PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گپ و گفتگو: نسخه ی مخصوص گیمرها

manuelcalavera
08-09-2013, 21:06
من واقعا" نمیدونم که چرا تاپیک ِ گفتگوی آزاد نداره اینجا. خیلی خیلی موثر هست توی هیجان فروم. همه چی آدم میتونه بگه ، و حتی خیلی بحث ها هست که توی تاپیک های از پیش تعیین شده نمیشه راجع بهشون گفت ، یا خبری در موردشون نیست.

اینطوری فضا صمیمی تر و داغ تر میشه به نظرم. بچه ها از خودشون و حال و هواشون میگن و تجربه های روزمره شون ، به ویژه در ارتباط با دنیای بازی بیان میکنن.

مدیرا اگه جاشو میخوان تغییر بدن اینکارو بکنن و یا حتی اگه میخوان پاکش کنن پاک کنن ولی من میگم یکی دو هفته به این تاپیک فرصت داده بشه ببینیم چی میشه.

manuelcalavera
08-09-2013, 21:10
امروز ویندوز عوض کردم و Saveهای Saint Rows پاک شد و دیگه حوصله نکردم از اول بازی کنم. واقعا" حس راحتی و خوبی بود. هر وقت میخواستم بشینم پاش میگفتم وای این بازی مزخرفه :|
از یه طرفم مراد بهم Dark Souls رو پیشنهاد کرده و دارم عذاب میکشم با این پورت ِ PC . دوربینش هم درست نمیچرخه ...
زدم یه پارتیشنمم سر ویندوز ریختن پاک کردم همه ی عکسا و فیلمای قدیمیم پاک شده ، هیچ Data Recovery هم برشون نمیگردونه ...

خلاصه که اوضاع خراب و اعصاب بی اعصاب...

راستی امروز Epic Games و EuroGamer گفتن PS4 پنجاه درصد قویتره. چه داستانی به پا شده توی دنیای مجازی !

manuelcalavera
09-09-2013, 20:23
واقعا بی ذوقید !

halflife g
09-09-2013, 23:28
تاپيك زيباييه.... فقط بايد بچه ها رو ترغيب كرد بيان تازگيها نسبت به فروم كم لطف شدن كه انگيزه كارو مي گيره از ادم :n02:به اميد لطف بيشتر بچه ها

امروز ویندوز عوض کردم و Saveهای Saint Rows پاک شد و دیگه حوصله نکردم از اول بازی کنم. واقعا" حس راحتی و خوبی بود. هر وقت میخواستم بشینم پاش میگفتم وای این بازی مزخرفه :|
از یه طرفم مراد بهم Dark Souls رو پیشنهاد کرده و دارم عذاب میکشم با این پورت ِ PC . دوربینش هم درست نمیچرخه ...
زدم یه پارتیشنمم سر ویندوز ریختن پاک کردم همه ی عکسا و فیلمای قدیمیم پاک شده ، هیچ Data Recovery هم برشون نمیگردونه ...

خلاصه که اوضاع خراب و اعصاب بی اعصاب...

راستی امروز Epic Games و EuroGamer گفتن PS4 پنجاه درصد قویتره. چه داستانی به پا شده توی دنیای مجازی !

رسيدي كجاهاي dark souls??

راستي اين يارو از epic fames نبوده از people can fly بوده كه يكي دو سالي هم ميشه از اونجا اخراج شده:n02:يعني devkit نداشته به نظر من هم همچين اختلافايي نيست(شايد مقداري جزيي باشه)
نسل قبلم دقيقا همين ادعاها ميشد ولي اخرش يكي شدن

.

manuelcalavera
10-09-2013, 11:41
Dark Souls تازه از توی Asylum اومدم بیرون! ببین اینکه NPCیی رو میکشی بعد دوباره از اون مسیر بری همونجاست خیـــــــــــــــــــلی توهین به شعوره :| یعنی میتونم دوربین ِ چِتِشو تحمل کنم ولی این مسئله رو نه. باور کن اون اول که داشتم با محیط آشنا میشدم ، اون اولیه که تیرکمون داره رو بالای 20 بار کشتم :|

راجع به کنسولها من نمیدونم چرا ولی فکنم چون فن ِ مایکروسافتم از XBOX One بیشتر خوشم میاد. شاید بخاطر اینه که -- میشه و میری بازیو میخری 3 تومن میشینی بازی میکنی باشه. هر چند فکر کنم بازیهای انجصاری PS همیشه بهتر خواهند بود متاسفانه. اگر PS اینطوری بود شاید در خریدش شک نمیکردم. سر جهازی ِ زنمم باید کنسول محبوبم باشه :D

فک نکنم زیر 2 تومن در بیاد مثلا" XBOX. دلار 3.5 هم حساب کنی ، وقتی وارد بشه همون 2 به بالا میشه:n28:. من یادمه برای پسر خاله م 360 با بورد جسپر خریدم 230 تومن !!! ای خدا :( وقتشه گوشیم رو هم یه حالی بهش بدم ، خیلی دیگه ترکیده ( امشبم کنفرانس اپله) ، تبلتمم باید عوض کنم ، کامپیوتر هم هست فکر نکنم سی پی یو رو بتونم بیشتر از این اورکلاک کنم ( با هزارتا کلک مث ِ فن ِ آنچنانی و اینا تونستم اورکلاک رو ببرم بالا بشینم یه سری بازی ها رو درست انجام بدم ) ، ماشین رو هم دادم امروز تعمیرگاه. یعنی سرم داره سوت میکشه. شاید یه زمانی همه ی اینکارارو میشد با دو تومن کرد. اما الان ... :n27:

کنسول هم راستی دارم از دوستم امانت میگیرم واسه GTA V ، دو هفته بسشه نه ؟ بگید که بسشه :n09: :(

City 17
10-09-2013, 17:29
منم حمایتم رو از تاپیک (حداقل برای یک دوره آزمایشی) اعلام می کنم:n02:

مسئله ای که هست اینه که چون راجع به موضوع های مختلفی بحث میشه و یه جورایی شبیه به انجمن متفرقه هست، کنترل بیشتری هم لازمه چون خود به خود پتانسیل منحرف شدن و به حاشیه و جنجال کشیده شدنش بالاست، مثلا بحث های کنسولی که جنبه مقایسه ای دارن رو شاید بهتر باشه از تاپیک جدا کنیم و اونها رو توی انجمن کنسول مطرح کنیم...

برای شروع مثلا میشه راجع به عنوان های قدیم و جدیدی که شاید کمتر شناخته شده باشن یا فراموش شده باشن و میشه اونها رو بقیه توصیه کرد یا عناوین، سبک ها، شرکت های مورد علاقه یا حاشیه های اخبار روز و عناوینی که اخیرا تجربه کردین، صحبت کرد.

E.N.A.Y.A.T
10-09-2013, 17:59
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکی از نکات مبهم این ملزومات اینه که کارت گرافیک های گفته شده اصلا رم گرافیکی 3 گیگی ندارن!:n04:(مدلهای بالاتر دارن فقط) بجز این، واقعا تصور اینکه 3 گیگ بافر حتی در بالاترین رزولوشن ها مورد نیاز باشه دور از انتظار هست.:n13:

halflife g
10-09-2013, 21:33
منم با حرف معراج موافقم....زياد در مورد جزييات كنسولا و مقايسشون بحث نشه بهتر چون هم تاپيك مخصوص خودشونو تو تاپيك مخصوصش دارن و هم اينكه خيلي حاشيه ساز ميشه

+

پارسا اولاي بازي كلا رو مخ و قبول دارم:n02:ولي بعدا به اين موارد به طرز عجيبي خو مي گيري و لذت ميبري:n02:حالا يكم برو جلوتر بازي بعد باس دوم شروع ميشه هنوز.....

راستي نظرتون در مورد بهترين ip اي كه واسه نسل جديد تا حالا معرفي شده چيه؟كدوم بيشتر چشتونو گرفته و چرا؟tnx....

City 17
10-09-2013, 22:33
راستي نظرتون در مورد بهترين ip اي كه واسه نسل جديد تا حالا معرفي شده چيه؟كدوم بيشتر چشتونو گرفته و چرا؟

گزینه های زیادی هست که میشه مفصل روشون بحث کرد، اما دو مورد رو که بیشتر از بقیه منتظرشونم The Witcher 3 و Cyberpunk (به ترتیب) هستن.
اولی که نیاز به توضیح نداره، یکی از قوی ترین نقش آفرینی های تاریخ از نظر روایت و انتخاب ها و یکی از mature ترین بازی های سال های اخیر قراره اوپن-ورلد باشه و از ماجرای پر رمز و راز Wild Hunt و سرنوشت Yennefer بالاخره پرده برداری بشه!
مورد دوم به خاطر علاقه خاصی هست که به طور کلی به ژانر سایبرپانک و فیلم/رمان/بازی های سایبرپانکی دارم.
البته لیست بالا تا قبل از تایید Half-Life 3 اعتبار داره:n02:

mjorh
11-09-2013, 09:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکی از نکات مبهم این ملزومات اینه که کارت گرافیک های گفته شده اصلا رم گرافیکی 3 گیگی ندارن!:n04:(مدلهای بالاتر دارن فقط) بجز این، واقعا تصور اینکه 3 گیگ بافر حتی در بالاترین رزولوشن ها مورد نیاز باشه دور از انتظار هست.:n13:

اول بگم تاپیک خوبی هست ..فقط یکیپیدا نشه ظرتی پستارو پاک کنه عالی میشه !

درجواب به پست ، چرا مدل های بالاتر 3 گیگ دارن اما خب بعید میدونم آنچنان مهم باشه این قضیه ....سیستمی که اعلام شده نشون میده بازی به خوبی Optimize شده .....

راستي نظرتون در مورد بهترين ip اي كه واسه نسل جديد تا حالا معرفي شده چيه؟كدوم بيشتر چشتونو گرفته و چرا؟tnx....

Division خیلی خوب به نظر میاد ، یه کار نویی هست به نظر من و آینده ی خوی میتونه داشته باشه ...

manuelcalavera
11-09-2013, 10:12
پارسا اولاي بازي كلا رو مخ و قبول دارم:n02:ولي بعدا به اين موارد به طرز عجيبي خو مي گيري و لذت ميبري:n02:حالا يكم برو جلوتر بازي بعد باس دوم شروع ميشه هنوز.....

حالا شاید مپ نداشتنش مزیت باشه ولی کوئست ندادنش مزیت نیست. یعنی من همینطوری الکی دارم واسه خودم میچرخم ؟ یا بلد نیستم ؟ هی میرم اینور هی میرم اونور بدون اینکه کار خاصی بخوام بکنم.

