PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر شما در مورد Lenovo thinkpad edge E531 چیست؟

JU JU
10-11-2013, 19:34
سلام به همه دوستان

امروز قصد خرید Z500 رو داشتم، که با راهنمایی فروشنده، نظر من رو به سمت E531 کشوند
و حالا موندم که بین این دو کدوم رو انتخاب کنم و چرا

کسی هست که در این زمینه، به صورت تخصصی کمکم کنه ؟

amint1990
10-11-2013, 20:04
سلام دوست عزیز
شما نیاز کاربردیتون رو بفرمایین

JU JU
10-11-2013, 20:36
سلام دوست عزیز
شما نیاز کاربردیتون رو بفرمایین

یه چیزی و نیازی در حد Z500
یه لپ تاپ خونگی، و قوی البته، جهت کارهای محاسباتی، بازی، تایپ، و فیلم و اینجور چیزا، در محدوده قیمتی 2.700

خواستم بدونم مزیت lenovo E531 به Z500 چی هست؟ و چجور لپ تاپی هستش در کل ؟

amint1990
12-11-2013, 08:46
فک کنم منظورت E530 باشه و اگه کانفیگ corei7 مد نظر دارین از نظر اولویت کارهای محاسباتی و بازی z500 نسبت به e530 پردازنده و گرافیک قوی تری داره ولی در موارد دیگه مشابه هستند .
مزیت e530 نسبت به z500 باتری 6 سلولی و کیبورد و خنک کنندگی بهتر هست. در کل e530 جز دسته صنعتی و خر کار معروفه :n02:

Highbury
12-11-2013, 12:32
e530 برای گیم مناسب نیست و بیشتر حالت لبتاب معمولی خانگی و یا اداری را داره. سیستم صوتی درست حسابی هم نداره.
برای شما همان z500 خیلی مناسبه.
در کل لبتابهای سری E لنوو با اینکه خوب هستن اما عام پسند نیستن
موفق باشی

JU JU
12-11-2013, 15:55
فک کنم منظورت E530 باشه و اگه کانفیگ corei7 مد نظر دارین از نظر اولویت کارهای محاسباتی و بازی z500 نسبت به e530 پردازنده و گرافیک قوی تری داره ولی در موارد دیگه مشابه هستند .
مزیت e530 نسبت به z500 باتری 6 سلولی و کیبورد و خنک کنندگی بهتر هست. در کل e530 جز دسته صنعتی و خر کار معروفه :n02:

سلام
همون E531 منظورم بود، سرعت پردازنده E531‌بیشتر و قوی‌تر هستش، سایر مشخصات کانفیگی یکسان، و همونطور که گفتین، کیبورد و خنک کنندگی و جنس بدنه خوب اون هم هست
مدل E531، از E530 نازک‌تر و زیباتر ساخته شده
از نظر نازکی، هم تفاوتی با Z500 نداره
و همینطور، نمایشگرش هم عالیه

e530 برای گیم مناسب نیست و بیشتر حالت لبتاب معمولی خانگی و یا اداری را داره. سیستم صوتی درست حسابی هم نداره.
برای شما همان z500 خیلی مناسبه.
در کل لبتابهای سری E لنوو با اینکه خوب هستن اما عام پسند نیستن
موفق باشی

سیستم صوتی اون دالبی هست
فقط یه سوال دارم، چطور برای گیم مناسب نیست وقتی کانفیگ کاملن یکسان با Z500 داره؟ ( البته سرعت پردازنده بیشتر نیز )

Public Enemy
12-11-2013, 19:15
E531 مدل جدید شده E530 هست . TrackPad تصحیح شده و به پردازنده و کارت گرافیک جدید مجهز شده .

ظاهرا تغییری هم توی تاچ پد داده شده .

سایر موارد همون مشخصات E530 هست . حتی اون صدای دالبی که می گین توی E530 هم هست . جفتشون V2 و صدای بسیار ضعیف .

Xerxes-I
14-11-2013, 00:34
خوب منم دقیقا میخواستم اول z500 بخرم اما با e531 آشنا شدم.ابتدا بگم که lenovo یگ برند چینی هست که از سال ۲۰۰۵ با آی بی ام همکاری میکنه.لپ تاپهاش ۲تا سری مختلف هست.ideapad و thinkpad که البته essential هاهم چند سالی هست تولید میشند.سری آیدیاپد رو خود لنوو طراحی میکنه البته با کمک آی بی ام.مثلا یکی از قسمت هایی که جدیدا تو سری آیدیاپد مطابق با استاندارد های آی بی ام طراحی میشه کیبورد هست که Accu Type اسمش هست.Accu ابتدای Accurate به معنی "دقیق"ه و به گفته آی بی ام بهترین و بی نقص ترین کیبورد هایی هستند که طراحی شدند.
واما tninkpad ها......به معنای واقعی یک شاهکار مهندسی اند.زیبایی های آیدیاپد رو ندارند اما عملکردشون فوق العاده است.thinkpad مارک تجاری هست که آی بی ام برای لپ تاپ هاش در سال ۱۹۹۲ ثبت کرده.این سری از لپ تاپ ها از سال ۱۹۹۳ در ناسا بکار گرفته شدند و تنها لپ تاپ هایی هستند که اجازه ورود به فضا رو پیدا کردند.تا به امروز هم طراحی تینک پدها توسط آی بی ام صورت میگیره ولی لنوو مونتاژ میکنه.میدونید که خیلی از قطعات اپل رو هم چینی ها میسازند حتی بسیاری از لپ تاپ های vio توسط چینی ها ساخته میشه و فقط طراحیش رو ژاپنی ها انجام میدند.بنابراین نمی تونید بهش انگ بی کیفیتی بزنید.
از گرافیک 740m جی فورس و قیمت خیلی کمتر نسبت به سری های دیگه تنک پد (مثلا سریT) پیداست که آی بی ام تلاش گرده یک لپ تاپ عامه پسند و عمومی طراحی کنه نه صرفا لپ تاپ هایی برای مصارف خاص صنعتی.من که میخوام همین تنیک پد یا بهتر بگم "تانک پد"رو بگیرم چون هیچی جبران کیفیت رو نمیکنه حتی زیبایی
چند نکته دیگه که دلم نمیاد نگم. اول اینکه e531 رم ۸ داره درحالیکه اغلب z500 های موجود در بازار رم ۶ دارند و گانفیگ corei7/1TB/8G/740m رو به سختی واسه z500 میشه پیدا کرد.در ضمن برخلاف z500 لپ تاپ های e531 صفحه مات دارند و نور ‌رو انعکاس نمیدند پس تو محیط خارجی هم میشه ازشون استفاده کرد.رزولوشن صفحه اشون بهتره و روشناییش هم استاندارده.خلاصه اینکه نه تنها مثل z500 گانفیگ عالی دارند بلکه برخلاف z500 که صفحه نمایش براق با روشنایی کم داره صفحه نمایش e531 عالیه.بازم بگم ؟؟؟ :-)

Xerxes-I
14-11-2013, 01:08
یک نکته دیگه که یادم رفت بگم.من 4سال و نیم پیش برای نیاز های تحصیلیم یک lenovo N500 گرفتم و به اجبار این مارک و انتخاب کردم چون بودجه ام به وایو و دل نمی رسید.اون زمان هیچکی این مارک رو نمیشناخت و الان حداکثر 2ساله که دیگه تو ایران هم جای خودشو باز کرده.تو این چهارسال همه کاری باهاش کردم هنوز هم سالمه سالمه.چند بار از دستم افتاده زمین.حتی یکبار بند کیفم از روی شونه ام باز شد خورد کنار جوب آب و از سمت ال سی دی افتاد داخل یکی از این جوب های آب عمیق جوری که فکر میکردم وقتی بازش کنم LCD یش خورد شده باشه.ولی هیچکارش نشده بود.فقط یک خش کوچیک افتاده بود که اونم بعد از 2 روز دیدم.هاردشم سالم سالم بود.الانم فقط چون گانفیگش قدیمی شده میخوام عوضش کنم.من که کاملا از مارکش راضیم هم از قیمتش هم از کیفیتش. تبلتم رو هم s6000 لنوو گرفتم که مطابق انتظار عالیه.:n02:

Xerxes-I
14-11-2013, 18:17
سلامی دوباره.چند تا خبر بد براتون آوردم :n10:
از اونجاییکه میخواستم تصمیم خودمو در مورد خرید rhinkpad e531 نهایی کنم در یک اقدام انتحاری با بیدار خوابی هایی که طی دیشب و امروز کشیدم کل اینترنت رو زیر رو کردم تا نکات منفی این سری لپ تاپ ها رو در بیارم و اومدم اینجا که یافته هام رو با شما درمیون بذارم.

اول بگم که تا به امروز هیچ review و نقد کاملی برای این سری نوشته نشده بنابراین من مدل های مشابه e530 (نسل قدیمی تر) و e431 (برادر کوچکتر) رو بررسی کردم که مشخصات خوبی داشتند مخصوصا درمورد پایداری در انجام پردارش های سنگین به مدت طولانی و همچنین کیفیت ساخت.
در ضمن این نقد (لینک زیر) هم برای thinkpad e531 , به زبان بلغاری نوشته شده که میتونید در گوگل کروم لینکش رو باز کنید و ترجمه انگلیسی رو بخونید.البته امیدوارم که زبانتون خوب باشه.نویسنده در کل از این مدل راضی بوده هرچند که این یک نقد حرفه ای نیست و خیلی از نکات از دید نویسنده دور مونده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واما نکته اصلی منفی!!!قضیه از اینجایی شروع میشه که لنوو میخواد برای سری جدید thinkpad جدیدترین کارت گرافیک GeForce 740M رو بذاره(و این اصلا خوب نیست :n13: )اما گرافیک های تازه انویدیا جی فورس توسط نسل سوم معماری کارت گرافیک طراحی شده اند.نسل جدید بر اساس معماری به اسم Kepler GK208 طراحی شده اند درحالیکه نسل قبلی معماری Kepler GK107 رو داشتند.نکته منفی اینجاست که متاسفانه معماری جدید علاوه بر بهبود هایی که داشته عملکرد خوبی رو ارائه نمیده.البته بستگی به میزان پردازش و قدرت پردازنده مرکزی یا همون CPU هم داره.خلاصه اینکه در یکی از سایت ها پیدا کردم که معماری جدید GK208 باعث میشه که قدرت پردازنده گرافیکی 740M در عمل قدرت پردازشی معادل با پردازنده گرافیکی 640m داشته باشه.یعنی قدرت پردازنده گرافیکی مانند نسل قدیمی تر سری E تینک پد که 635M بود هست.تاکید میکنم که در هیچ سایت رسمی به این موضوع که آیا تینک پد های جدید از پردازنده های گرافیکی با معماری جدید استفاده میکنندیا نه اشاره نشده حتی تو data sheet رسمی لنوو هم به این موضوع اشاره نشده.در مورد اون مقایسه بین معماری های جدید وقبلی هم بعضی از سایت های بررسی تخصصی قطعات این نظر رو ندارند ولی ولی اکثرا بر همین عقیده اند.دقت کنید داخل اون نقد بلغاری که گذاشتم هم نویسنده اشاره میکنه که اگر بازی ها رو درحالت حداکثر رزولوشن و حداکثر مشخصات گرافیکی انجام بدبم یک افت خیلی کم در فریم ها مشاهده میشه.اما بازی لگ نمیزنه و نویسنده هم دلیل این افت رو متوجه نمیشه.درضمن در اون نقد پردازنده corei3 ذکر شده.

واما نتیجه کلی اینکه اگر یک گیمر حرفه ای هستید و واستون مهمه که که حتما تا چند سال آخرین بازی ها رو با بالاترین گرافیک ممکن و در رزولوشن fullHD بازی کنید thinkpad edge e531 انتخاب مناسبی نیست اما اگر کیفت ساخت،تحمل فشار های سنگین پردازشی واستون مهم تره و چند بازی خاص رو میخواهید اجرا کنید هنوز هم تینک پد e531 انتخاب خوبیه.

درضمن توبعضی از کامنتهایی که داده شده بود برخی هم از صفحه کلیدش و صدایی که میده گلایه کرده بودند درحالیکه بعضی ها هم اونو بهترین صفحه کلید میدونستند.البته این موضوع درنقد های تخصصی نبود و فقط توسط بعضی از کاربران مطرح شده بود.

درکل نکته منفی دیگه ای ندیدم و فکر نمیکنم نکته دیگه هم باشه ولی اگر کسی چیز دیگه ای خوند بیاد بگه.
ممنون

afshin b
14-11-2013, 18:32
قیمتشون در مقایسه با هم چطورن؟
E531 با پردازنده i5 هم پیدا میشه؟

Xerxes-I
14-11-2013, 18:47

این سری جدید هست و با توجه به عقب بودن تکنولوژی تو کشور ما نمیدونم الان corei5 هست یا نه.اما اگرم نباشه یه زودی میاد.corei7 رو حدود 2650000 قیمت داره.corei5 طبق معمول ۲۰۰-۳۰۰ تومن ارزونتره.اما همون i7 رو بگیری به نظرم بهتر باشه.

Public Enemy
14-11-2013, 19:07

این سری جدید هست و با توجه به عقب بودن تکنولوژی تو کشور ما نمیدونم الان corei5 هست یا نه.اما اگرم نباشه یه زودی میاد.corei7 رو حدود 2650000 قیمت داره.corei5 طبق معمول ۲۰۰-۳۰۰ تومن ارزونتره.اما همون i7 رو بگیری به نظرم بهتر باشه.

دوست عزیز فکر نکنم کشور ما در زمینه لپ تاپ از بقیه کشور ها عقب باشه . حتی بسیاری از لپ تاپ ها قبل از اینکه وارد مارکت بشن ، توی ایران پیدا می شن .

در مورد E531 دوستان اغراق می کنند و فقط از پشت کامپیوتر عکس هاشو دیدند و نظر می دند .

همون طور که توی پست قبلیم گفتم E531 مدل تصحیح شده E530 هست . شما Review لپ تاپ E530 رو بخونین همون در مورد E531 صدق می کنه .

اگر هم به خاطر گیم می خواین با توجه به کیفیت تقریبا نا مناسب این لپ تاپ در مقایسه با لپ تاپ های توی همین رنج ، توصیه من اینه که سراغ مدل های دیگه برین

Xerxes-I
14-11-2013, 19:43
دوست عزیز فکر نکنم کشور ما در زمینه لپ تاپ از بقیه کشور ها عقب باشه . حتی بسیاری از لپ تاپ ها قبل از اینکه وارد مارکت بشن ، توی ایران پیدا می شن .

در مورد E531 دوستان اغراق می کنند و فقط از پشت کامپیوتر عکس هاشو دیدند و نظر می دند .

همون طور که توی پست قبلیم گفتم E531 مدل تصحیح شده E530 هست . شما Review لپ تاپ E530 رو بخونین همون در مورد E531 صدق می کنه .

اگر هم به خاطر گیم می خواین با توجه به کیفیت تقریبا نا مناسب این لپ تاپ در مقایسه با لپ تاپ های توی همین رنج ، توصیه من اینه که سراغ مدل های دیگه برین

کلا نظرت خیلی جالب بود.البته از اون جالب هااااااااااااااااااا

اول اینکه من مدیر فروش لنوو نیستم که بخوام اغراق کنم.ثانیا من 4 سال ونیم دارم با لپ تاپ این مارک کار میکنم.ثالثا کیفیت thinkpad چیزی نیست که قابل کتمان و یا نادیده گرفتن باشه.
واضحه که e531 مدل نسل بعد e530 هست.اینو تو سایت های فارسی هم نوشتند.سوالی که دارم اینه که چطور میشه یک مدل رو تصحیح کرد بعد همون نواقص مدل قبلی تو مدل بعدی هم باشه؟حرفتون متضاد نیست؟شما که اینکاره هستی و مثل ما از روی عکس قضاوت نمیکنید و همیشه با لپ تاپ ها کار میکنید و بعد نظر میدید میتونید چند تا از عیب های اساسی e530 و e531 رو بگید؟

یک خواهش دیگه هم دارم میشه بگید شما چه جوری از روی عکس میتونید پی به معماری کارت گرافیک و نواقص عملکردیش و بقیه مشخصاتش پی ببرید.لطفا به ما هم یاد بدید تا دفعه بعد اینقدر وقت خودمون رو صرف پیدا کردن این مطالب نکنیم.

Public Enemy
14-11-2013, 20:00
کلا نظرت خیلی جالب بود.البته از اون جالب هااااااااااااااااااا

اول اینکه من مدیر فروش لنوو نیستم که بخوام اغراق کنم.ثانیا من 4 سال ونیم دارم با لپ تاپ این مارک کار میکنم.ثالثا کیفیت thinkpad چیزی نیست که قابل کتمان و یا نادیده گرفتن باشه.
واضحه که e531 مدل نسل بعد e530 هست.اینو تو سایت های فارسی هم نوشتند.سوالی که دارم اینه که چطور میشه یک مدل رو تصحیح کرد بعد همون نواقص مدل قبلی تو مدل بعدی هم باشه؟حرفتون متضاد نیست؟شما که اینکاره هستی و مثل ما از روی عکس قضاوت نمیکنید و همیشه با لپ تاپ ها کار میکنید و بعد نظر میدید میتونید چند تا از عیب های اساسی e530 و e531 رو بگید؟

یک خواهش دیگه هم دارم میشه بگید شما چه جوری از روی عکس میتونید پی به معماری کارت گرافیک و نواقص عملکردیش و بقیه مشخصاتش پی ببرید.لطفا به ما هم یاد بدید تا دفعه بعد اینقدر وقت خودمون رو صرف پیدا کردن این مطالب نکنیم.

1 - اولا دوست عزیز همه ما برای مشاوره و راهنمایی اومدیم . نه دعوا ! لذا اگر کسی انتقادی می کنه لطفا با لحن درست پاسخ بدین . در ضمن گفتم "دوستان" ، از شخص خاصی نام نبردم و یا به شخص خاصی اشاره نکردم که بخواد به کسی بر بخوره ! چون دیدم بعضی دوستان توی پست های مختلف با توجه به پست هاشون از روی عکس ها قضاوت و تا حدودی مشتری هارو گمراه می کنند .

2 - والا اینکه هر کس چه کارست به من مربوط نیست ! ادعای چندین سال کار کردن با یک مارک لپ تاپ ، ارتباطی به این تاپیک نداره . در ضمن thinkpad هیچ وقت به کیفیت ساخت معروف نبوده ! در عوض به استحکام و دوام معروف بوده . چیزی که در بیشتر thinkpad ها دیده می شه . در عوض Ideapad ها به کیفیت ساخت مشهور بودند . برای مثال همین E531 رو بزارین کنار Z500 ، به جز در صفحه نمایش و دمای لپ تاپ از همه نظر از Z500 عقب هست ( کیبورد ، بدنه ، فرکانس رم های به کار رفته ، زیبایی ، Keyboard Backlit ، آپشن های موجود برای ارتقا ، تاچ پد ، اسپیکر ها )

3 - هیچ لپ تاپی 100 % بدون نقص نیست . تصحیح کردن به معنای درست کردن تمام مشکلات هم نیست . اگر پست های صفحه قبل رو هم می خوندین متوجه می شدین که کدوم ایرادات در E531 تصحیح شده . در ضمن حتما لپ تاپ رو دیدم که دارم می گم همون E530 قدیمیه !

4- با توجه به اینکه این مدل هنوز زیاد رواج پیدا نکرده ، بهتر بود صبر می کردین چند نفر بخرن استفاده کنند نظراتشونو بگن ، تا اینکه بیایم به Review های غیر قابل اطمینان از سایت های مختلف استفاده کنیم .

