PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی خرید سیستم

BlackSound
05-01-2014, 15:41
سلام دوستان..یه سیستم مانیتور میخواستم جمع کنم بودجه تا 3/150 اگه میشه راهنمایی کنید.نکته:پردازنده کرای سون هاسول باشه .رم 8گیگ با فرکانس 1600مانیتور 20اینج به بالا باشه من رو کیفیت و اذیت نشدن چشم و دیزاین مانیتور کمی حساسم با توجه به بودجه بهترین گزینه رو معرفی کنید.کاربرد:با نرم افزارهای سنگین کار میکنم.گیم هم زیاد بازی میکنم لطفا کارتی بگید ddr5‏ بازیای اینده و روز با کیفیت متوسط و در بعضی بازیها باکیفیت بالا اجرا کنه.بازی فیفا پیس 14 نید فور اسپید مورتال کمبات کال اف مدال اینارو زیاد بازی میکنم...مرسی

Hessam 2
05-01-2014, 16:16
این سیستم میشه حدوداً 3 میلیون و 100!
دیگه بودجه ای برای کارت گرافیک نمی مونه! تازه پردازنده ی کور آی 7 هم شدنی نیست!
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مگر اینکه فعلاً کارت گرافیک نخرید و بعداً اضافه کنید یا بودجه رو به 4/5 افزایش بودجه بدید یا اینکه کلاً خیلی توقعتون رو کاهش بدید!

BlackSound
05-01-2014, 19:59
دوست عزیز ممنون از راهنمایی. میشه بپرسم مادربرد ایسوس h87‎ proیا plusچه تفاوتی با z87‎ ‎داره ؟ رم با فرکانس 1600 و قیمت پایین هم کارو راه میندازه چه نیازی بود به 2400؟! پاور 750وات!؟ الان مثلا کارت گرافیک 7750به چند وات مصرف نیاز داره ؟ تو سایتش نوشته 410 وات ایا این کارت یا کارت گرافیک 650نیازبه 750وات داره ؟ مانیتور هم که هیجده و نیم اینجی هست!فک کنم تو بعضی جاها توقع من پایین بوده توقع شما بیش از جد بوده !

Hessam 2
05-01-2014, 20:04
در مورد مادربرد میشه اچ 87 نوشت و 100 کم میشه. (حداکثر!)
در مورد رم دو تا 1600 حدود 70 کم میشه. شد چقدر؟ 170 اضافی. کولر رو حذف کنیم که اصلاً پیشنهاد نمی کنم، میشه 410.
پاور رو 650 وات در نظر می گیریم که 20 کم میشه. میشه 430. می گیریم 500. 70 هم تخفیف شما!!!
شما با 500 نمی تونید کارت آینده داری بخرید که گیمینگ باشه!
شما مطمئنید که به کارت گرافیک 7750 راضی هستین؟!!!!! اگر تو بازی ها کم آورد، مسئولیتش به عهده ی خودتون هستااااا...
من هشدار رو به شما میدم که این کارت، از معمولی ترین کارت های گرافیک موجود در بازار هست و برای سیستم های خانگی بسته میشه! نه گیم! شما برای گیم، حداقل به یک کارت GTX 660 TI یا GTX 760 به قیمت 950 نیاز دارید که راحت بتونید تا 3-4 سال با توقع متوسط، ازش کارایی دریافت کنید.
در کنار همه ی اینها، می بایست توازن بین قطعات برقرار باشه.

BlackSound
05-01-2014, 20:07
بنظرتون اگه قراره 4-5 میلیون خرچ یه pc ‎بکنم بهتر نیس برم یه لپ تاپ گیمینگ یا لپ تاپ ایسوس n550jv‏ با کانفیگ کرای سون هاسول4700 .هشت گیگ رم با فرکانس 1600 یک ترا هارد گرافیک 750صفحه نمایش لمسی و فول اچ دی دارای پنل ips ‎با قیمت 3/900بگیرم؟

Hessam 2
05-01-2014, 20:09
بنظرتون اگه قرا 4-5 میلیون خرچ یه pc ‎بکنم بهتر نیس برم یه لپ تاپ گیمینگ یا لپ تاپ ایسوس n550jv‏ با کانفیگ کرای سون هاسول4700 .هشت گیگ رم با فرکانس 1600 یک ترا هارد صفحه نمایش لمسی و فول اچ دی دارای پنل ips ‎با قیمت 3/900بگیرم؟

خیر! چون این لب تاپ، به مراتب از یک سیستم کیس 3 میلیونی ضعیف تر هست!!
شما با 5 میلیون می تونید سیستمی بخرید که دست کم 3 برابر از n550jv‏ 4 میلیونی، قدرتمندتر باشه!!

BlackSound
05-01-2014, 21:47
دوست عزیز به نظرت همه اون قطعات سر جاش باشه به جز اون کولرو حذف کنیم که قیمتش 240بود قیمت اون cpuهم که معرفی کردید حدود 700تومنه.. فک کنم یشه یهi7هاسول گرفت الان سایت تک مکس4770kقیمت 1017000تومن زده 4770 که حرف kنداره933000تومن زده تفاوتشون در چیه این‎ k؟از اون طرف هم فک کنم اون مانیتور قیمتش حدود 400باشه با 300تومن افزایش بودجه با 700 میشه فول اچ 20به بالا گیر اورد یا فقط اچ دی پیدا میشه؟

Hessam 2
05-01-2014, 22:24
تفاوتشون اینجا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر برای بازی میخواید، کور آی 5 4670 بخرید! در گیم تفاوتی با 4770 نداره! هزینه ی بی خودی و اضافی هست!
نه! مانیتور کلاً چیز بهتر غیرممکن هست بتونید بخرید! تازه مانیتور فول اچ دی، یه کارت گرافیک خیلی قدرتمندتری میخواد!

BlackSound
05-01-2014, 22:36
موقع اجرای چند برنامه چی ؟ باز تفاوت نداره ؟ i7رو واسه اینده مد نظر داشتم مثلا بازیا و برنامه های سنگین میاد. گرافیک 4600داره حداقل تا موقعی که گرافیک میخرم میتونم تو حالت متوسط یا پایین بازی مثل فیفا رو اجرا کنم ؟..یه سوال هم داشتم پردازنده نسل 5 وقتی اومد اگه بخوام عوص کنم باس مادربرد هم عوض شه ؟ در ضمن با 300تومن رو قیمت اون مدل مانیتوری که معرفی کردید بزارم فول اچ که گفتید نمیشه.اچ دی چه گزینه بهتر دیگه 21.22.23اینچ میتونم پیدا کنم؟

Hessam 2
05-01-2014, 22:41
چرا تو برنامه های سنگین تاثیر داره! اما برای بازی، بی تاثیره. (اصلاً محسوس نیست!)
نه گرافیک 4600 اش هم فقط بازی ها حجم متوسط به پایین و کودکانه رو به خوبی اجرا می کنه! از پس فیفا بر نمیاد! حتی گرافیک کم!
در مورد مانیتور، باز هم نمیشه! وضعیت مانیتور در کشور، فاجعه بار هست. در لحظه موجود میشه و در لحظه ناموجود! امروز صبح یه مانیتور فول اچ دی ایسوس بود 750. بعد دیگه تموم شد شرکت استعلام گرفتم، نداشتن دیگه. ممکنه فردا مجدد موجود شه. معلوم نیست.
اما مانیتور بزرگتر، کارت گرافیک قدرتمندتر و گران تر می طلبه که از پس هزینه ی بیش از 1/5 میلیونی بر نمیاید!

BlackSound
05-01-2014, 22:55
پس الان من بعدا اگه خواستم کارت هفتصد هشتصد تومنی بگیرم فقط واسه این مانیتور 19 اینچی( البته هیجده و نیم اینچی هست.) خوبه ؟ اگه بخوام 21یا 22 بگیرم باس کارت 1/5تومنی بگیرم ؟!

Hessam 2
05-01-2014, 23:15
آره. البته میشه برای اونم گرفت. منتها هیچ آینده ای نداره! عملاً هزینه ی غیرمنطقی هست!

animsprite
05-01-2014, 23:26
Intel Core i5 - 3.0GHz - 4430....570
ASUS - H81-PLUs....250
vga SAPPHIRE HD 7870........ 800
ram G.SKILL 2*4 1600 .....310
power GREEN - GP530A-EU.....190
hard Seagate-SATA 3 - 2 T......280
monitor ASUS - 22" - VS228H...... 670
این سیستم یک سیستم گیم کامله برای بازی های روز با جزییات هایت
شما برای بازی به پردازنده i7 نیازی نداری یه i5 هم زیاده باید گرافیک رو قدرتمند برداری که 7870 یکی از کارت های نایس amd هست با قدرت بالا و قیمت مناسب . گرافیک مورد علاقه خودم
رم هم که نیاز به توصیف نداره
هارد وقتی شما درای نزدیک به 200 تومن برای یک ترا میدید میتونید با 280 تومن یک 2 ترا بردارید
مانیتور هم که جز بهترین مانیتور های بازاره با کنتراست بالا .مخصوص گیم و کار های گرافیکی .
بازم سوالی بود در خدمتم :n27:
این سیستم کمتر از 3.100 در میاد البته با یک یس حدود 100 میشه همون هزینه ای که خودتون گفتین
در مورد مادر بورد هم که برای بازی اصلا لازم نیست هزینه بالا 300 تومن پرداخت کنید .این مین بسیار مناسب هست.ان سیستم همه جوره جواب گوست حتی برای کار با نرم افزار

BlackSound
06-01-2014, 04:40
دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون اما صرفا فقط سیستم گیمینگ جمع نمیکنم..پشت سیستم نمیشینم از صبح تا شب گیم بزنم فقط موقعی که وفت دارم اون بازیایی که تو پست اول اشاره کردم رو بازی میکنم. رشته من آی تی هست با نرم افزارهای سنگین کار میکنیم دوست عزیزمون هم پست قبلی اشاره کردن تو برنامه های سنگین i7تاثیر بهتری داره شایداینi5 الان جواب بده اما دیگه بعدا جوابگو نخواهد بود من کرای 7 رو واسه اینده مد نظرم داشتم که بعدا از لحاظ پردازشی کم نیاره که پشیمون شم که چرا اون موقع بجا i5یهi7نگرفتم.سیستمی هم میخوام جمع کنم که اینده نگر باشه مثلا من واسه سیستم قبلیم چند ماه پیش میخواستم یه کارت گرافیک بخرم. کارتو که گرفتم دیدم در اثر انتخاب نکردن درست موقع خرید سیستم باید هم پاور رو عوض میکردم هم مادربرد هم رم هم پردازنده چون اگه عوض نمیکردم از تمام توان گرافیک نمیشد استفاده کرد..اینو گفتم که پس فردا مثل این نشه..در کل یه سیستم میخوام جمع کنم هم از لحاظ سرعت هم واسه الان خوب هم آینده خوب باشه هم از لحاظ گیم واسه بازیای الان و دو سه سال دیگه با جزییات متوسط جواب بده

BlackSound
06-01-2014, 05:10
یه سوال دیگه هم داشتم مثلا یه سال و نیم دیگه پردازنده نسل 5 اومد اگه مادربرد یکی از اینا بگیرم h81.h87pro-plus.z87 باس اون موقع مادربرد هم عوض شه ؟

BlackSound
06-01-2014, 05:53
در ضمن اون مدل مانیتور رو که معرفی کردید مشکل داره مشکلbacklight bleeding....کامنت یکی از دوستان تو همین انجمن ... سلام.مدلی که گرفتم دقیقا VS228H هست.وقتی بازی میکنم، در هنگامی که تصاویر سیاه میشود )کل صفحه( دور مانیتور روشن است و مثل وسط صفحه سیاه رنگ نیست. اینم لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hessam 2
06-01-2014, 10:16
بله. درست می فرمایید. در سیستمی که معرفی کردم خدمت شما، دقیقاً آینده نگری رو در نظر گرفته بودم که شما گفتید چرا 750 وات پاور؟ چرا سری زد، چرا رم 2400 و ...؟
بدون شک شما 2-3 سال دیگه حسرت اینها رو خواهید خورد که چرا این موارد رو نخریدید!

در مورد اون سوالتون هم بله. کلاً سوکت مادربرد عوض میشه و به ناچار برای ارتقا باید کلاً به نسل جدید برید.

در کل راهی جز افزایش بودجه ی قابل توجه ندارید. مانیتور فول اچ دی خیلی خوب اگر باشه، 1 تومن کمتر نیست! یعنی حداقلش 1 تومن بودجه ی اضافی نیاز هست فقط برای مانیتور.
برای کارت گرافیک هم حداقل حداقل حداقل حداقل 1 تومن نیازه!

با یه سری متعلقات اضافی میشه 2/5 میلیون باید افزایش بودجه بدید. در اینصورت می تونید آینده رو هم داشته باشید و ازش غافل نموند و تفکر آینده نگر داشته باشید.

در غیراینصورت اگر نتونید، علاوه بر اینکه باید کلاً آینده رو فراموش کنید، بلکه مانیتور فول اچ دی رو هم باید فراموش کنید و همچنین از توقعتون خیلی کاهش بدید.

عذرخواهی می کنم که این حرف ها رو زدم... ما صرفاً هشدار می دیم به شما که پولتون رو دور نریزید و هزینه ی مرقوم به صرفه ای رو خرج کنید. طوری که عاقلانه باشه و بعدش پشیمون نشید.

tranceyou
06-01-2014, 10:27
Intel Core i5 - 3.0GHz - 4430....570
ASUS - H81-PLUs....250
vga SAPPHIRE HD 7870........ 800
ram G.SKILL 2*4 1600 .....310
power GREEN - GP530A-EU.....190
hard Seagate-SATA 3 - 2 T......280
monitor ASUS - 22" - VS228H...... 670
این سیستم یک سیستم گیم کامله برای بازی های روز با جزییات هایت
شما برای بازی به پردازنده i7 نیازی نداری یه i5 هم زیاده باید گرافیک رو قدرتمند برداری که 7870 یکی از کارت های نایس amd هست با قدرت بالا و قیمت مناسب . گرافیک مورد علاقه خودم
رم هم که نیاز به توصیف نداره
هارد وقتی شما درای نزدیک به 200 تومن برای یک ترا میدید میتونید با 280 تومن یک 2 ترا بردارید
مانیتور هم که جز بهترین مانیتور های بازاره با کنتراست بالا .مخصوص گیم و کار های گرافیکی .
بازم سوالی بود در خدمتم :n27:
این سیستم کمتر از 3.100 در میاد البته با یک یس حدود 100 میشه همون هزینه ای که خودتون گفتین
در مورد مادر بورد هم که برای بازی اصلا لازم نیست هزینه بالا 300 تومن پرداخت کنید .این مین بسیار مناسب هست.ان سیستم همه جوره جواب گوست حتی برای کار با نرم افزار

شما رم رو تایید میکنید که خوبه البته من 16 گیگ میخواستم

BlackSound
06-01-2014, 10:51
‏ ‏Hesam2دوست عزیز میشه اون خنک کننده رو برداریم و اون کرای فایو که قیمتش 700تومنه روش 240بزارم i7‎ ‎4770قیمتش حدود نهصدو سی هست بخرم اون یکی مدلش k ‎داره یه هشتاد نود تومن گرونه ایا نیازه هزینه اضافی کنم اون مدل4770kرو بگیرم یا همون‎ ‎نهصدو سی خوبه ؟ در ضمن من زیاد اهل اورکلاک نیستم ایا کولر بردارم مشکلی پیش میاد یا نه ؟

Hessam 2
06-01-2014, 10:56
‏ ‏Hesam2دوست عزیز میشه اون خنک کننده رو برداریم و اون کرای فایو که قیمتش 700تومنه روش 240بزارم i7‎ ‎4670قیمتش حدود نهصدو سی هست بخرم اون یکی مدلش k ‎داره یه هشتاد نود تومن گرونه ایا نیازه هزینه اضافی کنم اون مدل4670kرو بگیرم یا همون‎ ‎نهصدو سی خوبه ؟ در ضمن من زیاد اورکلاک نیستم ایا کولر بردارم مشکلی پیش میاد ؟

تفاوت سری کا و معمولی رو براتون گذاشتم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودتون ببینید و قضاوت کنید نیاز هست یا خیر؟

از بنده باشه، بخاطر در نظر گرفتن آینده نگری، میگم بله. نیاز هست سری K باشه.
کولر هم اصلاً حذف نکنید! دمای پردازنده های سری هاسول بالاست و با کولرهای معمولی قابل دفع نیست!
دمای بالا، موجب صدمه زدن به پردازنده میشه به راحتی 1 میلیون پردازنده رو در فشار کاری بالا بخاطر عدم خرید کولر قوی، از دست می دیدید!

BlackSound
06-01-2014, 11:04
‏ من شنیدم پردازنده هاسول فقط 10درصد از لحاظ کارایی نسبت به ایوی بریج بالاس ..نیازه هاسول بگیرم یا i7ایوی بریج ؟دمای ایوی بریج چطوره اینم دماش بالاس ؟

Hessam 2
06-01-2014, 11:08
‏ من شنیدم پردازنده هاسول فقط 10درصد از لحاظ کارایی نسبت به ایوی بریج بالاس ..نیازه هاسول بگیرم یا i7ایوی بریج ؟دمای ایوی بریج چطوره اینم دماش بالاس ؟

نه دیگه! شما از یه طرف می گید سیستم آینده دار باشه از طرف دیگه اینجوری؟!! ما که والا گیج شدیم!
آیوی بریدج اگرچه از هاسول دمای کمتری داره، اما به هر حال بی نیاز به خرید کولر نخواهد بود! باید برای این هم کولر بخرید و در فشار کاری بالا، قطعاً گریبان گریتون خواهد شد.

راستی این مانیتور 500 هست قیمتش. خوبه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BlackSound
06-01-2014, 11:30
اوکی..همون مدلkرو میگیرم..گرافیک رو بعدا میگیرم..مانیتور هم با اینکه با سایز کوچیک حال نمیکنم واسه فیلم دیدن هم مناسب نیس با کمی افزایش بودجه در حد 150تومن هم نمیشه یکم سایز بزرگ گرفت همون گزینه که شما معرفی کردید میگیرم.

BlackSound
06-01-2014, 12:52
‏ ‏Hesam 2دوست عزیز بنظرتون این کیس بهتره یا کیسی x1که شما معرفی کردید ؟ دیزاینش خوبه اما از لحاظ بقیه چیزا نمیدونم مناسبه‎ ‎یا نه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hessam 2
06-01-2014, 12:55
‏ ‏Hesam 2دوست عزیز بنظرتون این کیس بهتره یا کیسی x1که شما معرفی کردید ؟ دیزاینش خوبه اما از لحاظ بقیه چیزا نمیدونم مناسبه‎ ‎یا نه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیر. ایکس 1 مناسب تره. 10 تومن هم ارزون تره. استاندارد هم هست!
سراغ برندهای نامعتبر و غیراستاندارد هرگز نرید.

BlackSound
06-01-2014, 15:49
دوست عزیز به نظرت اگه بیخیال مانیتور یه تومنی فول اچ و گرافیک یه تومنی واسش بشیم .برا همین مانیتور ایسوسvs207de اچدی که معرفی کردید چه کارتی باس بگیرم ؟که تو بازیا کم نیاره منظور از لحاظ لگ و ایناس.

Hessam 2
06-01-2014, 15:50
دوست عزیز به نظرت اگه بیخیال مانیتور یه تومنی فول اچ و گرافیک یه تومنی واسش بشیم .برا همین مانیتور ایسوسvs207de اچدی که معرفی کردید چه کارتی باس بگیرم ؟که تو بازیا کم نیاره منظور از لحاظ لگ و ایناس.

GTX 760 با حدود قیمت 1 میلیون.

BlackSound
06-01-2014, 16:14
این کارت واسه مانیتور فول اچ هم مناسبه؟ مثلا اگه بعدا خواستم مانیتور اچ دی رو عوص کنم فول اچ دی بگیرم.یا واسه فول اچ دی گرافیک 1/5تومن لازمه ؟

Hessam 2
06-01-2014, 16:17
این کارت واسه مانیتور فول اچ هم مناسبه؟ مثلا اگه بعدا خواستم مانیتور اچ دی رو عوص کنم فول اچ دی بگیرم.یا واسه فول اچ دی گرافیک 1/5تومن لازمه ؟

برای فول اچ دی هم اوکی هست. منتها دیگه آینده ی چندانی نداره و نمی تونید رو آینده ی کارت، حساب باز کنید.

BlackSound
06-01-2014, 16:40
این کارت واسه چند مدت دیگه جواب گو هست ؟ با توجه که میگید اینده ای نداره بنظرت منطقی نیس کارت با قیمت پایین تر بگیرم بعدا یه کارت مناسب تهیه کنم چون این کارت اگه اینده ای نداره بعد یه مدت فسیل خواهد شد .

Hessam 2
06-01-2014, 16:43
این کارت واسه چند مدت دیگه جواب گو هست ؟ با توجه که میگید اینده ای نداره بنظرت منطقی نیس کارت با قیمت پایین تر بگیرم بعدا یه کارت مناسب تهیه کنم چون این کارت اگه اینده ای نداره بعد یه مدت فسیل خواهد شد .

برای فول اچ دی آینده ی چندانی نداره! اما برای اچ دی، خیلی عالی هست و می تونید رو آینده اش حساب کنید.
تازه اگر راضی نبودید، می تونید در آینده SLI کنید و یک عدد 760 دیگر هم خریداری کنید و با دو تا 760 راحت تا 5 سال بهترین خروجی رو بگیرید.

BlackSound
06-01-2014, 17:07
منظورت از 5سال راجت خروجی میگیره رو مانیتور اچدیه ؟ درضمن منظورت از sli‏ کن اگه رو فول اجدی جواب نداد برم یه 760 دیکه بگیرم sli ‎کنم ؟یا منظورت اچدی بود؟

Hessam 2
06-01-2014, 17:18
منظورت از 5سال راجت خروجی میگیره رو مانیتور اچدیه ؟ درضمن منظورت از sli‏ کن اگه رو فول اجدی جواب نداد برم یه 760 دیکه بگیرم sli ‎کنم ؟یا منظورت اچدی بود؟

فول اچی دی 3 سال در بالاترین شرایط.
اچ دی 5 سال در بالاتری شرایط.

BlackSound
06-01-2014, 17:44
این 5سال رو اچ دی و 3سال رو فول اجدی به شرط اینکه sliکنم جواب میده دیگه درسته ؟ بعد بدون sliکردن چقد جواب میده ؟ یه سوال رم تو تاپیک ها کورسر رو پیشنهاد میدن ایا گینگستون بهتره که واسه بنده معرفی کردید ؟ فک کنم کورسر واسه اونایی که اهل اورکلاک هستن خوب باشه .

BlackSound
06-01-2014, 17:46
در رابطه با کارت 760کامنت یکی از دوستانو تو یه سایت دیگه دیدم.... .در مورد کیفیتی که ارائه میده خیلی خلاصه میگم که crysis3 رو با تنظیمات اخر و رزلوشن 1080p و fxaa قشنگ در شلوغ ترین جاها که کارتهای دیگه سکته میزدن 40 فریم و در محیطهای بسته مثل اتاقها و راهروها و محیطهای نه چندان بزرگ 60 فریم کامل میزنه .اون چیزی که برام خیلی جالب بود این بود که تو بازیهایی مثل کرایسیز3 و تام رایدر و چند تای دیگه در رزلوشن 1080 با تنظیمات اخر شما لگی مشاهده نمیکنید .البته لگ به cpu و رم هم بستگی داره و خودم قبلا 2 تا 560gtx روی سیستمم sli داشتم وقتی روی 1080 بودن اصلا نمیشد قشنگ بازی کرد فریم بالا میداد ولی مثلا میخواستی برگردی پشت سرت رو نگاه کنی یه دفعه صحنه یه گیری میکرد یا وسط درگیری یه لحظه گیر میکرد تصویر کلا فاجعه در میگرفت روی 1080ولی این کارت بقدری بازی رو نرم اجرا میکنه که کیف میکنی فریمش تقریبا زیاد بالاتر از 2 تا 560gtx نیست ولی خیلی روونتر اجرا میکنه بازی رو ودیگه اعصاب خوردی لگ ندارید .همینش یه دنیا می ارزه.در ضمن 760gtx کارت داغیه دماش همینطوری تا 85 میره اگر اورکلاکش کنین و tdp رو افزایش بدین دما تا 91 درجه هم میره که باید سرعت فن رو ببرید بالا }100{ تا دما بیاد رو 88درجه .خودم سرعت فن رو گذاشتم رو 100 .جالبه فنشم از نوع توربو سانترفیوژ هست و در صد در صد بازم کم صدا میده وقتی هم سرعت فن روی 70 درصد هست صدایی احساس نمیشه.خواستید از این نمونه کارت بگیرید یه 180 اضافه بدید مدل غیر رفرنسش رو بگیرید که هم خنک تره و هم بیشتر اورکلاک میشه .اگرم نمیخواین همین رفرنس هم خوبه بشرطی که نزارین دما بره بالای 88 درجه .

BlackSound
06-01-2014, 17:47
با توجه که میگن کارت داغیه از کدوم برند تهیه کنم که خنک کنندگیش خوب باشه ؟مال این اقا که کامنتشو گداشتم مدل رفرنس از برند گالکسی بود

Hessam 2
06-01-2014, 18:58
این 5سال رو اچ دی و 3سال رو فول اجدی به شرط اینکه sliکنم جواب میده دیگه درسته ؟ بعد بدون sliکردن چقد جواب میده ؟ یه سوال رم تو تاپیک ها کورسر رو پیشنهاد میدن ایا گینگستون بهتره که واسه بنده معرفی کردید ؟ فک کنم کورسر واسه اونایی که اهل اورکلاک هستن خوب باشه .

بله.
داداش خیلی سوال می کنیا... خسته شدم!!
خریدار هستین یا وقتمون رو بی خودی داریم تلف می کنیم؟!!!

کرسیر و کینگستون هر دو عالی هستن!
خب کرسیر جایگزین می کنید. مشکلی نیست. منتها قیمتش 40 بالاتره.

در مورد کارت 760 هم مدل 760 MSI بخرید که خنک ترین مدل هست به قیمت 1100.
والا در مورد فریم دهی هم تو ایران یه چیزی میگن اما تو خارج بنچمارک ها نشون میده بیش از 30 فریم نمیده تو کراسیس و فول اچ دی.
اما خب به هر صورت تنها انتخاب شما خواهد بود! حالا چه 100 فریم بده یا چه 30 فریم.

BlackSound
06-01-2014, 19:32
داداش شرمنده که زیاد سوال کردم در ضمن ازتون ممنونم وقت گذاشتید بابت اینکه بنده رو کامل راهنمایی کردید.من این سیستمو تا فردا و یا پس فردا میخرمش.دو تا سوال داشتم و این سوال اخر هست و دیگه وقتتون رو نمیگریم..یکی در رابطه با کارت گرافیک بود. من دل خوشی از برند msiندارم سه تا کارت گرافیک انودیا از برند msi‏ داشتم هر سه تاشون سوخت گرافیک اولم کارت ضعیفgt ‎220بود مشکل داشت دادمش گارانتی یه نوشو فرستادن بعد اینکه درایورشو نصب کردم صفحه سیاه میشد از ساف مود درایورو پاک میکردم صفحه درس میشد دوباره فرستادم گارانتی اینبار مدل دیگه ‏gt430رو فرستادن اینم دو سه ماه پیش سوخت هر جا هم دادم درست نشد بگذریم اینارو گفتم این کارت هم با توجه به اینکه میگید ازmsiبگیر نشه از اون به بعد از لحاظ کیفیت میترسم ازmsiقطعه بگیرم حالا خودتون اگه صلاح میدونید از برند دیگه فک کنم ایسوس و گیگابایت باشه بگیرنم اگرم صلاح نمیدونید همون msi سوال دوم مانیتور اولی رو که 18/5اینجی بود قیمتش حدود 3/85تا 400بود و مدل دومی که معرفی کردید19/5اینجی بود قیمتش حدود 515تومن بود ایا فقط به خاطر یک اینج سایزش حدود صد تومن تفاوت داره یا از لحاظ امکاناتش متفاوته ؟ یه خواهشی هم ازتون داشتم اون مدل قطعاتی که تو پست دوم گذاشتید پردازنده رو i7kبکنید و مانیتور هم همین مدل دوم و گرافیک رو هم اضافه بکنید .میخوام واسه یه نفر فکس کنم واسم تهیه کنه.مرسی

Hessam 2
06-01-2014, 19:40
اکی.
شما در مورد خنک کنندگی سوال کردید، من گفتم MSI که تو نسل جدید غوغا کرده! مشکلی نیست. می تونید 760 گیگابایت بخرید. اما از همین الان بهتون میگم از MSI خنک تر نیست! منتها از ایسوس خنک تره. دیگه خود دانید. جفتش هم موجوده. یه وقت خدایی نکرده مخ شما رو نزنن به یه قطعه یا برند دیگه؟!!! نداشتن، بگید ما براتون بفرستیم. اما بهترین رو بخرید و مدل دیگه جایگزین نکنید.

در مورد مانتور، کنتراستش هم بیشتره مدل 500 تومنی.

در مورد کارت گرافیک کدوم شد؟ گیگا یا MSI؟
فقط قیمتش هم 1 تومن بیشتر میشه.

کلاً یه چیزی حدود 4/5 میشه.
پس 4770 هم کنسل شد؟

animsprite
06-01-2014, 19:51
من فقط یه مطلب کلی میگم برای سیستمتون و بودجه ای که دارید بی مورد میبرید بالا
الان تو امریکا تو ایتی و بسیاری مصارف دیگه دارن از all in one ها استفاده میکنند کارمندا و در باز یینی نهایی توسط سیستم اصلی شرکت روند تکمیل میشه حتما میدونید یک all in one اون چیزی نیست که سخت افزارش بتونه راضی کننده باشه
حالا من سوال دارم از شما مگه شما تو it چه کاربردی دارین که اینقدر حساسیت به خرج میدید ...البته این نوع تجربه ها در ایران بسیار عادی هست .برای تمامی کاربری ها از کار با 3dmax که تو ایران این روزا مد شده تا فتوشاپ و کارایی که به رندرینگ بالایی نیاز دارن واقعا یک i5 کاملا کفایت میکنه ...باتوجه با اینکه من دیدم تو کامنتات نوشتی میخوای برای سریه بعدی اینتل یا کلا اینده نگری جایی هم داشته باشی ..بهترین اینده نگری همیشه جمع کردن سیستم توانا با حداقل بودجه وبعد تعویض ان در سال های اتی با سیستم جدیدی نه فقط قطعات جدید که صرفا مزهمی باشه برای کاربرد ها ..این دقیقا الان کاریی هست که مرد م در اروپا و امزیکا انجام میدن وچیزی تحت عنوان ارتقا بی معناست چون در ارتقا و این سیستمی که دراین میبندین دارید برای هردو هزینه میکنید ......:n27:
به هر حال باز تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید و اجازه ندید که نظرتون زیر نظر بقیه باشه .من ودوستان هم صزفا فقط نظراتمونو میدیم وشما فقط مطابق اوضاع خودتون تصمصم بگیرید ...

BlackSound
06-01-2014, 19:56
در مورد گرافیک که با توجه به اینکه توصیه میکنید msiبگیر همون رو بزار فقط نگرانی من با توجه به اون 3تا کارت قبلیم از نظر کیفیتش بود ولی خنک کنندگیش میگید بهتره.i7هم باشه افزایش بودجه میدم.در مورد گرافیک یا قطعه دیگر اگه موفق نشدم پیدا کنم به شما میام اطلاع میدم مرسی.

Hessam 2
06-01-2014, 20:07
در مورد گرافیک که با توجه به اینکه توصیه میکنید msiبگیر همون رو بزار فقط نگرانی من با توجه به اون 3تا کارت قبلیم از نظر کیفیتش بود ولی خنک کنندگیش میگید بهتره.i7هم باشه افزایش بودجه میدم.در مورد گرافیک یا قطعه دیگر اگه موفق نشدم پیدا کنم به شما میام اطلاع میدم مرسی.

اوکی. پی ام شد برای شما.
ایشالله که فن هاش واستون بچرخه. :)

فقط مادربرد و کارت گرافیک این دو تا رو نوشتم: