PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تصویر ندادن مانیتور در بعضی اوقات - فوری

ArashMiniStar
02-02-2014, 11:58
با سلام خدمت دوستان عزیز یه موردی من خیلی وقته با کامپیوترم دارم و میخواستم با شما مشورت کنم مشکل به این شرحه :
بعضی اوقات (هیچ حساب کتابی نداره هر موقعی ممکنه پیش بیاد تعداد دفعات زیاده) دکمه پاور کیس رو که میزنم و میخوام از حالت خاموش / اسلیپ / هایبرنیت در بیارم مانیتور تصویر نمیده و کلا چیزی بالا نمیاد.در این حالت تمام فن ها کیس / سی پی یو / گرافیک روشن میشه + ال ای دی ها ووو ولی تصویر چیزی نمیاد.چراغ هارد رو هم که نگاه میکنم و تست کردم انگار اصلا ویندوزی هم بالا نمیاد(تصویر بوت اسکرین هم نمیاد هیچی اصلا انگار خاموشه کامپیوتر).تنها راه حل درست شدنش اینه که کامپیوترو از برق بکشیم / دکمه پاورو نگه دارم تا پی سی خاموش بشه و روشن کنم که بعضی اوقات بازم درست نمیشه مجبورم دوباره تکرار کنم...
این لیست تست هایی که انجام دادم :
-مانیتور تست شده موردی ندارد + کابل (رو تلویزیون منزل هم همینطوریه نوع کابل تلویزیون با مانیتور متفاوته)
-رم از دوستم گرفتم گذاشتم مشکل پا بر جا بود
-مشکل از هارد یا قطعات جانبی اضافه نیست با حداقل ها هم تستیدم
-گرافیک هم مشکلی ندارد
-با پاور دیگرید هم تست کردم فرقی نکرد
-باطری مین برد رو برداشتم و باطری دیگه ای گذاشتم تنظیمات رو با استفاده از برداشتن باطری پاک کردم به حالت دیفالت بردم بازم فرقی نکرد
-پی سی رو دوباره اسمبل کردم
قطعات » مین برد : گیگا p61-ad3 سی پی یو : اینتل 2120 کور آی 3 پاور : 600 وات memonex واقعی گرافیک : 6750 سافایر
دیگه کلا میمونه مین برد و سی پی یو.بنظر شما چیز دیگه ای هست تست کنم؟ شما هم فکر میکنید از مادر بورد باشه؟ چون مادربوردم گارانتی آواژنگ داره فقط موندم برم چی بگم آخه مشکل عجیب غریبیه و ممکنه تا 2- 3 روز پس از بستن سیستم اصلا نشون نده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی خیلی ممنونم

TREASURES
02-02-2014, 13:20
با سلام خدمت دوستان عزیز یه موردی من خیلی وقته با کامپیوترم دارم و میخواستم با شما مشورت کنم مشکل به این شرحه :
بعضی اوقات (هیچ حساب کتابی نداره هر موقعی ممکنه پیش بیاد تعداد دفعات زیاده) دکمه پاور کیس رو که میزنم و میخوام از حالت خاموش / اسلیپ / هایبرنیت در بیارم مانیتور تصویر نمیده و کلا چیزی بالا نمیاد.در این حالت تمام فن ها کیس / سی پی یو / گرافیک روشن میشه + ال ای دی ها ووو ولی تصویر چیزی نمیاد.چراغ هارد رو هم که نگاه میکنم و تست کردم انگار اصلا ویندوزی هم بالا نمیاد(تصویر بوت اسکرین هم نمیاد هیچی اصلا انگار خاموشه کامپیوتر).تنها راه حل درست شدنش اینه که کامپیوترو از برق بکشیم / دکمه پاورو نگه دارم تا پی سی خاموش بشه و روشن کنم که بعضی اوقات بازم درست نمیشه مجبورم دوباره تکرار کنم...
این لیست تست هایی که انجام دادم :
-مانیتور تست شده موردی ندارد + کابل (رو تلویزیون منزل هم همینطوریه نوع کابل تلویزیون با مانیتور متفاوته)
-رم از دوستم گرفتم گذاشتم مشکل پا بر جا بود
-مشکل از هارد یا قطعات جانبی اضافه نیست با حداقل ها هم تستیدم
-گرافیک هم مشکلی ندارد
-با پاور دیگرید هم تست کردم فرقی نکرد
-باطری مین برد رو برداشتم و باطری دیگه ای گذاشتم تنظیمات رو با استفاده از برداشتن باطری پاک کردم به حالت دیفالت بردم بازم فرقی نکرد
-پی سی رو دوباره اسمبل کردم
قطعات » مین برد : گیگا p61-ad3 سی پی یو : اینتل 2120 کور آی 3 پاور : 600 وات memonex واقعی گرافیک : 6750 سافایر
دیگه کلا میمونه مین برد و سی پی یو.بنظر شما چیز دیگه ای هست تست کنم؟ شما هم فکر میکنید از مادر بورد باشه؟ چون مادربوردم گارانتی آواژنگ داره فقط موندم برم چی بگم آخه مشکل عجیب غریبیه و ممکنه تا 2- 3 روز پس از بستن سیستم اصلا نشون نده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی خیلی ممنونم

سلام دوست عزیز
شما زحمت بکشید آخرین ورژن بایاس رو از سایت سازنده برد بگیرید و آپدیتش کنید احتمالا مشکل حل میشه...

