PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در خرید سیستم مختص کار با 3D MAX

yahyaqazmis3
08-12-2013, 14:08
باسلام خدمت همه دوستان عزیز.

یه مشاوره در مورد یه سیستم مختص کار با 3D MAX میخواستم .کل بودجه:>>>>>>>>( 4 الی 4.5 نهایت 5 میلیون.)

کار با 3d max رو تازه شروع کردم با سیستم فعلی(مربوط به 5 سال پیشه )فقط آموزشش .حتی نرم افزار 3D max رو هم نصب نکردم.ولی خیلی جدی دارم بهش فکر میکنم/

حالا میخوام یه سیستمی جمع کنم که حداقل برای 2-3 سال خوب پاسخگو باشه و مختصص کار با 3d max باشه.(یه هفته در گیر مایا یا 3dmax بودم)

حالا برای من تازه کار یه سیستم 2 میلیونی یا 5 میلیونی فرقی میکنه؟اصلا ارزش داره من هزینه ایی به این مقدار کنم؟

یا فعلا تا راه بیافتم یه سیستم ارزون نهایت تا 1 الی 1.5 تومن ببندم. در ضمن بین pc , نوت بوک موندم.کمک

Ali*Reza
08-12-2013, 15:11
سلام.
تهیه و انتخاب سیستم بستگی به نیاز و نوع کاربرد و بودجتون داره.
قاعدتا چون دارین آموزش میبینین و در ابتدای راه هستین ممکنه سیستم متوسط 2/3 میلیونی هم براتون کفایت کنه. ولی به هرحال تهیه سیستم قدرتمند آینده نگر هم هست و در صورتیکه در آینده رندرینگهای حرفه ای انجام بدین نیازتون میشه که در صورتیکه پردازهای سنگین و گرافیکی هم داشته باشین حتی ممکنه سیستم 5 میلیونی هم پاسخگوتون نباشه !!
مانیتور هم میخواین؟

animsprite
08-12-2013, 15:32
برای تری دی مکس هر سیستمی تو ایران ج.اب میده یعنی منظورم سیستم زیر 2تومن نیست بالای 2 شما میتونید هر سیستمی متناسب با بودجتون ببیندید
3dmax هم که برنامه ای هست که نیاز به رندرینگ و یک گرافیک مخصوص داره ولی با همین گرافیک های سریه گیمینگ هم میشه این نیازو بر طرف کرد که بهتره از سری گرافیکای انودیا باشه که دارای فیزیک و کودا هستن که ای ام دی فاقد این موارد هست گر چه برای کارایی هایی که در ایران صورت میگیره این موارد فقط یک برتری برای کارت های انودیا محسوب میشه و به صورت حر فه ای بهش پر داخته نمیشه در این چند ساله هم که برای بچه ها هم از سریه انودیا و هم از سریه ای ام دی پیشنهاد دادیم و همچنان دارن به کارشون ادامه میدن چون در ایران با تو جه به نو ع بازار همه در کنار این کار ها به گیم هم میپردازند:n10:
در مورد کارت های انودیا سریه جدید یعنی 600 و700 یه جورایی تمرکزش رو روی گیمینگ برده ونسبت به سریه 500 از کودا و فیزیک پایینتری بر خوردارن ولی با تو جه به تو ضیحات بالا باز میشه چشم پوشی کرد و به مشکل هم نخورید
خرید ssd ورم با باس بالا میتونه در کانگفینگ کلی سیستم هم کمک خوبی باشه واین خود هزینه رو به شدت بالا میبره

yahyaqazmis3
08-12-2013, 16:51
سلام.
تهیه و انتخاب سیستم بستگی به نیاز و نوع کاربرد و بودجتون داره.
قاعدتا چون دارین آموزش میبینین و در ابتدای راه هستین ممکنه سیستم متوسط 2/3 میلیونی هم براتون کفایت کنه. ولی به هرحال تهیه سیستم قدرتمند آینده نگر هم هست و در صورتیکه در آینده رندرینگهای حرفه ای انجام بدین نیازتون میشه که در صورتیکه پردازهای سنگین و گرافیکی هم داشته باشین حتی ممکنه سیستم 5 میلیونی هم پاسخگوتون نباشه !!
مانیتور هم میخواین؟

سلام .
والا نیاز که شما بزار روی حساب کار دوم.یعنی درآمد زایی. یعنی از روی شکم سیری و الافی نبوده.
الان هم واقعا هدف خیلی مهمی برام شده برای همین نمیتونم نسبت بهش بی خیال باشم.
میگه طی این مرحله بی همرهی خضر مکن.برای همین تا میتونم نیاز به کمکی دوستان خوبی مثل شما هستم.
فقط به فقط کیس/
مونیتر 21 سامسونگ led دارم.

yahyaqazmis3
08-12-2013, 17:06
برای تری دی مکس هر سیستمی تو ایران ج.اب میده یعنی منظورم سیستم زیر 2تومن نیست بالای 2 شما میتونید هر سیستمی متناسب با بودجتون ببیندید

3dmax هم که برنامه ای هست که نیاز به رندرینگ و یک گرافیک مخصوص داره ولی با همین گرافیک های سریه گیمینگ هم میشه این نیازو بر طرف کرد که بهتره از سری گرافیکای انودیا باشه که دارای فیزیک و کودا هستن

که ای ام دی فاقد این موارد هست گر چه برای کارایی هایی که در ایران صورت میگیره این موارد فقط یک برتری برای کارت های انودیا محسوب میشه و به صورت حر فه ای بهش پر داخته نمیشه در این چند ساله هم که برای
بچه ها هم از سریه انودیا و هم از سریه ای ام دی پیشنهاد دادیم و همچنان دارن به کارشون ادامه میدن چون در ایران با تو جه به نو ع بازار همه در کنار این کار ها به گیم هم میپردازند:n10:

در مورد کارت های انودیا سریه جدید یعنی 600 و700 یه جورایی تمرکزش رو روی گیمینگ برده ونسبت به سریه 500 از کودا و فیزیک پایینتری بر خوردارن ولی با تو جه به تو ضیحات بالا باز میشه چشم پوشی کرد و به مشکل

هم نخورید

خرید ssd ورم با باس بالا میتونه در کانگفینگ کلی سیستم هم کمک خوبی باشه واین خود هزینه رو به شدت بالا میبره

گیمو خوب اومدی.واقعا وسوسه کردی.مخصوصا الان که 6-7 ساله دستم به بازی نخورده.
.به نظر شما رم رو 8 اوکی هست؟یا نه حداقل چند باشه؟

بعد عذر میخوام میشه بگین کودا چیه؟در ضمن گرافیکی که مخصوص 3dmax باشه چیه>؟و چه میزان قیمت داره.

eshraghi2010
08-12-2013, 17:09
سلام .
والا نیاز که شما بزار روی حساب کار دوم.یعنی درآمد زایی. یعنی از روی شکم سیری و الافی نبوده.
الان هم واقعا هدف خیلی مهمی برام شده برای همین نمیتونم نسبت بهش بی خیال باشم.
میگه طی این مرحله بی همرهی خضر مکن.برای همین تا میتونم نیاز به کمکی دوستان خوبی مثل شما هستم.
فقط به فقط کیس/
مونیتر 21 سامسونگ led دارم.

