PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا asus g53sx cor i5 همه بازی ها رو میکشه؟

امیر تتلو
20-11-2013, 22:48
سلام من لب تاب asus g53sx cor i5 رو دارم و تازه خریدم بنظرتون برای بازی مناسبه؟ لطفا جواب بدید هچی تاپیک میزنم کسی منو ادم حساب نمیکنه لطفا نظر بدید :n12::n12::n12::n12::n12::n12::n12:

parsicola
21-11-2013, 11:20
سلام
ببینم عزیز این لبتاپ رو گفتی تازه خریدی؟ اگه همونیه که کارت گرافیکش NVIDIA GEFORCE 560m هستش باید بگم که شما لبتاپ گیمینگ ایسوس واسه 3.5 سال پیش رو خریدی! مبارکه .
اون موقع لبتاپ خیلی خوبی بود اما حالا درمقایسه با لبتاپ های عادی هم میتونم بگم ضعیف هستش. کارت گرافیکش در حد 645 سال قبل و 740 امسال هستش که یه کارت معمولیه نه گیمینگ. حداکثر میتونی خیلی از بازیهای جدید 2012 به بعد رو در حالت تنظیمات MEDIUM بازی بکنی.و درحالت تنظیمات HIGH و یا ULTRA جواب نمیده. با قیمتی کمی بیشتر از هزینه ای که کردی (فکر کنم بالای 3 میلیون خریدی) میتونستی با 3.600 میلیون MSI GE60 سری گیمینگ یا لنوو Y510P بگیری که خیلی سریعتر ، پیشرفته تر ، سبکتر و باریکتر هستند.

من نمیدونم این وارد کنندگان ایسوس این لبتاپ های از رده خارج رو از انبار زیرخاکی کدوم کشوری به قیمت مفت بیرون میکشند و به قیمت بالا میفروشن که هنوز تمومی نداره!

امیر تتلو
30-11-2013, 20:46
سلام دوست من این لب تاب برای من 3.700 اب خورد یعنی خیلی ضرر کردم؟ نمیشه بهش گرافیک اضافه کرد؟

parsicola
30-11-2013, 22:26
آره متاسفانه. حتی با 100 هزارتومن پول کمتر ، همون مدلهای بالا رو که اشاره کردم یا یه مدل از ایسر رو میتونستی بخری که حداقل 50 درصد در بازیها قویترند. و مال امسالند (2 ماه پیش) . گرافیک هم نمیشه اضافه کرد

امیر تتلو
01-12-2013, 19:27
توی بازی ها فن سمت راستش بیشتر از فن سمت چپش کار میکنه؟ چرا؟

امیر تتلو
02-12-2013, 21:56
بنظر شما چقد از lenovo z 500 قویتره؟

mhv_kntu
05-12-2013, 04:13
توی بازی ها فن سمت راستش بیشتر از فن سمت چپش کار میکنه؟ چرا؟
چون یه فن رو cpu هست یه فن رو gpu و کنترلر جدا دارن. بازی می کنی به gpu بیشتر فشار میاد پس فنش سریعتر کار می کنه.

تنها چیزیش که میشه گفت از z500 با کارت 740 خیلی فرق داره و بهتره سیستم کولینگش هست. بالاخره این لپ تاپ گیم هست اون لنوو مولتی مدیا.

امیر تتلو
05-12-2013, 11:25
ولی من خودم قبلا z500 داشتم تو بازی ها توپوق میزد و خودشو پاره میکرد که بازی ها رو بکشه مثلا کرایسیس با کم ترین رزولوشن نمیکشید ولی این راحت میکشه بعد این گرافیکش خیلی از اون قویتر نیست؟؟؟ دستت درد نکنه که نظر میدی :n26:

parsicola
05-12-2013, 15:00
عزیز کارت گرافیک z500 به صورت 64 بیتی هستش و ضعیفه. شما باید با 645 یا 740 که 128 بیت باشه مقایسه کنی. حالا که خریدیش دیگه نباید به این چیزها فکر کنی.

