کل دردسرش بیشتر از منفعتشه، نصب ویندوز از اول کلا نیم ساعت هم طول نمی کشه. :n16:

دوست من داستانو کلا نگرفتی
من میخواستم روی سیستم خونه هم ویندوز 8اورجینال داشته باشم
اگر کرک کنم که دیگه اورجینال نیست

V i r u s e r
02-03-2014, 22:45
دوست من داستانو کلا نگرفتی
من میخواستم روی سیستم خونه هم ویندوز 8اورجینال داشته باشم
اگر کرک کنم که دیگه اورجینال نیست

سلام
فرق ویندوز اوریجینال با ویندوز غیر اوریجینال در یک رشته کد 25 حرفی که در پشت لپتاپ شما چسبونده شده خلاصه میشه. این کد فقط و فقط برای یک دستگاه (هارد) کار می کنه و اون هم لپتاپ شماست. این که از ویندوز لپتاپتون بکاپ گرفتید دلیلی بر اوریجینال بودنش نیست و اگر یک ویندوز مشابه رو دانلود و روی لپتاپ نصب کنید با همون کلید می تونید اقدام به فعال سازی کنید و میشه ویندوز اوریجینال
--
بنابراین فرقی وجود نداره و حتی در صورتی که این بکاپ رو به یک دستگاه دیگه منتقل کنید سریالش روی اون دستگاه کار نخواهد کرد و حتی ممکنه بلک لیست بشه و لپتاپ هم از کار بیافته. در کل هیچ دلیلی برای این کار وجود نداره
موفق باشید
شخصا اپدیت کردن ویندوز رو مگر در شرایطی که امنیت اطلاعات روی دستگاه به شدت مهم باشه توصیه نمی کنم. تجربه ثابت کرده اپدیت کردن ویندوز اون رو به شدت کند میکنه و اگر براتون امنیت اطلاعات مهمه پیشنهاد می کنم از سیستم عامل گنو/لینوکس استفاده کنید (منظور از اطلاعات مهم اونایی هست که ارزش میلیون تومانی داشته باشه. صرفا کسی برای پیدا کردن چند تا عکس شخصی از شما هیچوقت وقتش رو برای -- کردن شما تلف نمی کنه)

mmahdi302
03-03-2014, 12:13
سلام
فرق ویندوز اوریجینال با ویندوز غیر اوریجینال در یک رشته کد 25 حرفی که در پشت لپتاپ شما چسبونده شده خلاصه میشه. این کد فقط و فقط برای یک دستگاه (هارد) کار می کنه و اون هم لپتاپ شماست. این که از ویندوز لپتاپتون بکاپ گرفتید دلیلی بر اوریجینال بودنش نیست و اگر یک ویندوز مشابه رو دانلود و روی لپتاپ نصب کنید با همون کلید می تونید اقدام به فعال سازی کنید و میشه ویندوز اوریجینال
--
بنابراین فرقی وجود نداره و حتی در صورتی که این بکاپ رو به یک دستگاه دیگه منتقل کنید سریالش روی اون دستگاه کار نخواهد کرد و حتی ممکنه بلک لیست بشه و لپتاپ هم از کار بیافته. در کل هیچ دلیلی برای این کار وجود نداره
موفق باشید
شخصا اپدیت کردن ویندوز رو مگر در شرایطی که امنیت اطلاعات روی دستگاه به شدت مهم باشه توصیه نمی کنم. تجربه ثابت کرده اپدیت کردن ویندوز اون رو به شدت کند میکنه و اگر براتون امنیت اطلاعات مهمه پیشنهاد می کنم از سیستم عامل گنو/لینوکس استفاده کنید (منظور از اطلاعات مهم اونایی هست که ارزش میلیون تومانی داشته باشه. صرفا کسی برای پیدا کردن چند تا عکس شخصی از شما هیچوقت وقتش رو برای -- کردن شما تلف نمی کنه)
دقیقا میخواستم همین مورد آخر بدونم که بلک لیست میشم یا نه
از اطلاعاتی که دادید ممنون جالب بود