گزینه های زیادی هست که میشه مفصل روشون بحث کرد، اما دو مورد رو که بیشتر از بقیه منتظرشونم The Witcher 3 و Cyberpunk (به ترتیب) هستن.
اولی که نیاز به توضیح نداره، یکی از قوی ترین نقش آفرینی های تاریخ از نظر روایت و انتخاب ها و یکی از mature ترین بازی های سال های اخیر قراره اوپن-ورلد باشه و از ماجرای پر رمز و راز Wild Hunt و سرنوشت Yennefer بالاخره پرده برداری بشه!
مورد دوم به خاطر علاقه خاصی هست که به طور کلی به ژانر سایبرپانک و فیلم/رمان/بازی های سایبرپانکی دارم.
البته لیست بالا تا قبل از تایید Half-Life 3 اعتبار داره:n02:

ضمن تایید صدر نشینی ِ Half-Life 3 به هر شکل و شمایلی ، و البته هیجان بیش از حدی که واسه The Witcher 3 دارم ، میخواستم بپرسم گیم پلی ِ درگن ایج ِ 3 رو دیدید ؟ مال ِ یه سایت ایتالیاییه ( multiplayer.it ). یه صحنه داره ، کرکتر اصلی داره راه میره و یه گوشه یه درخت داره تکون میخوره بخاطر باد. یعنی منو دیوونه کرده اون صحنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این لینکشه ، از ثانیه ی 52 هست تا 1 دقیقه و 4 ثانیه ... البته به نظرم عالی هست کل فوتج.
نظرتونو بگید.

Leon-117
11-09-2013, 13:54
سلام.
تشکر بابت تاپیک.
+
در مورد بازی های نسل بعد بگم که دیدا منتظر تایید شدن Fallout 4 هستم :) :) :)
در مورد آی پی های جدید هم نظر خاصی ندارم..........
+
Diablo 3 فوق العادست ولی اینجا کسی نیست بشینیم در مورد بحث کنیم :(
+
GTA V نمیخواد لیک بشه...........
+
هیچ امیدی به half-life 3 ندارم.......
+
dark souls هم نصفه بازی کردم..........
+
احساس میکنم تاپیک خیلی خشکه :دی

City 17
11-09-2013, 14:52
ویدئو DA3 رو دیدم، اینکه نما ایزومتریک نبود یه کم غیر عادی بود اما اگه اشتباه نکنم عمدا دوربین رو به این شکل تنظیم کرده بودن، فیزیک حرکت درخت یا تخریب پذیری هم نسبت به یه نقش آفرینی (با FPS نباید مقایسه کنیم) خیلی خوب کار شده بود، انیمیشن های Cast جادوها هم خیلی جذاب تر به نظر میاد، تاثیر انجین FB3 محسوس بود، در کل نسبت به DA3 امید زیادی دارم، پتانسیل هنوز بالاست اما بعد از DA2 یه مقدار واقع بینی متمایل به بدبینی لازمه:n02:

amin 2010
11-09-2013, 22:05
@ali
علي تاپيكو مثله گروه گرم كنيم ؟:n02:

اقا تاپيك بسيار خوبيست دست صاحبش درد نكنه كلي :n02::n16:

عرضم خدمت دوستان كه اقا اينGTA V بياد من درس و كارو زن و زندگيو چه كنم ؟
+
مي خوام تو لانچ دو تا كنسولو بگيرم ( هدفم الان فقط فخر فروشي بود:n02:)
+
دوستان صندلي داغ براي بخش بازي بزنيم جو عوض شه خوب نيست ايا ؟ موافقين احسنت بگن :n02:
+
پارسا اينجا ميتونيم به بازي هاي رقيب GTA فحش بديم ؟ :n02:

mjorh
11-09-2013, 22:18
@amin

دوتا ؟ پس یکیشو بده به من :n02: ترجیحا PS4 ! :n02:

صندلی داغ جالب میشه فک کنم ولی بخش بازی مثل روستا میمونه ....ازین جهت که همه همدیگرو میشناسن :n02:

GTA V بیاد دیگه همه چی فراموش میشه ..

amin 2010
11-09-2013, 22:41
اها دوستان الان حميد گفت من يادم افتاد ، اقا من به خداونديه خدا آرمين ام ! امين اشتباه تايپي بود :n28:
+
حميدي خوب خوبه ديگه ، همديگرو ميشناسيم ديگه سوال فاندامنتال از هم نمي پرسيم ، از يه سري مسائل خاورميانه و يكسري مسائل و مباحث خصوصي كه قبلا با هم دربارشون بحث كرديم ميتونيم در صندليه داغ استفاده كرده صندلي رو به معناي واقعي كلمه داغ كنيم :n02:
+
بازم الان امضاي حميد و ديدم يادم افتاد ، دوستان اين BF4 اومد هماهنگ كنيم رو يه كنسول هممون بگيريمش تا جايي كه جان در بدن داريم مولتي بزنيم ، مولتي 64 نفره كم حرفي نيستا ! قشنگ مثه جنگ ميشه ... الان دلم خواست :n28:
+
حامد نيست ؟ الان نياز به وجودش كاملا حس ميشه ، بگيم پاشه بياد تا ميتونيم همه هماهنگ به سوني فحش بديم مجلس گرم بگيره :n02:

mjorh
11-09-2013, 22:53
@aRmin :n02:

آره حتما تاپیکشو بزن باحال میشه .....

درمورد BF4 هم ،من الان BF3 رو میزنم مولتی، فقط میتونم بگم خداس!:n12: دیگه BF4 خداتر میشه !دی!

آره جای حامد خالیه :n12:

Leon-117
11-09-2013, 23:15
آرمین
آخه گرمشم کنیم فقط خودمون 2-3 تاییم :| برا کی گرمش کنیم؟ :دی
+
صندلی داغ زیاد جالب نمیشه :|
+
TES پوز GTA رو توی نظر سنجی گیم اسپات بدجوری زد :) :) :)
اینو هم در نظر بگیرید که الان 5 روز به انتشار gta v مونده و همه سوار hype trainـه gta هستن :دی

amin 2010
11-09-2013, 23:30
اره علي الان به يه نيما نياز داريم :n02: مسعود و وحيدم پيدا مي كنيم اذيت مي كنيم جو درست ميشهخودش خود به خود :n02:
+
عزيز من اصلا پوز زدن و نمره و متا و اينا مهم نيست ، مهم اينه يه بازي داره مياد كه دنيا الان براش منتظره !:n02: علي اون پيش نمايش IGN از اون چند تا مرحله كه رفترو خوندي ؟ هايپ ترين يعني اون برادرِ من :n28:
+
دوستان اين پستو بخونيد ، يه اكانت دوم پيدا كردم خودمم نمي دونستم :n02:

kratosnajafi
11-09-2013, 23:35
منم چند هفته اس دارم nfs:mw رو بازی میکنم البته این همه تاخیر هم واسه این شد که مجبور شدم assassin's creed: revelations رو تموم کنم راستی gta iv رو هم نصب کردم ولی بعد از چند ماموریت اصلا به دلم ننشت محیطاش و رنگ بندیش به نظرم یکم مرده‌اس اصولا من از روز اول نتونستم با هیچ gta‌ای جز gta:sa ارتباط برقرار کنم محیطش خیلی زنده بودن ادماش خیلی دلنشین تر بودن

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

amin 2010
11-09-2013, 23:52
با پست بالايي قشنگ ياد اين مهمونيا افتادم كه توش همه با هم شروع مي كنن به حرف زدن با همديگه هيچ كسم گوش نمي كنه بقيه چي ميگن :n02:
دوستان بنظرتون براي اين تاپيك هدف بزاريم بهتر نيست ؟ كه هر بار همه با هم درباره يه موضوع بحث كنيم و بحثو به نتيجه برسونيم بعد بريم سراغ تاپيكِ بعدي براي بحث و گفتگومون ؟اينجوري در هم برهم هم نميشه تاپيك چون الان تعداد كمه پستا راحت پيدا ميشن ، تعداد اعضاي شركت كننده اين تاپيك يذره بره بالاتر و هر كس درباره يه موضوع بخواد حرف بزنه پيگيريه حرفامون سخت بشه فكر كنم ...

E.N.A.Y.A.T
12-09-2013, 10:23
با پست بالايي قشنگ ياد اين مهمونيا افتادم كه توش همه با هم شروع مي كنن به حرف زدن با همديگه هيچ كسم گوش نمي كنه بقيه چي ميگن :n02:
دوستان بنظرتون براي اين تاپيك هدف بزاريم بهتر نيست ؟ كه هر بار همه با هم درباره يه موضوع بحث كنيم و بحثو به نتيجه برسونيم بعد بريم سراغ تاپيكِ بعدي براي بحث و گفتگومون ؟اينجوري در هم برهم هم نميشه تاپيك چون الان تعداد كمه پستا راحت پيدا ميشن ، تعداد اعضاي شركت كننده اين تاپيك يذره بره بالاتر و هر كس درباره يه موضوع بخواد حرف بزنه پيگيريه حرفامون سخت بشه فكر كنم ...