5- من توی کدوم یک از پست هام گفتم همیشه با لپ تاپ ها کار می کنم ؟ دوست عزیز لحن شما گویای اینه که دوست دارین توی تاپیک دعوا راه بندازین . توضیحات بنده توی این پست تا حدی بود که ابهامات رو برطرف کنه . از این به بعد برای به حاشیه کشیدن تاپیک به این بحث ادامه نخواهم داد !

afshin b
14-11-2013, 20:13

سلام
با توجه به جمله آخرتون، ممنون میشم چندتا مدل معرفی کنین. البته تو همون رنج قیمتی.

Xerxes-I
14-11-2013, 20:38
1 - اولا دوست عزیز همه ما برای مشاوره و راهنمایی اومدیم . نه دعوا ! لذا اگر کسی انتقادی می کنه لطفا با لحن درست پاسخ بدین . در ضمن گفتم "دوستان" ، از شخص خاصی نام نبردم و یا به شخص خاصی اشاره نکردم که بخواد به کسی بر بخوره ! چون دیدم بعضی دوستان توی پست های مختلف با توجه به پست هاشون از روی عکس ها قضاوت و تا حدودی مشتری هارو گمراه می کنند .

2 - والا اینکه هر کس چه کارست به من مربوط نیست ! ادعای چندین سال کار کردن با یک مارک لپ تاپ ، ارتباطی به این تاپیک نداره . در ضمن thinkpad هیچ وقت به کیفیت ساخت معروف نبوده ! در عوض به استحکام و دوام معروف بوده . چیزی که در بیشتر thinkpad ها دیده می شه . در عوض Ideapad ها به کیفیت ساخت مشهور بودند . برای مثال همین E531 رو بزارین کنار Z500 ، به جز در صفحه نمایش و دمای لپ تاپ از همه نظر از Z500 عقب هست ( کیبورد ، بدنه ، فرکانس رم های به کار رفته ، زیبایی ، Keyboard Backlit ، آپشن های موجود برای ارتقا ، تاچ پد ، اسپیکر ها )

3 - هیچ لپ تاپی 100 % بدون نقص نیست . تصحیح کردن به معنای درست کردن تمام مشکلات هم نیست . اگر پست های صفحه قبل رو هم می خوندین متوجه می شدین که کدوم ایرادات در E531 تصحیح شده . در ضمن حتما لپ تاپ رو دیدم که دارم می گم همون E530 قدیمیه !

4- با توجه به اینکه این مدل هنوز زیاد رواج پیدا نکرده ، بهتر بود صبر می کردین چند نفر بخرن استفاده کنند نظراتشونو بگن ، تا اینکه بیایم به Review های غیر قابل اطمینان از سایت های مختلف استفاده کنیم .

5- من توی کدوم یک از پست هام گفتم همیشه با لپ تاپ ها کار می کنم ؟ دوست عزیز لحن شما گویای اینه که دوست دارین توی تاپیک دعوا راه بندازین . توضیحات بنده توی این پست تا حدی بود که ابهامات رو برطرف کنه . از این به بعد برای به حاشیه کشیدن تاپیک به این بحث ادامه نخواهم داد !
1-خیلی ممنون میشدم اگر نمی گفتید "دوستان" از روی عکس نظر میدند.تا نه به من نه به بقیه توهین کنید.نکته جالب هم اینه که اتفاقا لپ تاپ قشنگی نیست که کسی بخواد از روی عکس گول بخوره.پس زدن این حرف بی معنیه
2- برخلاف شما من فکر میکنم که بدنه E531 بهتره و کارکردن با تاچ پدش هم راحتتر از z500 هست.
3-بدون نیاز به اینکه بخوام پست های قبلی رو بخونم(کما اینکه خوندم) میدونستم چه فرقایی کرده.اتفاقا من هم لپ تاپ و دیدم.ولی همو ن E530 نیست !!!! مگه اینکه بخوایم از روی عکس نظر بدیم!!!!!!!!!!
4- بالافرض هم که مثل همون e530 باشه حتی تو سایت های ایرانی مثل دیجی کالا هم همه ازش تعریف کردند در ضمن من که گفتم اون نقد کامل نیست و خیلی از چیزها رو ندیده گرفته نمیدونم شما این قسمتش رو خوندید یا نه؟
5- من تو حرفام از هیچ کلمه بدی استفاده نکردم اما شما معتقدین که "لحن"من بد بوده.پس قبول دارید که لحن هم خیلی مهمه.حالا لطقا برید نظر خودتون رو بخونید وببنید میتونید باتوجه به "لحن"ی که نظر دادید تشخیص بدید آیا لحن تون تمسخرآمیز هست یا نه و اینکه منظورتون کی بوده؟اینو ب عهده خودت میذارم.درضمن من اینجا برای هیچ دعوایی نیومدم.صرفا اومدم اون چیزی رو که فهمیدم و ممکنه از چشم خیلی ها دور بمونه رو بگم.

JU JU
15-11-2013, 19:40

من با تحقیق به این لپ تاپ رسیدم، و دلایل شما رو مبنی بر کیفیت نامناسب اون نمی‌دونم
دوست عزیز، من از پشت سیستم، خیلی چیزا از این لپ تاپ و لپ تاپای مشابه خوندم، و همینطور، از نزدیک هم در موردش تحقیق کردم

اولین جمله شما، گویای همه چیز هست
به نظر من، تعصب نداشتن در هر چیز، بهترین گزینه هستش

دوستان منتظر بمونن، من و دوستم بزودی دو تا از این لپ تاپ رو خریداری میکنیم
هم برای کارای مهندسی، هم حمل و نقل، و هم بازی، و هم مقاومت، و هم روشن موندن طولانی مدت، این لپ تاپ رو انتخاب کردیم

لطفا، در مقایسه با Z500، فقط یک گزینه بیارین که از این لپ تاپ قوی‌تر باشه ( این رو هم بگم که با Z500 کار هم کردم دوست عزیز )

بله، Z500 لپ تاپ خوبی هستش، خیلی هم زیبا هستش، ولی مشکلاتی که داره، قابل نادیده گرفتن، نیست

JU JU
15-11-2013, 19:54
1 -

کیفیت و استحکام E531 از Z500‌ بهتر هستش، Z500‌طراحی بهتر و زیباتری داره
در رابطه با کیبورد، بجز backlight، از هر نظر، کیبوردهای Thinkpad، قوی‌تر و مناسب‌تر هستند، در رابطه با ظاهر اون نیز، این نوع کیبوردها سلیقه‌ای هستش و نمیشه راجع به زیبایی اون حرف زد
بدنه E531، کیفیت خیلی مناسب‌تری داره، نمی‌دونم چطور این رو گفتین، مشخصات گرافیکی و رم هردو کاملا یکسان هستش ( یه مدل از Z500 هست که رم بهتری داره، ولی فقط مشخصاتش رو میتونین پیدا کنید، نه خودش رو، به Cpu i7 3632، و گرافیک 645‌)، با این تفاوت که از نظر CPU، قدرت E531 بیشتر هستش
از نظر ظاهر، E531 و E530، قابل مقایسه نیستن، اگه از نزدیک هر دو رو دیده باشین، نمی‌تونین این موضوع رو رد کنین
تاچ پد رو خداییش چرا دیگه گفتین؟ یه نقد در موردش بخونین لطفا، نقدهای داخلی چون نقد کننده حرفه‌ای نداریم ارزش ندارن، لطفا، وارد نقدهای کشورهای خارجی معتبر بشین
در مورد مولتی مدیا، یکی دالبی دو، و Z500 دالبی ورژن چهار هستش، بله قوی‌تر هستش، ولی آیا قابلیت بها دادن هستش؟

مشکل گرم کردن، ضعف باتری، بدنه ظریف‌تر، صفحه نمایش خیلی خیلی خیلی ضعیف ( از هر نظر )، از مشکلات موجود در Z500 هستش

من خودم کسی هستم، که روی Z500‌ حدود دو هفته، E531، حدود یک هفته هستش که تحقیق کردم، در این محدوده قیمتی و تا سه تومن نیز، لپ تاپی مناسب‌تر از این دو پیدا نکردم
هر دو لپ‌تاپ‌های خیلی خوبی هستن، نمیشه منکر خوب بودنشون شد، و هر کس، هر کدوم رو بخره، به حتم، از انتخابش پشیمون نخواهد شد

و از اونجا که کشور ما خیلی خیلی جلو هستش توی تکنولوژی، لپ تاپی که Release‌ اون may هستش، چندی پیش وارد بازار ایران شده، و اگه سری به بخش فروش هم بزنیم، متوجه فروش خیره کننده این لپ تاپ - E531 - خواهیم شد

همگی موفق باشین

ahadpoolghahat
15-11-2013, 20:46
سلام.
دوستان میدونستید کارت گرافیگی هم z500 وهم E531 هر دوشون 64 بیتی هستش. اگه تو review های سایت notbookcheck.com نیگا کنین میبینین نوشته که کارت گرافیک 740m 64bit حتی از 640m هم یخورده ضعیفتره. این یعنی ا740m 64bit تقریبا با ati 8750m از نظر قدرت یکیه و اینو اکثرا توجه نمیکنن.....

حالا لپ تاپ lenovo essential G500-e رو که سی پی یوی corei7 3612QM و گرافیک 8750m رو داره قیمتش حدود 2300 ه. ولی همین E531 که یه خورده سی پی یوش از G500 بهتره ،400 تومن گرون تره.

z500 هم که تمام مشخصاتش شبیه این کانفیگ G500 هست 300 تومن گرونتره....

پس به نظر شما انتخاب G500 بصرفه نیست ؟؟؟

مرسی

Public Enemy
15-11-2013, 21:14
دوست عزیز Ju Ju جان ممنون می شم در صورتی که قصد خرید این لپ تاپ رو دارین ، شما اولین نفری باشین که یه نقد از این لپ تاپ پس از خرید توی P30world بنویسین .

همون طور که سایر دوستان هم گفتم ، اگر قصدتون بازی هست Lenovo Z500 گزینه مناسب تری هست . فکر نکنم هیچ کس دوست داشته باشه در هنگام بازی یه اسپیکر و یه کیبورد جداگونه به لپ تاپش وصل کنه

JU JU
15-11-2013, 21:51
دوست عزیز Ju Ju جان ممنون می شم در صورتی که قصد خرید این لپ تاپ رو دارین ، شما اولین نفری باشین که یه نقد از این لپ تاپ پس از خرید توی P30world بنویسین .

همون طور که سایر دوستان هم گفتم ، اگر قصدتون بازی هست Lenovo Z500 گزینه مناسب تری هست . فکر نکنم هیچ کس دوست داشته باشه در هنگام بازی یه اسپیکر و یه کیبورد جداگونه به لپ تاپش وصل کنه

چشم, باعث خوشحالیه
ولی چیزی که به وضوح مشخصه, هر لپ تاپی مقابل Z500 ضعیف هستش

هیچ کدو از دو لپ تاپ نیاز به اسپیکر و کیبورد مجزا ندارن، ولی حمل و خرید یک کولینگ اضافه، زیاد جالب نیست ( شخصا با Z500 کار کردم، ضمن اینکه این گرمایش، روی عملکرد سیستم در زمان اولیه، و سپس دراز مدت، اثرات بدی داره )
کیبورد E531 قویتر, و سیستم صوتی Z مناسبتر, با اینکه سیستم صوتی در جای مناسبی قرار نگرفته
نکته قابل توجه این هستش، که Idea pad، سعی کرده از تکنولوژی thinkpad در کیبورد خود استفاده کنه، که متاسفانه، بخوبی در این مورد موفق نبوده، و بعد از مدتی کار با کیبورد ideapad، احساس ناخوشایندی بهتون دست میده ( کافیه کمی در این مورد تحقیق کنید دوست عزیز )

هیچ کدوم هم لپ تاپ های گیمینگ نیستن دوست عزیز

و البته از اونجا که از نظر سخت افزاری هر دو لپ‌تاپ کاملا یکسان هستن، و البته، E531 پردازنده قوی‌تر، مانیتور مناسبتر، و صفحه کلید خوش‌دست‌تری داره، برای بازی زیاد مناسب نیست
البته شاید بازی در فضای خاموش، خیلی دلچسب باشه، چون در محیط‌های روشن، مشکلات زیادی به همراه داره، که نمیشه نادیده گرفت

و در نهایت یک توصیه به همه دوستان: وقت خودتون رو صرف کمک گرفتن از دوستان ایرانی نکنید، چون گزینه‌ای به اسم "تعصب غیر معقول" در همه ما ایرانیا، وجود داره. مطالعه چند نقد سالم از سایت‌های معتبر غیر ایرانی، و سپس تصمیم‌گیری سالم، ما رو به بهترین نتیجه می‌رسونه
و در آخر، هیچ‌کس از خریدش، ناراضی نیست و نمیشه، حداقل جلوی دیگران

Xerxes-I
16-11-2013, 03:25
کیفیت و استحکام E531 از Z500‌ بهتر هستش، Z500‌طراحی بهتر و زیباتری داره
در رابطه با کیبورد، بجز backlight، از هر نظر، کیبوردهای Thinkpad، قوی‌تر و مناسب‌تر هستند، در رابطه با ظاهر اون نیز، این نوع کیبوردها سلیقه‌ای هستش و نمیشه راجع به زیبایی اون حرف زد
بدنه E531، کیفیت خیلی مناسب‌تری داره، نمی‌دونم چطور این رو گفتین، مشخصات گرافیکی و رم هردو کاملا یکسان هستش ( یه مدل از Z500 هست که رم بهتری داره، ولی فقط مشخصاتش رو میتونین پیدا کنید، نه خودش رو، به Cpu i7 3632، و گرافیک 645‌)، با این تفاوت که از نظر CPU، قدرت E531 بیشتر هستش
از نظر ظاهر، E531 و E530، قابل مقایسه نیستن، اگه از نزدیک هر دو رو دیده باشین، نمی‌تونین این موضوع رو رد کنین
تاچ پد رو خداییش چرا دیگه گفتین؟ یه نقد در موردش بخونین لطفا، نقدهای داخلی چون نقد کننده حرفه‌ای نداریم ارزش ندارن، لطفا، وارد نقدهای کشورهای خارجی معتبر بشین

یک نکته دیگه در مورد z500 که بعضی از کاربران گزارش کردند پیدا شدن یک انحنا در بین 2 لولا در صفحه نمایش هست طوری وقتی لپ تاپو میبندی کمی بالاتر قرار میگیره

سلام.
دوستان میدونستید کارت گرافیگی هم z500 وهم E531 هر دوشون 64 بیتی هستش. اگه تو review های سایت notbookcheck.com نیگا کنین میبینین نوشته که کارت گرافیک 740m 64bit حتی از 640m هم یخورده ضعیفتره. این یعنی ا740m 64bit تقریبا با ati 8750m از نظر قدرت یکیه و اینو اکثرا توجه نمیکنن.....

حالا لپ تاپ lenovo essential G500-e رو که سی پی یوی corei7 3612QM و گرافیک 8750m رو داره قیمتش حدود 2300 ه. ولی همین E531 که یه خورده سی پی یوش از G500 بهتره ،400 تومن گرون تره.

z500 هم که تمام مشخصاتش شبیه این کانفیگ G500 هست 300 تومن گرونتره....

پس به نظر شما انتخاب G500 بصرفه نیست ؟؟؟

مرسی

سلام.اگه اون پست صفحه 1 منو خونده باشید من هم به نوعی به همین اشاره کردم.در حقیقت با معماری جدید gk208 گرافیک ها 64 بیتی هستند در حالیکه گرافیک با معماری gk128 گرافیک های 128 بیتی هستند و این باعث عملکرد ضعیف تر میشه.
ببینید z500 نسبت به g500 زیباتره و برخی ها حاضرند براش پول بیشتری بدهند.در مورد e531 مزایایی مثل صفحه مات و روشن تر همچنین کیفیت بدنه بالا و کیبورد ضد مایعات و پایداری در پردازش های سنگین و طولانی هم مطرحه.خوب ضد مایعات بودن به این معنی نیست که مشه گرفتش زیر شیر آب!!! اما اگر مایعات روش بریزه قبل اینکه دستگاه صدمه ببینه میتونید مایعات رو خارج کنید.همچنین اگر از دستتون بیفته احتمال اینکه صدمه ای ببینه خیلی کمه.خوب کسی هم لپ تاپ نمیخره که پرتش کنه.اما باز همه اینها اتفاق میفته.در نهایت انتخاب بین این مدل ها کاملا بستگی به کاربردهای شخص و سلیقه اش داره.اگر مثل من در محافظت از وسایلتون بی توجهی نمیکنید g500 هم میتونه یک انتخاب خوب و البته ارزانتر باشه.در ضمنفکر کنم همین استحکام e531 باعث بشه برخلاف لپ تاپ های دیگه بجای 1 سال،2سال گارانتی شو قبول کنند
درضمن من قبلا تو اون سایت که گفتید و چند سایت معتبر دیگه در مورد نقد e531 گشتم اما نتونستم جایی رو پیدا کنم که اشاره کرده باشه گرافیک های بکار رفته در e531 کارتهای 64 بیتی با معماری جدید هستند. و این موضوعی بود که صرفا توسط برخی کاربران در فروم های خارجی مطرح شده بود.میتونم خواهش کنم که لینک مطلب رو برای من هم قرار بدید؟
ممنون

و در نهایت یک توصیه به همه دوستان: وقت خودتون رو صرف کمک گرفتن از دوستان ایرانی نکنید، چون گزینه‌ای به اسم "تعصب غیر معقول" در همه ما ایرانیا، وجود داره. مطالعه چند نقد سالم از سایت‌های معتبر غیر ایرانی، و سپس تصمیم‌گیری سالم، ما رو به بهترین نتیجه می‌رسونه
چشم پس شما هم بعد خرید اومدی نقد نوشتی ما نمیخونیم :n19:

ahadpoolghahat
16-11-2013, 13:09
سلام.اگه اون پست صفحه 1 منو خونده باشید من هم به نوعی به همین اشاره کردم.در حقیقت با معماری جدید gk208 گرافیک ها 64 بیتی هستند در حالیکه گرافیک با معماری gk128 گرافیک های 128 بیتی هستند و این باعث عملکرد ضعیف تر میشه.
ببینید z500 نسبت به g500 زیباتره و برخی ها حاضرند براش پول بیشتری بدهند.در مورد e531 مزایایی مثل صفحه مات و روشن تر همچنین کیفیت بدنه بالا و کیبورد ضد مایعات و پایداری در پردازش های سنگین و طولانی هم مطرحه.خوب ضد مایعات بودن به این معنی نیست که مشه گرفتش زیر شیر آب!!! اما اگر مایعات روش بریزه قبل اینکه دستگاه صدمه ببینه میتونید مایعات رو خارج کنید.همچنین اگر از دستتون بیفته احتمال اینکه صدمه ای ببینه خیلی کمه.خوب کسی هم لپ تاپ نمیخره که پرتش کنه.اما باز همه اینها اتفاق میفته.در نهایت انتخاب بین این مدل ها کاملا بستگی به کاربردهای شخص و سلیقه اش داره.اگر مثل من در محافظت از وسایلتون بی توجهی نمیکنید g500 هم میتونه یک انتخاب خوب و البته ارزانتر باشه.در ضمنفکر کنم همین استحکام e531 باعث بشه برخلاف لپ تاپ های دیگه بجای 1 سال،2سال گارانتی شو قبول کنند
درضمن من قبلا تو اون سایت که گفتید و چند سایت معتبر دیگه در مورد نقد e531 گشتم اما نتونستم جایی رو پیدا کنم که اشاره کرده باشه گرافیک های بکار رفته در e531 کارتهای 64 بیتی با معماری جدید هستند. و این موضوعی بود که صرفا توسط برخی کاربران در فروم های خارجی مطرح شده بود.میتونم خواهش کنم که لینک مطلب رو برای من هم قرار بدید؟
ممنون

سلام . من اینکه از معماری GK208 تو E531 استفاده شده رو فروم خود لنوو دیدم . یکی از کاربرا اونجا بهش اشاره کرده . اینم لینکش :

حالا نمیدونم چقدر معتبره، ولی کلا تو اینترنت که می گشتم همه جا اشاره شده که معماری بکار رفته تو گرافیک E531، معماریه GK208 هست.