سلام عزیز ! همون طور که علیرضا جان فرمودند ممکنه الآن که در اول راه هستید یه سیستم ارزون هم جوابتون رو بده اما پس از مدتی که حرفه ای شدید ممکنه دیگه جوابگو نباشه و چون که بحث درآمد زایی از این طریق و با استفاده از این سیستم مطرح هست در آینده سرعت انجام کار و به حداقل رسوندن زمان مورد نیاز براتون اهمیت پیدا می کنه ! پس سعی کنید سیستم خوبی ببندید ! چیز عالی بخواید ببندید که هزینش خیلی بالا میره !! میره روی 10 تومن به بالا !
این یه سیستم هست توی رنج 5 تومن :
توی این رنج بهتر از این نمیشه بست واقعاً !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

گیمو خوب اومدی.واقعا وسوسه کردی.مخصوصا الان که 6-7 ساله دستم به بازی نخورده.
.به نظر شما رم رو 8 اوکی هست؟یا نه حداقل چند باشه؟

بعد عذر میخوام میشه بگین کودا چیه؟در ضمن گرافیکی که مخصوص 3dmax باشه چیه>؟و چه میزان قیمت داره.

به طور خیلی خلاصه و مفید هسته کودا توی پردازش های گرافیکی به پردازنده اصلی کمک می کنه و بخشی از بار رو به دوش می گیره !
کارت گرافیک های اختصاصی 3D MAX کارت های صنعتی Nvidia Quardo هستند که بعضاً قیمت های بسیار بالایی دارند !
از ضعیف ترین مدلش که 700 تومن قیمتشه شروع میشه تا قویترینش که 15-20 میلیون تومن قیمت داره !!!

amir200812
08-12-2013, 17:15

منظوردوستمون Nvidia quadro و AMD firepro هست که برای نرمافزار هایی مثل 3dmax و اتوکد و ... مهینه شدن و کلا روش پردازششون متفاوت هست.
البته برای سیستم 4 5 میلیونی نمیشه از اینا استفاده کرد، چون این گرافیک ها خیلی قیمتشون بالا هست.

با بودجه 5 میلیون فکر کنم میتونید به سوکت 2011 هم فکر کنید! بنظر من در نبود Nvidia quadro و AMD firepro باید پردازنده رو پرقدرت انتخاب کنید!

eshraghi2010
08-12-2013, 17:37
منظوردوستمون Nvidia quadro و AMD firepro هست که برای نرمافزار هایی مثل 3dmax و اتوکد و ... مهینه شدن و کلا روش پردازششون متفاوت هست.
البته برای سیستم 4 5 میلیونی نمیشه از اینا استفاده کرد، چون این گرافیک ها خیلی قیمتشون بالا هست.

بله ! درسته !

با بودجه 5 میلیون فکر کنم میتونید به سوکت 2011 هم فکر کنید! بنظر من در نبود Nvidia quadro و AMD firepro باید پردازنده رو پرقدرت انتخاب کنید!

میشه یه سیستم با سوکت 2011 پیشنهاد بدید توی رنج 5 تومن ؟!!!
برادر من ! 3820 از نسل قبل و 4820K از نسل جدید به ترتیب حدود 900 و 1100 قیمت دارند ! 4930K هم 1840 تومن تقریباً قیمت داره ! ارزون ترین مادربرد سوکت 2011 هم حدوداً 850 تومن قیمتشه !!!
از طرفی برای این سوکت نمیشه گرافیک پیشنهاد نداد چون گرافیک آنبرد ندارند !
نمیشه هم گفت « وقتی نمیشه کارت سری کواردو بست سری گیمینگ هم نمی بندیم و هزینشو صرف CPU و مادربرد از سوکت 2011 میکنیم و با گرافیک 100 تومنی تصویر می گیریم از سیستم ! » چون هسته های کودا توی پردازش کمک می کنند !
از طرفی هم تا 4770K هست کسی سراغ 4820K نمیره ! چون بودجه که اصلاً به 4930K نمیرسه ! و خرید 4820K هم توجیح منطقی نداره !
من یه سیستم از سوکت 1150 پیشنهاد دادم بودجه رفت روی 5140 ! شما با 5 تومن چطور میخوای از سوکت 2011 پیشنهاد بدی سیستم ؟!!!
اگه بودجه روی 6.5 تومن به بالا بود من همون اول 4930K پیشنهاد می دادم !
از هیچ قطعه دیگه ای هم نمیشه زد که به زور از سوکت 2011 با 4930K پیشنهاد داد !

animsprite
08-12-2013, 17:52
همون طور که دوستمون یعنی استارتر گفتن به نظرم با محدودیت بودجه روبرو هستن از طرفی سیس پیشنهادی بسیار سیس جامع و کاملیست نه تنها برای 3dmax بلکه برای یه جورایی همه موارد کاربرد از گیم گرفته تا .... جوابگوست یعنی ته تمام قطعات ممکن در بازار ذکر شده برای کارایی دوستمون سیس زیر کاملا کفایت میکنه
cpu i5 4670k
main asus z87 -k
ram G.skill 2*4 2133mhz
در مورد گرافیک با gtx 760 کاملا موافقم وولی اگر باز بودجه امکاننمیده به gtx650 هم میتونید فکر کنید و جوابگوی کارایی شما در گیم و 3dmax خواهد بود با این اوصاف دورو بر 1 تومن در کل سیس صرفه جویی میشه ولی به همون صورت از کانگفینگ هم کاسته میشه ولی همین سیس تمام کارایی شمارو جواب میده بودن کسانی که یا سیستم
cpu i5 2500k
وگرافیک
gtx 560ti همین کارایی شما رو داشتن و تا الان هم به خوب داره کار میکنه :n13:

Ali*Reza
08-12-2013, 17:55
در تکميل صحبتهاى دوستان به نظر من هم در اين رنج قيمت از سوکت 1150 انتخابهاى منطقى ترى ميشه کرد.
پيشنهاد ميکنم در صورتيکه قصد کاربرى گيمينگ ندارين ، فعلا گرافيک تهيه نکنين و از گرافيک داخلى پردازنده استفاده کنين و در آينده گرافيک متناسب با کاربريتون تهيه کنين.
همچنين همونطور که گفته شد به نظر من هم صرفا براى استفاده از قابليت هسته کودا ، سريهاى قبلى از انويديا تا حدودى مناسبترن. هرچند که ممکنه خريدشون منطقى بنظر نياد!

animsprite
08-12-2013, 18:07
در تکميل صحبتهاى دوستان به نظر من هم در اين رنج قيمت از سوکت 1150 انتخابهاى منطقى ترى ميشه کرد.
پيشنهاد ميکنم در صورتيکه قصد کاربرى گيمينگ ندارين ، فعلا گرافيک تهيه نکنين و از گرافيک داخلى پردازنده استفاده کنين و در آينده گرافيک متناسب با کاربريتون تهيه کنين.
همچنين همونطور که گفته شد به نظر من هم صرفا براى استفاده از قابليت هسته کودا ، سريهاى قبلى از انويديا تا حدودى مناسبترن. هرچند که ممکنه خريدشون منطقى بنظر نياد!
با تو جه به این که استارتر هدف اول رو 3dmax وبعد گیم گذاشته محاله گرافیکو جا بندازن و بشه با گرافیک HD4600 مجتمع در پردازنده کارو ادامه داد
برای کودا و ... بله سریه 500 نسیبت به سریه 600 و 700 از هست کودای بیشتر بر خوردارن نه این که در سریه جدید خبری ا کودا نیاشه بلکه مثلا وقتی روی یه gtx 560 1500 فرضا 1500 هسته کودا باشه در سریه جدید این میزان هسته کودا روی کارتی چون gtx770 موجوده ولی برای این کارایی هم میشه گرافیک های سریه amdهم پیشنهاد داد که نظر من روی 7870 ودر صورت بودجه 7970 هست ولی ینا به گفته اقا حسام در بالا گرافیکرو بهتره همون اول یه چیز خوب برداشت مثل gtx 760

eshraghi2010
08-12-2013, 18:08

ای خدا خیرت بده علیرضا جان ! گل گفتی برادر ! :n16:
اگه استارتر بدونن که میتونند بودجه بیشتری برای گرافیک جور کنند اگه فعلاً گرافیک نگیرن و بودجه گرافیکشون به حدود 3 تومن برسه بنده بهشون کارت Quardo K4000 پیشنهاد میدم !
ولی در صورتی که این بودجه میسر نباشه برای گرافیک اختصاصی و از طرفی شاید دلشون بخواد یه گیمی هم بزنند با این سستم چاره ای جز خرید گرافیک های گیمینگ نیست !

eshraghi2010
08-12-2013, 18:23
با تو جه به این که استارتر هدف اول رو 3dmax وبعد گیم گذاشته محاله گرافیکو جا بندازن و بشه با گرافیک HD4600 مجتمع در پردازنده کارو ادامه داد
برای کودا و ... بله سریه 500 نسیبت به سریه 600 و 700 از هست کودای بیشتر بر خوردارن نه این که در سریه جدید خبری ا کودا نیاشه بلکه مثلا وقتی روی یه gtx 560 1500 فرضا 1500 هسته کودا باشه در سریه جدید این میزان هسته کودا روی کارتی چون gtx770 موجوده ولی برای این کارایی هم میشه گرافیک های سریه amdهم پیشنهاد داد که نظر من روی 7870 ودر صورت بودجه 7970 هست ولی ینا به گفته اقا حسام در بالا گرافیکرو بهتره همون اول یه چیز خوب برداشت مثل gtx 760

1. بله ! به احتمال زیاد نمی تونند قید گرافیک رو بزنند فعلاً !
2. توی پرفورمنس کلی کارت 760 با کدوم کارت سری500 انویدیا تقریباً برابری می کنه ؟! کارت 760 تعداد هسته های کوداش 1152 تا هست !
3. آقا حسام که اینجا نیستند برادر ! :n02: من رضا هستم !

ویرایش : حلال زاده تشریف فرما شدند و آقا حسام به جمعمون اضافه شدند !

Hessam 2
08-12-2013, 18:31
صلی علی محمد، بوی مهندسین آمد! :D

ماشالله از اظهارات دوستان استفاده می کنیم... :) من حرفی ندارم... ادامه بدید. :)

رو بودجه ی 5 میلیون نمیشه خیلی مانور داد! اگر 7/5-8 تومن بود، یه چیزی! سیستم خیلی توپی واسه رندرینگ می شد!

اما در هر صورت سیستمی که جناب اشراقی فرمودن، خیلی خوبه. بعید می دونم چیز بهتری بشه بست.

amir200812
08-12-2013, 19:00
میشه یه سیستم با سوکت 2011 پیشنهاد بدید توی رنج 5 تومن ؟!!!
برادر من ! 3820 از نسل قبل و 4820K از نسل جدید به ترتیب حدود 900 و 1100 قیمت دارند ! 4930K هم 1840 تومن تقریباً قیمت داره ! ارزون ترین مادربرد سوکت 2011 هم حدوداً 850 تومن قیمتشه !!!
نمیشه هم گفت « وقتی نمیشه کارت سری کواردو بست سری گیمینگ هم نمی بندیم و هزینشو صرف CPU و مادربرد از سوکت 2011 میکنیم و با گرافیک 100 تومنی تصویر می گیریم از سیستم ! » چون هسته های کودا توی پردازش کمک می کنند !
از طرفی هم تا 4770K هست کسی سراغ 4820K نمیره ! چون بودجه که اصلاً به 4930K نمیرسه ! و خرید 4820K هم توجیح منطقی نداره !
من یه سیستم از سوکت 1150 پیشنهاد دادم بودجه رفت روی 5140 ! شما با 5 تومن چطور میخوای از سوکت 2011 پیشنهاد بدی سیستم ؟!!!
اگه بودجه روی 6.5 تومن به بالا بود من همون اول 4930K پیشنهاد می دادم !
از هیچ قطعه دیگه ای هم نمیشه زد که به زور از سوکت 2011 با 4930K پیشنهاد داد !