"باید" همین جوری بشه! خب حالا چه موضوعی؟:n13:
بچه ها بیاین موضوعات خودتون رو بدید تا بالاخره یکی شون رو انتخاب کنیم!:n06:
من میگم درباره بازی هایی که تاریخ انتشارشون نزدیکه بحث کنیم! اینطوری تاپییک همیشه به روز هستش!:n09:

manuelcalavera
12-09-2013, 10:27
جذابیت ِ گفتگوی آزادا همین شلم شورباییشه. الان اگه اون پست ِ بالاییت ملزوم بود راجع به موضوع پست بذاره همون پست رور هم نمیذاشت :دی
تجربه بهم ثابت کرده خود بخود اون موضوع ِ واحد پیش میاد یعنی به مرور NPC های فروم (!) خودشون با AI ِبالایی که دارن یه موضوع واحد پیدا میکنن و تموم که شد شیفت میکنن میرن روی موضوع بعدی. اگه اینطوری نشد خودمون یه پچ 1.0.0.0.1 میدیم بیرون درست میشه :n09:

amin 2010
12-09-2013, 12:14
من نگرانيم فقط اينه كه اين مسعود نياد كاسه كوزه مارو جمع كنه :n28::n02:
اره پارسا الان بيشتر فكر كردم ديدم راست ميگي بحث خود به خود پيش مياد :n02: پس لِتس راكــَن رُل:n02:
+
اقا اين از خدا بي خبري كه GTA اومده دستش داره همينجوري ويديو گيم پلي ميده بيرون نمي گه ما هم قلب داريم ؟ نميگه ما هم دلمون ميخواد ؟:n28:
+
SC رو دوباره تموم كردم ، يادمه سرِ نسخه قبلي با مراد و دوستاي ديگه اون موقع انجمن درباره ريبوتِ گيمپلي بازي هاي بزرگ بحث ها گفتگو هاي خوبي داشتيم ، الان به نظرم اين نسخه SC نشون داد كه حق هميشه با منه :n02: اقا ما هي گفتيم " ريبوت اگر اساسي باشد مانعي ندارد" مورد قبول واقع نميشد ، الان اين نسخه بنظر من تعريف خوب از ريبوت گيم پلي يه IP معروف هست كه هم ويژگي هاي خوب سري اصلي رو حفظ كرده ، هم يسري ويژگي جديد به بازي اضافه كرده ... خلاصه اينكه نتيجه مي گيريم من خيلي خفنم:n02:
+
Rayman چقدر بي نظيره ! واقعا يكي از fun ترين بازي هاي موجوده ، از يوبيسافت بعيد بود همچين بازيي ( مخاطب خاص جنابِ حميد خان:n02:)
+
اقا كمك ! اينPLANTS VS ZOMBIES 2 مارو از كارو زندگي انداخته ! دفترم كه ميرم فقط همينو بازي مي كنم كلا از كار خبري نيست، خيليم سخت تر شده لامذهب (شايدم لامصب ايا؟:n02: )

City 17
12-09-2013, 12:18
پیشنهاد آرمین پیشنهاد خوبیه، در عین همون شلختگی موضوع ها میشه یه موضوع روز (یا هفته) هم داشته باشیم!
اما موضوع انشای امروز ما! مراجع امتیازات بازی ها و به طور خاص متا و GameRankings هست و در ادامه بحثی که توی تاپیک GTA شکل گرفته بود:

- موقع مقایسه بازی ها نمره متا یا GR و رتبه های سالانه اون چقدر براتون اهمیت داره؟ از 1 تا 10 نمره بدید.

- نمره و رتبه ها و لیست های سالانه GameSpot ، IGN ، Edge ، GameInformer ،Eurogamer ، CVG ، PCGamer یا هر سایت معتبر دیگه ای که چک می کنید چقدر براتون اهمیت داره؟ از 1 تا 10 نمره بدید.

- سوال سوم که یه جورایی به دو سوال بالا ارتباط داره:
برای مثال اگه GameSpot و IGN به TLOU نمره های 8 و 10 رو دادن، متر و عیاری که متا یا GR با اون این دو سایت رو مشخص می کنه (اعدادی که هیچ وقت اونها رو علنی نمی کنه) چقدر می تونه معیار درستی داشته باشه و آیا واقعا اختصاص دادن ضریب به هر سایت برای لحاظ کردن در میانگین وزنی محاسبه شده، نسبت به نقد یک بازی مشخص، کار به مراتب حساس تر، سخت تر و بحث بر انگیزتری نیست؟
به نظرتون متا یا GR چقدر این توانایی و جایگاه رو دارند که به همه سایت های معتبر (و کمتر معتبر) عددی رو نسبت بدن و توی محاسبات اون رو لحاظ کنن و این چقدر می تونه دقیق و درست باشه؟ از 1 تا 10 نمره بدید.
(توضیح: طبیعتا نمره نهایی به سایتی که ضریب بیشتری به اون اختصاص داده شده نزدیک تر هست و بعضی جاها می بینیم که نمره چند سایت شناخته شده، نمره نزدیک به 50-100 نقد معتبر دیگه رو به شدت تحت تاثیر قرار میده و نمره نهایی رو چند واحد بالا یا پایین می بره)

فان فکت آخر: جایگاه متا یا GR در گیم رو با جایگاه اسکار در فیلم در یک بند مقایسه کنید! (البته فکت نیست، اما دیروز این مطلب رو به عنوان فکت دیدم:n02:)

amin 2010
12-09-2013, 13:16
اقا اجازه ! ما انشامونو بخونيم ايا ؟ :n02:
خوب عرضم به حضور دوستان كه نظر من اين كه مهمه متا ! ولي يه نكته مهم هست ، بنظرم بازياي هر دوره بايد نمرشون با توجه به زمان ، تعدادنقد و كلي شرايط ديگه سنجيده بشه ، بحث متا ميشه هميشه يه زلدا رو داريم با متاي 99 ، حالا سوالي كه پيش مياد اينه مقايسه اين متا با يه بازي مثله KZ ويتا درسته ؟ بنظر من نه ، شرايط زيادي در نمره يه بازي بايد لحاظ بشه ، تعداد نقد ها ، حتي فرد نقد كننده در يه سايت ( بشخصه بعضي از منتقدين سايتي حتي مثله GS رو هم معتبر نمي دونم )، نمره هاي پرت و ... همه و همه بايد لحاظ بشه ... ولي ... حتي با وجود فرق داشتن اين فاكتور ها از بازي به بازي ، بازم بنظر من نمره متا يه ميانگين خيلي خوب از برايند كار يه شركت بازيسازي رو به مصرف كننده ميده ، ببينين نمره هم كه ميگم منظورم بازه اي هستش ، مثلا بازيي كه متاش بالاي 85 يانزديك به اين عدد بوده قطعا بازيي هست كه در سبك خودش براي عمده گيمر هاي اون سبك بازيه عاليي محسوب ميشده ؛ اما يه بحث داريم مقايسه بازي هاي درون همين بازه ها ، مثلا GTA بامتاي 98 بازيه بهتريه يا TLOU با متاي 95 ، مقايسه هايي كه بعضا طرفداراي بازيهاي مختلف انجام ميدن و البته با توجه به شرايط هم اين مقايسه ها اغلب غير تخصصي و اصولا غير حرفه اي هستند ( مثلا بر چه اساسي بايوشاك رو ميشه با tlou مقايسه كرد ولو امتيازشون يكي هم باشه ) اما بدليل جذابيت ، اين بحث ها عمدتا هم فراگير ميشن ؛ تو اينجور مقايسه ها متا بنظر من اصلا نميتونه ملاك باشه ، چون بنظرم در مقايسه بين دو چيز كه هر دو هم در بخشي كه بايد از بهترين ها بودن سليقه دخيل است و بس !(لازم به تذكر است در برتر بودن سري GTA بر تمام بازي هاي ادوار ، حتي بازيه اون دكترِ عينكيه ، يا اون كوتوله هه كه قارچ مي خورد ميخواست مخِ پرنسس رو بزنه ، شكي نيست ، با تشكر از همكاري شما دوستان گرامي:n02:)
+
معراج نمره ها به صورت اينديويجوآل (:n02:) هم بنظر من مهمن ولي نمره ميانگين كه برايند همه اين نمره هاست به نظر من ارجح تره .
در زمينه رتبه بندي بازي ها و بهترين بازي سال سايت هاي مختلف هم هميشه پيگير بودم و دنبال ميكنم ولي برام اينكه بازي مورد حمايتم:n02:بهترين انتخاب ميشه يا نه مهم نيست و ارزشي هم نداره چون سليقه شديدا دخيل ميشه تو اين انتخابا
+
من كاملا با وزن داشتن نقد ها تو ميانگين گيري موافقم ، ببين درسته سايتي مثله GS هم نشون داد ميتونه نمره پرت بده ولي با توجه به اعتبارش و عمده نمره هايي كه داده و بدور از تعصب بوده بنظر من بايدتو ميانگين وزن دار باشن چنين سايت هايي كه بتونن تاثير امثال تام چيك رو خنثي كه نه ولي كمرنگ كنن حداقل
+
فان فكت : به اين نولان يه اسكار بدن اين حميدِ ما دست از سر كله كچل اكادمي برداره:n02:

Leon-117
12-09-2013, 13:26
پستاتون خیلی طولانی بود نخوندم :دی :دی
+
این دوست عزیزی که gta v داره رو تو xbox live بن کرد مایکروسافت :دی
من موندم این که یه آدم عادی هست و دستش به بازی رسیده،scene group ها نتونستم تا الان یه نسخه از بازی رو تهیه کنن؟
+
برای gta v متای 95-96 رو پیش بینی میکنم،عمرا متاش 98 بشه..... ببینید کی گفتم!
+
چرا کسی diablo 3 بازی نمیکنه؟ :(

E.N.A.Y.A.T
12-09-2013, 13:35
آقا من الآن SC:Blacklist -Rayman legends-Farcry3 نصبه رو سیستم ، واقعا نمیدونم کدوم رو بازی کنم!:n04: به نظر شما اول کدوم رو بازی کنم؟ خداییش این عناوین از ubi شاهکاره به تمام معناست!(البته به جز لیست سیاه)

یه کمکی بی زحمت!:n02:

Mohammad Yek110
12-09-2013, 13:54
آقا من الآن SC:Blacklist -Rayman legends-Farcry3 نصبه رو سیستم ، واقعا نمیدونم کدوم رو بازی کنم!:n04: به نظر شما اول کدوم رو بازی کنم؟ خداییش این عناوین از ubi شاهکاره به تمام معناست!(البته به جز لیست سیاه)

یه کمکی بی زحمت!:n02:
FC3 !!

دوستان من هر بازیی رو که خیلیم ازش خوشم بیاد رو حتی بعد از چندماه نمیتونم دوباره بازیش کنم ! شمام همینطورین عایا؟:دی

نظرتون در مورد یه تاپیک "ترول گیم" چیه؟؟
ایدش مال خودمه از مدیرا اجازه میگیرم یا جواب نمیدن یا جواب منفی میدن :دی

E.N.A.Y.A.T
12-09-2013, 14:11
-من توی همین 35 دقیقه داشتم ریمن میزدم. یه جوریه که لامصب نمیتونی خارجش کنی بری سر یه بازی دیگه!:n10:
-هی گهگاهی پیش میاد که اینجوری میشه! ولی بازی ای که خیلی خیلی خوشم بیاد رو نه!:n06:

-اگه به ماهم هم یاد بدی که چه جوری ترول درست کنیم، بَدِمان نخواهد آمد!:n02: واقعا جاش خالیه!

