PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بچه ها واقعا نیاز به کمک جدی دارم.مشکل روانی یا مسمومیت؟

arash_lol
14-11-2013, 20:38
سلام.

من 23 سالمه کلا آدم سالم و اجتماعی هم هستم و اصلا خجالتی نیستم.

از 3 هفته پیش به طور ناگهانی از ساعت 5 بعد از ظهر که هوا رو به تاریک شدن میره دچار لرز و ریزش شدید عرق از کف دست و پا می شم و نسبت به هر چیزی بیش از حد حساس .مثلا اگر به داشتن یا نداشتن چیزی فکر کنم برام بسیار اغراق آمیز یا سر یه موضوع بسیار کوچیک بسیار اغراق آمیز ناراحت میشم.دچار ترس از جمعیت شدم یعنی اگر بیش از 3 نفر در حال نزدیک شدن به من باشند بسیار ناراحت میشم و افکارم بهم می ریزه و حتی با دویدن از یه مسیر دیگه می رم و تا 45 دقیقه نفس نفس می زنم.

اگر یه درخت یا ساختمون بلند ببینم یا ماشین شاسی بلند حالم بد میشه.

در روز شاید 4 بار به دستشویی برم و 3 بار اسهال باشم و 1 بار خیلی عادی و خوب.

اصلا انقدر ریزش عرق از کف دست و پام زیاده که نگو و نپرس.دچار اضطراب شدید و تپش قلب و لرزش هم می شم و افکار شدیدا نا امید کننده و وحشتناک میاد سراغم برای فرار از این افکار هر کاری میکنم مثل خوندن جوک و ..... ولی مدام این افکار همرامه هیچ نقطه روشنی در زندگیم انگار نیست تا ساعت 4 صبح (یعنی از ساعت 5 عصر تا 4 صبح)بعدش ناگهان راس ساعت 4 صبح حالم خوب میشه و خوابم می ره و در طول روز حالم عالی هست.

پیش فوق تخصص داخلی رفتم براش تمامی مسایل از جمله وجود انگل و انواع کمبود ویتامین و مسمومیت رو مطرح کردم نظر ایشون کمبود ویتامین d3 بود و منو پیش یه روانپزشک فرستاد من آمپول رو زدم لرزشم بر طرف شده تقریبا(هنوز لرز دارم ولی نه به اون شدت.)دکتر روانپزشک برام سیتالوپرام 20 نوشت که گفت با مصرف 1 نصفه شروع کن و بعد 2 شب به 1 عدد برس.

شب اولی که خوردم بعد از 4 ساعت دچار لرزش شدید شدم فشار خونم مدام بین 17 و 10 میومد خیلی حالم بد بود.مصرفشو قطع کردم و دوباره پیش دکتر داخلی رفتم ایشون بهم کلردیازپوکساید 5 داد که فعلا بهم ساخته.

هنوز شب ها یعنی از 5 عصر تا 4 صبح حالم به شدت بد میشه و افکار مزاحم اذیتم میکنه و ریزش عرق ادامه داره.در ضمن گرفتگی های عضلانی در ناحیه پا هم دارم.

خودم حدس میزنم که ناشی از کمبود b12 باشه ولی پزشک داخلی رد میکنه و میگه مشکل روانی هست.
نظر شما چیه من تا 3 هفته پیش کاملا عادی و معمولی بودم مگه میشه یهو شب بخوابم صبح روانی بشم؟تمام دوستام هم می دونن که من خیلی اجتماعی و عادی بودم .نمی دونم چه مشکلی پیدا کردم حس می کنم یه چیزی تو بدنم کم شده ولی پزشک ها میگن نه عادی هستی.هیچ آزمایش خونی هم برام تجویز نشده.فقط میدونم آزمایش تیرویید رو 3 ماه پیش داده بودم که کاملا سالم بودم.

لطفا کمکم کنید.نمی دونم چی شده؟

arash_lol
14-11-2013, 20:49
به نظرتون اگر آمپول B12 رو بدون نظر پزشک و آزمایش خون تزریق کنم دچار مسمومیت میشم؟

با اینکه چند مرتبه از پزشم درخواست کردم ولی برام آزمایششو نمی نویسه و میگه مشکل تو روانی هست ولی من خوندم که کمبود B12 می تونه رو مغزم تاثیر جدی بزاره.

لطفا بگید اگر بزنم آمپولشو چی میشه؟

کاربر شماره ی یک
14-11-2013, 21:10
مشکل شما یه دفعه ای اتفاق نیافتاده ،مطمئنا قبلش بوده ولی چون کم کم زیاد شده ، نفهمیدید ... حالا نمیخوام زیاد به بررسی بیماری بپردازم چون پزشک نیستم ...

مشکل شما گمون نکنم زیاد مربوط به ویتامین و پزشک داخلی باشه ، شما برو روانپزشک و بگو داروهاش موثر نبوده ، بگو خوردم حالم بد شد ...

اضطراب شدید که ربط خاصی به مسمومیت نداره ... علائمی شما میگی مث همین ، بیشتر مربوط به روانپزشک و روانشناس میشه ...
گرچه شما حالت بد بوده ، و تازه داشتی شروع میکردی دارو رو ، اونجور هم که از تجویز دکتر معلومه که گفته هفته ی اول نصف و هفته ی بعد فلان ، معلومه دارو دارویی هستش که باید بدنتون کم کم بهش عادت کنه و یه دفعه ای قرار نیست خوب بشین ...

شما همزمان اقدامات دارویی رو پیگیر باش از طریق روانپزشک ، برای مشاوره هم پیش روانشناس برو ...

اگه چیزی درباره ی پزشک داخلی مهم باشه ، آزمایشه ، حالا چه آزمایشی نمیدونم ... چون علائمی که شما داری ترکیب یه سری ضعفهای روانی و یه سری مشکلات جسمی ، نمیشه به راحتی گفت این مشکل به خاطر فلان ویتامینه ، چون شاید اختلال روانی شما باعث جذب شدن کم اون ویتامین میشه ...

raana
14-11-2013, 22:03
سلام دوست عزیز.........

به نظر من هم مشکل بیشتر منشا عصبی و روانی داره...تا اینکه مربوط به کمبود ویتامین و سایر مسائل باشه........

البته اختلالات تیروئیدی میتونه باعث بروز این مسائل بشه.......شما یه چک آپ کامل بدید...ضرر نداره......ولی مراجعه به روانپزشک ضروری هست......

و اینکه برای لرزش بدن معمولا آمپول ب12-ب کمپلکس تجویز میشه...........تزریقش برای شما که دچار نوسان فشار خون هستین....میشه گفت کمی خطرناکه......مخصوصا فشارخون بالا.............

ولی لرزش بدن...عرق کردن..گرفتگی عضلات.....تغییرات فشارخون..اینا همه نشونه ی که استرس شدید هست.....اتفاق خاصی تو زندگیتون رخ داده...یا شاید به خاطر سنگینی مسائل کاری یا درسی باشه.......هر چی هست یه استرس شدید بهتون وارد شده

می تونید از قرص مولتی ویتامین استفاده کنید ...اگر فکر میکنی مشکل کمبود ویتامین هست......برای گرفتگی عضلات و ضعف مناسبه.....

d3 به نظرم زیاد کاربردی برای درمان مواردی که نام بردید نداره......

شما بهترین کاری که می تونید انجام بدید..مراجعه به روان پزشک هست......

arash_lol
14-11-2013, 22:15
سلام دوست عزیز.........

به نظر من هم مشکل بیشتر منشا عصبی و روانی داره...تا اینکه مربوط به کمبود ویتامین و سایر مسائل باشه........

البته اختلالات تیروئیدی میتونه باعث بروز این مسائل بشه.......شما یه چک آپ کامل بدید...ضرر نداره......ولی مراجعه به روانپزشک ضروری هست......

و اینکه برای لرزش بدن معمولا آمپول ب12-ب کمپلکس تجویز میشه...........تزریقش برای شما که دچار نوسان فشار خون هستین....میشه گفت کمی خطرناکه......مخصوصا فشارخون بالا.............

ولی لرزش بدن...عرق کردن..گرفتگی عضلات.....تغییرات فشارخون..اینا همه نشونه ی که استرس شدید هست.....اتفاق خاصی تو زندگیتون رخ داده...یا شاید به خاطر سنگینی مسائل کاری یا درسی باشه.......هر چی هست یه استرس شدید بهتون وارد شده

می تونید از قرص مولتی ویتامین استفاده کنید ...اگر فکر میکنی مشکل کمبود ویتامین هست......برای گرفتگی عضلات و ضعف مناسبه.....

d3 به نظرم زیاد کاربردی برای درمان مواردی که نام بردید نداره......

شما بهترین کاری که می تونید انجام بدید..مراجعه به روان پزشک هست......

مرسی خانم دکتر.

مشکل تیروییدی ندارم کمتر از 3 ماهه که آزمایششو دادم.

از دکتر داخلیم تقاضای آزمایش کامل و چکاپ کردم اونم در 3 بار مراجعه ای که تو این 3 هفته کردم ولی میگه به هیچ وجه نیازی نیست.و هر کاری کردم ننوشت حتی برای d3 که مصرف بالاش مسمومیت زاست هم گفتم که قبل از تجویز آزمایش بدن که گفت نه برو بزن.

واقعا هیچ استرس شدیدی تو زندگیم نیست بسیار از همه چیز راضیم هیچ اتفاق بدی هم تو زندگیم نیافتاده.

می گم همه چیز عادی و رو روال و بر وفق مراد بود یهو در 1 روز این اتفاقات رخ داد.منم به خاطر همینه که فکر می کنم روانی نباشه و مثلا یه مسمومیت یا کمبود شدید یه نوع ویتامین یا هورمون یا سدیم یا پتاسیم یا یه همچین چیزی باشه.

فشارخونم در حالت عادی 11 روی 7 هست یا 12 رو 7 اون شب استثنا به خاطر مصرف سیتالوپرام اونجوری شدم.وگرنه بعد از 8 ساعت از مصرف دوباره تا الان فشار خونم عادیه.

مدت ها بود که قرص ویتامین فارماتون رو به صورت یک روز در میون میخوردم.ولی از 2 ماه پیش به خاطر گرون شدن بیش از حدش دارم نوع دیگه ای رو مصرف می کنم.

اگر B12 تزریق کنم مشکلی پیش میاد به نظرتون؟

من از رفتن پیش روانپزشک هیچ ترس و واهمه ای ندارم فقط مشکلم اینه که حس میکنم مشکل از مواردی که ذکر کردم باشه تا روانی.اگر من رو میشناختید متوجه میشدید که چی میگم.کلا یه شخصیت خیلی اجتماعی و گرمی بودم با همه سریع رفیق می شدم تو جمع دوستام تقریبا همیشه من در حال صحبت و جک گفتن بودم.اگر تاتر یا نمایشگاهی برگزار میشد من اولین کسی بودم که همه رو دور هم جمع میکردم که بریم.بعد یهو از یه بعد از ظهر تا الان همه چی بهم ریخته.

arash_lol
14-11-2013, 22:21
بازم اگر میتونه راهنمایی کنه از ساعت 4 صبح تا 5 عصر همون طور که گفتم همه چیز عادی هست و شرایطم کاملا خوبه و هیچ مشکل و اضطرابی ندارم.

raana
14-11-2013, 22:32
شما لازم نیست برای نوشتن آزمایش پیش متخصص داخلی برید....پیش یه پزشک عمومی برید....بگید برام چک آپ کامل بنویسید(بدون هیچ پرسشی براتون می نویسن)اگرم چیزی پرسید...بگو مشکل کم خونی دارم..برای چک آپ دوره ای این آزمایش رو می خوام....فقط تاکید کن چک آپ کامل بنویسه برات و فاکتورهای هرمونی رو هم در نظر داشته باشه.......بعد از انجام آزمایش جواب رو پیش متخصص داخلی ببرید......

پس لازمه شما در اولین فرصت چک آپ کامل رو انجام بدید..........

آمپول ب12-ب کمپلکس در حالت عادی تزریقش هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمیکنه.....باعث سرحال شدن میشه....لرزش و ضعف بدن رو

خوب میکنه...همین طور برای کم خونی هم خوبه.......

اگر فشارخون ثابت باشه مشکلی پیش نمیاد......ولی برای اطمینان پیش پزشک عمومی که رفتین برای نوشتن آزمایش این مورد رو هم

مطرح کنید که دقیقا راهنماییتون کنه......یا حداقل قبل از تزریق فشر خون رو چک کنید...اگر در شرایط نرمال بود...تزریق کنید......

arash_lol
14-11-2013, 22:40
خیلی ممنونم/

در اولین فرصت یه پزشک عمومی می رم و یه آزمایش خون و ادرار کامل می گم بنویسه و انجام میدم.با اینکه نتیجه آزمایش رو حتما پیش متخصص داخلی می برم ولی اینجا هم آپلود می کنم تا دوستان هم اگر نظری دارند ارایه بدن.

کاربر شماره ی یک
15-11-2013, 01:18
خب شما ممکنه الان مشکل خاصی نداشته باشی و زندگیت کاملا روال عادی داشته باشه و تغییری توش ایجاد نکرده باشی ولی ممکنه همین سبک زندگی شما در طول زمان این مشکل رو براتون به وجود آورده باشه ...

از طرف دیگه خاطرات گذشته خیلی تاثیر داره در امروز شما ...

کاربر شماره ی یک
15-11-2013, 01:21
یه سوال از جناب raana

توی چک آپ کامل ، تیروئید هم بررسی میشه ؟

فاکتور های هورمونی رو در نظر داشته باشه یعنی چی ؟

raana
15-11-2013, 21:18
یه سوال از جناب raana

توی چک آپ کامل ، تیروئید هم بررسی میشه ؟

فاکتور های هورمونی رو در نظر داشته باشه یعنی چی ؟

بله تیروئید هم بررسی میشه.......
هر مشکل هورمونی که از نظر پزشک بتونه تو این قضیه دخیل باشه......بررسی بشه

rangrooh
18-11-2013, 12:31
سلام
این احتمالات رو چک کن

از اونجا که اصلا نمیشه نسبت به منشا یک بیماری نظر داد ولی از اونجا که شما بیان کردید که ناگهانی رخ داده است، معمولا بیماری هایی که ماندگار می شوند در طول مدتی طولانی ایجاد می شوند و وقتی که ناگهانی بروز می کنند در بعضی موارد درمان غیر ممکن و یا گران است مانند آرتروز ، سرطان ، بیماری های ریوی و بیماری هایی از این قبیل.

من چند تا سوال از شما دارم
شما حالت نشستن و خوابیدنتان چطوریه ؟ معمولا پشت میز می نشینی یا روی زمین . به چه سمتی می خوابی ؟ آیا دارای مشکل پا پرانتزی و یا هر گونه مشکل اسکلتی عضلانی هستید ؟
بعضی مواقع گرفتگی های شدید عضلانی در قسمت شکم و سایر اندام های بدن که پس از مدت طولانی بد نشستن و خوابیدن و داشتن مشکلات اسکلتی مانند پا پرانتزی ، کفی کف پا و .. ایجاد می شوند باعث ایجاد فشار روی اعضای داخلی بدن می شوند و به سادگی قابل تشخیص نیستند و این فشار باعث اختلال در عملکرد اعضای داخلی می شود و شاید باعث تکرر اجابت مزاج و یا همان دستشویی رفتن زیاد شود و در مواردی می تواند ایجاد اختلال درترشح هورمون های غدد فوق کلیه و سایر غدد کند و در موارد شدید فرد احساس سختی در عمل بلع می کند
شما اگر انگشتان دستتان را در حالتی که روی صندلی نشسته اید روی وسط شکم دو طرف بالای ناف ، دوطرف شکم و زیر قفسه سینه را به سمت داخل شکم فشار دهید دهید این سفتی عضلانی را احساس خواهید کرد (اگر دچار این حالت شده باشید)
تنها راه درمان این حالت ورزش های کششی و تقویتی عضلات شکم ،گردن ، پشت ، کمر و عضلات شکمی رانی برای مدت طولانی و تغییر وضعیت نشستن به حالت درست می باشد که ازابتلاء به سایر بیماری های اسکلتی مانند آرتروز نیز پیشگیری می کند .این نوع از گرفتگی های عضلانی با مصرف داروهایی مثل مولتی ویتامین ، قرص کلسیم و آمپول ویتامین د خوب نمی شوند و این داروها فقط نقش کمکی دارند و برای درمان نیاز به ورزش شکم ، فیزیوتراپی ، ماساژ با دست به طوری که ماهیچه شکم( نه پوست شکم) کاملا ماساژ داده شود تا عمل خون رسانی در ماهیچه های شکمی بهبود یابد. اگر دارای این مشکل هستید لازم است به دکتر متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه کنید که احتمالا از کفش های طبی ، زانو بند و یا کتف بند برای درمان استفاده می کنند.

مصرف داروهای چاق کننده ،شل کننده عضلانی و کورتون حالت بیماری را تشدید و یا مخفی می کند به شما توصیه می کنم مصرف انواع مایعات و شیر را در روز زیاد کنید و اصلا به مسئله زیاد دستشویی رفتن دقت نکنید و مصرف مایعات را کاهش ندهید چون مصرف کم مایعات و مواد مغذی حالت درمان بیماری را کند می کند زیاد دستشویی رفتن اشکالی ندارد، شما فقط باید مصرف آب و الکترولیت های از دست رفته را جبران کنید. .
مصرف ویتامین ها از طریق مصرف میوه جات و سبزی جات در دراز مدت کمک کننده است ، مصرف دارو ها اعم از مولتی ویتامین ، قرص کلسیم و سایر داروها در دراز مدت و حتی بعضی مواقع در کوتاه مدت نیز مضر می باشد ، برای درمان بیماری های از این نوع صبور باشید بعضی مواقع درمان نیاز به سالهای طولانی پیگیری دارد

انجام فرایض دینی و مذهبی شدت بیماری های روحی را کاهش می دهد

اگر دندان نهفته عقل دارید و یا دندانهای عقل تان را نکشیده اید با عکس اشعه ایکس از تمام فک مشخص می شود که دندان نهفته عقل دارید یا نه . دندان های نهفته عقل را سریعا بکشید و به حرف دیگران و سایر دکتر ها مبنی بر این که اگر دندان های عقل درد ندارند نباید کشیده شوند توجه نکنید و سریعا آنها را بکشید تا بدنتان را از فشار آزاد کنید و همچنین مراقبت بد از دندان نیز ایجاد تنش برای بدن می کند

تجمع مواد زائد در بدن ایجاد مسموئیت مزمن در بدن می کند .آب ، هوا و غذای ناسالم به تدریج باعث تجمع مواد سمی در بدن می شوند غذاهای کارخانه ای و بسته بندی شده به علت تغییرات شیمیایی در ترکیباتشان و همچنین وجود مواد نگهدارنده برای بدن مضر هستند و ایجاد اختلال در عملکرد اندام های بدن می کنند همیشه غذا و میوه های تازه مصرف کنید.انجام ورزش ، روزه و مصرف میوه ها به دفع این مواد کمک می کنند.

این حالت شما بیماری نیست این حالت نوعی اختلال و بی نظمی بدن است اما عدم توجه به درمان آن از هر نوع بیماری خطرناک تر است.

امیدوارم مفید بوده باشد