باز این دوستمون جوش اورد!:n20:

در همین سیستمی که خودتون پیشنهاد دادید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه بجای پردازنده i7-4930 برداریم بقیمت حدود 1850
بجای مادربورد z87 ، مادربورد ASUS P9X79 LE بقیمت حدود 850
بجای رم پیشنهادی، 4 تا رم 4 گیگ باس 2400 از Kingston HyperX بقیمت مجموع حدود 700
بجای فن های پیشنهادی شما، 4 تا گرین توربو بگیرن به قیمت مجموع حدود 55
گرافیک هم یه ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5 بقیمت حدود 630 تومن

هارد و کیس و پاور و رایتر و کولر هم خوب همونایی باشه که شما گفتید!
قیمت این سیستم حدود 5075 در میاد!

1:وقتی محدودیت بودجه وجود داره، خرید SSD و فن های قیمت بالا مثل ورتکس بی معنی هست!
2:وقتی قرار نیست گرافیک تخصصی بخریم، چه لزومی داره 1 میلیون بدیم به گرافیکی که از اسمشم معلومه که بدرد بازی و گیم میخوره نه 3Dmax و ...

*البته خوب اگه اینایی که من گفتم رو موجود نداری و اون جنس هایی رو که پیشنهاد دادی رو موجود داری رو میخوای جنست پول بشه، موضوع فرق میکنه!
اون وقت شما هر چی دلت میخواد پیشنهاد بده:n19:

eshraghi2010
08-12-2013, 19:08
باز این دوستمون جوش اورد!:n20:

*البته خوب اگه اینایی که من گفتم رو موجود نداری و اون جنس هایی رو که پیشنهاد دادی رو موجود داری رو میخوای جنست پول بشه، موضوع فرق میکنه!
اون وقت شما هر چی دلت میخواد پیشنهاد بده:n19:

برای شما واقعاً متأسفم که هرکس سیستمی پیشنهاد میده بهش تهمت می زنید که فروشنده ای هست که جنسشو میخواد بفروشه !
تازه اگر این طور هم بود به شما هیچ ربطی نداشت ! مانع کسب و روزی شما که نیستیم خدا رو شکر الحمدلله !
اگه من فروشنده بودم که ...
امیدوارم دیگه اصلاًرنگ نام کاربری شما رو نبینم چون فقط وقتم رو باید برای حرفهای پوچ و بی ارزش شما تلف کنم و خاطر خودم رو آزرده کنم !
جناب استارتر خودشون تصمیم خواهند گرفت !
شما هم برید کمی ادب یاد بگیرید حتماً قبل از پیشنهاد سیستم چون اوجب واجباته !

amir200812
08-12-2013, 19:10

فقط یک موضوع:
روی GTX580 تعداد این هسته ها 500 تا هست! ولی روی GTX780 این تعداد به 2300 تا افزایش داده شده.
حالا GTX560 جای خود دارد!
حداقل در مورد تعداد هسته های کودا، نظریه شما مردود هست!

amir200812
08-12-2013, 19:12
برای شما واقعاً متأسفم که هرکس سیستمی پیشنهاد میده بهش تهمت می زنید که فروشنده ای هست که جنسشو میخواد بفروشه !
تازه اگر این طور هم بود به شما هیچ ربطی نداشت ! اگه من فروشنده بودم که ...
امیدوارم دیگه اصلاًرنگ نام کاربری شما رو نبینم چون فقط وقتم رو باید برای حرفهای پوچ و بی ارزش شما تلف کنم و خاطر خودم رو آزرده کنم !
جناب استارتر خودشون تصمیم خواهند گرفت !
شما هم برید کمی ادب یاد بگیرید حتماً قبل از پیشنهاد سیستم چون اوجب واجباته !

شما و این حسام جون ،فروشنده نیستید؟
به کاربر ها پیام خصوصی ندادید برای فروش قطعات؟
رو که نیست، سنگ پای قزوینه...

Hessam 2
08-12-2013, 19:17
حذف شود!!!

eshraghi2010
08-12-2013, 19:21
شما و این حسام جون ،فروشنده نیستید؟
به کاربر ها پیام خصوصی ندادید برای فروش قطعات؟

خجالت بکش مرد مؤمن ! باید برای یه چیز بی ارزش تو روز روشن قسم بخورم ؟!
من کجا فروشنده هستم ؟! سند و مدرک داری ؟!
واقعاً برات متأسفم !
آقا حسام هم فروشنده هستند به شما چه ارتباطی داره ؟! جای کسب شما رو تنگ کردن ؟!!!
متأسفانه مشکل جامعه ما همین است که افراد بدون داشتن آگاهی از موضوعی به خودشون اجاره هر صحبتی میدن !
به دلیل تهمت به دیگران و منحرف کردن تاپیک استارتر گزارش تخلف ثبت شد !

Ali*Reza
08-12-2013, 19:39
لطفا ضمن جلوگیری از هرگونه بحثهای حاشیه ای ، صرفا جهت اطلاع :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir200812
08-12-2013, 19:40
اون وقت تبلیغاتی که تو امضات بود برای فروش سخت افزار چی بود که بدلیل ممنوعیت خرید و فروش در انجمن توسط مدیریت حذف شد!

بازم تکرار میکنم:

Hessam 2
08-12-2013, 19:46
حذف شود!!!

animsprite
08-12-2013, 22:41
1. بله ! به احتمال زیاد نمی تونند قید گرافیک رو بزنند فعلاً !
2. توی پرفورمنس کلی کارت 760 با کدوم کارت سری500 انویدیا تقریباً برابری می کنه ؟! کارت 760 تعداد هسته های کوداش 1152 تا هست !
3. آقا حسام که اینجا نیستند برادر ! :n02: من رضا هستم !

ویرایش : حلال زاده تشریف فرما شدند و آقا حسام به جمعمون اضافه شدند !