یا جواب نمیدن یا جواب منفی میدن

:n08:

City 17
12-09-2013, 15:11
...
من كاملا با وزن داشتن نقد ها تو ميانگين گيري موافقم ، ببين درسته سايتي مثله GS هم نشون داد ميتونه نمره پرت بده ولي با توجه به اعتبارش و عمده نمره هايي كه داده و بدور از تعصب بوده بنظر من بايدتو ميانگين وزن دار باشن چنين سايت هايي كه بتونن تاثير امثال تام چيك رو خنثي كه نه ولي كمرنگ كنن حداقل
+
فان فكت : به اين نولان يه اسكار بدن اين حميدِ ما دست از سر كله كچل اكادمي برداره:n02:

مرسی آرمین، با بیشتر صحبت هات موافقم (فقط یه قسمت دکتر عینکی و .. رو از روش پریدم:n02:)

اما این قسمت که نقل قول گرفتم:

اینکه میانگین وزنی باید در کار باشه شکی درش نیست، صحبت من هم این نیست، اینکه متا یا GR در مجموع معمولا نمره های معقولی به دست میارن و توی "یه نگاه" یه دید نسبی از کیفیت بازی میدن و از این نظر میشه بهشون رجوع کرد هم شکی درش نیست (مثلا با 80% reliability)
ولی آرمین سوال سوم رو که یه جورایی مهم تر بودُ جواب ندادی، خودت رو فرضا بذار جای مسئولین تعیین ضرائب متا یا GR، اینکه یه سری از منابع معبترتر هستن تقریبا مسئله حل شده ای هست ولی اینکه بخوایم دقیق عمل کنیم و فرضا اگه به IGN ضریب 3 دادی اینکه به GS، Edge و ... ضریب 2 یا 3 یا مثلا 5 بدی خیلی فرق ایجاد می کنه و مسئله حساسیه، واقعا خودت فکر می کنی توی هر زمینه ای (اینجا بحث بازیه اما هر زمینه دیگه ای هم می تونه باشه) "ارزش گذاری" و دادن ضریب به مرجع های مختلف با عدد چقدر شدنیه، چقدر درسته یا می تونه دقت داشته باشه، چجوری میشه معتبر بودن بین یه سری مرجع های شناخته شده رو با عدد تعیین کرد، نظر من اینه که دادن ضریب به این همه پایگاه و این همه منتقد به شکلی که بخواد عدالت رعایت بشه خیلی سخت تر از نقد یه بازی و نمره دادن به اونه، یعنی این بیس متا یا GR رو زیر سوال نمی بره چون در هر صورت و با هر تخصیص ضریبی بالاخره یه جورایی جنبه برآیند نظراتُ داره اما "دقت" رو زیر سوال می بره (منظورم همون بحث های کودکانه ای هست که یه عنوان متاش یه واحد یا دو واحد بیشتره پس بهتره... خودت هم گریزی به این مقوله زدی:n02:).

خلاصه صحبت ها اینه که صرف "عدد" متا (مخصوصا نمراتی که توی یه بازه یا نزدیک به هم باشن یا بازی های با سبک متفاوت یا حتی بعضی جاها پلتفرم متفاوت و ...) واسه مقایسه فوق العاده سطحیه، وقتی ما مراجع معتبرتر و قابل اتکاتر رو می شناسیم و میشه به نقدشون رجوع کرد (هدف اصلی رجوع به متا یا GR هم دیدن یکجای همین خلاصه نقدها و نمراته) این خیلی فنی تر و دقیق تر از رجوع به یه "عدد" متاست که به خیلی فاکتورهای دیگه بستگی داره و خطای بیشتری داره، البته خودت هم کم و بیش همین حرفُ به شکل دیگه زدی.

+

بقیه هم به چند تا از اون مرجع های معتبر نظرشون رو با 1 تا 10 می گفتن جذاب تر میشد.
اینُ از این جهت اول کار سوال کردم چون بعضی وقت ها می بینیم صحبت ها بسته به شرایط تغییر می کنه، مثلا واسه یه عنوان یه منبع مهم میشه، واسه یه عنوان دیگه یه منبع دیگه اعتبار بیشتری داره:n02:

amin 2010
12-09-2013, 16:40
برادرِ من اصل بحثو دكترِ عينكي رو ول كردي رفتي به حاشيه ها ميپردازي ؟ :n02:

ببين معراج كاملا حرفت رو قبول دارم ، هيچ وقت نميشه دقيق گفت كه مثلا Edgeبايد با ضريب .4.27 باشه ، GS ضريبِ 3.12 و مثلا IGN ضريب .2.93 ! چون نميشه قطعي گفت پس ما قطعا هيچ وقت يه ميانگينِ كاملا دقيق بدست نمياريم ولي همون طور كه خودت گفتي همين ميانگيني كه با ضرايب نسبي ( و بعضا حتي غير قابل قبول ) هم بدست مياد عمدتا ميتونه ارزشِ نسبي يه بازي رو نشون بده حتي اگه چندان دقت درش نباشه . من اگه مسئولِ تعيين سنجشِ اين ضرايب بودم شايد سعي مي كردم سايت ها رو دسته بندي كنم و براساس ِ اعتبار ، زمان تاسيس ، محبوبيت ، ميزان بازديد و چند تا فاكتور ديگه سايتا رو تو گروه هاي با ضريب 1 تا 4 قرار بدم ، يعني مثلا IGN , GS , EDGE رو تو دسته ضريب 4 قرار ميدادم ،GI رو ضريب 3 ، سايتي مثله GT رو دسته ضريب 2 و QT3 رو دسته ضريب 1 .
ببين معراج اين قسمتِ حرفت كه گفتي رده بنديِ خود سايت ها از نمره دادن به بازي سخت تره رو كامل قبول دارم ، تو همين دسته بنديِ فعلي من هم سليقه دخيله و كسي نمي تونه اثبات كنه كه GameInformer از IGN در سطح پايين تري هست كه من اونو يه رده پايين تر قرار دادم ولي همين دسته بندي هم كه خودش نقص كم نداره باز بنظرم از ميانگين بدون وزن بهتر هستش ، نتيجه اي كه ميده مطلقا دقيق نيست ولي نتيجش حدودا قابل اعتماده
معراج اين حرفت كه قطعا درسته و متا يه ديدِ كلي ميده نه تخصصي ولي خوندن نقد هاي بازي ها از چند مرجع ِ معتبر قطعا بسيار بسيار حرفه اي تر هست و ديد بازتري نسبت به نكات مثبت و منفي يه بازي ميده ، كلا كارِ توصيه شده اي هستش مراجعه به منابع معتبر ،:n02:
+
من مثلا بشخصه نمره Edge برام خيلي مهمه ، بعدشGS ، IGN و GameInformer . شعار منم هميشه اينه كه بجاي اين كه نمره ي متا رو 10 بار ببينيد ، نقدِ Edge رو بشينيد 10 بار بخونيد:n02:

E.N.A.Y.A.T
12-09-2013, 17:03
من که از بحث های آرمین و City 17 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان هیچی نفهمیدم:n02: ولی فقط همین یه جمله رو باید طلا گرفت:

نمره Edge برام خيلي مهمه ، بعدشGS ، IGN و GameInformer . شعار منم هميشه اينه كه بجاي اين كه نمره ي متا رو 10 بار ببينيد ، نقدِ Edge رو بشينيد 10 بار بخونيد:n02:

mjorh
12-09-2013, 17:04
فان فكت : به اين نولان يه اسكار بدن اين حميدِ ما دست از سر كله كچل اكادمي برداره

:n02: ، Nolan مستحق جایزه ی بهترین کارگردان برای خیلی از فیلماش بوده ...ولی ندادن .....مسخرس دیگه ....نمیشه کنار اومد ....درضمن با Dicaprio هم مشکل دارن ....:n02:

درمورد متا هم ،من نمیگم متا بده یا چیزی ....ازین حرفای "متا یکی دوتا بالاتره پس بازی بهتره " واقعا کفری میشم که البته فقط و فقط تو فرومای ایرانی میشنوم این حساسیت رو متا رو ...

نقدِ Edge رو بشينيد 10 بار بخونيد

حالا همه به GTA V ته نمررو بدن به جز EDGE ببینم سر حرفت میمونی یا نه :n02:
+

MS کاری کرده که رسمن شاخ دراوردم ! اسم Domain ایی که گرفتن ....:

XBONE!

manuelcalavera
12-09-2013, 19:22
اون دامین رو گرفته کسی سو استفاده نکنه. چون خیلی هم این اسم واسه مایکروسافت منفوره. xBONE ناجور میشه :دی

mjorh
12-09-2013, 19:35
اون دامین رو گرفته کسی سو استفاده نکنه. چون خیلی هم این اسم واسه مایکروسافت منفوره. xBONE ناجور میشه :دی

آره میدونم ..تو فروم ها بیشتر به این اسم معروفه :n02: ولی خب مسخرس که اینا میان همون اسم رو انتخاب میکنن ...
+
بچه ها این Outlast رو عمرا اگه بتونید با هدست نصف شب بازی کنید ....واقعا به عنوان Indie خیلی عالی هستش حتما بازی کنید ..:n12:

City 17
12-09-2013, 20:59
آرمین صحبت هات کاملا تایید میشه، مخصوصا این قسمت:

قطعا درسته و متا يه ديدِ كلي ميده نه تخصصي ولي خوندن نقد هاي بازي ها از چند مرجع ِ معتبر قطعا بسيار بسيار حرفه اي تر هست و ديد بازتري نسبت به نكات مثبت و منفي يه بازي ميده

که عینا همون جمع بندی هست که گفته بودم یعنی:

وقتی ما مراجع معتبرتر و قابل اتکاتر رو می شناسیم و میشه به نقدشون رجوع کرد (هدف اصلی رجوع به متا یا GR هم دیدن یکجای همین خلاصه نقدها و نمراته) این خیلی فنی تر و دقیق تر از رجوع به یه "عدد" متاست

برادرِ من اصل بحثو دكترِ عينكي رو ول كردي رفتي به حاشيه ها ميپردازي ؟ :n02:
اون موضوع هفته بعدمونه، Gordon Freeman و Niko Belic را در یک بند مقایسه کنید:n02:

manuelcalavera
12-09-2013, 21:47
متا در یک مقیاس کوچیکترش شبیه امتیازات مسابقاتی مث ِ امریکن آیدل هست. شما امتیازتت رو مثلا" از پائولا ابدول و رندی جکسون و سایمِن میگیری. ولی وزن ِ سایمون همیشه بیشتر بوده و Approve کردن ِ سایمون خیلی بیشتر از اون دو تای دیگه معنی داشته. مثالم کاملا" ملموس بود ولی خیلی چرت بود :n09:

Zeitgeist
12-09-2013, 22:07
به شدت منتظر bf4 ـم اصن یه وضی...

