PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست روش ساختن کانکشن وایرلس برای کامپیوتر شخصی

FOURTH RETURN
05-01-2014, 20:33
من یه مودم وایرلس-ای دی اس ال دارم و هم اینترنت ای دی اس ال دارم هم وایرلس و تنظیمات مودمم هم خدمات دهنده اینترنت طوری تنظیم کرده که اتوماتیک با روشن شدن کامپیوتر به ای دی اس ال وصل میشه و نیازی به ساخت کانکشن ای دی اس ال هم ندارم میواستم بدونمچطوری باید با کامپیوتر به ویرلس وصل بشم الان روی موبایلو لپتاپ دارم از ویلس راحت استفاده میکن اما کامپیوتر رو بلد نیستم چطوریه میخوام به جای ایدی س ال با ویرلس به اینترنت وصل بشم بدون ای دی اس ال

ATRGT3
05-01-2014, 23:59
کامپیوتر گیرنده وایرلس نداره که :n04::n04:
باید قطعه گیرنده وایرلس واسش تهیه کنین بقیه اش میشه مثل لب تاب

ak313
06-01-2014, 11:50
من یه مودم وایرلس-ای دی اس ال دارم و هم اینترنت ای دی اس ال دارم هم وایرلس و تنظیمات مودمم هم خدمات دهنده اینترنت طوری تنظیم کرده که اتوماتیک با روشن شدن کامپیوتر به ای دی اس ال وصل میشه و نیازی به ساخت کانکشن ای دی اس ال هم ندارم میواستم بدونمچطوری باید با کامپیوتر به ویرلس وصل بشم الان روی موبایلو لپتاپ دارم از ویلس راحت استفاده میکن اما کامپیوتر رو بلد نیستم چطوریه میخوام به جای ایدی س ال با ویرلس به اینترنت وصل بشم بدون ای دی اس ال

در حالت pppoe در واقع خود مودم به اینترنت وصل میشه بدون دسکتاپ و لپ تاپ و سپس مودم به عنوان روتر اینترنت رو پخش می کنه. حالا هر چیزی که با مودم ارتباط برقرار کنه اینترنت داره حالا چه با کابل چه بیسیم. اگر می خواهید توی دسکتاپ هم بی سیم وصل شید یک کارت پی سی آی یا دانگل وایرلس بخرید با حدود 30 40 تومن می تونید تهیه کنید و دیگه کابل لن رو بزارید کنار

FOURTH RETURN
06-01-2014, 13:44
کامپیوتر گیرنده وایرلس نداره که :n04::n04:
باید قطعه گیرنده وایرلس واسش تهیه کنین بقیه اش میشه مثل لب تاب

به جز مودم وایرلس باید برای کامپیوتر هم یه قطعه بخرم؟ مگه مودم وایرلس به کامپیوتر وصل نیست با کابل شبکه؟

FOURTH RETURN
06-01-2014, 13:54
در حالت pppoe در واقع خود مودم به اینترنت وصل میشه بدون دسکتاپ و لپ تاپ و سپس مودم به عنوان روتر اینترنت رو پخش می کنه. حالا هر چیزی که با مودم ارتباط برقرار کنه اینترنت داره حالا چه با کابل چه بیسیم. اگر می خواهید توی دسکتاپ هم بی سیم وصل شید یک کارت پی سی آی یا دانگل وایرلس بخرید با حدود 30 40 تومن می تونید تهیه کنید و دیگه کابل لن رو بزارید کنار

کابل لن فقط برای ای دی اس ال هست؟ وایرلس خط تلفن هم میخواد؟ چون وقتی کابل تلفن رو از توی مودم میکشم ارتباط لپتاپم با اینترنت وایرلس قطع میشه یه مشکلی دیگه ای هم دارم که وقتی ارتباط اینترنت دچار مشکل میشه باید یه بار مودم رو روشن خاموش کنم تا دوباره وصل بشه آیا این بخاطر نوع کانکشن pppoe هست؟ چون شبها که ترافیک رایگانه میذارم برای دانلود با مدم قبلیم که adsl تنها بود و تنظیماتش هم طوری بود که اتوماتیک به نت وصل نمیشد این مشکل رو نداشتم

ak313
06-01-2014, 14:04
برای اینکه مودم به اینترنت وصل بشه حتما باید خط تلفن بهش وصل باشه و الا اساسا dsl وجود نخواهد داشت.
می تونه مشکل از ای سی پیتون باشه. ضمنا می تونید از داخل خود صفحه اختصاصی مودم ری استارت کنید

FOURTH RETURN
06-01-2014, 23:07
برای اینکه مودم به اینترنت وصل بشه حتما باید خط تلفن بهش وصل باشه و الا اساسا dsl وجود نخواهد داشت.
می تونه مشکل از ای سی پیتون باشه. ضمنا می تونید از داخل خود صفحه اختصاصی مودم ری استارت کنید مثل ایمکه پستمو درست نخوندی گفتم کابل تلفن رو که میکشم اینترنت وایرلس هم قطع میشه

ak313
07-01-2014, 18:11
یه بار دیگه پست رو بخون جوابتو پیدا می کنی

FOURTH RETURN
07-01-2014, 23:55
خوندم اما چیزی ندیدم

ak313
08-01-2014, 13:26
مثل ایمکه پستمو درست نخوندی گفتم کابل تلفن رو که میکشم اینترنت وایرلس هم قطع میشه

اینترنت شما کلا از طریق کابل تلفنه اگر کابل تلفن رو بکشی کلا اینترنت نداری چه به شکل با سیم یا بی سیم

FOURTH RETURN
08-01-2014, 19:25
اینترنت شما کلا از طریق کابل تلفنه اگر کابل تلفن رو بکشی کلا اینترنت نداری چه به شکل با سیم یا بی سیم

بی سیم چه ربطی به تلفن داره؟

ak313
09-01-2014, 23:33
بی سیم چه ربطی به تلفن داره؟

اینترنت شما چیه؟
adsl
or
wireless از طریق آنتن وایرلس در پشت بام
or
wimax

FOURTH RETURN
10-01-2014, 12:21
اینترنت شما چیه؟
adsl
or
wireless از طریق آنتن وایرلس در پشت بام
or
wimaxتو پست نخست توضیح دادم نه بالای پشت بوم آنتن ندارم مودم آنتن دار دارم

ak313
10-01-2014, 13:59
دیگه من نمی فهمم وقتی میگم اینترنت شما از طریق کابل تلفنه و وقتی کابل رو دربیاری اینترنت نداری چرا متوجه نمی شید.

FOURTH RETURN
11-01-2014, 01:24
دیگه من نمی فهمم وقتی میگم اینترنت شما از طریق کابل تلفنه و وقتی کابل رو دربیاری اینترنت نداری چرا متوجه نمی شید.

مگه وای فای نیاز به خط تلفن داره؟

ak313
11-01-2014, 12:08
اشتباه شما اینه که فکر می کنی اینترنتت وایرلسه در حالی که ای دی اس اله هنوز فرق این دوتا را متوجه نمی شی. اینقدر بهت جواب دادم اما دریغ از کیلک بر روی تشکر:n29:

FOURTH RETURN
11-01-2014, 15:49
اشتباه شما اینه که فکر می کنی اینترنتت وایرلسه در حالی که ای دی اس اله هنوز فرق این دوتا را متوجه نمی شی. اینقدر بهت جواب دادم اما دریغ از کیلک بر روی تشکر:n29:

نه هردو تاشونو دارم اگه ای دی اس ال تنها بود چطوری با لپتاپ هم به نت وصل میشم ؟ اما نمیدونم چرا وقتی سیم تلفنرو از مودم میکشم ارتباط لپتاپم ب اینترنت ای فای طع میشه

vissoto
11-01-2014, 16:07
wi fi به تنهایی اینترنت ندارد و همان اینترنت adsl شما را برای دستگاه های سیار (مانند نوت بوک و موبایل ) به صورت wi fi به اشتراک می گذارد .این کار را مودم شما انجام می دهد. واینترنت شما همان adsl است.واگر قطع شود همه اینترنت های wi fi شما هم قطع خواهند شد.

FOURTH RETURN
12-01-2014, 00:50
wi fi به تنهایی اینترنت ندارد و همان اینترنت adsl شما را برای دستگاه های سیار (مانند نوت بوک و موبایل ) به صورت wi fi به اشتراک می گذارد .این کار را مودم شما انجام می دهد. واینترنت شما همان adsl است.واگر قطع شود همه اینترنت های wi fi شما هم قطع خواهند شد.

پس اونا که آنتن میذارن بالای پشت بوم چطوریه؟ وایمکس هم مثل وای فای هست؟

ak313
12-01-2014, 13:04
سیستم گیرنده و فرستده اینترنت وایرلس و وایمکس متفاوته و تجهیزاتشونم متفاوته.
در واقع فقط مودم شما وایرلسه نه اینترنتتون

vissoto
12-01-2014, 17:44
در واقع فرستندگان wi fi (مانند مودم شما) اینترنت را دریافت کرده و دوباره به صورت بیسیم پخش می کنند. مانند هتل ها و فرودگاه ها.
برای wimax هم باید مانند adsl ثبت نام کنید سپس مودم مخصوص ان را تهیه کنید و به اینترنت وصل می شوید . (با USB یا پورت شبکه )و در صورت دارا بودن فرستندهwi fi(مودم wimax شما ) می توانید ان اینترنت را هم به صورت wi fi به موبایل و نوت بوک خود منتقل کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

FOURTH RETURN
13-01-2014, 09:11
در واقع فرستندگان wi fi (مانند مودم شما) اینترنت را دریافت کرده و دوباره به صورت بیسیم پخش می کنند. مانند هتل ها و فرودگاه ها.
برای wimax هم باید مانند adsl ثبت نام کنید سپس مودم مخصوص ان را تهیه کنید و به اینترنت وصل می شوید . (با USB یا پورت شبکه )و در صورت دارا بودن فرستندهwi fi(مودم wimax شما ) می توانید ان اینترنت را هم به صورت wi fi به موبایل و نوت بوک خود منتقل کنید .

خط تلفن که نمیخواد وایمکس؟

vissoto
13-01-2014, 09:49
خط تلفن که نمیخواد وایمکس؟

خیر . نیازی به خط تلفن و یا سیم کارت ندارد.