Public Enemy
16-11-2013, 13:11
چشم, باعث خوشحالیه
ولی چیزی که به وضوح مشخصه, هر لپ تاپی مقابل Z500 ضعیف هستش

هیچ کدو از دو لپ تاپ نیاز به اسپیکر و کیبورد مجزا ندارن، ولی حمل و خرید یک کولینگ اضافه، زیاد جالب نیست ( شخصا با Z500 کار کردم، ضمن اینکه این گرمایش، روی عملکرد سیستم در زمان اولیه، و سپس دراز مدت، اثرات بدی داره )
کیبورد E531 قویتر, و سیستم صوتی Z مناسبتر, با اینکه سیستم صوتی در جای مناسبی قرار نگرفته
نکته قابل توجه این هستش، که Idea pad، سعی کرده از تکنولوژی thinkpad در کیبورد خود استفاده کنه، که متاسفانه، بخوبی در این مورد موفق نبوده، و بعد از مدتی کار با کیبورد ideapad، احساس ناخوشایندی بهتون دست میده ( کافیه کمی در این مورد تحقیق کنید دوست عزیز )

هیچ کدوم هم لپ تاپ های گیمینگ نیستن دوست عزیز

و البته از اونجا که از نظر سخت افزاری هر دو لپ‌تاپ کاملا یکسان هستن، و البته، E531 پردازنده قوی‌تر، مانیتور مناسبتر، و صفحه کلید خوش‌دست‌تری داره، برای بازی زیاد مناسب نیست
البته شاید بازی در فضای خاموش، خیلی دلچسب باشه، چون در محیط‌های روشن، مشکلات زیادی به همراه داره، که نمیشه نادیده گرفت

امیدوارم شما هم از خریدتون راضی باشین .

همون طور که گفتم خیلی از ماها برای مشاوره اینجا اومدیم نه تحمیل کردن !

در هر حال انتخاب آخر رو خریدار می کنه .

هیچ لپ تاپی بد نیست . هیچ لپ تاپی هم 100 % خوب نیست .

لذا انتظار داریم دست خریدار رو باز بزاریم تا راحت انتخابش رو بکنه .

ولی خیلی از دوستان ( یکیش خودت :n02: ) طوری تعصبی برخورد می کنند که انگار فلان لپ تاپ بده فلان لپ تاپ از بهشت اومده ! ( :n08:)

مثلا توی یکی از پست های جناب عالی دیدم نوشته بودین که "که رفتم فروشگاه هارو گشتم دیدم از هر مدل لپ تاپ تو وینرین بود روشن بود ، ولی همه Z500 ها خاموش بود ! "
و منظورتون این بود که صفحه نمایش Z500 افتضاحه !

ولی 2 نکته رو یادتون رفت :
1 - روی Z500 اصلا ویندوز نصب نیست !!!!!!! لذا باید روش ویندوز نصب کنند تا بالا بیاد و کیفیت صفحه نمایش رو نشون خریدار بدن . در ضمن معمولا فروشندگان خودشون ویندوز رو روی لپ تاپ نصب نمی کنند .( 1 - حوصلشو ندارند 2 - براشون نمی صرفه چون با نصب ویندوز برای مشتری بین 20 تا 70 هزار تومن از طرف میگیرن . خوب بدون ویندوز لپ تاپ رو نشون طرف می دن که سر فرصت ویندوز نصب کنند

2 - اگر هم روشن بود ، به علت Glossy بودن صفحه نمایش Z500 ، از صفحه نمایش های Matte از رو به رو بهتر نمایش داده می شد !!!!!! اگر کلوب Z500 تو همین انجمن رو بخونین ، متوجه می شین که بیشتر کاربران تعجب کردند که این همه سایت ها از صفحه نمابش بد می گن ولی کاربران کیفیت تصویر رو بهتر از لپ تاپ های دیگه می بینن !!!!!!!!
و فکر نکنم کسی بخواد توی محیط سر باز با این لپ تاپ بازی کنه !!!!!

در مورد نحوه سیستم صوتی ، نظر شخصی شما هست کماکان سایر منتقدان نظر عکس دارند . همه می دونن لنوو سر Ideapad ها معمولا سنگ تموم می زاره و بهترین کیفیت رو به Ideapad هاش می ده . توی هر نقد این لپ تاپ بخونین چه ایرانی غیر معتبر !!!! ( به قول شما ) چه خارجی معتبر ، از طراحی و کیفیت صدای این لپ تاپ همراه با dolby Home Theater تعریف کردند و توی این رنج لپ تاپ هیچ لپ تاپی چنین کیفیت صدایی رو نداره .

گرم شدن به معنی احتیاج به کول پد نیست . بنده خودم زیر 3 ساعت تست Furmark و 19 ساعت فشار یک ضرب و مستقیم بازی با این لپ تاپ کار کردم بدون هر گونه مشکلی از قبیل Overheat لپ تاپ به کارش ادامه داده . عکس ها توی کلوب تخصصی z500 هست .

و تاچ پد که تمام کاربران گفتند که افتضحاهه !!!!!! مطمئنم اون صفحه ای که review رو ازش خوندین ، فقط عمدی لپ تاپ رو تبلیغ کرده چون توی هیچ کدوم از پست هاتون اشاره ای به ایراد های عجیب و بزرگ این لپ تاپ نشده ( تاچ پد افتضاح ؛ Trackpad با اینکه تغییر کرده ولی بازم مشکل داره ، درسته این لپ تاپ مدل FHD داره ولی با صفحه 1366x768 کیفیت واقعا افتضاحیو داره )

نگاهی به برادر کوچکتر E531 یعنی E431 هم بندازین بد نیست ! تفاوت در سایز صفحه نمایش و کیبورده ( توی Notebookcheck نوشته کیفیت افتضاح صفحه نمایش ! اونی که دوستان در ارتباط با E531 خوندن مربوط به صفحه FHD بود نه 1366X768 !!!!!)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یه سر هم به Review کاربران از E531 در صفحه خانگی لنوو هم بزنین بد نیست !!!!

و نکته آخر : امیدوارم دوستان به این نکته دقت کنند که اگر خوبی های یک لپ تاپ رو می گند ، بدی هاش رو هم بگند ، سپس به دیگران بگند که " با تعصب برخورد نکنین !!!! "

و با توجه به تجربه ای که در این انجمن و رفتار های دوستان دارم ، با اطمینان می تونم بگم که دوستان اصلا لپ تاپ رو ندیدند و فقط از روی Review های بعضی سایت ها نظر می دندو حتی Review های کاربران خارجی رو هم نخوندند !

Public Enemy
16-11-2013, 14:09
یک نکته دیگه در مورد z500 که بعضی از کاربران گزارش کردند پیدا شدن یک انحنا در بین 2 لولا در صفحه نمایش هست طوری وقتی لپ تاپو میبندی کمی بالاتر قرار میگیره

در ضمنفکر کنم همین استحکام e531 باعث بشه برخلاف لپ تاپ های دیگه بجای 1 سال،2سال گارانتی شو قبول کنند

1 - اون انحنا مربوط به باطری لپ تاپ هست که برای طراحی باریکتر لپ تاپ بین 2 صفحه بالایی و پایینی لپ تاپ قرار گرفته

2 - گارانتی هیچ ارتباطی به استحکام نداره . شما همین لپ تاپ رو می تونین با گارانتی سازگار 2 ساله و گارانتی الماس 1 ساله بخرین .

Z500 هم همین طور . با گارانتی 2 ساله سازگار گیر میاد.
شرکت های گارانتی دل در ایران لپ تاپ هاشونو با 3 سال گارانتی عرضه می کنند !!!!!!!

Xerxes-I
16-11-2013, 18:13
سلام . من اینکه از معماری GK208 تو E531 استفاده شده رو فروم خود لنوو دیدم . یکی از کاربرا اونجا بهش اشاره کرده . اینم لینکش :

حالا نمیدونم چقدر معتبره، ولی کلا تو اینترنت که می گشتم همه جا اشاره شده که معماری بکار رفته تو گرافیک E531، معماریه GK208 هست.
سلام.آره اتفاقا من هم دیدم اینو.علاوه بر این تو فروم های دیگه هم نوشته شده.ولی من هنوز بهشون اعتماد نکردم.

wildfire.m
16-11-2013, 19:29
چطوری دوستان میگن کیفیت تصویر خوبه اما تو همین سایت هم بهش نمره 67 داده!
فکر نمیکنید اندکی کم باشه؟:n02:

به نظر مدل خوبی میاد اما درمورد کیفیت تصویر و صدا هنوز اطلاعات دقیقی نمیدونم

parsicola
16-11-2013, 21:36
سلام
دوستان عزیز اینقدر لنوو رو به آی بی ام وصلش نکنید. آی بی ام این صنعت و این برند رو با تمام مخلفاتش به لنوو واگذار کرد. از اولش هم قراردادش با لنوو همین بود که کل تکنولوژی ، کارخونه ، برند و .... رو به مرور به لنوو تحویل بده و خودشو از این صنعت خلاص کنه. لذا الان چند ساله هیچ اثر و ردی و یا شراکت و مشاوره ای از آی بی ام در تولیدات لبتاپ با برند لنوو و تینک پد و آیدیا پد وجود نداره.

کلا لبتاپ های لنوو چند مزیت و چند ایراد دارند که همه رو باید باهم بگیم . مهمترین مزیتشون دوام بوده که از آ بی ام به ارث برده ، و اخیرا طراحی باریک و زیبا در کنار قیمت نسبتا مناسب. اما در عوض چند ایراد دارند. معمولا کیفیت تصویر خیلی خوبی ندارند . و دربرخی از مدلها هم اخیرا کیفیت رو فدای شیک و باریک بودن کرده. مثلا از کارتهای گرافیک داون کلاک شده استفاده میکنه و یا برخی هاشون با اینکه زیاد قوی نیستند بیش از حد استاندارد داغ میشن.

Xerxes-I
16-11-2013, 22:51
امیدوارم شما هم از خریدتون راضی باشین .همون طور که گفتم خیلی از ماها برای مشاوره اینجا اومدیم نه تحمیل کردن ! در هر حال انتخاب آخر رو خریدار می کنه . هیچ لپ تاپی بد نیست . هیچ لپ تاپی هم 100 % خوب نیست .لذا انتظار داریم دست خریدار رو باز بزاریم تا راحت انتخابش رو بکنه .ولی خیلی از دوستان ( یکیش خودت ) طوری تعصبی برخورد می کنند که انگار فلان لپ تاپ بده فلان لپ تاپ از بهشت اومده ! ( )مثلا توی یکی از پست های جناب عالی دیدم نوشته بودین که "که رفتم فروشگاه هارو گشتم دیدم از هر مدل لپ تاپ تو وینرین بود روشن بود ، ولی همه Z500 ها خاموش بود ! " و منظورتون این بود که صفحه نمایش Z500 افتضاحه !ولی 2 نکته رو یادتون رفت :1 - روی Z500 اصلا ویندوز نصب نیست !!!!!!! لذا باید روش ویندوز نصب کنند تا بالا بیاد و کیفیت صفحه نمایش رو نشون خریدار بدن . در ضمن معمولا فروشندگان خودشون ویندوز رو روی لپ تاپ نصب نمی کنند .( 1 - حوصلشو ندارند 2 - براشون نمی صرفه چون با نصب ویندوز برای مشتری بین 20 تا 70 هزار تومن از طرف میگیرن . خوب بدون ویندوز لپ تاپ رو نشون طرف می دن که سر فرصت ویندوز نصب کنند 2 - اگر هم روشن بود ، به علت Glossy بودن صفحه نمایش Z500 ، از صفحه نمایش های Matte از رو به رو بهتر نمایش داده می شد !!!!!! اگر کلوب Z500 تو همین انجمن رو بخونین ، متوجه می شین که بیشتر کاربران تعجب کردند که این همه سایت ها از صفحه نمابش بد می گن ولی کاربران کیفیت تصویر رو بهتر از لپ تاپ های دیگه می بینن !!!!!!!!و فکر نکنم کسی بخواد توی محیط سر باز با این لپ تاپ بازی کنه !!!!!در مورد نحوه سیستم صوتی ، نظر شخصی شما هست کماکان سایر منتقدان نظر عکس دارند . همه می دونن لنوو سر Ideapad ها معمولا سنگ تموم می زاره و بهترین کیفیت رو به Ideapad هاش می ده . توی هر نقد این لپ تاپ بخونین چه ایرانی غیر معتبر !!!! ( به قول شما ) چه خارجی معتبر ، از طراحی و کیفیت صدای این لپ تاپ همراه با dolby Home Theater تعریف کردند و توی این رنج لپ تاپ هیچ لپ تاپی چنین کیفیت صدایی رو نداره .گرم شدن به معنی احتیاج به کول پد نیست . بنده خودم زیر 3 ساعت تست Furmark و 19 ساعت فشار یک ضرب و مستقیم بازی با این لپ تاپ کار کردم بدون هر گونه مشکلی از قبیل Overheat لپ تاپ به کارش ادامه داده . عکس ها توی کلوب تخصصی z500 هست .و تاچ پد که تمام کاربران گفتند که افتضحاهه !!!!!! مطمئنم اون صفحه ای که review رو ازش خوندین ، فقط عمدی لپ تاپ رو تبلیغ کرده چون توی هیچ کدوم از پست هاتون اشاره ای به ایراد های عجیب و بزرگ این لپ تاپ نشده ( تاچ پد افتضاح ؛ Trackpad با اینکه تغییر کرده ولی بازم مشکل داره ، درسته این لپ تاپ مدل FHD داره ولی با صفحه 1366x768 کیفیت واقعا افتضاحیو داره )_______________________نگاهی به برادر کوچکتر E531 یعنی E431 هم بندازین بد نیست ! تفاوت در سایز صفحه نمایش و کیبورده ( توی Notebookcheck نوشته کیفیت افتضاح صفحه نمایش ! اونی که دوستان در ارتباط با E531 خوندن مربوط به صفحه FHD بود نه 1366X768 !!!!!)
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه سر هم به Review کاربران از E531 در صفحه خانگی لنوو هم بزنین بد نیست !!!!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو نکته آخر : امیدوارم دوستان به این نکته دقت کنند که اگر خوبی های یک لپ تاپ رو می گند ، بدی هاش رو هم بگند ، سپس به دیگران بگند که " با تعصب برخورد نکنین !!!! "و با توجه به تجربه ای که در این انجمن و رفتار های دوستان دارم ، با اطمینان می تونم بگم که دوستان اصلا لپ تاپ رو ندیدند و فقط از روی Review های بعضی سایت ها نظر می دندو حتی Review های کاربران خارجی رو هم نخوندند !

سلام.من خدارو شکر میکنم که بحثمون یکم تخصصی تر شده.از شما هم متشکرم که میاین و مواردی که به ذهنتون میرسه رو مطرح میکنید.من سعی میکنم نوشته شما رو به ترتیب پاسخ بدم.

1-فکر نمیکنم تو بهشت هم لپ تاپ وجود داشته باشه و بنابراین کسی فکر نمیکنه که لپ تاپی از بهشت اومده باشه

2-اون موردی که دوستمون درمورد روشن نبودن لپ تاپ پشت ویترین مطرح کردن و یا اون موردی که من درمورد گارانتی مطرح کردم مسلما یک معیار کلی نیست.و بیشتر یک قاعده سرانگشتی هست.من طبق تجرب ای که داشتم مشاهده کردم که اکثر گارانتی ها یکساله هست.کما اینکه پاسخ شما رو مبنی بر گارانتی 3 ساله لپ تاپ های دل کاملا قانع کننده میدونم.در ضمن تقریبا اکثر لپ تاپ های وارداتی به ایران به منظور کاهش قیمت و طبق سفارشی که واردکنندگان میدند، فاقد سیستم عامل هستند و فقط من برخی لپ تاپ های وایو و چند مارک دیگه رو دیدم که سیستم عامل دارند.اون هایی هم که دارند اکثرا از نسخه های ارازن قیمت سیستم عامل مانند نسخه هایhome premium هستند که اگه سرکارتون با برخی نرم افزار های مهندسی افتاده باشه میدونید که علی رغم پشتیبانی از مقدار رم بالا این نسخه از ویندوز، به دلیل ناسازگاری با sql server که یک دیتابیس ضروری برای تعداد زیادی از نرم افزارهای مهندسی هست باید سیستم عامل شون عوض بشه.

3-نظرات کاربران هم مهمه اما متاسفانه چون تخصصی نیست قابل اعتماد نسیت.مثلا برای یک عده ممکنه میزان روشنایی صفحه و کیفیت اون مهم نباشه بنابراین اون کاملا از لپ تاپش راضیه.من ترجیح میدم که نقد های تخصصی رو بخونم و با توجه به نواقصی که داره و باتوجه به این نکته که برام مهم هستند یا نه تصمیم بگیرم.اگر بخوایم صرفا به نظرات کاربران توجه کنیم بیشتر سردرگم میشیم.

4-منم ندیدم کسی بخواد تو محیط بازی کنه.اما داشتن صفحه مات برای شخص خودم یک مزیت بزرگه.لپ تاپ فعلی من صفحه براق و روشنایی صفحه نسبتا کمی داره و در محیط باز تقریبا نمیشه باهاش کارکرد.من چون لپ تاپمو با خودم سرکار میبرم این ویژگی واسم خیلی مهمه

.5-در مورد سیستم خنک کنندگی z500 من با شما هم عقیده هستم.در حقیقت چون آلومنیوم یکی از 3 فلزی هست که داری رسانایی حرارتی بالاهست و اون بدنه آلومینیومی z500 هست که باعث میشه گرما به بیرون منتقل بشه نه ضعف در سیستم کولینگ، کما اینکه لپ تاپ های اپل هم که آلومینیومی هستند بعد از مدتی کمی داغ میشند.به هر حال e531 هم در سیستم کولینگ خودش مشکلی نداره و میشه گفت مثل هم هستند.

6-بحث براگیز ترین قسمت نظر شما بحث درمورد تاچ پد و صفحه نمایشه. تو اون نقدی که( یه نقد معتبر از یک سایت معتبر هست)گذاشتید e431 رو بحث کرده.در موردتاچ پد نویسنده اومده تغییرات اعمال شده بر روی تاچ پد سری تینک پد جدید بحث کرده و در عین حالی که این تغییر رو زیرکانه دونسته گفته امکان داره بعضی ها خوششون نیاد.درآخر هم از قابلیت مالتی تاچ و حساسیت اون تعریف کرده و در آخر هم گفته ما مشکلی با تاچ پد نداشتیم.شما اگر چیز دیگه ای میبینید خواهش میکنم به ما هم بگید.اما در مورد صفحه نمایش و روشنایی اون در مورد e431 نقدی که قرار دادید ذکر کرده رزولوشن 1366*768 iهست.نویسنده ذکر کرده که طبق ادعای لنوو میزان روشنایی صفحه 200 شمع بر متر مرع باید باشه اما اندازه گیری اونها نشون میده که این میزان حدود 161 شمع بر مترمربع هست.در ضمن میزان روشنایی مطلوب بین 200-300 شمع بر متر مربع باید باشه.حالا لطفا data sheet رسمی لنوو رو از لینک زیر دانلود کنید

.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]همونطوری) که تو صفحه 3 میبینید e431 دارای 2 رزولوشن 1355*768 و 1600*900 میباشد که اولی HD و دومی +HD هست.میزان روشنایی صفحه اسمی برای اولی 200 وبرای دومی250 شمع بر مترمربع هست.که تو نقدی که شما قرار دادید از اولی مورد بررسی قرار گرفته.دوستان به راحتی میتونند صفحه نمایش +HD رو بخرند که حتی اگر روشنایی واقعی از روشنایی اسمی کمتر بود بازهم میزان روشنایی صفحه در محدوده استاندارد باشه.در مورد e531 هم روزولوشن HD و روزلوشن fullHD 1920*1080به ترتیب با روشنایی200 و 300 شمع بر متر مربع وجود داره که اوناییکه روشنایی صفحه واسشون مهمه مثل خودم به راحتی میتونند صفحه fullHD رو بخرند.که صد درصد میزان روشنایی واقعی در بازه بین 200-300 هست.درضمن اگر حرف خودتون مبنی بر تشابه e530 با e531 رو قبول داشته باشید در نقد زیر میتونید بخونید که صفحه نمایش e530 هم دارای روشنایی 224 شمع بر متر مربع هست.فکر نمیکنم در این زمینه e531 عقب گرد کرده باشه.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نکته)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته دیگه اینکه طبق نقد های تخصصی صفحه نمایش سری z500 دارای روشنایی 180 شمع بر مترمربع هست که این موضوع رو در صفحه زیر پیدا خواهید کرد.این یعنی اینکه به وضوح صفحه نمایش نامناسب تری داره.که البته ممکنه این موضوع برای یه عده مهم نباشه از جمله برخی کاربرانی که بهشون اشاره کردید.