E.N.A.Y.A.T
12-09-2013, 22:07
مثالم کاملا" ملموس بود ولی خیلی چرت بود

خوبه خودتم داری اعتراف میکنی!:n09:

بچه ها این Outlast رو عمرا اگه بتونید با هدست نصف شب بازی کنید

من بازی کردم فقط 5 دقیقه! یه رکوردی هست واسه خودش!:n02:

Layken
13-09-2013, 00:17
صرفا جهت بقای تاپیک میگم
در مورد بازی هایی که تاپیک دارن به هیچ وجه اینجا صحبت نکنید، بازیی که تاپیک داره صحبتش داخل تاپیک مخصوص خودش.
بازیی که تاپیک نداره و می خواهید در موردش صحبت کنید براش تاپیک بزنید. ( اگر بازی منتشر شده یک نقد کوچک از تجربه شما برا زدن تاپیک کفایت میکنه)
از تبدیل شدن تاپیک به چت روم خودداری کنید.
برا اکثر بحث ها تاپیک های مخصوص خودش رو داریم، برای مثال صحبت در مورد مراجع نقد و متا : سایت های منتقد بازیهای ویدئویی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amin 2010
13-09-2013, 01:45
خوب با توجه به پست بالا دليلي براي ادامه تاپيك وجود نداره ... به طور كلي هر كاري كه شايد يذره جو سرد و خشكِ اين سال هاي انجمن رو بتونه تغيير بده مجاز نيست .
اول ميخواستم پيشنهاد بدم گروه بزنيم به جاي اين تاپيك ولي چك كردن گروه به راحتي تاپيك نيست و عضو شدن درش و محدوديت هاش باعث ميشه بنظرم بهتر باشه بيخيالِ اين موضوع بشيم
فرومي كه معتبر ترين بود ، سال 2006 كه تازه عضو شده بودم اگه اشتباه نكنم بازينما سايت نداشت و بازي سنتر هم در حدي نبود كه با ابنجا مقايسه بشه الان اين وضع و روزشه كه تاپيك هاش ( به استثناي اين روزاي نزديك به انتشار fifa و pes ) خاك ميخورن و بازيي مثله Saints Row 4 حتي تا زمان عرضه تاپيك نداره ...

Leon-117
13-09-2013, 07:45
اول اینکه gamr of the decade شدن ـه elder scrolls رو تبریک میگم به همه.
و اینکه بالاخره Gta v لیک شده و تا چند ساعت آینده لینکاش همه جا پخش میشه.
+
من میدونستم حامد میخواد تاپیک رو ببنده از همون اول.............

manuelcalavera
13-09-2013, 09:52
خیلی میتونست خوب باشه این تاپیک. چه بخواید چه نخواید مشارکت در محدودیت صورت نخواهد گرفت. این تاپیک اما میتونست انگیزه رو به سمت مشارکت سوق بده.
خیلی بحث ها و کل کل ها در اون چارچوبهای خشک انجام نخواهد شد، ذات ادم اینطوریه. تمام فروم های مطرح دنیا در زمینه ی گیم که نه، در همه ی شاخه های تخصصی ، همچین تاپیکایی دارن، و این حتما یک دلیلی داره.

manuelcalavera
15-09-2013, 08:19
هاها ...

mjorh
15-09-2013, 17:53
الان msg اومد از اون فروشگاهی که بازی میخرم : GTA V برای 360 منتشر شد 8 تومن .....

قیافه ی من دراون لحظه :

manuelcalavera
15-09-2013, 18:58
الان msg اومد از اون فروشگاهی که بازی میخرم : GTA V برای 360 منتشر شد 8 تومن .....

دوشواریش چیه ؟ ارزونه یا گرون ؟ دیره یا زود ؟

Mohammad Yek110
15-09-2013, 19:10
دوشواریش چیه ؟ ارزونه یا گرون ؟ دیره یا زود ؟
حمید پی سی بازه ........ :دی عین خودم ...

manuelcalavera
15-09-2013, 20:26
حمید پی سی بازه ........ :دی عین خودم ...

منم همینطور. تاحالا Controller دستم نگرفته بودم بیشتر از 10 دقیقه !!! واسه این بازی رفتم قرض گرفتم از دوستم ولی آی اذیت شدما. بابا جان آخه وقتی Mouse نداریم چجوری Headshot کنیم :|

Masoud King
20-09-2013, 21:25
سلام
مشکلخاصی برای ادامه ی این تاپیک نمی بینم فقط :
انتقادات از نحوه ی اداره قسمت بازی رو وارد اینجا نکنین.
نپرداختن به کل کل های بی مورد در مورد کنسول و پی سی و کنسول vs کنسول و حتی بازیها و ..
بقیه موارد هم با ادامه ی تاپیک و اعمال های جزئی معلوم میشه و یک خط کلی برای فعالیت این تاپیک مشخص میشه.
+

منم همینطور. تاحالا Controller دستم نگرفته بودم بیشتر از 10 دقیقه !!! واسه این بازی رفتم قرض گرفتم از دوستم ولی آی اذیت شدما. بابا جان آخه وقتی Mouse نداریم چجوری Headshot کنیم :|
یاد اولین دفه ای افتادم که با کنترلر داشتم بازی می کردم، واقعا زمان، سخت و کند می گذشت و عرق بیشتری رو پیشانی جمع می شد به دلیل تمرکز بالا برای همین به اصطلاح هد شات کردن : دی

amin 2010
20-09-2013, 21:50
بيا بقلم مسعود:n02:
+
حميــــــــد كجايي كه تو تاپيك بازي ديگه بحث نكردم ، ميگم Edge معتبره نگو نه :n02:
+
دوستان كسي جنسيت اين منتقدِ گيم اسپاتو تونست مشف كنه اخر سر ؟
+
GTA V بدون شك بهترين بازي اين نسله من شد و جاي برادر بزرگترش GTA IV رو گرفت برام :n12:

Leon-117
21-09-2013, 14:02
دوستان كسي جنسيت اين منتقدِ گيم اسپاتو تونست مشف كنه اخر سر ؟
+
GTA V بدون شك بهترين بازي اين نسله من شد و جاي برادر بزرگترش GTA IV رو گرفت برام :n12:
مذکر تشریف دارن.............
+
بهترین بازی نسل؟! :|
توی top 5 بهترین بازی های این نسل قرار میگیره ولی بهرتین نیست..........fact.........
+
آرمین بازی خیلی عالیه ولی :دی
من وخیلی بدجور درگیر خودش کرده!

mjorh
21-09-2013, 14:19
مذکر تشریف دارن.............

موئنث هستش ....همینی که GTA V رو نقد کرد رو میگم

حميــــــــد كجايي كه تو تاپيك بازي ديگه بحث نكردم ، ميگم Edge معتبره نگو نه :n02:

باو من کجا گفتم EDGE معتبر نیست ؟:n02:

نه الان تو جوی داری این حرفو میزنی :n02:

manuelcalavera
21-09-2013, 17:41
علی پس بهترین ِ این نسل کدومه ؟!

آقا ولی ماها که پی سی بازیم ، واقعا" این گرافیک مسخره س. ببخشیدا. ولی خیلی مزخرفه. روی مانیتور بازی کنید متوجه میشید. توی بخش ایکس باکس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو زدم ، فکر نمیکردم مشکل از بازی باشه. ولی فهمیدم مشکل از بازیو کنسولو همه چی باهمه ... اگه بدونید چقدر پورت و فیش عوض کردم. HDMI به DVI. بعدش A/V به DVI ، چون فکر میکردم مشکل از پورت HDMIـم باشه. بعد دیروز توی این وب سایت ها دیدم فهمیدم که اونایی که واسه جی تی ای از پی سی به کنسول کوچ کردن همه نمیتونن گرافیک رو تحمل کنن. بعد بیچاره ها چقدر هم تلاش کرده بودن AA ِ مصنوعی اضافه کنن و کلکایی که با مانیتوراشون زده بودن رو شرح داده بودن ...

بعد خودشون گفته بودن "Who we're kidding, this ain't gonna work. It's not PC"

Leon-117
21-09-2013, 19:12
علی پس بهترین ِ این نسل کدومه ؟!

آقا ولی ماها که پی سی بازیم ، واقعا" این گرافیک مسخره س. ببخشیدا. ولی خیلی مزخرفه. روی مانیتور بازی کنید متوجه میشید. توی بخش ایکس باکس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو زدم ، فکر نمیکردم مشکل از بازی باشه. ولی فهمیدم مشکل از بازیو کنسولو همه چی باهمه ... اگه بدونید چقدر پورت و فیش عوض کردم. HDMI به DVI. بعدش A/V به DVI ، چون فکر میکردم مشکل از پورت HDMIـم باشه. بعد دیروز توی این وب سایت ها دیدم فهمیدم که اونایی که واسه جی تی ای از پی سی به کنسول کوچ کردن همه نمیتونن گرافیک رو تحمل کنن. بعد بیچاره ها چقدر هم تلاش کرده بودن AA ِ مصنوعی اضافه کنن و کلکایی که با مانیتوراشون زده بودن رو شرح داده بودن ...

بعد خودشون گفته بودن "Who we're kidding, this ain't gonna work. It's not PC"
Fallout 3............ از نظر من البته :دی
گرافیکش که مشکل خاصی نداره :| فقط anti-aliasingـش خوب نیست و تکسچر های کوه و اینا متوسط هستن.
در کل برا یه بازی با این وسعت خیلی هم خوبه.......
روی tv هم بهتر میشه.........

mjorh
21-09-2013, 21:22
Fallout 3............ از نظر من البته :دی
گرافیکش که مشکل خاصی نداره :| فقط anti-aliasingـش خوب نیست و تکسچر های کوه و اینا متوسط هستن.
در کل برا یه بازی با این وسعت خیلی هم خوبه.......
روی tv هم بهتر میشه.........

درمورد گرافیکش من موندم والا چون زیاد از کنسول سردرنمیارم ،تو کلوپ که بودم یارو کنار من رو یه TV دیگه بازی میکرد گرافیکش راحت میتونم بگم 2برابر TV ایی بود که من بازی میکردم! برا اون شفاف تر تمیزتر نورپردازی خیلی بهتر ....نمیدونم فک کنم رو 360 TV خیلی تاثیر داره!دی!

Leon-117
22-09-2013, 07:04
درمورد گرافیکش من موندم والا چون زیاد از کنسول سردرنمیارم ،تو کلوپ که بودم یارو کنار من رو یه TV دیگه بازی میکرد گرافیکش راحت میتونم بگم 2برابر TV ایی بود که من بازی میکردم! برا اون شفاف تر تمیزتر نورپردازی خیلی بهتر ....نمیدونم فک کنم رو 360 TV خیلی تاثیر داره!دی!
حمید بازی های کنسول 1080p نیستن خودشون،اکثرا 720p و یا کمتر هستن(این gta v روی هر 2 کنسول 720 هست).
xbox 360 خودش این قابلیت رو داره که resolution رو upscale میکنه به 1080،الان اکثر tv ها این قابلیت upscale رو دارن که tv های جدید upsclae رو خیلی بهتر از کنسول هم انجام میدن برای همین توی Tv های خوب و جدیدتر به نظر میرسه که تصویر بهتر،شفاف و واضح تره........

City 17
22-09-2013, 13:42
احیای تاپیک رو تبریک میگم:n06:

در راستای واکنش هایی که به نقد گیم اسپات صورت گرفت (و به یوروگیمر که 9 رو در نظر گرفته بود به این شکل نبود)، یه کامنت دیدم که به نظرم گویای کل وضعیت هست:

They should just change the review score to what people want and completely nullify the purpose of having multiple review sites. You wouldn't even have to check the scores anymore because it would be what you want to see

halflife g
23-09-2013, 16:31
دو هفته اي بود به خاطر مشكل با مخابرات نبودم حالا هم كه برگشتم مثه اينكه دوستان نيستن:n02:
بهرحال در چند نكته مفاد مطرح شده در تاپيك رو جواب ميدم:

متا بهترين معيار و سايت gamespot بهترين امتياز دهنده(البته تازگيها كمي قاطي كرده) ولي مهمتر از همه اينا خووندن نقد داخل اون امتيازا و تصميم گرفتن در مورد ويژگيهاي بازي هست يه بازي با امتياز متوسط هم ميتونه لذت بخش باشه(مگر اينكه هدفمون بازي كردن نباشه و امتياز شمردن باشه)
+
علي اتفاقا من درگير diablo 3 هستم و دارم رو درجه سختي master 1 و nightmare بازي مي كنم(بار دوممه) بازي خيلي عالي هست ولي مشكلاتي داره : ايتماي بازي كه داده ميشن ريتم مرتب ندارن و يهو مثلا چند ساعت بازي واست سخته بعد يه شمشير لجندري مي افته زمين و بازي يهو تا اخر واست اسون ميشة:n02:در مورد چينش دشمنا هم تصادفي بودنشون گاها بازي رو يهو سخت و يهو اسون مي كنه....متاسفانه خيلي از امكانات و ايتماي بازي هم تو درجه سختي هاي بالا هست كه به نظرم كار غير معقولي هست
+
Gta هم كه نميدونم چرا ملت بازيش مي كنن:n02: ولي فعلا كه امتيازاش عالي بوده

.

mjorh
23-09-2013, 16:58
یکم اذیت کنیم خیلی وقته نبودی .....:n02:

متا بهترين معيار

واقعا ؟ متای GTA V شده 98 ! 98!

Gta هم كه نميدونم چرا ملت بازيش مي كنن

برا اینکه متاش شده 98 ! :n02:

+

فروم بعضی از قسمتاش گویا چیلتر شده نه ؟

Leon-117
25-09-2013, 20:57
مراد من م1 بار بازی رو رو نرمال تموم کردم،حدود 7-8 تا لجندری برام دراپ شد تو نرمال ولی حتی 1 دونه blacksmith page (درسته؟! :دی ) هم پیدا نکردم :| بعد روی Nightmare - master i شروع کردم و تا وسطای act 1 حدود 30-40 تا از این برگه های آهنگری برام دراپ شد :| بازی واقعا خیلی سرگرم کننده و خوبی هست،مخصوصا اگه چند نفره بازی کنی،من الان demon hunter لول 42 هستم،حیف این gta v اومد وگرنه تا الان پاراگون 10-15 بودم :دی 100% بعدا بازی رو ادامه میدم........

manuelcalavera
01-10-2013, 23:11
یعنی ممکنه ؟؟؟؟؟
Half-Life 3, Confirmed یعنی ؟

( رفتم دیدم اخبار کوتاه اصن خبری نیست توش اومدم اینجا )

City 17
02-10-2013, 12:04
یعنی ممکنه ؟؟؟؟؟
Half-Life 3, Confirmed یعنی ؟

( رفتم دیدم اخبار کوتاه اصن خبری نیست توش اومدم اینجا )
هنوز چیزی نمیشه گفت پارسا، فعلا در حد ثبت حقوق اسم HL3 بوده و به احتمال خیلی زیاد دوباره سکوت پشت سکوت:n06:
اما به طور غیر رسمی که از مرحله confirm رد شده، بیشتر منتظر اعلام رسمی، تاریخی، اگه یه وقت شد در آینده شاتی، تریلری چیزی هستیم:n02:

halflife g
02-10-2013, 18:43
Gordon is alive?

پس كاملا مشخص شد كه ولو در حال كار روي بازي هست......احتمالا هم يا ٢٠١٤ و با steam os لانچ ميشه يا حداكثر ٢٠١٥

.

City 17
07-10-2013, 15:31
خب مثه اینکه ثبت اسم HL3 در OHIM قیک بوده و از روی وبسایت برداشته شده:n02:

trademark's listing was more than likely a hoax intended to generate fake buzz

در ادامه اون اقدام اینبار نام Portal 3 هم در OHIM ثبت شده و تا این لحظه برداشته نشده، البته طبق همون اطلاعات پراکنده
قبلی مثل پست بالایی مراد، HL3 در حال ساخت هست، بر خلاف Portal 3 که هیچ نشانی از کار بر روی اون نیست.
+
در همین راستا طبق US Patents and Trademark (بر خلاف همتای اروپاییش) Valve حقوق این عناوین و حتی DotA 3 رو قبلا
مال خود کرده و حتی مالکیت دومِین Half-Life3.com رو سالانه تمدید کرده.

Dark Soul
23-10-2013, 12:27
با این سیستمهایی که برای بازیهای جدید داره اعلام میشه ، ما پی سی گیمرها باید چه کار کنیم ؟!
واقعا باید یکسالی صبر کنیم تا استیم ماشین بیاد ؟
فکر می کنم با اومدن بحث استیم ماشین و این قیمت دلار کلا ارتقا دادن زیاد منطقی نباشه.
*البته اینم هست بخاطر مسائلی که در جریان هست تا یکسال اینده قیمتها منطقی تر بشه .
موضوع اینه این یکسالو چه باید کرد ؟
(اندر مصائب یک پی سی گیمر)

City 17
24-10-2013, 20:39
با این سیستمهایی که برای بازیهای جدید داره اعلام میشه ، ما پی سی گیمرها باید چه کار کنیم ؟!
واقعا باید یکسالی صبر کنیم تا استیم ماشین بیاد ؟
فکر می کنم با اومدن بحث استیم ماشین و این قیمت دلار کلا ارتقا دادن زیاد منطقی نباشه.
*البته اینم هست بخاطر مسائلی که در جریان هست تا یکسال اینده قیمتها منطقی تر بشه .
موضوع اینه این یکسالو چه باید کرد ؟
(اندر مصائب یک پی سی گیمر)

فلسفه استیم ماشین بازی روی TV به شکل و قالب کنسول اما با قابلیت های یه PC تمام عیار و تبعا با بودجه بالاتر هست، برای همین توی این مقطع اگه بودجه یاری نمی کنه اولیت با کنسوله.
استیم ماشین درست مثل شکل گیری استیم بیشتر یه پروژه طولانی مدت هست و با گذر زمان می تونه از نظر توجیه قیمت و ارائه سرویس های خاص رقیب جدی برای کنسول ها باشه اما در
شرایط حاضر اینجوری که گفته میشه بیشتر از اونکه اختلاف قیمت زیادی با یه PC هم رده خودش داشته باشه، از نظر طراحی(اشغال فضای کم، مصرف کم) گزینه بهتری هست و بقیه موارد مثل
سیستم عامل Open Source و آزادی عمل بیشتر برای دیولوپرها خصوصا شرکت های مستقل، استفاده از Big Picture Mode استیم و کنترلر مخصوص استیم اینجوری که گفته میشه الزامی به
استفاده از استیم ماشین ندارند.

خلاصه صحبت ها اینکه برای انتخاب بین PC به شکل معمول یا استیم ماشین، با گذشت فقط یک سال هم شاید به جواب دقیقی نرسیم:n06:

Dark Soul
25-10-2013, 18:35
فلسفه استیم ماشین بازی روی TV به شکل و قالب کنسول اما با قابلیت های یه PC تمام عیار و تبعا با بودجه بالاتر هست
اره کاملا درسته اما بخش آخرش اینطور نیست استیم ماشین یک کیس PC با سخت افزارها و قیمتهای مختلف هست البته شخصا فکر می کنم وضعیت سخت افزارهاش مثل وضعیت سخت افزارهای کنسولهاست یعنی کاملا هماهنگ و بهینه شده برای بازی مثل داشتن ویژگی HUMA.

برای همین توی این مقطع اگه بودجه یاری نمی کنه اولیت با کنسوله
کنسول خودش خوبه اما مشکل اصلی قیمت گیم هاست که مسلما به این زودی ها هم ه.ک نخواهند شد هر چند ما به دلایل خودمون حاضر به مهاجرت به کنسول نیستم.

استیم ماشین درست مثل شکل گیری استیم بیشتر یه پروژه طولانی مدت هست و با گذر زمان می تونه از نظر توجیه قیمت و ارائه سرویس های خاص رقیب جدی برای کنسول ها باشه اما در
شرایط حاضر اینجوری که گفته میشه بیشتر از اونکه اختلاف قیمت زیادی با یه PC هم رده خودش داشته باشه، از نظر طراحی(اشغال فضای کم، مصرف کم) گزینه بهتری هست و بقیه موارد مثل
سیستم عامل Open Source و آزادی عمل بیشتر برای دیولوپرها خصوصا شرکت های مستقل، استفاده از Big Picture Mode استیم و کنترلر مخصوص استیم اینجوری که گفته میشه الزامی به
استفاده از استیم ماشین ندارند.
در واقع فکر می کنم استیم ماشین چیز خیلی متفاوتی نسبت به PC نیست فقط هدف قدرتمندترکردن و اضافه کردن ویژگیهای جدید به PC هست .

خلاصه صحبت ها اینکه برای انتخاب بین PC به شکل معمول یا استیم ماشین، با گذشت فقط یک سال هم شاید به جواب دقیقی نرسیم .
امروز لیست درخواست برای بتای استیم ماشینها در شبکه استیم بسته می شه ، احتمالا زودتر از یکسال جواب خیلی از سوالاتمون را بیابیم.

halflife g
26-10-2013, 00:34
اره کاملا درسته اما بخش آخرش اینطور نیست استیم ماشین یک کیس PC با سخت افزارها و قیمتهای مختلف هست البته شخصا فکر می کنم وضعیت سخت افزارهاش مثل وضعیت سخت افزارهای کنسولهاست یعنی کاملا هماهنگ و بهینه شده برای بازی مثل داشتن ویژگی HUMA.

در واقع فکر می کنم استیم ماشین چیز خیلی متفاوتی نسبت به PC نیست فقط هدف قدرتمندترکردن و اضافه کردن ویژگیهای جدید به PC هست .

ببينيد استيم ماشين بخشي از پروژس.....

قبل از استيم ماشين سيستم عامل استيم يا همون steam os هست كه pc gamer ها ميتونن استفاده كنن يعني رو همون كامپيوتر موجود خودتون steam os نصب كنيد و تجربه بهتري از خدمات گيمينگ از جمله استيم و پرفرمانس بازيها داشته باشيد
اگر هم نمي خواهيد با همون استيم خودتون رو ويندوز ادامه بدين

حالا اگر ميخواهيد سخت افزار كاستوم شده براي اتاق نشيمن بگيريد هم اونوقت ميتونيد برين سراغ استيم ماشين

+

يعني خواستم بگم استيم ماشين يكي از بخشهايي هست كه ولو روش حساب باز كرده و بدون اون هم خيلي ها ميتونن از steam os بصورت رايگان هم استفاده كنن و بازيهاشونو رو كامپيوتر خودشون اجرا كنن(مثل ايكس باكس و پلي استيشن نيس كه بدون خود كنسول يا ماشين نشه از خدماتش استفاده كرد سيستم عامل ماشين رو كامپيوتر خودتون هم ارايه ميشه)

.

Dark Soul
26-10-2013, 02:17
ببينيد استيم ماشين بخشي از پروژس.....
قبل از استيم ماشين سيستم عامل استيم يا همون steam os هست كه pc gamer ها ميتونن استفاده كنن يعني رو همون كامپيوتر موجود خودتون steam os نصب كنيد و تجربه بهتري از خدمات گيمينگ از جمله استيم و پرفرمانس بازيها داشته باشيد
اگر هم نمي خواهيد با همون استيم خودتون رو ويندوز ادامه بدين
حالا اگر ميخواهيد سخت افزار كاستوم شده براي اتاق نشيمن بگيريد هم اونوقت ميتونيد برين سراغ استيم ماشين
+
يعني خواستم بگم استيم ماشين يكي از بخشهايي هست كه ولو روش حساب باز كرده و بدون اون هم خيلي ها ميتونن از steam os بصورت رايگان هم استفاده كنن و بازيهاشونو رو كامپيوتر خودشون اجرا كنن(مثل ايكس باكس و پلي استيشن نيس كه بدون خود كنسول يا ماشين نشه از خدماتش استفاده كرد سيستم عامل ماشين رو كامپيوتر خودتون هم ارايه ميشه)
.
وقتی روی استیم ماشین میشه یه سیستم عامل دیگه نصب کرد ،از موس و کیبورد و سایر گیم پدها استفاده کرد ،سخت افزارهاشو عوض کرد خب این یه جورایی کیسه دیگه نه ؟
و البته به قول شما خیلی راحت هم میشه بردش تو اتاق نشیمن و گیم زد .

?Can I ha.ck this box? Run another OS? Change the hardware? Install my own software? Use it to build a robot
.Sure

+++++

و اینکه گفتم سخت افزارش بهینه شدست نظر شخصی خودم با توجه به یک مقاله است که خونده بودم و یا به نوعی دیگه چیزیه که دوست دارم اتفاق بیفته.
استیم او اس و گیم پد مخصوص خودش و ... هم میشن همون ویژگیهایی که منظورم بود .

در ضمن من یک اشتباه بزرگ اول بحث کردم و اون اینه که خودشون گفتن اوایل 2014 میشه استیم ماشینها رو خرید و بتاها هم همین امسال توزیع میشن پس نیاز به یکسال انتظار نیست اما به قول دوستمون که در بالا اشاره کردن شاید برای جواب دادنش به مدت زمان بیشتری احتیاج باشه.

?!When can I buy one
.Beginning in 2014, there will be multiple SteamOS machines to choose from, made by different manufacturers

نقل قولها از ...+ سوال و جوابهای بیشتر در...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mjorh
03-11-2013, 20:35
تو گیم اسپات یه نظر سنجی گزاشتن ...جالبه :

البته جای چند تا خالیه از جمله Bethesda!

manuelcalavera
03-11-2013, 23:13
یه مشت تینیجر ریختن اونجا رای دادن ... نه Bethesda نه Valve و ... یعنی جی اونوقت ؟! UBISOFT ؟؟؟؟ یاد ایران خودرو میافتم اسم یوبی سافت میاد نمیدونم چرا ... این GLX هم همون Assassin's Creedـه !

mjorh
04-11-2013, 00:03
یه مشت تینیجر ریختن اونجا رای دادن ... نه Bethesda نه Valve و ... یعنی جی اونوقت ؟! UBISOFT ؟؟؟؟ یاد ایران خودرو میافتم اسم یوبی سافت میاد نمیدونم چرا ... این GLX هم همون Assassin's Creedـه !

:n02: نه دیگه درحد ایران نیستن خدایی ولی بازم تعطیل پیدا میشه ! آره همین دو تارو خیلیا تو کامنت ها گفتن ...تو ایران باشه که Ubisoft اول میشه :n02: ولی در دفاع از Ubisoft باس بگم که خدایی بازم بین Third-Party ها جزو خوباس ...کاری به پول پرستیش ندارم ولی بازم خوبه ...AC هم این آخرین نسخش عالی ازاب درومده .....پس نمیشه گفت GLX دی ! بازم COD رو بگی یه چیزی ....آها اصن Activision تو ایران اول میشه !

Dark Soul
05-11-2013, 00:29
حداقل یوبی سافت این قدر وجدان داره که وقتی درخواست طرفداراشو برای یه بازی دید (Division) بهشون پاسخ مناسبی داد :10:نه مثل بعضیها که طرفداراشو مچل کرده :22:... حداقل یه جواب درست حسابی هم بهشون نمیده .
بعلاوه یوبی استقلال داره و بازی هاشو برای هر پلتفرم که بخواد می سازه.:6:
از نظر تنوع و تعداد بازی هم که اصلا حرفی برای گفتن نمی مونه :12:
حالا اگه اونم قرار بود دو سالی یه بازی بده بیرون شک نکنید اگه بزرگتر از GTA ,TLOU نباشه کمتر از اونها هم نخواهد بود .

vahidgame
05-11-2013, 00:42
این نظرسنجی بیشتر برای مزاح خوبه :دی
الان واقعا شرکتی مثل Capcom مثلا نسبت به شرکت هایی مثل Valve بازی های بزرگتری ساخته؟ :n13:
حتی عنوان نظرسنجی هم درست نیست و حداقل باید به این اشاره بشه که مثلا بهترین های کل تاریخن یا فقط این چند سال اخیر یا این نسلی که گذشت

Leon-117
05-11-2013, 07:49
بتزدا نیست تو لیست :|
لیستشون بدرد خودشون میخوره..... :|
+
خمید از طرف من برو یدونه where the f is bethesda/valve بگو بهشون :دی

mjorh
05-11-2013, 09:44
بتزدا نیست تو لیست :|
لیستشون بدرد خودشون میخوره..... :|
+
خمید از طرف من برو یدونه where the f is bethesda/valve بگو بهشون :دی

آره باو گفتم جات خالی :n02:

میدونم لیست داغونه خواستم بهونه ای شه خودمون بحث کنیم ...

City 17
05-11-2013, 21:10
اون لیست رو یه کاربر (به احتمال زیاد تین-ایجر) برای نظر سنجی توی فروم اونجا مطرح کرده و همه دیولوپرهایی که بلد بوده رو به عنوان گزینه گذاشته (تبعا چند تا اسم پاپ این روزها رو بیشتر بلد نبوده)، حتی به دو تا کامنت نرسیده خودش گفته که بعضی ها رو یادم رفت یا لیستم ناقصه و ... ، آمار تعداد شرکت کننده ها (باز احتمالا تین-ایجر) که تا اون موقع "25 نفر" بوده هم دیگه تکمیلش می کنه:n02:

خلاصه اینکه اصلا ارتباطی با گیم اسپات نداره، حتی ارزش بحث ها رو نداشت اما واسه فان خوب بود:n02:

mjorh
05-11-2013, 21:40
اون لیست رو یه کاربر (به احتمال زیاد تین-ایجر) برای نظر سنجی توی فروم اونجا مطرح کرده و همه دیولوپرهایی که بلد بوده رو به عنوان گزینه گذاشته (تبعا چند تا اسم پاپ این روزها رو بیشتر بلد نبوده)، حتی به دو تا کامنت نرسیده خودش گفته که بعضی ها رو یادم رفت یا لیستم ناقصه و ... ، آمار تعداد شرکت کننده ها (باز احتمالا تین-ایجر) که تا اون موقع "25 نفر" بوده هم دیگه تکمیلش می کنه:n02:

خلاصه اینکه اصلا ارتباطی با گیم اسپات نداره، حتی ارزش بحث ها رو نداشت اما واسه فان خوب بود:n02:

:n02: آره ...

خب حالا یه دعوا بندازیم بین خودمون ....:n02:

تو این نسل به نظرتون کدوم سازنده هارو جزو TOP 3 میدونید ؟

E.N.A.Y.A.T
05-11-2013, 21:43
:n02: آره ...

به نظر من Rockstar , Naughty dog , Ubi ... شکی درشون نیس!:n09:

City 17
06-11-2013, 16:03

خیلی ها رو مجبور میشم حذف کنم... تاپ 5 من:

Valve با سری های Portal ، Left 4 Dead ، اپیزودهای HL2 و Team Fortress 2 و DotA 2 ...
Nintendo با یک خروار عنوان:n02:
Irrational با سری BioShock
CDPR با سری Witcher
Bethesda با ادامه Fallout و TES

BioWare نه به خاطر ME3، بلکه به خاطر DA2 از لیست خط خورد:n02:
البته اینها رو طبق سلیقه ای که دارم و عنوان هایی که بیشتر پسندیدم میگم، و الا مثلا Blizzard یا R* یا ND هم قطعا جزو خوب های نسل بودن یا مثال های دیگه.

manuelcalavera
19-11-2013, 23:43
چقدر بازی های این چند وقت پوچن ... من هم دچار پوچی شدم.
یعنی الان شما چند وقته که یه بازی افسانه ای با شخصیت پردازی عالی ، با رمز و راز ، حماسی و درگیر کننده ندیدی ؟! یه RPG واقعی و به تمام معنا.
ویچر2، درگن ایچ اوریجینز و اینجور بازی ها را آرزوست. ( شاید بشه با اغماز TES:S رو هم واردش کرد )

اگه بخش حماسیش رو فاکتور بگیری شاید بشه گفت BioShock مقداری این زخم رو التیام داد.

