PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه طور میشه کاری کرد که پورت های Usb هنگام خاموش شدن کامپیوتر فعال باشن

Mahdi.M
20-08-2006, 09:26
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
چه طور میشه کاری کرد که پورت های Usb هنگام خاموش شدن کامپیوتر فعال باشن .
با تشکر

EhsanHF
20-08-2006, 10:13
شما پورت رو برای چه کاری میخواهید ؟
usb بدون پی سی معنی نداره !!!

mirmohammadi
20-08-2006, 10:28
به نظرت منطقي هست؟
پس برق از كجا بگيره؟

Mahdi.M
20-08-2006, 11:01
برای شارژ کردن باتری ماوس . ماوس من از قابلیت wireless استفاده می کنه و بی سیم هست و باید هر سه چهار روز یکبار حدود 5 ساعت شارژ بشه .

ضمنا mirmohammadi عزیز شما حتما ماوس های دارای پورت usb رو دیدین که هنگام خاموش بودن کامپیوتر چراغشون در حالت روشن باقی می مونه.

EhsanHF
21-08-2006, 10:51
این قابلیت بستگی به مادر بورد داره . در حالت پیش فرض همه مادر بوردها اینجوری هستن .
اما شما میتونید برای شارژ وسایل دیگه ، بدون دستکاری از یو اس بی استفاده کنید . اگر هم این حالت مادر بورد فعال نبود میشه از توی ستاپ اون رو تنظیم کرد .

Mahdi.M
23-08-2006, 05:50
EhsanHF ممنون از راهنمایی شما . ولی من چون در تنظیمات USB مادربوردم چنین چیزی پیدا نکردم به همین خاطر این سوال رو مطرح کردم که ببینم آیا راه دیگه ای نیست . > My Motherboard : ASUS P4S800D-X

EhsanHF
23-08-2006, 11:02
ببین ، یک راه کاملا غیر استاندارد بهت یاد میدم ! اما اگه کسی ازت پرسید اسمی از من نمیاری ;) اگه خراب هم کردی به من ربطی نداره !!!
یک کابل یو اس بی( مثلا موس ) رو از طرف خود موس برش بزن ، بعد یک فیش ( از همونهایی که برای مثلا شارژر لازم داری ) بهش وصل کن . همین !
من برای هدفون بی سیم خودم همینکار رو کردم و مشکلی هم ندارم .

Mirage
23-08-2006, 23:43
فكر كنم اين گزينه بايوس به اين مطلب مربوط باشه

Legacy USB Support

اينم توضيح:
Use this item to enable or disable the support to emulate legacy I/O
devices such as mouse, keyboard,... etc. Or you may select [Auto] so
that the system will start to auto-detect; if there is no USB device
connected, “Auto” option will disable the legacy USB support.

Mohammad Modarresi
24-08-2006, 00:05
ببین ، یک راه کاملا غیر استاندارد بهت یاد میدم ! اما اگه کسی ازت پرسید اسمی از من نمیاری اگه خراب هم کردی به من ربطی نداره !!!
یک کابل یو اس بی( مثلا موس ) رو از طرف خود موس برش بزن ، بعد یک فیش ( از همونهایی که برای مثلا شارژر لازم داری ) بهش وصل کن . همین !

چه كار جالبي دمت گرم راستي كسي ميدونه سوكت هاي Usb بصورت خام و كابلش گير ميان يا نه ؟

Mirage
24-08-2006, 00:21
ببین ، یک راه کاملا غیر استاندارد بهت یاد میدم ! اما اگه کسی ازت پرسید اسمی از من نمیاری ;) اگه خراب هم کردی به من ربطی نداره !!!
من كه نگرفتم، به موضوع مورد بحث چه ارتباطي داره؟

EhsanHF
24-08-2006, 02:21
چطوری بگم میراژ جان .
ببین ، سوکتهای یو اس بی معمولا استاندارد هستن . یعنی یکی از سرهای کابل به پی سی میخوره و اون یکی به مثلا موس ( که قسمت موس دیگه فیش نداره ! ( میره داخل موس و اونجا محل مورد بحث ماست )
حالا سیم رو از داخل موس می کنید !!! ( یادتون باشه اگه موس خراب دارید این کارو کنید ، نه با موس 50 هزار تومنی ! )
اون طرفی رو که کندید رو بهش یک فیش یا مثلا شارژر رو وصل میکنیم .
تمام ربطش همین بود دیگه ! استفاده از یو اس بی برای شارژر . ( آخه تا حالا کسی شارژری اختراع نکرده که با یو اس بی کار کنه ! )

Mirage
25-08-2006, 02:49
آخه تا حالا کسی شارژری اختراع نکرده که با یو اس بی کار کنه ! اختراع شده! از سال‌ها پيش بوده و الان هم هست.
به هر حال ربطي به بحث نداشت.

راستي ولتاژ سيم‌ها رو مي‌دوني به چه ترتيبيه؟

EhsanHF
25-08-2006, 03:22
جدی میگی !؟ هست ! منو باش تازه میخواستم اختراع کنم :laughing:
ولتاژ سیم هارو :blink:
من دیمی زدم :blush: نترس بابا . همچین ولتاژ بالایی هم نداره که بخواد بلایی سر سیستم بیاره !
تا حالا هم برای من درست بوده :happy:

Lord_theOne
25-08-2006, 03:34
ببين عزيز اگر ولتاژ اشتباه باشه اين كول ديسكهارو مي بره تو هوا

EhsanHF
25-08-2006, 03:42
پس شانس آوردم !
با مسئولیت خودتون تست کنید !
ولی فکر نمیکنم ولتاژ یو اس بی اونقدرها زیاد باشه ، هست ؟

'POP'
25-08-2006, 11:01
- يک کابل USB دارای دو سيم برای برق ( 5+ ولت و Ground) و يک سيم بهم تابيده برای حمل داده است .
- بر روی سيم برق، کامپيوتر قادر به تامين برق با حداکثر پانصد ميلی آمپر و پنج ولت است .
- دو سيم حامل برق ( قرمز - پنج ولت و قهوه ای ( زمين ) يک زوج کابل بهم تابيده برای حمل داده ( زرد و آبی ) .
- در حالت Standby هم اين پورتها روشن مي مانند.

راجع به نكات احتياطي در كار با اين پورت ، اينجا رو ببينيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
;)

bad_boy_2007
25-08-2006, 11:30
این از ویژگیهای مادر بورده که وقتی سیستم خاموشه پورت Usb و چند تا پورت دیگه مثل Ps2 و Slat Pci که اگه سیستمت رو تنظیم کنی با رمز روشن شه یا با فشردن یک کلید از ماوس یا کیبورد یا اینکه اگه مودمت ویژگی Wor رو داشته باشه با زنگ تلفن روشن شه .