PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه سونی w804 و الجیla86000

homaan
27-10-2013, 15:15
با سلام
از دوستانی که این 2 مدل را دارن یا باهم مقایسه کردن میخواستم راهنمایی کنند من قصد خرید یکی از این 2 مدل رادر سایز40 اینچ را از بانه دارم.سپاسگزار میشم

mosicr77
27-10-2013, 17:00
سلام
ببین اول از همه از کدوم برند بیشتر خوشت میاد
ببین من این 2 تا tv رو جدا جدا تست کردم
اول اینکه اگه سونی مشکلی واسش پیش بیاد سخت ترقطعاتش گیرت میاد و اینو مد نظرت قرار بده و 2وم اینکه این مدل هایی که گفتی40 اینچ ندارن و 42اینچ هستن
پنل این مدل سونی رو که گفتی ال جی واسش میسازه ولی خوب سونی تویه اون از تکنولوژی های خودش استفاده میکنی(موتور براویا و X-Reality™ PRO)
حالا از مقایسه این 2مدل بگم
w804a سونی رنگ ها رو اشباع شده تر نشون میده ولی 86000 طبیعی تر نشون میده(البته با تنظیم درست میتونی به نتیجه دلخواه خودت برسی)ولی 86000 تصاویر رو واضح تر نشون میده به نظر من البته
کیفیت صدایه 86000بهتره ولی 804 هم خوبه
86000 به نطر من زیباتره
از نظرپخش فایل های تصویری شک نکن 86000 یه سرو گردن بالاتره
و سه بعدی هر دو از یه نوعه ولی به خاطر یه سری امکانات اختصاصی ال جی باز تو این زمینه 86000 بهتر عمل میکنه
86000 یه کنترل جادوئی داره که کار کردن خیلی باهاش لذت بخشه و یه سری امکانات دیگه(مثل پخش تصویر تلویزیون رو گجت ها)
در کل به نطر من 86000 به صرفه تره و اسمارت tv تره
ولی با این اوصاف w804 هم تلویزیون خوبیه
اینهارو هم یادم رفت که بگم
86000 یه دوربین روش داره واست چت تصویری
قابلیت ضبط از تلویزیون داره(خودشم 8 گیگ حافظه داخلی داره)
فریم ریت86000 عدد 800 هستش یعنی پنلش240هرتزه ولی سونی w804a فریم ریت تصویرش عدد 400 هست یعنی پنلش 120هرتزه(این قابلیت بنرای تصاویر سریع مثل فیلم و بازی های کامپیوتری تاثیر زیادی داره)پس 86000 از این لحاظ هم سرتره

armin100
27-10-2013, 17:38
سلام
دوست عزیز اگه علاقه داشتی باشی خودت می تونی بررسی های هر دو تی وی رو تو سایت ها بخونی و از چند و چون ماجرا با خبر شی...
cnet: سونی W804 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - ال جی LA8600 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
avforums: سونی W804 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - ال جی LA8600 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما اگه خلاصه می خوای بهت بگم:
LA8600 کنتراست بالاتری داره، صفحه ی یکنواخت تری داره، دقت رنگ بالاتری داره، کیفیت صدای بهتری داره، امکانات هوشمند بیشتری داره و رابط کاربری بهتری داره...
اما در طرف مقابل W804 تأخیر ورودی کمتری داره، مصرف انرژی پایین تری داره و کیفیت ساخت بالاتری داره...
کیفیت تصویر 2 بعدیشون تقریبا در یک حد هست... اما کیفیت تصویر 3 بعدی LA8600 بالاتر هست...
و در کل هم LA8600 ارزش خرید بیشتری داره...

homaan
27-10-2013, 22:40
سلام
من از دوستان بخاطر توضیحات خوب و تخصصی که فرمودن نهایت تشکر را دارم فقط دوستمون در مورد تاخیر ورودی کمتر و کیفیت بهتر در سونیw804 گفتند که اگه بیشتر توضیح بدن ممنون میشم در ضمن کیفیت ساخت الجی 86000 خوبه چون خرید از بانه گارانتی نداره

mosicr77
27-10-2013, 23:22
دوست عزیز کیفیت ساخت ال جی خوب نیست بلکه عالی و این که سونی داره پنل(مهمترین قسمت TV) رو داده ال جی واسش تولید کنه خودش گواه این قضیه هستتا اونجایی که من میدونم اگه بخوای واست گارانتی 1 ساله میکنن تو بانه خودشون

homaan
28-10-2013, 16:05
سلام
دوست عزیز اگه علاقه داشتی باشی خودت می تونی بررسی های هر دو تی وی رو تو سایت ها بخونی و از چند و چون ماجرا با خبر شی...
cnet: سونی W804 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - ال جی LA8600 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
avforums: سونی W804 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - ال جی LA8600 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما اگه خلاصه می خوای بهت بگم:
LA8600 کنتراست بالاتری داره، صفحه ی یکنواخت تری داره، دقت رنگ بالاتری داره، کیفیت صدای بهتری داره، امکانات هوشمند بیشتری داره و رابط کاربری بهتری داره...
اما در طرف مقابل W804 تأخیر ورودی کمتری داره، مصرف انرژی پایین تری داره و کیفیت ساخت بالاتری داره...
کیفیت تصویر 2 بعدیشون تقریبا در یک حد هست... اما کیفیت تصویر 3 بعدی LA8600 بالاتر هست...
و در کل هم LA8600 ارزش خرید بیشتری داره...

سلام مجدد همانطور که گفتین من رفتم به ادرسی که گفتین و فیلم هر 2 را دیدم اما اینطور که گفتین امکانات الجی خیلی بیشتره اما توی فیلمها بنظر میاد تصویر سونیw804 شارپتر(واضحتره) از الجی 86000و الجی ماتتره هست بخصوص در جاهایی از فیلم که زمینه روشن هست.میشه دوستان هم نظرشون را بفرمایند.ممنون

mosicr77
28-10-2013, 17:39
سلام مجدد همانطور که گفتین من رفتم به ادرسی که گفتین و فیلم هر 2 را دیدم اما اینطور که گفتین امکانات الجی خیلی بیشتره اما توی فیلمها بنظر میاد تصویر سونیw804 شارپتر(واضحتره) از الجی 86000و الجی ماتتره هست بخصوص در جاهایی از فیلم که زمینه روشن هست.میشه دوستان هم نظرشون را بفرمایند.ممنون
دوست عزیز منم گفتم سونی رنگارو زنده تر نشون میده تا ال جی ولی ولی همه اینا به تنظیم و کالیبره کردن بستگی داره
در ضمن اینو در نظر بگیر که سونی که اونجا داره تست میشه اینجا پیدا میشه به نطرت

jarandehie
30-10-2013, 14:54
آقا کسی خبردار نیست که این 86000 رو گلدیران داد تو بازار یا نه ؟

mosicr77
30-10-2013, 18:29
آقا کسی خبردار نیست که این 86000 رو گلدیران داد تو بازار یا نه ؟
آره داداش وارد کرده ولی کم گیر میاد
یه سر به سایت ال جی سنتر بزن(فروشگاه مرکزی ال جی)موجود داره البته اینچش رو نمیدونم

armin100
30-10-2013, 21:02
فقط دوستمون در مورد تاخیر ورودی کمتر و کیفیت بهتر در سونیw804 گفتند که اگه بیشتر توضیح بدن ممنون میشم در ضمن کیفیت ساخت الجی 86000 خوبه چون خرید از بانه گارانتی نداره
دوست عزیز
«Input Lag» یا «تأخیر ورودی» به فاصله ی زمانی بین دستور ورودی تا زمان عکس العمل تلویزیون گفته میشه...
این فاصله ی زمانی برای کسانی مهم هست که گیمر هستن... و قصد دارن به صورت گسترده با تلویزیونشون بازی کنن...
پایین بودن این زمان خصوصا برای بازی های جنگی یا بازی های دونفره بسیار حائز اهمیت هست...

در خصوص کیفیت ساخت (Build Quality)، سایت avforums با توجه به معیارهای خودش به LA8600 نمره ی 7 داده... و به W804 نمره ی 8 داده...
اما به این معنا نیست که LA8600 کیفیت ساخت بدی داره!

دوست عزیز درست می فرمایید... LA8600 نسبت به W804 درخشش کمتری داره...
همون طور که تو الگوهای شطرنجی سایت avsforums این موضوع کاملا مشخص هست:

LA8600:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

W804:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میانگین روشنایی LA8600 حدود 95 شمع بر مترمربع هست...
در حالی که این عدد برای W804 چیزی نزدیک به 118 شمع بر مترمربع هست...
و اختلافی نسبتا معنادار!

در عوض، همون طور که می بینید LA8600 از نظر غلظت رنگ مشکی، گوی سبقت رو ربوده...
خصوصا با وجود سیستم Local Dimming به مراتب بهتری که روی LA8600 نسبت به W804 وجود داره، این برتری ملموس تر هم خواهد بود...

با این حال، همون طور که دوستمون هم گفتن، شما می تونید جوری تلویزیون رو کالیبره کنید که غلظت مشکی کمتر بشه و در عوض درخشش تصویر بیشتر بشه...

abi2020
13-02-2014, 21:02
پس با این اوصاف LA8600 گزینه خوبیه!

aron110
14-02-2014, 06:34
دوستان در مورد La7400 چطور ؟
آیا با La8600 از لحاظ تصویر خیلی فرق داره یا فقط تفاوتش تو دوربین و حافظه داخلیشه؟

mosicr77
14-02-2014, 12:29
نه داداش یکی هستن
فقط 2 تیونره هست
فرق تصویر هم که باشه از تیونر هم فقط واسه گیرنده دیجیتاله خودشه

aron110
14-02-2014, 18:07
نه داداش یکی هستن
فقط 2 تیونره هست
فرق تصویر هم که باشه از تیونر هم فقط واسه گیرنده دیجیتاله خودشه
پس با این تفاصیر ٧۴٠٠٠ از لحاظ تصویر و سه بعدی از سونی چیزی کمترنداره
به نظر شما خریدسونی با hd playerبهتره یا الجی ؟
فکر کنم یه قیمت در بیان
نظرتون چیه؟

m@jidgh
14-02-2014, 21:12
با سلام من تصویر w804 رو که تصاویر فوتبال رو نشون میداد دیدم با توجه به رفرش ریت 400 این مدل که تقریبا بالا حساب میشه اصلا نمیتونستم توپ رو واضح ببینم !!! و توپ شبح گونه نمایش داده میشد این 400 هرتزه اینجوریه وای به حال کمترش !
یعنی برای اینکه بخوای یه فوتبال در حد کیفیت تلویزیون های معمولی قدیمی بببینی باید چی بگیری؟!
اصلا اینجوری نشون میده یا من اشتباه میکنم !
دوستان صاحب نظر بیان بحث کنن در این مورد رفرش ریت و مقدار مکفی برای دیدن یه تصویر خوب یه فوتبال در حد همون تلویزیون های قدیمی بهتر پیشکش
ممنون

abi2020
14-02-2014, 22:29
با سلام من تصویر w804 رو که تصاویر فوتبال رو نشون میداد دیدم با توجه به رفرش ریت 400 این مدل که تقریبا بالا حساب میشه اصلا نمیتونستم توپ رو واضح ببینم !!! و توپ شبح گونه نمایش داده میشد این 400 هرتزه اینجوریه وای به حال کمترش !
یعنی برای اینکه بخوای یه فوتبال در حد کیفیت تلویزیون های معمولی قدیمی بببینی باید چی بگیری؟!
دوستان صاحب نظر بیان بحث کنن در این مورد رفرش ریت و مقدار مکفی برای دیدن یه تصویر خوب یه فوتبال در حد همون تلویزیون های قدیمی بهتر پیشکش
ممنون
شما اگر با رفرش ریت 200 هم از کانالهای Hd مثل gem sport فوتبال نگاه کنی مشکلی نخواهید داشت!

abi2020
14-02-2014, 22:32
دوستان در مورد La7400 چطور ؟
آیا با La8600 از لحاظ تصویر خیلی فرق داره یا فقط تفاوتش تو دوربین و حافظه داخلیشه؟
یه فرق مهم دیگه: LA86000 دارای پورت USB3 هستش که برای سرعت انتقال داده ها از هارد اکسترنال خیلی مهمه ! خصوصا برای دیدن فیلمهایی باحجم زیاد و کیفیت بسیار بالا ! با فرمتهای خاص!
این نوع درگاه ( USB3 ) در کمتر LED های توی بازار دیده میشه!!

m@jidgh
14-02-2014, 22:37
یعنی بشینیم ببینیم این شبکه چی نشون میده اونو نگاه کنیم !!! عجب جوابی !

abi2020
14-02-2014, 22:46
یعنی بشینیم ببینیم این شبکه چی نشون میده اونو نگاه کنیم !!! عجب جوابی !

تمام تی وی های جدید برای دیدن تصاویر HD خلق شده اند در غیر این صورت شما حداکثر کیفیت را نخواهی داشت!!

:n16:

aron110
15-02-2014, 00:55
فکر کنم یه قیمت در بیان
نظرتون چیه؟
جواب منم بدین لطفا

mosicr77
15-02-2014, 01:50
فکر کنم یه قیمت در بیان
نظرتون چیه؟
کیفیتش که عالیه شک نکن ولی اگه نسبت به 804 سونی منظورتون هست به نظرم 804 ی سرو گردن بهتره
74000 به نظر من ظاهرش ی جورایی باحال نیست(رنگ دور پنلش تو ذوق میزنه که البته سلیقه ای هست)
اگه 86000 بخری در کل بهتره نسبت به 74000
به نظر من یا 86000 ال جی بخرید یا 804 سونی
که در نهایت اگه بحث هر دو بی گارانتی باشه 804 رو انتخاب کنید ولی اگه ال جی با گارانتی و سونی بدون گارانتی 86000 رو انتخاب کنید

m@jidgh
15-02-2014, 02:15
ممنون

جناب mosicr77 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز میشه شما که این مدل رو زیاد توصیه میکنید اینو توضیح بدید ، از آواتارتونم مشخصه که فوتبالی هستید ، پس باید خوب جواب بدید ممنون به خاطر راهنمایی های شما

mosicr77
15-02-2014, 13:43
جناب mosicr77 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز میشه شما که این مدل رو زیاد توصیه میکنید اینو توضیح بدید ، از آواتارتونم مشخصه که فوتبالی هستید ، پس باید خوب جواب بدید ممنون به خاطر راهنمایی های شما
داداش گلم خوب معلومه وقتی سورس تصویر بی کیفیت باشه و اینچ tv بیشتر 100% این قضیه میشه که شما دیدی
شما فوتبال رو نه با این tv بلکه با هر tv دیگه از شبکه beIN Sport HD (الجزیره اسپورت سابق) ببین اونوقت عرق روی صورت خود بازیکنها رو میبینی و خودتون متوجه میشین(خرجش هم ی ر س ی و ر full hd و ی اکانت سی سی کمه)
در ضمن داداش گلم من به خاطر کیفیتش هست که پیشنهاد میدم نسبنت به قیمتش وگرنه tv های بهتری هم هستن و واقعا هم خوبه نسبت به قیمتش

m@jidgh
15-02-2014, 14:05
ممنمون ، سورس همون تیکه های تصاویری بود که فروشگاه میزارن بود عکس و تصویر قسمتهایی هم از فوتبال
تصاویر فوتبال که از شبکه های داخلی پخش میشه رو دیدید ؟ چطور هستند ؟
ما که اون شبکه ها رو که فرمدید رو دنبال نمیکنیم ! شبکه های خودمون و فوتبال خودمون رو میگم بله به گفته خودتون با هر tv این شبکه ای رو که فرمودید ببینی عالیه

mosicr77
15-02-2014, 15:12
ممنمون ، سورس همون تیکه های تصاویری بود که فروشگاه میزارن بود عکس و تصویر قسمتهایی هم از فوتبال
تصاویر فوتبال که از شبکه های داخلی پخش میشه رو دیدید ؟ چطور هستند ؟
ما که اون شبکه ها رو که فرمدید رو دنبال نمیکنیم ! شبکه های خودمون و فوتبال خودمون رو میگم بله به گفته خودتون با هر tv این شبکه ای رو که فرمودید ببینی عالیه
واسه شبکه های پخش فوتبال خودمون مثل شبکه 3 یا ورزش شما ی گیرنده دیجیتال یا ی دستگاه با تیونر قوی باید داشته باشید کنارشم ی تلویزیون با کیفیت با اینچ کم 32 مثلا یا کمتر که بشه به یهترین نحو ممکن دید فوتبال داخلی رو و روی حالتی مثل حالت ورزش تلویزیون های ال جی
یا پیشنهاد من پلاسماهای 4850 یا 4950 سامسونگه برای این کار
هرتزشون هم 600 هست

m@jidgh
15-02-2014, 18:17
ممنون گیرنده دیجیتال که خود تی وی ها دارن یعنی جداگانه تهیه بشه ؟ ر س یو ر دارم کابل اچ دی هم میخوره ولی شبکه 3 پخش مستقیم ها رو قطع میکنه و باید با آنتن معمولی دید
زیر 40 42 که فایده نداره
پلاسما که نه ، 804 ، 670 ، 6350 تو این مایه ها

mosicr77
15-02-2014, 19:00
ممنون گیرنده دیجیتال که خود تی وی ها دارن یعنی جداگانه تهیه بشه ؟ ر س یو ر دارم کابل اچ دی هم میخوره ولی شبکه 3 پخش مستقیم ها رو قطع میکنه و باید با آنتن معمولی دید
زیر 40 42 که فایده نداره
پلاسما که نه ، 804 ، 670 ، 6350 تو این مایه ها
راجع به گیرنده دیجیتال و اینا که گفتم کلی گفتم وگرنه همون گیرنده دیجیتال تلویزیون هم کافیه
شما میخوای tv بخری داداش گلم؟؟؟
سقف بودجت چقدره؟؟؟
از بین اون مدل هایی که گفتی من 804 رو تائید میکنم و اگه سامسونگ میخوای 6850 فوق العاده هستن نسبت به قیمتشون یا 6450