PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پردرآمد ترین شاخه رشته کامپیوتر ؟

saeed.tgold
17-09-2013, 00:00
سلام دوستان عزیز
سوالی داشتم

بنظرتون امروزه چه شاخه و یا حرفه ای از رشته کامپیوتر خوبه و جواب میده ؟

برنامه نویسی ؟
گرافیک ؟
فیلم سازی ؟
تعمیرات و ..

اکثرا اشباع شده .. بنظر شما رو چه شاخه ای تمرکز کنیم اینده بهتری داره ؟

ممنون از همه شما :n16:

SNOW PATROL
17-09-2013, 00:24
در مورد انتخاب رشته دانشگاهی اگر سوالی دارید بهتره در قسمت.
انتخاب رشته و دانشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مطرح کنید اما از نظر شغلی اگر دوستان نظری دارند میتونند همین جا نظرشون رو بگن
موفق باشید

paranoid_android
17-09-2013, 00:58
شما هر شاخه ای رو وارد بشی، اگه دانشت در مورد تکنولوژی یا تکنولوژی های مربوطه کافی باشه و همیشه آپدیت باشی و توش زحمت بکشی خوبه.. اینکه میفرمایید اشباع شده رو قبول ندارم، همیشه به افراد متخصص در زمینه کامپیوتر و IT نیاز هست..
اما به شخصه عرض میکنم که شبکه هم شاخه جذابیه، هم زیر شاخه های متنوعی داره و هم اینکه نسبت به بقیه شاخه ها اگر بتونید مدارک بین المللی مرتبط رو دریافت کنید و به موازات اون تجربه خودتون رو با درگیر شدن در پروژه های مختلف افزایش بدید بسیار عالیه.. همون درس 3 واحدی شبکه های کامپیوتری برای شروع نقطه خوبیه.. بعد از اون دیگه خودتون میتونید تعیین کنید که مثلا میخواهید در زمینه سرورهای مایکروسافتی یا لینوکسی راه رو ادامه بدید یا Routing & Switching یا بصورت تخصصی در زمینه وایرلس یا امنیت و بخش های دیگه فعالیت کنید.. اما هر کدوم رو که وارد شدید راه رو ادامه بدید و به جهات دیگه منحرف نشید! مثلا امروز مایکروسافت، فردا میکروتیک، پس فردا سیسکو، پسون فردا مجازی سازی یا دیتا سنتر یا ... میبینید 5 سال گذشته و هنوز هیچ کار عملی از دستتون بر نمیاد!

saeed.tgold
17-09-2013, 12:43
من کاردانی هستم ترم دیگه ترم اخر شبکه دارم
خودمم به شبکه علاقه دارم
و شغل پر در آمدی هم هست چون همه جا مثل بانک ها و.. نیازه
بنظرتون تو 1 سال میشه طوری در شبکه پیشرفت کرد که بدرد بخوره ؟
بعد از شبکه برنامه نویسی مثل C++ چطوره خوبه ؟

saeed.tgold
17-09-2013, 12:57
شما هر شاخه ای رو وارد بشی، اگه دانشت در مورد تکنولوژی یا تکنولوژی های مربوطه کافی باشه و همیشه آپدیت باشی و توش زحمت بکشی خوبه.. اینکه میفرمایید اشباع شده رو قبول ندارم، همیشه به افراد متخصص در زمینه کامپیوتر و IT نیاز هست..
اما به شخصه عرض میکنم که شبکه هم شاخه جذابیه، هم زیر شاخه های متنوعی داره و هم اینکه نسبت به بقیه شاخه ها اگر بتونید مدارک بین المللی مرتبط رو دریافت کنید و به موازات اون تجربه خودتون رو با درگیر شدن در پروژه های مختلف افزایش بدید بسیار عالیه.. همون درس 3 واحدی شبکه های کامپیوتری برای شروع نقطه خوبیه.. بعد از اون دیگه خودتون میتونید تعیین کنید که مثلا میخواهید در زمینه سرورهای مایکروسافتی یا لینوکسی راه رو ادامه بدید یا Routing & Switching یا بصورت تخصصی در زمینه وایرلس یا امنیت و بخش های دیگه فعالیت کنید.. اما هر کدوم رو که وارد شدید راه رو ادامه بدید و به جهات دیگه منحرف نشید! مثلا امروز مایکروسافت، فردا میکروتیک، پس فردا سیسکو، پسون فردا مجازی سازی یا دیتا سنتر یا ... میبینید 5 سال گذشته و هنوز هیچ کار عملی از دستتون بر نمیاد!
دوست عزیز شما کدوم شاخه از شبکه رو پیشنهاد میکنید ؟

project-igi
17-09-2013, 14:23
معلومه دیگه برنامه نویسی .

با این میتونی ماهی تا 100 ملیون هم دربیاری .

TATU_TATY
17-09-2013, 14:55

مطمعنی داداش ماهی 100 میلیون مستمر !!!! احتمالا ایشون رو با ربات فوق هوشمند اشتباه نگرفتید؟؟؟؟

V E S T A
17-09-2013, 15:02
برای برنامه نویسی اگر برنامه نویس حرفه ای پروژه ای کار کنه (نه ماهیانه) برای یه پروژه خوب 100 میلیون هم میتونه در بیاره ..

saeed.tgold
17-09-2013, 15:13

درسته برنامه نویسی درامد زیاد داره، ولی بنظر شما برنامه نویسی خیلی شلوغ نشده ؟

saeed.tgold
17-09-2013, 15:15
برای برنامه نویسی اگر برنامه نویس حرفه ای پروژه ای کار کنه (نه ماهیانه) برای یه پروژه خوب 100 میلیون هم میتونه در بیاره ..

بنظر شما زبان های تحت سیستم عامل بیشتر الان در امد دارن یا وب ؟

V E S T A
17-09-2013, 15:26
بنظر شما زبان های تحت سیستم عامل بیشتر الان در امد دارن یا وب ؟

درآمد زبان های برنامه نویسی تحت وب بیشتره مثل php و asp.net

saeed.tgold
17-09-2013, 15:54
درآمد زبان های برنامه نویسی تحت وب بیشتره مثل php و asp.net

بله اما بنظرتون اشباع نشده این حرفه ؟
طراحی سایت

gelayor14
17-09-2013, 17:20
یه دو مورد از این پروژه ها رو میشه نام ببرید ..من واقعا کنجکاو شدم ....:n04:

شاهزاده خانوم
17-09-2013, 18:30

بله نه تنها ازرخود پروزه بلکه از اپ دیتش هم درامد قابل توجهی میتونه کسب کنه
یک نرم افزاری رو برای یک اداره مینویسید علاوه بر یک دستمزد بسیار قابل توجه چون نرم افزار هر سال ب اپدیت نیاز داره از اپ دیت سالیانه اون نرم افزار هم پوله خیلی خوبی ب دست میاد
البته ب شرطی ک ب معنای واقعی حرفیه ای باشید

saeed.tgold
17-09-2013, 19:20
بله نه تنها ازرخود پروزه بلکه از اپ دیتش هم درامد قابل توجهی میتونه کسب کنه
یک نرم افزاری رو برای یک اداره مینویسید علاوه بر یک دستمزد بسیار قابل توجه چون نرم افزار هر سال ب اپدیت نیاز داره از اپ دیت سالیانه اون نرم افزار هم پوله خیلی خوبی ب دست میاد
البته ب شرطی ک ب معنای واقعی حرفیه ای باشید

بله
اما زمانبره و باید چند زبان برنامه نویسی یاد گرفت
ولی نتیجه خوبی داره

بنظر شما اگه با جدیت کارکرد چقدر طول میکشه تا زبان های مورد نیاز هم تحت ویندوز هم وب رو یاد گرفت مثلا سی ++ و پی اچ پی

شاهزاده خانوم
17-09-2013, 22:59
بله
اما زمانبره و باید چند زبان برنامه نویسی یاد گرفت
ولی نتیجه خوبی داره

بنظر شما اگه با جدیت کارکرد چقدر طول میکشه تا زبان های مورد نیاز هم تحت ویندوز هم وب رو یاد گرفت مثلا سی ++ و پی اچ پی

والا تمام کسایی که میشناسم برنامه نویس هستند و تا ی حدی شاخص تو حوزه برنامه نویسی از کودکی یعنی 11 -12 سالگی شروع کردند و تو 20 و چند سالگی دارند بهره برداری میکنند . حداقل ی 5 سال طول میکشه برای حرفه ای بودن نمیدونم شاید هم کمتر چیزی ک مشخصه اینه ک من برنامه نویس نیستم

شما دو تا مقوله جدا از هم و انتخاب کردید یکی مبتنی بر ویندوز یکی هم مبتنی بر وب سی پلاس پلاس واقعا سخته (حداقل ازنظر من و دوستانم . اگه میخواهید برنامه نویس خوبی باشید باید تمام زندگیتون برنامه نویسی باشه ) و php زیاد سخت نیست قسمت DBتون روهم باید خیلی قوی کنید

در حالت کلی هر گرایشی از کامپیوتر اگه واقعا دل ب کار بدید درامد خیلی خوبی داره چون کامپیوتر یک رشته اکادمیک نیست ک یک سری قاعده و فرمول ثابت داشته باشه شما باید هر لحظه خودتون برای یک مبحث جدید ک ارایه میشه اپ دیت کنید و با توجه ب اینکه اکثر فارغ التحصیلان سوادی ندارند اگه محکم بچسبید بازار خیلی خوبی داره .چون هیج شرکت یا سازمانی از یک شخص با سواد کافی نمیگذره
موفق باشید

hamid_diablo
26-09-2013, 21:03
دوستان سلام

من خودم تا حدودی(یکم بیشتر) با طراحی وب آشنایی دارم ..همون مباحث HTML , CSS , JAVA ...

میخواستم بدونم برای یادگیری PHP or ASP چقدر باید وقت بزارم؟

greenmidi
26-09-2013, 22:02
نظر شخصی من برنامه نویسی برای آندروید و iOS هست
حالا حالا جا برای کار و کست درآمد داره

شاهزاده خانوم
02-10-2013, 20:56
دوستان سلام

من خودم تا حدودی(یکم بیشتر) با طراحی وب آشنایی دارم ..همون مباحث HTML , CSS , JAVA ...

میخواستم بدونم برای یادگیری PHP or ASP چقدر باید وقت بزارم؟

سلام

والا منم یک زمانی وب استاتیک کار کرده بودم
خوب شما که تمام بیس ها رو دارید حداکثر یک سال تا یک سال و نیم طول میکشه

mohsentanha
03-10-2013, 13:01
من زیاد تجربه کاری ندارم
ولی تو کامپیوتر حرف اول برنامه نویسی میزنه
خودم هم یکمی برنامه نویسی میکردم ولی برنامه نویسی نیاز به گروه داره واقعا تنهایی اصلا نمیچسبه
وقتی چند نفر باشیم ایده های جدید و سوال جواب پیش میاد خیلی هم شیرینه وقتی برنامه می نویسی و بخوبی کار میکنه

بیشتر سعی کنید از منابع اصلی استفاده کنید

ولی خودم بیشتر شبکه رو دوست دارم شبکه هم توش برنامه نویسی داره
پس اینو در نظر بگیرید تو هر بخشی از کامپیوتر مغز برنامه نویسی هم می خواد
پول خوبی هم داره و خوب هم پول میدن برای شبکه حتی شبکه بندی های کوچک هم پول خوبی داره

در آخر همه چی بر میگرده به علاقه افراد اگه به یک کار علاقه دارید همون رو بچسبید و بیخیال نشین
لازم نیست یک دفعه قدم های بزرگ بردارید کم کم جلو برید. حواشی رو هم دنبال کنید گاهی اوقات حواشی هم به کمک شما میان گاهی اوقات مشتری سوالاتی می پرسه که مربوط به کامپیوتر هست اما به تخصص شما مربوط نمیشه ولی دونستن اطلاعات بد نیست حداقل حرف برای گفتن دارید.
خودتونو دست کم نگیرید نا امید نشید
چند سال تجربه کنید حتی شده بدون مزایا ولی تجربه کسب کنید
همیشه برای هر مشکل چندین راه حل وجود داره سعی کنید همه ی راه حل هارو یاد بگیرید گاهی اوقات بدترین راه حل بهترین راه حل میشه(در یک بازه زمانی خاص)