اگر دقت کنید متو جه میشید که من هیچ کارت سریه 500 رو با سریه 700 از لحاظ پر فورمنس مقایسه نکردم اینا نه از لحاظ معماری نه از لحاظ قدرت با هم کلی فرق دارن
در ضمن تعداد هسته کودایی که گفتم هم جنبه واقعیت نداشت وصرفا جهت تفهیم بود کمی در خوندن مطالب دقت کنید
اقای حسامو خوب اومدی :n18:

animsprite
08-12-2013, 22:58
در کل سیسی که پیشنهاد دادم برای این کارایی بسیار مناسبه هم از لحاظ بودجه و هم از لحاظ کانگفینگ ...
خواهش میکنم در دادن مشاوره برای سیستم به مقدار بودجه و نوع کارایی تو جه کنید قرار نیست برای هر کاریی چه گیم و چه ... نهایت قطعات در نظر گرفته بشه همون طور که گفتم برای بچه ها در فروم ها در سال های گذشته برای همین کاریی i5 2500k---2500 هم کاملا کفایت کرده و تا الان هم جوابگو بوده :n13:

yahyaqazmis3
09-12-2013, 11:36

پردازششون متفاوته یعنی اصلا امکان مثلا بازی کردن با کوارد ها نیست؟یعنی واقعا تخصصیه و مربوط به کار با 3max هست؟

خدایی 2-3 بار خوندم تا فهمیدم:n01:
پس اگه سری کوادو نبدم طبق حرف شما باید سری گیمینگ ببندم؟
آخه مگه نمیگن 3d max از کارت گرافیک خیلی استفاده نمیکنه ونیاز به cpu و ram داره؟

همون طور که دوستمون یعنی استارتر گفتن به نظرم با محدودیت بودجه روبرو هستن از طرفی سیس پیشنهادی بسیار سیس جامع و کاملیست نه تنها برای 3dmax بلکه برای یه جورایی همه موارد کاربرد از گیم گرفته تا .... جوابگوست یعنی ته تمام قطعات ممکن در بازار ذکر شده برای کارایی دوستمون سیس زیر کاملا کفایت میکنه
cpu i5 4670k
main asus z87 -k
ram G.skill 2*4 2133mhz
در مورد گرافیک با gtx 760 کاملا موافقم وولی اگر باز بودجه امکاننمیده به gtx650 هم میتونید فکر کنید و جوابگوی کارایی شما در گیم و 3dmax خواهد بود با این اوصاف دورو بر 1 تومن در کل سیس صرفه جویی میشه ولی به همون صورت از کانگفینگ هم کاسته میشه ولی همین سیس تمام کارایی شمارو جواب میده بودن کسانی که یا سیستم
cpu i5 2500k
وگرافیک
gtx 560ti همین کارایی شما رو داشتن و تا الان هم به خوب داره کار میکنه :n13:

محدودیت بودجه ندارم(یعنی واقعا نمیدونم ارزشش رو داره یا نداره)برای همین نهایت گفتم 5 تومن./نمیدونم واقعا برم سراغ سیستم های مازستا یا نه؟

احساس میکنم گرافیک بهتر تاثیر بذاره امیدوارم احساسم علمی باشه.

ا
اگه استارتر بدونن که میتونند بودجه بیشتری برای گرافیک جور کنند اگه فعلاً گرافیک نگیرن و بودجه گرافیکشون به حدود 3 تومن برسه بنده بهشون کارت Quardo K4000 پیشنهاد میدم !
ولی در صورتی که این بودجه میسر نباشه برای گرافیک اختصاصی و از طرفی شاید دلشون بخواد یه گیمی هم بزنند با این سستم چاره ای جز خرید گرافیک های گیمینگ نیست !

باز این سوال رو مطرح میکنم با گرافیک اختصاصی امکان بازی نیست؟>

رو بودجه ی 5 میلیون نمیشه خیلی مانور داد! اگر 7/5-8 تومن بود، یه چیزی! سیستم خیلی توپی واسه رندرینگ می شد!

اما در هر صورت سیستمی که جناب اشراقی فرمودن، خیلی خوبه. بعید می دونم چیز بهتری بشه بست.

این سیستم خیلی توپ نیاز چند سال رو بر طرف میکنه؟

2:وقتی قرار نیست گرافیک تخصصی بخریم، چه لزومی داره 1 میلیون بدیم به گرافیکی که از اسمشم معلومه که بدرد بازی و گیم میخوره نه 3Dmax و ...

این نه شما وزنش خیلی سنگینه .یعنی واقعا به درد نمیخوره؟

Hessam 2
09-12-2013, 11:49
این سیستم خیلی توپ نیاز چند سال رو بر طرف میکنه؟

کاملاً بستگی به خود شما، کاربرتیون و انتظار داره! می تونه 10 سال براتون زیاد هم باشه!
می تونه سال دیگه هم کار دستتون بده که ناچار به خرید سیستم جدید باشید.

اما شما حداکثر حداکثر روی 5 سال مد نظر داشته باشید. چون بعد از این زمان انقلابی در صنعت سخت افزار به وجود میاد و بسیاری از قطعات نسل جدیدشون وارد میشه و نسل های فعلی کلاً منقرض و از رده خارج میشه!
علاوه بر این، سیستم نسبتاً ضعیفی هم به حساب میاد در آینده!

یعنی شما باید تا قبل از سال 2020 میلادی، سیستم جدید بخرید و به این سال نمی کشه!

eshraghi2010
09-12-2013, 11:50
بله گرافیک های کواردو فقط به درد این جور پردازش ها میخورن و توی گیم کارایی ندارند !
طبق ضرب المثل معروف «هرکسی را بهر کاری ساختند! »
بنده هم توصیه آقا علیرضا رو بهتون می کنم که اگه می تونید از گیم صرف نظر کنید فعلاً گرافیک نگیرید و بعداً گرافیک کواردو بگیرید !
البته گرافیک کواردو K2000 داریم که قیمتش خیلی زیاد نیست و 1.5 میلیونه و جواب کارتون رو میده به نظرم !
اگه اشتباه نکنم اکثر بار پردازشی تری دی مکس بر دوش پردازنده و رم هست تا گرافیک !

eshraghi2010
09-12-2013, 12:05
جناب استارتر اگه دوست داشته باشید که بدونید سیستم های تخصصی این کاربرد کانفیگشون تقریباً چطوره (به صورت صرفاً جهت اطلاع ) میتونم بهتون سه تا سیستم تخصصی و فوق تخصصی لیست بدم ! ( البته نه برای خرید ! بلکه برای افزایش آگاهی ! )
اگه مایل بودید اعلام کنید !

yahyaqazmis3
09-12-2013, 12:07
بله گرافیک های کواردو فقط به درد این جور پردازش ها میخورن و توی گیم کارایی ندارند !
طبق ضرب المثل معروف «هرکسی را بهر کاری ساختند! »
بنده هم توصیه آقا علیرضا رو بهتون می کنم که اگه می تونید از گیم صرف نظر کنید فعلاً گرافیک نگیرید و بعداً گرافیک کواردو بگیرید !
البته گرافیک کواردو K2000 داریم که قیمتش خیلی زیاد نیست و 1.5 میلیونه و جواب کارتون رو میده به نظرم !
اگه اشتباه نکنم اکثر بار پردازشی تری دی مکس بر دوش پردازنده و رم هست تا گرافیک !

ممنون یعنی تا حالا اینجوری تو ذوقم نخورده بود.که بخوای پول بدی اما نتونی ازش توی بازی هم استفاده کنی.

فقط یه سوال اگه بعدا (1 سال دیگه) بخوام گرافیک کواردو بگیرم مادر بورد الانم ساپورت میکنه؟

این سوال رو از همه میپرسم:
نظرتون نسبت به سیستمهای مازستا چیه؟
مثلا X80 یا X100 ارزش خرید از این گروه رو داره؟
آیا اگه خودم جمع کنم خودم به نفعم نیست ؟به لحاظ مالی؟چه مزیتی داره؟

و سوال دیگه:
اگه بخوام به لپتاب فکر کنم کار اشتباهی انجام دادم؟(توی کار با 3d max) یعنی احمقانه هست؟

eshraghi2010
09-12-2013, 12:11
لپ تاب های معمول بازار خریدشون برای این کاربرد چیزی جز پول ریختن دور نیست !
سیستم های مازستا یه نمونشو اگه خواستید خودم بهتون توی همون سه تا لیستی که گفتم پیشنهاد میدم ! همشون از پردازنده زئون توی کانفیگشون استفاده شده ! که کارشون تخصصی پردازش سنگین و سروری هست !
سیستم های مازستا شبه سروری هستند !

yahyaqazmis3
09-12-2013, 12:12
جناب استارتر اگه دوست داشته باشید که بدونید سیستم های تخصصی این کاربرد کانفیگشون تقریباً چطوره (به صورت صرفاً جهت اطلاع ) میتونم بهتون سه تا سیستم تخصصی و فوق تخصصی لیست بدم ! ( البته نه برای خرید ! بلکه برای افزایش آگاهی ! )
اگه مایل بودید اعلام کنید !

100 %.با کمال میل.ممنون

yahyaqazmis3
09-12-2013, 12:18
لپ تاب های معمول بازار خریدشون برای این کاربرد چیزی جز پول ریختن دور نیست !
سیستم های مازستا یه نمونشو اگه خواستید خودم بهتون توی همون سه تا لیستی که گفتم پیشنهاد میدم ! همشون از پردازنده زئون توی کانفیگشون استفاده شده ! که کارشون تخصصی پردازش سنگین و سروری هست !
سیستم های مازستا شبه سروری هستند !

بابت راهنمایی لپ تاب ممنون.
این سیستمی که این دوستان توی مازستا میبندن با سیستمی که بخوام خودم جمع کنم با همون کانفیگ فرق میکنه؟
یا فقط فرقش توی پردازنده هست>؟
یعنی به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری توی سیستم تغییراتی ایجاد میکنن؟
مثلا اورکلاک کردن سیستم؟

توی کار رندر گرفتن و کار با 3d max ارزش داره از این سیستم ها با این نوع پردازش استفاده کرد؟

animsprite
09-12-2013, 12:43
من نمیدونم این همه وسواس برا چی هست به تمام اون چیزایی که گفته شده اصلا تو جه نکردید باز بحث جدید راه میندازین :n29:
ببین استارتر محترم من نمیدونم شما از 3dmax چی میخواین یع
نی شیوه جدید ی ابداع شئه که میخواین برا 3dmaxاینقدر خر ج کنید من قبلا هم گفتم یه i5 هم کار شمارو جواب میده به نظر من الان یه سیس موسط رو به بالا بردارین بعد میتونید دوباره بعد 3-4 سال سیس دیگری در صورت نیاز بردارین اصلا موافق نیستم که یه بودجهسنگین برای این کارایی از الان بردارین فقط به خاطر این که بتونه تا 10 سال مثلا جواب گو باشه ..به شما حق میدم دارین هزینه می کنید و می خواین یه چیز خوب در بیاد یه قانون برای کسایی که در خرید سیس مردد هستن اینه که بجای خرید یه سیس گرون قیمت تو این گرونی وسیسی که بتونه سال ها دوام بیاره یا قابل ارتقا باشه اینه که شما همین زمان استفاده از سیس رو به دوقسمت تقسیم کنید حالا که قرار اینطوری بشه
این که یک سیستم خوب و جمع جور الان بردارین البته نه با هزینه گزاف برای کارایی در حد 3-تا5 سال بعد از این هم میتونید دوباره به خرید سیس اقدام کنید این خیلی بهتر از اینه که همین الان یک چنین هزینه ای رو کنید و بعد ها نتونید به ارتقا یا تعویض سیس بپردازید اینطوری همیشه اپدیت خواهید بود ...اخه نمیدنم از 3dmax چطوری میخواین استفاده کنید که این همه بحث به راه انداختین
در ضمن این قضیه خرید سیس بدون گرافیک چیه ..برای این کارایی گرافیک از همون اول لازمه خودتونو با این چیزا فریب ندین فقط باعث میشه هزینه استارتر بالا بره و در اخر هم که هیچ بعد همچین ا سریه زئون و سوکت 2011 صحبت میکنید که انگار مثلا بقیه 3dmax کار نمیکنند من چند بار بگم الان هستن کسای که با i52500k و گرافیک gtx 560ti دارن هم گیم هم به کارشون که 3dmax و .... هست میپردازن چرا قضیه رو اینقدر بقرنج میکنید برا خودتون
بعدش این همه چرخیدید اومدین به لپتاپ رسیدین واقعا معلومه دارین چی کار میکنید ...لپتاپ همیشه بحث تولید گرما و کانگفینگ پایین و قیمت بالاش نسیبت به pc واضح و مشخصه چرا باز بحثو کش میدین
این اخرین کامنت من در این بخشه امیدوارم در نهایت با یک هزینه عاقلانه یک سیستم عاقلانه ببیندین :n13:
در ضمن اینجا در امریکا بساری از شر کت ها کارای گرافیکی فوتوشاپ و همین 3dmax و ... رو با all in one ها دارن انجام میدن بعد اگر در جایی پردازش سنگین نیاز داشتن به سیستم های قدرتمند شرکتی متوسل میشن یعنی در ایران چیزی بیشتر از امریکا پردازش میشه ....مطمئنا سیسی که شما با بودجه 3یا 4 تومن میبندین بسیار رووونتر ازیک all in one جواب خواهد داد باز این شعار من هست
پیشنهاد و مشاوره از دوستان مشاور فروماست و تصمیم گیریه نهایی با خریدار محترم
خوش باشین

yahyaqazmis3
09-12-2013, 13:14
من نمیدونم این همه وسواس برا چی هست به تمام اون چیزایی که گفته شده اصلا تو جه نکردید باز بحث جدید راه میندازین :n29:
ببین استارتر محترم من نمیدونم شما از 3dmax چی میخواین یع
نی شیوه جدید ی ابداع شئه که میخواین برا 3dmaxاینقدر خر ج کنید من قبلا هم گفتم یه i5 هم کار شمارو جواب میده به نظر من الان یه سیس موسط رو به بالا بردارین بعد میتونید دوباره بعد 3-4 سال سیس دیگری در صورت نیاز بردارین اصلا موافق نیستم که یه بودجهسنگین برای این کارایی از الان بردارین فقط به خاطر این که بتونه تا 10 سال مثلا جواب گو باشه ..به شما حق میدم دارین هزینه می کنید و می خواین یه چیز خوب در بیاد یه قانون برای کسایی که در خرید سیس مردد هستن اینه که بجای خرید یه سیس گرون قیمت تو این گرونی وسیسی که بتونه سال ها دوام بیاره یا قابل ارتقا باشه اینه که شما همین زمان استفاده از سیس رو به دوقسمت تقسیم کنید حالا که قرار اینطوری بشه
این که یک سیستم خوب و جمع جور الان بردارین البته نه با هزینه گزاف برای کارایی در حد 3-تا5 سال بعد از این هم میتونید دوباره به خرید سیس اقدام کنید این خیلی بهتر از اینه که همین الان یک چنین هزینه ای رو کنید و بعد ها نتونید به ارتقا یا تعویض سیس بپردازید اینطوری همیشه اپدیت خواهید بود ...اخه نمیدنم از 3dmax چطوری میخواین استفاده کنید که این همه بحث به راه انداختین
در ضمن این قضیه خرید سیس بدون گرافیک چیه ..برای این کارایی گرافیک از همون اول لازمه خودتونو با این چیزا فریب ندین فقط باعث میشه هزینه استارتر بالا بره و در اخر هم که هیچ بعد همچین ا سریه زئون و سوکت 2011 صحبت میکنید که انگار مثلا بقیه 3dmax کار نمیکنند من چند بار بگم الان هستن کسای که با i52500k و گرافیک gtx 560ti دارن هم گیم هم به کارشون که 3dmax و .... هست میپردازن چرا قضیه رو اینقدر بقرنج میکنید برا خودتون
بعدش این همه چرخیدید اومدین به لپتاپ رسیدین واقعا معلومه دارین چی کار میکنید ...لپتاپ همیشه بحث تولید گرما و کانگفینگ پایین و قیمت بالاش نسیبت به pc واضح و مشخصه چرا باز بحثو کش میدین
این اخرین کامنت من در این بخشه امیدوارم در نهایت با یک هزینه عاقلانه یک سیستم عاقلانه ببیندین :n13:

دوست عزیز پرسیدن که عیب نیست.ندونستن عیبه.

من هنوز جواب سوالامو نگرفتم .هنوز بحث جدید راه نیفتاده.این بحث رو سایر دوستان به این شکل ادامه دادن.
در ضمن این حق رو به منی که دارم هزینه میکنم بدین.اگه برای شما سخته که بخواین راهنمایی کنی من همین جا از شما تشکر میکنم./

eshraghi2010
09-12-2013, 13:16
4 نمونه سیستم خدمت شما :
2 تا از اون ها داخلش پردازنده زئون استفاده شده و دوتای دیگه Core i7 !
کلاً زئون ها قدرتشون خیلی بالا هست ولی قیمتشون وحشتناکه و شاید توی قیمت به کارایی بازنده باشند !
اما من یه لینک مقایسه کارایی زئون ها رو براتون میزارم ببینید :
زئون ها چند مزیت دارند :
تعداد هسته بیشتر
پایداری بیشتر - مصرف کمتر که اونها رو برای سرور مناسب کرده
حداکثر دمای قابل تحمل بیشتر
کش بالاتر
پهنای باند حافظه بیشتر
پشتیبانی از حجم بسیار بسیار زیاد رم به طوری که مدلهای گرون قیمت تا 700 گیگ رم پشتیبانی می کنند
پشتیبانی از دو ، چهار یا هشت CPU همزمان!!!
اینها رو فقط به میل خودتون و به جهت افزایش اطلاعات و باز شدن دیدتون نوشتم و قطعاً هدف پیشنهاد برای خرید نبوده چون بودجش نیست !
به نظرم سیستم چهارم به اندازه کافی قدرتمند هست و جواب کار خیلی ها رو میده ! اون سه سیستم دیگه فقط به خاطر اینه که بدونید اگه کار خیلی خیلی حرفه ای باشه تا کجا سیستم ها پیش میرن ؟!!!

سیستم 1 :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سیستم 2 :

سیستم 3 :

سیستم 4 :

faramarz_mit
09-12-2013, 14:48
من خودم كارم با مكس هست چند سال هست با مكس كار ميكنم بنظر من سيستم شماره 3-4 آقاي اشراقي خيلي خوبه من خودم ميخوام سيستم تهيه كنم كه احتمالا بعد از عيد اين كارو ميكنم بنظر من سيستم شماره 4 جواب كار شمارو ميده مطمِن باش هيچ وقتم از كل توان سيستم شماره 4 استفاده نميكني مخصوصا تو كه تازه ميخواي مكس ياد بگيري تا بخواي مكس حرفه اي ياد بگيري 2سال طول ميكشه پس هزينه بيخود براي سيستم نكن اگه ميخواي هزينه كني كه چند سال خيالت راحت باشه همين سيستم شماره 4 بگير

eshraghi2010
09-12-2013, 15:10
من خودم كارم با مكس هست چند سال هست با مكس كار ميكنم بنظر من سيستم شماره 3-4 آقاي اشراقي خيلي خوبه من خودم ميخوام سيستم تهيه كنم كه احتمالا بعد از عيد اين كارو ميكنم بنظر من سيستم شماره 4 جواب كار شمارو ميده مطمِن باش هيچ وقتم از كل توان سيستم شماره 4 استفاده نميكني مخصوصا تو كه تازه ميخواي مكس ياد بگيري تا بخواي مكس حرفه اي ياد بگيري 2سال طول ميكشه پس هزينه بيخود براي سيستم نكن اگه ميخواي هزينه كني كه چند سال خيالت راحت باشه همين سيستم شماره 4 بگير

ممنونم فرامرز جان ! :n16:
جناب استارتر ! آقا یحیی گل ! اینم تأییدیه از دوست خوبم آقا فرامرز گل که خودشون دستی توی این کار دارند !
البته اینم بگم که مادربردهای اختصاصی سری Ivy-Bidge-E توی راه هستن و تا مدتی دیگه وارد بازار میشن !
مادربردهای توی لیست ، مادربردهای نسل قبل هستن ( Sandy Bridge-E ) که با آپدیت بایوس میشه روشون پردازنده های سری جدید رو نصب کرد !
مادربردهای اختصاصی این سری Rampage IV Black Edition از کمپانی ایسوس و G1.Assassin3 از شرکت گیگابایت هستند !

Hessam 2
09-12-2013, 20:26
اوههههه! بودجه ی استارتر شد 10 میلیون؟!!!!!! :D
ماشالله بابا... :D

eshraghi2010
09-12-2013, 20:42

:n02:
نه داداشی ! این سیستم ها صرفاً جهت اطلاع و برای باز شدن دید استارتر و به درخواست خودشون بود که پیشنهاد شد !

yahyaqazmis3
10-12-2013, 09:35

ماشاالله به شما.دیگه چوب کاریمون نکن.
این پول کلا از ابتدا موجود بود.ولی با توجه به ابدیت شدن سخت افزار ها دلم نمی اد سنگین هزینه کنم.
بیس کارم رو 4 تومن نهایت 5 تومن هست.

خدا شاهده قصدم این نیست دوستان اذیت بشن.
یک از دوستام سیستم بسته با یه متخصصی(1 سال پیش) وقتی برد پیش یه متخصص دیگه کار اون یکی رو زیر سوال برد.
برای همین هدفم اینه که با این بودجه به یه جمع بندی کلی برسم.
بازم از همه دوستان ممنونم

eshraghi2010
10-12-2013, 09:47
ماشاالله به شما.دیگه چوب کاریمون نکن.
این پول کلا از ابتدا موجود بود.ولی با توجه به ابدیت شدن سخت افزار ها دلم نمی اد سنگین هزینه کنم.
بیس کارم رو 4 تومن نهایت 5 تومن هست.

خدا شاهده قصدم این نیست دوستان اذیت بشن.
یک از دوستام سیستم بسته با یه متخصصی(1 سال پیش) وقتی برد پیش یه متخصص دیگه کار اون یکی رو زیر سوال برد.
برای همین هدفم اینه که با این بودجه به یه جمع بندی کلی برسم.
بازم از همه دوستان ممنونم

نه عزیز دل ! اینجوری نیست ! کسی اذیت نمیشه !
این که سخت افزارها هر از مدتی آپدیت میشن یه چیز بدیهی و غیر قابل انکار و اجتنابیه ! یعنی هیچ کاری نمیشه کرد !
با 5 تومن همون سیستم صفحه اول رو باید ببندی !
اگه قصد بازی نداشتی بهت می گفتم به جای کارت 760 کارت Quardo K2000 بگیر !
1.5 میلیون بیشتر قیمتش نیست !
یعنی شما 400 تومن افزایش بودجه بدی حله !! ( برای خرید اون کارت )
شما مشخصات سیستم اون دوستت رو که یک سال پیش سیستم خریده داری دقیق ؟!!

yahyaqazmis3
10-12-2013, 10:22
نه عزیز دل ! اینجوری نیست ! کسی اذیت نمیشه !
این که سخت افزارها هر از مدتی آپدیت میشن یه چیز بدیهی و غیر قابل انکار و اجتنابیه ! یعنی هیچ کاری نمیشه کرد !
با 5 تومن همون سیستم صفحه اول رو باید ببندی !
اگه قصد بازی نداشتی بهت می گفتم به جای کارت 760 کارت Quardo K2000 بگیر !
1.5 میلیون بیشتر قیمتش نیست !
یعنی شما 400 تومن افزایش بودجه بدی حله !! ( برای خرید اون کارت )
شما مشخصات سیستم اون دوستت رو که یک سال پیش سیستم خریده داری دقیق ؟!!

می پرسم میگم.

Hessam 2
10-12-2013, 12:45
به نظرم 6/5 هزینه کنید و سیستم از سوکت 2011 بخرید.
فرقی نمی کنه اصلاً... سال دیگه سوکت جدید میاد با قطعات و نسل جدید! همیشه همین بوده و خواهد بود!
نمی تونید اینجوری سیستم ها رو مورد مقایسه قرار بدید. شما باید سیستم خودتون رو با نسل همون سیستمی که خریداری می کنید، مقایسه کنید!

معلومه که سیستم های نسل بعد که یکی دو سال دیگه میاد، از سیستم های امروزی بهتره!! اصلاً هنری نیست که چنین چیزی رو طرف ادعا کنه!
این خیلی مسخره اس اگر بخوایم دو نسل متفاوت رو مورد بررسی قرار بدیم! یقیناً سیستم نسل امروزی، کم میاره در مقابل سیستم نسل جدید.

خیلی عذر میخوام که این حرفو میزنم؛ اما اون فرد، چه جور فرد متخصصی بود که به اینصورت قضاوت نامنصفانه ای داشت و ارائه کرد؟!!
از اصول حرفه ای بودن یک متخصص اینه که قضاوت و مقایسه ی منصفانه و منطقی تری داشته باشه و به فرد مقابل در مورد یک سیستم مورد نظر، دیدگاه مناسبی ارائه بده.

yahyaqazmis3
10-12-2013, 14:02
می پرسم میگم.

این سیستم رو دوستم بسته بود توسط یه متخصص.
6 ماه بعد یکی دیگه که مدعی بود توی این زمینه میگفت اون رو خیلی بد بسته.

Asus 8h61
core i5 3gz 4 mg
zeppelin 8g
nvidia Gforce Gtx 450
Power Green 450 w

Hessam 2
10-12-2013, 15:19
این سیستم رو دوستم بسته بود توسط یه متخصص.
6 ماه بعد یکی دیگه که مدعی بود توی این زمینه میگفت اون رو خیلی بد بسته.

Asus 8h61
core i5 3gz 4 mg
zeppelin 8g
nvidia Gforce Gtx 450
Power Green 450 w

بله. تا حدودی توازن بین مادربرد و سایر قطعات برقرار نیست!
البته از نظر فنی اصلاً نمیشه ایراد گرفت. چون با هم مچ هستن! اما سیستم اصولیی نیست و بخوایم بیس کار رو رعایت کنیم تو ذهنمون، از این سیستم میشه از این حیث ایراد گرفت.
البته شاید 6 ماه بعد، نسل جدید به بازار عرضه شده باشه که ایشون اینطور اظهار نظر کردن که خب مقایسه ی منطقی نیست! (اگر همینطور بوده باشه)