امیر تتلو
19-12-2013, 17:57
ببخشید cpu ی این لب تاب چقدر قدرت داره؟ ایا برای یازی های امروز مناسبه ؟

parsicola
20-12-2013, 03:19
ببخشید cpu ی این لب تاب چقدر قدرت داره؟ ایا برای یازی های امروز مناسبه ؟خیلی قوی هستش و از این نظر کم و کسری نداری.

امیر تتلو
20-12-2013, 22:03
میشه با cpu ی cor i7 معمولی مقایسش کنید ؟ در چه حد قویه؟:n26:

امیر تتلو
30-12-2013, 10:46
منتظر جواب از دوستان گلم

Sorena_777
09-01-2014, 19:19
تو ریز مشخصاتش لازم نیست بری اخه با یه حساب سر انگشتی هم از خیلی از لپ تاپ های توی این رنج کمی , کمی ضعیف تره
ولی دوست عزیز یه نصیحت رو از برادر کوچیک خودت بشنو :n02:
تا قبل از اینکه میخوای چیزی بخری تخقیق یه چیز واجبیه ولی بعد از اون فقط مایه عذابته :n15:
خود من چندین بار همچین چیزایی سرم اومده
الان فقط لذت چیزی که داری رو ببر و تو فکر هیچی نباش :n06:
اگه واقعا خیلی پشیمونی و میتونی عوضش کنی اینکارو انجام بده (البته اون کلاه برداری که اینکارو باهات کرده دیگه فک نکنم پس بگیره )
اگه هم نمیتونی پس خودت رو بیش از این عذاب نده :n06:

imi imi
10-01-2014, 10:35
نمیدونم چرا بعضی حتی به خودشون زحمت نمیدن لااقل از این همه سایت یکی رو چک کنن بعد نظر بدن.:n27:
این لپ تاپی که دوستمون خریده لپ تاپ گیمینگه و لپ تاپ بسیار قویه ای هست و قابل توجه اینکه کارت گرافیکش GTX560 DDR5 هست . سری GTX از سری GT قویتره.اون فروشنده هم سر ایشون کلاه نذاشته.
امیر تتلو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لپ تاپی که خریدی بسیار عالیه و یه لپ تاپ گیمینگ با گرافیک بالایی هست. مبارکت باشه. بعضی از امکانات این لپ تاپ :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه نمایش سه بعدی

صفحه کلید ارگونومیک مجهز به نور پس زمینه

سیستم خنک کننده بسیار قوی و بی صدا

مجهز به خروجی 3D برای پخش فیلم های سه بعدی بر روی تلویزیون دارای تکنولوژی 3D

اینم چن تا عکس از این لپ تاپ :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امیر تتلو
10-01-2014, 13:50
با سلام به کاربر imi imi من این لپتاپو 3d نخریدم اون مدل دومشو خریدم ولی از نظر کارایی اصلا ضعیف نیست و خیلی هم راضیم مرسی از نظرت داداش حال دادی بهم:n12:

Sorena_777
10-01-2014, 14:52
خداییش بر طبق نظرات قبلی که هی میگفتن ضعیفه و ماله 2-3 ساله پیشه منم گفتم خو حتما سرش کلاه گذاشتن :n02:
البته هنوزم فک میکردم گرافیکش ممکنه در حد این جدیدا نباشه واسه همین رفتم این بنچمارک ها رودیدم :

باید بگم که قدرتش واقعا بعد 3 سال این ورا بی نظیره :n19:
من واسه خرید یه لپ تاپ گیم بین 2 تا موندم : Y510P , N550
که گرافیکشون 750 هستش و کمی تا حدودی از این گرافیک 560 ضعیف تره تو بعضی از بازی ها و تو بعضی کمی بیشتر ولی مهم اینه که اصلا این گرافیک قدیمی نشده :n13:
تازه + این که لپ تاپ گیک هستش و خنک کنندگیش عالیه میتونم بگم که خرید خوبی داشتی :n06:
البته فک کنم میشد یه 100-150 هم کمتر بگیری که اون مهم نیست :n01:

امیر تتلو
10-02-2014, 21:52
بنظر شما این گرافیک توانایی کشیدن رایوالز رو داره؟ الان بازی میکنم رو low تیک میزنه مشگل چیه؟

oOomid.M
10-02-2014, 23:06
بنظر شما این گرافیک توانایی کشیدن رایوالز رو داره؟ الان بازی میکنم رو low تیک میزنه مشگل چیه؟

ریوالز بازی مسخره ای هست .. همه باهاش مشکل دارن مخصوصا لپ تاپ دار ها
شاید مشکل از کرکت باشه
آپدیتش رو بگیر نصب کن شاید برطرف بشه

امیر تتلو
10-02-2014, 23:42
نه خیلیا میگن با این لب تاب کرایسیس3 رو رو های کشیدن اما من رو low بزور میکشم......نمیدونم مشکل چیه؟ گرافیکم اپدیت هم هست

oOomid.M
10-02-2014, 23:46
برو تو پاور آپشن همه تنظیمات مربوط به پردازنده و سوییچ کارت گرافیک و خود گرافیک رو بزار روی High Performance
بعد ببین در حالت عادی میزان استفاده از پردازنده و رم بالا نباشه یه موقع ای
پردازنده نهایتش باید روی 1% باشه وقتی کار خاصی نمیکنی یا حتی داری وبگردی میکنی
بعد یه سوال دیگه وقتی این بازی ها رو میکنی داغ میکنه یا نه ؟

oOomid.M
10-02-2014, 23:54
البته اینطوری که من توی این صفحه دیدم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گرافیکت اگر NVIDIA GeForce GTX 560M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باشه
برای این بازی ضعیف هست و باید قیدش رو بزنی

امیر تتلو
11-02-2014, 00:00
بله همین هست فقط در مورد پاور ابشن بیشتر توضیح میدی؟ کجا باید برم؟

امیر تتلو
11-02-2014, 00:02
اها متوجه شدم رفتم دیدم رو یه گزینه دیگه بود انداختم رو های پرفرمنس حالا بهتر میشه؟ اصلا تاثیری داره؟ نظرت راجع به این لب تاب چیه بنظرت بدرد بازی های امروز میخوره؟:n27:

oOomid.M
11-02-2014, 00:13
اها متوجه شدم رفتم دیدم رو یه گزینه دیگه بود انداختم رو های پرفرمنس حالا بهتر میشه؟ اصلا تاثیری داره؟ نظرت راجع به این لب تاب چیه بنظرت بدرد بازی های امروز میخوره؟:n27:

آره خوب قطعا تاثیر داره
آخه 2 تا گراف GTX 560 داریم

NVIDIA GeForce GTX 560M SLI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
NVIDIA GeForce GTX 560M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر برای شما اولی باشه که گرافیک خیلی قوی ای هست و همه بازی ها رو باید راحت اجرا بکنه اما اگر دومی هست که فکر میکنم همین هم باشه گرافیک متوسط به بالا هست

البته بازی ریوالز کلا بازی مشکل داری هست و نمیتونه معیار سنجش باشه

امیر تتلو
11-02-2014, 00:19
برای من دومی هست و فعلا خیلی اذیت نکرده اما خیلی داغ میکنه البته وقتی تو بازیم داغ میکنه مگرنه باد سرد از توش درمیاد:n02:بنظرت تا چند سال دیگه به صورت روون بازی ها رو میتونم بازی کنم؟ با رزولوشن بالا و کوالیتی low?

oOomid.M
11-02-2014, 09:18
برای من دومی هست و فعلا خیلی اذیت نکرده اما خیلی داغ میکنه البته وقتی تو بازیم داغ میکنه مگرنه باد سرد از توش درمیاد:n02:بنظرت تا چند سال دیگه به صورت روون بازی ها رو میتونم بازی کنم؟ با رزولوشن بالا و کوالیتی low?

تا یکی دو سال دیگه میتونی نگهش داری
البته اگر گیمر حرفه ای نیستی

Sorena_777
11-02-2014, 09:25
اگر بخوای فقط بازی ها رو اجرا بکنی و تنظیماتت گرافیکی پایین تا نرمال میتونی تا 2، 3 سالی باهاش کار بکنی ولی اگه انتظار داری که همه رو با رزولیشین بالا اجرا بکنی شاید فقط چند تا بازی محدود
این مدل گرافیک تو مایه های همون gt750 هستش پس تو بازی های حال حاضر در حد نرمال میتونی همه رو اجرا و بازی بکنی

امیر تتلو
11-02-2014, 10:51
اهان راهس هست که بشه قدرت گرافیک یا cpu رو کنترل کرد؟ یعنی قدرتشون رو محدود کرد؟

Sorena_777
11-02-2014, 10:54
منظورت واسه اینه که کمتر کار بکنه و کمتر هم داغ بکنه ؟:n02:

امیر تتلو
11-02-2014, 13:45
بله یه جورایی منظورم همین بود و دوست دارم مثلا کاری کنم کل گرافیکم کار کنه یا از کار بیفته که فک نکم بشه این کارو کرد

Sorena_777
12-02-2014, 09:22
حقیقتش من تو این مورد اطلاعاتم ناقصه و مطمعن نیستم ولی شک دارم که بشه
البته چند راه دیگه هم هست که میتونه کمک بکنه کمتر به کل دستگاه فشار بیاد
اول اینکه همیشه اخرین اپدیت نرم افزار مخصوص گرافیک لپ تاپت رو بگیر
سعی کن ویندوزت رو سبک نیگه داری و از نصب برنامه های اضافه و سنگین صرف نظر بکن
یه کول پد خوب بگیر
حالا که رفتی تو بازی تنظیمات گرافیکیش رو بیاری پایین و حتما رزولیشین هم بیاری پایین چونکه از اصلی ترین مواردش همینه
سعی بکن که به صورت مداوم تا چندین ساعت بازی نکنی و به دستگاهت اجازه نفس کشیدن و خنک شدن بدی
کلا شاید هر کدوم اینا تاثیر کمی یا اصلا نداشته باشن ولی اگر چند تاشون رو رعایت بکنی هم عمر لپ تاپت میره بالا و هم کمتر بهش فشار میاد و کمتر هم داغ میکنه:n01:
ولی من بازم میرم در این مورد اطلاعات کسب بکنم و اگر مورد جدیدی پیدا کردم در اختیارت میذارم :n06:

امیر تتلو
12-02-2014, 22:46
ممنون از شما دوست گرامی من منتظر میمونم:n26:

oOomid.M
12-02-2014, 23:16
بله یه جورایی منظورم همین بود و دوست دارم مثلا کاری کنم کل گرافیکم کار کنه یا از کار بیفته که فک نکم بشه این کارو کرد

منظورت دقیقا چی هس از این جمله : کاری کنم کل گرافیکم کار کنه یا از کار بیفته

کدوم گرافیکت ؟ اینتل یا انویدیا ؟
خوب خودت که بهتر میدونی که اینتل رو نمیشه کاریش کرد
اما خوب انویدیارو اگر میخوای دیگه نیاد بالا باید برنامه هایی که باهاشون میاد بالا رو بزاری روی Power Saving
لپ تاپ من گرافش AMD هست نمیدونم انویدیا هم چنین چیزی داره یا نه ؟
من میرم داخل تنظیماتش یه قسمتی داره به اسم Monitoring ..
یعنی اگر برنامه ای اونموقع با گرافیک AMD 8750 کار کنه اسمش رو مینویسه

امیر تتلو
13-02-2014, 11:10
بنده منظورم اینه که چون من اینتل نداره لب تابم فقط انویدیا داره کاری کنم که کمتر باتری مصرف کنه یعنی فقط 10 درصدش کار کنه میشه اینکارو کرد؟:n29: