PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد شر کردن اینترنت بین4کامپیوتر

xzx202
05-12-2013, 17:34
با سلام
میخواستم بین 4کامپیوتر اینترنت adslرا شر کنم وهر چهار تا به اینترنت دسترسی داشته باشند .یکی از اساتید که قرار برام کامپیوترها را شبکه کنه پیشنها د داده که از یک مودم بی سیم به جای هاب استفاده کنم .چون من یک لب تاب هم دارم میگه که به وسیله wif هم میتون شبکه با مودم بی سیم یا با هاب ؟ایا به وسیله مودم بی سیم میتوان پرینتر را شر کرد حتی برای لبتاب ؟لطفا راهنمایی کنید :n16:

Armin.Computer
06-12-2013, 02:02
با سلام
میخواستم بین 4کامپیوتر اینترنت adslرا شر کنم وهر چهار تا به اینترنت دسترسی داشته باشند .یکی از اساتید که قرار برام کامپیوترها را شبکه کنه پیشنها د داده که از یک مودم بی سیم به جای هاب استفاده کنم .چون من یک لب تاب هم دارم میگه که به وسیله wif هم میتون شبکه با مودم بی سیم یا با هاب ؟ایا به وسیله مودم بی سیم میتوان پرینتر را شر کرد حتی برای لبتاب ؟لطفا راهنمایی کنید :n16:

در مورد پرینتر
من قبلا پرینتر هایی رو می دیدم که به صورت کارخونه ای وایرلس دارن
فکر کنم قطعه ای باشه برای همین پرینتر های معمولی

geysar
06-12-2013, 08:02
منم همین مشکل رادارم .به نظرتون کابل بهتره یا وایرلس؟ البته ظاهرا مودم بی سیم جا داره تا بشه تا چهار کامپیوتر را به صورت کابلی وصل کرد.ولی بیشترشو نمیدونم .
البته تا جایی که من اطلاع دارم شبکه از طریق کابل سرعتش بیشتره .وشاید امنیتش هم بهتر باشه
دوستان بیشتر توضیح بدهند ممنون میشم

FerineFast
06-12-2013, 11:31
اگر پرینتر کابل لن بخوره می تونید به مودم وصلش کنید و به محض IP گرفتن می تونید توی ویندوز پرینتر رو Add کنید.
هم بی سیم می تونید شبکه کنید هم با سیم ولی کلا در جایی که امکان با سیم هست ترجیح به اونه!

xzx202
06-12-2013, 11:50
اگر پرینتر کابل لن بخوره می تونید به مودم وصلش کنید و به محض IP گرفتن می تونید توی ویندوز پرینتر رو Add کنید.
هم بی سیم می تونید شبکه کنید هم با سیم ولی کلا در جایی که امکان با سیم هست ترجیح به اونه!
فرض کنید تو یک دفتر کوچیک میخوام شبکه کنم فقط اینترنت و پرینتر (3تا کامپیوتر ویک وحداکثر 2تا لپ تاب )باز هم بی سیم بهتره ؟

FerineFast
06-12-2013, 11:51
همونطور که دوستمون هم بالا گفتند علاوه بر امنیت و پایداری بیشتر، سرعت هم در لن بیشتر هست ولی اگر از لحاظ فنی دوست ندارید سیم کشی کنید وایرلس هم جوابگو هست.

xzx202
06-12-2013, 12:13
همونطور که دوستمون هم بالا گفتند علاوه بر امنیت و پایداری بیشتر، سرعت هم در لن بیشتر هست ولی اگر از لحاظ فنی دوست ندارید سیم کشی کنید وایرلس هم جوابگو هست.
نه بیشتر دوست دارم کارم راه بیفته با ساده ترین وراحترین راه .به نظرتون اگه چهار کابل از مودم بی سیم به کامپیوترها وصل کنم واز این طریق اینترنت را به اشترا ک بزارم با شبکه به وسیله ی هاب فرقی داره ویا نه همون کاررا انجام میده ؟
البته مودم معمولی هم دارم (اگه بی سیم بخرم باید مودم قدیمیم را دوربیندازم )

FerineFast
06-12-2013, 12:16
نه مودم هم کار هاب و خیلی بیشتر (روتر) رو میکنه اگر هم پورت بیشتر خواستید یک پورتش رو به سوییچ و از اون به دستگاه های جدید وصل کنید.