الان بازی ها رو ببین . COD ، Battlefield ، Batman و حتی اون GTA هم فقط باید بازیشون کنی که تموم بشن. نه اینکه بازی کنی که درگیر بشی ...

Leon-117
20-11-2013, 09:50
پارسا به نکته خیلی خوبی اشاره کردی :دی
امسال بازی که به اون صورت جذبم کنه نیومد :| (به جز بایوشاک ) حتی این gta که وقتی اول بازی کردمش خیلی هیجان زده بودم ولی بعد از یه بار تموم کردنش یه حالت meh..... ـی بهم دست داد :دی :|
الانم که دارم ACIV رو میرم و به نظرم بازی خیلی خوبیه ولی باز بع داز تموم کردنش احتمالا دیگ هبهش نیگا نمیکنم.امسال از بتزدا fallout میخواستم:n28:
+
Borderlands 2 رو هم امسال خیلی بازی کردم :| 3 بار کلا خط داستان اصلی و dlc هاش رو تموم کردم ولی الان که فکرشو میکنم نمیدونم چطوری حوصلم کشید 3 بار تمومش کنم :| مخصوصا روی ultimate vault hunter mode که بعضی موقع ها برای کشتن یه raid boss چهار نفری باید 20-30 دقیقه به دشمن ـه دمیج وارد میکردیم :|
+
توی VGX امسال Fallout 4 معرفی نشه خودکشی میکنم :| :دی

mjorh
20-11-2013, 18:08
خب Battlefield 4 رو موافق نیستم :n02:، مولتیش رو باس بزنید !

CoD Ghost که اصن یکی از مضخرفترین و نابهینه ترین (اختراع کردم لغتو دی!) گیم هایی بود که تا حالا زدم ....یعنی یه چی درحد 5 تا 6 میدم بهش اگه نقدش کنم دی !

Batman هم عظمت دو تای قبلیو نداشت ولی خوب بود .....در کل از بین بازی های امسال Bioshock Infinite شاهکار بود برا من تا به اینجا ....

manuelcalavera
21-11-2013, 01:12
@علی ؛

من نمیدونم چرا Fallout رو اصن نمیفهمم ! :|
یعنی هرررر چی سعی میکنم ، اون ارتباط برقرار نمیشه :n22:

Leon-117
21-11-2013, 07:26
پارسا کفر میگی؟! :| :دی
برا من بهترین بازی این نسل با اختلاف زیاد فال اوت 3 هست،از تک تک دقایقی که پاش گذشتم لذت بردم.اتمسفری که F3 داشت هیچ بازی ای نداره :|

Malware
21-11-2013, 16:18
سلام:n18:
بالاخره امروز نسخه ی کامل بازی Resident Evil 1 , 2 ,3 رو دانلود کردم کلی بانصب و اجرای 1ش ور رفتم تا تونستم روی WIN 8 اجراش کنم.
با کریس بازی رو شروع کردم خیلی حال میده فقط تنها چیزی که اذیتم میکنه Inventory هست که تعداد وسایل که میشه همرام ببرم خیلی کم هست.
کلی از بازی رو رفتم رسیدم به یه جایی که کلاغا اونجا بودن نامردا 5 تایی بهم حمله کردن کشتنم الان مجبورم دوباره از اول برم.:n28:

E.N.A.Y.A.T
08-08-2014, 11:41
درود

واویلـا . این تاپیکـ تو صفحه چهارم بود !! O_o

یه سوال چندوقتیه که ذهنمُ مشغول کرده اونم فقط با خوندن یه کامنت تو سایت دیجی کالـا !
یکی از کاربرا گفته بود "تا چندوقت دیگه کلـا بخش سینگل بازی ها برداشته میشهُ کل بازی میشه مولتی !"

مارو میگی ... کلـا به فکر فرو رفتم . با این وضع مالی کشور و جیبی خودم واقعا خیلی سخته بازی اوریج بخری .

با توجه به اینکه بازی های اخیر از تایتان فال بگیر و The Division و شایدم Destiny فقط مولتی هستن ...
حالـا سوالم اینه واقعا همچین چیزی ممکنِ که کلـا بخش سینگل حذف بشه ؟ [خودم فکر نمیکنم] و آیا صحبتی از کسی در این مورد شده ؟

خلـاصه یه بحثی در این مورد داشته باشیم خیلی خوبه ...

و من الله توفیق /

Masoud King
08-08-2014, 13:57
منکه بعید میدونم همچین اتفاقی رخ بده.
یک بازی مثه AC ، SC یا MGS رو چطوری میشه فقط چند نفره داشت؟! اینطوری بعضی سبک ها کلا نابود میشن.
قسمت داستانی بازی رو هیچ وقت نمیشه حذف کرد و co-op هم همیشه جذاب نیست و کلا یارو یه چیزی گفته :دی

vahidgame
08-08-2014, 17:36
همچین چیزی حداقل فعلا و در آینده نزدیک امکان نداره!
توی قرن های آینده می تونه اتفاق بیافته :دی
شاید الان سازنده های بیشتری دارن برای بازی هایی که فقط بخش مولتی پلیر دارن اشتیاق نشون میدن و روز به روز تعداد بازی های این مدلی بیشتر میشه به اضافه اینم قبول که دیگه خیلی بازی ها توی هر سبکی دیگه بخش مولتی پلیر رو دارن که شاید قبلنا اینو براش نمیشد تصور کرد
ولی اینکه کلا بخش سینگل پلیر حذف بشه دیگه یه چیز دور از انتظاره!
بخش داستانی یه بخش مهم بازی ها ست که نمیشه از همه بازی ها حذف بشه
از اون مهمتر دیگه بازی های اپن ورلد رو نمیشه کاری کرد و شرکت های بزرگ توی این زمینه دیگه حداقل حداقلش بخش سینگل پلیر عظیم رو از بازی هاشون حذف نمی کنن

Layken
09-08-2014, 23:43
درود

واویلـا . این تاپیکـ تو صفحه چهارم بود !! O_o

یه سوال چندوقتیه که ذهنمُ مشغول کرده اونم فقط با خوندن یه کامنت تو سایت دیجی کالـا !
یکی از کاربرا گفته بود "تا چندوقت دیگه کلـا بخش سینگل بازی ها برداشته میشهُ کل بازی میشه مولتی !"

مارو میگی ... کلـا به فکر فرو رفتم . با این وضع مالی کشور و جیبی خودم واقعا خیلی سخته بازی اوریج بخری .

با توجه به اینکه بازی های اخیر از تایتان فال بگیر و The Division و شایدم Destiny فقط مولتی هستن ...
حالـا سوالم اینه واقعا همچین چیزی ممکنِ که کلـا بخش سینگل حذف بشه ؟ [خودم فکر نمیکنم] و آیا صحبتی از کسی در این مورد شده ؟

خلـاصه یه بحثی در این مورد داشته باشیم خیلی خوبه ...

و من الله توفیق /

تا اون جایی که اطلاع دارم The Division و Destiny هر دو خط داستانی دارن ولی همون خط داستانی رو هم باید انلاین باشی تا بتونی بازی کنی.

E.N.A.Y.A.T
12-08-2014, 10:21
درود

ممنون از دوستان .

خب امکانش هست طوری بشه که کلـا بخش داستانی هم چندنفره اجرا بشه . اینطوری سینگل هم حذف میشه نمیشه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یعنی میشه دوتا Co-op ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه چیزی تو مایه های فوتبال ! که واسه انجام بازی حتما باید دونفر بود . و بخش مولتی هم جدا داره .
نمیدونم تونستم منظور رو برسونم یا نه ولی کلـا ایده احمقانه ای هست امیدوارم محقق نشه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و من الله توفیق /

vahidgame
12-12-2014, 11:48
The triumphant return of single-player games ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این عنوان یه مطلب جالبیه که به تازگی توی سایت vg247 قرار گرفته
در مورد بخش سینگل پلیر بازی ها و اینکه این بخش هیچ وقت از بین نمیره صحبت شده و در این راستا هم آخرین بازی دارای سینگل پلیر عظیم یعنی Dragon Age: Inquisition در موردش صحبت شده
کلا مطلب جالبیه بخونید...

الان دیگه توی عصری هستیم که بازی های آنلاین فوق العاده وجود دارن و حتی یه گیمر می تونه فقط مشغول بخش آنلاین بازی ها یا مثلا فقط بازی های MMO بشه و همون براش کافیه
ولی برعکسش هم وجود داره یعنی یه نفر می تونه فقط بخش تک نفره بازی ها رو بره و زیاد طرف بازی های آنلاین نره و همون براش کافیه!
من خودم جزو دسته دوم قرار می گیرم

نمیگم مثلا کلا طرف بازی های آنللاین نمیرم ولی آدم بالاخره باید تکلیف خودشو مشخص کنه اگه بخواد خیلی سرگرم بخش آنلاین بشه دیگه همین جوریش از کارو زندگی می افته چه برسه به اینکه مثلا در کنارش بیاد بخش داستانی بازی ها تازه اونایی که مثلا بالای 50 ساعت گیم پلی دارن رو هم بره دیگه هیچی کلا باید فقط بازی کنه تا اینکه زندگی کنه! :دی
در طول سال یه سری بازی ها هستن که مثلا در حد 10 ساعت بخش داستانی دارن که تعدادشون زیاده و یه نفر همونا رو بره به اضافه حتی یکی دو تا بازی نقش آفرینی یا اکشن ماجرایی به صورت اپن ورلد که دارای گیم پلی خیلی طولانی باشن دیگه برای یه سالش بسه!
از این مدل بازی ها هم دیگه حداقل توی یه سال یه بازی میان و دیگه کم پیش میاد کلا نداشته باشیم مثلا امسال همین دراگون یا سال بعد حداقل ویچر و بتمن این شرایط رو دارن و سال های بعد هم بازی باید انتظار داشته باشیم که شرکت هایی مثل بدستا و راکستار دوباره اپن ورلدهای عظیمشون رو منتشر کنن
به طور خلاصه در هر صورت هر گیمری هر روشی رو انتخاب کنه می تونه لذت کافی رو از اون ببره و فقط بستگی به خودش داره...