ArashMiniStar
02-02-2014, 13:24
سلام دوست عزیز
شما زحمت بکشید آخرین ورژن بایاس رو از سایت سازنده برد بگیرید و آپدیتش کنید احتمالا مشکل حل میشه...

ممنونم دوست عزیز ولی مدت هاست که این مشکل رو دارم و هر ورژن جدیدی اومده فلش زدم الانم رو آخرین ورژنی هست که گیگا داده.بنظرم مشکل از این نیست.بازم میگید چیکار کنم؟ الان روی آخرین ورژن هست....:n16:

TREASURES
02-02-2014, 13:29
ممنونم دوست عزیز ولی مدت هاست که این مشکل رو دارم و هر ورژن جدیدی اومده فلش زدم الانم رو آخرین ورژنی هست که گیگا داده.بنظرم مشکل از این نیست.بازم میگید چیکار کنم؟ الان روی آخرین ورژن هست....:n16:
احتمال داره که از سیستم عامل باشه اگه مقدوره از ورژن دیگه استفاده کنید.....

ArashMiniStar
02-02-2014, 13:31
احتمال داره که از سیستم عامل باشه اگه مقدوره از ورژن دیگه استفاده کنید.....
دوست عزیز روی سیستم ویندوز 8 دارم و قبلا هم 7 داشتم همینطور بوده.
علاوه بر این بدون هارد هم تست کردم (هارد رو از سیستم برداشتم) کلا بعضی مواقع همون صفحه بوت اول که بتونم مثلا برم تو تنظیمات بایوس کلا نمیاد اینکه دیگه به هارد و ویندوز ربطی نداره:n28:

TREASURES
02-02-2014, 13:35
دوست عزیز روی سیستم ویندوز 8 دارم و قبلا هم 7 داشتم همینطور بوده.
علاوه بر این بدون هارد هم تست کردم (هارد رو از سیستم برداشتم) کلا بعضی مواقع همون صفحه بوت اول که بتونم مثلا برم تو تنظیمات بایوس کلا نمیاد اینکه دیگه به هارد و ویندوز ربطی نداره:n28:
پس یه راه داره اونم اینه که وقتی سیستم بالا نمیاد با تستر برد یا همون دیباگر تست بشه که کد ارور مشخص بشه...

ArashMiniStar
02-02-2014, 13:37
پس یه راه داره اونم اینه که وقتی سیستم بالا نمیاد با تستر برد یا همون دیباگر تست بشه که کد ارور مشخص بشه...
دیباگر 40 50 تومن قیمت داره نه؟ بنظر شما اینو بدم به یه کامپیوتری؟ یا برم دیباگر بخرم؟ یا مادربورد رو ببرم گارانتی خوب میمونم چی بگم دقیق؟:n13: خلاصه نظر شوما چیه؟:n02: ممکنه مشکل از سی پی یو باشه؟ آخه دما و کارکرد و تست سنگین هم درست هست فقط میمونه مادربورد که متاسفانه مادربورد سوکت 1155 هم ندارم تست کنم مطمئن بشم:n10:

TREASURES
02-02-2014, 13:40
دیباگر 40 50 تومن قیمت داره نه؟ بنظر شما اینو بدم به یه کامپیوتری؟ یا برم دیباگر بخرم؟ یا مادربورد رو ببرم گارانتی خوب میمونم چی بگم دقیق؟:n13: خلاصه نظر شوما چیه؟:n02: ممکنه مشکل از سی پی یو باشه؟ آخه دما و کارکرد و تست سنگین هم درست هست فقط میمونه مادربورد که متاسفانه مادربورد سوکت 1155 هم ندارم تست کنم مطمئن بشم:n10:
اگه کار با دیباگر رو بلدید که خودتون تست کنید اگرم نه که ببرید تعمیراتی....
اول از همه با نرم افزار BURN IN TEST PRO کل قطعات رو ببرید تو لود که مشخص بشه اروری هست یا نه؟؟

ArashMiniStar
02-02-2014, 13:46
اگه کار با دیباگر رو بلدید که خودتون تست کنید اگرم نه که ببرید تعمیراتی....
اول از همه با نرم افزار BURN IN TEST PRO کل قطعات رو ببرید تو لود که مشخص بشه اروری هست یا نه؟؟

قبلا بردم ولی اروری نداده :n03:

TREASURES
02-02-2014, 13:48
قبلا بردم ولی اروری نداده :n03:
خب پس باید برا تست ببرید تعمیراتی...
ولی خریدن دیباگر به نظرم لازمه

ArashMiniStar
02-02-2014, 13:56
خب پس باید برا تست ببرید تعمیراتی...
ولی خریدن دیباگر به نظرم لازمه
یعنی شما هنوز نظرتوون رو خرابی مین نیست؟ آخه با قطعات دیگرم تست شده به جز سی پی یو چیزی نمیمونه:n13:

TREASURES
02-02-2014, 14:04
یعنی شما هنوز نظرتوون رو خرابی مین نیست؟ آخه با قطعات دیگرم تست شده به جز سی پی یو چیزی نمیمونه:n13:
خب اگه با تستر تست بشه معلوم میشه کدوم نقطه است تستر مربوط به برد هم میشه ...
ممکنه برد هم مشکل داشته باشه