7-در مورد اون فرومی که در مورد کاربران e531 در سایت لنوو که لینکش رو برامون قرار دادید هم باید بگم که خوشبختانه گفته های من در مورد عدم اعتماد قاطع به فروم ها رو تایید میکنه.مثلا یه عده کیبورد رو جز عیب های دستگاه قرار دادند وبرخی ها هم جز مزایای دستگاه حساب کردند.در مورد موارد دیگه هم همینطوره.به وضوح تناقض بین نظرات مشاهده میشه پس نه این نظرات نه خیلی از مباحث غیر تخصصی که در فروم های دیگه هست مورد استناد نیست.خوندن این نظرات فقط به ما ایده میده که باید در مورد کدام مشخصات تحقیقات بیشتری کنیم

8-من نیومدم اینجا خوبی هاشو بگم.مسلما ضعف هایی هم داره.منم اومدم از همین ضعف ها مطلع بشم.یکیش اون مسئله کارت گرافیکش بود که تحقیق کردم و بهش رسیدم.هرچند هنوز تا توی یک منبع قابل اعتماد نبینم راضی نمیشم.خوشحال میشم که اگر دوستان نواقص دیگه اش رو هم مطرح کنند.منتها با تحقیق و نه به صورت کلی گویی.

9-کماکان تاکید و یقین شما مبنی بر اینکه هیچکی لپ تاپ و ندیده و همه همینجوری نظر میدن تعجب منو برانگیخته.من نقدها رو گذاشتم تا مستدل صحبت کرده باشم و این به این معنی نیست که فقط از پشت کامپیوتر عکسها شو دیده باشم.

موفق باشید.

Xerxes-I
16-11-2013, 23:24
چطوری دوستان میگن کیفیت تصویر خوبه اما تو همین سایت هم بهش نمره 67 داده!
فکر نمیکنید اندکی کم باشه؟:n02:

به نظر مدل خوبی میاد اما درمورد کیفیت تصویر و صدا هنوز اطلاعات دقیقی نمیدونم

لینکی که شما قرار دادید در مورد e431 هست نه e531. تازه همونطوریکه در پست قبلیم توضیح دادم اون نقد رزولوشن پایین رو مورد ارزیابی قرار داده.از همون e431 هم مدلی با رزولوشن بهتر هم موجوده.در مورد e531 هم که توضیحات کاملی در پست قبلیم دادم.

Xerxes-I
17-11-2013, 02:37
سلام
دوستان عزیز اینقدر لنوو رو به آی بی ام وصلش نکنید. آی بی ام این صنعت و این برند رو با تمام مخلفاتش به لنوو واگذار کرد. از اولش هم قراردادش با لنوو همین بود که کل تکنولوژی ، کارخونه ، برند و .... رو به مرور به لنوو تحویل بده و خودشو از این صنعت خلاص کنه. لذا الان چند ساله هیچ اثر و ردی و یا شراکت و مشاوره ای از آی بی ام در تولیدات لبتاپ با برند لنوو و تینک پد و آیدیا پد وجود نداره.

کلا لبتاپ های لنوو چند مزیت و چند ایراد دارند که همه رو باید باهم بگیم . مهمترین مزیتشون دوام بوده که از آ بی ام به ارث برده ، و اخیرا طراحی باریک و زیبا در کنار قیمت نسبتا مناسب. اما در عوض چند ایراد دارند. معمولا کیفیت تصویر خیلی خوبی ندارند . و دربرخی از مدلها هم اخیرا کیفیت رو فدای شیک و باریک بودن کرده. مثلا از کارتهای گرافیک داون کلاک شده استفاده میکنه و یا برخی هاشون با اینکه زیاد قوی نیستند بیش از حد استاندارد داغ میشن.

سلام.یک توضیح کلی در مورد برند thinkpad میدمو چند تا توصیه خدمت همه دوستان دارم.دوستان میتونند یک سری اطلاعات جامع رو در مورد این برند در لینک زیر که از ویکی پدیا هست بخونند

حالا اگه به قسمت جوایز توجه کنید خیلی از عناوین رو بعد از 2005 که این برند به لنوو واگذار شد کسب کرده.در ضمن از سال 2012 خط تولید این سری به ژاپن منتقل شده.در لیست زیر که 2 روز پیش هم توسط یکی از معتبرترین سایت های نقد تنظیم شده میتونید ببینید که از میان 10 لپ تاپ برتر در این میان لپ تاپ های اداری/تجاری 3تاش مربوط به thinkpad هاست.در ضمن اغلب سری های thinkpad
از استانداردهای نظامی پشتیبانی میکنند(البته نه همه اشون و بستگی به کاربردشون داره)
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا اینجا صرفا درمورد thinkpad ها صحبت کردیم اما در مورد سری edge.این سری از سال 2010 تولید میشه و لنوو هدف از تولیدش گسترده تر کردن دامنه کاربران و مناسب سازی این سری برای کاربردهای بیشتر عنوان کرده.لنوو در حقیقت برخی تغییرات رو در این سری ایجاد کرده و سری edge رو برای کاربردهای عمومی تر مناسب سازی کرده.مثلا گرافیک جداگانه جی فورس رو هم واسش گذاشته تا بشه باهاش بازی های سنگین رو اجرا کرد.(به جز سری edge همه سری های دیگه مثل T , W از گرافیک های داخلی بهره میبرند که خوب برای بازی مناسب نیستند و فقط برخی هاشون مثل سری T-431 هست که از گرافیک جداگانه NVIDIA NVS 5400Mبهره میبره که البته اونم گرافیک ضعیفیه).
)
در ضمن لنوو یک سری از موارد غیرضروری تر مانند تدابیری که برای افزایش امنیت اطلاعاتی تو این سری وجود داشت رو برای کاهش هزینه حذف کرده.اما موارد ضروری مانند استحکام بدنه بالا و صفحه کلید ضد مایعات و یک سری موارد در ساختار داخلی رو نگه داشته. این موارد باعث شده که یکسری از حرفه ای های متعصب لنوو رو به بدنام کردن تینک پد ها متهم کنند و از در دسترس عموم قرار گرفتنشون ابراز خشم شدیدی بکنند (اگه تو فروم های خارجی ببینید اکثرشون اصلا سریedge رو جز تینک پدها نمی دونند).اما اگه یه سری به سایت های نقد بزنید هنوز هم اعتراف میشه که این لپ تاپ ها هم تحت استرس پردازشی بالا کم نمیارند و همچنان بدنه با کیفیت و عالی طراحی شده و.........

اینم از این.اینا رو فقط نوشتم که یکسری اطلاعات کلی بدم،با این امید که بحث های کلی و بی نتیجه رو تموم کنیم.جدا از مسایل فنی واسه هر شخص لپ تاپی مناسب ترینه که اون شخص باهاش راحتتره و ازش لذت میبره پش خواهش میکنم دوستان درمورد اینکه کدوم برند بهتره و..... اینجا نظر ندن چون این بحث ها هیچوقت به نتیجه نمیرسه و نتیجه اش تنها اتلاف کردن خودمون وبقیه است.فقط اونایی که قصد تحقیق در مورد این لپ تاپ رو دارند نتیجه تحقیقاتشون رو به طور مستدل بیان کنند و از اظهار نظر شخصی خودداری کنید چون فقط باعث سردر گمی بقیه میشه لطفا کلی گویی هم نکنید و اول تحقیق کنید و بعد اینجا قرار بدید.اگه لپ تاپ رو دارید خیلی منصفانه هم بدیهاش رو بگید و هم خوبیهاش رو.فکر میکنم اینطوری بتونیم به نتیجه درستی برسیم و انتخاب صحیحی انجام بدیم.درضمن نمیدونم چرا با وجود اینکه آمار بازدید از تاپیک بالاست اما نظرات اینقدرکمه.لطفا کم کاری نکنید.

Public Enemy
17-11-2013, 11:46
الف - دوست عزیز بنده انتظاری که از دوستان دارم اینه که یک طرفه به موضوع نگاه نکنند و هم به بدی ها و هم به خوبی ها توجه کنند ،
شما بد نیست 2 نمونه از مشاوره های بنده رو ببینین .

سعی می کنم بیشتر موارد رو در نظر بگیرم . ولی دوستان همون طور که گفتم طوری رفتار می کنند که فقط خوبی رو می گند و بدی هارو می پوشونند.

هیچ لپ تاپی بد نیست . هیچ لپ تاپی هم 100 % خوب نیست .

لذا انتظار داریم دست خریدار رو باز بزاریم تا راحت انتخابش رو بکنه .

ولی خیلی از دوستان ( یکیش خودت :n02: ) طوری تعصبی برخورد می کنند که انگار فلان لپ تاپ بده فلان لپ تاپ از بهشت اومده ! ( :n08:)

من نگفتم فلان لپ تاپ از بهشت اومده . اشاره کردم رفتار بعضی دوستان اینجوریه که طرفداری پر و پا قرض یه لپ تاپ رو می کنند .

از نحوه نقد کردن دوستان کاملا مشخصه ، می خواین یه شخص ثالث رو بیارین تا نظر بده .

در موارد 1 و 2 و 3 و 4 ( طوری که خودتون دسته بندی کردین ) اگر یه بار بخونین معنای تعصب یک طرفه رو می فهمین .

ب - در مورد گارانتی ، شما می تونین 100 هزار تومن هزینه بیشتر کنین گارانتی 2 ساله سازگار رو تبدیل به گارانتی 3 ساله کنین !!!!!!! ( پس باز هم می گم گارانتی دلیل بر کیفیت نمی شه )

پ - چیزی که شما بحثش رو می کنین ، روشنایی ( Brightness ) هست نه وضوح ( Contrast ) .

من اشاره کردم کیفیت صفحه ( همون وضوح یا Contrast ) در مدل های وارد شده ی E531 ( صفحه 1366x768 ) افتضاحه . بحثی در ارتباط با روشنایی نکردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ت - در ارتباط با نقد سایت های معتبر ، اولا سایت ها قرار نیست از لپ تاپ استفاده کنند !!!!! اون کاربره که باید استفاده کنه . ثانیا هر سایت واسه خودش استاندارد هایی داره که انتظار داره هر لپ تاپ به اون استاندارد ها نزدیک باشه .

بارها گفته شده برای خرید به نقد سایت ها توجه نکنین .
شما تاپیک Z500 رو توجه کنین .

هر کس اومده توی تاپیک Z500 ، اومده 2 تا سوال پرسیده :

1 - قبل از خرید : کیفیت صفحه نمایش چطوره ؟ آیا واقعا افتضاحه همون طور که سایت ها می گن ؟
2 - بعد از خرید : کیفیت که خوبه حتی از لپ تاپ های مشابه صفحه نمایششم بهتره پس چرا بد می گن ؟

باز هم می گم : برای خرید لپ تاپ نقد و بررسی سایت های مختلف رو ملاک قرار ندین . این عامل کاملا گیج کنندست .
کلوب های تخصصی ساخته شدند تا خریداران بیان نظراتشونو بگن و برخی ابهامات برطرف بشه ، نه اینکه بیان خرید و فروش کنند .

ترجیه می دم برای خرید به نقد 99 % کاربران توجه کنم تا اینکه بیام نقدی از یه سایت معتبر رو بخونم که گاهی اوقات جنبه تبلیغاتی داره .
ت - و مورد آخر ، مشکل اینه که دوستان اصلا توجه به سری تاپ ها ندارند . وقتی یه لپ تاپ از سری Edge رو می بینیم ، انتظار یه لپ تاپ مناسب کار و استفاده صنعتی رو داریم .
وقتی یه IdeaPad رو می بینیم ، انتظار یه لپ تاپ مالتی مدیا و خانگی رو داریم

این دو گروه رو نمی شه با هم مقایسه کرد

پس هنوز نمی دونم چرا اومدن یه لپ تاپ مالتی مدیا و یه لپ تاپ صنعتی رو توی فروم "لپ تاپ های مخصوص بازی " مقایسه کردند

حرف آخر : چیزی که چند تا از دوستان هم گفتند ، مسلما نمی شه روی کیفیت این سری حساب کرد . لذا اگر برای بازی و کیفیت می خواین بهتره برین سراغ یه لپ تاپ دیگه .

دوستان هم سعی کنند ابتدا یاد بگیرند همین فارسی ثلیتی که دوستان صحبت می کنند رو متوجه بشند و 1000 تا برداشت اشتباه نکنند ، سپس نقد سایت های خارجی زبان رو بخونن .

_________

بیشتر از این به این موضوع ادامه نمی دم چون دوستان به جای توجه به نظر بیشتر کاربران ، با تعصب طوری رفتار می کنند که بحث بیش از حد طولانی بشه .

Xerxes-I
17-11-2013, 15:24
سلام.
1- همنوطوری که گفتم من به هدف آشنایی با نقص هاش اومدم اینجا تا قبل از خرید بدونم چه نواقضی داره

2-من هرچی متن ام دوباره خوندم نفهمیدم که در اینکه گفتم ویندوزها اوجینال home premium از sql server پشتیبانی نمی کنند و یا اینکه گفتم واسم مهمه که صفحه نمایش مات باشه چه تعصبی رو بکار بردم

3-در مورد گارانتی قبلا توضیح دادم و گفتم که یک قاعده کلی نیست و حرفهای شما رو هم قبول کردم نمیدونم چرا دوباره مطرح شد

4-شما گفتید صفحه نمایشش بده منم روشنایش رو بررسی کردم حالا میگید من منظورم کنتراست بوده.کاش وقتمو تلف نمی کردم

5-همونطوری که توضیح دادم سایت های نقد چون جزیی ترین مسایل رو هم مورد توجه قرار میدند و نظرات کاربران اغلب گیج کننده است بعضی ها یک مورد رو جز معایبش حساب میکنند و برخی ها هم جر مزایا.اگر فقط یکبار اون لیتکی که از فروم های سایت لنوو برامون قرار دادید رو خودتون هم خونده باشید این مسئله به وضوح مشاهده میشه.در ضمن درسته سایت های نقد نمیخوان از لپ تاپ استفاده کنند ولی نمیخوان هم لپ تاپ بفروشند.در مورد اون سایتی که قرار دادم و شما هم خودتون یک لینکش رو برامون گذاشتنید یک سایت نقد هست که منتقدان آلمانی نقدهاش رو مینویسند و همه میدونند که سایت معتبری هست

6-شما که معتقدید این سایت ها قابل اعتماد نیستند چرا لینک مربوط به e431 رو قرار دادید و توصیه کردید که همه یه نگاهی بندازند؟هرچی فکر میکنم دلیلش برام واضح نیست.

7-در مورد سری edge سعی کردم بالا توضیح بدم چون میدونستم که میاید و این موضوع رو مطرح میکنید.اما برخلاف تضوری که داشتم این موضوع خاتمه پیدا نکرد.

8-اگر اون لیست 10 تایی که 2 روز پیش تدوین شده رو یه نگاهی بندازید جه تینک پدها و چه لپ تاپ های دیگه هیچکدوم از کرافیک های جداگانه قدرتمند بهره نمیبرند.با این که تو این قسمت بهترین لپ تاپ ها هستند بنابراین اگر فکر میکنید لنوو گرافیک 740 جی فورس رو برای این گذاشته که از این لپ تاپ به عنوان یک لپ تاپ اداری/تجاری استفاده بشه سخت در اشتباهید.نگاهتون به سری های مختلف و اینکه میگید"

وقتی یه لپ تاپ از سری Edge رو می بینیم ، انتظار یه لپ تاپ مناسب کار و استفاده صنعتی رو داریم
" بیش از حد
غیر حرفه ای
هست.

9-اینجا فروم لپ تاپ های مالتی مدیا / مخصوص بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست(عمدا عنوان رو از بالا براتون کپی کردم) در ضمن اینجا تاپیک "نظر شما در مورد Lenovo thinkpad edge E531 چیست؟"
هست.دوستان لطفا در این قالب بحث کنند.

10-حرف آخرتون هم باز کلی گویی بود و من به همه دوستان توصیه میکنم که به حرف شما گوش کنند.

11-واقعیتش منم سعی میکنم از فارسی سلیس استفاده کنم اما ..................

موفق باشید

Xerxes-I
17-11-2013, 15:25
الف - دوست عزیز بنده انتظاری که از دوستان دارم اینه که یک طرفه به موضوع نگاه نکنند و هم به بدی ها و هم به خوبی ها توجه کنند ،
شما بد نیست 2 نمونه از مشاوره های بنده رو ببینین .

سعی می کنم بیشتر موارد رو در نظر بگیرم . ولی دوستان همون طور که گفتم طوری رفتار می کنند که فقط خوبی رو می گند و بدی هارو می پوشونند.

من نگفتم فلان لپ تاپ از بهشت اومده . اشاره کردم رفتار بعضی دوستان اینجوریه که طرفداری پر و پا قرض یه لپ تاپ رو می کنند .

از نحوه نقد کردن دوستان کاملا مشخصه ، می خواین یه شخص ثالث رو بیارین تا نظر بده .

در موارد 1 و 2 و 3 و 4 ( طوری که خودتون دسته بندی کردین ) اگر یه بار بخونین معنای تعصب یک طرفه رو می فهمین .

ب - در مورد گارانتی ، شما می تونین 100 هزار تومن هزینه بیشتر کنین گارانتی 2 ساله سازگار رو تبدیل به گارانتی 3 ساله کنین !!!!!!! ( پس باز هم می گم گارانتی دلیل بر کیفیت نمی شه )

پ - چیزی که شما بحثش رو می کنین ، روشنایی ( Brightness ) هست نه وضوح ( Contrast ) .

من اشاره کردم کیفیت صفحه ( همون وضوح یا Contrast ) در مدل های وارد شده ی E531 ( صفحه 1366x768 ) افتضاحه . بحثی در ارتباط با روشنایی نکردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ت - در ارتباط با نقد سایت های معتبر ، اولا سایت ها قرار نیست از لپ تاپ استفاده کنند !!!!! اون کاربره که باید استفاده کنه . ثانیا هر سایت واسه خودش استاندارد هایی داره که انتظار داره هر لپ تاپ به اون استاندارد ها نزدیک باشه .

بارها گفته شده برای خرید به نقد سایت ها توجه نکنین .
شما تاپیک Z500 رو توجه کنین .

هر کس اومده توی تاپیک Z500 ، اومده 2 تا سوال پرسیده :

1 - قبل از خرید : کیفیت صفحه نمایش چطوره ؟ آیا واقعا افتضاحه همون طور که سایت ها می گن ؟
2 - بعد از خرید : کیفیت که خوبه حتی از لپ تاپ های مشابه صفحه نمایششم بهتره پس چرا بد می گن ؟

باز هم می گم : برای خرید لپ تاپ نقد و بررسی سایت های مختلف رو ملاک قرار ندین . این عامل کاملا گیج کنندست .
کلوب های تخصصی ساخته شدند تا خریداران بیان نظراتشونو بگن و برخی ابهامات برطرف بشه ، نه اینکه بیان خرید و فروش کنند .

ترجیه می دم برای خرید به نقد 99 % کاربران توجه کنم تا اینکه بیام نقدی از یه سایت معتبر رو بخونم که گاهی اوقات جنبه تبلیغاتی داره .
ت - و مورد آخر ، مشکل اینه که دوستان اصلا توجه به سری تاپ ها ندارند . وقتی یه لپ تاپ از سری Edge رو می بینیم ، انتظار یه لپ تاپ مناسب کار و استفاده صنعتی رو داریم .
وقتی یه IdeaPad رو می بینیم ، انتظار یه لپ تاپ مالتی مدیا و خانگی رو داریم

این دو گروه رو نمی شه با هم مقایسه کرد

پس هنوز نمی دونم چرا اومدن یه لپ تاپ مالتی مدیا و یه لپ تاپ صنعتی رو توی فروم "لپ تاپ های مخصوص بازی " مقایسه کردند

حرف آخر : چیزی که چند تا از دوستان هم گفتند ، مسلما نمی شه روی کیفیت این سری حساب کرد . لذا اگر برای بازی و کیفیت می خواین بهتره برین سراغ یه لپ تاپ دیگه .

دوستان هم سعی کنند ابتدا یاد بگیرند همین فارسی ثلیتی که دوستان صحبت می کنند رو متوجه بشند و 1000 تا برداشت اشتباه نکنند ، سپس نقد سایت های خارجی زبان رو بخونن .

_________

بیشتر از این به این موضوع ادامه نمی دم چون دوستان به جای توجه به نظر بیشتر کاربران ، با تعصب طوری رفتار می کنند که بحث بیش از حد طولانی بشه .

سلام.
1- همنوطوری که گفتم من به هدف آشنایی با نقص هاش اومدم اینجا تا قبل از خرید بدونم چه نواقضی داره

2-من هرچی متن ام دوباره خوندم نفهمیدم که در اینکه گفتم ویندوزها اوجینال home premium از sql server پشتیبانی نمی کنند و یا اینکه گفتم واسم مهمه که صفحه نمایش مات باشه چه تعصبی رو بکار بردم

3-در مورد گارانتی قبلا توضیح دادم و گفتم که یک قاعده کلی نیست و حرفهای شما رو هم قبول کردم نمیدونم چرا دوباره مطرح شد

4-شما گفتید صفحه نمایشش بده منم روشنایش رو بررسی کردم حالا میگید من منظورم کنتراست بوده.کاش وقتمو تلف نمی کردم

5-همونطوری که توضیح دادم سایت های نقد چون جزیی ترین مسایل رو هم مورد توجه قرار میدند و نظرات کاربران اغلب گیج کننده است بعضی ها یک مورد رو جز معایبش حساب میکنند و برخی ها هم جر مزایا.اگر فقط یکبار اون لیتکی که از فروم های سایت لنوو برامون قرار دادید رو خودتون هم خونده باشید این مسئله به وضوح مشاهده میشه.در ضمن درسته سایت های نقد نمیخوان از لپ تاپ استفاده کنند ولی نمیخوان هم لپ تاپ بفروشند.در مورد اون سایتی که قرار دادم و شما هم خودتون یک لینکش رو برامون گذاشتنید یک سایت نقد هست که منتقدان آلمانی نقدهاش رو مینویسند و همه میدونند که سایت معتبری هست

6-شما که معتقدید این سایت ها قابل اعتماد نیستند چرا لینک مربوط به e431 رو قرار دادید و توصیه کردید که همه یه نگاهی بندازند؟هرچی فکر میکنم دلیلش برام واضح نیست.

7-در مورد سری edge سعی کردم بالا توضیح بدم چون میدونستم که میاید و این موضوع رو مطرح میکنید.اما برخلاف تضوری که داشتم این موضوع خاتمه پیدا نکرد.

8-اگر اون لیست 10 تایی که 2 روز پیش تدوین شده رو یه نگاهی بندازید جه تینک پدها و چه لپ تاپ های دیگه هیچکدوم از کرافیک های جداگانه قدرتمند بهره نمیبرند.با این که تو این قسمت بهترین لپ تاپ ها هستند بنابراین اگر فکر میکنید لنوو گرافیک 740 جی فورس رو برای این گذاشته که از این لپ تاپ به عنوان یک لپ تاپ اداری/تجاری استفاده بشه سخت در اشتباهید.نگاهتون به سری های مختلف و اینکه میگید"

وقتی یه لپ تاپ از سری Edge رو می بینیم ، انتظار یه لپ تاپ مناسب کار و استفاده صنعتی رو داریم
" بیش از حد
غیر حرفه ای
هست.

9-اینجا فروم لپ تاپ های مالتی مدیا / مخصوص بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست(عمدا عنوان رو از بالا براتون کپی کردم) در ضمن اینجا تاپیک "نظر شما در مورد Lenovo thinkpad edge E531 چیست؟"
هست.دوستان لطفا در این قالب بحث کنند.

10-حرف آخرتون هم باز کلی گویی بود و من به همه دوستان توصیه میکنم که به حرف شما گوش کنند.

11-واقعیتش منم سعی میکنم از فارسی سلیس استفاده کنم اما ..................

موفق باشید

Public Enemy
17-11-2013, 17:05
دوست عزیز ادامه این بحث به 3 دلیل بی فایده است :

1 - ایرادات عجیب و غریب بعضی دوستان ( مثل مثال همون روشن نبودن Z500 در فروشگاه ها ) و در عوض ، سر پوش گذاشتن بی مورد بر ایرادات این لپ تاپ

2 - عدم اعتماد دوستان به صحبت های مشاوران !!!!!!!!!! ( وقتی می گن حرف های کاربران رو قبول ندارم حرف های سایت های نقد کننده رو قبول دارم ، من هم یه کاربر پس حرف بنده رو هم قبول ندارین !!!!! )

این 2 مورد کاملا دلالت بر تعصب بی مورد سر یه لپ تاپه .

و 3 - متاسفانه ما هر چی می گیم دوستان یه برداشت دبگه می کنند ، مثلا گفتم "دوستان دارن اغراق می کنند " و شما گفتین من توهین کردم !!!!!!!!!! ( کجای این جمله توهین آمیزه )
و با ابراد گرفتم ازاون دوستمون که در مورد صفحه نمایش Z500 چرا بیش از حد اغراق می کنند و مثال می زنند که توی فروشگاهها این لپ تاپ خاموشه ، ولی شما ارتباطش دادین به اینکه شرکت های وارد کننده روش ویندوز نمی زارن که اصلا هیچ ارتباطی به این موضوع نداشت !!!!!!!

و در آخر ، بنده ، parsicola ، highbury و amint1990 به یه موضوع اشاره کردیم : روی کیفیت ساخت Thinkpad ها نسبت به Ideapad ها حساب نکنین .

ولی مطلبی که متوجه نشدین دقیقا همین بود و نشستین یه مطلب طولانی در مورد IBM نوشتین که باز هم ارتباطی با موضوع نداشت .

خوب نمی شه ما یه چی بگیم شما یه چیز دیگه برداشت کنین .

پس ترجیح می دیم کلا سکوت کنیم تا اینکه هزاران برداشت بد از حرف هامون بشه .

صحبت آخر : همون طور که گفتم ، اگر به این لپ تاپ علاقه دارین ، نسبت به خریدش اقدام کنین ..
اگر بخواین با دیگر خریداران در مورد این لپ تاپ بحث کنین ، یه کلوب اختصاصی در همین انجمن بسازین و اونجا بحث کنین .

ولی در صورتی که در مورد این لپ تاپ راهنمایی می خواین ، در همین تاپیک بحث کنین و از پیش کشیدن بحث های بی ارتباط با بحث خودداری کنین .

و نکته آخر برای اونایی که به حرف کاربران گوش نمی کنند و به قول خودشون Review ها معتبر قابل قبوله : لننو هر لپ تاپ رو در دو سایز 14 و 15 اینچ زده که مشخصاتشون یکی هست البته به جز سایز و Numeric keyboard . برای مثال Y400 و Y500 . لپ تاپ Z400 و Z500 . لپ تاپ Y480 و Y580 . لپ تاپ E530 و E430 . لپ تاپ Z480 و Z580 . و همین E531 که برادر کوچکترش e431 هست . مشخصات این هر کدوم از برادر ها !!!!! یکی هستند . برای همین بیشتر سایت ها یکیشونو مورد بررسی قرار دادند و بررسیش در ارتباط با دومی هم صدق می کنه . پس وقتی E431 کیفیت صفحه نمایش خوبی نداره ، E531 با صفحه 1366x768 هم صفحه خوبی نداره . و دقیقا همون مشکلات .

اگر مشکلتون همین بود که پاراگراف بالا به طور کامل جواب سوالاتتونو داد .
فکر نکنم دیگه در این مورد سوالات بیشتری باشه ، مگر اینکه دوستان حرف ما کاربران رو قبول نداشته باشند و همون طور که گفتم به برداشت بد بخوان یه چیز دیگه تفسیر کنند و دفعه یه چیز جدید بگن

parsicola
17-11-2013, 17:18
چرا بحث رو به حاشیه میکشونید عزیزان من ؟ اینقدر هم مسائل رو تخصصی و پیچیده نکنید چون قرار نیست مدال به خودمون یا به لبتاپ بدیم که!
واضحه که لبتاپ مورد بحث لبتاپ مناسبی هستش اما نه تخصصا برای مالتی مدیا و نه برای گیم. مشتریان هدف این لبتاپ هم دانشجوها و مهندسینی هستش که در کنار کار اصلی جنبه های مالتی مدیا و گیم هم کمی براشون جذابه.
شما هم Xerxes-I ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز غلط دیکته نگیرین که قشنگ نبود! چون همونطور که خودتون اشاره کردین اینجا تاپیک لبتاپ های ماتی مدیا و بازی هستش نه تاپیک ... و مهم منظور ما و راهنمائی همدیگه ست

velvet revoulver
17-11-2013, 18:01
اقا من یه چیزی در مورد صفحه نمایش Z500 بگم و خیال همه رو راحت کنم اگرهم کسی خواست در مورد صفحه نمایش این لپ تاپ اطلاعاتی کسب کنه لینک این صفحه رو بدید بهش ...

1. این بحث پایین بودن روشنایی صفحه نمایش از رویوی دیجیکالا شروع شد که رویوی این سایت هم ترجمه ی نعل به نعل از سایت notebookcheck هست که در اون سایت از پایین بودن روشنایی ایراد گرفته شده. کلا دیجیکالا یه سایت کاملا تجاری هست که با هدف فروش و کسب اعتبار بیشتر برای خودش دست به گرد آوری و انتشار رویو های سایت های مختلف میزنه . ممکنه این سایت از لحاظ فروش وخدمات به مشتری حرفه ای و کم نقص باشه اما Review هاش اوریجینال نیست ...

دلیل ایجاد این شبهه در مورد صفحه نمایش z500 هم برمیگرده به این مساله که کاربرای ایرانی اغلب اوقت برای تحقیق در مورد قیمت و کیفیت کالای مورد نظرشون به دیجیکالا مراجعه میکنن و یا در گوگل عبارت Lenovo Z500 Review و یا عبارتی شبیه این رو سرچ میکنن و اولین لینکی که بالا میاد رویوی notebookcheck هست.. مشابه همین حرکت سرچ کردن رو مسئولین وبسایت دیجیکالا هم انجام میدن و در نتیجه راحت ترین و دم دست ترین رویوی انگلیسی زبان رو ترجمه و در سایتشون قرار میدن ...

من به شما قول صد در صد میدم که از لحاظ روشنایی صفحه نمایش این لپ تاپ تفاوت فاحشی با لپ تاپ های دیگه نداره و شاید شاید شاید در مقابل روشنترین صفحه های نمایش فقط 10 در صد کم بیاره ! من مانیتور Z500 خودم رو با ال سی دی مانیتور سامسونگم که مدل 2253BW هستش مقایسه کردم نه تنها تاریکتر نیست بلکه حتی میشه گفت روشنتر هم هست......

تنها مشکل این صفحه نمایش : به مقدار پایین بودن غلظت رنگ مشکی و همینطور زاویه دید نه چندان خوبشه که شخصا باهاش مشکلی ندارم چون لپ تاپ برای استفاده شخصبه ..اما بهر حال این مساله ممکنه برای شخص دیگه ای مهم باشه....

Xerxes-I
17-11-2013, 18:30
سلام.حالا اون مطلبی که در مورد دیجی کالا گفتید رو نمیدونم چقدر صحیحه اما در مورد notebookcheck همین که جز اولین لینک های گوگل هست نشون میده که سایت معتبر و پر بازدیدی هست.خوشحال میشم اگر سایت نقد دیگه هم به ما معرفی کنید.

Xerxes-I
17-11-2013, 18:35
چرا بحث رو به حاشیه میکشونید عزیزان من ؟ اینقدر هم مسائل رو تخصصی و پیچیده نکنید چون قرار نیست مدال به خودمون یا به لبتاپ بدیم که!
واضحه که لبتاپ مورد بحث لبتاپ مناسبی هستش اما نه تخصصا برای مالتی مدیا و نه برای گیم. مشتریان هدف این لبتاپ هم دانشجوها و مهندسینی هستش که در کنار کار اصلی جنبه های مالتی مدیا و گیم هم کمی براشون جذابه.
شما هم Xerxes-I ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز غلط دیکته نگیرین که قشنگ نبود! چون همونطور که خودتون اشاره کردین اینجا تاپیک لبتاپ های ماتی مدیا و بازی هستش نه تاپیک ... و مهم منظور ما و راهنمائی همدیگه ست
منم تو یکی از اولین پست هام گفته بودم برای گیمرهای حرفه ای مناسب نیست.اصولا قیمت لپ تاپ گیم هم خیلی بیشتره.دقیقا کاربرد منم همینه که گفتید.واسه مولتی مدیا چرا مناسب نیست؟به نظرت اگر صفحه فول اچ دی رو پیدا کنیم و فوقش از یک هدفون هم استفاده کنیم مشکل دیگه ای هم ممکنه پیش بیاد؟

velvet revoulver
17-11-2013, 19:11
سلام.حالا اون مطلبی که در مورد دیجی کالا گفتید رو نمیدونم چقدر صحیحه اما در مورد notebookcheck همین که جز اولین لینک های گوگل هست نشون میده که سایت معتبر و پر بازدیدی هست.خوشحال میشم اگر سایت نقد دیگه هم به ما معرفی کنید.

بله notebookcheck سایت پربازدیدیه... اما این دلیل نمیشه که همه ی حرفهاش وحی منزل باشه...

اگه وبسایتی میخواهید که این مدل خاص رو بررسی کرده باشه باید بگم متاسفانه فقط همینnotebookcheck این مدل رو بررسی کرده ( یا دستکم من نتونستم وبسایت دیگه ای رو پیدا کنم ) که همین نبودن منبعی بجز همین سایت باعث بوجود اومدن این شبهه شده چون همه اطلاعاتشون رو در مورد این مذل از این سایت گرفته اند...اما اگه وبسایت نقد و بررسی لپ تاپ میخواهید که خیلی زیادن و بعضا معتبرتر از همین notebookcheck هستن ....مثلا :notebookreview , cnet , pcmag ,pcadvisor

در ضمن دوست عزیز وفتی من خودم همین الان جلوی این دستگاه نشستم و میزان روشنایییش رو دارم میبینم و با مانیتورهای دیگه هم بصورت حضوری مقایسه ش کردم چه لزومی داره که بیام حرف نویسنده ی اون سایت رو قبول کنم ؟ مگه خودم قدرت تشخیص چیز به این سادگی ( میزان روشنایی صفحه نمایش ) رو ندارم ؟

JU JU
17-11-2013, 20:05
دوست عزیز ادامه این بحث به 3 دلیل بی فایده است :

1 - ایرادات عجیب و غریب بعضی دوستان ( مثل مثال همون روشن نبودن Z500 در فروشگاه ها ) و در عوض ، سر پوش گذاشتن بی مورد بر ایرادات این لپ تاپ

دوست عزیز، من لپ تاپ نگرفتم هنوز، تا قیمت سه تومن، هم بهترین لپ تاپایی که دیدم، Z500 و E531 بود
برای خرید z500 رفتم و این مدل رو دیدم و برای تحقیق، خرید نکردم هنوز

من با Z500 کار کردم دوست عزیز، لپ تاپ زیبایی هم هست، یه سری مشکلات داره، که شما هم میدونین، منم قبل از رفتن برا خرید میدونستم و با این دانسته، باز برای خریدش رفتم
پس ایراداتی خیلی عجیب غریب نیستن، شما فکر کنین با صفحه نمایش دید محدود و همینطور، رفلکت، توی فروشگاه، به خریدار چه حسی میده ؟
مشکلات E531‌ رو متاسفانه کسی برا من بیان نکرده تا به الان، شما چندین بار فقط گفتین، Z500 بهتره، در حالی که از نظر کانفیگی، بجز دالبی ورژن جدیدتر Z500، در سایر، E531 قوی‌تر هستش، و این مهم رو نمیشه کتمان کرد ( به صورت تقریبی، با E531 هم کار کردم، ولی چون تقریبی و لحظه‌ای بوده، این مهم رو مد نظر نگرفتم )
من خوشحال میشم برتریای Z500 رو با دلیل بهم بگین، و یا مشکلات E531 رو
حداقل از مشکلاتش باخبر میشیم
اگه چیزی از طرف من رد شده، بهتون قول می‌دم با دلیل بوده، یکی از موارد، صفحه کلید بودش

ممنونم

JU JU
17-11-2013, 20:08
بله notebookcheck سایت پربازدیدیه... اما این دلیل نمیشه که همه ی حرفهاش وحی منزل باشه...

اگه وبسایتی میخواهید که این مدل خاص رو بررسی کرده باشه باید بگم متاسفانه فقط همینnotebookcheck این مدل رو بررسی کرده ( یا دستکم من نتونستم وبسایت دیگه ای رو پیدا کنم ) که همین نبودن منبعی بجز همین سایت باعث بوجود اومدن این شبهه شده چون همه اطلاعاتشون رو در مورد این مذل از این سایت گرفته اند...اما اگه وبسایت نقد و بررسی لپ تاپ میخواهید که خیلی زیادن و بعضا معتبرتر از همین notebookcheck هستن ....مثلا :notebookreview , cnet , pcmag ,pcadvisor

در ضمن دوست عزیز وفتی من خودم همین الان جلوی این دستگاه نشستم و میزان روشنایییش رو دارم میبینم و با مانیتورهای دیگه هم بصورت حضوری مقایسه ش کردم چه لزومی داره که بیام حرف نویسنده ی اون سایت رو قبول کنم ؟ مگه خودم قدرت تشخیص چیز به این سادگی ( میزان روشنایی صفحه نمایش ) رو ندارم ؟

یه سری Review هم از pcmag در مورد این لپ تاپ خوندم، یه سری ویدیو ها هم هست

دوستان، مشکلات این لپتاپ رو بیان میکنین لطفا ؟

Xerxes-I
17-11-2013, 20:21

سلام.البته که من قصد رد کردن حرف شما رو ندارم.ولی چون صفحه نمایش واسم مهمه.مخصوصا مات بودنش و فول اچ دی بودنش نمیخوام این لپم تاپ هم همین مشکلات لپ تاپ فعلیمو رو داشته باشه.همچنین به کیفیت بدنه در مقابل ضربه های احتمالی و توانایی انجام پردازص های خیلی طولانی اهمیت زیادی میدم.

parsicola
17-11-2013, 22:46
منم تو یکی از اولین پست هام گفته بودم برای گیمرهای حرفه ای مناسب نیست.اصولا قیمت لپ تاپ گیم هم خیلی بیشتره.دقیقا کاربرد منم همینه که گفتید.واسه مولتی مدیا چرا مناسب نیست؟به نظرت اگر صفحه فول اچ دی رو پیدا کنیم و فوقش از یک هدفون هم استفاده کنیم مشکل دیگه ای هم ممکنه پیش بیاد؟

کلا وقتی ما یا یک شرکتی به یک لبتاپی مولتی مدیا میگیم و یا نامگذاری میکنیم یعنی دوتا پارامتر در زمانه خودش دراون پر رنگ هستش نه عادی. یکی تصویر و دیگری صدا. و درباقی موارد هم نباید ضعیف بلکه در حد خوبی باشه . مثلا کارت گرافیک و پورتهای ارتباطی فراوان و اینجورچیزها. معمولا هم چون تصویر جزو نکات مهمی هستش سایز این جور لبتاپ ها هم حداقل 15 اینچ به بالا هستند . این توضیح رو دادم که وقتی از واژه مولتی مدیا استفاده میکنیم قضیه برامون روشن باشه و دچار سوءتفاهم نشیم. برای همینه که مثلا ایسوس n550 خودشو (کلا سری N ) رو مولتی مدیا میگه چون کمی از لحاظ صدا و تصویر بیشتر از دیگر مدلهاش به قول خودمون براش مایه میزاره.

اما در خصوص این مدل و سوالت قطعا جوابم اینه که مشکلی پیش نمیاد. قبلا هم عرض کردم که لبتاپ خوبیه و با توضیحی که دربالا دادم فکر کنم منظور منو از جمله پست قبلی من:
لبتاپ مورد بحث لبتاپ مناسبی هستش اما نه تخصصا برای مالتی مدیا و نه برای گیم بهتر متوجه شدید.
کلا اکثر لبتاپ ها بیشتر تو همین رنج هستند یعنی بالانسی از پارامترهای مختلف.

Xerxes-I
17-11-2013, 23:26
کلا وقتی ما یا یک شرکتی به یک لبتاپی مولتی مدیا میگیم و یا نامگذاری میکنیم یعنی دوتا پارامتر در زمانه خودش دراون پر رنگ هستش نه عادی. یکی تصویر و دیگری صدا. و درباقی موارد هم نباید ضعیف بلکه در حد خوبی باشه . مثلا کارت گرافیک و پورتهای ارتباطی فراوان و اینجورچیزها. معمولا هم چون تصویر جزو نکات مهمی هستش سایز این جور لبتاپ ها هم حداقل 15 اینچ به بالا هستند . این توضیح رو دادم که وقتی از واژه مولتی مدیا استفاده میکنیم قضیه برامون روشن باشه و دچار سوءتفاهم نشیم. برای همینه که مثلا ایسوس n550 خودشو (کلا سری N ) رو مولتی مدیا میگه چون کمی از لحاظ صدا و تصویر بیشتر از دیگر مدلهاش به قول خودمون براش مایه میزاره.

اما در خصوص این مدل و سوالت قطعا جوابم اینه که مشکلی پیش نمیاد. قبلا هم عرض کردم که لبتاپ خوبیه و با توضیحی که دربالا دادم فکر کنم منظور منو از جمله پست قبلی من: بهتر متوجه شدید.
کلا اکثر لبتاپ ها بیشتر تو همین رنج هستند یعنی بالانسی از پارامترهای مختلف.
بله.ممنونم از توضیحاتتون.

Xerxes-I
30-11-2013, 03:33
کسی تونسته این لپ تاپو با صفحه نمایش فول اچ دی پیدا کنه؟core i7 ؟

amin714
30-11-2013, 13:17
کسی تونسته این لپ تاپو با صفحه نمایش فول اچ دی پیدا کنه؟core i7 ؟

اگه پیدا کردین به من هم خبر بدین....

yeketaz.taz1
11-12-2013, 11:33
کانفیگ‌های e531 ای که تو ایران وارد شده صفحه نمایششون تاچه یا نه؟
------
امروز رفتم بازار دیدم کانفینگ‌ی که تو ایران اومده بدون تاچ اسکرینه و انگار فقط یه مدل کانفینگ اومده CI5 که زیاد هم جالب نیست (البته به غیر از پردازنده هسول‌اش)
فکر کنم منتظر کانفینگ‌های بهتر باشیم به نفعمونه| چون با این وضعیت من همون e530 رو ترجیح میدم

valentine7
08-01-2014, 12:13
سلام
من این لپ تاپ و یه هفته میشه که خریدم با کانفیگ i5/8GB/1TB/740 2GB بطور خلاصه معایب و محاسنش رو براتون میگم:
مزایا:
1-طراحی بسیار شیکتر نسبت به e530 و ضخامت کمتر
2-دارای پورت Always on USB 2.0 که حتی وقتی که دستگاه خاموشه میتونید باهاش گوشی و غیره را شارژ کنید
3-گرافیک قدرتمند سری 700 جیفورس که تا 4GB افزایش پیدا میکنه
4-عمر زیاد باتری(در حالت وبگردی و پخش موزیک تا 4 ساعت جواب میده) حداکثر تا 8 ساعت
5-صدای شفاف با تکنولوژی Dolby® Advanced Audio with Stereo speakers
6-عملکرد خوب و روان
7-مجهز به فینگر پرینت و پشتیبانی از 16GB رم و کیبورد جزیره ای
8-جنس بدنه طوری که گرما را سریع خارج میکنه(البته من شنیدم جنس بدنه فیبر کربن و لولاها از جنس تیتانیومه)
9-صفحه نمایش کیفیت خیلی خوبی داره و در نور زیاد به راحتی قابل رویته

معایب:
1-نداشتن چراغ های نوتیفیکیشن که وضعیت روشن بودن دستگاه اتصال وای فای و کارکردن هارد و غیره رو نشون میده در حالی که تنها یه چراغ قرمز رنگ داره که نقطه think میباشد و وضعیت روشن بودن دستگاه رو نشون میده
2-جنس بدنه طوری که اگه دستت کمی چرب باشه روش میمونه و کمی به سختی پاک میشه

Xerxes-I
08-01-2014, 13:14
سلام
من این لپ تاپ و یه هفته میشه که خریدم با کانفیگ i5/8GB/1TB/740 2GB بطور خلاصه معایب و محاسنش رو براتون میگم:
مزایا:
1-طراحی بسیار شیکتر نسبت به e530 و ضخامت کمتر
2-دارای پورت Always on USB 2.0 که حتی وقتی که دستگاه خاموشه میتونید باهاش گوشی و غیره را شارژ کنید
3-گرافیک قدرتمند سری 700 جیفورس که تا 4GB افزایش پیدا میکنه
4-عمر زیاد باتری(در حالت وبگردی و پخش موزیک تا 4 ساعت جواب میده) حداکثر تا 8 ساعت
5-صدای شفاف با تکنولوژی Dolby® Advanced Audio with Stereo speakers
6-عملکرد خوب و روان
7-مجهز به فینگر پرینت و پشتیبانی از 16GB رم و کیبورد جزیره ای
8-جنس بدنه طوری که گرما را سریع خارج میکنه(البته من شنیدم جنس بدنه فیبر کربن و لولاها از جنس تیتانیومه)
9-صفحه نمایش کیفیت خیلی خوبی داره و در نور زیاد به راحتی قابل رویته

معایب:
1-نداشتن چراغ های نوتیفیکیشن که وضعیت روشن بودن دستگاه اتصال وای فای و کارکردن هارد و غیره رو نشون میده در حالی که تنها یه چراغ قرمز رنگ داره که نقطه think میباشد و وضعیت روشن بودن دستگاه رو نشون میده
2-جنس بدنه طوری که اگه دستت کمی چرب باشه روش میمونه و کمی به سختی پاک میشه

اچ دی خریدی یا فول اچ دی؟

wildfire.m
08-01-2014, 22:00
کسی نمیدونه کی دوباره موجود میشه تو بازار؟
خسته شدم انقدر منتظر بودم:n27:

valentine7
09-01-2014, 10:04
اچ دی خریدی یا فول اچ دی؟
سلام
متاسفانه من خیلی تو بازار دنبال این مدل گشتم خیلی ها نداشتند و خیلی ها هم فکر میکردند منظورم e530 که تازه براشون توضیح میدادم نه e531 ورژن اصلاح شده و جدیده e530 است و من هیج کجا صفحه نمایش فول اچ دی ندیدم و بهم میگفتن این مدل فعلا با این کانفیگ وارد شده و حتی کانفیک i7 را هم نتونستم پیدا کنم

من این لپ تاپ رو از اصفهان خریدم به قیمت 2,000,000 تومان با یکسال گارانتی اگه کسی مایله میتونم آدرس و شماره فروشگاه رو براش بفرستم

oOomid.M
09-01-2014, 10:12
سلام
متاسفانه من خیلی تو بازار دنبال این مدل گشتم خیلی ها نداشتند و خیلی ها هم فکر میکردند منظورم e530 که تازه براشون توضیح میدادم نه e531 ورژن اصلاح شده و جدیده e530 است و من هیج کجا صفحه نمایش فول اچ دی ندیدم و بهم میگفتن این مدل فعلا با این کانفیگ وارد شده و حتی کانفیک i7 را هم نتونستم پیدا کنم

من این لپ تاپ رو از اصفهان خریدم به قیمت 2,000,000 تومان با یکسال گارانتی اگه کسی مایله میتونم آدرس و شماره فروشگاه رو براش بفرستم

سلام داش مبارکت باشه ایشالا فنت همیشه بدون صدا بچرخه
با چه مشخصاتی 2 تومن خریدی ؟ گارانتی کدوم شرکت ؟

valentine7
09-01-2014, 11:42
سلام داش مبارکت باشه ایشالا فنت همیشه بدون صدا بچرخه
با چه مشخصاتی 2 تومن خریدی ؟ گارانتی کدوم شرکت ؟
مرسی داداش سلامت باشی
مشخصاتشو که بالا گفتم
کانفیگ i5/8GB/1TB/740 2GB با یکسال گارانتی شرکتی(کهکشان پرداز)

Xerxes-I
09-01-2014, 19:10
سلام

زد ۵۱۰ هم اومد ولی این هنوز نیومده:n27: دو ماهی هست منتظرم فول اچدی پیدا بشه.:n30:

valentine7
11-01-2014, 13:36
زد ۵۱۰ هم اومد ولی این هنوز نیومده:n27: دو ماهی هست منتظرم فول اچدی پیدا بشه.:n30:
من خودم به شخصه تفات محسوسی بین صفحه نمایش اچ دی با فول اچ دی ندیدم یعنی اصلا قابل تشخیص نیست
حالا شما چرا اینقدر رو فول اچ دی اصرار داری و نمیدونم:n13:
خداییش اگه یه لپ تاپ بذارن جلوت میتونی چشمی بگی صفحه اش اچ دیه یا فول اچ دی؟؟

JU JU
14-01-2014, 11:10
من خودم به شخصه تفات محسوسی بین صفحه نمایش اچ دی با فول اچ دی ندیدم یعنی اصلا قابل تشخیص نیست
حالا شما چرا اینقدر رو فول اچ دی اصرار داری و نمیدونم:n13:
خداییش اگه یه لپ تاپ بذارن جلوت میتونی چشمی بگی صفحه اش اچ دیه یا فول اچ دی؟؟

من شخصا زیاد دنبال HD‌ یا FHD بودنش نیستم، ولی اگه Ci7 گیرم بیاد، میخرم
مدت‌هاست Z510 تو بازار اومده و این مدل، هنوز نیومده
شیطونه میگه برم Z510‌بخرم ( انصافا مدل خیلی خوبیه )

red_avalanche
14-01-2014, 14:46
واقعن تو سایز مانیتور پونزده اینچ فرق قابل ملاحظه ای بین اچ دی و فول اچ دی نیست، یه وقت صفحه رتینا میشه چرا فرق دارن، تازه
زمان پاسخ دهی مانیتورای اچ دی سریعتر از فول اچ دی تو این سایزه

valentine7
15-01-2014, 08:53
من شخصا زیاد دنبال HD‌ یا FHD بودنش نیستم، ولی اگه Ci7 گیرم بیاد، میخرم
مدت‌هاست Z510 تو بازار اومده و این مدل، هنوز نیومده
شیطونه میگه برم Z510‌بخرم ( انصافا مدل خیلی خوبیه )
من خودمم چون سر این مدل خیلی گشتم برای خربد s510 با پردازنده i7 هاسول و هارد هیبریدی 8GB ssd خیلی وسوسه شدم ولی خداییش نمیشه از e531 صرف نظر کرد
به نظر من z510 اصلا کیفیت ساخت خوبی نداره ولی y510 بدنه تمام آلومنیومی داره و کیفیت ساخت بالا و ارزش خرید داره ولی خداییش e531 از نظر کیفیت ساخت و زیبایی از همشون سر تره

JU JU
15-01-2014, 10:44
من خودمم چون سر این مدل خیلی گشتم برای خربد s510 با پردازنده i7 هاسول و هارد هیبریدی 8GB ssd خیلی وسوسه شدم ولی خداییش نمیشه از e531 صرف نظر کرد
به نظر من z510 اصلا کیفیت ساخت خوبی نداره ولی y510 بدنه تمام آلومنیومی داره و کیفیت ساخت بالا و ارزش خرید داره ولی خداییش e531 از نظر کیفیت ساخت و زیبایی از همشون سر تره

حرف شما صحیح هستش، ولی متاسفانه y510 قیمت بالایی داره، و E531 هم توی بازار دیگه نمی‌تونم پیدا کنم
کاش اون موقع که دیده بودم، می‌خریدم

valentine7
15-01-2014, 13:15
حرف شما صحیح هستش، ولی متاسفانه y510 قیمت بالایی داره، و E531 هم توی بازار دیگه نمی‌تونم پیدا کنم
کاش اون موقع که دیده بودم، می‌خریدم
دوست من تو بازار هست البته اگه تهران باشی اینم لینک فروش

JU JU
15-01-2014, 22:19
دوست من تو بازار هست البته اگه تهران باشی اینم لینک فروش

دستتون درد نکنه
منظورم به Ci7 بود که فکر نکنم باشه توی بازار

نظر دوستان در مورد انتخاب بین E531 و Y510، کدوم انتخاب، انتخاب بهتری میتونه باشه ؟

hamid.mov
17-01-2014, 01:13
دوستان سلام
من هم تفریبا بیست روزی میشه e531 با کانفیگی که دوستمون valentine7 گرفته ،خریدم. Ram 8 , cpu 3320 , H.D.D 1Tb, vga 740
البته از تهران با گارانتی هماهنگ و یک سال بیمه بدنه با قیمت 2 میلیون تومن . راستش هنوز فرصت نکردم تست درست حسابی ازش بگیرم. هنوزم بهش عادت نکردم مخصوصا تاچ پدش چون بعضی وقتا اعصابو بهم میریزه. اگه زیبایی براتون مهمه اصلا لپتابه زیبایی نیست .

valentine7
17-01-2014, 22:58
دوستان سلام
من هم تفریبا بیست روزی میشه e531 با کانفیگی که دوستمون valentine7 گرفته ،خریدم. Ram 8 , cpu 3320 , H.D.D 1Tb, vga 740
البته از تهران با گارانتی هماهنگ و یک سال بیمه بدنه با قیمت 2 میلیون تومن . راستش هنوز فرصت نکردم تست درست حسابی ازش بگیرم. هنوزم بهش عادت نکردم مخصوصا تاچ پدش چون بعضی وقتا اعصابو بهم میریزه. اگه زیبایی براتون مهمه اصلا لپتابه زیبایی نیست .
مبارک باشه دوست من به قول دوستان انشاالله فنش برات بچرخه :n09:
ولی از نظر زیبا شناسی بنظر من خیلی لپ تاپ زیبایی هست مخصوصا رنگ خاکستریش من که بردم شرکت همکارام همه عاشقش شدن مخصوصا اینکه ظاهر منحصر به فردی داره
در رابطه با تاچ پد حرف شما درسته منم نمیدونم چرا همه تاچ پدش بالا و پایین میره ولی یه حسنی که داره اینه که گوشه های بالایی و پایینی اون کار کلیک چپ و راست رو انجام میدن من که به شخصه اصلا با تاچ پد کار نمیکنم و با یه موس بی سیم خیلی راحتترم و مشکل حله

valentine7
17-01-2014, 23:02
دستتون درد نکنه
منظورم به Ci7 بود که فکر نکنم باشه توی بازار

نظر دوستان در مورد انتخاب بین E531 و Y510، کدوم انتخاب، انتخاب بهتری میتونه باشه ؟
دوست من y510 خوب صد البته کانفیگ بهتری داره و البته قیمت بالاتری داره(البته نسبت به e531 i5) ولی در کل هر دو میتونن انتخاب خوبی باشن و شک نکن از خرید هیچ کدوم پشیمون نمیشی

valentine7
18-01-2014, 20:02
دوستان سلام
دوست من برام چک میکنی ببینی زیر عبارت thinkpad روی لپ تاپ(زیر صفحه کلید اعداد) عبارت edge حک شده؟ چون برای من همچین عبارتی نداره ولی من هرچی عکس از این مدل تو اینترنت دیدم این عبارت زیر صفحه کلید گوشه پایین سمت راست بوده؟!!

Public Enemy
18-01-2014, 21:31
دوستان سلام

ممنون از نظرتون .

پست شما رو که دیدم یاد پست های صفحه اول و دوم افتادم .

مطمئنم الان دوستان دیگه مطمئن شدن که علم غیب دارم :n02: ( بعضی دوستان از تاچ پد و صفحه نمایش و زیباییش تعریف می کردند ، من گفتم چشم بسته می گم شما اصلا لپ تاپ رو ندیدین !!!!! )

دوستان به نظر من زمانی که یه سایت درست و حسابی یه Review مناسب از یه لپ تاپ نذاشته ، بهتره به جای توجه به تبلیغات ، به نظرات خریداران توجه کنین .

ولی از نظر زیبا شناسی بنظر من خیلی لپ تاپ زیبایی هست مخصوصا رنگ خاکستریش من که بردم شرکت همکارام همه عاشقش شدن مخصوصا اینکه ظاهر منحصر به فردی داره

دوست عزیز نظر شما هم محترمه .
ولی برام جالبه شما چطور بدنه ی آلومینیوم-پلاستیک لپ تاپ Lenovo z510 رو می گین "اصلا کیفیت ساخت خوبی نداره" ، در صورتی که بدنش یکی از با کیفیت ترین بدنه ها در بین لپ تاپ های موجود در بازار هست . تمام Review های سایت های مختلف از کیفیت ساخت بدنه و طراحی اون تعریف کردند .

اما به بدنه ساده E531 پلاستیکی! ( درسته ! بدنش کربنی نیست !!!! از نوع خاصی پلاستیک استفاده شده !!!!!!! ) می گین زیبا !!!!!

والا فضول نیستم خوب شاید سادگی رو دوست دارین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Xerxes-I
19-01-2014, 11:21
بله.دوستان علام الغیوب هستن و ما جاهلان مانده در جهل مرکب خویش.نمیدونم چه اصراریه بعضی ها دوست دارند تو همه تاپیک ها پست اونم پست تکراری.در ضمن فکر کنم دوستان ایدهای نسبت به کامپوزیت ها ندارند و میگن پلاستیکه بدنه اش.دوست عزیز امروز با اضافه کردن ۱٪ از نانولوله های کربنی به پایه های پلیمری میشه موادی ساخت که تا چند برابر سخت تر از فولاد هستند.البته نمیگم این بدنه هم از این جنسه ولی خوب مسلما اونقدری خوب هست که notebookcheck از واژه excellent استفاده کنه.

Public Enemy
19-01-2014, 13:24
بله.دوستان علام الغیوب هستن و ما جاهلان مانده در جهل مرکب خویش.نمیدونم چه اصراریه بعضی ها دوست دارند تو همه تاپیک ها پست اونم پست تکراری.در ضمن فکر کنم دوستان ایدهای نسبت به کامپوزیت ها ندارند و میگن پلاستیکه بدنه اش.دوست عزیز امروز با اضافه کردن ۱٪ از نانولوله های کربنی به پایه های پلیمری میشه موادی ساخت که تا چند برابر سخت تر از فولاد هستند.البته نمیگم این بدنه هم از این جنسه ولی خوب مسلما اونقدری خوب هست که notebookcheck از واژه excellent استفاده کنه.

دوست عزیز بری توی بازار بسیاری از فروشندگان می گن بدنه E530 و E531 از جنس کربنه .
ولی در صورتی که اینطور نیست و در طراحی بدنه از پلاستیک استفاده شده . توی گوگل سرچ کنین متوجه می شین .

در ضمن می شه لینکی که notebookcheck این لپ تاپ رو بررسی کرده نشونم بدین ؟

در ضمن برای بار N ام ! بحث های نامرتبط با تاپیک رو وسط نکشین ! ( الان مثلا استفاده از نانو لوله کربنی در پایه های پلیمری چه ارتباطی به E531 داشت ؟ ) چندین بار کاربران بهتون در این تاپیک اخطار دادند .
در صورتی که توجه نکنین از مدیران درخواست می کنم تاپیک رو پاکسازی کنند .

در ضمن بیشتر کاربران ترجیه می دند لپ تاپشون از آلومینیوم ساخته شده باشه تا پلاستیک .
لپ تاپ های گرانقیمت مانند اپل هم بدنه آلومینیومی دارند .
بدنه پلاستیکی ظاهر ارزان قیمتی رو به لپ تاپ می ده .

خوب برام جای سوال بود چرا دوستمون به بدنه آلومینیوم -پلاستیک می گه بی کیفیت ! ولی بدنه پلاستیکی رو بیشتر می پسنده . می خواستم نظرش رو بدونم و منتظر جواب از valentine7 بودم

valentine7
19-01-2014, 13:41
دوست عزیز نظر شما هم محترمه .
ولی برام جالبه شما چطور بدنه ی آلومینیوم-پلاستیک لپ تاپ Lenovo z510 رو می گین "اصلا کیفیت ساخت خوبی نداره" ، در صورتی که بدنش یکی از با کیفیت ترین بدنه ها در بین لپ تاپ های موجود در بازار هست . تمام Review های سایت های مختلف از کیفیت ساخت بدنه و طراحی اون تعریف کردند .

اما به بدنه ساده E531 پلاستیکی! ( درسته ! بدنش کربنی نیست !!!! از نوع خاصی پلاستیک استفاده شده !!!!!!! ) می گین زیبا !!!!!

والا فضول نیستم خوب شاید سادگی رو دوست دارین :n02:
دوست عزیز خدارو شکر من تو بخش IT یه شرکت فنی و مهندسی کارمیکنم و تمام پرسنل شرکت هم از لپ تاپ استفاده میکنن پس من تجربه کار با همه این لپ تاپ هارو از نزدیک دارم
و در ثانی من نظر شخصی خودمو گفتم و نه تخصصی؟! خودم به شخصه اصلا با مدل z500 , z510 حال نمیکنم اصلا از دست گرفتنشون احساس خوبی به من دست نمیده
و ثالثا این نظر همکارهای منم بود که البته همشون با این لپ تاپ ها از نزدیک کار میکنن و بعید میدونم z510 از نظر کیفیت ساخت و استحکام به پای e531 برسه شاید تو خیلی از چیزهای دیگه از این لپ تاپ سر باشه ولی قطعا تو این یکی سر نیست و حالا من مطمئن شدم شما این لپ تاپ رو e531 دستتون نگرفتین وگرنه نمیگفتین بدنه پلاستیکی داره

Public Enemy
19-01-2014, 13:54
دوست عزیز خدارو شکر من تو بخش IT یه شرکت فنی و مهندسی کارمیکنم و تمام پرسنل شرکت هم از لپ تاپ استفاده میکنن پس من تجربه کار با همه این لپ تاپ هارو از نزدیک دارم
و در ثانی من نظر شخصی خودمو گفتم و نه تخصصی؟! خودم به شخصه اصلا با مدل z500 , z510 حال نمیکنم اصلا از دست گرفتنشون احساس خوبی به من دست نمیده
و ثالثا این نظر همکارهای منم بود که البته همشون با این لپ تاپ ها از نزدیک کار میکنن و بعید میدونم z510 از نظر کیفیت ساخت و استحکام به پای e531 برسه شاید تو خیلی از چیزهای دیگه از این لپ تاپ سر باشه ولی قطعا تو این یکی سر نیست و حالا من مطمئن شدم شما این لپ تاپ رو e531 دستتون نگرفتین وگرنه نمیگفتین بدنه پلاستیکی داره

دوست عزیز اولا طبق گفته Notebookcheck لپ تاپ E531/e431 از نوعی پلاستیک به نام اختصاری ABS ساخته شده !!!
من نمی دونم شما به این می گین نظر شخصی یا تخصصی !!!!!!!!!!!!!

خودم به شخصه اصلا با مدل z500 , z510 حال نمیکنم اصلا از دست گرفتنشون احساس خوبی به من دست نمیده

می شه توضیح بدین شما چطور با دیدن لپ تاپ فهمیدین بدنش پلاستیک نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون بنده که لپ تاپ رو دیدم ، با توضیحات فروشنده که گفت کربنه منم فکر کردم کربنه !

کیفیت یه بحثه استحکام یه بحث دیگه . استفاده از بلند گو های JBL + سیستم تنظیم صدای Dolby v4 ، رم ها با فرکانس 1600 مگاهرتز ، کیبورد با قابلیت Keyboard backlit ، استفاده از آلومینیوم در طراحی بدنه ، تاچ پد بهتر باعث شده تا از نظر کیفی Z510 از E531 سرتر باشه .

لطفا با تعصب با قضیه برخورد نکنین .

در کیفیت ساخت E531 هرگز به Z510 نمی رسه . چون از دو خانواده جدا هستند . Thinkpad ها هرگز به کیفیت معروف نبودند .
ولی ازنظر استحکام E531 مطمئنا بهتره

سخن آخر : من هم حرف تمام فروشندگان رو می زنم . اگر به دنبال یه لپ تاپ با کیفیت ساخت بالا و یا بازی هستین ، بهتره برین سراغ یه مدل دیگه

valentine7
19-01-2014, 13:56
در ضمن بیشتر کاربران ترجیه می دند لپ تاپشون از آلومینیوم ساخته شده باشه تا پلاستیک .

خوب برام جای سوال بود چرا دوستمون به بدنه آلومینیوم -پلاستیک می گه بی کیفیت ! ولی بدنه پلاستیکی رو بیشتر می پسنده . می خواستم نظرش رو بدونم و منتظر جواب از valentine7 بودم
دوست من شما که برسی تخصصی z510 رو خونده باشین باید بهتر از هرکس دیگه ای بدونین که:
قاب پشت صفحه نمایش و قسمت زیرین دستگاه، از پلاستیک مات ساخته شده اما فضای اطراف کیبورد و استراحتگاه دست، دارای یک روکش از جنس آلومینیوم برس خورده می‌باشند.
پس مشاهده میکنید که جنس بیشتر بدنه پلاستیکه و اون قسمتیش که ادعا میکنید آلومینیومه در حقیقت روکش آلومینیوم روی پلاستیکه که پرس شده؟؟؟؟!!
که وقتی روش دست میکشی حس میکنی آلومینیومیه ولی وقتی بهش ضربه میزنی صدای تق تق پلاستیک میده که من به شخصه تا مدت ها مونده بودم که جنسش پلاستیکه یا آلومنیومه که بعدها فهمیدم تنها روکش آلومینیوم داره؟!

valentine7
19-01-2014, 14:21
کیفیت یه بحثه استحکام یه بحث دیگه . استفاده از بلند گو های JBL + سیستم تنظیم صدای Dolby v4 ، رم ها با فرکانس 1600 مگاهرتز ، کیبورد با قابلیت Keyboard backlit ، استفاده از آلومینیوم در طراحی بدنه ، تاچ پد بهتر باعث شده تا از نظر کیفی Z510 از E531 سرتر باشه .

لطفا با تعصب با قضیه برخورد نکنین .

در کیفیت ساخت E531 هرگز به Z510 نمی رسه . چون از دو خانواده جدا هستند . Thinkpad ها هرگز به کیفیت معروف نبودند .
ولی ازنظر استحکام E531 مطمئنا بهتره

اتفاقا شما با تعصب به قضیه نگاه میکنین اگه بحث علمی باشه پس نباید تنها برتری های z510 رو ذکر کنید و باید در مقابل برتری های e531 را هم بفرمایید:
1-مجهز به سنسور اثر انگشت به منظور حفاظت بالا از اطلاعات شما
2-مجهز به صدای فراگیر
Dolby® Advanced Audio with Stereo speakers که بلند گوها در زیر لبه جولویی واقع شده اند که این مزیت رو داره که وقتی که فقط میخوایی آهنگ گوش بدی مجبور به باز گذاشتن درب لپ تاپ نیستید
3- 8GB رم با فرکانس 1600
4-
دارای پورت Always on USB 2.0
5-مجهز به داکت all in one
6-استحکام بالاتر
7-باتری 6 سلولی در مقابل باتری 4 سلولی z510
8- مجز به پورت 3g یعنی سیم کارت میخوره و میشه از اینترنت سیم کارت استفاده کرد
البته یه مزیتی که z510 نسبت به e531 داره و شما فراموش به ذکر آن شدید استفاده از پردازنده نسل چهارم haswell

Public Enemy
19-01-2014, 14:28
اتفاقا شما با تعصب به قضیه نگاه میکنین اگه بحث علمی باشه پس نباید تنها برتری های z510 رو ذکر کنید و باید در مقابل برتری های e531 را هم بفرمایید:
1-مجهز به سنسور اثر انگشت به منظور حفاظت بالا از اطلاعات شما
2-مجهز به صدای فراگیر
Dolby® Advanced Audio with Stereo speakers که بلند گوها در زیر لبه جولویی واقع شده اند که این مزیت رو داره که وقتی که فقط میخوایی آهنگ گوش بدی مجبور به باز گذاشتن درب لپ تاپ نیستید

3- 8GB رم با فرکانس 1600
4-
دارای پورت Always on USB 2.0

5-مجهز به داکت all in one
6-استحکام بالا

والا اینجوری نمی شه . مطمئنا کسی نمی گه ماست ما ترشه !!!!!

تا حالا ندیدم کسی به وجود سنسور اثر انگشت بگه کیفیت ساخت !!!!!!!

در مورد استحکام این مدل صحبت کردم .

سیستم صدای Dolby v2 روی این لپ تاپ هم صرفا جنبه نمایشی داره . کافیه بزارین کنار Z510 تا خودتون متوجه بشین .

تنظیم Power options برای کار کردن لپ تاپ در حالت بسته نیز کار ساده ای است

بهتره این بحث خاتمه پیدا کنه . همون طور که گفتم کسی نمی گه ماست ما ترشه .

valentine7
19-01-2014, 14:44
والا اینجوری نمی شه . مطمئنا کسی نمی گه ماست ما ترشه !!!!!

تا حالا ندیدم کسی به وجود سنسور اثر انگشت بگه کیفیت ساخت !!!!!!!

در مورد استحکام این مدل صحبت کردم .

سیستم صدای Dolby v2 روی این لپ تاپ هم صرفا جنبه نمایشی داره . کافیه بزارین کنار Z510 تا خودتون متوجه بشین .

تنظیم Power options برای کار کردن لپ تاپ در حالت بسته نیز کار ساده ای است

بهتره این بحث خاتمه پیدا کنه . همون طور که گفتم کسی نمی گه ماست ما ترشه .
دوست من هدف من (حداقل به شخصه) بیان محاسن و معایب هر کدوم از این لپ تاپ هاست تا حداقل راهنمایی کوچیکی باشه واسه دوستانی که قصد تحقیق قبل از خرید دارن و نه اثبات برتری ماست من نسبت به ماست شما؟؟؟
درسته با تنظیم پاور آپشن میشه کاری کرد که در حالت لید لپتاپ به کار خودش ادامه بده ولی پوشیده شدن بلند گوها توسط مانیتور در حالت لید رو فکر نکنم با پاور آپشن بشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیایم بیطرفانه به قضیه نگاه کنیم و نقد منصفانه ای داشته باشیم
من نمیدونم شما چه اصرار بیخودی نسبت به بی کیفیت بودن این مدل دارید درصورتی که اصلا سری thinkpad به استحکام و کیفیت ساخت بالا مشهورند

Public Enemy
19-01-2014, 14:59
دوست من هدف من (حداقل به شخصه) بیان محاسن و معایب هر کدوم از این لپ تاپ هاست تا حداقل راهنمایی کوچیکی باشه واسه دوستانی که قصد تحقیق قبل از خرید دارن و نه اثبات برتری ماست من نسبت به ماست شما؟؟؟
درسته با تنظیم پاور آپشن میشه کاری کرد که در حالت لید لپتاپ به کار خودش ادامه بده ولی پوشیده شدن بلند گوها توسط مانیتور در حالت لید رو فکر نکنم با پاور آپشن بشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیایم بیطرفانه به قضیه نگاه کنیم و نقد منصفانه ای داشته باشیم
من نمیدونم شما چه اصرار بیخودی نسبت به بی کیفیت بودن این مدل دارید درصورتی که اصلا سری thinkpad به استحکام و کیفیت ساخت بالا مشهورند

دوست عزیز اسپیکر های Z510 زیر لپ تاپه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
سطح داخلی لپ تاپ کاملا صافه و هیچ گونه شیاری که حتی 1 درصد فکر کنیم اونا بلند گو هستند ، در بین لولا ها و بالا و پایین کیبورد وجود نداره .

از شما که ادعا می کنین Z510 رو در دست گرفتین بعید بود !

البته یه مزیتی که z510 نسبت به e531 داره و شما فراموش به ذکر آن شدید استفاده از پردازنده نسل چهارم haswell

چی بگم والا !!!!
کاربران خودتون قضاوت کنین !
این همه سایت نقد و بررسی ! اگر هم انگلیسیتون خوب نیست یکی از دوستان عزیز تاپیک Z510 رو زده برین مطالعه !

متاسفانه در برابر چنین استدلال هایی نمی شه واکنشی نشون داد . بهتره بحث خاتمه پیدا کنه .

امیدوارم دوستان اومده باشند اینجا مشاوره بدند ، نه اینکه خودشون رو گول بزنند .

valentine7
19-01-2014, 15:33
دوست عزیز اسپیکر های Z510 زیر لپ تاپه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
سطح داخلی لپ تاپ کاملا صافه و هیچ گونه شیاری که حتی 1 درصد فکر کنیم اونا بلند گو هستند ، در بین لولا ها و بالا و پایین کیبورد وجود نداره .

از شما که ادعا می کنین Z510 رو در دست گرفتین بعید بود !

متاسفانه در برابر چنین استدلال هایی نمی شه واکنشی نشون داد . بهتره بحث خاتمه پیدا کنه .

امیدوارم دوستان اومده باشند اینجا مشاوره بدند ، نه اینکه خودشون رو گول بزنند .
دوست عزیز حرف شما درسته که بلندگوهای z510 زیر لپ تاپ قرار گرفته ولی اگه دقت کرده باشی من داشتم از محاسن e531 میگفتم نسبت به خیلی لپ تاپ ها که اسپیکرشون بالای صفحه کلید قرار داره این مدل اسپیکرش زیر لپ تاپ قرار گرفته
مشکل همه ما ایرانی ها اینه که همیشه و همه جا تعصب بیجا داریم و شاید یکی از دلایل اصلی عقب موندگی ما همین تعصبات بیجاست من ختم این بحث رو اعلام میکنم :n16:

Public Enemy
19-01-2014, 15:37
دوست عزیز ممنون که به این نتیجه رسیدین که بهتره بحث رو ادامه ندین .

امیدوارم ابتدا در مورد سایر لپ تاپ ها درست تحقیق کنین سپس مشاوره بدین ( به پست قبلیم یه مورد اضافه شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) .

lionf3
19-01-2014, 15:41
چه کل کلی شده اینجا
دوستِ عزیزِ من خواهشن اگر تجربه کار با لپتاپی رو دارید نظرِ خودتون رو بیان کنید
با این تفاسیر من فک میکنم Z500( یا Z510 ) رو حتی از نزدیک هم ندیدین.
Hayyan عزیز من فک میکنم همه در رابطه با بدنه با شما هم عقیده نیستن چرا که:
۱- بدنه فلزی براحتی دچار فرورفتگی و ضرب دیدگی میشه
۲- بدنه فلزی خیلی راحت چربی و کثیفی رو جذب میکنه
۳ـ برا بعضی فضاها بدنه فلزی چندان مناسب نیست
هر چند که نظر شخصی شما این هست که بدنه فلزی بهتره.
در ضمن سری ThinkPad کیفیت بالایی داره خواهش میشه تو سرِ لپتاپ نزن:n02:
اما باز با این وجود هر چند که خودم با ویندوز حال میکنم اما ترجیح میدم یه "MacBook Pro 17 داشته باشم.

Public Enemy
19-01-2014, 15:51
چه کل کلی شده اینجا
دوستِ عزیزِ من خواهشن اگر تجربه کار با لپتاپی رو دارید نظرِ خودتون رو بیان کنید
با این تفاسیر من فک میکنم Z500( یا Z510 ) رو حتی از نزدیک هم ندیدین.
Hayyan عزیز من فک میکنم همه در رابطه با بدنه با شما هم عقیده نیستن چرا که:
۱- بدنه فلزی براحتی دچار فرورفتگی و ضرب دیدگی میشه
۲- بدنه فلزی خیلی راحت چربی و کثیفی رو جذب میکنه
۳ـ برا بعضی فضاها بدنه فلزی چندان مناسب نیست
هر چند که نظر شخصی شما این هست که بدنه فلزی بهتره.
در ضمن سری ThinkPad کیفیت بالایی داره خواهش میشه تو سرِ لپتاپ نزن:n02:
اما باز با این وجود هر چند که خودم با ویندوز حال میکنم اما ترجیح میدم یه "MacBook Pro 17 داشته باشم.

اولا سلام فرزاد جان خوشحالم که برگشتی :n02:
ثانیا اگر دقت کنی ، این تاپیک در قسمت لپتاپ مخصوص گیم/بازی قرار داده شده . وقتی 2 خانواده thinkpad و Ideapad رو با هم تو این زمینه و حتی استفاده روزمره بررسی می کنیم ، نتیجه کلی که همه می گن اینه که برای اینطور کارها Ideapad مناسب تر و با کیفیت تر هست .

وقتی بحث استفاده صنعتی / کاری می شه ، خوب معلومه که thinkpad حرف اول رو می زنه .

Thinkpad ها هم خانواده های مختلفی دارند ، از سری سگ جون ! W و T تا سری های عادی تر E .

اپدیت : والا الان حتی گوشی ها هم دارند فلزی می شن. ایرادی که از Galaxy S4 گرفتند ، استفاده از بدنه پلاستیکی توی ساخت بود که حس ارزان قیمت بودن و بی کیفیتی رو به شما می ده .
ولی گوشی هایی مثل HTC One از بدنه آلومینیوم-پلاستیک استفاده می کنند که حس خوبی به کاربر می ده .

به طور کلی استفاده از آلومینیوم حس خوبی در طراحی به کاربر می ده . مثل فرزاد که روزی20 دقیقه می شینه جلو لپ تاپ خاموش بهش زل می زنه :n09: ( تاپیک اول Z500 )

lionf3
19-01-2014, 16:11
اولا سلام فرزاد جان خوشحالم که برگشتی :n02:
ثانیا اگر دقت کنی ، این تاپیک در قسمت لپتاپ مخصوص گیم/بازی قرار داده شده . وقتی 2 خانواده thinkpad و Ideapad رو با هم تو این زمینه و حتی استفاده روزمره بررسی می کنیم ، نتیجه کلی که همه می گن اینه که برای اینطور کارها Ideapad مناسب تر و با کیفیت تر هست .

وقتی بحث استفاده صنعتی / کاری می شه ، خوب معلومه که thinkpad حرف اول رو می زنه .

Thinkpad ها هم خانواده های مختلفی دارند ، از سری سگ جون ! W و T تا سری های عادی تر E .

اپدیت : والا الان حتی گوشی ها هم دارند فلزی می شن. ایرادی که از Galaxy S4 گرفتند ، استفاده از بدنه پلاستیکی توی ساخت بود که حس ارزان قیمت بودن و بی کیفیتی رو به شما می ده .
ولی گوشی هایی مثل HTC One از بدنه آلومینیوم-پلاستیک استفاده می کنند که حس خوبی به کاربر می ده .

به طور کلی استفاده از آلومینیوم حس خوبی در طراحی به کاربر می ده . مثل فرزاد که روزی20 دقیقه می شینه جلو لپ تاپ خاموش بهش زل می زنه :n09: ( تاپیک اول Z500 )

علیک سلام والا ما جویای احوالت هستیم.
بله شما درست میگی منم گفتم به دیزاین خیلی اهمیت میدم اگر پولش باشه صد در صد همین الآن S4 ام رو میفروشم 5S میگیرم.
در کل حق با شماست :n01:

Xerxes-I
19-01-2014, 22:43
دوست عزیز من هنوز هیچ ماستی ندارم که بگم ترشه یا شیرین.
اولا شما اگر معتقد به این منطق هستید که" هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه" پس نه شما نه خیلی از دوستان دیگه که لپ تاپ ها رو دارند صلاحیت نظر دادن رو ندارن.چون همشون "ماست" دارن پس لطفا به نظرات بقیه احترام بگذارید.
نکته دوم اینکه لزوما پلاستیکی بودن لپ تاپ بد نیست و اگر از جنس خوب استفاده بشه(مانند جنس بکار رفته در e531 ) یک مزیت هست چون نه تنها وزن لپ تاپ رو به طور فابل توجهی کم میکنه بلکه مقاومت بیشتری هم داره و این برخلاف ذهنیت شماست که معتقدید به کاربردن پلاستیک به معنای تلاش برای کاستن از هزینه های تولید توسط سازنده هست.
نکته سوم اینکه من یه مثال زدم در مورد فرق پلاستیک با پلاستیک های دیگه و اینکه همه پلاستیک ها رو به یک چشم نگاه نکنیم شما ناراحت شدید که موضوع به تاپیک ربطی نداره و تهدید به گزارش به مدیر تالار کردید ولی بعدش خودتون اومدید در مورد گلکسی اس۴ و اچ تی سی وان نظر دادید که به نظر نمیاد به تاپیک ربط داشته باشه.چرا؟؟؟؟؟؟ کلا تهدید ادبیات جالبی نیست
نکته چهارم اینکه زد ۵۱۰ نسبت به زد ۵۰۰ لپ تاپ کامل تری تو صفحه نمایش هست و من اولین نقدی که ازش خوندم حدود یک ماه و نیم پیش بود و همون موقع به JU JU عزیز که این تاپیک رو ایجاد کرده تو پیام خصوصی پیشنهاد دادم که یه نگاهی بندازه به این لپ تاپ (امیدوارم ایشون بیاد و حرف من رو تائید کنه).ا‌ما معتقدم کماکان واسه مصارف خودم همین e531 بهترینه.چون میخوام از لپ تاپ کار بکشم نه اینکه "بشینم بهش زل بزنم"
نکته پنجم اینکه شما مارو متهم میکردین که فقط لپ تاپ رو از پشت صفحه کامپیوتر دیدم و ملاک قضاوت رو "دست زدن" به لپ تاپ میدونستید(!!!!") حالا نمیدونم چرا هنوز هم با دوستمون که لپ تاپ رو خریده و داره استفاده میکنه مخالفید.من که بالاخره نتونستم به معیار قضاوت از منظر شما پی ببرم.

Public Enemy
19-01-2014, 23:05
اولا شما اگر معتقد به این منطق هستید که" هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه" پس نه شما نه خیلی از دوستان دیگه که لپ تاپ ها رو دارند صلاحیت نظر دادن رو ندارن.چون همشون "ماست" دارن پس لطفا به نظرات بقیه احترام بگذارید.
نکته دوم اینکه لزوما پلاستیکی بودن لپ تاپ بد نیست و اگر از جنس خوب استفاده بشه(مانند جنس بکار رفته در e531 ) یک مزیت هست چون نه تنها وزن لپ تاپ رو به طور فابل توجهی کم میکنه بلکه مقاومت بیشتری هم داره و این برخلاف ذهنیت شماست که معتقدید به کاربردن پلاستیک به معنای تلاش برای کاستن از هزینه های تولید توسط سازنده هست.
نکته سوم اینکه من یه مثال زدم در مورد فرق پلاستیک با پلاستیک های دیگه و اینکه همه پلاستیک ها رو به یک چشم نگاه نکنیم شما ناراحت شدید که موضوع به تاپیک ربطی نداره و تهدید به گزارش به مدیر تالار کردید ولی بعدش خودتون اومدید در مورد گلکسی اس۴ و اچ تی سی وان نظر دادید که به نظر نمیاد به تاپیک ربط داشته باشه.چرا؟؟؟؟؟؟ کلا تهدید ادبیات جالبی نیست
نکته چهارم اینکه زد ۵۱۰ نسبت به زد ۵۰۰ لپ تاپ کامل تری تو صفحه نمایش هست و من اولین نقدی که ازش خوندم حدود یک ماه و نیم پیش بود و همون موقع به JU JU عزیز که این تاپیک رو ایجاد کرده تو پیام خصوصی پیشنهاد دادم که یه نگاهی بندازه به این لپ تاپ (امیدوارم ایشون بیاد و حرف من رو تائید کنه).ا‌ما معتقدم کماکان واسه مصارف خودم همین e531 بهترینه
نکته پنجم اینکه شما مارو متهم میکردین که فقط لپ تاپ رو از پشت صفحه کامپیوتر دیدم و ملاک قضاوت رو "دست زدن" به لپ تاپ میدونستید(!!!!") حالا نمیدونم چرا هنوز هم با دوستمون که لپ تاپ رو خریده و داره استفاده میکنه مخالفید.من که بالاخره نتونستم به معیار قضاوت از منظر شما پی ببرم.

دوست عزیز منظور بنده از "هیچ کس نمی گه ماست ما ترشه" این بود که "هیچ کس نمی گه من اشتباه می کنم" .

اتفاقا فکرشو کردم که شما به این موضوع حساسیت نشان خواهید داد . چون اگر جمله ی " هیچ کس نمی گه من اشتباه می کنم" رو به کار می بردم ، مثل قضیه ی "اغراق" واکنش نشون می دادین و می گین توهین کردم !

یه بار با دقت بخونین قضیه رو خیلی راحت متوجه می شین منظورم دقیقا همین بود نه اینکه "اونی که لپ تاپ داره ماست داره !!!!!"

گفتم به صورت ضرب المثل بگم که به کسی بر نخوره ! متاسفانه ما هر چی می گیم یه جور برداشت می کنین و قبلا هم گفتم با این طرز تفکر شما من بحثی با شما ندارم !

2 - توی چند پست مختلف موضوع رو به حاشیه کشوندین ( از تاریخچه لنوو حرف زدین ، از گارانتی سایر لپ تاپ ها و .... تا این مورد آخر که از پلیمر ها و ... حرف زدین ) . بنده و یکی دو تا دیگه از کاربران اخطار دادند ولی گوش نکردین .
چرا اخطار به سایر کاربران مانند JUJU ندادم ؟ خوب حتما دلیلی داره . دلیلش هم اینه پست های شما بیش از حد نامربوط به تاپیکه .

3 - اگر می خواین یه معیار از قضاوت بنده بدونین توی پست های قبلیم لینک دادم که چطور مشاوره می دم .
4 - موضوع galaxy S4 یک مثال بود . درکش هم خیلی آسون بود . همه کاربران فهمیدن منظورم چیه . نیاز نیست منظورم رو توضیح بدم .
5- دوست عزیز شما پست های صفحه قبل رو بخونین بعد می فهمین من از کجا می دونم فلان کاربر به لپ تاپ دست زده یا نه
6- بهتره این موضوع دیگه ادامه پیدا نکنه . N بار حرف هامو تکرار کردم 1 بار هم متوجه نشدید . یا توضیح دادن من بده یا قضیه "ماست" برقراره

Xerxes-I
19-01-2014, 23:54
دوست عزیز منظور بنده از "هیچ کس نمی گه ماست ما ترشه" این بود که "هیچ کس نمی گه من اشتباه می کنم" .

اتفاقا فکرشو کردم که شما به این موضوع حساسیت نشان خواهید داد . چون اگر جمله ی " هیچ کس نمی گه من اشتباه می کنم" رو به کار می بردم ، مثل قضیه ی "اغراق" واکنش نشون می دادین و می گین توهین کردم !

یه بار با دقت بخونین قضیه رو خیلی راحت متوجه می شین منظورم دقیقا همین بود نه اینکه "اونی که لپ تاپ داره ماست داره !!!!!"

گفتم به صورت ضرب المثل بگم که به کسی بر نخوره ! متاسفانه ما هر چی می گیم یه جور برداشت می کنین و قبلا هم گفتم با این طرز تفکر شما من بحثی با شما ندارم !

2 - توی چند پست مختلف موضوع رو به حاشیه کشوندین ( از تاریخچه لنوو حرف زدین ، از گارانتی سایر لپ تاپ ها و .... تا این مورد آخر که از پلیمر ها و ... حرف زدین ) . بنده و یکی دو تا دیگه از کاربران اخطار دادند ولی گوش نکردین .
چرا اخطار به سایر کاربران مانند JUJU ندادم ؟ خوب حتما دلیلی داره . دلیلش هم اینه پست های شما بیش از حد نامربوط به تاپیکه .

3 - اگر می خواین یه معیار از قضاوت بنده بدونین توی پست های قبلیم لینک دادم که چطور مشاوره می دم .
4 - موضوع galaxy S4 یک مثال بود . درکش هم خیلی آسون بود . همه کاربران فهمیدن منظورم چیه . نیاز نیست منظورم رو توضیح بدم .
5- دوست عزیز شما پست های صفحه قبل رو بخونین بعد می فهمین من از کجا می دونم فلان کاربر به لپ تاپ دست زده یا نه
6- بهتره این موضوع دیگه ادامه پیدا نکنه . N بار حرف هامو تکرار کردم 1 بار هم متوجه نشدید . یا توضیح دادن من بده یا قضیه "ماست" برقراره
کلا جالبه پست هات :n06:.شیوه استدلالت خیلی جالبه.هر پست با اون قبلی فرق میکنه.

lionf3
20-01-2014, 20:00
نکته چهارم اینکه زد ۵۱۰ نسبت به زد ۵۰۰ لپ تاپ کامل تری تو صفحه نمایش هست و من اولین نقدی که ازش خوندم حدود یک ماه و نیم پیش بود و همون موقع به JU JU عزیز که این تاپیک رو ایجاد کرده تو پیام خصوصی پیشنهاد دادم که یه نگاهی بندازه به این لپ تاپ (امیدوارم ایشون بیاد و حرف من رو تائید کنه).ا‌ما معتقدم کماکان واسه مصارف خودم همین e531 بهترینه.چون میخوام از لپ تاپ کار بکشم نه اینکه "بشینم بهش زل بزنم"

دوستِ من S4 و Htc One برای مقایسه کیفیت بدنه بودش و فک نکنم مشکلی داشته باشه
بنظرم دیگه تایپک بارِ کافی نداره و شاید بهتر باشه که بسته بشه.

Xerxes-I
20-01-2014, 20:44
دوستِ من S4 و Htc One برای مقایسه کیفیت بدنه بودش و فک نکنم مشکلی داشته باشه
بنظرم دیگه تایپک بارِ کافی نداره و شاید بهتر باشه که بسته بشه.
منم اعتراضی نکردم ،مثال مفیدی هم بود.منتهی من یه مثال زدم درمورد کیفیت پلاستیک های استفاده شده تو لپ تاپ های سری تینکپدو اینک به هر پلاستیکی نمیشه انگ بی کیفیتی زد و سعی کردم دلیل علمیش رو هم بگم چون دوست دارم با دلیل حرف بزنم نه اینکه بیام اینجا بگم این پلاستیکش فرق میکنه و همه قبول کنندولی اون دوست عزیزمون(احتمالا به دلیل اینکه کلمات بکاررفته شده خارج سوادشون بود) گفتن خارج از موضوعه تاپیکه.فقط خواستم ایشون رو متوجه کنم که نمیشه هر مطلبی که خوشمون نیومد رو بگیم خارج موضوعه. در ضمن فکر میکنم با توجه به موضوع تاپیک بحث در مورد پلاستیک استفاده شده تو لپ تاپ خیلی بیشتر به تاپیک مربوطه تا بحث در مورد زد 500

lionf3
21-01-2014, 15:37
منم اعتراضی نکردم ،مثال مفیدی هم بود.منتهی من یه مثال زدم درمورد کیفیت پلاستیک های استفاده شده تو لپ تاپ های سری تینکپدو اینک به هر پلاستیکی نمیشه انگ بی کیفیتی زد و سعی کردم دلیل علمیش رو هم بگم چون دوست دارم با دلیل حرف بزنم نه اینکه بیام اینجا بگم این پلاستیکش فرق میکنه و همه قبول کنندولی اون دوست عزیزمون(احتمالا به دلیل اینکه کلمات بکاررفته شده خارج سوادشون بود) گفتن خارج از موضوعه تاپیکه.فقط خواستم ایشون رو متوجه کنم که نمیشه هر مطلبی که خوشمون نیومد رو بگیم خارج موضوعه. در ضمن فکر میکنم با توجه به موضوع تاپیک بحث در مورد پلاستیک استفاده شده تو لپ تاپ خیلی بیشتر به تاپیک مربوطه تا بحث در مورد زد 500

خب بله حق با شماست اگه به سوادِ دوستمون شک دارید من اینجا حاضرم باهاتون بحث کنم.
کیفیت پلاستیک بدنه لپتاپ های ThinkPad (البته نه همه سری هاش) به نسبت همه پلاستیک های دیگه دارای کیفیت بالاتری هستش و من حرف شما رو پیرامون استفاده از فیبر کربن
در بعضی لپتاپ های این سری تایید هم میکنم اما خب سری های فوق‌العاده چیپ و بی کیفیتی هم داره که نمیدونم تجربه کار باهاشون رو دارید یا نه.

JU JU
01-02-2014, 12:54
دوست عزیز بری توی بازار بسیاری از فروشندگان می گن بدنه E530 و E531 از جنس کربنه .
ولی در صورتی که اینطور نیست و در طراحی بدنه از پلاستیک استفاده شده . توی گوگل سرچ کنین متوجه می شین .

در ضمن می شه لینکی که notebookcheck این لپ تاپ رو بررسی کرده نشونم بدین ؟

در ضمن برای بار N ام ! بحث های نامرتبط با تاپیک رو وسط نکشین ! ( الان مثلا استفاده از نانو لوله کربنی در پایه های پلیمری چه ارتباطی به E531 داشت ؟ ) چندین بار کاربران بهتون در این تاپیک اخطار دادند .
در صورتی که توجه نکنین از مدیران درخواست می کنم تاپیک رو پاکسازی کنند .

من نمی دونم شما چه اصراری دارین بگین کاربران ندیدن این لپ تاپ رو و شما صد البته دیدین
و چه اصراری دارین به جای سایر کاربران نظر بدین و در نهایت, دیگری رو متهم کنید
دوستمون در مورد ساخت پلاستیک صحبت کردن, بک بحث علمی, نه بحث مردم کوچه بازار و فروشنده !
هر کاری دوست داشتین, کنین, حرف نزنین, عمل کنین
برای من همون جمله ای که در بالا BOLD کردم, کفایت می کنه در قبال علم شما در ساخت جنس بدنه
لطفا و حتما, نه کاربران رو گمراه کنید نه تاپیک رو از مبحث اصلی اون خارج کنید

این لپ تاپ اونقدر خوب هست که من کماکان منتظر کانفیگ /c i7 اون باشم, و الان نیز با Z500 ( یا Z510 ) مقایسه نمیکنم, بلکه طرف مقابل این لپ تاپ, Y510 قرار دادم که کماکان تمام توجهم به E531 هست

موفق باشین

( خوشحالم حداقل نظرتون نصبت به Z510 مثبت شده - چندی پیش به همین شدت که میکوبین تو سر E531, به Z510 هم ایراد میگرفیتن )

JU JU
01-02-2014, 13:14

کماکان پیام خصوصی شما رو با توضیحاتتون دارم دوست عزیز, تایید میکنم
تفاوت شما اینجاست که علاوه بر این لپ تاپ, لپ تاپای دیگه رو هم معرفی میکنید, و خودم به شخصه, از دوستانی که ازم پرسیدن, این لپ تاپ رو نیز معرفی کردم
مثل شما, چون نیازمند استفاده از لپ تاپ هستم, نه زل زدن بهش, به دنبال E531 هستم

Public Enemy
18-02-2014, 10:19
متاسفانه هنوز دوستان محل بحث علمی و سایر بحث ها رو نمی دونن .

تاپیک بیش از حد طولانی شد .

هر گونه بحث علمی ، تاپیک خودش .

هر گونه بحث در ارتباط با برند های مختلف ، انجمن نمایشگاه برند ها / کلوب لپ تاپ ها

هر گونه طرفداری ، بحث در مورد لپ تاپ خاص ، تاپیک مخصوص لپ تاپ مورد نظر .

در صورتی که قصد خرید دارین ، تاپیک جداگونه ایجاد کنین .

اگر اشتباه نکنم اونی که می خواست لپ تاپ بخره ، خرید !

فکر کنم این حرف رو بسیار تکرار کردم ، لذا تاپیک گزارش داده شد تا قفل بشه .

متاسفانه نه لحن دوستان چندان جالب نیست ، نه درک دوستان .

چیزی هم که شما می گین "گمراه کردن " حرف اول و آخر بنده و تمامی دوستان از جمله Parsicola کاربر قدیمی فعال انجمن لپ تاپ هست :

E531 از نظر قدرت سخت افزاری لپ تاپ مناسبی هست . اما اگر به دنبال یه لپ تاپ مالتی مدیای مناسب هستید ، بهتره به فکر یه مدل دیگر باشید

wildfire.m
18-02-2014, 15:25
دوستان میشه اگه e531 تو نوت بوک چک ریویوش هست برام لینکش رو بزارید:n02:

اگه کسی اطلاع داره فرق بین e530 و e531 رو کمی توضیح بده مثلا کیفیت تصویر صدا کیبورد فرقی داره؟

JU JU
18-02-2014, 22:56
به دوستانی که منتظر E531 هستن، این خبر رو بدم که امروز، این لپ تاپ رو با کانفیگ Core i7 دوباره بعد از دو ماه، توی بازار دیدم، با صفحه نمایش HD

انتخاب هم وابسته به نیازتون، کارکرد طولانی مدت، کیفیت و استحکام، صفحه نمایش مناسب و سایر، زیبایی و غیره، نگاه کردن و یه جا ثابت قرار دادن، از موس مجزا استفاده کردن و غیره، دیگه خودتون تصمیم بگیرین

:n16: