PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی گیم نت با 6 کلاینت + 1 سرور

Kharg Island
26-11-2013, 14:46
سلام بر دوستان و اساتید محترم

یکی از دوستام گیم نت زده حالا 6 تا کامپیوتر آورده + 1 لب تاپ. یک Hub 16 پورته هم داره. آقا منم خیر سرم قراره براش شبکه کنم. حالا جالبیش اینجاست که میخوام براش لب تاپ رو سرور قرار بدم و 6 تا کامپیوتر کلاینت باشن و برنامه game port رو هم روی سرور پیاده کنم. چون ویندوز کلاینتا ویندوز 7 هستن میخوام لب تاپ رو با ویندوز سرور 2008 راه اندازی کنم. یعنی در حال حاضر ویندوز سرور 2008 رو روی لب تاپ نصب کردم. کار با active directory ویندوز 2008 خیلی پیچ در پیچه. میخواستم ببینم کسی هست که کمکم کنه تا کار رفیقمو راه بندازم. فقط خدا وکیلی اگه یه راهی دارید بهم بگید تا رو سفید بشم جلوش :n20: ممنون میشم کمکم کنید

یـــا عــــلـــــی

Kharg Island
26-11-2013, 19:17
دوستان کسی نیست ما رو یاری کنه ؟

FerineFast
26-11-2013, 19:55
شما جلو برید نصب رو هرجا به مشکل خوردید بگید کمکتون می کنیم

Sent from my SGH-M919 using Tapatalk

Kharg Island
27-11-2013, 00:58
شما جلو برید نصب رو هرجا به مشکل خوردید بگید کمکتون می کنیم

با عرض سلا و خسته نباشید

دوست عزیز من به طور امتحانی لب تاپ + 1 کلاینت رو به هاب وص کردم و از طریق active directory 2008 شروع به نصب کردم اما طی مراحل نصب اکتیو دایرکتوری 2 چیز برام مبهم بود :

اول اینکه در قسمت های forest functional level و domain Functional level کدوک سیستم عامل رو باید انتخاب کنم که من هر دو رو windows server 2003 انتخاب کردم. حالا با توجه به اینکه تمامی کلاینت ها ویندوز 7 روشون نصب شده این گزینه ها درست هستن ؟ اگه نه لطفا راهنماییم کنید.

و دوم اینکه :

موقع ادامه نصب اکتیو دایرکتوری سه گزینه برام اومد که یکیش DNS بود و بقیه تیک ها به طور پیش فرض غیر فعال بود ( یعنی نه میتونستم فعال کنم و نه غیر فعال ) اما فقط تیک DNS رو میشد فعال یا غیر فعال کرد. به هر حال من تیک DNS رو فعال کردم و ادامه نصب زدم اما جالبیش اینجاست که یه پیغام به متن زیر بهم داد که yes و no داشت :

A delegtion for this DNS server cannot be created because the authorative parent zone cannot be found or it does not run windows DNS server. If you are integrating with an exiting DNS in frastructure , you should manually created a delegation to this DNS Server in the parent zone ensure reliable name resolution from outside the " Setare.local" otherwise , no action is required.

خلاصه آقا من yes زدم و به کارم ادامه دادم آخر یه پیغام دیگه داد و گفت که میخوای IP اتوماتیک نصب بشه یا دستی که من همون دستی اینو وارد کردم :

IP : 192.168.10.1
Subnet : 255.255.255.0

وقتی نصب انجام شد و دامین ساخته شد به طور خودکار ریستارت شد و اومد بالا. بعد رفتم یه user ساختم . و بعد از اون آی پی و ساب نت رو برای کلاینت وارد کردم :

IP : 192.168.10.2
Subnet : 255.255.255.0

خلاصه بعد همه این کارا از طریق computer name/ change domain رفتم دامین رو انتخاب کردم و اسم دامین رو نوشتم و user و pass رو هم وارد کردم و اماااااااااا به این مشکل بر خوردم با اجازتون عکسشم میزارم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا به نظر شما باید چه کار کنم. کارم خیلی گیره. اگه کمکم کنید زودتر درستش کنم واقعا یک دنیا ممنونتون میشم.

یـــــــا عـــــــــــلــــــــــی

FerineFast
27-11-2013, 01:39
خوب تا اینجا خوب جلو رفتید اون forest و domain رو 2003 انتخاب کردید که بهترین حالته ولی هرچی انتخاب می کردید بازم فرق نمی کرد از 98 تا 8 می تونستید بهش وصل شید در ضمن بعدا می تونید rise کنید به 2008
برای وصل شدن به دومین اول باید dns کلاینت رو روی آیپی سرور تنظیم کنید
Preferred dns
192.168.10.1

Kharg Island
27-11-2013, 02:27
خوب تا اینجا خوب جلو رفتید اون forest و domain رو 2003 انتخاب کردید که بهترین حالته ولی هرچی انتخاب می کردید بازم فرق نمی کرد از 98 تا 8 می تونستید بهش وصل شید در ضمن بعدا می تونید rise کنید به 2008
برای وصل شدن به دومین اول باید dns کلاینت رو روی آیپی سرور تنظیم کنید
Preferred dns
192.168.10.1

دوست عزیز از راهنماییت واقعا ممنونم. آی پی سرور رو توی DNS کلاینت قرار دادم بعد join کردم و connect شدن. فقط یه سوال. اگه خرده کاری دیگه داره میشه لطف کنید بگید تا کاملا شبکه بشه. ممنون میشم

یـــــــا عــــــــــلـــــــــــی

FerineFast
27-11-2013, 02:32
دومین دنیایی هست واسه خودش من نمی تونم بگم شما چکار کنید ولی برای امنیت میشه کارهایی کرد از جمله تغییر یکسری پالیسی و کارهای معمول دومین

Kharg Island
27-11-2013, 02:39
دومین دنیایی هست واسه خودش من نمی تونم بگم شما چکار کنید ولی برای امنیت میشه کارهایی کرد از جمله تغییر یکسری پالیسی و کارهای معمول دومین

آخه این گیم نت اصلا به اینترنت نیازی نداره. راستی اگه 6 تا کامپیوتر رو به همین روش شبکه کنم دیگه مشکل خاصی نداره ؟ بعد یه چیز دیگه میتونم بازی هایی که قابلیت شبکه آفلاین دارن رو با هم شبکه کنم؟ مثل call of duty و warcraft و ... ؟ DHCP چی هستش ؟ اصلا نیاز هست که تنظیم بشه؟

FerineFast
27-11-2013, 02:46
منظورم از پالیسی لزوما امنیت اینترنت نیست برای اینکه کسی که پای سیستم هست نتونه خراب کاری کنه میشه یکسری امکانات ویندوز رو بست مثل بستن فلش مموری ها کامند و ...
وقتی کامپیوتر ها به دومین متصل بشند شبکه هستند و قابلیت بازی شبکه ای هم وجود داره
Dhcp یک سرویس هست که اتومات به کلاینت ها آیپی میده اگر دستی تنظیم آیپی می کنید لزومی به فعال کردنش نیست

Kharg Island
27-11-2013, 02:49
منظورم از پالیسی لزوما امنیت اینترنت نیست برای اینکه کسی که پای سیستم هست نتونه خراب کاری کنه میشه یکسری امکانات ویندوز رو بست مثل بستن فلش مموری ها کامند و ...

همه ی اینا از توی سرور انجام میشن دیگه؟ درسته ؟

FerineFast
27-11-2013, 02:50
هم از توی سرور میشه انجام داد هم پای کلاینت ولی در اصل دومین یعنی مدیریت مرکزی

FerineFast
06-12-2013, 09:22
جهت اطلاع دوستان بگم بعد از اینکه دومین راه انداختیم مشکلاتی هم به وجود اومد از جمله عدم اجرای بازی های روی کلاینت در صورت Domain User بودن کلاینت و مشکل نصب GamePort و در نهایت تصمیم به استفاده از Smartlaunch گرفتیم البته بازم با کلاینت عضو Domain Users مشکل داره ! کسی اگر تجربه ای داره ممنون میشم در این تاپیک ادامه بده بدرد همه می خوره.

Kharg Island
04-07-2015, 01:23
سلام خدمت دوستان عزیز

این بارم با کوله باری از سوال اومدم خدمتتون. سوالم هم مربوط به موضوع تاپیک خودمه هستش . راستشو بخواین گفتم تاپیک قدیمی خودمو از زیر یه خرمن خاک بکشم بیرون بهتره تا تا الکی تاپیک اضافه کنم. خب سوالم دقیقا مربوط به موضع تاپیک هستش اما با این تفاوت که تعداد کلاینت ها به 12 تغییر کرده و مهم تر از اون سیستم عامل سرور رو به 2012 ارتقا دادم . درواقع یه ویندوز سرور خام دارم اینجا. طبق آموزش های توی اینترنت گشتم و طریقه ی نصب اکتیو دایرکتوری رو پیدا کردم و نصب کردم. حالا مشکلی که من دارم اینه . سرور به اینترنت متصل هستش. یک عدد هاب 16 پورته هم دارم. وقتی وارد تنظیمات پیکربندی network adapter میشم توی قسمت DNS نوشته 127.0.0.1 . بعد موقعی که به سرور IP میدم یعنی این 192.168.10.1 . اینترنت قطع میشه. حالا توش موندم. تنظیماتشم برام گنگ هستش نسبت به ویندوز سرور 2008. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

یـــا عـــلـــی

Kharg Island
04-07-2015, 21:33
دوستان کسی نیست کمکم کنه؟